HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Ce Va Place In Orasul In Care Locuiti?, sau/si va displace
Crazy Horse
mesaj 7 Nov 2004, 06:26 PM
Mesaj #36


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 52
Inscris: 16 October 04
Din: Cliffwood Beach,New Jersey/USA
Forumist Nr.: 4.689



spoton.gif Dear Mistinguett,

Am venit in NY singur si fara un cent in buzunare,prin org. de ajutor americana si stat 3 sapt. la Roma in tranzit.Asta s-a petrecut in Dec. 1982.
Am stat in NYC la inceput intr-un hotel pe langa Herald Sq.platita camera de org. Am venit in USA ca refugiat politic si deci ajutat cu bani de org.non profit.La acea vreme era altfel in NYC,imi placea orasul f. mult dar cu timpul am inceput sa nu mai suport multimea si zgomotul.M-am mutat in diverse locuri dar nu stat mai mult de 2 ani in fiecare,in Queens(Woodside=multi romani),in Jackson Heights,in Brooklyn si in final mutat de 16 ani in New Jersey,langa Atlantic langa plaja.

De 14 ani sunt casatorit cu Marilyn,italianca americana si la inceput stat intr-un apt la etaj iar apoi cumparat casa noastra prop. pers.Cu romani nu am mai avut de a face din 1987 incoace,cand doar prin diverse forumuri scriu in romaneste.
Toata familia lui Marilyn locuieste la distante relativ mici cu masina.Unde traim este nevoie de masina,asa ca avem doua.primul magazin alimentar este la 7 min. cu masina de casa.,altele si mai departe.NYC este la 60 miles de noi.NU-i duc lipsa!

Unde traim este f. calm si liniste si este numai natura in jur,in spatele gradinii dupa gard dincolo de o ripa incepe un lac f. intins cu stuf si stircoi,rata salbatice,egrete testoase.Uneori dau prin gradina.Sunt si serpi de apa si numeroase pasari viu colorate.Noi avem o masa de picnic in gradina si punem zilnic seminte pt. ele asa ca vin mereu pasari multe.Sunt si multi ereti si red tail hawks,uneori ii vezi in gradina,alteori din pacate mai ataca o pasare...deh natura.
Noptile alte animale(nocturne )vin,raccoons,opossoms bufnite si vara lilieci.
Gradina este crescuta de Marilyn numai cu plante si flori native.Avem 3 pisici in casa si pesti exotici,iubim f. mult natura toata si animalele.
Am fost in vizita la niste prieteni indieni-americani(navajo tribe) in Arizona,e frumos si acolo,o clima arida dar uscata si f. frumos.Am fost in San Diego si Sierra Madre la alti prieteni(americani)si in So. Carolina la fel.

Eu sunt de 18 ani artist illustrator de storyboards in Advertising si lucrez numai de acasa via computer.De fapt,sunt doar de 7 ani,inainte am fost un faimos artist de b.d. si pictor de coperti de reviste(in ulei)diverse nu numai arta de b. d.Sunt artist profesionist si imi duc existenta din arta ce creez.

In NY este poluare multa(aici aerul e f. curat)si nu suport galagia strazilor,ma oboseste psihic.In plus,totul e f. scump si nu merita sa traiesti acolo.Aici am o casa cu etaj si 3 dormitoare(unul este atelierul de lucru),gradina mare ,natura si liniste si platim mortgage1060$pe luna!!!Spune-mi unde poti locui oriunde in NY cu acesti bani sa nu mai vorbesc de casa personala?

Altele mai scriu altadata.Numai bine la toti ,
LOVE&PEACE,
Crazy Horse

Ps:relatia mea cu tribul navajo este mult mai adanca decat pare,sunt de fapt considerat fratele lor si vazut ca pe un indian.
La fel mai cunosc si cativa frati indieni din triburi Ute si Lakota(sioux).
Am invatat multe de la ei si mai ales cum sa respect Creatia toata pt. ca suntem toti de fapt frati si surori,fie cu 2,4 picioare sau cei cu aripi.
Evident suntem total vegetarieni,we don't eat anything that has a face,eyes and mouth.

"The earth and mysel are of one mind."

Chief Seattle


























Go to the top of the page
 
+Quote Post
saldora
mesaj 15 Mar 2005, 10:04 PM
Mesaj #37


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 732
Inscris: 24 April 04
Forumist Nr.: 3.238



QUOTE (Crazy Horse @ 7 Nov 2004, 06:26 PM)
Am invatat multe de la ei si mai ales cum sa respect Creatia toata pt. ca suntem toti de fapt frati si surori, fie cu 2, 4 picioare sau cei cu aripi.
Evident suntem total vegetarieni, we don't eat anything that has a face, eyes and mouth.

"The earth and mysel are of one mind."
Chief Seattle

welcome.gif Crazy Horse

user posted image


--------------------
Am adunat cuvintele si acum suflu peste ele... ca intr-o papadie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 15 Mar 2005, 10:04 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 05:27 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman