HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

55 Pagini V  « < 51 52 53 54 55 >  
Closed TopicStart new topic
> Basescu, Suspendat
Uncle Sam
mesaj 16 May 2007, 05:10 PM
Mesaj #1821


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (axel @ 16 May 2007, 05:57 PM)

Pauza (din cauza treburilor mai importante) o sa dureze pana la urmatorul referendum sau urmatoarele alegeri. Ca iar devide treaba importanta campania de dezinformare smile.gif

Prezenta celor ca el in campanii electorale este esentiala...pentru adversari. Fara ei Basescu ar fi stat si acum pe la 45-50 la suta. Cum au sarit insa la el l-au urcat spre 70-75.
Eu ii rog ca in campania pentru parlamentare sa vina din timp si sa inceapa cu murdariile, cu 3-4 luni inainte, sa aiba timp "ai nostri" sa urce si sa castige lejer alegerile
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 16 May 2007, 05:12 PM
Mesaj #1822


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (The Dude @ 16 May 2007, 12:47 PM)
QUOTE (abis @ 16 May 2007, 11:19 AM)
"Sub centura" inseamna sa ii ceri celui care face o acuzatie sa o sustina cu argumente?

Nu, sub centura insemana sa editezi cateva posturi in care un user facea o aluzie la un personaj fictiv aflat in discutie, in cazul nostru Emil Boc, iar un alt user, ca replica, il jigneste grav si direct pe primul user...Nu mai comenteaza despre personajul fictiv aflat in discutie.

Emil Boc nu e personaj fictiv, este personaj real. Uite-l aici, e foarte frumos: http://www.cadranpolitic.ro/imagini/regionale26.jpg
Dupa ce ne-ai insirat fanteziile tale cu Boc, de la dusul inchisorii cand ii cade lui Boc sapunul, te-ai atacat foarte tare cand ti-a fost constatata orientarea sexuala mwah1.gif
La cerintele insistente ale lui March (si e posibil si ale tale), s-a sters remarca despre orientarea ta sexuala (dedusa din fanteziile tale). De ce te asteptai ca sa se stearga remarca (de altfel dedusa logic) dar sa se lase in pace mesajul fantezia ta cu personajul deloc fictiv Boc? blink.gif De ce te asteptai sa ramana comentariile ulterioare la remarca cu orientarea sexuala? Aar fi fost rupte din context si offtopic.

Acest topic a fost editat de axel: 16 May 2007, 05:14 PM


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 16 May 2007, 05:35 PM
Mesaj #1823


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Axel, te rog sa nu devem de la subiect.

Subiectul e aici suspendarea lui Basescu, nu fanteziile sexuale ale lui The Dude.

By the way, peste trei zile subiectul devine caduc. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 16 May 2007, 05:35 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 16 May 2007, 07:15 PM
Mesaj #1824


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (axel @ 16 May 2007, 07:12 PM)
QUOTE (The Dude @ 16 May 2007, 12:47 PM)
QUOTE (abis @ 16 May 2007, 11:19 AM)
"Sub centura" inseamna sa ii ceri celui care face o acuzatie sa o sustina cu argumente?

Nu, sub centura insemana sa editezi cateva posturi in care un user facea o aluzie la un personaj fictiv aflat in discutie, in cazul nostru Emil Boc, iar un alt user, ca replica, il jigneste grav si direct pe primul user...Nu mai comenteaza despre personajul fictiv aflat in discutie.

Emil Boc nu e personaj fictiv, este personaj real. Uite-l aici, e foarte frumos: http://www.cadranpolitic.ro/imagini/regionale26.jpg
Dupa ce ne-ai insirat fanteziile tale cu Boc, de la dusul inchisorii cand ii cade lui Boc sapunul, te-ai atacat foarte tare cand ti-a fost constatata orientarea sexuala mwah1.gif
La cerintele insistente ale lui March (si e posibil si ale tale), s-a sters remarca despre orientarea ta sexuala (dedusa din fanteziile tale). De ce te asteptai ca sa se stearga remarca (de altfel dedusa logic) dar sa se lase in pace mesajul fantezia ta cu personajul deloc fictiv Boc? blink.gif De ce te asteptai sa ramana comentariile ulterioare la remarca cu orientarea sexuala? Aar fi fost rupte din context si offtopic.

Mai Axelica,
Da' vad ca esti versat in discutiile despre faggots ! Iar "moderatorul" te intelege si te bate parinteste pe umar sa revii la subiect bagand si el acolo ceva despre "fantezii sexuale " ! O rusine ! Pentru "moderator" desigur ! Felul cum intelege sa modereze el pe amicii lui politici de pe aici !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nastratin
mesaj 16 May 2007, 07:15 PM
Mesaj #1825


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 27 March 07
Forumist Nr.: 9.630



QUOTE (abis @ 16 May 2007, 06:35 PM)
By the way, peste trei zile subiectul devine caduc. smile.gif

Sa vedem daca n-o deveni si Basescu... rolleyes.gif

Acest topic a fost editat de Nastratin: 16 May 2007, 07:17 PM


--------------------
(\ __ /)
(='. '=)
(") (") <-- Acesta e Iepurasu' - copiaza-l in semnatura ta pentru a-l ajuta in planurile lui de dominare a lumii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 16 May 2007, 09:25 PM
Mesaj #1826


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (Nastratin @ 16 May 2007, 09:15 PM)
QUOTE (abis @ 16 May 2007, 06:35 PM)
By the way, peste trei zile subiectul devine caduc. smile.gif

Sa vedem daca n-o deveni si Basescu... rolleyes.gif

Numai daca il asasineaza careva


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nastratin
mesaj 16 May 2007, 09:37 PM
Mesaj #1827


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 27 March 07
Forumist Nr.: 9.630



Daca mai scapa SPP-ul o arma in mijlocul strazii, se poate si asta. ohmy.gif


--------------------
(\ __ /)
(='. '=)
(") (") <-- Acesta e Iepurasu' - copiaza-l in semnatura ta pentru a-l ajuta in planurile lui de dominare a lumii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 17 May 2007, 07:40 AM
Mesaj #1828


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE (abis @ 16 May 2007, 06:35 PM)
Axel, te rog sa nu devem de la subiect.

Nu sunt devieri de la subiect, ci atacuri la persoana.
Regret profund ca ai renuntat la avatarul ala in care utilizai ochelarii, desi cred ca ai avea nevoie de un telescop ca sa poti vedea cum trebuie, si probabil de un transplant pentru a putea aplica corect regulamentul intr-o controversa in care esti atat de mult implicat emotional.
Pentru aceasta discutie Boc e un personaj fictiv. El nu participa realitatii acestei discutii ci este unul din obiectele ei.
Personajele reale ale discutiei suntem noi cei ce participam la ea, noi cei ce interactionam direct ci nu unul din subiectele disputei noastre.

Nimeni nu il va asasina pe Basescu pentru ca e deja prea tarziu pentru asa ceva.
Nu poti asasina un mort, iar din punct de vedere politic el a decedat cam cu o luna in urma.

Cat despre ziarele pa care nu le citesti nimeni nu a spus ca ele ar cuprinde intreaga presa scrisa, ci doar ca in cea mai mare parte, iei cunostinta de articolele din ele aici. Iarasi nu ai de unde sa sti daca afirmatiile din Ziua sunt sau nu eronate. Am convingerea ferma ca nu ai participat la toate evenimentele alea ca sa poti avea pentru fiecare o varianta proprie; am convingerea asta intrucat asa ceva nu este posibil.
Asadar o formularea corecta ar fi "cred ca sunt eronate".

Spun toate astea intrucat pentru noi cei ce iti urmarim evolutia, si ii suportam consecintele pripite si partinitoare consideratia imperativa e ca ar cam fi momentul sa reevaluezi abordarea termenului "corectitudine"

Acest topic a fost editat de The Dude: 17 May 2007, 09:34 AM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 17 May 2007, 09:33 AM
Mesaj #1829


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



Subscriu la cele enuntate de Dude...si cu acest post am sa inchei un capitol din care am tras invatamintele de rigoare.Nu stiu cat timp voi mai posta in han dar cu siguranta nu mult...insa cu siguranta voi evita subforumul Politica.
Poate nu am stiut sa ma fac inteles,poate ca nu am vazut bine realitatea din jur dar spre deosebire de unii am convingerea ca am facut alegerea cea mai buna in conditiile care se evidentiaza in aceste momente.
Vreau sa le multumesc celor cu care am intrat in discutii contradictori dar si celor care mi-au apreciat unele manifestari.
Am sa spun ca desi am revenit atunci cand am enuntat ca nu voi mai posta acum lucrurile sunt absolut categorice.Atunci am facut-o la rugamintea unei persoane de aici desi stiam ca nu voi putea sa raman pentru un timp indelungat.
Nu cred ca ma insel sau ma hazardez cand spun ca au fost admise excese doar pentru a inclina o balanta,nu pot sa inteleg insa care ar fi scopul acestora...si cu ce poate sa ajute marea masa de simpatizanti.
Am crezut in respectarea celor implicati si nu cred ca am adresat injurii sau atacuri celor de aici oricum imi cer scuze daca as fi facut-o.Cred in continuare insa ca ar trebui sa acceptam uneori ca nu fiecare avem dreptate ci unul singur are si acela ne este inaccesibil cel putin aici in lumea noastra.
Este o experienta noua care a meritat in totalitate desi uneori am simtit ca nu aici este locul meu.
Am inteles insa ca societatea romanesca inca nu este pregatita pentru a dezbate si pentru a raspunde unor manifestari care nu-si au locul.Ne meritam cu prisosinta soarta, desi as vrea nespus sa ma insel.
Pacat ca aici desi titlul ar sugera nu se promoveaza arta de a conversa ;care cel putin asa cum am perceput-o de-a lungul existentei mele reprezinta cu totul altceva.
Nu fac nimanui procese de constiinta ,nu acuz pe nimeni pentru ca a gresi este omeneste asa cum a ierta este sufleteste.
Va doresc in continuare dezbateri furtunoase si sper ca am contribuit atat cat am putut la diversitatea acestui subforum.
Ma inclin si va salut respectuos!!! jamie.gif

"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenți din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă aș striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Așa că prefer să tac și să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."



Acest topic a fost editat de cocosel: 17 May 2007, 12:25 PM


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 May 2007, 03:21 PM
Mesaj #1830


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Prin targ circula urmatorul scenariu. Cica Basescu, din ura fata de Tariceanu si disperare ca nu-l poate da jos in mod legal, instiga PSD via aripa din Cluj ( aripa care se pare ca este in stransa legatura cu pedeii de acolo pe motive de... oligarhi !) ca sa depuna o motiune de cenzura contra guvernului care va fi sprijinita de PD . Intentie de sprijin confirmata public la tv aseara de "trompet prezidentiala" BOC !

Dupa care Basescu va forma noua majoritate pe care o tot trambiteaza continuu in ultimele zile ! Deci va fi o coalitie PSD - PD - stolojenisti ( ca nu-s peledisti in parlament !) - alti independenti si , si.... UDMR pentru ca s-ar putea ca Morar sa puna la sertar dosarelele alea a lor !

Deci fostul FSN va fi refacut spre bucuria pro-baseilor ! Sa va fie de bine !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 17 May 2007, 03:37 PM
Mesaj #1831


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Zvonuri. Ce zic agentiile de presa (Mediafax):

Vicepresedintele PSD Ioan Rus a precizat, azi, intr-o declaratie de presa remisa MEDIAFAX, ca speculatiile aparute in „unele cotidiene centrale”, referitoare la desfasurarea unor negocieri care sa aduca formatiunea sa la guvernare reprezinta acte de diversiune, inainte de referendum.
Rus a aratat, totodata, ca aparitia acestor diversiuni, „in unele cotidiene centrale”, in ultima zi de campanie, nu este intimplatoare, miza fiind demobilizarea sustinatorililor actiunii de demitere a presedintelui Traian Basescu.


Liderul PD, Emil Boc, a declarat, miercuri seara, la Realitatea Tv, ca PD nu va guverna cu PSD pina in 2008, dar ca cele doua partide se pot “aseza la masa” pentru a realiza propunerile presedintelui Basescu, referitoare la votul uninominal, reducerea numarului de parlamentari, educatie, sanatate.
Presedintele democrat, Emil Boc, a spus ca “PD va sta la masa cu orice formatiune politica, inclusiv cu PSD”, daca partidele vor fi de acord cu propunerile avansate de Traian Basescu, referitoare la introducerea votului uninominal, reducerea numarului de parlamentari, acordarea a 6% din PIB pentru educatie, reforma sistemului sanitar.
Intrebat daca “asezarea la masa” a PD si PSD va insemna o guvernare a celor doua formatiuni, Boc a raspuns: “Exclus. Noi nu vom guverna cu PSD in perioada 2004 – 2008”.
Liderul democrat a aratat ca programul politic al PD interzice colaborarea cu PSD.

Presedintele PSD, Mircea Geoana, a negat, joi, informatiile despre o intelegere PSD –PD in vederea crearii unei noi majoritati parlamentare, declarind, totodata, ca PD trebuie mai intii sa se descotoroseasca de proprii oligarhi.
Geoana a catalogat drept „nimic mai fals” informatiile aparute joi in presa centrala cu privire la o „asa-zisa” intelegere intre PSD si PD pentru crearea unei noi majoritati parlamentare dupa referendumul din 19 mai.
Liderul PSD a afirmat ca astfel de informatii fac parte dintr-un „plan de intoxicare” al presedintelui suspendat si al sprijinitorilor sai, care ar avea ca scop demobilizarea electoratului favorabil demiterii lui Basescu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 May 2007, 03:49 PM
Mesaj #1832


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (abis @ 17 May 2007, 05:37 PM)
Zvonuri. Ce zic agentiile de presa (Mediafax):
Liderul PSD a afirmat ca astfel de informatii fac parte dintr-un „plan de intoxicare” al presedintelui suspendat si al sprijinitorilor sai, care ar avea ca scop demobilizarea electoratului favorabil demiterii lui Basescu. [/i]

Ha-ha-ha-ha ! Aici te vream bibicule ! tongue.gif Pai uite cine raspandesc zvonurile astea ! Pe mine nu ma demobilizeaza nimeni ! DA ! DA ! DA !



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 17 May 2007, 03:58 PM
Mesaj #1833


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



QUOTE
S-a cunoscut cu Traian Basescu in urma cu o luna, pe internet. „Am discutat despre suspendare cu colegii de clasa si toti am fost foarte revoltati. Am hotarat sa-i trimit un mail in care i-am spus ca-l sustin, ca toti tinerii si colegii mei de clasa sunt alaturi de el”, isi aminteste Alexandra.

Nu si-a facut sperante prea mari ca mailul ei ar putea fi remarcat. Cu toate acestea, Basescu i-a scris a doua zi, multumindu-i pentru mail. De atunci, Alexandra a continuat sa-i trimita mailuri saptamanal, povestindu-i discutiile pe teme politice pe care le are cu colegii.

rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Am ris cu lacrimi citind articolul "Cine este Alexandra" din Evenimentul Zilei de azi. Mi-l si imaginez pe Basescu chatuind de zor pe messenger cu o pustoaica de saispe ani, intre doua shpritzuri cu stafful de campanie. Recunosc, sint si un pic invidios... i-am trimis lui Basescu o petitie acum un an jumate si n-am primit inca vreun raspuns. Oare ce-ar trebui sa fac? Sa-i forwardez petitia pe adresa de yahoo, poate o verifica mai des?

Manipularea atinge proportii gretzoase. Mai tineti minte "Wag the Dog"?


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 17 May 2007, 04:10 PM
Mesaj #1834


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (March @ 17 May 2007, 04:49 PM)
Pai uite cine raspandesc zvonurile astea !

Tu esti cel care raspandeste aici astfel de zvonuri...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 May 2007, 04:16 PM
Mesaj #1835


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Bravos ! Pe langa moderator uitasem ca te pretinzi si intelectual !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 17 May 2007, 04:18 PM
Mesaj #1836


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Nu m-am pretins nici o clipa... smile.gif

Deci, cine a raspandeste aici zvonurile astea? Eu sau tu?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 May 2007, 04:18 PM
Mesaj #1837


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Superunknown @ 17 May 2007, 05:58 PM)

Manipularea atinge proportii gretzoase. Mai tineti minte "Wag the Dog"?

Vezi ca s-ar putea sa sara pe tine pro-baseii condusi de moderatorul Abis ! Cum ca aberezi, raspandesti zvonuri, neadevaruri ...


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 May 2007, 04:20 PM
Mesaj #1838


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (abis @ 17 May 2007, 06:18 PM)
Nu m-am pretins nici o clipa... smile.gif

Deci, cine a raspandeste aici zvonurile astea? Eu sau tu?

Pai alea erau zvonurile (confirmate de tine prin citatul ala lung) raspandite de sustinatorii lui Basescu ! Nu ti-e clar nici acum ?!?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 17 May 2007, 04:22 PM
Mesaj #1839


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (Superunknown @ 17 May 2007, 02:58 PM)
QUOTE
S-a cunoscut cu Traian Basescu in urma cu o luna, pe internet. „Am discutat despre suspendare cu colegii de clasa si toti am fost foarte revoltati. Am hotarat sa-i trimit un mail in care i-am spus ca-l sustin, ca toti tinerii si colegii mei de clasa sunt alaturi de el”, isi aminteste Alexandra.

Nu si-a facut sperante prea mari ca mailul ei ar putea fi remarcat. Cu toate acestea, Basescu i-a scris a doua zi, multumindu-i pentru mail. De atunci, Alexandra a continuat sa-i trimita mailuri saptamanal, povestindu-i discutiile pe teme politice pe care le are cu colegii.

rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Am ris cu lacrimi citind articolul "Cine este Alexandra" din Evenimentul Zilei de azi. Mi-l si imaginez pe Basescu chatuind de zor pe messenger cu o pustoaica de saispe ani, intre doua shpritzuri cu stafful de campanie. Recunosc, sint si un pic invidios... i-am trimis lui Basescu o petitie acum un an jumate si n-am primit inca vreun raspuns. Oare ce-ar trebui sa fac? Sa-i forwardez petitia pe adresa de yahoo, poate o verifica mai des?

Manipularea atinge proportii gretzoase. Mai tineti minte "Wag the Dog"?

Poti sa detaliezi putin in ce consta manipularea, in cazul prezentat de tine?


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 17 May 2007, 04:23 PM
Mesaj #1840


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Pana sa scrii tu de ele nu auzisem asa ceva... Asa ca am pus mana si am verificat. Nu stiu cine lanseaza zvonurile, dar vad cine le raspandeste.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 May 2007, 04:49 PM
Mesaj #1841


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



In Bucuresti are loc chiar acum un miting contra lui Basescu. " Loialitatea tv " nu transmite in direct ci pomeneste despe el asa la general. . Probabil ca SOV-ul (cel cu dosarelele) le-a dat ordinul de rigoare . Daca ar fi fost si unu' cu Suspendatu' sa vezi "Loialitatea Tv " ce i-ar mai fi lustruit pantofii !

Acest topic a fost editat de March: 17 May 2007, 04:51 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 17 May 2007, 05:03 PM
Mesaj #1842


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (March @ 17 May 2007, 05:49 PM)
In Bucuresti are loc chiar acum un miting contra lui Basescu. " Loialitatea tv " nu transmite in direct ci pomeneste despe el asa la general. . Probabil ca SOV-ul (cel cu dosarelele) le-a dat ordinul de rigoare . Daca ar fi fost si unu' cu Suspendatu' sa vezi "Loialitatea Tv " ce i-ar mai fi lustruit pantofii !

Ba transmite. Live. La el ma uit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 May 2007, 05:10 PM
Mesaj #1843


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Minti! Este un comentariu in cadrul Stirilor cu fereastra de la miting si comentarii ale redactorului si ale Suspendatului! Mitingul a inceput de mai bine de jumate de ora iar Antena a transmis in direct cu exceptia perioadelor de reclame! Uita-te pe Antena 3 acum ca sa te lamuresti ce e aia transmisie in direct!

Acest topic a fost editat de Mihai: 18 May 2007, 12:36 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nastratin
mesaj 17 May 2007, 05:18 PM
Mesaj #1844


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 27 March 07
Forumist Nr.: 9.630



QUOTE (Superunknown @ 17 May 2007, 04:58 PM)
Am ris cu lacrimi citind articolul "Cine este Alexandra" din Evenimentul Zilei de azi. Mi-l si imaginez pe Basescu chatuind de zor pe messenger cu o pustoaica de saispe ani, intre doua shpritzuri cu stafful de campanie.

Opaaa, e groasa treaba. unsure.gif Si nu se sesizeaza nimeni? Pai daca n-ai dreptul sa votezi inainte de 18 ani, se presupune ca e pentru un motiv: ca nu esti suficient de copt. Si atunci cum sa aduci o minora de 16 ani sa-ti faca reclama electorala? blink.gif Chiar asa, nu exista niste interdictii cu privire la acest lucru?... am ajuns sa facem campanie cu minore?


--------------------
(\ __ /)
(='. '=)
(") (") <-- Acesta e Iepurasu' - copiaza-l in semnatura ta pentru a-l ajuta in planurile lui de dominare a lumii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 17 May 2007, 05:19 PM
Mesaj #1845


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (Superunknown @ 17 May 2007, 05:58 PM)
QUOTE
S-a cunoscut cu Traian Basescu in urma cu o luna, pe internet. „Am discutat despre suspendare cu colegii de clasa si toti am fost foarte revoltati. Am hotarat sa-i trimit un mail in care i-am spus ca-l sustin, ca toti tinerii si colegii mei de clasa sunt alaturi de el”, isi aminteste Alexandra.

Nu si-a facut sperante prea mari ca mailul ei ar putea fi remarcat. Cu toate acestea, Basescu i-a scris a doua zi, multumindu-i pentru mail. De atunci, Alexandra a continuat sa-i trimita mailuri saptamanal, povestindu-i discutiile pe teme politice pe care le are cu colegii.

rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Am ris cu lacrimi citind articolul "Cine este Alexandra" din Evenimentul Zilei de azi. Mi-l si imaginez pe Basescu chatuind de zor pe messenger cu o pustoaica de saispe ani, intre doua shpritzuri cu stafful de campanie. Recunosc, sint si un pic invidios... i-am trimis lui Basescu o petitie acum un an jumate si n-am primit inca vreun raspuns. Oare ce-ar trebui sa fac? Sa-i forwardez petitia pe adresa de yahoo, poate o verifica mai des?

Manipularea atinge proportii gretzoase. Mai tineti minte "Wag the Dog"?

Superunknown, e foarte improbabil ca Basescu sa raspunda la emailuri trimise de studenti de liceu, nu? La fel de improbabil ca Bruce Willis sa stea pe forumuri si sa chatuiasca prin iChat, nu?

http://www.switched.com/2007/05/11/bruce-w...the-internet-s/


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 17 May 2007, 05:20 PM
Mesaj #1846


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (March @ 17 May 2007, 06:10 PM)

Minti ! Este un comentariu in cadrul Stirilor cu fereastra de la miting si comentarii ale redactorului si ale Suspendatului ! Mitingul a inceput de mai bine de jumate de ora iar Antena a transmis in direct cu exceptia perioadelor de reclame ! Uita-te pe Antena 3 acum ca sa te lamuresti ce e aia transmisie in direct !

RTv transmite direct, nu non-stop. Acum sunt stiri. La aA3 vad ca e ceva cu odiseea dosarului. Inainte erau in medalion medalii de la miting si vorbea Vadim...pentru mine e suficient, am vazut prea mult. Cand o sa ajung sa il urmaresc si aplaud pe Vadim doar ptr ca latra la Basescu inseamna ca merit sa fiu scuipat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 17 May 2007, 05:42 PM
Mesaj #1847


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (March @ 17 May 2007, 06:10 PM)

Minti ! Este un comentariu in cadrul Stirilor cu fereastra de la miting si comentarii ale redactorului si ale Suspendatului !

Vezi March ca iar e Live mitingul pe RTV. Ce naiba,astia dau tot mitingul. I-a cumparat Patriciu pe toti dom'le
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 17 May 2007, 05:47 PM
Mesaj #1848


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



Ce naiba mai, RTv da mitingul in direct si pe A3 e sport, sa stii ca Voiculescu s-a dat cu Base.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 May 2007, 05:48 PM
Mesaj #1849


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Uncle Sam @ 17 May 2007, 07:47 PM)
Ce naiba mai, RTv da mitingul in direct si pe A3 e sport, sa stii ca Voiculescu s-a dat cu Base.

Minti iar. E in direct chiar acum pe A3!

Apropos, cum e cu manipularile alea ? tongue.gif

Acest topic a fost editat de March: 17 May 2007, 05:49 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 17 May 2007, 07:09 PM
Mesaj #1850


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (March @ 17 May 2007, 06:48 PM)
Minti iar. E in direct chiar acum pe A3!


Ai spus de vreo trei ori in cateva minute ca mint...iesi eu ma uitam pe ambele si pe A3 era sport iar pe RTv mitingul...in fine... e si asta un mod de a conversa, strigand minciunaaa...ca doar nu are nimeni cum sa verifice ceva ce...a trecut
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 17 May 2007, 07:26 PM
Mesaj #1851


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



Geoana dupa miitng la RTV alaturi de...surpriza, Dna Saftoiu si Renatte Webber in timp ce din regie se difuzeaza imagini in care Geoana striga patetic de la tribuna..intrebati pe Renatte Webber, pe Adriana Saftoiu si Andrei Plesu de ce nu au putut lucra cu Basescu, de ce l-au abandonat. Pai doamna Webber si doamna Saftoiu i-au raspuns pe loc demolandu-i elegant intreaga argumentatie iar Plesu e alaturi de el ca si ceilalti intelectuali care s-au exprimat clar zilele trecute.
Bai, toti sunteti la fel?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 17 May 2007, 07:46 PM
Mesaj #1852


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



La mitingul de azi au participat PSD-PNL-PRM-PC.
Lasam la o parte numarul mic de oameni, lasam la o parte ca m-au trecut fiori cand l-am auzit iar pe Iliescu vorbind multimii dar... oameni buni...cum Dumnezeu s-au simtit liberalii aia chemati acolo sa il asculte si aplaude pe Iliescu cum evoca victoria sa zdrobitoare impotriva candidatului...PNL din acea vreme?
Unde-i mai revoltatul ala sa intrebe ...bai, voi sunteti nebuni?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nastratin
mesaj 17 May 2007, 09:52 PM
Mesaj #1853


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 27 March 07
Forumist Nr.: 9.630



Nu ca as sustine acest miting, dar vreo 15 mii de oameni nu mi se pare un "numar mic"...


--------------------
(\ __ /)
(='. '=)
(") (") <-- Acesta e Iepurasu' - copiaza-l in semnatura ta pentru a-l ajuta in planurile lui de dominare a lumii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 17 May 2007, 10:06 PM
Mesaj #1854


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (Nastratin @ 17 May 2007, 10:52 PM)
Nu ca as sustine acest miting, dar vreo 15 mii de oameni nu mi se pare un "numar mic"...

Bine, e si jocul cifrelor, intotdeauna ele au fost contestate de unii si supraevaluate de altii. Eu am citit de vreo 7-8 000 dar fie 15 000. In capitala? Miting comun al partidelor care formeaza majoritatea. Si cu mitingisti adusi din toata tara, conform propriilor lor declaratii. Asta in timp ce base aduna 25 - 30 000 in orase de provincie? Cred ca 15 000 nu e mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 17 May 2007, 10:12 PM
Mesaj #1855


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



Si au ramas doar 316. Sase din ei au abandonat si au recunoscut ca ce se intampla e o greseala.
QUOTE
Șase parlamentari (trei - PC, doi - PSD și unul PNL) afirmă, într-o declarație politică remisă, joi, agenției MEDIAFAX, că îl susțin pe președintele Traian Băsescu, depășind votul pe care l-au dat în Parlament la suspendarea lui din funcție și recunosc că au greșit intrând în jocul altor interese.

"Demiterea președintelui Traian Băsescu nu aduce niciun progres clasei politice românești și, prin urmare, nici țării. Președintele României trebuie să fie în continuare Traian Băsescu pentru că aceasta este dorința poporului român, dincolo de interesele unor vremelnici conducători politici", susțin, în declarația politică semnată olograf, senatorul PC Constantin Gheorghe și deputații Romeo Hanganu (PC), Dumitru Becșenescu (PC), Teodor Nițulescu (PSD), Constantin Amarie (PSD) și Liviu Almășan (PNL).

Ei consideră că suspendarea din funcție a președintelui Traian Băsescu "a început ca un joc politic, dar a ajuns mult prea departe" și că scena politică românească "riscă să se transforme într-un război absurd, la finalul căruia vom avea atâtea victime cât numără poporul român".


"Toți am venit și am cerut votul pentru programele politice ale partidelor noastre și nu pentru a ne trezi acum coalizați între adversari cu unicul scop de a demite un șef de stat ales", se mai arată în declarație.

"Noi am făcut acest experiment și am descoperit că am greșit atunci când am intrând în jocul altor interese. Noi îl susținem astăzi pe Traian Băsescu, depășind votul pe care l-am dat în Parlament la suspendarea lui din funcție!", se mai arată în declarația politică.

(Departamentul Politic, politic@mediafax.ro)


stire luata de pe alt forum, nu am intrat pe mediafax sa o verific
Go to the top of the page
 
+Quote Post

55 Pagini V  « < 51 52 53 54 55 >
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 2 May 2024 - 01:20 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman