HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

55 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Closed TopicStart new topic
> Basescu, Suspendat
axel
mesaj 19 Apr 2007, 06:46 PM
Mesaj #71


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Ea n-are cum sa fie simpatia nimanui, pentru ca e o persoana wink.gif Cel mult poate sa atraga simpatia altcuiva. Sau sa fie simpatica cuiva wink.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Apr 2007, 06:46 PM
Mesaj #72


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (axel @ 19 Apr 2007, 06:36 PM)
Cocosel (ma intreb la ce te-ai referit cand te-ai poreclit astfel rolleyes.gif ),

Ce relevanta are asta ?!? Poate o fi nepotelul barbatului madamei Udrea ! laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 19 Apr 2007, 06:47 PM
Mesaj #73


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (Fantasee @ 19 Apr 2007, 03:40 PM)
Perfect, ma duc sa-mi pun bigudiuri si sa ma culc. yawn.gif Cred ca maine am sa scriu o poveste despre un popor plictisit, care in loc sa-si faca piata, sa faca lectiile cu copii, sa-i faca daca nu ii are sau sa se plimbe intr-un parc ... pune de-o revolutie. Joi seara. rofl.gif

Somn usor, popor. yawn.gif Scurta viata, lasati prostiile in seama celui care nu are ce face. yawn.gif

Tu chiar nu ai pic de respect pentru romani si pentru Romania. Sa-ti fie rusine.

E ok sa spui ca esti contra Base, ca e bine ca a fost suspenda, in fine, orice parere ai avea tu despre subiect.
Dar nu, tu ironizezi. Sa-ti fie rusine.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 19 Apr 2007, 06:47 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Felina
mesaj 19 Apr 2007, 06:50 PM
Mesaj #74


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (axel @ 19 Apr 2007, 03:44 PM)
Hai, mai, Felina, intelege-o si pe ea rofl.gif
ohyeah.gif

Mi-e scarba de asemenea oameni. Inteleg zsa n-ai opinii, sa nu te interesese un topic, dar nu inteleg rostul interventiei ei pline de superioritate printre niste oameni carora chiar le pasa de Romania, acum cand se scrie istoria, indiferent ca acei oameni au pareri diferite (si e normal sa fie pareri diferite, altfel ne-am numi oi, nu oameni). Rusine Fanta.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Apr 2007, 06:53 PM
Mesaj #75


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (axel @ 19 Apr 2007, 05:54 PM)
Cica trebuie sa astepti pana luni, ca sa deschida usa de la curtea constitutionala

Curierul a gasit usa CC sigilata cu toate ca Olteanu vorbise in prealabil cu Vida ( seful "dalamatienilor " ) cum ca-i va expedia notificarea. Smekerii feseniste ca sa-i dea posibilitatea Suspendatului ca pana lunisa mai organizeze niste adunarii "entuziaste" ale "masele" In seara asta am auzit numai jumatate din lozinca ceausita updatata ( scuzati barbarismul) " Basescu te iubim " la urmatoarele urmeaza lozinca completa : " Nea Traiane te iubim ca ca tine nu gasim " !! laugh.gif

Acest topic a fost editat de March: 19 Apr 2007, 07:12 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 19 Apr 2007, 06:58 PM
Mesaj #76


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Felina, si ei exista si sunt cu drept de vot. cry.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Apr 2007, 06:58 PM
Mesaj #77


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Felina @ 19 Apr 2007, 06:50 PM)
...niste oameni carora chiar le pasa de Romania, acum cand se scrie istoria,

Adevarat , acum se scrie pentru "niste" , incepand de la Anno Domini 1 - Basescu ! rofl.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 19 Apr 2007, 07:05 PM
Mesaj #78


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE
Ce relevanta are asta ?!? Poate o fi nepotelul barbatului madamei Udrea !


Exact!!... rofl.gif rofl.gif


--------------------
"Mć simt ca īntr-o barcć, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce īn ce mai departe de mal. Chiar dacć as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa cć prefer sć tac si sć cred cć alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Apr 2007, 07:10 PM
Mesaj #79


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Felina @ 19 Apr 2007, 06:47 PM)
QUOTE (Fantasee @ 19 Apr 2007, 03:40 PM)
Perfect, ma duc sa-mi pun bigudiuri si sa ma culc. yawn.gif Cred ca maine am sa scriu o poveste despre un popor plictisit, care in loc sa-si faca piata, sa faca lectiile cu copii, sa-i faca daca nu ii are sau sa se plimbe intr-un parc ... pune de-o revolutie. Joi seara.  rofl.gif

Somn usor, popor. yawn.gif Scurta viata, lasati prostiile in seama celui care nu are ce face. yawn.gif

Tu chiar nu ai pic de respect pentru romani si pentru Romania. Sa-ti fie rusine.

E ok sa spui ca esti contra Base, ca e bine ca a fost suspenda, in fine, orice parere ai avea tu despre subiect.
Dar nu, tu ironizezi. Sa-ti fie rusine.

Fantassee , ignora pe cucoana asta, si sa nu-ti fie rusine de nimic ! Pentru ca iata ce spunea un admirator al Presedintelui pe care acesta l-a si decorat uitand de revolta , injuraturile si indignarea rrrrromanilor patrrrrioti cand au citit acestea la vremea respectiva :

1 - DESPRE ROMANIA:
“Radiografia plaiului mioritic este ca a fecalei: o umbra fara schelet, o inima ca un cur, fara sira spinarii” - Politice, HRP, pag 63

2 - DESPRE POPULATIA ROMANIEI
“23 de milioane de omuleti patibulari” - Politice, HRP, pag 53
“Un popor cu substanta tarata. Oriunde te uiti, vezi fete patibulare, (…) guri vulgare, trasaturi rudimentare” - Politice, HRP, pag 34, iar pag 64: “Romanii nu pot alcatui un popor fiindca valoreaza cit o turma…” (sublinierea imi apartine, pentru ca sunt roman)


Si ma opresc aici ! Asa ca Fantasse, nu te opri, ca cineva pe aici se batea cu caramida in piept cum ca avem dreptul la libertatea de expresie !

Acest topic a fost editat de March: 19 Apr 2007, 07:10 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 19 Apr 2007, 07:17 PM
Mesaj #80


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Astazi la Universitate

user posted image


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Apr 2007, 07:25 PM
Mesaj #81


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Anticipate, mon cher, acolo, la urne, lasati poporul sa hotarasca soarta Romaniei, cetatenii conduc, asa "prosti" cum sunt ei, hotararea le apartine. Un popor nu poate fi condus de cateva sute de parlamentari. Basescu este pentru mine un "nume" importanta este institutia care o reprezinta, care ma apara pe mine ca cetatean "naiv". Asa ca ne vedem la alegeri, acolo vom face curatenie. Si mai vreau ceva, sa-mi spuna si mie cineva cand se vand niste actiuni la bursa, pentru o firma mai babana, cand sa cumpar si ce sa cumpar, sa ma fac si eu milionar.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 19 Apr 2007, 07:33 PM
Mesaj #82


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



QUOTE (March @ 19 Apr 2007, 06:10 PM)
QUOTE (Felina @ 19 Apr 2007, 06:47 PM)
QUOTE (Fantasee @ 19 Apr 2007, 03:40 PM)
Perfect, ma duc sa-mi pun bigudiuri si sa ma culc. yawn.gif Cred ca maine am sa scriu o poveste despre un popor plictisit, care in loc sa-si faca piata, sa faca lectiile cu copii, sa-i faca daca nu ii are sau sa se plimbe intr-un parc ... pune de-o revolutie. Joi seara.  rofl.gif

Somn usor, popor. yawn.gif Scurta viata, lasati prostiile in seama celui care nu are ce face. yawn.gif

Tu chiar nu ai pic de respect pentru romani si pentru Romania. Sa-ti fie rusine.

E ok sa spui ca esti contra Base, ca e bine ca a fost suspenda, in fine, orice parere ai avea tu despre subiect.
Dar nu, tu ironizezi. Sa-ti fie rusine.

Fantassee , ignora pe cucoana asta, si sa nu-ti fie rusine de nimic ! Pentru ca iata ce spunea un admirator al Presedintelui pe care acesta l-a si decorat uitand de revolta , injuraturile si indignarea rrrrromanilor patrrrrioti cand au citit acestea la vremea respectiva :

1 - DESPRE ROMANIA:
“Radiografia plaiului mioritic este ca a fecalei: o umbra fara schelet, o inima ca un cur, fara sira spinarii” - Politice, HRP, pag 63

2 - DESPRE POPULATIA ROMANIEI
“23 de milioane de omuleti patibulari” - Politice, HRP, pag 53
“Un popor cu substanta tarata. Oriunde te uiti, vezi fete patibulare, (…) guri vulgare, trasaturi rudimentare” - Politice, HRP, pag 34, iar pag 64: “Romanii nu pot alcatui un popor fiindca valoreaza cit o turma…” (sublinierea imi apartine, pentru ca sunt roman)


Si ma opresc aici ! Asa ca Fantasse, nu te opri, ca cineva pe aici se batea cu caramida in piept cum ca avem dreptul la libertatea de expresie !

March, astea nu sunt decat niste citate scoase din context.
Insa, desigur, asta e lucrul la care te pricepi cel mai bine, nu ? La a da niste citate pe care, din cand in cand, le si comentezi.
Citite in context, citatele astea nu mai sunt atat de "brutale" pe cat par a fi. wink.gif

Si, oricum, nu despre Patapievici e vorba aici, nu ?


Acest topic a fost editat de Eclectic: 19 Apr 2007, 07:34 PM


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 19 Apr 2007, 07:36 PM
Mesaj #83


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE
Citite in context, citatele astea nu mai sunt atat de "brutale" pe cat par a fi.

Si, oricum, nu despre Patapievici e vorba aici, nu ?

Nu!!! sunt mai brutale decat atat si am demostrat odata ce cred roamnii din dispora despre Horia pata-pe el...nu as dori sa reaiau ce penibili sunt unii care nu stiu ce inseamna tara romaneasca...


--------------------
"Mć simt ca īntr-o barcć, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce īn ce mai departe de mal. Chiar dacć as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa cć prefer sć tac si sć cred cć alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Apr 2007, 07:45 PM
Mesaj #84


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (abis @ 19 Apr 2007, 07:17 PM)
Astazi la Universitate

Smekerie ieftina a operatorului ca sa para multi !! Iar azi "faimosul' comentator "Maculici" de la "Lealitatea TV " si-a facut datoria. Bine, asa cum facea pe vremuri si cu Iliescu !

Si constat ca nici in al 12 ceas nu realizezi ca Basescu a fost suspendat ! Pana si fruntasii pedei s-au consemnat dandu-si seama ca nu mai au ce sa conteste la CC !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 19 Apr 2007, 07:48 PM
Mesaj #85


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (March @ 19 Apr 2007, 06:45 PM)
Smekerie ieftina a operatorului ca sa para multi !!

Ai fost acolo si ai vazut ca sunt mai putini?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 19 Apr 2007, 07:49 PM
Mesaj #86


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (March @ 19 Apr 2007, 06:45 PM)
Si constat ca nici in al 12 ceas nu realizezi ca Basescu a fost suspendat

Pe asta de unde ai scos-o? unsure.gif

A fost suspendat, va demisiona si mergem la alegeri... Pe care nu stiu daca le va castiga din primul tur sau dintr-al doilea....


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Apr 2007, 07:50 PM
Mesaj #87


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Eclectic @ 19 Apr 2007, 07:33 PM)

March, astea nu sunt decat niste citate scoase din context.
Insa, desigur, asta e lucrul la care te pricepi cel mai bine, nu ? La a da niste citate pe care, din cand in cand, le si comentezi.
Citite in context, citatele astea nu mai sunt atat de "brutale" pe cat par a fi.
Si, oricum, nu despre Patapievici e vorba aici, nu ?

Pai ce te-ai mai bagat ca lungesti ciorba ?! Citatele alea ale " decoratului" n-au nevoie sa fie scoase din context ! Spun totul asa cum sunt !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Apr 2007, 07:51 PM
Mesaj #88


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Uncle Sam @ 19 Apr 2007, 07:48 PM)
QUOTE (March @ 19 Apr 2007, 06:45 PM)
Smekerie ieftina a operatorului ca sa para multi !!

Ai fost acolo si ai vazut ca sunt mai putini?

Nu. Dar io ma uit si la alte televiziuni care prezinta imagini din toate unghiurile. Sa faci si tu altadata la fel !

Acest topic a fost editat de March: 19 Apr 2007, 07:57 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Apr 2007, 07:55 PM
Mesaj #89


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



[QUOTE=abis,19 Apr 2007, 07:49 PM]
A fost suspendat, va demisiona si mergem la alegeri...[/ QUOTE]


Da ? Io nu sunt asa sigur dupa ce "masele" i-au transmis prin Stolo "fierbintea" dorinta sa nu mai demisoneze ! Alta smekerie ca sa-i poata salva obrazul dupa ce a facut greseala sa afirme raspicat ca va demisiona in 5 minute !

Acest topic a fost editat de March: 19 Apr 2007, 07:56 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 19 Apr 2007, 07:55 PM
Mesaj #90


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (March @ 19 Apr 2007, 06:45 PM)
QUOTE (abis @ 19 Apr 2007, 07:17 PM)
Astazi la Universitate

Smekerie ieftina a operatorului ca sa para multi !!

Man, cum poti sa spui asa ceva cand erau oameni si pe partea cealalta a Pietii deoarece in parte de la Tetru si Inter nu mai era loc? A fost full locul, plin ochi. La ora 15 cand am trecut pe acolo erau cam 150-200. La 19 h, cand a venit Basescu, era plin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damnatius
mesaj 19 Apr 2007, 08:02 PM
Mesaj #91


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 635
Inscris: 3 August 03
Din: Bucuresti / Ramnicu Valcea
Forumist Nr.: 537



Vad ca s-a inceput deja cu campania de discreditare a manifestantilor de la Piata Universitatii. Frate, parca suntem in 90 iarasi. Golani, scandalagii, pacatosi care nu inteleg democratia.

Ei bine atunci!!! Eu ma declar golan, daca asa trebuie. Cum i-ar mai placea tovarasului sa ne cheme niste mineri pe cap.

@cocosel

Bai baiatule, cine nu intelege democratia? Noi, care vrem sa ne exprimam o opinie politica prin vot la alegerile anticipate, sau aia care vor sa dea legea aia la care faci, foarte subtil, referire. Stii tu care lege, aia pentru care exista precedent in Romania.

Acest topic a fost editat de Damnatius: 19 Apr 2007, 08:05 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Apr 2007, 08:02 PM
Mesaj #92


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Stimati domni de la Han,

Lasati ipocrizia, uitati-va in oglinda, priviti persoana care se uita la voi si se intreaba mirata de figura care-l admira din partea cealalta. Nu sunteti nici mai destepti nici mai prosti decat ceilalti romani, doar ca va dati mai multa importanta. Lasati-ma sa cred ca sunteti ceea ce sunteti, oameni, persoane, indivizi, apartinand unei societati care incerca sa se curate de 50 de ani de comunism si de aprox. 300 ani de cultura fanariota. Celor care Basescu, individul Basescu le-a facut ceva sa-l blameze pe zis-ul Basescu, mergeti la tribunal, dar daca aveti ceva cu presedintele Romaniei, cu institutia prezidentiala, asteptati anticipatele, dupa care vom mai vedea.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 19 Apr 2007, 08:08 PM
Mesaj #93


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (March @ 19 Apr 2007, 06:55 PM)


Da ? Io nu sunt asa sigur

Eu zic sa nu te grabesti cu concluziile ci mai bine sa astepti sa vezi ce zice maestrul Cristoiu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 19 Apr 2007, 08:57 PM
Mesaj #94


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (March @ 19 Apr 2007, 06:51 PM)
QUOTE (Uncle Sam @ 19 Apr 2007, 07:48 PM)
QUOTE (March @ 19 Apr 2007, 06:45 PM)
Smekerie ieftina a operatorului ca sa para multi !!

Ai fost acolo si ai vazut ca sunt mai putini?

Nu. Dar io ma uit si la alte televiziuni care prezinta imagini din toate unghiurile. Sa faci si tu altadata la fel !

Uite o imagine mai edificatoare:

user posted image

E clar ca e facuta de pe Inter. Daca operatorul ar fi avut inspiratia sa intoarca obiectivul invers probabil ca surprindea o masa de oameni la fel de mare pe partea cealalta a strazii si poate si pe cei care erau cocotati pe treptele teatrului national.

Au fost destul de multi oameni pentru ora 19 acolo. Tinand cont ca multi dintre sustinatorii lui Basescu sunt oameni care lucreaza pana tarziu.

Mai important este faptul ca multi dintre cei de acolo au stat cel putin 1 ora - 1 ora jumate in piata. Si cel putin jumatate din ei au stat mai mult de 2-3 ore. Deci asta spune ceva.

Basescu are sustinatori. Ciudat este ca in ciuda activitatii febrile antibasesciene de aici de pe forum si de pe alte forumuri si canale de media, antibasestii nu au iesit niciodata in strada sa ii ceara demisia. Oare de ce? De ce nu au iesit si ei in strada sa sustina decizia parlamentului? Ei se multumesc sa stea acasa si sa comenteze "cat de putini au fost manifestantii pro Basescu, dar nu isi dau seama ca ei nu au fost deloc.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 19 Apr 2007, 09:04 PM
Mesaj #95


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Atat timp cat o mana de mafioti, odata mari comunisti si acum mari scule de "democrati", reusesc sa dea peste cap voturile milioanelor de Romani....ceva e anormal in tara!! sad.gif

Desteapta-te Romane ca inca nu e tarziu......

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 19 Apr 2007, 09:21 PM
Mesaj #96


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



user posted image
In cercul ala am fost si eu. Nu pentru ca sunt foarte mare sustinator al lui Basescu. Dar nu sunt de acord cu ce s-a intamplat azi.

QUOTE
Atat timp cat o mana de mafioti, odata mari comunisti si acum mari scule de "democrati", reusesc sa dea peste cap voturile milioanelor de Romani....ceva e anormal in tara!! sad.gif

thumb_yello.gif sad.gif Cam asta am simtit si eu azi, ca degeaba votezi.

Sunt curios care este reactia internationala? Ce se va intampla. Presupun ca va dati seama ca o sa-l avem presedinte pe Vacaroiu daca isi da Base demisia.

Acest topic a fost editat de Blakut: 19 Apr 2007, 09:43 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 19 Apr 2007, 10:07 PM
Mesaj #97


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



QUOTE (cocosel @ 19 Apr 2007, 06:36 PM)
QUOTE
Citite in context, citatele astea nu mai sunt atat de "brutale" pe cat par a fi.

Si, oricum, nu despre Patapievici e vorba aici, nu ?

Nu!!! sunt mai brutale decat atat si am demostrat odata ce cred roamnii din dispora despre Horia pata-pe el...nu as dori sa reaiau ce penibili sunt unii care nu stiu ce inseamna tara romaneasca...

1) Habar nu ai despre ce vorbesti.
2) Nu ai demonstrat nimic, e doar o iluzie.
3) Cu cine o sa votezi? Vadim ? Becali?


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nastratin
mesaj 19 Apr 2007, 11:12 PM
Mesaj #98


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 27 March 07
Forumist Nr.: 9.630



Ma bag si eu in seama pe forumu' asta... Nu prea inteleg ce atata tambalau si de ce-l iubiti atatia pe Basescu. Da, a fost ales de popor, dar acum mai bine de 2 ani, intre timp poate lumea se razgandeste... dupa ce vede ce decizii ia ca presedinte etc. Nu e niciun motiv pentru care actiunea de suspendare ar contrazice cu ceva votul de acum 2 ani si ceva.

Ma rog, eu nu l-as vota niciodata pe Basescu, dar nici nu vad cine poate in mod real sa-i ia locul. Toti ceilalti politicieni pur si simplu nu sunt suficient de... populisti. Si realist vorbind, in Romania ca sa iesi presedinte tre' sa fii ori extrem de populist, ca Iliescu si Basescu, ori sa beneficiezi de o conjunctura cum a fost frustrarea colectiva din '96 cand a castigat Constantinescu.

Cred ca suspendarea e mai mult o lupta de imagine decat o actiune de la care parlamentarii s-ar astepta realmente ca Basescu sa nu ramana presedinte, intr-un mod sau altul. Nu stiu de ce am senzatia ca ma uit vesnic la un film prost sau la o comedie de Caragiale... cer prea mult daca vreau si eu sa vad putina seriozitate din partea tuturor, incepand cu presedintele, si nu o balacareala "perpetua"?

Acest topic a fost editat de Nastratin: 19 Apr 2007, 11:13 PM


--------------------
(\ __ /)
(='. '=)
(") (") <-- Acesta e Iepurasu' - copiaza-l in semnatura ta pentru a-l ajuta in planurile lui de dominare a lumii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 19 Apr 2007, 11:30 PM
Mesaj #99


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (Felina @ 19 Apr 2007, 05:25 PM)
Pana una alta poporul s-a trezit din amortire si isi spune cuvantul!

Pana una alta, bobrul nu e alcatuit din cateva sute de activisti pd+pld si cateva sute de gura casca. Parol! smile.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 19 Apr 2007, 11:41 PM
Mesaj #100


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



mariusc2, realitatea nu sta asa cum pofteste inima ta wink.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 19 Apr 2007, 11:56 PM
Mesaj #101


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



Indiferent de persoana, faptul ca Basescu e mazilit e un lucru bun. As fi preferat ca acest lucru sa i se intample pentru prima oara lui Iliescu, dar mai bine mai tarziu decat niciodata. A venit timpul ca romanii sa inteleaga ca legile sunt facute sa fie respectate, in primul rand de cei care sunt platiti sa le apere. Nu sunt naiva, in Parlament sunt nemernici cel putin la fel de josnici ca basescu, si nu dragostea de dreptate ii mana pe ei in lupta, dar pentru prima oara i se da unuia de la putere peste manute, ca le intinde prea mult, afla si romanii in sfarsit ca Presedintele poate fi tras la raspundere. Pentru cei care refuza sa inteleaga: Parlamentul, plin de jigodii asa cum e (de parca si jigodiile si basescu nu sunt rezultatul aceluiasi scrutin, votati de aceleasi persoane, deci) este institutia suprema, asa scrie in constitutie, asta inseamna democratie. Parlamentul are dreptul si in sfarsit si-l exercita, de a pune la punct presedintele. Pericolul in ceea ce il priveste pe Basescu e ca puterea i-a luat mintile - dar cata vreme cei care au prins 89 la o varsta suficient de matura incat sa-si aminteasca pentru ce s-a iesit in strada nu va mai exista dictatura in Romania. Daca Basescu chiar nu dispare, vor iesi mult mai multi in strada, nu pentru a apara Parlamentul, ci pentru a apara democratia. Asta nu inseammna ca romanii ii iubesc pe parlamentari, maine poate fi randul lor (de fapt pot sa pariez ca vom trece si prin dizolvarea Parlamentului. si? foarte bine). De data aceasta parlamentarii au facut ce trebuie. Este exact exercitiul democratic care sa puna pe tapet respectul datorat institutiilor de drept. In fine, vom vedea ce mai urmeaza.

Pe mine ma preocupa altceva - cum Dumnezeu pot fi schimbati dinozaurii aia de la Curtea Constitutionala, au fost sub orice critica, si-au facut profesia de ras. Cat s-a chinuit nea Nelu sa adune asa gramada de penibili!

marius - in piata au fost cam 2000 - dar sunt de acord - mult mai putini decat convocase basescu, din fericire, si nici macar cati membrii are PD in Bucuresti (apropo, maine o sa fiti surprinsi cand veti afla cati PD-isti au trecut la PNL). Destui insa s-au dus acolo de buna credinta. E dreptul lor sa-si manifeste simpatia pentru el.

Acest topic a fost editat de denise: 19 Apr 2007, 11:59 PM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TheK
mesaj 19 Apr 2007, 11:57 PM
Mesaj #102


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 527
Inscris: 18 December 05
Din: Constanta
Forumist Nr.: 7.493



han.gif Nastratin!

Intodeauna mai e nevoie de pareri obiective pe han smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 20 Apr 2007, 12:10 AM
Mesaj #103


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Iar tu spui asta cu toata obiectivitatea din lume, nu? smile.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 20 Apr 2007, 12:15 AM
Mesaj #104


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



denise, imi pare rau ca trebuie sa iti spun asta, dar te imbeti cu apa rece.


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 20 Apr 2007, 12:29 AM
Mesaj #105


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



@axel - Si mie imi pare rau sa-ti spun ca Romania nu e SUA (al naibii de rau, as putea spune laugh.gif) romanii nu sunt (inca) in stare de republica prezidentiala. Pana atunci suntem republica Parlamentara. Daca tu crezi ca respectul fata de lege, indiferent de persoanele implicate inseamna sa ma imbat cu apa rece - fie. Cat o costa un pahar de apa chioara la Golden Blitz?

Din pacate, axel, prin forta imprejurarilor stiu destule despre basescu ca sa-mi para rau pentru cei care mai cred in el, chiar as fi vrut sa ma numar printre ei. Nici o secunda nu a fost luptatorul anticoruptie, Salvatorul Romaniei etc. etc. Dar fiecare trebuie sa se lamureasca singur. Departe de mine sa-i blamez pe cei care cred altfel. Repet, nici parlamentarii nu sunt mai grozavi ... dar ei nu mai pacalesc pe nimeni .

Si pentru ca iti plac cifrele, apropo de imbatat cu apa rece. In campania electorala, inainte de retragerea lui Stolo, in simpatia romanilor Base se afla pe locul 4, dupa Nastase, Vadim si stolo (exact in ordinea asta) cu 11% . De castigat a castigat la mustata, , in al doilea tur, in conditiile unui absenteism fara precedent, in conditiile in care a colectat voturile lui stolo si vadim si mai ales voturile anti- Nastase /PSD, ca era lumea satula de ei. Iar de atunci popularitatea lui a scazut drastic. Cam asta e 'poporul' care il vrea pe Basescu. Din fericire, romanii au trecut de faza de a avea un singur candidat la Presedintie, de a vrea toti acelasi lucru. De aceea m-as feri sa folosesc sintagma 'poporul' in legatura cu oricine in Romania.


PS. Ne certam maine, cand o fi noapte la tine,nu la mine- eu ma duc la culcare ... tongue.gif

Acest topic a fost editat de denise: 20 Apr 2007, 12:30 AM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post

55 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 09:40 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman