HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

10 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Un Prim Pas..., ... catre noi!
Cucu Mucu
mesaj 21 May 2007, 04:35 PM
Mesaj #141


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Gizas,pipaaaaaal, io vin la munte sa mai dau jos din chile (nu ca ar fi prea multe, da' asa vreau eu tongue.gif ) si voi faceti un festin ca la nunta Ilenei Cosanzeana cu Fat Frumos. Ceva lejer, acolo, niste mizeluri ( responsabil fiecare de asta) si niste gratar (la comun). Ca daca ar fi asa cum spuneti voi, mmm, parca m-ar coafa si pe mine ceva somon fumee su icre de Manciuria, drese cu un Chatteau LaFitte '78.

Cu mici, idem si la fel ca Action. Pt prima seara categoric, poa'sa aiba oamenii aia la cabana o mie de frigidere puse pe doo randuri, din Buzau pana la Siriu e olecutica de drum, prin 30 da grade temperaciune, olioliolio, sa vedeti ce dau din coada si se gudura micii cand ajungem. rofl.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 21 May 2007, 04:43 PM
Mesaj #142


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



QUOTE (marduk @ 21 May 2007, 06:20 PM)
Papadie In mod normal ar trebui ca fiecare participant sa fie pregatit pentru 2 mese principale
[...]
gratare pranz si seara, pui, porc, miel, ciuperci, mujdei, poate mamaliguta ciorbita  inghetata Salate din belsug salata verde salata  salata cu ton  salata verde, masline verzi, ardei capia copti, sfecla rosie, ceapa, usturoi, morcov ras, mere, castraveti in otet, ulei, sos de soia, verdeata, mirodenii pentru salata, parmezan salata din acrituri, gogonele, gogosari, varza rosie, ulei, sos de soia, verdeata multa salata, pui si ciuperci la gratar mielul  apa plata, vin rosu sec  coniac sau liqeur  inghetata tort de fructe ciorbita de burta sau vacuta carne fripta la gratar, salata de oricare (fara ton)  paine paine crakers, lipie libaneza tort inghetata trabuc o pipa buna  coniac vinul

rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Phiii... al dracu sa fiu de nu va duceti mai degrab' la restaurant, sambata seara roflmao.gif

Pai voi va duceti sa HALITI, pardon, porceste, sau sa respiati aer de munte, clatiti ochiul, incarcat cu diverse energii mai mult sau mai putin pozitive, ras la soare, samd ?

Na, fetii mei, nu va urez 'distractie placuta', ci POFTA MAREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!! ca aveti la ceeee !!! rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Later add: bre, io zic sa va puneti cortul in CORA, sau in CAREFOUR, ce dracu, va scoateti mai ieftin roflmao.gif

Acest topic a fost editat de simonsays: 21 May 2007, 04:48 PM


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Papadie_62
mesaj 21 May 2007, 04:44 PM
Mesaj #143


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 708
Inscris: 18 November 06
Din: Hanu' Ancutei
Forumist Nr.: 8.965



Am senzația că mă cam luați la mișto... și dacă stau bine să mă gândesc, s-ar putea să cam regret ceea ce de fapt eu am inițiat, și să-mi vad de ale mele...
Pe bune!... sad.gif cry.gif


--------------------
Sfârşitul lumii dac-ar fi să fie,
Ce-ar fi mai mult
Decat explozia în vânt,
A unui glob de... păpădie?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 May 2007, 04:44 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 21 May 2007, 04:56 PM
Mesaj #144


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE (Papadie_62 @ 21 May 2007, 05:44 PM)
Am senzația că mă cam luați la mișto... și dacă stau bine să mă gândesc, s-ar putea să cam regret ceea ce de fapt eu am inițiat, și să-mi vad de ale mele...
Pe bune!... sad.gif cry.gif

Nu-i lua in seama, eu voi fi acolo si voi manca exact ce mi-am propus. Ma voi simti bine si voi incerca sa-i fac si pe ceilalti care vor fi prezenti sa se simta la fel de bine. Lumea este plina de carcotasi, pusi pe sfaturi, pilde, etc. important este ce-ti doresti tu, fa abstractie de ceilalti pregatestete sa te simti bine, orice ar fi. Te rog raspunde-mi la mesaj, care este parerea ta?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Papadie_62
mesaj 21 May 2007, 05:02 PM
Mesaj #145


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 708
Inscris: 18 November 06
Din: Hanu' Ancutei
Forumist Nr.: 8.965



QUOTE (marduk @ 21 May 2007, 05:56 PM)
.... care este parerea ta?

Niciuna...
Se pare că am calculat cotele greșit atunci când am facut propunerea.
Oricum, mulțumesc! sad.gif

Acest topic a fost editat de Papadie_62: 21 May 2007, 05:02 PM


--------------------
Sfârşitul lumii dac-ar fi să fie,
Ce-ar fi mai mult
Decat explozia în vânt,
A unui glob de... păpădie?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 21 May 2007, 05:45 PM
Mesaj #146


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (Papadie_62 @ 21 May 2007, 05:44 PM)
Am senzația că mă cam luați la mișto... și dacă stau bine să mă gândesc, s-ar putea să cam regret ceea ce de fapt eu am inițiat, și să-mi vad de ale mele...
Pe bune!... sad.gif cry.gif

Hai, bre, ce te superi ase usor?!
Da' voua nu vi se pare exagerat: o salata cu ton sau orice alta combinatie cu salata verde, masline verzi, ardei capia copti, sfecla rosie, ceapa, usturoi, morcov ras, mere, castraveti in otet, ulei, sos de soia, verdeata, mirodenii pentru salata, parmezan, (cine doreste) etc. Mai putem face si o salata din acrituri, gogonele, gogosari, varza rosie, ulei, sos de soia, verdeata multa, etc. Oricum eu voi miza mult pe salata, pui si ciuperci la gratar, dar nu voi refuza mielul daca stie cineva sa-l prepare. De baut, apa plata, vin rosu sec imbuteliat, coniac sau liqeur la final cu inghetata sau tort de fructe. Cantitatile necesare si de bun simt pentru o persoana, ar fi la fiecare masa o ciorbita (poate avem noroc si fac la cabana de burta sau vacuta), 100-250 gr. carne fripta la gratar, salata de oricare (fara ton) la discretie, eu nu consum paine, in loc de paine consum crakers, lipie libaneza, deci nu pot sa ma pronunt. Desert 100-200 gr. tort sau inghetata. La final ma voi delecta cu un trabuc sau o pipa buna alaturi de un coniac.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 21 May 2007, 05:55 PM
Mesaj #147


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Indiferent ce, voi fi acolo.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 May 2007, 06:00 PM
Mesaj #148


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE (mariusc2 @ 21 May 2007, 06:45 PM)
QUOTE (Papadie_62 @ 21 May 2007, 05:44 PM)
Am senzația că mă cam luați la mișto...  și dacă stau bine să mă gândesc, s-ar putea să cam regret ceea ce de fapt eu am inițiat, și să-mi vad de ale mele...
Pe bune!... sad.gif  cry.gif

Hai, bre, ce te superi ase usor?!
Da' voua nu vi se pare exagerat: o salata cu ton sau orice alta combinatie cu salata verde, masline verzi, ardei capia copti, sfecla rosie, ceapa, usturoi, morcov ras, mere, castraveti in otet, ulei, sos de soia, verdeata, mirodenii pentru salata, parmezan, (cine doreste) etc. Mai putem face si o salata din acrituri, gogonele, gogosari, varza rosie, ulei, sos de soia, verdeata multa, etc. Oricum eu voi miza mult pe salata, pui si ciuperci la gratar, dar nu voi refuza mielul daca stie cineva sa-l prepare. De baut, apa plata, vin rosu sec imbuteliat, coniac sau liqeur la final cu inghetata sau tort de fructe. Cantitatile necesare si de bun simt pentru o persoana, ar fi la fiecare masa o ciorbita (poate avem noroc si fac la cabana de burta sau vacuta), 100-250 gr. carne fripta la gratar, salata de oricare (fara ton) la discretie, eu nu consum paine, in loc de paine consum crakers, lipie libaneza, deci nu pot sa ma pronunt. Desert 100-200 gr. tort sau inghetata. La final ma voi delecta cu un trabuc sau o pipa buna alaturi de un coniac.

Eu nu inteleg ce este exagerat in reteta asta de salata. Vegetalele prezentate sunt ieftine mai ieftine decat mici, la fel si ciupercile. Te asigur ca daca urmezi o astfel de dieta vei slabi intre 500-1500 gr. saptamanal. Nu am trabuce si pipe pentru toata lumea, poate organizam o pipa pacii, ca la indienii americani.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 21 May 2007, 06:02 PM
Mesaj #149


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Nu materia prima e problema, marduk, ci timpul afectat prepararii ei. Pai ar trebui sa stea cineva la bucatarie nonstop. Or, vorba lui saimonsez, ce dracu' sa mai cautam la munte daca stam numai sa gatim?


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 May 2007, 07:24 PM
Mesaj #150


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE (mariusc2 @ 21 May 2007, 07:02 PM)
Nu materia prima e problema, marduk, ci timpul afectat prepararii ei. Pai ar trebui sa stea cineva la bucatarie nonstop. Or, vorba lui saimonsez, ce dracu' sa mai cautam la munte daca stam numai sa gatim?

Pai toti masculii care sunt apti sa tina un cutit in mana si fac diferenta intre o ceapa si o rosie, la treaba, la taiat si curatat legume. Taclale bautura si curatat cartofi ca-n armata. Ai probleme cu statul social sau familial? Daca da te scutesc de corvoada, ramane sa vedem la fata locului ce atributii o sa-ti repartizam.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 21 May 2007, 07:54 PM
Mesaj #151


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (marduk @ 21 May 2007, 08:24 PM)
Taclale bautura si curatat cartofi ca-n armata. Ai probleme cu statul social sau familial?

Pai ce, nene, mergem la concursul "bucatarul priceput" sau mergem intr-o excursie pe munte?

QUOTE
ramane sa vedem la fata locului ce atributii o sa-ti repartizam.


Ce-ai zice sa supraveghez gratarul cu o bere in mana, sa casc ochii la peisaje, sa frec menta si altele?


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 May 2007, 09:37 PM
Mesaj #152


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE (mariusc2 @ 21 May 2007, 08:54 PM)
QUOTE (marduk @ 21 May 2007, 08:24 PM)
Taclale bautura si curatat cartofi ca-n armata. Ai probleme cu statul social sau familial?

Pai ce, nene, mergem la concursul "bucatarul priceput" sau mergem intr-o excursie pe munte?

QUOTE
ramane sa vedem la fata locului ce atributii o sa-ti repartizam.


Ce-ai zice sa supraveghez gratarul cu o bere in mana, sa casc ochii la peisaje, sa frec menta si altele?

OK, gratarul iti apartine, eu voi fi supervizorul tau, nu vreau sa arzi bunatate de fripturi cand casti ochii sau freci menta, bere tu vin eu.

Acest topic a fost editat de marduk: 22 May 2007, 07:18 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Papadie_62
mesaj 21 May 2007, 10:33 PM
Mesaj #153


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 708
Inscris: 18 November 06
Din: Hanu' Ancutei
Forumist Nr.: 8.965



Am senzația că încă de la început s-a făcut confuzie între ceea ce s-a propus a fi, adica întâlnire forumistică într-o locație în natură, ocazie de relaxare (cu taclale, grătare, clacă la treburi, muzici, karaoke și alte alea) și între ceea ce o să fie până la urmă, adică expediție, excursie la munte (cu bagajul în spate, pe cărări de munte, cu plecat dimineața și întors seara, frânt de oboseală, când nu-ți mai trebuie decât un spălat pe picioare și soamne).
Și încă se face mișto pe tema asta, prin diverse odăi ale Hanului... sad.gif


--------------------
Sfârşitul lumii dac-ar fi să fie,
Ce-ar fi mai mult
Decat explozia în vânt,
A unui glob de... păpădie?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 22 May 2007, 12:18 AM
Mesaj #154


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



rofl.gif
Super funny a devenit topicul asta. Excelent! Oameni buni, nu mai luati totul persoanl. Ceea ce pentru unii dintre noi pare perfect normal, pentur altii pare iesit din comun, ridicol, amuzant, etc. Nu conteaza. Important este sa invatam sa zambim, uite asa: smile.gif sau asa: laugh.gif si sa ne simtim bine. Nu va mai stresati atata ca nu pica cerul daca utiam mustarul sau daca nu avem cu ce sa intoarcem friptura sau daca nu avem ulei sa punem la salata... Ne descurcam noi cumva, si daca nu ne descurcam, ne ajutam de bere sau de vin ca sa uitam si daca punem si o muzica avem toate sansele sa ne simtim bine.

Poate ca unii vor sa se relaxeze, sa stea la taclale si sa pregateasca mancarea pe care dupa aceea sa o savureze cu pofta, bravo lor! thumb_yello.gif Poate ca altii prefera sa dea oarece tarcoale zonei si sa se bucure de frumusetile din jur si sa lase mancarea pe mai tarziu, bravo si lor! thumb_yello.gif Poate ca unora le plac cartofii copti la focul se tabara si carnatii parliti pe bat, iar poate ca altora le cade mai bine o ciorba de burta (apropos, nu are la cabana, dar se poate prepara) si salate sofisticate, din nou nu vad care e problema nici intr-un caz nici in celalalt. Este important ca toata lumea sa se simta bine asa cum stie mai bine.

Prea multa planificare dinainte strica cheful de petrecere dupa aia. Din experienta mea, cele mai reusite intalniri si excursii au fost alea care au fost planificate cel mai putin inainte. Pana la urma nu facem o intalnire oficiala, nici nu punem de o afacere ca sa o planificam la sange, mergem sa ne distram, sa ne relaxam si sa ne simtim bine.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 22 May 2007, 09:48 AM
Mesaj #155


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (actionmedia @ 22 May 2007, 01:18 AM)
Poate ca unii vor sa se relaxeze, sa stea la taclale si sa pregateasca mancarea pe care dupa aceea sa o savureze cu pofta, bravo lor! thumb_yello.gif Poate ca altii prefera sa dea oarece tarcoale zonei si sa se bucure de frumusetile din jur si sa lase mancarea pe mai tarziu, bravo si lor! thumb_yello.gif Poate ca unora le plac cartofii copti la focul se tabara si carnatii parliti pe bat, iar poate ca altora le cade mai bine o ciorba de burta (apropos, nu are la cabana, dar se poate prepara) si salate sofisticate, din nou nu vad care e problema nici intr-un caz nici in celalalt. Este important ca toata lumea sa se simta bine asa cum stie mai bine.

rofl.gif Bre, eu vreau sa anunt dinainte, sa se stie : eu trag ceva plimbari prin zona, ca e frumusete rara (o sa vedeti) si ar fi pacat sa nu o colind putin.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Papadie_62
mesaj 23 May 2007, 09:12 AM
Mesaj #156


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 708
Inscris: 18 November 06
Din: Hanu' Ancutei
Forumist Nr.: 8.965



Se pare că prognoza nu este îmbucurătoare... sad.gif


--------------------
Sfârşitul lumii dac-ar fi să fie,
Ce-ar fi mai mult
Decat explozia în vânt,
A unui glob de... păpădie?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alysoft2003
mesaj 23 May 2007, 12:44 PM
Mesaj #157


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.160
Inscris: 14 February 06
Din: www
Forumist Nr.: 7.859



Poat s-o gandi cineva sa ia niste carti de joc, pt vremuri d e restriste tongue.gif


--------------------
Nu te pune cu prostul caci are mintea odihnita!Al dracului de odihnita!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 23 May 2007, 01:38 PM
Mesaj #158


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



Mhm. Si o masa de biliard... spoton.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 23 May 2007, 01:54 PM
Mesaj #159


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Ma iertati ca intervin, dar e criminal topicul! rofl.gif Zau ca nu vreau sa fac misto, dar parca e Balul de Cristal, nu o iesire la munte. laugh.gif

Papa, nu te mai supara, inteleg ca ai pus suflet, dar sunt doar glume, nu-s spuse cu rautate. Daca te detasezi un pic o sa vezi ca e chiar super hilara toata discutia asta elaborata despre mancare. Oricum, ideea e buna, sper sa aveti bafta de vreme faina si sa faceti tone de poze si pentru ochii nostrii. thumb_yello.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Papadie_62
mesaj 23 May 2007, 02:10 PM
Mesaj #160


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 708
Inscris: 18 November 06
Din: Hanu' Ancutei
Forumist Nr.: 8.965



QUOTE (Mara @ 23 May 2007, 02:54 PM)
Ma iertati ca intervin, dar e criminal topicul! rofl.gif Zau ca nu vreau sa fac misto, dar parca e Balul de Cristal, nu o iesire la munte. laugh.gif

Papa, nu te mai supara, inteleg ca ai pus suflet, dar sunt doar glume, nu-s spuse cu rautate. Daca te detasezi un pic o sa vezi ca e chiar super hilara toata discutia asta elaborata despre mancare. Oricum, ideea e buna, sper sa aveti bafta de vreme faina si sa faceti tone de poze si pentru ochii nostrii. thumb_yello.gif

Multumesc!...
Totul este un mișto, dar n-am ce face... asa se întâmplă cînd unul pune suflet iar celalți găsesc în asta motiv de distracție!
Am greșit, n-am decât să trag... sau, să mă retrag!... Mai este timp pt decizii finale...

Distracție plăcută în continuare pe seama unora!!!


--------------------
Sfârşitul lumii dac-ar fi să fie,
Ce-ar fi mai mult
Decat explozia în vânt,
A unui glob de... păpădie?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 23 May 2007, 02:14 PM
Mesaj #161


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



Deci esti mai labila...aaa..asta, sensibila decat presupuneam. Ghinion. hh.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 23 May 2007, 02:18 PM
Mesaj #162


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



QUOTE (Papadie_62 @ 23 May 2007, 03:10 PM)
Multumesc!...
Totul este un mișto, dar n-am ce face... asa se întâmplă cînd unul pune suflet iar celalți găsesc în asta motiv de distracție!
Am greșit, n-am decât să trag... sau, să mă retrag!... Mai este timp pt decizii finale...

Distracție plăcută în continuare pe seama unora!!!

Mda, n-ai inteles nimic din ce-am vrut sa spun. Imi cer scuze, intentia n-a fost asta, cat sa te detasezi putin si sa vezi umorul situatiei.


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 23 May 2007, 04:58 PM
Mesaj #163


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pai bine mai "hahalelelor", "zdrentelor" ce sunteti, carcotasi pe te miri ce, voi daca nu credeti in nimic si nimeni, vreti sa distrugeti tot ce-i frumos. Nu tineti cont de oameni de vise, de placeri, intrati asa cu buldozerul in tot si-n toate. Daca aveti muschi pe voi faceti bine si vineri 01.06.2007 veniti la Siriu si n-o sa regretati. Aduceti ceva care poate fi comestibil si cu ajutorul imaginatiei vom gati ceva pentru toata lumea. Va asigur ca discretia va fi absoluta, puteti sa va trimiteti si reprezentantii, asta pentru cei ce sunt prea ocupati sau nu sunt in tara asta de amarati, care se distreaza cu mici si bere... salate si multa placere. Sa auzim de bine.

Acest topic a fost editat de marduk: 23 May 2007, 05:03 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 23 May 2007, 06:41 PM
Mesaj #164


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (simonsays @ 23 May 2007, 02:38 PM)
Mhm. Si o masa de biliard... spoton.gif

Io as vrea si un pinball d-ala cu "razboiul stelelor". tongue.gif roflmao.gif




--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 24 May 2007, 07:42 PM
Mesaj #165


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



aerul curat de munte face-o foame de aia de lup, cel putin mie. si cu matzul chioraind nu cred ca-i arde cuiva de peisaje wink.gif Nu vad de ce-ar fi hilara ideea cu salata, muraturile si carnitza din belsug. Se poate si manca bine si vedea natura sau una exclude pe alta? Si daca cuiva-i face mai mare placere sa stea langa foc sa bucatareasca decat sa se catere pe stanci unde e problema? Si io-s genul ala si nu vad unde-i buba chiar deloc. Pot fi in mijlocul naturii, alaturi de prieteni, cu o salatzica delicioasa langa mine si tot se cheama excursie, nu-i musai sa rup bocancii. Parerea mea, of course. Si, cum io, de fapt, nici macar n-oi fi acolo, parerea mea nu face vreo diferenta right? wink.gif

Daca avea alysoft loc in masina va trimiteam si-un borcan cu socata desi-am pus cam putin zahar dar asta se poate corecta tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 25 May 2007, 05:32 AM
Mesaj #166


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (Carmelita @ 24 May 2007, 08:42 PM)
Daca avea alysoft loc in masina va trimiteam si-un borcan cu socata desi-am pus cam putin zahar dar asta se poate corecta tongue.gif

Bre, trimite-o cu iupiesul! laugh.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 25 May 2007, 02:43 PM
Mesaj #167


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



QUOTE (Carmelita @ 24 May 2007, 09:42 PM)
Nu vad de ce-ar fi hilara ideea cu salata, muraturile si carnitza din belsug. Se poate si manca bine si vedea natura sau una exclude pe alta?

Na, ce sa zic, nu toti ne-am nascut cu vocatie de ospatari-bucatari .. Acu', vorba ta, daca ii face cuiva mare placere sa stea langa foc, cu matzul chioraind, si sa i se falfaie de peisaje..
Dar tot mai bine era o excursie cu cortul la Carefour !! ohyeah.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 26 May 2007, 04:20 PM
Mesaj #168


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Mai sunt 5 (cinci zile) pana la acest W.F. asa cum am mai spus astept sa-i vad pe cei care se vor prezenta la Siriu pana pe 31.05.2007. apoi voi trage concluziile. Eu voi fi la Siriu vineri 01.06.2007 si voi sta pana 02.06.2007, sper sa pot sa postez ceva fotografii in acest topic. Nu va asteptati la surprize, viata este plina de inedit, salate, multe salate, la final trabuce coniac si multe multe discutii. Nu uitati de ecusoane. Sa auzim de bine.

Acest topic a fost editat de marduk: 26 May 2007, 04:23 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alysoft2003
mesaj 26 May 2007, 07:54 PM
Mesaj #169


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.160
Inscris: 14 February 06
Din: www
Forumist Nr.: 7.859



Eu am ceva probleme cu netul, sper sa reusim sa ne mai auzim pana atunci sad.gif


--------------------
Nu te pune cu prostul caci are mintea odihnita!Al dracului de odihnita!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alysoft2003
mesaj 27 May 2007, 07:01 PM
Mesaj #170


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.160
Inscris: 14 February 06
Din: www
Forumist Nr.: 7.859



Mey, eu cu Papadie o sa facem ceva cumparaturi, adica vom lua strictul necesar pt a ne asigura o sedere decenta pe acolo. Cheltuielile vor fi impartite intre toti. Nu cred ca o sa fie ceva exagerat. Cine are ceva de spus, sa zica acum, iar daca nu, sa taca pe vecie tongue.gif


EDIT : a ramas ca berea o ia mariusc2?
Later EDIT : 50-60 de mici 25 pulpe d epui 5-6 kg de rosii 3-4 de castraveti ceapa eventual si vreun kg de ardei gras zahar (pt cafea)ulei (pt cartofi si salate)sare, piper, condimente servetele malai (pt mamaliga) vesela de unica folosinta (farfurii, furculite, cutite, lingurite)...sunt ieftine si te salveaza in caz de....lipsuri

Acest topic a fost editat de alysoft2003: 27 May 2007, 07:23 PM


--------------------
Nu te pune cu prostul caci are mintea odihnita!Al dracului de odihnita!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 27 May 2007, 07:18 PM
Mesaj #171


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Iau io berea! Cu privire la cumparaciunilii de mancare, sa zic acum, ca apoi sa tac pe vecie - haideti sa facem lista, da' sa nu punem tot felul de rahatisuri pe ea, sa stie si oamenii astia ce trebe sa cumpere si noi ce trebe sa mancam.

Edit: marduk, WF inseamna "What the F**k!" ? blink.gif

Acest topic a fost editat de mariusc2: 27 May 2007, 07:20 PM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Papadie_62
mesaj 27 May 2007, 07:21 PM
Mesaj #172


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 708
Inscris: 18 November 06
Din: Hanu' Ancutei
Forumist Nr.: 8.965



Ce înțelegi prin "răhățișuri"?


--------------------
Sfârşitul lumii dac-ar fi să fie,
Ce-ar fi mai mult
Decat explozia în vânt,
A unui glob de... păpădie?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alysoft2003
mesaj 27 May 2007, 07:25 PM
Mesaj #173


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.160
Inscris: 14 February 06
Din: www
Forumist Nr.: 7.859



50-60 de mici 25 pulpe d epui 5-6 kg de rosii 3-4 de castraveti ceapa eventual si vreun kg de ardei gras zahar (pt cafea)ulei (pt cartofi si salate)sare, piper, condimente servetele malai (pt mamaliga) vesela de unica folosinta (farfurii, furculite, cutite, lingurite)...sunt ieftine si te salveaza in caz de....lipsuri
Eventual ceva dulce.


--------------------
Nu te pune cu prostul caci are mintea odihnita!Al dracului de odihnita!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 27 May 2007, 07:28 PM
Mesaj #174


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



4 kg cartofi, ceva carnita pt frigarui (1 kg-2), si ceva carnati.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 May 2007, 07:59 PM
Mesaj #175


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE (mariusc2 @ 27 May 2007, 08:18 PM)

Edit: marduk, WF inseamna "What the F**k!" ? blink.gif


"Weekend Forumistic"

Inainte de a vedea ce cumpara fiecare, trebuie sa avem o lista cu cei care vor veni. Cum aceasta lista nu poate fi considerata reala, propun ca fiecare sa aduca ceea ce vrea sa manance si sa bea, vasele sale tacamurile sale, etc. Asta pentru a nu avea surprize, in Moldova la hramuri asa se procedeaza, la masa fiecare mananca ce si-a adus, mai face schimb cu vecinii daca doreste.

Asa cred ca ne putem feri de probleme si acuze.

Astept reactia voastra.

Acest topic a fost editat de marduk: 27 May 2007, 08:16 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 07:56 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman