HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

12 Pagini V  « < 5 6 7 8 9 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce Stil De Muzica Asculta Userii Acestui Forum?
Votati genul preferat
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 367
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
ratafurioasa
mesaj 28 Jun 2004, 08:37 PM
Mesaj #211


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 9
Inscris: 5 January 04
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.706



ascult rock si punk.acuma nu stiu' in ce categorie o sa incadrati voi formatiile care imi plac...da' chiar sunt curioasa ohyeah.gif System of a Down,Disturbed, Red Hot Chili Peppers, Marilyn Manson,Rammstein.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 1 Jul 2004, 02:05 PM
Mesaj #212


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



adult alternative baby!
wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Magenta
mesaj 17 Jul 2004, 05:33 PM
Mesaj #213


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 51
Inscris: 23 June 04
Forumist Nr.: 3.917



Pai... sa zicem Trip-Hop... adica Hooverphonic, Portishead, Mono... si Sigur Ros, care e clasificat post-rock. deci punem si post-rocku'. In rest, trance, electronica, chillout, ambient, soundtracks, rock, punk, ceva jazz, in general aproape de toate.

si pana la urma...Hooverphonic in gen se incadreaza? Nu prea imi place sa clasific ce ascult, dar am auzit prea multe variante...


--------------------
Times Are Hard For Dreamers...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 17 Jul 2004, 05:33 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
PIT-a-PAT
mesaj 17 Jul 2004, 10:55 PM
Mesaj #214


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 102
Inscris: 20 February 04
Forumist Nr.: 2.295



Daca e Hooverphonic pe care il stiu eu...e Alternative Rock (nu cred ca mai e vreo formatie...dar nici odata sa nu fii sigur cu milioardele astea de formatii tongue.gif). Uite de pe o sursa destul de sigura:
Ambient Pop
Adult Alternative Pop/Rock
Alternative Pop/Rock.

Oricum, dupa mine nu prea e deloc in aceeasi oala cu Portishead.


--------------------
Doi copii numarau o bila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flu
mesaj 17 Jul 2004, 11:04 PM
Mesaj #215


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 537
Inscris: 5 October 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 914



Eu zic ca Hooverfonicii se incadreaza bine la Trip-Hop si seamana mai mult cu Portishead decat cu System of A Down care-s dupa mine alternativi... wink.gif

Si daca tot suntem la clasificari: @rata: primele doua alternative spre metal, RHCP alternativii cei mai alternativi iar MM si R industrial. Dar toti astia au fusion cu alte genuri, prea clar nu poti sa-i delimitezi...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 19 Jul 2004, 08:40 PM
Mesaj #216


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Cel mai des ascult muzica rock. Linkin Park e cap de afis. Apoi hip-hop, house, arabeasca si clasica.
La polul opus se afla manelele...


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 19 Jul 2004, 10:56 PM
Mesaj #217


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Marcus, si la mine LP sunt cap de afis. Zilele astea trebuie sa primesc un cd audio cu Reanimation si sunt in al noulea cer (aveam albumul numai pe caseta).
In ultimul timp am ascultat destul de des Gregorian, unele melodii fiind superbe (Sebastian, falling into you, join me)


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mememe
mesaj 24 Jul 2004, 07:59 AM
Mesaj #218


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 588
Inscris: 8 June 04
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 3.777



Depinde integral de starea in care ma aflu ...dar sa zicem ca Dead can Dance , Samael , Moonspell , Dr. dre , ice cube , pink floyd , system of a down , rage against the machine , 50 cent , Dmx ( rain e criminala piesa aia ) Metallica , Barry White , Vangelis , Enigma , Lil. John , Snoop ( dar rar ). Si ar mai fi o sumedenie dar na nu are sens sa ii insiruiesc pe toti , sa zicem ca imi place totul , mai putin manelele ( sa le ascult ). A da limp bizkit , P.o.D. si nu stiu cati dintre voi au ascultat REPLIKA ... uh uh uh PROPAIN . Nu pot vota din pacate ca ar trebui sa votez peste tot .... Dj tiesto, Milk Inc , Dj Aligator ; Scooter , 4 Strings , Sash , Snap , +++++ multi altii. Era acum cativa ani o melodie doar ca nu o mai gasesc : Feauture Sound Of Guta , daca o are cineva sa mi-o trimita si mie. A da 2 Pac am absolut tot ce a scos omul ala chiar si post mortem asadar am 18 albume doar 2 Pac. Nu imi place enorm dar imi place sa am muzica pt orice eventualitate.


--------------------
Mai bine ma duc in padure
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 26 Jul 2004, 10:54 AM
Mesaj #219


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Am votat si eu. Rock. Mai exact heavy metal. Acum se face mai putin asa ceva, asa ca mai adaug si power metal. Si gothic metal si simfonic metal... Si... si o gramada de chestii mai ascult, dar rockul e in top. tongue.gif Asa,as pune aproape toata muzica pe lista...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 12 Aug 2004, 12:11 PM
Mesaj #220


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



Vorba lui MEMEME - depinde de "mood"
Mai nou imi plac chillout moods , mai imi place Yanni (Chrisomalis) - din pacate nu am concertul lui de la Zidul Chnezesc, mai imi plac melodiile gen Biscaya - cantata de orch. James Last (si nu numai) sa "Aurora " de Kijoki, etc.
Aseara am ascultat ore in sir Goran Bregovic si Yngwie Malmsteen.
Dar e faina si muzica clasica - de ex Hans Christian Bach sau altii. BZN a avut cu ani in urma un album f. fain facut in Canada - lam vazut la TV dar atat...


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decât tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrei^
mesaj 17 Aug 2004, 07:35 AM
Mesaj #221


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 27
Inscris: 15 August 04
Forumist Nr.: 4.265



Ma uitam sus la post ... nu pot sa votez sad.gif ... Eu sunt un fan a muzicii country ... cam asta ascult tot timpul . (Aici incluzand mai mult decat Dolly Parton si Kenny Rogers de care au auzit toti).
Blues-ul iar ma atrage .. BB King , Muddy Waters ...
Depinde intradevar de stare dar astea ar fi alegerile pe care le fac cam tot timpul .


--------------------
Nu alege dupa pret. Alege dupa calitate
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nyah
mesaj 17 Aug 2004, 10:12 AM
Mesaj #222


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 34
Inscris: 16 August 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.273



Buna ziua la toata lumea.

Vad ca multi asculta rock, din cei de aici. Eu nu prea sunt la curent cu acest gen de muzica, din pacate, dar ascult cam orice gen, insa prefer salsa, pentru ca dansez salsa.
Dar imi plac foarte multe genuri. Mai ascult Elvis Presley, e preferatul meu. Dire Straits, U2, Savage Garden, cand erau impreuna..., Julio Iglesias imi place foarte tare.

Nyah
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Shoocky
mesaj 26 Aug 2004, 09:50 PM
Mesaj #223


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 73
Inscris: 22 August 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.309



Se danseaza greu salsa? Mie imi place muzica electronica ... si un pic hip-hop-ul.


--------------------
Fugi de tentatii.....dar incet sa te poata ajunge.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
doice
mesaj 30 Aug 2004, 12:40 PM
Mesaj #224


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 368
Inscris: 19 August 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.294



Straini:
Linkin Park
Korn
Limp Bizkit
Nirvana (un fel de all time favourite)


Romani:????
Iris wub.gif ,
Cargo (albumele cu Kempes),
Timpuri Noi cry.gif (ce pacat ca s-au despartit)
Vama veche
si Directia 5

PS
Sunt unii care nu pot suporta Iris dar cineva care are astfel de versuri merita ascultat:

Ei se uita-n urma cum te stingi__
Ochii lor te-au prins acum in chingi!
Chiar nu stii ca esti un zar
Aruncat de-un orb bizar?
Sufletul ti-l bei c-un pai!...

Somn Bizar


--------------------
"Have no fear of perfection -- you'll never reach it."

Salvador Dalí

The pure and simple truth is rarely pure and never simple.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
doice
mesaj 30 Aug 2004, 12:45 PM
Mesaj #225


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 368
Inscris: 19 August 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.294



Am uitat de Metallica
imi cer scuze

Nu-mi vine sa cred ca am uitat de ei. E clar ca trebe sa-i mai ascult daca am inceput sa am scapari din astea


--------------------
"Have no fear of perfection -- you'll never reach it."

Salvador Dalí

The pure and simple truth is rarely pure and never simple.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nyah
mesaj 30 Aug 2004, 05:05 PM
Mesaj #226


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 34
Inscris: 16 August 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.273



QUOTE
Se danseaza greu salsa?


Deloc. biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crazy Horse
mesaj 20 Oct 2004, 06:29 PM
Mesaj #227


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 52
Inscris: 16 October 04
Din: Cliffwood Beach,New Jersey/USA
Forumist Nr.: 4.689



unsure.gif Cam dificile intrebarile din poll.Fiind un old geezer,old rocker al anilor 68-70,m-a uitat timpul acolo in trecut.
Deh,voi sunteti mai tineri si alte grupuri exista azi de care eu nu am auzit,ori auzit dar nu si ascultat.
Totusi sunt sigur ca voi ati auzit ori ascultat muzica generatiei mele de rebeli si de multi decibeli.
In Ro. am colectionat multe discuri,aici in USA le-am colectionat din nou si in plus mi-am implinit si visul de a vedea live concerts with my heroes.
In fapt,imi plac multe stiluri de muzica,nu sunt axat pe unul anume.
Va veti da seama din lista ce o dau mai jos cu grupurile pe care le-am vazut live,fie la MSG,fie pe stadioane mari din NJ.
Nu le scriu in ordinea stilului sau cronologica:

AC/DC(de 3 ori),Black Sabbath(1 data si fara Ozzy/de 4 ori in reuniunile originale ale grupului de la 1970,deci cu Ozzy),
Ozzy(de 3 ori cu grupul lui,deci odata cu Jake e. Lee si apoi cu Zakk Wylde),Genesis(fara Gabriel,still okay),Peter Gabriel si grupul lui(de 2 ori)
Pink Floyd(2 ori,cu Waters si fara el),David Bowie(3 ori),Lou Reed,Iggy Pop,Rolling Stones(3 ori),Aerosmith(2 ori),
Santana(2 ori),Phish,Grateful Dead,Yes,Jethro Tull,Billy Idol,Megadeth,Judas Priest(2 ori in formula veche cu Halford),
Iron Maiden(2 ori),WASP,White lion,Scorpions,Van Hallen(2 ori,cu Roth si Haggar),Guns"n Roses(2ori),Deep Purple(reunion,deci formula anilor 69-70),Metallica(2 ori),Marilyn Manson,Black label society(grupul lui Zakk Wylde cand nu canta cu Ozzy),Dokken,U2(2 ori),
Limp Bizkit,Motorhead,Who(2 ori)Bruce Springsteen,Nirvana,Moby,Tool.....e de ajuns?

Desigur ca imi place f. mult Jimi Hendrix,The Doors,Led Zeppelin,pacat de Jimi(part cherokee indian dupa bunica),jim Morrison sau Bonham,ori Moon ori janis Joplin.To much booze and drugs!!!

Cam astea-s grupurile mele si stilurile.Vreau sa cunosc ceva ce la vremea mea nu era in Ro. dar am observat ca
multi pomeniti cuvantul"manele".Sunt curios sa stiu ce inseamna si ce stil de muzica este,daca ma poate lamuri cineva?

LOVE&PEACE,
Crazy Horse

..."music is your friend..."
Referitor la cantecul grupului Doors.










Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wringwraith
mesaj 28 Oct 2004, 03:47 PM
Mesaj #228


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 10
Inscris: 14 October 04
Din: MiddleOfNowhere
Forumist Nr.: 4.672



@ crazy horse:

1. Nu-mi vine sa cred!!! I-ai vazut pe Nirvana???? Wow!!! Ce-as fi vrut si io... sad.gif Dara aveam numa' 4 ani (si pe de alta parte, eram -si inca mai sunt- stuck in romania) cand a murit Cobain... what a loss... sad.gif cry.gif
2. Sa te lamuresc un pic (daca imi permiti): manele sunt un gen de muzica care ... sa nu zic/ ca nu merita ascultat... dar nu mai mult de O SINGURA DATA... Parerea mea! Adica...stii muzica lautareasca? Imbinata cu influente orientale si versuri cat se poate de stupide, e un fel de scursura a muzicii (desi ritmul te prinde foarte repede...daca nu stii sa sortezi muzica buna de cea...mai putin buna, esti pierdut).
Cate ceva "misto" de pe la noi...pai... Zdob si Zdub merita... Ce fac baietii astia din 'muzica populara'...e fantastic! de fapt, sunt din Rep. Moldova da' nu conteaza... (iti recomand "Videli Noci" -asa se pronunta- de pe albumul "Agroromantica"). Asa... Cred ca ai putea sa incerci si Luna Amara (piesa "rosu aprins" e tare...). Altceva... Pai pe Iris cred ca ii stii... Cred ca sunt multi pe care i-am omis, dar numa' astia mi-au venit in minte acum.
3. Si eu am fost la concerte tongue.gif ! de doua ori la Phoenix biggrin.gif tongue.gif hehehe...am si eu cu ce ma lauda... spoton.gif tongue.gif

Sper ca ti-au fost de folos sfaturile mele. Daca nu...well, don't shoot the messenger tongue.gif

Si acum, ca sa fiu on-topic (ca pana acu am fost cam off...), ce stil de muzica ascult? pai mostly rock (nu pot specifica, sunt o gramada de genuri, ramuri si sub-ramuri), closely followed de r'n'b... si clasica, every now and then... in rest...cam atat.

bye jamie.gif


--------------------
Vom muri si vom fi liberi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wringwraith
mesaj 28 Oct 2004, 03:58 PM
Mesaj #229


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 10
Inscris: 14 October 04
Din: MiddleOfNowhere
Forumist Nr.: 4.672



QUOTE (genicon @ 9 Apr 2003, 12:54 PM)
Insa la un chef, si doar acolo, parerea mea e ca mai merge o manea, o muzica usoara (ma refer la non-mesaj). Pentru ca la chefuri nu prea stai sa asculti mesajul ci trebuie sa sune bine. Insa nu sunt de acord cu cei care asculta acasa manele, sau pe oriunde se duc vor manele, manele, manele!

subscriu, si asta pentru ca nu pot sa spun ca daca ma duc la vreo petrecere nu dansez si eu pe britney, pops, asia sau care-or mai fi... chiar daca le cam dispretuiesc... pentru ca gusturile nu se discuta! cel mult, pot fi influentate...


--------------------
Vom muri si vom fi liberi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 28 Oct 2004, 08:19 PM
Mesaj #230


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Nu, manelele Nu merg la chef, NU merg la nici o petrecere. Eu la petreceri nu ma transform in alt om ca sa ascult un k*t de muzica. Sunt exclusivist din punctul asta de vedere.

@crazy_horse: AC/DC? I-ai vazut? De 3 ori? : cry.gif cry.gif cry.gif



Acest topic a fost editat de Blakut: 28 Oct 2004, 08:20 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crazy Horse
mesaj 28 Oct 2004, 08:21 PM
Mesaj #231


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 52
Inscris: 16 October 04
Din: Cliffwood Beach,New Jersey/USA
Forumist Nr.: 4.689



smile.gif Wringwraith,
Bro,multumesc pt. cele scrise de tine.Acum m-am lamurit cu manelele,imi pare ca e un stil cam pop indian(din India)
stil cam dulceag pt. gusturile mele.
Desigur ca imi aduc aminte de niste grupuri romanesti de la vremea mea de liceu,gen Sfinx(cu Andrei Aldea),Phoenix(cu Tandarica
de Rosu si Negru,Mircea Baniciu, si o pleiada de folk-isti ca se purta pe atunci.N-o sa-ti vina sa crezi dar uneori mergeam la ...cenaclul Flacara al boului ala gras de PORC A. Paunescu,avea trupe bune si pt ei era un venue de a se afirma.
Alte vremuri alta mancare de peste...parca mai ieri eram acolo,ce repede se duce timpul,nu-l mirosi.

Da am vazut pe Kurt Cobain si Nirvana si anul urmator s-a "sinucis",inca sunt destule suspiciuni si pareri ca Courtney
Love(fosta prostituata si dansatoare de strip tease)ar fi bagata in astfel de murdarie,tind sa cred ca este ceva misterios legat de moartea lui.

De concerte nu ma mai intereseaza sa merg live,mai vine si varsta si ma rezum la a asculta cd-uri ori vedea concerte la dvd.
Te las acum si numai bine si enjoy your music my friend,life is short,enjoy living,it's worthy.

LOVE&PEACE,
Crazy Horse thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrad
mesaj 31 Oct 2004, 12:36 PM
Mesaj #232


care este oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.061
Inscris: 27 September 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 4.566



io suport, in general, orice tip de muzica...cu exceptia manelelor.
ce-mi place? metallica, manowar, pink floyd, anastacia, police, sting, prince si, cand imi amintesc, mai zic!
dintre romani: celelalte cuvinte, iris, holograf etc etc


--------------------
prietenia e o chestiune de opinie!
"cine se iubeste se (auto)tachineaza" (carmelita)
oPsedatii stiu de ce :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cipdecip
mesaj 10 Nov 2004, 11:04 PM
Mesaj #233


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.276
Inscris: 29 August 04
Din: Ph
Forumist Nr.: 4.358



QUOTE (Crazy Horse @ 20 Oct 2004, 06:29 PM)
.Vreau sa cunosc ceva ce la vremea mea nu era in Ro. dar am observat ca
multi pomeniti cuvantul"manele".Sunt curios sa stiu ce inseamna si ce stil de muzica este,daca ma poate lamuri cineva?


manele = lautareasca + tiganeasca wacko.gif


--------------------
Intre fericire si vis , melancolie si taina , infinit si singuratate exista raul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 30 Nov 2004, 03:20 PM
Mesaj #234


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



wub.gif Vreau sa va spun ca doar ce am descoperit-o pe Mísia. Uh! O voce extraordinara... Nu-mi trece!! Iti intra pana in maduvioara si nu mai vrea sa plece...

PS: Norocosilor! Pe 4 si pe 6 decembrie vine la Bucuresti. Sa n-o pierdeti! jamie.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
khali
mesaj 5 Dec 2004, 02:28 PM
Mesaj #235


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 68
Inscris: 22 January 04
Forumist Nr.: 1.934



Traseul preferintelor mele muzicale are tot felul de cotituri ciudate...
Acum ascult orice cu influente orientale, muzica portugheza veche, braziliana, jazz (daca e latin, si mai bine..). Cateva nume: Astrud Gilberto, Madre Deus, Anatoly Vapirov, Compai Secundo, Keiko Lee, Lisa Ekhda, Consuelo Luz (albumul Dezeo).
Ah, era sa uit..cea mai buna voce descoperita de mult timp: Natacha Atlas.


--------------------
Caminante, no hay camino. Se hace el camino al andar.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miercuri
mesaj 8 Dec 2004, 08:32 PM
Mesaj #236


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 18
Inscris: 8 December 04
Din: bucuresti city
Forumist Nr.: 5.121



...mmm...eu ascult metal... yeah.gif
as putea scrie pagini intregi...dar n-ar prea avea rost sa va fac capu' calendar...
trupa mea preferata ii my dying bride...trebuia sa am si avatarul cu o coperta de-a lor doar ca n-am reusit sa fac sa incapa...in asa fel incat sa se ada decent...
versuriel din semnatura sunt luate dintr-o piesa de-a lor anume...like gods of the sun...


--------------------
Trusting only thou
who is alike myself.
I merge with the darkness
that embraces me for who I am.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mumu
mesaj 8 Dec 2004, 08:40 PM
Mesaj #237


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 40
Inscris: 8 June 04
Din: Cluj
Forumist Nr.: 3.772



favoriti?Scorpions!!! I-am vazut in concert la Moscova in 89.Nu pot sa-i uit.Acum ascult si imi plac foarte mult GooGoo Dolls.Au niste verusri bestiale!Ca si "muzica de lupta" ascult System of a down (de obicei dimineata...sa ma trezesc pe mine si pe vecini)...Pot asculta ore in sir U2 sau cand vreau un moment de liniste....un cafe del mar


--------------------
To the one who always keeps her door open,
her ears listening, her hands working, her feet walking.
And may she walk slowly,
because her peace is the peace of change,
and chage, real change, always takes time

Not even seven thousand years of joy are worth seven days of sadness
Go to the top of the page
 
+Quote Post
^LadyBird^
mesaj 7 Jan 2005, 01:13 PM
Mesaj #238


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 116
Inscris: 30 December 04
Forumist Nr.: 5.316



oh...acum ca veni vorba de muzica si de ce ascult..sunt o gramada mare de tot smile.gif ..sa incep chiar cu inceputul :nirvana ,probot , pink floyd, queen, lake of tears, savatage, nightwish, anathema, candlemass(care au fost cam primii care au cantat doom..cand in perioada anilor 80 heavy-ul era la putere,astia erau doomiciosi...prin 86 mai exact au scos cam prima melodie care a fost incadrata in stilul doom) tipe o negative ,crematory, godsmack, avantasia, metallica, enya (asta cand sunt trista ) iron maiden, helloween, morphine, un pic de primus ,pantera, guano apes, korn, ozzy ,amorphis, black majesty, xandria(tot cand sunt trista),in flames,ac/dc,tool (care au niste videoclipuri prea tari) manowar,dark tranquility,moonspell,amorphis,lacuna coil ,judas priest,primal fear,iced earth si ar mai fi o gramada acum nu-mi vin in cap daca imi mai aduc aminte editez eu...
si asa ca o completare as putea spune ca personal scorpions nu-mi plac de loc..nu ma ating cu nimic.

Acest topic a fost editat de ^LadyBird^: 7 Jan 2005, 04:22 PM


--------------------
When you look at me from your own century / I may seem to be strange archeology / But when the winds blow from this direction / You may sense me there in your reflection / I think I feel you, but I will never know / As the swallows leave, and the children grow/I wanted to live forever / The same as you will too / I wanted to live forever / And everybody knew (Anathema-Hope)
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CopaculCunoaster...
mesaj 18 Jan 2005, 11:14 PM
Mesaj #239


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 100
Inscris: 14 January 05
Forumist Nr.: 5.443



Pentru mine este momentul si muzica.Depinde de moment si de starea in care ma aflu pot asculta de la rock la hip hop si muzica de opera. smile.gif Totusi nu ascult de loc manele. mad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 19 Jan 2005, 11:38 AM
Mesaj #240


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



acum ascult chillout; l-am primit de ceva timp si nu credeam ca voi fi asa incantata de el rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
surzi
mesaj 6 Feb 2005, 04:01 AM
Mesaj #241


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 286
Inscris: 29 January 05
Forumist Nr.: 5.580



Massive Attack albume preferate Mezzanine si Protection,stilul melancolic sau vocile masculine dublate `Automatic move control/They come to take your soul`
genul punk nu-stiu cum a lui Clash

Blur cu stilul lor`art-rock`
electronica lu Depeche Mode
rokul Dire Straits si blues-rockul a la Credence Clearwater Revival cu Hey Tonight si aia cu Rain ...astea de ascultat in masina cand as lua drumul muntelui spoton.gif
ca sa nu mai spun de vocea lui Stan Getz cu jazz-ul si baladele lui ca tot......... The Girl from Ipanema wub.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ausländer
mesaj 13 Feb 2005, 12:10 PM
Mesaj #242


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 284
Inscris: 24 July 04
Din: 47° 10' N, 27° 35' E
Forumist Nr.: 4.132



Bine ca am votat ce predomina [sa zicem 80%] la mine. Adica Rock. Progresiv, speed-metal, heavy metal. La asta se adauga putin trance [Paul Oakenfold, Kai Tracid], electronica [Jean Michel Jarre], clasica [Chopin, Liszt].


--------------------
user posted image
Liar, lawyer - mirror, show me what's the difference?

The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man. - George Bernard Shaw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mysty_k
mesaj 27 Feb 2005, 11:24 AM
Mesaj #243


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 7
Inscris: 26 February 05
Din: coltu' moldovei.....din sud
Forumist Nr.: 5.803



eu am votat rock-ul.imi place cam orice.de la cel soft, de la baladele vechi si multicunoscute semnate g'n's pana la cel black,death(Immortal,behemont).
P.S.ma bucur ca nu v_ati obosit degetele sa puneti sa puneti in sondaj thumb_yello.gif si alt "gen" de muzica "romanesc"(ca doar e la moda cool.gif )


--------------------
"Oamenii sunt ca luna si cocosatii:nu-si arata decat o fata"-Schopenhauer
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlackClaw
mesaj 5 Mar 2005, 08:40 PM
Mesaj #244


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 31
Inscris: 1 March 05
Forumist Nr.: 5.823



Eu ascult rock, muzica gregoriana etc. shi nu imi place muzica anilor 50-70(exceptie queen shi inca cativa. Nu suport beatels!). Cand o sa conduc lumea, voi interzice manelele devil.gif


--------------------
Ceea ce cauti in afara ta se afla, pe masura intelegerii tale, in tine, ratacitorule.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
mesaj 7 Mar 2005, 03:51 PM
Mesaj #245


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 5
Inscris: 4 March 05
Forumist Nr.: 5.859



eu sunt fan Depeche Mode de la 12 ani, adik d peste 10 ani:) dar d 2-3 ani am descoperit Placebo si nu ma satur sa-i ascult nici p ei! zilele astea ascult diverse genuri, dar cel mai mult Buddha Bar, pt k reusesc sa-mi creez o stare d bine nemaipomenita!
altfel, ascult Enya, Loreena McKennith, Cranberries, Praf in Oki, K's Choice, Leonard Cohen, Sade si multe multe altele...depinde d starea mea la un moment dat...nu sunt fixata p un anumit gen d muzik...imi place mult, d ex, si ATB, mai ales Marrakech.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pagini V  « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 April 2024 - 11:36 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman