HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Povestea Vornicului Si A Frumoasei Fantasse
Papadie_62
mesaj 22 Aug 2007, 01:23 AM
Mesaj #106


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 708
Inscris: 18 November 06
Din: Hanu' Ancutei
Forumist Nr.: 8.965



QUOTE(Erwin @ 22 Aug 2007, 02:09 AM) *
nu-i nimic, Păpădie, facem loc!
Faceţi, faceţi, că-s cam măr'cică sorry.gif

QUOTE
... să dormim mai bine la noapte! drunk.gif
... care?... că-i dimineaţă deja yawn.gif

Hai, vă las şi eu!... Somn uşor, Han, hangii şi muşterii!! yawn.gif yawn.gif



--------------------
Sfârşitul lumii dac-ar fi să fie,
Ce-ar fi mai mult
Decat explozia în vânt,
A unui glob de... păpădie?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alysoft2003
mesaj 22 Aug 2007, 02:11 AM
Mesaj #107


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.160
Inscris: 14 February 06
Din: www
Forumist Nr.: 7.859



Lipseste omu' o zi, doua si gata, o puneti de un topic de 1000 de mesaje. Ca sa imi dati mie de lucru, sa citesc mult. Mai oameni buni, ma ustura ochii. Dati si la mine o bere sa mai alin usturimea harhar.gif (sper ca nu ma taiati de la portia de bere cry.gif ca m-am bagat si eu in discutie precum supozitorul)
Si pana la urma care e subectul predicat prin intermediul atributului complementului circumstantial de loc/timp s.a.m.d al scandalului?
Si cand spuneati ca trece autobuzul? tongue.gif


--------------------
Nu te pune cu prostul caci are mintea odihnita!Al dracului de odihnita!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Endgegner
mesaj 22 Aug 2007, 07:21 AM
Mesaj #108


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.352
Inscris: 16 January 05
Din: Saint Augustine /FLA
Forumist Nr.: 5.455



Bre aly, m-a sarit iara otobuzu' ca m-am suit in ala de Real...si crezand ca-s fara egal, m-a dus de m-a lasat in camp la Sanandrei...astept acu sa vina cu tomobilu' sa ma duca la scarbici...

in rest, justice by combat

yawn.gif


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image

Die for your government
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 22 Aug 2007, 07:21 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Vornicum
mesaj 22 Aug 2007, 09:13 AM
Mesaj #109


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



QUOTE(Mihai @ 22 Aug 2007, 01:30 AM) *
@papadie: wink.gif flowers.gif
Renuntati va rog la acest limbaj de lemn vornician / aluziile la "pile" - cei care sunt de ceva timp la Han stiu ca nu se merge pe pile, ca au fost banati / avertizati deopotriva cei despre care se spunea ca sunt "in gratiile administratorului", dar si cei care se laudau ca "ei sunt directi, spun totul fara ocolisuri...".

Fals. Niciunul aflat "in gratiile adminului" nu a patit nimic vreodata. Mereu, dar mereu, cei pedepsiti se aflau in dizgratiile adminului si a gruparii nefertitiziste.
Eu am cazut mereu fiindca ma aflam de partea opusa a grupului guvernant. Am fost suspendat de 2 ori pentru ca nefertiti ti-a cerut asta si o data fiindca te-ai simtit matale lezat in mandrie, desi nu postasem urat sau vulgaritati. Si ca mine, au patit multi.
Daca vrei sa sugerezi ca exista corectitudine in deciziile adminului , sau macar o farama de obiectivism, te inseli amarnic.

Acest topic a fost editat de Vornicum: 22 Aug 2007, 09:19 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 22 Aug 2007, 09:18 AM
Mesaj #110


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Vornice, mai bine să-i dăm Păpădiei un premiu, că azi-dimineaţă/noapte a promovat cum se cuvine arta de a conversa!

@Păpădie:
Iu ar ză best! spoton.gif
flowers.gif flowers.gif flowers.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 22 Aug 2007, 10:28 AM
Mesaj #111


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



@Vornicum: Daca vreunul dintre mesajele tale viitoare va mai contine referiri la activitatea moderatorilor si a administratorilor Hanului, contul tau va fi banat definitiv. La fel daca mesajele tale vor contine ironii la adresa altor forumisti, daca iti editezi mesajul dupa ce este editat de un moderator sau daca il scrii din nou dupa ce acesta este sters.

Vei fi banat definitiv, tocmai bine pentru a-ti continua activitatea de moderator pe acel forum cu 120 de moderatori din 200 utilizatori activi. biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 22 Aug 2007, 10:43 AM
Mesaj #112


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



PENTRU admin de la Vornicum :Domnule, un user este de banat definitiv cand injura, scrie vulgar si masiv offtopic pe un thread cu tema precisa.
Un user care face trafic trebuie mentinut pentru binele unui forum.
PENTRU Vornicum de la Vornicum : Matale postezi pe 5 forumuri, ce te stresezi daca vei fi banat aici. Intoarce si celalalt obraz. Spre binele tau. Ia-ti la revedere si roaga-te pentru restul care raman.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiica_lunii
mesaj 22 Aug 2007, 10:58 AM
Mesaj #113


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.042
Inscris: 4 March 05
Din: Bacau
Forumist Nr.: 5.853



Mihai, mi se pare cam "neconstitutional" sa il banezi pe Vornicum, la modul ca, eu care nu cunosc foarte bine evenimentele, nu inteleg ce rau a facut prin faptul ca a aratat cum percepe el aceste evenimente.
Sunt sigura ca adevarul e undeva la mijloc. Dar nu e o crima ca un protagonist la o serie de intamplari sa expuna modul cum le-a perceput.
Daca perceptiile lui sunt eronate, argumenteaza concret. Daca lui i-a ramas impresia asta ca tu ai favorizat anumiti forumisti.... e o crima? Nu iese fum daca nu faci foc. Poate totusi e ceva concret care l-a facut sa te perceapa asa. Noi ne intrebam: ce oare?
Daca il banezi nu faci decat sa ii confirmi teoria si atunci vei fi un fel de "dictator".


--------------------
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
blogul meu cu icoane: http://madebyioanadaria.blogspot.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 22 Aug 2007, 11:07 AM
Mesaj #114


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Am precizat in ce situatie va fi banat.
Daca vei citi regulamentul, vei observa ca in cadrul Hanului nu sunt permise comentarii publice referitoare la activitatea moderatorilor. wink.gif

In plus, nu a fost banat, ci provocat la conversatie - o metoda prin care el poate dovedi ca promoveaza Arta de a conversa in cadrul acestei comunitati - click pentru detalii.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Papadie_62
mesaj 22 Aug 2007, 11:15 AM
Mesaj #115


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 708
Inscris: 18 November 06
Din: Hanu' Ancutei
Forumist Nr.: 8.965



QUOTE(Mihai @ 22 Aug 2007, 12:07 PM) *
... in cadrul Hanului nu sunt permise comentarii publice referitoare la activitatea moderatorilor. ;
De ce?
Ei au un regim special?...
Ei nu sunt tot oameni? Ei nu greşesc (eu sunt păţită)?
Şi dacă da, pe ei nu-i ia nimeni de ciuf?
Iar ceilalţi să tacă?
Scuze, dar asta este discriminare - pe faţă!


--------------------
Sfârşitul lumii dac-ar fi să fie,
Ce-ar fi mai mult
Decat explozia în vânt,
A unui glob de... păpădie?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 22 Aug 2007, 11:24 AM
Mesaj #116


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Cred ca nu s-a inteles exact: nu sunt permise comentarii referitoare la activitatea de... moderare a moderatorilor / administratorilor.
Plangeri pot fi trimise administratorului, prin mesageria privata sau PM - tocmai pentru a se evita formarea "bisericutelor" in apararea / atacarea vreunui forumist.

Se mentioneaza acest lucru in regulament, pe care, in momentul inregistrarii v-ati angajat sa-l respectati. Continuarea activitatii in cadrul acestui forum presupune acceptul si respectarea regulamentului.

Consider discutia pe tema regulamentului incheiata.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 22 Aug 2007, 11:26 AM
Mesaj #117


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Clar. Aici nu poti discuta despre nimic si nimeni. Jurnalele sunt sigilate si administratia este sfanta si intangibila.
Prieteni, ne vedem pe alte taramuri,unde suntem liberi SA GANDIM. Take care.

LA REVEDERE.

Acest topic a fost editat de Vornicum: 22 Aug 2007, 11:28 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 22 Aug 2007, 11:29 AM
Mesaj #118


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Raspunsul lui Vornicum dupa ce a fost provocat sa arate ca promoveaza ARTA de a conversa... rolleyes.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Papadie_62
mesaj 22 Aug 2007, 11:45 AM
Mesaj #119


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 708
Inscris: 18 November 06
Din: Hanu' Ancutei
Forumist Nr.: 8.965



Lipsă de transparenţă - iar eu una nu cred în corectitudinea din spatele cortinei. Rămân la părerea mea (dacă am voie să am una)!
Iar metoda închideii gurii se practică la cel mai inalt nivel. wink.gif wink.gif

A, şi încă ceva... Când ne-am înscris, ne-am angajat să respectăm un regulament, dar istoria nu a demonstrat (şi nici prezentul nu o face) că un regulament rămâne pe veci bătut în cuie!


--------------------
Sfârşitul lumii dac-ar fi să fie,
Ce-ar fi mai mult
Decat explozia în vânt,
A unui glob de... păpădie?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 22 Aug 2007, 11:49 AM
Mesaj #120


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Te-ai angajat sa respecti un regulament. Asta presupune ca ai fost de acord cu acel regulament, nu? wink.gif

Consider ca regulamentul nu trebuie schimbat, dupa cum consider si discutia pe tema sa incheiata. Pentru alte intrebari referitoare la el, astept mesaj pe pm / email.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Papadie_62
mesaj 22 Aug 2007, 11:53 AM
Mesaj #121


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 708
Inscris: 18 November 06
Din: Hanu' Ancutei
Forumist Nr.: 8.965



QUOTE(Mihai @ 22 Aug 2007, 12:49 PM) *
Pentru alte intrebari referitoare la el, astept mesaj pe pm / email.


Măăi, tu nu ştii cum să mă faci să-ţi scriu în PM, sorry.gif wink.gif wink.gif wink.gif ... acum m-am prins eu!!! rofl.gif rofl.gif

Acest topic a fost editat de Papadie_62: 22 Aug 2007, 11:55 AM


--------------------
Sfârşitul lumii dac-ar fi să fie,
Ce-ar fi mai mult
Decat explozia în vânt,
A unui glob de... păpădie?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 22 Aug 2007, 01:13 PM
Mesaj #122


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Protestez impotriva "provocarii" lui Vornicum. In afara de faptul ca a avut un discurs foarte coerent, el a ridicat niste probleme care sunt foarte reale. Ma asteptam din partea lui Mihai la un raspuns mai clar decat "dar este evident" si "lasa, ca-ti dau o bere daca taci". Ma mai asteptam si la o oaresce consecventa. De exemplu, eu am comentat actiunile administratorului si nu am primit nici macar un avertisment. Cat despre chestia cu

"nu sunt permise comentarii referitoare la activitatea de... moderare a moderatorilor / administratorilor.
Plangeri pot fi trimise administratorului, prin mesageria privata sau PM."

... blink.gif rofl.gif Mda...
Pana la urma, Mihai, e forumul tau si faci ce vrei cu el.
Astept o provocare la conversatie.
rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 22 Aug 2007, 01:34 PM
Mesaj #123


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Of... Olaf, citeste mai bine, ti-am raspuns la mesajul tau plin de zambareti.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 22 Aug 2007, 01:49 PM
Mesaj #124


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE
Aici nu poti discuta despre nimic si nimeni. Jurnalele sunt sigilate si administratia este sfanta si intangibila.

Vornice, de ce nu intelegi ca forumul asta e al unei persoane care are principii diferite de ale tale? De ce nu vrei sa intelegi ca daca nu-ti convine regimul, esti liber sa pleci, nu sa incerci sa faci aici atmosfera dupa cum ti-ar place tie sa fie? La urma urmei, de ce nu-ti faci forumul tau unde vei fi admin, power user si tot ce vrei tu?

EDIT: Vornice, am uitat sa-ti spun ca mi-a placut povestea aia cu zane si zmei. Geniala laugh.gif ...asta ca sa nu crezi ca as avea ceva cu tine wink.gif

Acest topic a fost editat de Ovidius: 22 Aug 2007, 01:51 PM


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 22 Aug 2007, 04:32 PM
Mesaj #125


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE(Ovidius @ 22 Aug 2007, 02:49 PM) *
La urma urmei, de ce nu-ti faci forumul tau unde vei fi admin, power user si tot ce vrei tu?

Si-ar face el, dar n-ar avea useri pe care sa-i "entertain" in stilul lui caracteristic jamie.gif
Sa nu uitam ca maria sa a fost banat de pe, poate, zeci de forumuri devil.gif N-a fost tratat deloc cu manusi ca aici, unde de fiecare data cand revine dintr-un ban, primul lucru pe care il face e sa incalce regulamentul! Aici a fost tolerat excesiv! Nu sustin absurditatea de "provocare la conversatie", dar consider ca Vornicum ar fi putut fi banat definitiv (prin comparatie cu ban-urile definitive ale altor useri) inca de acum multa vreme...


Ma amuza ca sint si oameni care ii iau partea lui Vornicum mwah1.gif
Deh, cine se aseamana se-aduna ohyeah.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 22 Aug 2007, 04:43 PM
Mesaj #126


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Stai ca iti arat cum gresesti smile.gif



Se pare ca nu sunt banat chiar pe TOATE forumurile rofl.gif

jamie.gif

Acest topic a fost editat de Vornicum: 22 Aug 2007, 04:44 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 22 Aug 2007, 04:44 PM
Mesaj #127


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Ce faci, mincinosule milog, nu aveai argumente in topicul ala si ai venit sa-ti spui tampeniile aici?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 22 Aug 2007, 04:46 PM
Mesaj #128


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Domnule inceteaza cu obsesia asta, ti-am demonstrat ca treaba cu Vornicum "banat pe toate forumurile" este eronata.
Sincer, nu am chef sa dau zeci de printscreens cu cele 5 forumuri pe care activez si pe unele moderez....
M-ai "provocat la discutie" ( ce-o mai fi insemnand si aiureala asta rofl.gif ) . Asta fac, discut.
Si inceteaza cu "mincinosule milog" ca ma pufneste rasul. Sper ca poti purta un dialog intr-o maniera civilizata... thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de Vornicum: 22 Aug 2007, 04:49 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 22 Aug 2007, 04:48 PM
Mesaj #129


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Esti banat, mincinosule, nu e vorba ca nu ai chef.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiica_lunii
mesaj 22 Aug 2007, 06:58 PM
Mesaj #130


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.042
Inscris: 4 March 05
Din: Bacau
Forumist Nr.: 5.853



Mihai, tu vrei sa zici ca acum nu incalci regulamentul prin apelativele cu care il "gratulezi" pe vornicum? Sau tu esti deasupra oricarui regulament?
E de doi lei ce faci acum!


--------------------
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
blogul meu cu icoane: http://madebyioanadaria.blogspot.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 22 Aug 2007, 07:19 PM
Mesaj #131


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



Si cum zici tu de altfel ca se cheama o persoana care insista sa denatureze adevarul pentru motive ca acelea ale lui Vornicum? Cam in ce fel ar trebui sa ne adresam acelei persoane, asa incat sa inteleaga ca nu a prostit pe nimeni iar urechile sensibile sa nu fie "zgariate"?


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiica_lunii
mesaj 22 Aug 2007, 07:29 PM
Mesaj #132


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.042
Inscris: 4 March 05
Din: Bacau
Forumist Nr.: 5.853



Exista o vorba "Cel mai bun mod de a te apara este acuzarea" .... Eu cred ca nu e vorba de denaturarea adevarului aici.... Din cat imi dau seama, asa ca neavizata, Mihai, fiindca nu are niste raspunsuri convingatoare, acuza.
Acuza si loveste... pentru ca poate.... doar e admin, nu?
vorba aia celebra: Ciocu' mic! Acu' noi suntem la putere wink.gif



--------------------
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
blogul meu cu icoane: http://madebyioanadaria.blogspot.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 22 Aug 2007, 07:40 PM
Mesaj #133


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



Deci, nu ti-ai dat seama bine... Mihai a dat si link-urile care demasca minciunile gogonate respective. Te-ai uitat sau nu te-ai uitat?...


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 22 Aug 2007, 07:43 PM
Mesaj #134


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Va rog sa nu va mai certati inutil. Sunt atatia martori aici care pot sustine faptul ca Vornicum a incalcat de nenumarate ori regulamentul in aproape toate modurile posibile si dupa reactiile lui se pare ca i-a facut mereu placere sa o faca, si de asemenea i s-au dat o gramada de sanse sa se indrepte asa ca e ABSURD sa spuna cineva ca Mihai se face vinovat cu ceva daca i-a dat ultimatului provocarii la conversatie.

Daca as fi carcotas, as profita de popularitatea de care se bucura Vornicum si as initia in Poiana un sondaj cu intrebarea: "Credeti ca va reusi Vornicum sa treaca testul provocarii la conversatie?" smile.gif Eu cred ca va fi nevoie de excesiv de multa straduinta din partea lui ca sa reuseasca. Adica, nu numai ca ar trebui sa renunte la placerile lui de a provoca administratorii, ci si sa inceapa sa creeze ceva propriu, o poveste asa cum a fost acest topic la inceputul lui.

Vornicum, ar fi un bun inceput daca ti-ai incepe un jurnal public in care sa notezi zilnic cum e viata ta, si te-ai rezuma doar la a saluta forumistii in Poiana. Cred ca ai trece testul daca ai avea vointa, dar depinde de tine. Sa stii ca nimeni n-o sa faca un "front comun" pro-Vornicum ca sa te "salveze", totul depinde numai de tine, si daca tu participi constructiv la discutii, nici Mihai si nimeni altcineva nu mai are ce sa-ti faca. Ai grija ca Mihai vorbeste serios, ai vazut ce s-a intamplat cu Barrie. Succes!


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mucinrov
mesaj 22 Aug 2007, 07:56 PM
Mesaj #135





Grup: Musterii
Mesaje: 0
Inscris: 18 April 07
Forumist Nr.: 9.726



Vornicum a fost banat azi la ora 17.52



Acest topic a fost editat de Mucinrov: 22 Aug 2007, 07:57 PM


--------------------
Nu crede pe cel care iti zice "Bine ai venit aici. Te asteptam cu bratele deschise". Valabil si pentru forumul asta. Traim in Romania, nu uitati.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 22 Aug 2007, 08:20 PM
Mesaj #136


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Mucinrov @ 22 Aug 2007, 08:56 PM) *
Vornicum a fost banat azi la ora 17.52


Foarte bine! Asa merita.

Daaar , in spiritul dreptatii si al sfantului regulament, propun suspendarea contului Mihai pentru un numar de 30 de zile, pentru atac la persoana si injurii aduse in mod public unui forumist, fie el si recalcitrant.

Aceasta comunitate se bazeaza pe intelegere si respect reciproc. Asadar, sunt interzise cu desavarsire injuriile, afirmatiile vulgare, rasiste, antisemite sau xenofobe. Este interzisa ironia de prost gust, fara sens si orice mesaj care il poate afecta pe vreunul dintre membrii acestui forum. Punctele de vedere sunt cele care trebuie discutate, nicidecum persoana care isi exprima acel punct de vedere. In cazul in care se incalca acest punct din regulament, in functie de gravitatea si vulgaritatea mesajului, sanctiunea va fi de la interzicerea trimiterii de mesaje pe forum timp de 3 zile, pana la stergerea contului.


Acest topic a fost editat de mariusc2: 22 Aug 2007, 08:22 PM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiica_lunii
mesaj 22 Aug 2007, 09:55 PM
Mesaj #137


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.042
Inscris: 4 March 05
Din: Bacau
Forumist Nr.: 5.853



QUOTE(Merlina @ 22 Aug 2007, 08:40 PM) *
Deci, nu ti-ai dat seama bine... Mihai a dat si link-urile care demasca minciunile gogonate respective. Te-ai uitat sau nu te-ai uitat?...



Ce interesant a subliniat mariusc2 anumite aspecte din regulament: Punctele de vedere sunt cele care trebuie discutate, nicidecum persoana care isi exprima acel punct de vedere.

Cred ca nu mai trebuie adaugat nimic.


--------------------
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
blogul meu cu icoane: http://madebyioanadaria.blogspot.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 22 Aug 2007, 10:06 PM
Mesaj #138


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



QUOTE
Din cat imi dau seama, asa ca neavizata, Mihai, fiindca nu are niste raspunsuri convingatoare, acuza.

Daca ai fi fost putin atenta, ai fi observat linkurile, care erau dovada clara a faptului ca Vornicum mintea cu nerusinare. Ceea ce i-am si spus. Am dovedit ca minte, deci este mincinos. Atacul la persoana este...?

QUOTE
Daaar , in spiritul dreptatii si al sfantului regulament, propun suspendarea contului Mihai pentru un numar de 30 de zile, pentru atac la persoana si injurii aduse in mod public unui forumist, fie el si recalcitrant.

Marius, iar exagerezi.... biggrin.gif
"Atac la persoana si injurii" pentru ca am demonstrat ca e mincinos? rofl.gif Si de ce 30 de zile, din moment ce intervalul e de la 3 zile la nelimitat? sad.gif
Dar poate voi lua o pauza de 3 zile... harhar.gif

Later edit: Mucinrov era cont clona al lui Vornicum (care ieri se lauda ca el niciodata nu si-a facut vreun cont clona...)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 22 Aug 2007, 10:14 PM
Mesaj #139


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Mihai @ 22 Aug 2007, 11:06 PM) *
Marius, iar exagerezi.... biggrin.gif
"Atac la persoana si injurii" pentru ca am demonstrat ca e mincinos? rofl.gif Si de ce 30 de zile, din moment ce intervalul e de la 3 zile la nelimitat? sad.gif


Asa vreau eu, in privinta intervalului. Ai ceva de comentat, vezi ca astept PM. tongue.gif ( e bine?? rofl.gif ).

Deci, dupa logica matale, daca eu afirm despre forumistul y ( nu spun X, ca tocmai m-a botezat o madama mai sus putin cu numele asta tongue.gif ) ca este prost, DAAAR si demonstrez in acelasi timp, nu numai ca nu mai iau ban, ba chiar voi fi decorat "erou civilizator al comunitatii preasfantului han"? Suuupertaree, frate! De azi incolo ies la vanatoare de prosti, nebuni, etc. trebuie sa imi cada unul in gherute. rofl.gif

QUOTE
Dar poate voi lua o pauza de 3 zile...

Numai 3?! cry.gif

QUOTE
Later edit: Mucinrov era cont clona al lui Vornicum (care ieri se lauda ca el niciodata nu si-a facut vreun cont clona...)

Ne-am dat si noi seama, ca nu suntem veniti cu pluta pe conducta! rofl.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 22 Aug 2007, 10:16 PM
Mesaj #140


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



QUOTE
Deci, dupa logica matale, daca eu afirm despre forumistul y ( nu spun X, ca tocmai m-a botezat o madama mai sus putin cu numele asta ) ca este prost, DAAAR si demonstrez in acelasi timp, nu numai ca nu mai iau ban...

Nu. Prostia e relativa si nu prea o poti dovedi obiectiv. Minciuna nu e relativa si poate fi dovedita simplu, ceea ce am si facut.
[In fine, sper sa nu apara Catalin aici, nu am timpul necesar pentru o discutie filosofica pe aceasta tema... biggrin.gif]


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pagini V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 6 May 2024 - 03:37 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman