HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Lupta Anticoruptie Si Rezultatele Ei
Felina
mesaj 25 Nov 2011, 06:36 PM
Mesaj #71


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Sa vedeti ce mi-a trecutara prin cap!

Urmaresc trimiterile in judecata din ultima vreme si dovezile prezentate. Toata lumea se mira: cum au fost mai atat de prosti sa faca transferul de bani din contul firmei in contu personal al lui x? si altea seamenea.

Apoi ma gandesc la ceea ce urla anti-PDL-istii de ceva vreme (goguta&co), cum ca niciodata coruptia nu a fost atat de mare si atat de mai 'pe fata' decat in vremea PDL-ului.

Si mi-a traznit ideea asta, cum ca de fapt si de drept miscarea a fost intentionata, pentru a usura prinderea, dovedirea coruptilor.

Aiurez? biggrin.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 25 Nov 2011, 06:41 PM
Mesaj #72


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Felina @ 25 Nov 2011, 06:36 PM) *
Aiurez? biggrin.gif


Da! tongue.gif

De fapt ii plimba putin pe la tribunal, le arata pisica, si apoi le dau nup sau suspendare, depinde de atitudinea fiecaruia.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 26 Nov 2011, 09:26 AM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ultimul rezultat al luptei impotriva coruptiei, procurorii au propus 2 ani jumate cu suspendare in dosarul "Matusa Tamara" a lui Adiran Nastase. Ce sa intelegem din aceasta propunere: ca Nastase e vinovat dar nu merita sa stea in inchisoare? ca Nastase e nevinovat dar dosarul este unul politic? ca Nastase plateste pentru lacomia Matusii Tamara? etc.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 26 Nov 2011, 09:26 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Erwin
mesaj 17 Jan 2012, 11:02 AM
Mesaj #74


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Un articol care mi-a plăcut:
Oameni puternici merg la puscarie


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 Jan 2012, 11:50 AM
Mesaj #75


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Multumesc, foarte interesant.
"Sigur, dacă ne uităm la cazul Apostu, te īntrebi unde se opreşte lăcomia, dacă ajungi să iei şpagă de la pepenari. Dar cred că asta e o hibă mai profundă īn Romānia, cred că are legătură cu modul īn care se comportă oamenii ajunşi la un anumit nivel, care nu īnţeleg să trăiască după nivelul pe care īl ocupă la acel moment."


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Jan 2012, 05:50 PM
Mesaj #76


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Mihai Necolaiciuc va fi pus īn libertate


Procesele vor dura ani de zile. Pana cand omu' va muri linistit in patul lui de batranete


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 26 Jan 2012, 06:52 PM
Mesaj #77


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



REFORMA, REFORMA, REFORMA, REFORMA .... ASTA AR TREBUI SA STRIGE TOTI PROTESTATARII DIN TOATE ORASELE ROMANIEI. Fie ca e facuta de Traian Basescu, de PDL, de USL, PSD, PNL, PP-DD, PNG, PRM etc Romania are nevoie de REFORMA. Eu am ajuns la un punct in care chiar nu ma mai intereseaza cin este la putere, dar vreau sa vad ca ceva se misca in aceasta tara, vreau sa simt ca REFORMA isi face simtita prezenta de la pazinicul de la usa spitalului pana la primul ministrul.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 29 Jan 2015, 07:51 PM
Mesaj #78


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Daca au ajuns la Adriean Videanu, putem spune ca lupta anticoruptie incepe sa-si arate rezultatele. Sa vedem cine urmeaza! Traian Basescu?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Jan 2015, 09:48 AM
Mesaj #79


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Lupta anticoruptie are rezultate excelente de multa vreme, nu de acum. Udrea si Videanu sunt ultimii, deocamdata, dintr-o lunga lista cu fosti demnitari pusi sub acuzare, trimisi in judecata ori deja condamnati. Si in mod cert urmeaza altii. Intai Morar, apoi Kovesi, se pare ca Basescu a avut mana buna la alegerea procurorilor.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Jan 2015, 12:57 PM
Mesaj #80


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 30 Jan 2015, 09:48 AM) *
Lupta anticoruptie are rezultate excelente de multa vreme, nu de acum...urmeaza altii. Intai Morar, apoi Kovesi, se pare ca Basescu a avut mana buna la alegerea procurorilor.

Trebuie sa recunosti ca abia in ultima vreme 6-8 luni, aceasta lupta ne-a uimit cu cei pe care i-a propus pentru arestare si pe care i-a arestat. Intre timp devine o moda ca unii dintre cei arestati sa primeasca arest la domiciliu, exista lege, dar oare de aceasta lege beneficiaza si alti acuzati? Crezi ca Morar si Kovesi vor ajunge in fata procurorilor!!?? Traian Basescu poate fi acuzat chiar de catre cei care i-a numit. Cine crezi ca este "regina" de care se vorbea mai acum cateva luni, Udrea sau Bica? Pe unde o fi Marta? omul lui Blejnar, o fi ajuns la americani? Prea au navalit dosarele astea peste Romania, nu ca n-ar fi bine, dar observ si o noua pozitionare a tembeliziunilor, ciudata mi s-a parut reactia media fata de demisia lui Maior si cererea facuta de S. Tanase pentru desconspirarea ofiterilor acoperiti din media.

Acest topic a fost editat de Marduk: 30 Jan 2015, 01:01 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Jan 2015, 01:30 PM
Mesaj #81


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 30 Jan 2015, 12:57 PM) *
Trebuie sa recunosti ca abia in ultima vreme 6-8 luni, aceasta lupta ne-a uimit cu cei pe care i-a propus pentru arestare si pe care i-a arestat.

Pai... nu. Sunt ani de zile - de cand a ajuns Morar la DNA si Kovesi la PG - de cand procurorii au lasat frica la o parte si au inceput sa dea iama in politicieni. Cand pica unii ca Nastase ori Voiculescu, nimic nu ma mai uimeste.

M-ar uimi numai sa reuseasca Ponta sa o schimbe pe Kovesi cu vreun Amariei.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 04:19 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman