HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

12 Pagini V  « < 9 10 11 12 >  
Reply to this topicStart new topic
> DNA -instrument De Presiune Si Santaj Asupra Anumitor Politicieni ?
abis
mesaj 21 May 2012, 12:56 AM
Mesaj #351


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 18 May 2012, 06:31 PM) *
Iar eu imi permit sa vorbesc despre hotii si smenuri ptr ca sunt sub...imunitatea HA

Viata e un spectacol urat cu atatia oameni care vorbesc ce vor fara sa-si asume responsabilitatea cuvintelor.

Problema mare sunt faptele si dovezile, trebuie sa ramanem mereu la ele atunci cand discutam orice.

Una este sa spui: "Parerea mea e ca Basescu a furat (flota sau altceva)". E ok, e parerea ta, dar atat.
Dar cand spui: "Basescu a furat" - asta e un fapt, o acuzatie pe care trebuie s-o demonstrezi, si nu cu argumente ca asa ai inteles tu si e dreptul tau.
Ca altfel intram intr-un dialog al surzilor, iar daca voi asa ati fost obisnuiti pe acest forum nu-i o scuza.
Parerile personale si afirmatiile sau acuzatiile sunt lucruri diferite.

Parerile sun ok daca raman la stadiul de pareri.
Cand le dai statut de afirmatie trebuie sa probezi.

Cand spui ca tu consideri ca "Basescu a furat" trebuie sa demonstrezi.
Furtul este o acuzatie EXTREM de grava, nu e o parere personala.
Este sau nu.
Nu este ceva care ti se pare tie ca e si gata, lumea trebuie sa-ti respecte asta doar pentru ca asa vrei tu sa crezi.
MAI ALES cand folosesti asta cu statut de ACUZATIE!!

Ti-am explicat ca nu-mi pierd timpul cu nesimtirea. Nesimtire generata din confuzia pe care o faci si tu mai sus intre pareri personale si acuzatii sau afirmatii.
Sunt agresat la nivel intelectual de rautatea gratuita si atunci instant sanctionez asta, dau ignore, injur, orice altceva consider necesar ca sa-mi scot rautatea respectiva din sistem.

Nu am calificarea necesara sa profesez dreptul, deci nu pot judeca acest caz.
Dar am pasiune si cunostinte suficiente ca sa il pot analiza competent.

wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 21 May 2012, 08:07 AM
Mesaj #352


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(abis @ 18 May 2012, 06:12 PM) *
Deci tu acuzi un om ca a furat fara sa ai dovezi?!

Si goguta nu reactioneaza?! unsure.gif
Goguta, asta ce e, parere personala sau afirmatie...?

Lasa ca reactionezi tu si pentru mine, si o faci bine.

P.S. Ciudat cum va coafeaza, pe tine si pe Felina, treaba asta cu divezile doar cand vreti voi, sa fie asta o usoara ipocrizie?
P.S.2 D.p.m.d.v. parerile ar trebui pastrate in zona "gusturile nu se discuta". Adica poate sa-ti placa sau nu de un om, un fapt sau o actiune, dar cand faci o afirmatie sau acuzatie trebuie sa fie foarte clar explicata si motivata, doar ca asta e "parerea mea". Daca voi vreti sa continuati in acest dialog al surzilor, Have fun!


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 21 May 2012, 10:07 AM
Mesaj #353


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(goguta @ 21 May 2012, 09:07 AM) *
Lasa ca reactionezi tu si pentru mine, si o faci bine.

Normal, am copiat cuvant cu cuvant din postarile tale. smile.gif

QUOTE
Ciudat cum va coafeaza, pe tine si pe Felina, treaba asta cu divezile doar cand vreti vo

La Nastase nu mai ajungem sa discutam despre probe pentru ca discutam despre scaunul pe care sta procurorul si alte rahaturi pentru care cei cinci avocati mai solicita cate o amanare...

Nu am inteles insa de ce judeci cele doua cazuri cu unitati de masura diferite...

Acest topic a fost editat de abis: 21 May 2012, 10:08 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 May 2012, 10:07 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
goguta
mesaj 21 May 2012, 10:14 AM
Mesaj #354


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(abis @ 21 May 2012, 11:07 AM) *
La Nastase nu mai ajungem sa discutam despre probe pentru ca discutam despre scaunul pe care sta procurorul si alte rahaturi pentru care cei cinci avocati mai solicita cate o amanare...

Nu am inteles insa de ce judeci cele doua cazuri cu unitati de masura diferite...

Care cazuri le judec diferit?

La Nastase s-a cerut rezolvarea unor probleme, in fata unui judecator, in limitele legii, de ce numesti asta RAHATURI?
Apropo de scaunul procurorului, daca tu ai fi judecat penal, ti s-ar parea normal ca procurorul cu judecatorul stea atat de aproape incat sa-si vorbesca soptit iar avocatul tau sa stea la distanta? E logic si de bun-simt asa? Ca avocatul tau sa nu auda ce-si vorbesc procurorul si judecatorul?


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 21 May 2012, 11:45 AM
Mesaj #355


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(goguta @ 21 May 2012, 11:14 AM) *
Care cazuri le judec diferit?

Basescu a renuntat la imunitatea parlamentara, in 1995, pentru a se pune la dispozitia justitiei. Apoi, intre 2000 si 2004, nu a avut imunitate. Justitia era la cheremul PSD-ului, daca ar fi fost vinovat de ceva, il umflau aia... De cate ori a fost citat, s-a prezentat la instanta.

In schimb:

Pe 27 aprilie, Nastase a cerut amanarea pentru ca era preocupat de activitati politice. Pe 2 mai, dosarul a fost din nou amanat pentru ca avocatul angajat de Bogdan Popovici a fost internat in spital, iar pe 10 mai, dosarul lui Nastase a fost amanat pentru ca unul dintre avocatii acestuia nu a fost prezent in sala (unul dintre cei cinci avocati a lipsit nemotivat si Nastase a mai obtinut o amanare, s-a mai apropiat putin de prescriptie...).

Cum dracu vine asta, sa ceri amanarea pentru ca esti preocupat de activitati politice?!

Imi dai voie sa nutresc convingerea ca cineva care recurge la tot soiul de tertipuri pentru a ajunge la prescriptie, se stie vinovat?

QUOTE
Apropo de scaunul procurorului, daca tu ai fi judecat penal, ti s-ar parea normal ca procurorul cu judecatorul stea atat de aproape incat sa-si vorbesca soptit iar avocatul tau sa stea la distanta? E logic si de bun-simt asa? Ca avocatul tau sa nu auda ce-si vorbesc procurorul si judecatorul?

Pe bune, asta se intampla acolo? Procurorul si judecatorul susotesc unul cu altul, in vazul lumii? Nu stiu de ce, dar parca nu-mi vine sa te cred... smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 May 2012, 12:03 PM
Mesaj #356


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(goguta @ 21 May 2012, 11:14 AM) *
....Apropo de scaunul procurorului ... ti s-ar parea normal ca procurorul cu judecatorul stea atat de aproape....



QUOTE(abis @ 21 May 2012, 12:45 PM) *
... Procurorul si judecatorul susotesc unul cu altul, in vazul lumii? Nu stiu de ce, dar parca nu-mi vine sa te cred...


O alta reminescenta comunista, pe vreme cand procurorul taia si spanzura, influentand oarecum deciziile judecatorului functie de interesele propagandistice ale partidului. Corect ar fi ca atat aparatorul cat si acuzatorul sa stea in fata judecatorului, cam cum vedem prin filmele americane.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 May 2012, 12:20 PM
Mesaj #357


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 21 May 2012, 01:56 AM) *
Cand spui ca tu consideri ca "Basescu a furat" trebuie sa demonstrezi.
Furtul este o acuzatie EXTREM de grava, nu e o parere personala.


N-a furat-o. A shmenuit-o.( pana si fostul lui adjunct "Shogunul" lasa sa se inteleaga cate ceva intr-un recent interviu ) Si nu se poate demonstra acum cat slugoii lui sunt in fruntea organelor de cercetare.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 May 2012, 12:25 PM
Mesaj #358


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 21 May 2012, 12:45 PM) *
Basescu a renuntat la imunitatea parlamentara, in 1995, pentru a se pune la dispozitia justitiei.


Lasa-ne cu vrajeala asta ! Imediat au avut loc alegeri parlamentare si a beneficiat iar de imunitate.

QUOTE(abis @ 21 May 2012, 12:45 PM) *
Apoi, intre 2000 si 2004, nu a avut imunitate. Justitia era la cheremul PSD-ului, smile.gif


PSD ? Pai hotia cu flota s-a intamplat sub obladuirea lui Iliescu, Vacaroiu si a inaintasului PSD ! Asa ca nimeni nu era interesat s rascolasca rahatul !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 21 May 2012, 12:26 PM
Mesaj #359


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 21 May 2012, 01:20 PM) *
Si nu se poate demonstra acum cat slugoii lui sunt in fruntea organelor de cercetare.

Si daca tot nu o sa apara acele probe de care zici (asa cum nu au aparut nici pe cand era primar si nu avea imunitate), ce-o sa mai zici?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 May 2012, 12:30 PM
Mesaj #360


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 21 May 2012, 01:26 PM) *
Si daca tot nu o sa apara acele probe de care zici (asa cum nu au aparut nici pe cand era primar si nu avea imunitate), ce-o sa mai zici?

O sa zic atunci cand va fi alungat sub o forma sau alta de la Cotroceni !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 21 May 2012, 12:35 PM
Mesaj #361


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(abis @ 21 May 2012, 12:45 PM) *
Basescu a renuntat la imunitatea parlamentara, in 1995, pentru a se pune la dispozitia justitiei. Apoi, intre 2000 si 2004, nu a avut imunitate. Justitia era la cheremul PSD-ului, daca ar fi fost vinovat de ceva, il umflau aia... De cate ori a fost citat, s-a prezentat la instanta.

In schimb:

Pe 27 aprilie, Nastase a cerut amanarea pentru ca era preocupat de activitati politice. Pe 2 mai, dosarul a fost din nou amanat pentru ca avocatul angajat de Bogdan Popovici a fost internat in spital, iar pe 10 mai, dosarul lui Nastase a fost amanat pentru ca unul dintre avocatii acestuia nu a fost prezent in sala (unul dintre cei cinci avocati a lipsit nemotivat si Nastase a mai obtinut o amanare, s-a mai apropiat putin de prescriptie...).

Cum dracu vine asta, sa ceri amanarea pentru ca esti preocupat de activitati politice?!

Imi dai voie sa nutresc convingerea ca cineva care recurge la tot soiul de tertipuri pentru a ajunge la prescriptie, se stie vinovat?

Si unde am judecat eu cazul lui Base? De ce spui despre mine ca judec diferit?
Ce spui despre A.N. sunt tertipuri intradevar.
Dar niciunul din cele spuse de tine nu se compara, ca timp consumat cu admiterea si audierea a 970 de martori din partea acuzarii.
E clar ca acest caz este unul inventat de procuratura.
Primii 2 ani s-au scurs fara nici o acuzare oficiala, doar in presa ca s-au folozit banii pentru casa lui A.N.
Dupa doi ani au schimbat macazul si eu fabricat "trofeul calitatii".

Dar e ok, e datoria procurorului sa ancheteze si sa acuze, iar a acuzatului sa se apere.
Zic doar ca termenul de prescriere se va atinge in principal prin impotenta procuraturii, nu prin tertipurile avocatesti din ultimul timp.
Care sunt legale si incuvintate de judecator.
QUOTE(abis @ 21 May 2012, 12:45 PM) *
Pe bune, asta se intampla acolo? Procurorul si judecatorul susotesc unul cu altul, in vazul lumii? Nu stiu de ce, dar parca nu-mi vine sa te cred... smile.gif

Si mie mi s-a parut aiurea cererea avocatului. Dar mai aiurea este faptul ca a existat asezarea respectiva care i-a permis sa formuleze cererea.
Nu e aberant ca procurorul sa stea mai aproape de judecator?

P.S. Rezolva jegul asta de postare. Ti-am dat report post. Nu poti lasa minciuna in ultimul hal pe acest forum. Nu aveti pic de rusine?
QUOTE(turbo trabant @ 21 May 2012, 10:26 AM) *







--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 May 2012, 12:35 PM
Mesaj #362


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 21 May 2012, 01:30 PM) *
.... cand va fi alungat sub o forma sau alta de la Cotroceni !

Gata, punem de-o noua revolutie? sa ma anunti si pe mine sa-mi pun tricoul cu Che. ohyeah.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 21 May 2012, 12:38 PM
Mesaj #363


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(goguta @ 21 May 2012, 12:35 PM) *
P.S. Rezolva jegul asta de postare. Ti-am dat report post. Nu poti lasa minciuna in ultimul hal pe acest forum. Nu aveti pic de rusine?

Amice, get a life. Daca tu esti inamorat de primul ministru, e fix problema ta.

Nu te astepta sa cant osanale unuia care nu stie ce spune si ce face. Indiferent din ce partid face parte.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 May 2012, 12:38 PM
Mesaj #364


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 21 May 2012, 01:35 PM) *
Gata, punem de-o noua revolutie? sa ma anunti si pe mine sa-mi pun tricoul cu Che. ohyeah.gif


Suspenda-ti pentru o clipa neuronul basist si incearca sa deslusesti care sunt formele alea de alungare . Legale , poate o sa intelegi !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 May 2012, 12:41 PM
Mesaj #365


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(turbo trabant @ 21 May 2012, 01:38 PM) *
Nu te astepta sa cant osanale unuia care nu stie ce spune si ce face. Indiferent din ce partid face parte.


Citeste si altceva in afara de " Hotznews" !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 21 May 2012, 12:44 PM
Mesaj #366


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(goguta @ 21 May 2012, 01:35 PM) *
Si mie mi s-a parut aiurea cererea avocatului. Dar mai aiurea este faptul ca a existat asezarea respectiva care i-a permis sa formuleze cererea.
Nu e aberant ca procurorul sa stea mai aproape de judecator?

De ce e aberant? In ce lege scrie cum trebuie sa stea?

QUOTE
Rezolva jegul asta de postare. Ti-am dat report post

Controleaza-ti limbajul in primul rand.

Turbo trabant a pus un link - nu a incalcat niciun articol din regulamentul Hanului. Daca ar fi spus despre tine ca postezi "jeguri" as fi intervenit. wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 21 May 2012, 12:46 PM
Mesaj #367


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(March @ 21 May 2012, 01:41 PM) *
Citeste si altceva in afara de " Hotznews" !

Nu-i problema de hotnews.
E problema de implicare a guvernului actual in nesimtirea guvernului Boc si MRU.
"Tonta" - este iar un limbaj subruban, pe care eu nu-l folosesc, dar Abis il tolereaza fara greata.
Si-mi pare o minciuna nesimtita expresia "O noua victorie a guvernului Tonta" din moment ce este o tragedie, si li se datoreaza EXCLUSIV guvernarilor Basescu - PDL


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 May 2012, 12:48 PM
Mesaj #368


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 21 May 2012, 01:30 PM) *
.....cand va fi alungat sub o forma sau alta de la Cotroceni !



QUOTE(March @ 21 May 2012, 01:38 PM) *
.... incearca sa deslusesti care sunt formele alea de alungare . Legale , poate o sa intelegi !


Moncher daca o forma este legala, suspendarea, demisia etc. alta forma ce presupune? intreb pentru ca tu si altii ca tine nu vedeti posibilitatea ca presedintele in exercitiu, Traian Basescu, sa ramana la Cotroceni pana la terminarea mandatului.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 May 2012, 12:50 PM
Mesaj #369


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(goguta @ 21 May 2012, 01:46 PM) *
"Tonta" - este iar un limbaj subruban, pe care eu nu-l folosesc, dar Abis il tolereaza fara greata.
Si-mi pare o minciuna nesimtita expresia "O noua victorie a guvernului Tonta" din moment ce este o tragedie, si li se datoreaza EXCLUSIV guvernarilor Basescu - PDL

Intelege-l. Foloseste si el expresiile jegoase dupa blogurile basiste !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 21 May 2012, 12:50 PM
Mesaj #370


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(March @ 21 May 2012, 12:41 PM) *
Citeste si altceva in afara de " Hotznews" !

Normal ca citesc si altceva, stai linistit ca nu sunt ca ministrii educatiei ! rofl.gif

Goguta, calmo, nu e limbaj surburban Tonta ci doar o porecla ( care i se potriveste de minune- parerea mea)

http://www.google.ro/#hl=ro&sclient=ps...440&bih=803


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 21 May 2012, 12:50 PM
Mesaj #371


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(abis @ 21 May 2012, 01:44 PM) *
Controleaza-ti limbajul in primul rand.

Turbo trabant a pus un link - nu a incalcat niciun articol din regulamentul Hanului. Daca ar fi spus despre tine ca postezi "jeguri" as fi intervenit. wink.gif


QUOTE(abis @ 21 May 2012, 01:56 AM) *
Ti-am explicat ca nu-mi pierd timpul cu nesimtirea. Nesimtire generata din confuzia pe care o faci si tu mai sus intre pareri personale si acuzatii sau afirmatii.
Sunt agresat la nivel intelectual de rautatea gratuita si atunci instant sanctionez asta, dau ignore, injur, orice altceva consider necesar ca sa-mi scot rautatea respectiva din sistem.


Asa ca Abis draga, daca tu ai chef de promovat nesimtirea pe acest forum, nu-mi cere mie sa ma controlez.
Fa-ti tu treaba si nu o sa fie nevoie sa-mi ceri mie sa nu mai am reactii la nesimtirea protejata si promovata, prin inactiune, de tine.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 May 2012, 12:52 PM
Mesaj #372


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 21 May 2012, 01:48 PM) *
Moncher daca o forma este legala, suspendarea, demisia etc. alta forma ce presupune? intreb pentru ca tu si altii ca tine nu vedeti posibilitatea ca presedintele in exercitiu, Traian Basescu, sa ramana la Cotroceni pana la terminarea mandatului.


Ei, vezi, ai inceput sa vii d-acasa . Suspendarea & Demiterea ( nu demisia ! ) e una , iar a doua lungarea din 2014.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 May 2012, 12:52 PM
Mesaj #373


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 21 May 2012, 01:48 PM) *
Moncher daca o forma este legala, suspendarea, demisia etc. alta forma ce presupune? intreb pentru ca tu si altii ca tine nu vedeti posibilitatea ca presedintele in exercitiu, Traian Basescu, sa ramana la Cotroceni pana la terminarea mandatului.


Ei, vezi, ai inceput sa vii d-acasa . Suspendarea & Demiterea ( nu demisia ! ) e una , iar a doua lungarea din 2014.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 May 2012, 12:55 PM
Mesaj #374


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(turbo trabant @ 21 May 2012, 01:50 PM) *
Normal ca citesc si altceva, stai linistit ca nu sunt ca ministrii educatiei !

De draga voastra Codruta taci chitic ! De altfel asa cum ai tacut tot timpul cu privire la catastrofa cu numele de Boc !Si acum dupa numai 10 zile de guvern Ponta, ai o activitate intensa !

Acest topic a fost editat de March: 21 May 2012, 12:56 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 21 May 2012, 12:58 PM
Mesaj #375


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(March @ 21 May 2012, 12:55 PM) *
De altfel asa cum ai tacut tot timpul cu privire la catastrofa cu numele de Boc !Si acum dupa numai 10 zile de guvern Ponta, ai o activitate intensa !

Nu imi aduc aminte sa fi tacut ba dimpotriva l-am gratulat pe boc cu titlul de cel mai bun prim-ministru postdecembrist.

In asa hal au fost ailalti ( victoras included) incat si unul de la morga era mai eficient.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 21 May 2012, 12:58 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 21 May 2012, 12:58 PM
Mesaj #376


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(abis @ 21 May 2012, 01:44 PM) *
Turbo trabant a pus un link - nu a incalcat niciun articol din regulamentul Hanului.


Sa folosesti exprimarea "Guvernul Tonta" sigur incalca:
"Regula de Aur: Promoveaza ideea Hanului. Anume ARTA DE A CONVERSA.[...] Respectati opiniile celorlalti, chiar daca sunt diferite de ale dumnevoastra. Zeci de mii de persoane viziteaza Hanul lunar. Prezentati prin mesajele dumneavoastra o imagine pentru care sa fiti respectat(a), nu una pentru care sa fiti ignorat(a)."

Porecla dupa cum spune t_t, menita sa jigneasca si iar avem in regulament:
"Ideile de calitate reprezinta baza discutiilor de la Han, in nici un caz jignirile."



--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 21 May 2012, 01:01 PM
Mesaj #377


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(goguta @ 21 May 2012, 01:50 PM) *
Fa-ti tu treaba si nu o sa fie nevoie sa-mi ceri mie sa nu mai am reactii la nesimtirea protejata si promovata, prin inactiune, de tine.

Eu cer o data. A doua oara editez.

Nu mi se pare "suburban" sa il numeasca cineva pe Ponta, Tonta. Pe forumul asta amicii tai au folosit expresii mult mai putin magulitoare la adresa adversarilor politici - uita-te cum au fost congratulati Boc, Udrea, Basescu, Anastase si altii... Pe langa expresiile folosite de voi, Tonta e un alint...

Insa este suburban sa ii spui cuiva ca posteaza "jeguri" si asta nu permit. Indiferent cine si cui o spune.

Gata cu paranteza, de-acum discutam la obiect. Adica despre ce spune titlul topicului.

Acest topic a fost editat de abis: 21 May 2012, 01:02 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 21 May 2012, 01:03 PM
Mesaj #378


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(goguta @ 21 May 2012, 12:58 PM) *
Porecla dupa cum spune t_t, menita sa jigneasca si iar avem in regulament:
"Ideile de calitate reprezinta baza discutiilor de la Han, in nici un caz jignirile."

Imi cer scuze pe aceasta cale domnului Victor Ponta- ilustru prim ministru al unei ilustre guvernari! - ca m-am lasat dus in eroare de o porecla de pe net.

Pe aceasta cale imi cer scuze si celor porecliti pe nedrept Nea Nicu, Ilici, Milica, Paharoiu, Nasti, Marinaru'- acesti adevarati martiri ai politichiei romanesti.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 21 May 2012, 01:03 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 21 May 2012, 01:07 PM
Mesaj #379


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(turbo trabant @ 21 May 2012, 02:03 PM) *
Imi cer scuze pe aceasta cale domnului Victor Ponta- ilustru prim ministru al unei ilustre guvernari! - ca m-am lasat dus in eroare de o porecla de pe net.

Pe aceasta cale imi cer scuze si celor porecliti pe nedrept Nea Nicu, Ilici, Milica, Paharoiu, Nasti, Marinaru'- acesti adevarati martiri ai politichiei romanesti.

E suficient sa spui Ponta.
Tont este o jignire conform DEX, nu se compara nici pe departe cu "Nea Nicu, Ilici, Milica, Paharoiu, Nasti, Marinaru'".


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 21 May 2012, 01:10 PM
Mesaj #380


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(goguta @ 21 May 2012, 01:07 PM) *
E suficient sa spui Ponta.
Tont este o jignire conform DEX, nu se compara nici pe departe cu "Nea Nicu, Ilici, Milica, Paharoiu, Nasti, Marinaru'".

Si Nea Nicu era tot o jignire- pedepsibila cu un concediu la "baile militiei".


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 May 2012, 01:12 PM
Mesaj #381


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(turbo trabant @ 21 May 2012, 02:10 PM) *
Si Nea Nicu


Care ? Ala pentru care aplaudai cu foc ? unsure.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 21 May 2012, 01:12 PM
Mesaj #382


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(turbo trabant @ 21 May 2012, 02:10 PM) *
Si Nea Nicu era tot o jignire- pedepsibila cu un concediu la "baile militiei".

Bazat pe judecata unei dictaturi.
Abis judeca la fel?


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 May 2012, 01:13 PM
Mesaj #383


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 21 May 2012, 01:52 PM) *
... Demiterea ( nu demisia ! ) e una , iar a doua lungarea din 2014.

Aha, am priceput, propun ca alungarea din 2014 s-o facem cu torte, imbracati cu tricouri cu imaginea lui Che, asta pentru membrii de rand ai PSD, conducatorii PSD urmand a fi costumati conform viziunilor extraordinarului Radu Mazare. Cu siguranta trebuie sa facem un foc imens unde sa ardem toate initiativele dictatorului, toate reformele care nu vor fi stopate sau schimbate pana atunci. Trebuie sa fie ceva simbolic, maret care sa arate si sa ateste forta partidului unic PSD, nascut din prostia romanilor purtatori ai virusului "omului nou" creat de PCR vrednic inaintas al PSD.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 21 May 2012, 01:15 PM
Mesaj #384


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(goguta @ 21 May 2012, 01:12 PM) *
Bazat pe judecata unei dictaturi.
Abis judeca la fel?

Nu stiu de abis cum judeca dar tu judeci la fel.

Ma faci vinovat de crima de lezmaiestate fix ca in acele vremuri de mult apuse ( macar pe hartie).


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 21 May 2012, 01:15 PM
Mesaj #385


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Voi nu mai aveti nimic de spus despre DNA?

Daca nu mai aveti, va rog mutati discutiile astea la Poiana.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pagini V  « < 9 10 11 12 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 15 May 2024 - 11:44 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman