HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

12 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> DNA -instrument De Presiune Si Santaj Asupra Anumitor Politicieni ?
Uncle Sam
mesaj 21 Sep 2007, 09:59 AM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(March @ 21 Sep 2007, 10:36 AM) *
Asa zic si io. ( ia uite, suntem de acord ! ohmy.gif ) Si azi l-ar fi anchetat el pe altul / altii !
Suntem de acord in mai multe privinte dar nu asta conteaza. Oricum, eu ma indoiesc ca daca Nastase ar fi iesit presedinte ar mai fi anchetat pe cineva. S-ar fi perpetuat starea de lucruri de pana atunci, se schimba puterea dar nu se deranjeaza unii pe altii. Bine, nici acum nu pot sa spun ca s-au deranjat prea tare dar inca am rabdare sa vad dosarele astea aduse si in tribunal si mai ales...astept verdicte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 21 Sep 2007, 10:43 AM
Mesaj #37


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



QUOTE(Uncle Sam @ 21 Sep 2007, 10:54 AM) *
Bine, astea sunt nuante. Daca a avut nevoie de unda verde pe linie politica... tot un fel de comanda politica este. In mod normal nu ar trebui sa ai nevoie de nici un fel de comanda sa iti faci treaba.


Oricum s-ar numi comanda politica sau unda verde e un mare pas inainte.Uite ca procurorii astia atat de huliti de unii sau altii s-au pus pe treaba,spre deosebire de ei judecatorii inca mai fac in pantaloni ori de cite ori e vorba de un "rechin"important.Si nu vrea niciunul sa devina erou national.Eu sunt convinsa ca dac-ar aparea prima mare condamnare s-ar declansa o reactie-n cascada.De-asta le e frica si lor,rechinilor,sa nu se nasca un precedent!Si in lupta asta cu justitia devin teribili de solidari,s-a vazut si se vede asta prin solidaritatea la suspendarea presedintelui si se vede si acum cum incearca prin toate mijloacele sa desfiinteze actuala conducere a DNA-ului.


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 21 Sep 2007, 12:29 PM
Mesaj #38


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Uncle Sam @ 21 Sep 2007, 10:54 AM) *
Daca a avut nevoie de unda verde pe linie politica... tot un fel de comanda politica este. In mod normal nu ar trebui sa ai nevoie de nici un fel de comanda sa iti faci treaba.

Tu vrei sa numesti "comanda" exact lipsa comenzii? smile.gif

Inainte dosarele erau oprite sau date in lucru cand venea comanda. Acum nu stiu sa vina astfel de ordine din partea cuiva. Daca tu stii spune-mi si mie. Deci inainte erau comenzi, acum nu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Sep 2007, 12:29 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
TheK
mesaj 21 Sep 2007, 03:21 PM
Mesaj #39


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 527
Inscris: 18 December 05
Din: Constanta
Forumist Nr.: 7.493



QUOTE(abis @ 21 Sep 2007, 01:29 PM) *
Tu vrei sa numesti "comanda" exact lipsa comenzii? smile.gif

Inainte dosarele erau oprite sau date in lucru cand venea comanda. Acum nu stiu sa vina astfel de ordine din partea cuiva. Daca tu stii spune-mi si mie. Deci inainte erau comenzi, acum nu.


Deci despre inainte stii ca dosarele erau oprite sau date in lucru cand venea comanda, iar despre cele de acum nu stii sa vina astfel de ordine. Asa mai zic si eu situatie convenabila. rolleyes.gif
Ca nu de aia a sarit Chiuariu fix dupa ce se pregatea sa ii dea jos pe tulus si morar, ci intamplator si aleatoriu a fost descoperit dosarul de acum fix nu stiu cat timp. Nu ti-e asta dovada ca tot la comanda se fac lucrurile?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 21 Sep 2007, 04:59 PM
Mesaj #40


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



De fapt Chiuariu a aflat ca-i anchetat de DNA si a incercat sa-i elimine pe procurorii incomozi. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 21 Sep 2007, 06:17 PM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(Michelle @ 21 Sep 2007, 11:43 AM) *
Oricum s-ar numi comanda politica sau unda verde e un mare pas inainte.Uite ca procurorii astia atat de huliti de unii sau altii s-au pus pe treaba
De acord. Cu ordin de sus sau fara ordin de sus, incep sa se lege de pestii cei mari si asta imi convine. Iar daca vom avea o condamnare serioasa chiar ca efectul va fi spectacuols.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 Sep 2007, 06:18 PM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 21 Sep 2007, 05:59 PM) *
De fapt Chiuariu a aflat ca-i anchetat de DNA si a incercat sa-i elimine pe procurorii incomozi. smile.gif


Pai de ce au aruncat dosarul pe piata abia acum cand a vrut, dupa cum spui, sa elimine procurorii incomozii ? Puteeeee... moncher.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 21 Sep 2007, 06:23 PM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(TheK @ 21 Sep 2007, 04:21 PM) *
Ca nu de aia a sarit Chiuariu fix dupa ce se pregatea sa ii dea jos pe tulus si morar, ci intamplator si aleatoriu a fost descoperit dosarul de acum fix nu stiu cat timp. Nu ti-e asta dovada ca tot la comanda se fac lucrurile?
Nu uita de cronologie. Chiuariu a venit chitit sa il dea jos pe Tulus invocand niste nereguli pe care nici macar nu a avut cand sa le constate ca abia fuse numit Ministru. Asta era clar o executie la comanda. Iar cel amenintat ce era sa faca, sa plece spasit?
Inainte insa de speculatiile gen cine a comandat eliminarea Lui Chioariu pe mine ma intereseaza si un aspect care vad ca pare chiar irelevant: chiar a facut manarii Dl. Ministru? Asta e o intrebare pe care vad ca nu prea ne-o punem. Daca chiar a facut lucrurile de care e acuzat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 Sep 2007, 06:25 PM
Mesaj #44


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Uncle Sam @ 21 Sep 2007, 07:23 PM) *
Inainte insa de speculatiile gen cine a comandat eliminarea Lui Chioariu pe mine ma intereseaza si un aspect care vad ca pare chiar irelevant: chiar a facut manarii Dl. Ministru? Asta e o intrebare pe care vad ca nu prea ne-o punem. Daca chiar a facut lucrurile de care e acuzat?

Asteapta hotararea Comandirului Suprem si ai sa afli ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 21 Sep 2007, 06:53 PM
Mesaj #45


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Uncle Sam @ 21 Sep 2007, 07:23 PM) *
chiar a facut manarii Dl. Ministru? Asta e o intrebare pe care vad ca nu prea ne-o punem. Daca chiar a facut lucrurile de care e acuzat?

Se indoieste cineva? smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 21 Sep 2007, 07:20 PM
Mesaj #46


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Si mai mult decit atat...a facut manarii la comanda,caci beneficiarul afacerii in principal este nimeni altul decit domnul Taricica fara frica; nu stiu daca s-a scris aici dar unul din directorii care au avut ca job avizarea din punct de vedere juridic HG-ul a dat aviz negativ,drept urmare ministrul i-a recomandat demisia si a pus pe unul din consilierii sai sa dea el avizul...mersi!!!


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 22 Sep 2007, 11:28 AM
Mesaj #47


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



nu stiu exact care e treaba dintre DNA si politica... dar cred ca nu va uitati unde trebuie. parerea mea e ca DNA e platit de ziare, ca le mai creste din cand in cand tirajul


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Sep 2007, 10:04 AM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Servicii-fulger la DNA: cetăţeni īnştiinţaţi prin telefon că au devenit īnvinuiţi ohmy.gif jamie.gif

(...) inspectorii Consiliului Superior al Magistraturii (CSM) a descoperit o practică, probabil singulară īn lume, dar sigur necunoscută īn sistemul judiciar romānesc. Este vorba de... aducerea la cunoştinţă a īnvinuirii prin telefon. Adică persoana cercetată este sunată de către procuror, care īi spune că a devenit īnvinuit, precum şi acuzaţiile concrete care i se aduc. (...)

Jalnica si servila a ajuns aceasta institutie de inspiratie basesco-macoviana !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 26 Sep 2007, 10:26 AM
Mesaj #49


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



Citez din articol:
Această situaţie a fost constatată de către inspectorii CSM īntr-un dosar.... Procedura ca atare reiese din conţinutul unui proces-verbal care consemnează aducerea la cunoştinţă a īnvinuirii şi faptul că aceasta a fost comunicată telefonic īnvinuitului.

Iti dai seama ce au cautat cei din echipa de control daca s-au oprit la acest amanunt dintr-un proces verbal aflat intr-un dosar? Din sute de dosare cate au cercetat ei ca sa gaseasca nodul din papura? Pai, incep sa fie stravezii scopurile controlului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Sep 2007, 10:58 AM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Kafka la DNA

-- Morar a reusit sa transforme Justitia intr-o scena absurda in care cetateanul nu mai are dreptul la aparare si este cercetat penal fara sa stie pentru ce fapta


Băsescu sare īn ajutorul ţuluşilor


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 26 Sep 2007, 01:31 PM
Mesaj #51


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Uncle Sam @ 20 Sep 2007, 08:39 AM) *
Daca dosarele sunt tinute ascunse prin sertare prin interventii politice atunci, cui pe cui se scoate, tot de interventii politice e nevoie pentru a putea fi puse pe rol. Ce sa facem, asta e societatea in care traim, mai dureaza pana o sa o putem schimba.
Au iesit doarele astea la iveala la interventia lui Basescu? I dont care! Pe mine ma bucura ca au aparut si am sa ma bucur si mai tare daca vor ajunge sa fie si judecate, nu doar anuntate la TV.
Are cineva dosarul lui Basescu si asteapta o comanda politica? Go ahead, nu ma intereseaza de unde vine, poate sa vina Geoana la putere si sa apara dosarele pedistilor pe rol. Hurray Geoana. Sa-i vedem si pe astia in justitie.

Adica, pe romaneste, pleaca ai nostri, vin ai nostri, iar noi platim ca prostii! rofl.gif E mai mult decat evident ca DNA raspunde bine la "nervul politic".

QUOTE
Intre timp poate evoluam si noi si un politician care e prins cu mata in sac nu mai e iertat, din contra, se dau peste cap procurori sa il infunde din orice partid ar face parte.

S-avem pardon! Cunosti tu vre-un pedist "baban" care sa dea cu subsemnatul la DNA? jamie.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 26 Sep 2007, 03:03 PM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(mariusc2 @ 26 Sep 2007, 02:31 PM) *
S-avem pardon! Cunosti tu vre-un pedist "baban" care sa dea cu subsemnatul la DNA? jamie.gif
S-avem pardon! Cunosti tu vreo tara in care datul cu subsemnatul se face pe baza proportiei politice. un liberal, un democrat, un popular , un verde, etc? Datul cu subsemnatul, la DNA, se face pe baza suspiciunilor de coruptie.
Dar ca sa raspund, da stiu un pedist baban care a dat cu subsemnatul si al carui dosar inca exista. Se numeste Basescu si cand a fost inventata mult hulita comisie prezidentiala a fost primul client. Presedintele de atunci, Ion Iliescu, si-a dat acordul ca fostul Ministru al Transporturilor, Traian Basescu sa fie cercetat penal. Si este cercetat, de curand chiar s-a incheiat expertiza financiara in acel dosar, dupa cate am citit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 26 Sep 2007, 03:17 PM
Mesaj #53


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(March @ 26 Sep 2007, 11:58 AM) *
Kafka la DNA

-- Morar a reusit sa transforme Justitia intr-o scena absurda in care cetateanul nu mai are dreptul la aparare si este cercetat penal fara sa stie pentru ce fapta
Băsescu sare īn ajutorul ţuluşilor

Morar nu putea transforma nimic in Justitie pentru ca Morar este procuror. Justitia inseamna Judecator, complet de judecata, etc si astea sunt independente, nu au nici o legatura cu Morar.
Articolul din Ziua e plin de afirmatii gratuite in stilul caracteristic.
Oamenii sunt cercetati fara sa li se spuna ce probe sunt impotriva lor. Hai nu ma inebuni. Mai stii tu undeva vreo tara in care in faza cercetarii, cel suspectat sa aiba dreptul sa mearga la politie sau procuratura si sa i se spuna de acolo ce probe sunt impotriva sa? Ar fi de rasul curcilor.
Asa ceva se intampla doar cand dosarul merge in justitie. Abia atunci apararea are dreptul sa cunoasca tot ce exista impotriva clientului. Deocamdata DNA cere doar aprobarea sa inceapa cercetarea.
Iar observatiile lui Basescu la declaratiile lui Chiuariu sunt considerate corecte chiar si de cei ce il criticau, majoritatea fiind de acord ca Chiuariu a facut-o lata de tot si s-a acoperit de penibil venind la TV cu niste acuze despre care el, ca Ministru al Justitiei si simbol al justitiei ar fi trebuit sa stie ca nu are dreptul sa le pronunte in public fara probe. Acuze din partea Ministrului care apoi spune ca nu are probe dar probabil vor aparea si probele. PROBABIL. Declaratie de ministru. Cred ca cei de la Bruxelles isi fac cruce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Sep 2007, 06:40 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



(...) Constituţia nu-i permite lui Traian Băsescu să schimbe miniştrii după cum īi dictează trezitul din somn dimineaţa. Căutānd printre crăpăturile Legii fundamentale, Traian Băsescu a gasit un mijloc de a schimba miniştri, ba chiar şi guverne: Suspendarea sub pretextul că sunt urmăriţi penal de DNA. Astfel că ţuluşii de la DNA, comandaţi de ţuluşul şef, Daniel Morar, s-au pus pe treabă. Orice pretext e bun pentru a cere lui Traian Băsescu avizul de īncepere a urmăririi penale īmpotriva miniştrilor liberali. De fapt, pentru a-i oferi lui Traian Băsescu pretextul de a suspenda un ministru liberal: O anonimă, o ştire difuzată de un canal din debaraua lui Sorin Ovidiu Vāntu, un zvon public de prin cārciumi, o boare. Īntr-o tentativă penibilă de a se apăra, Traian Băsescu a declarat, ieri, că nu sugerează procurorilor DNA pe cine să īnhaţe. Are dreptate. Nu le sugerează. Le spune de-a dreptul. Pentru că ţuluşii de la DNA sunt haidamacii săi. Nu īntāmplător, el i-a apărat din nou, ieri, atacāndu-l pe ministrul Justiţiei. Orice chiabur īşi apără slugile! Urmărind cu deştul lista dată prin telefon de Traian Băsescu, ţuluşii iau la rānd miniştrii liberali.(...)

Stii bancul ala, cand m-o lua si pe mine, nu mai e nimeni sa protesteze cand vin si la tine ! Da' dragostea de Prea-Iubit e oarba ! tongue.gif Noi iubim, nu gandim !



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 26 Sep 2007, 07:13 PM
Mesaj #55


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Voi urati, nu ganditi. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TheK
mesaj 26 Sep 2007, 11:17 PM
Mesaj #56


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 527
Inscris: 18 December 05
Din: Constanta
Forumist Nr.: 7.493



Ba tu, ba tu.

Sa fim seriosi. Daca ministrii astia sunt inlaturati din functie ajung in instanta si sunt declarati nevinovati, e clar ca nu prea gandesc altii. As fi curios daca la momentu respectiv o sa recunoasteti ca ati gresit.
De precizat, sunt convins ca sunt vinovati, dar nu pentru vinovatie sunt ei cautati de oua exact acum, ci ca sa contracareze manariile dezvaluite despre tulus si morar, cat si pt campanie de imagine pt europarlamentare pe sistemul, uite cum ii curata si cum isi fac datoria, asa cum a promis base. Frectie la picior de lemn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 27 Sep 2007, 05:49 AM
Mesaj #57


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



zilele trecute am aflat de la un apropiat de o chemare la dna... intr-o comuna obscura s-au certat mai marii si s-au parat la dna pentru ceva cumparaturi prin licitatie. chestia e ca la bugetul lor, si la faptul ca s-au adresat la firme mari, licitatia a fost chiar pe bune.
dar pentru ca cei de acolo au apelat la dna, o gramada de popor s-a trezit tarat in niste anchete gen gestapo, cu presiuni si alte cele, de au ajuns oamenii sa isi ia avocat, chit ca se stiu nevinovati

cred ca dna este o alta porcarie mioritica pentru incapacitatea sistemului nostru de a rezolva problemele folosind procedurile clasice. pt ca in ofnd si la urma urmei, ce face dna ar trebui sa faca procuratura clasica. iar ca dna este prins in jocurile politice de moment ii face sa nu fie cu nimic diferiti de cei pe care se presupunea ca ii inlocuiesc fiind santajabili sau influentabili


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Sep 2007, 07:48 AM
Mesaj #58


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(TheK @ 27 Sep 2007, 12:17 AM) *
Daca ministrii astia sunt inlaturati din functie ajung in instanta si sunt declarati nevinovati, e clar ca nu prea gandesc altii. As fi curios daca la momentu respectiv o sa recunoasteti ca ati gresit.
De precizat, sunt convins ca sunt vinovati...

Daca sunt vinovati de ce am recunoaste ca am gresit? unsure.gif

QUOTE(mutulica)
au ajuns oamenii sa isi ia avocat, chit ca se stiu nevinovati

Acu' fie vorba intre noi, in astfel de situatii un avocat bun e esential, chiar si daca esti nevinovat. De unul singur nu ai cum sa stii toate legile, toate procedurile... Si nevinovat fiind poti sa-l dai in judecata pe cel care ti-a facut plangeri aiurea pentru denunt calomnios si sa-ti recuperezi cheltuielile.

Acest topic a fost editat de abis: 27 Sep 2007, 07:52 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 27 Sep 2007, 12:33 PM
Mesaj #59


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Uncle Sam @ 26 Sep 2007, 04:03 PM) *
Dar ca sa raspund, da stiu un pedist baban care a dat cu subsemnatul si al carui dosar inca exista. Se numeste Basescu si cand a fost inventata mult hulita comisie prezidentiala a fost primul client. Presedintele de atunci, Ion Iliescu, si-a dat acordul ca fostul Ministru al Transporturilor, Traian Basescu sa fie cercetat penal. Si este cercetat, de curand chiar s-a incheiat expertiza financiara in acel dosar, dupa cate am citit.


rofl.gif Cre'ca fata mea de prost e de vina! Hai, bre, las-o jos ca macane mai ceva ca o sirena de petrolier reparat in Hong Kong cu un milion para pt a fi dat la fier vechi in Constanta!! Pai a inceput un simulacru de expertiza, dar sa nu ne facem ca uitam ca la anu' care vine se prescrie dosarul. Si pa-pa flota, iar prezidentul ramane curat, fara nimic, mai ceva decat conturile ministerului transporturilor prin anii 97-'97. rofl.gif Nu m-o duce pe mine capul la prea multe, da' oleaca de drept pricep si io!

Cat despre suspendarea ministrilor, hmm, parte din ei chiar trebuie sa dea pe la procuraturi. Atat actualii, cat si fostii.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TheK
mesaj 27 Sep 2007, 03:52 PM
Mesaj #60


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 527
Inscris: 18 December 05
Din: Constanta
Forumist Nr.: 7.493



QUOTE(abis @ 27 Sep 2007, 08:48 AM) *
Daca sunt vinovati de ce am recunoaste ca am gresit? unsure.gif


Pentru ca voi i-ati vrea condamnati , nu schimbati din functie ca urmare a politiei politice. Sau asa banuiesc eu. unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Sep 2007, 04:43 PM
Mesaj #61


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



(...)Raportul CSM īn ce priveşte DNA, dosarele fabricate de ţuluşi miniştrilor liberali pe bandă rulantă au dezvăluit romānilor că, sub pretextul luptei īmpotriva corupţiei, DNA s-a transformat īntr-o veritabilă Procuratură de Republică bananieră.

Grava īncălcare a Codului de procedură penală, nerespectarea prezumţiei de nevinovăţie, ascultarea telefoanelor, abuzurile de nedescris – tot atātea lucruri dezvăluite despre prestaţia ţuluşilor de la DNA – impun măsuri energice pentru ca DNA să devină ceea ce statutul ei o cere: o instituţie care, fără a slăbi o clipă sesizarea şi anchetarea cazurilor de corupţie, să respecte riguros legea.

Dacă nu se iau astfel de măsuri, cuibul de ţuluşi de la DNA īşi atinge scopul pentru care a fost plantat acolo de grupurile mafiote din Romānia.

Cel de a decredibiliza lupta īmpotriva corupţiei, de a da adevăraţilor corupţi posibilitatea de a invoca, īn apărarea lor, imaginea DNA de azi: cea de instituţie a abuzului şi arbitrariului. (...)


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 27 Sep 2007, 06:18 PM
Mesaj #62


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



Da, pentru ca se stie ca in tarile bananiere ministrii sunt mereu stresati de organele de control.
Dar imi place stilul in care sunt infierate "abuzurile", auzi, cuibul de tulusi, parca imi aduce aminte de ceva exprimarea asta...cuibul de naparci care amenintau cuceririle revolutionare ale glorioasei noastre clase muncitoare... brrrr.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 27 Sep 2007, 06:22 PM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(mariusc2 @ 27 Sep 2007, 01:33 PM) *
...dar sa nu ne facem ca uitam ca la anu' care vine se prescrie dosarul...

Uite alt argument serios pentru ca DNA sa faca ce face, cum miroase ceva sa inceapa ancheta, nu de alta dar sa nu se piarda timp si sa ne trezim ca dupa cativa ani de amanari faptele sunt prescrise.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TheK
mesaj 27 Sep 2007, 06:22 PM
Mesaj #64


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 527
Inscris: 18 December 05
Din: Constanta
Forumist Nr.: 7.493



QUOTE
Dar imi place stilul in care sunt infierate "abuzurile",


Consideri ca nu sunt abuzuri cele aflate despre Tulus?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 27 Sep 2007, 06:27 PM
Mesaj #65


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



Vorbeam de stilul articolului.
Abuzurile procurorilor se pot sanctiona conform legii. La fel si abuzurile Ministrului caricatura care iese la TV si dezvaluie concluziile unui control care nu s-a incheiat si care oricum nu puteau fi facute public. Sau care aduce acuze si spune tot la TV ca el nu are probe dar ca nu se poate sa nu existe si probe. Ca tot vorbim de abuzuri. Dar pe astea ar trebui sa le sanctioneze primul ministru care...

Acest topic a fost editat de Uncle Sam: 27 Sep 2007, 06:28 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Sep 2007, 07:54 PM
Mesaj #66


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(TheK @ 27 Sep 2007, 04:52 PM) *
Pentru ca voi i-ati vrea condamnati , nu schimbati din functie ca urmare a politiei politice.

Condamnati cred ca i-ai vrea si tu, daca esti atat de sigur ca-s vinovati.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Sep 2007, 09:00 PM
Mesaj #67


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Uncle Sam @ 27 Sep 2007, 07:18 PM) *
Da, pentru ca se stie ca in tarile bananiere ministrii sunt mereu stresati de organele de control.
Dar imi place stilul in care sunt infierate "abuzurile", auzi, cuibul de tulusi, parca imi aduce aminte de ceva exprimarea asta...cuibul de naparci care amenintau cuceririle revolutionare ale glorioasei noastre clase muncitoare... brrrr.


Aseara la Antena 3 am vazut un montaj din jurnalele de pe timpul guvernarii pesediste. Cine credeti ca urla ca din gura de sarpe in fata reporterilor cum ca e hartuit de politia politica PNA si ca este acuzat de... abuz in serviciu ca ministru si primar si ca asta este o prostie ? Pai ex-Suspendatu' de azi , al carui DNA procedeaza exact la fel ! devil.gif Repede mai uita lumea !

Acest topic a fost editat de March: 27 Sep 2007, 09:05 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 27 Sep 2007, 09:08 PM
Mesaj #68


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Eu ma tot chinui sa pricep o chestie, dar nu reusesc de unul singur, daca acest DNA este o sperietoare de poloticieni, un instrument de persecutie in mana puterii si ce mai ziceti voi acolo ca este, cum de continua el sa existe intr-un stat democratic in care alternata la putere se produce cam odata la 4 ani? Adica odata ce nu mai ai puterea nu te astepti sa fi si tu persecutat? Atunci de ce sa perpetuezi acest sistem? Inseamna ca ori esti prost, ori esti prost. Cu ce te ajuta daca te razbuni pe aia care te-au persecutat, daca urmeaza ca la randul tau sa fi persecutat ulterior de catre aia pe care te-ai razbunat?


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 27 Sep 2007, 09:50 PM
Mesaj #69


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



QUOTE(actionmedia @ 27 Sep 2007, 10:08 PM) *
Cu ce te ajuta daca te razbuni pe aia care te-au persecutat, daca urmeaza ca la randul tau sa fi persecutat ulterior de catre aia pe care te-ai razbunat?


Asta se cheama politica in stil balcanic.


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 28 Sep 2007, 06:45 AM
Mesaj #70


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



e vorba de circuitul razbunarii in natura. cred totusi ca e mai lejer sa te joci de-a persecutia decit de-a vendetta siciliana... la aia dupa ce il omori pe unul, vine si te omoara si el pe tine, si o tot tin asa de ani de zile rolleyes.gif


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 11:11 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman