HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Universul Credintei:

Mesajele cu caracter ateist sau care au ca scop denigrarea unei religii sunt interzise in cadrul acestui forum.

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Despre Iubirea Lui Dumnezeu, In ce relatie simti ca esti fata de aceasta iubire?
IoanV
mesaj 4 Aug 2009, 10:03 PM
Mesaj #106


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.771
Inscris: 17 March 05
Din: Alba
Forumist Nr.: 5.950



Habarnisti sunt cei care stiu doar sa "bata din clanta". Cuviosul Paisie a facut minuni, a fost plin de har, nu un guraliv ca tine.
Limbajul "suburban" ti-a fost revelat activ,, nu-i asa, pe la tine prin cartier? Tu chiar nu vezi ca pozezi in mare intelept dar te misti prin canale, ca in relatia cu semenii esti varza?
Ce e credinta dupa tine, un biberon din care unii se alimenteaza? Eu cred ca habar nu ai ce inseamna credinta/incredere/incredintare....


--------------------
Iubim pe altii atit cit suntem capabili sa suferim neplaceri de la ei fara sa ne suparam. Carti utile
Pledoarie pentru o noua educatie - www.neweducation.ro. Argumente pentru schimbare, repere pentru dezvoltarea personala, bazele pentru parinti si profesori! Educatie video gratuita pt. parinti online!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shapeshifter
mesaj 4 Aug 2009, 10:18 PM
Mesaj #107


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.452
Inscris: 6 November 05
Forumist Nr.: 7.211



să mori tu? vezi că am vorbit mai demult despre credinţă...

mă, o fi fost el plin de har, dar nu de cunoaştere... dropi it deadly... auzi! un mistic creştin obişnuit să-şi dea cu părerea despre <<iniţiaţii>> hinduşi... muahahhahha... sau te pomeneşti că vorbea chir cu marii Rşi? lol!

Acest topic a fost editat de shapeshifter: 4 Aug 2009, 10:21 PM


--------------------
Keep calm and host yourself.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IoanV
mesaj 4 Aug 2009, 10:45 PM
Mesaj #108


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.771
Inscris: 17 March 05
Din: Alba
Forumist Nr.: 5.950



Stai linistit shape, toti "e" mai prosti ca tine... Somn usor!


--------------------
Iubim pe altii atit cit suntem capabili sa suferim neplaceri de la ei fara sa ne suparam. Carti utile
Pledoarie pentru o noua educatie - www.neweducation.ro. Argumente pentru schimbare, repere pentru dezvoltarea personala, bazele pentru parinti si profesori! Educatie video gratuita pt. parinti online!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 4 Aug 2009, 10:45 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
shapeshifter
mesaj 4 Aug 2009, 10:51 PM
Mesaj #109


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.452
Inscris: 6 November 05
Forumist Nr.: 7.211



nu asta am vrut să spun!

Acest topic a fost editat de andra_v: 5 Aug 2009, 08:53 AM


--------------------
Keep calm and host yourself.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IoanV
mesaj 4 Aug 2009, 10:56 PM
Mesaj #110


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.771
Inscris: 17 March 05
Din: Alba
Forumist Nr.: 5.950



mai, da ce ma mai alinti.... inainte de a spune ce ai vrut sa spui, nu te grabi sa judeci, caci nu s-a apucat parintele Paisie sa le evalueze doctrinele, stai linistit... E vorba de altceva..


--------------------
Iubim pe altii atit cit suntem capabili sa suferim neplaceri de la ei fara sa ne suparam. Carti utile
Pledoarie pentru o noua educatie - www.neweducation.ro. Argumente pentru schimbare, repere pentru dezvoltarea personala, bazele pentru parinti si profesori! Educatie video gratuita pt. parinti online!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 5 Aug 2009, 03:35 PM
Mesaj #111


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



QUOTE(shapeshifter @ 4 Aug 2009, 01:55 PM) *
Calea creştinului obişnuit e... bhakti-marga


mellow.gif
Sa intelegem ca exista si crestinii neobisnuiti? Apropo, fiindca stii asa de multe, o sa te intreb de exemplu care e calea yoghinului obisnuit si care e calea mahomedanului obisnuit, dar a budistului obisnuit?

Sau daca un crestin pare ca merge pe toate alea trei carari pe care le-ai prezentat( Karma-Marga, Bhakti-Marga, Jnana-Marga), atunci e sigur popa sau cum? smile.gif


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 9 Aug 2009, 12:51 PM
Mesaj #112


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



Nu datul darurilor, ci chiar luarea lor este semnul unei foarte mari iubiri de oameni a lui Dumnezeu. - Sfantul Ioan Gura de Aur



--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 03:33 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman