HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

16 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Iojica
factura
mesaj 16 May 2007, 09:46 PM
Mesaj #71


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



erau multi oameni azi pe strada mi-am dat seama destul de tarziu am intrat intr-un balon mare albastru apoi l-am pictat cu oja am multe multe culori acum dar tot in patru colorez

alejandra mi-a citit ceva din nora iuga eu doar stiam ceva ceva nu citisem astept sa-mi vina t.o.bobe si toate celelalte ,dureaza cam mult de trei ori pe zi sterg praful cu mana din cutia postala si eu desenam in ultima vreme tot desenez ieri chiar am vazut cum i-au iesit gandurile din cap unuia (rosu -cenusiu)dar stiu ca inca nu pot am senzatia ca mi se pregateste ceva tainic

asta micu ma adoarme des mergeam asa pe strada si uf a inceput sa-si intinda oasele se pregatea de somn evident ca m-a apucat si pe mine si m-am culcusit putin pe o masina pacat era in mers ba chiar avea claxoane asta micu s-a trezit brusc m-a trezit si pe mine si atat a luat-o razna in ultima vreme vrea sa picteze peretii si face multe nazuri deh

cel mai ciudat:
sa poti oscila intre lumi foarte usor aproape imperceptibil treci prin pereti invizibili fara sa le simti scoarta si marginea si culmea stii exact unde te afli sa poti face si o harta e deja performanta eu nu vreau

esti stapanul creierului tau nu invers ceva de genul asta am vrut sa spun dar nu prea vrea lumea sa stie asta e obositor
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 29 May 2007, 09:20 PM
Mesaj #72


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



cum a fost la ecograf sau de ce
trebuie sa scriu eu acum ceva dintr-o zi

am plecat de dimineata cica aveam programare la 10 ha! ma amuza si acum timpul si eu stiam ca bla-bla doar mergeam la polizu da' chiar nu ma asteptam sa stau acolo vreo 3 ore jumate (si cica am fost norocoasa e bun si tupeul la ceva deja ma scandalizam cu o oficista-nu stiu de ce dar cand ajung pe la doctor si mai trebuie sa si astept...ma fac nervoasa foc am reactii ciudate mai sa lesin de draci -asta micu radea pe rupte)si dupa ce m-am chinuit sa citesc pagini dintr-o carte zicea ceva de-o calatorie si altele m-am chinuit pentru ca-s ofticoasa si nu-mi venea decat sa observ cum mai apare cate-o urgenta ,i-am auzit inima.bate ca o dementa inima lui cica asa-s astia micii traiesc cam neregulat si chestii deh se emotionase si el stia c-o sa-l aud

azi dimineata pe la opt nici nu clipisem bine si bau mi-a tras doua picioruse de-am amutit in vreo patru bucati. prima zi de exercitii serioase ca pana acum erau mici incalziri si politeturi.am terminat minunatele oase a lui sebold mereu am avut senzatia ca se numeste nebanuitele oase acum chiar cred ca se potriveste mai bine titlul meu pana la urma am avut si eu niste aporturi pe acolo ca doar e asa doar pentru ca am citit-o eu altfel ar fi altfel si atat dar ma tot gandesc la ceva as vrea sa spun nu ca nu stiu la ce dar pare ciudat pai cum suna asta : ma gandesc la ceva dar nu stiu ce e ceva-ul ala ca inca nu-i definit si cu cat ma straduiesc sa-l prind mai bine cu atat se incapataneaza sa fuga ma rog

se da peste cap intruna.il iubesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 20 Jun 2007, 08:52 PM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Simt ca e o joaca continua viata asta.Cu toate miscarile lucioase,ample,delicate,extravagante... pe care le fac.Relevanta si revelatie.Sau poate sunt doar emotionata.Sau poate atunci cand constientizezi lucrurile pe care le-ai invatat demult la scoala reactionezi cam asa.Cu doua buzunare confortabile si cu o poarta deschisa.


Mereu mi s-a parut o prostie incercarea de definire a fericirii(pentru ca orice e clasabil?,bun de introdus intr-o categorie,numit etc. devine strain(in afara ,blabla ceva de genul asta vroiam sa zic) -mi-e lene sa gandesc cuvintele care sa sune.)

dar azi mi-a scris cineva cu verde.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 20 Jun 2007, 08:52 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
factura
mesaj 9 Jul 2007, 09:03 PM
Mesaj #74


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



poate chiar te-am vazut aseara dormeai cu capul pe o piatra moliciune imbatranita mi-am spus mai apoi cand mi-am curatat mainile de detergent am spalat toate treptele nu-mi ramane decat sa mai stau printre ele putin pana cand o sa adorm si eu sunt prea obosita am tot asteptat si tot timpul asta masurat in milimetri de dor se face negru si asa

o sa-mi iau inapoi mersul tu stii doar ca ti l-am dat imprumut acum am nevoie de spatiu am membre prea mici uneori ma sufoca si zborul nici nu mai pot ma enerveaza amorteala picura in aerul meu imi inghite toti pasii intrebarile mari se simt mai rar te faci ca nu crezi si poate inca mai dormi pe piatra aia invelit in rochia mea cu buline albastre

si copilul meu care simte miscarile inimii mele avem acelasi ritm
acum
apoi o sa-l las jos,la picioare trebuie sa invete si el mersul trebuie
o sa-i dau totusi o harta ascunsa bine in talpa
prea multe pietre pandesc stau sub pamant
prea multe pietre
sau e din cauza pielii.

Acest topic a fost editat de factura: 9 Jul 2007, 09:25 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 13 Sep 2007, 08:29 PM
Mesaj #75


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



A ramas doar coridorul.Multe usi care asteapta degeaba.Nu mai vreau sa o iau de la capat.Dupa ce te intalnesti cu moartea nici macar nu mai gasesti durerea.E altceva.Si acelasi.Uneori am senzatia ca nu s-a intamplat nimic.Dar eu stiu.Doar stiu si nu mai simt.De ce.O sa incep dansul.

Ar trebui sa fie acolo,aproape,in buzunar.Aveam multe buzunare inainte.Multe.Ar trebui sa fie acolo,sa o deschid si sa-mi colorez tot corpul.Durerea.A plecat.Ce a ramas.Nu stiu.Nu sunt eu asta.Suflete moi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 24 Sep 2007, 09:36 PM
Mesaj #76


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Sa nu-ti mai gasesti umbra.
Asumarea pe care o caut.N-am gasit decat umbra cea noua agatata-n perete.N-am vrut sa o las sa se culcuseasca langa mine.Macar visurile mi-am spus.Macar visele.A plecat .Acum trebuie sa-mi caut alta umbra.Mai eu.

Cred ca alegi nebunia.E o optiune.Nu cred in oamenii nebuni pe jumatate.Probabil ca un doctor m-ar contrazice.Eu stiu ca am ales.Si nu sunt.Experientele limita sunt singurele care conteaza cu adevarat.Si daca moartea e o experienta limita care sunt urmatoarele?Si,cum spuneam,prea multe pietre.

Caut un traseu neumblat.Ung rotile.Mai am bicicleta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 27 Sep 2007, 08:55 PM
Mesaj #77


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



O sa vad marea.Pustie.Doar eu cu oamenii mei.Si casa parasita.Si poate o sa scap de starea care pandeste miscari prea bruste.Mi-am lipit un zambaret de ceafa.Isi arata caria la fiecare cuvant aruncat aiurea pe jos.O sa fac colectie si o sa i-o dau celui care acum trei zile nu mai putea spune nimic.

cica e bine sa taci.cand nu mai ai.sau prea mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 1 Oct 2007, 10:12 PM
Mesaj #78


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



am inceput noaptea cu cel mai frumos trait videoclip radiohead noi pe autostrada 120/ora si luna plina doar pe jumatate cu fumul de tigara tras hulpav de o gura rece de afara si toate tacerile se asezau linistite si ascultau .bineinteles radiohead.si tot ce mai era pe langa.

am gasit soarele ascuns destul de bine l-am tras afara si-am facut niste poze marii diland chiar se pricepe ies niste chestii misterioase parca e altceva care nu se vede cu ochiul si doar se simte poate e chiar starea si starile erau multe pe acolo m-au surprins si niste ochi de apa m-au stropit (mai tarziu m-am ofticat in toate imaginile sunt eu ,ei ,marea si ..berea. sorry.gif )si chiar si asa am prins si niste melci mici mici si-am cules macese am plecat apoi se cam lipeau pleoapele marea a inceput sa doarma se lumina bine

n-am mers la casa parasita in prima zi doar am vazut-o de departe astepta ne-am balacit bine cu nisip si cuvinte si soare a fost destul de amabil nu ne-a prajit decat putin pe nas(deh cine-l are mare...) apoi a trecut timpul repede am vrut sa-i zic vreo doua dar nu l-am mai apucat deloc trecuse.si ne era foame de mancare am cautat carne la homosexual asta are un magazin eram oricum aparata de scarbosenii ca doar erau si ei nu l-am gasit doar o vanzatoare care ne-a oferit pufuleti stricati adica trebuia sa-l molfai cateva minute bune eugenicu nu vroia sa renunte deloc cu toate ca vagabondul ala de caine l-a refuzat cu delicate si dupa mult curaj i-a pus intr-un cos de gunoi care era aproape sa se rupa clar aveau ceva apoi am luat-o razna.de la pufuleti.



Acest topic a fost editat de factura: 1 Oct 2007, 10:17 PM
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  siluete.jpg ( 1.71K ) Numar descarcari: 33
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 1 Oct 2007, 10:53 PM
Mesaj #79


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



si dupa ce am vorbit multe chestii si se facuse noapte si ra nebunul uratul si criminalul a sarit sa distruga o pisica are boala o ia razna in cazuri d'astea a vrut sa traverseze curtea asta a inceput alergarea ea n-a gasit alt loc de refugiu decat cusca lui si...restul .adica acum sunt fericita pentru ca n-a patit nimic dar cum se zguduia cusca...nu ajungea la ea era prea criminal au dat baietii cu apa pe el au salvat-o si apoi a zbughit-o.era o pisica mica si banuiesc ca a doua zi a fost una dintre cele mai frumoase din viata ei.cea mai savuroasa.

am plecat pe plaja sa facem focul era intuneric intuneric intrau toate in ochi am coborat naspa a fost ca tuica adusa de diland era foarte buna am simtit abia a doua zi si-am aprins niste lemne si cuvinte si stari despre ce conteaza si cum se schimba viata dupa ce te intalnesti cu moartea daca mai vine vreodata pe nepregatite o s-o distrug cu r.nazal.si cu toate tacticile mele de bataie.am inventat o noua intoarsa.si cel mai frumos a fost cand am plecat de langa mare am lasat-o sa vorbeasca singura cu pestii ei terminati si noi am gasit doar drumul drumul ala cu praf si cu multa lumina pentru ca luna s-a luat la harta cu norii si ne-a dat niste umbre lungi parca era ziua asa se vedea tot

toate luminoase dar eu am dormit vreo doua ore prin baie cica e buna si gresia la ceva te mai racoreste din cand in cand n-am mai patit-o asa rau din liceu parca m-am intors in timp si diland zicea ca e ceva cu timpul asta parca sta pe loc l-am mai miscat noi putin sa ne facem loc si poate d'asta oricum am baut a doua zi hibiscus si m-am linistit mai ales ca am mers la casa aia

au mai disparut cateva grinzi si sarma aia ghimpata cu fire de par in rest totul era la locul lui si camera mica unde am facut o poza toti si cuibul de randunici si molozul si plantele buruieni si n-am mai sarit gardul am iesit pe poarta nu era nimeni

si-am trecut iar pe langa pescari si grota am vazut barca albastra si valurile care de sus par niste balene ucigase a inceput vantul sa bata tare inca mai sunt fluturi si anul trecut pe plaja goala era un
copil care umplea o sticla cu nisip si mi-a zis doar bibi si acum cam in locul era era un delfin mort mirosea urat il ocoleau caini inca mai avea ochii deschisi il avortase marea

apoi erau toti suparati trebuia sa ne intoarcem unde? am plecat pe langa benzinarii cu toate picioarele pe fereastra si gandul ca o sa mai facem o poza tot in casa aia in camera mica goala data viitoare








Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 16 Oct 2007, 10:01 PM
Mesaj #80


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



mi-e dor de ceva ce n-am avut niciodata (zicea alexa ca asta ar fi un fel de concluzie la closer)

stiu ca ma uitam la huff era luni seara si toata ziua fusese ciudata (imi permit sa schimb timpul cum vreau eu macar pe al verbelor) val adormise era tarziu si apoi a inceput am plecat la spital apoi ne-am intors acasa am promis ca ma intorc de dimineata si chiar m-am intors prea brusc mai bine nu promiteam a fost nevoie si cel mai mult ma doare ca l-am vazut la echografie atunci trebuia sa nu-l vad era bine ma linistisem chiar mi-a zambit avea niste ochi mari m-am bucurat nu semana cu mine...

perfuziile ale ciudate le urasc cadeau incet picaturile parca erau lacrimi imi intrau in vena si oamenii mei frumosii mei oameni au facut sa fiu inconjurata de zambete si idei in dialog si aurel dumitrascu si cutitul ala in culori si fluierul si gellu naum si pixul verde si prajituri si bancuri si prosoape calde si negroteiul ala mic de pisica maimutoi sau ce-o mai fi si papucii colorati si muzica si speranta era mica mica se pitise pe undeva mai venea cineva si-i mai dadea cate un jap

si dupa sapte zile cand m-am dus iar la aparatul ala care-i masoara ritmul batailor intr-o seara ...apoi am crezut ca am murit am intrat intr-o alta lume dar imi ziceau ca e tot realitatea si n-am putut sa plec atunci vroiam sa plec am mai stat a trebuit sa mai stau trebuia sa se termine si ma simt puternica n-am fost la psihiatru si inca mai cred ca alegi

si scriu asta pentru ca deja pot de ce faci asta?pentru ca pot! si pentru ca e important sa pot si pentru ca acum cu fiecare cuvant se restabileste o ordine de care am nevoie

si cred ca damien rice plange de fiecare data dupa ce compune o piesa pentru ca o simte prea tare

si a fost in august si a trecut si astept ca viata mea sa nu se mai imparta in inainte si dupa

si gata.

si n-am fost la critica radicala a inceput sa mi se para deprimant rau punk-ul si mi-e dor de iuli care zicea ca prima data cand a ascultat in clasa a zecea a plans se prinde repede




Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 23 Oct 2007, 08:22 PM
Mesaj #81


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



ce misto sunt serile astea care incep cu discutii despre burebista si cum era el un bun strateg si de ce au parjolit viile apoi nu erau mari betivani dacii astia? si cine mai putea sa lupte apoi poate atunci a aparut si berea aia frate cu romanul sau mai tarziu ca diacriticele deh.

a da,era vorba sa inlocuim misto-ul asta ca suna urat cu toate ca vrea sa zica ceva frumos pai cu ce? daca suntem oameni obisnuiti care obisnuiesc sa obisnuiasca un obicei...si misto-ul are farmecul lui urat pacat

si frumos e cand te intalnesti cu cineva dupa doi ani si-ti inapoiaza banii imprumutati acum trei ani asta e chiar tare ca sa nu mai vorbim de faptul ca nu cred in datorii d-astea cu bani si poate nici in cele cu suflet cu toate ca as vrea sa fie asa e mai periculos

ce sa mai am vazut un film atatator din ala pe tvr de nu vezi nici o publicitate si trebuie sa te duci si tu la toaleta si uite ca nu poti ca te tine acolo imaginea si dai sonorul tare si faci cu usa deschisa ca doar poate nu pierzi ceva ce sa pierzi? nu pierzi nimic (era 13-negru) sau poate timpul .il pierzi pe cel petrecut in fata televizorului si-l castigi pe cel din baie dar apoi timpii astia sunt uraciosi si nu vor sa faca schimb intre ei adica cu mine adica eu sunt intre ei ?hm
si am gripa racesc tot ce e in jur o nebunie ar fi sa merg la pink martini n-am cu cine sau nu c-ar conta pe la mine prin lumile astea nu prea se asculta chit ca am ascultat abia saptamana asta prima data si-mi place

si culmea totul se reduce la iubire.nu stiu cum dar e o legatura mai puternica decat aia daca vrei gasesti si mi-am amintit de anamnesis si cum am luat zece la seminar filos greaca cu stiu ca nu stiu nimic si platon dar bai eu chiar nu stiu nimic(si ma refer la informatiile pe care ar fi trebuit sa le acumulez pana acum)de ce ar fi trebuit? e si asta o chestie

pai in toata lumea asta in care ploua si copii se duc la scoala si unii mai si mor inghetati si exista tort din frisca si cafea cu alune si F-62 sau 7-62 asta cica e o arma am aflat aseara (vezi?chiar nu stiu)si praful se depune mereu mereu si exista prea multe carti (super tare ar fi sa existe doar cateva in care sa fie concentrat tot )si te impiedici de prieteni pe strada si elefantii imbatranesc greu si bunicul meu nu mai e si se construiesc biserici si mai sunt si calculatoare si marea cu alge putrezite si muzica care-ti clatina circumvolutiunile si multe furnici rosii .pai nu-ti ramane decat sa faci dragoste.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 25 Oct 2007, 09:12 PM
Mesaj #82


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Sunt ingrozitor de norocoasa.Despre o stare.Despre cuvinte,lumina din camera,eu,diland si alejandra.Si baloane din sapun.

m-am trezit devreme trebuia sa ma intalnesc (am fost harnica harnica da'vasele tot nu le-am spalat)si era soare rece mi-am mai pus un fular si-am asteptat

totul a inceput cu un fir alb handicapat(sau nu totul a inceput la telefon cu diland cand ea zicea sa facem chestii si eu am inteles chei-ha!cum adica ?adica facem chei pe servetele tu scrii ceva eu ceva si apoi ) si dupa ce am vazut pozele alb negru cu mine sirena si nisipul si luna si marea si si dupa ce am baut ceai si am mancat biscuiti si dupa ce ne-a povestit alejandra cum sta treaba cu timpul pe acolo pe la facultatea aia de artisti nu stiu daca e si cu si dupa ce am facut baloane mici mari cele mai pocnitoare baloane n-am mai auzit asa si nici vazut

am rupt foi din caietul dictando sa facem chei -un joc-fiecare scrie un cuvant apoi se citeste cu voce tare si din legatura care iese in prima faza urmeaza tot asa

si ce a iesit -

I alb,fir,handicapat fir alb handicapat primele cuvinte mai intai un cuvant apoi

II dimineata cad ferestre e alb si dezordine

III elefantul era mic si ii era somn...doar pasi

IV tropaind apoi tocul s-a oprit intr-un dres
crescut prea devreme elefantul
mai face un pas cu furnici si meduze uscate
de picioarele tale crosetez si sforai
hibernez si doar acum toate culorile
apoi am scris integral n-am mai taiat nimic
V a)adunate intr-o cana nesparta doi ochi stau lipiti de un geam si imprumuta culorile unui elefant care poarta dres ,doua furnici ma saluta din mers
b)de aceea te-am lasat toata noaptea sub pat.daca te nasteam delfinii ar fi disparut si tu mi-ai spus ca auzi decat atunci cand torn apa minerala in pahar
c)azi vin
lasa-ma sa mai stau
aici
lipita de firul tau din par
cuminte

nu vrei cascaval?soarece!

VI a)nu-mi iese nimic
de visat
da mai departe
somnul
doar ascult
b)aminteste-ti cum agatate de sarma vecinii se mirau de toate acele piei de elefant care erau hainele noastre ,dar tu si eu stiam ca soarele ne ardea si pe noi in lumile unde calatoream apoi a plouat musuroaiele se intrerupeau intre degetul meu mare si palma
c)ba da si il iau cu mine si pe tine ca doar de asta am asteptat trenul care nu mai vroia sa vina
da-mi un bobarnac sa stiu ca de acolo incepi tu
am un ochi de lapte pe perna si sub el se aude un ras de bebelus
buna dimineata!si un gest imprudent

VII a)si in tren era un batran.el era bunicul meu.stiu ca am spus ca nu era nimic in valiza de fapt era rochia galbena a bunicii.daca ma gasesti odata sigur sa stii ca de fapt sunt in alta parte unde ascult greierii
b)am gasit iar o lumina
o calcase un mers
ai piciorul tocit
am imprastiat tot
si-apoi exista sireturi
drumul tau drumul meu
exista fantana
sa lege
c)si o sa prind intr-o poza pe pasarile care fug prin dreptul fruntii
nu mai stiu apoi decat ca mai vreau
si dresul s-a prins intr-un spin si firul se-ntinde
e doar la inceput si deja
zambesc
ce bine ca nu s-a terminat octombrie


peste doua zile e ziua alejandrei
25.10.2007

p.s miros gutuia dres portocaliu lipit de picior si rochia cu buline.azi.eu.
si doar acum toate culorile
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 31 Oct 2007, 10:03 PM
Mesaj #83


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



cum sa incep nici nu stiu cum ce iubim noi diland?ce iubim?

trebuia sa vina si alejandra era plecata si nu ne-am suparat tare tare pacat

pai ieri am baut vreo trei nesssuri si am luat-o razna rau rau si eu oricum vorbesc repede dar apoi nu se mai intelegea nimeni cu mine si miscam toate hartiile parca zburam cu foile si asa si am ajuns la serviciu si tocmai ii explicam lui sebi cum sta treaba si vine dl valcan si zice ce bei ?cafea sau ceai?si bineinteles ca am inceput sa rad si bineinteles ca si el .si-mi place cuvantul asta.bineinteles

si apoi m-am intalnit cu fetele in statie la troleu ca sa ajungem si noi odata la concert dar ce sa mai erau acolo la oameni...pe sus pe jos agatati de tavane lipiti de scari cu beri fara beri cu galagie si ne-am strecurat si noi asa printre ei sa ne gasim un spatiu am nimerit pe jos era mocheta si l-am pacalit de cateva ori pe cerberul ala gras de la intrare care nu ne lasa sa intram cu bere cica da' ce-i aicea? si l-am vrajit da da si apoi ne-am furisat doamne ce de oameni si la balcon si prin scaune

ce sa mai m-am emotionat de obicei nu-s asa folkista ce mai ascult si eu andries care nu e si-mi place si alifantis dar asa ca eram moarta dupa nichita in liceu si d-aia si am pierdut cea mai frumoasa zi iesisem sa fumez asta e se bucurau toti zambeau erau hippioti cu haine stateau pe jos stateam si eu am intrat in joc mi-am spus mai apoi si nu stiu de ce m-a enervat chestia asta renuntasem la ceva

nu pot sa zic nimic nici nu trebuie uneori ne erau fetele schimonosite de lumini se miscau reflectoare albastre eu eram pe jos la balcon langa scena si oameni in fata mea si mi-am promis sa nu ma uit pe scena imagini povestite mi-a spus diland si facea pe jurnalista imi descria ce se intampla acolo deh ce mai vedea si ea ca nu-i de doi metri ba ne venise o idee sa-i aruncam pe toti de acolo

am vrut sa scriu acolo si aici dar cuvintele sunt lase fug si nu lasa urmele care trebuie sa fie- din memorie e un om frumos acolo(si ce daca repet cuvintele) are lumina ,zambeste, are ochii inchisi si inca nu transpirat -diland imi zicea apoi nu mai stiu ne-a intrerupt alexa uracioasa o distrug concertul meu povestit da' n-am putut sa rezist la tatiana stepa(si m-am uitat) ca a innebunit unele seri melodia aia cu copacii iarna si voce grava -ca intrase sor-mea la pedagogic si se intalnea cu dementii aia ai ei si eu eram mica mica si o rugam sa-mi povesteasca cum a fost imi canta melodia asta spune-mi padure cu frunza rara/unde-i iubirea de asta- vara/nu stie toamna(iarna?)sa se indure/de noi copacii fara padure si mie imi placea mult versul asta inclinandu-se unul spre altul si cantam si eu ca o descreierata pe dealuri cand mergeam cu caprele in vacanta si eram mica mica

si apoi m-am intalnit cu pictorul am ramas sa mai vorbim grave subiecte liiceanu si jarmusch si am plecat jos se terminase tot am stat cu niste oameni la masa care spuneau bancuri radeau toti erau porcoase rau cu stefan si alte prostii au plecat si astia le-am zic ca vreau sa sparg fata cuiva cred ca nu m-au luat in serios dar chiar imi venea si totusi s-au carat apoi si un tip care era la conservator si zicea ca-i plac manelele a cantat la pian era frumos frumos l-am pupat pe crestet si barmanul (ramasesem fara tigari)ne-a dat si apoi mi-a aprins tigara si vai ce ciudat m-a impresionat mai mult ca mi-a aprins-o decat ca l-am lichidat de tigari si n-aveam nimic sexual scena asta era pur si simplu

si-am scris mult si degeaba.sa inchei.am vorbit cu andries nu c-ar fi mare chestie ca e si el om cred ca eram simpatica aseara sau nu poate era el misto dar cobora si-am tipat dupa el iesisem sa fumez si eu eram sus pe scara el mai jos si i-am zis ceva de genul asta stiti ,a fost foarte frumos cu toti oamenii astia(aici mi-a zambit) si nu ,nu, chiar a fost frumos cu oamenii astia cuminti care stau peste tot si-si lovesc palmele cu zgomot...

si andries s-a uitat asa la mine zambind si-a scos vreo doua cuvinte treci peste

si-am trecut.








Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 1 Nov 2007, 11:01 PM
Mesaj #84


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



am o fereastra deschisa am o fereastra deschisa nu stiu cum n-am facut nimic si-mi bate inima tare mi-e teama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 6 Nov 2007, 12:32 AM
Mesaj #85


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Dansand cu noaptea.Si nu cu Bjork,cu mine.Si nu cu ochii,cu sufletul.

Prea multe lucruri te emotioneaza.Sa plangi.Am ochii uscati si trec peste.Si ma vaicaresc cu mine si nu vreau.Si stiu ca eu trebuie totul.As vrea sa-mi sterg memoria ca-n filmul ala frumos al tipului care a facut si Arta viselor.Am lapsus.Uneori nu ma mai asculta nici creierul.Nimic.Si tot.

As vrea sa simt in doze mai mici.

cuvinte cu v
valuri(si nu m-am gandit la val!)
viata
vorba
viu
verde
velur
vrajba
vioara
vulcan
vulpe
vizuina
vata
astea mi-au venit in minte in timp ce-am scris si cam asa sunt acum,nu?si totusi m-am gandit la vulpe.de ce?poate sunt pacalicioasa.io si cu mine.
si verde
vaiet
vuiet
vizor
vale
sunt o vale.se rostogolesc toate si-mi lasa urme-n pamantul prea tare prea moale?fara copaci?cu.iarba?mai e putina.sa ploua!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 6 Nov 2007, 10:40 PM
Mesaj #86


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Se intampla lucruri ciudate.Nu pot sa dorm.Insomnie cronica.Si asta nu-i nimic pe langa celelalte.Pai, ieri la serviciu eram singura,plecasera toti.M-am dus la xerox sa fac o copie si acolo era o foaie(bineinteles asta se intampla mereu pe acolo sunt numai aiuriti).Am luat foaia frumos plus cele 3 copii si le-am pus pe un birou de langa.Ok.Mi-am facut copia,am luat si originalul meu si mi-am vazut de treaba in continuare.Dupa cateva minute am avut iar nevoie de xerox.Am deschis capacul si-am inlemnit.In xerox era foaia aia de mai devreme uitata de cineva.Gizas!Am vedenii!Nu.Stiam sigur ca n-am pus-o la loc.Si pe ce motiv? Ok.Dupa ce m-am linistit zicandu-mi ca nu mai tin minte si ca probabil eu am facut asta am plecat acasa.Am uitat.Pana azi.

Am vrut sa-mi incalzesc niste spanac la cuptorul cu microunde.Ok.Mi-era foame.Misto.(nu prea am pofta).Am zis sa nu-l programez la un minut,ci la doua.Stiu sigur ca asta am gandit.L-am pus la doua minute si-am plecat.Am inceput sa citesc(cartea e chiar frumoasa,adica m-a captivat).Am uitat de spanac.Am auzit pocnituri si bufnituri ,m-am dus in bucatarie.M-am uitat la cuptor si-am lesinat putin in gand asa vreo cateva secunde.Arata ca mai avea vreo sapte minute pana sa-si opresca programul!!!Vad in memorie cum l-am fixat la 2 minute.Stiu sigur.

Sunt razna rau.Trebuie sa ma caut.Daca nu exista fantome.
Plus
De cateva zile am o senzatie ciudata simt un miros strain mereu pe langa mine.Stafiile probabil nu miros,am citit undeva ca doctorii cauta mirosul nebuniei si ca ar fi asa ca de sobolan.Mirosul de langa mine e placut,a parfum barbatesc.Eu sper sa existe stafii.Sau nu.Am zis asta?

Si cand mai adorm visez ciudat rau.Azi.Eram pe un fel de vapor,o pluta mai mult ,cu cineva ,nu vorbeam deloc.Era un ocean inghetat si stiu ca-mi ziceam cum mama dracului se misca.Foarte incet,de altfel.Sub oceanul ala inghetat se vedea tot: ierburi,orase disparute,blocuri cu enspe mii de etaje,parca toate lucrurile lumii.Si apoi, pe toata gheata aia au aparut pantofii mei(am niste pantofi draguti ,cu bereta si pietricele).Ultima imagine:Eu pe vapor,toata gheata si pantofii mei singuri.

P.S.Mi-am adus aminte de Masinistul.Trebuie sa fie ceva legat de somnul asta urat.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 7 Nov 2007, 09:36 PM
Mesaj #87


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



p.s.da-mi mana mi-a spus si eu i-am dat-o cuminte pentru ca spuneam lucruri grave si trebuia sa ne legam amprentele

tiii da' ce zi minunata am avut azi nici eu nu mai stiu cum sunt depinde cum rasare soarele uneori sunt trista trista si-a doua zi hop si fericirea-plina de energie si bucurie sunt si ma gandesc ca trebuie sa trec de niste trepte in fiecare zi alta, unele colorate ,altele strambe sau vopsite sau din lut.din lut face si alejandra melci,melci pe care nu i-am vazut niciodata dar stiu ca sunt acolo si-o sa-i vad

si acum e la radio muse si-mi plac deh sunt mai lacrimogena de fel intoxic oamenii frumosi de langa mine cu fum si zgomot si tipat si azi chiar am fost vie,am simtit ca nu-s o leguma sau molusca sau asa

si cred ca ma gandesc prea mult la serviciu parca-i un refugiu(chiar trebuie sa pun virgule?uneori ma enerveaza sunt reci trebuie sa intrerupa ele tot), dar e bine ca stiu sau ca atunci cand faci curatenie si azi am facut ceva tare ,radical si erau doua variante (mi-am pus in cap majoritatea colegilor de bine):sa ma mustre sau nu si a fost nu cu felicitari cred ca uneori e bine sa pui punct si sa reorganizezi(ca altfel se intampla ca-n filmul ala unde fiecare are o scuza)-lege domne ca altfel ajungem la balamuc)

de fapt am multe pe langa mine nici nu pot sa spun tot ca daca ma pornesc nu mai termin si vreau sa vad filmul ala misto de pe tvr2 si sa beau o bere(hu!) si rad acum dupa ce-am pus hu

nasture mov si cafea capucin cu scortisoara restaurant spatii largi si cladiri dezafectate oameni multi si pamant prospat muncitori smecheriti si ferestre sparte in romb lucruri mici si bogate autubuze pline si banci goale maro soare rasete aiurea gesturi prea scurte delicate cu diland neterminate(oricum ea e unul din oamenii aia cu care nu termini niciodata de vorbit de tipat de ras de mers si de privit -si e frumos sa privesti impreuna).tot.ziua de azi.

(p.s.2.si-am vrut sa-i dau mana inapoi imi era dor de amprentele lui ,dar a zis ca aia nu-i manuta).uracios.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 8 Nov 2007, 11:51 PM
Mesaj #88


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



maini si cuvinte si drag si dor

la mare,in casa parasita
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  maini.jpg ( 2.64K ) Numar descarcari: 38
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 8 Nov 2007, 11:54 PM
Mesaj #89


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



si de culori si timpuri uitate

Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  cu_gellu_naum_si_altcineva.jpg ( 3.68K ) Numar descarcari: 55
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 13 Nov 2007, 11:26 PM
Mesaj #90


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Ascult acum o emisiune la radio inspaimantator de scarboasa.De vreo zece minute tot isi multumesc unul altuia pentru faptul ca a acceptat invitatia,pentru ca el(gazda) e atat de special si face o emisiune atat de interesanta(ha?si mai multe interjectii)si in final (adica la finalul periatului si al linsului-vai ,dar e chiar scarbos,o ,vai!) se felicita reciproc pentru ca sunt atat de geniali.Sunt masochista uneori.Inca nu l-am scos din priza si inca n-am inteles despre ce vorbesc(aici nu cred ca din cauza masochismului).

Si poate ca e putin retoric-zice unul din ei cu o voce joasa ,grava, de-ai crede ca vorbesc despre dumnezeu.Ascult in continuare.De ce?

p.s.azi am zis cacat in metrou.n-aveam baterie si trebuia sa stabilesc cu cineva locul de intalnire.prima data cand s-a inchis am zis shit,a doua oara,dupa ce am reusit sa-l resurescitez si s-a inchis din nou ,am uitat ca engleza poate sa fie putin mai delicata.deh,azi mi-am pus bocancii.
p.s.2.apoi am mai mers asa prin metrou cateva sute de metri(nu stiu ,da' e lung rau vagonul ala)pentru ca n-am putut sa suport privirile gingase.nesimtita!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 15 Nov 2007, 09:49 PM
Mesaj #91


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



**Imi place sa cred ca,atunci cand ma privesti prin geamul ferestrei si spui la revedere ,ramai cu mine ca o ultima imagine pe care o iei cu tine pe drumul prea putin prafuit,spre casa.

Mi-am colorat unghiile turcoaz si-am iesit in ploaie sa ma balacesc cu pietrele.Zi luminoasa cu putin soare ascuns.Moloko,ca de plecare,pe VH1.Cafea fierbinte si-un trandafir uscat,de aniversare.Ganduri vioaie si-un inceput de poveste.Pe masa,ma asteptau cuminti:un plic galben cu piper macinat,o scrumiera murdara,bricheta,tigarile(evident ca m-am apucat iar),canuta,un cutit cu maner maro si ilfupetrov(nu stiu cum a ajuns acolo,nu-mi place sa stea cartile pe casa,parca ar astepta sa fie hapaite).

Cum cred eu ca incep deschiderile:o rasucire puternica,ca o spirala nebuna ce se arunca in toate partile pentru a-si gasi peretii,o intrebare intrebatoare criminal de simtita si o prabusire.Si apoi, te deschizi, nu conteaza ca esti jos,stai in genunchi sau chiar crezi ca dormi.Mi-a fost mereu teama de ele,deschiderile.Sau de ea pentru ca nu cred ca exista intoarcere.Si apoi,de unde erai doar tu cu tine,apoi,esti tu,cu tine si cu restul.Si nu mai poti da inapoi.Si nu alegi asta.Si trecutul ti se pare paralel cu ce esti.Si intelegi viata.Altfel.

**Si te iubesc asa cum esti,cu toate culorile tale imprastiate.Daca esti trist,mai pune-ti putin haina mov ca sa te incalzeasca si daca nu se lumineaza uneori nimic leaga-ti la gat fularul ala in curcubeu ca sa plece picurii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
passenger
mesaj 20 Nov 2007, 01:31 PM
Mesaj #92


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.620
Inscris: 24 June 03
Forumist Nr.: 409





--------------------
Toti iti vor binele. Nu-i lasa sa ti-l ia !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 20 Nov 2007, 09:36 PM
Mesaj #93


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



m-am trezit in romb pentru ca geamul meu e spart asa nu vreau sa-l schimb inca mai tin la el.si pasarile zboara toate prin rombul meu le vad mereu cum plutesc afara aici e cald si blocurile ingheata langa mine visul era prea urat l-am ascuns in gunoi am plecat cu liftul am vrut sa ma urc pe bloc sa-mi vad parul imprastiat de vant am gasit o bricheta sticata

mi-e dor de mare rau am vazut iar imagini cu pontoane cele de langa marea mea sunt izbite mereu de apa se scufunda cate putin in fiecare val e o balena ucigasa de sus de pe deal de vede bine de tot algele s-au spart au tacut toate stau intinse pe burta cu nisipul

n-o sa crezi,dar aseara am vrut sa-mi pun baloanele,dar imaginile mele sunt mici ,nu vor sa cresca deloc-era imaginea asta,de atunci de cand am scris biletele.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 22 Nov 2007, 09:33 PM
Mesaj #94


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



re -sus -citez.eu pocesc cuvintele de cand sunt mica.acum nu mai sunt si e urat.sa le pocesc.sau nu.
beau cafea.lichid negru cu zahar prea mult.sora-mea o bea fara.daca simte vreun fir o varsa.

o percep ca o gheara.vine si ma incolteste exact cand imi trebuie mai putin.da' cui ii trebuie deprimarea?o fi si ea buna la ceva.probabil.trebuie sa aiba si ea un loc undeva.in creier si prin hainele mele.

ce incepe?incepe ceva vreodata?sau se termina?le-au inventat oamenii.pentru sens.re-sus-citare.ce sunt inceputurile?de unde nevoia asta de a crede ca se termina?ziua.noaptea.poate nici nu exista doua.e un singur cuvat zinoaptezinoapte care nu se termina niciodata,deci nici nu incepe.frig-cald.contrarii.frigul face loc caldului si invers.se substituie.

trebuie sa fie pe undeva chestia asta citita.nu mai stiu cand si de ce m-a lovit acum.si probabil mult mai bine aranjate cuvintele.cuvintele?poate de cuvinte au nevoie oamenii care nu pot picta,desena,canta,dansa croseta-exprima.rima.hi-hi.ce sunt rimele?astea,cuvintele sunt rude cu multe grade.

si apoi ar fi frumos sa spui pim.sau de desenezi o linie.sau mi-fa.si sa intelegi.fara contexul asta de care nu poti scapa niciodata.alta lume.contextul.sensul fara el.pur.exista?

bulversare.sa traiesti intrebarile.pe care le auzi mereu si le-ai dat raspunsuri mai mult sau mai putin teoretice.si gandeai atunci.da,te gandeai la ele,dar nu le traiai.buf!pleosc!in capu tau.pe nepregatite.da,esti deprimat.sau?

si ce-i cu asta?nimic.gandeam acum ca nici nu trebuie sa te concentrezi prea tare pentru a depasi barierele.pentru ca facand asa le aduci si mai aproape.le dai o limita.le faci sa existe.nu exista decat in capul tau.omul inventeaza concepte pentra a avea cu ce sa se bata.limite.

''-pim!!!
-ciudat,si eu!''
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 6 Dec 2007, 11:12 PM
Mesaj #95


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



nu mai tin minte cand am auzit de tine prima data eram apoi in masina mergeam la serviciu si nu stiu cum venise discutia cu morbiditatea si vian si tu ce mai citesti si chestii d-astea atunci m-am gandit serios le tine te stiam putin

sunt trista acum sunt trista ca s-a terminat as fi vrut sa fie mai lunga sunt trista ce-ai facut nu trebuia asa de ce?da da asa cum zici tu da,casele alea vechi parasite care abia isi mai tin respiratia si atunci cand a fost vorba de quentin si fetita m-ai scos din timp ma enervam cand trebuia sa intorc pagina ma enerva ma aducea inapoi te jucai cu mine faceam jocuri adica tu faceai ma lasai pe mine sa descopar tot uneori erai rau nu ma lasai sa respir

si pe caddy,pe caddy am cautat-o peste tot vroiam s-o pipai sa-i aud vocea da,ea era acolo peste tot uneori nu vorbea nimeni cu ea pentru ca era acolo raule trebuia sa o lasi si pe ea sa fie .de ce puzzle,de ce? nu.vroiam doar sa-i aud vocea.a ei.

m-am plimbat si eu pe pajistea aia am mirosit caprifoiul ,l-am gasit pe benjy trist cum poate un retardat sa fie trist cum?noi de uitam asa la el.tristilor!!jucam golf cu dama de romb si de ascundem dupa valeti fara spate.si apoi ploua.si nu mai gasim nimic in iarba.doar noroi.si ne punem bocancii ca sa trecem peste.asa facem

si
sunt mica acum m-am facut iar mica nu mai stiu nu mai stiu iar nimic,multumesc.

''Mergeam prin praful rar,picioarele noastre nu faceau nici un zgomot ca un cauciuc prin praful rarit unde creioanele soarelui se aplecau prelungi printre pomi.Si auzeam apa iarasi curgand grabita si pasnica in umbra tainica.
<Dar departe mai stai.Esti o fetita grozav de desteapta daca poti sa mergi in oras atat de departe de casa.>E ca si cum ai dansa asezat ai dansat vreodata asezat?''

mai,domnule william faulkner,ma faci sa nori si sa ploua!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 14 Dec 2007, 05:27 AM
Mesaj #96


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



o camera cu un copac crescut din podea.se aude deus si mie imi vine rau.inca n-am terminat femeia nisipurilor a lui abe. inca fumez si astept sa se termine.o tigara.pentru timp.vremea si timpul.mai bine te raportezi oricum la vreme decat la varsta.anii.anil.era(si e) o tipa pe care am cunoscut-o in anul intai.in prima zi.culmea!am vorbit de cartarescu.oricum ,atunci era apreciat.de mine.si de ea.si de toate cuvintele insirate pe banca care vroiau sa asculte fraza pana la capat.pentru consistenta.

cainele latra de mult timp.si tace in pauze stinghere dintre respirari.si bate frigul.azi a nins.prima oara.oamenii se dezic.(aia urati)daca la paispe ani ti-a placut nirvana si purtai bascheti si blugi cu capse,acum,la treizecisi ,nu poti sa zici decat ca e o porcarie.pai,nu?e prea stupid si lipsit de trendy sa consideri ca a fost o etapa din viata ta.naspa ,buna.ce conteaza.a fost.daca ti-a placut mult bjork si acum nu-ti mai place e suficient sa spui asta.de ce e bjork acum stupida?pentru ca ti-a placut tie intr-o perioada in care nu erai tu.asa cum te vezi acum.te vezi?nu esti o ceapa?.n-ar trebui?hi.hi.macar degerata.farsorule!nici macar nu.stii cu cine te lupti?tu esti ala?sau noi?.exteriorul.te mananca.macina.rumega.hiberneaza.taci!

ma obosesti,caine,taci!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 19 Dec 2007, 12:47 AM
Mesaj #97


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



ma duc la mare pentru ca mi-e dor.de pescari si de cainii lor afurisiti.si de nisip.sa ninga si sa inghete toti pestii.
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  mare.JPG ( 1.31MB ) Numar descarcari: 40
Fisier atasat  marea.JPG ( 1.06MB ) Numar descarcari: 41
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 20 Dec 2007, 03:17 AM
Mesaj #98


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Cronica unui spectacol.(privitor profan)

N-am vrut sa merg(initial) apoi m-au convins niste bobarnace mici ,plasate bine,in puncte esentiale.Si dupa ce ne-am zgomotacit prin toaleta barbatilor(intamplator ne impiedicaseram de usa aia-eu si odri),dupa ce ne-am mai afumat putin(cu tigari!) si-am mai scos cateva guri de aer cald,am intrat.Puah!Sala Palatului era plina cam la vreo 90%.Oameni,culori,naspa- nu mai gaseam K -ul ala odata si astea.M-am simtit apoi aiurea,erau numai dame de bine.Cel putin in jurul nostru.Oricum,n-a inceput la sapte jumate cum zicea afisu'.

Momentan sunt prin lumea asta formata din:Conjuratia imbecililor a lui Toole(pe care o gasesc dementiala,geniala,superba si alte astea de bine-sunt pe la pag 200 si nu vreau sa se termine-citesc cu lingurita),vreo trei nopti nedormite la capaciatea 10 ore cu totul,niste vise stranii cum numai creierul meu poate produce,Femeia nisipurilor terminata si obsedanta,un film scurt despre un taximetrist ,plus ce-a mai ramas din zapada aia ninsa pe strada mea si uratita toata cu pamant.Ceva asa aiuristit constituie fundal pentru psihicul meu.Si odri:Vezi ca miercuri e.Vii?Aveam bilet.Ma gandeam sa-l fac cadou.Acum ma bucur ca nu.

De ce-am scris profan?Pentru ca habar n-am de flamenco.In ignoranta mea calma mi-am zis ca arata bine tipu'.Senzual.Poate mult prea mult pentru mine.Imi plac persoanele care nu ma seduc din prima cu aspectu'.Si tipul asta...Hai,c-am vorbit numai despre fizic.Hm.Nu stiu cum sa zic.M-a fascinat de tot.Stiu ca uneori -pur si simplu-uitam sa bat din palme.Si nu cred ca din cauza aia de care am vorbit mai sus.(oricum l-am vazut cam la un diametru de vreo 3-4 cm,deci nu).

Superb a fost sa traiesc ce poate un om sa faca din corpul lui.Mi s-a parut la un moment ca face magie.Asta pentru ca-mi dadea senzatia ca poata sa tina timpul in loc,sa-l azvarle departe,apoi sa-l traga inapoi si sa-l joace in picioare.Exprimare mai buna n-am.Apoi imi venea sa dansez.Sangele o luase rau la vale.A piuit ceva pe langa mine,am crezut ca era radarul.A,nu!Doar un telefon uitat! deschis.Sau fara silance.Si osbesia mea de cand am intrat.O fi Mazilu in sala?

Nu stiu,m-am trezit intr-un film.Cu doua regrete.N-am putut sa-l vad mai aproape si senzatia aiurea ca Cortes e pentru nasuri ascutite.Din astea cu multi bani la nara.Aiurea.Cand mi-aduc aminte ca Phoenix a cerut un minim de 3 milioane pe bilet!!Cred ca din principiu nu m-as fi dus la aia.

Traditia culorii in viata traita cu energie ireala.Nuante.Asta e un fel de concluzie.
Joaquin Cortes-Zapatos Blancos
Go to the top of the page
 
+Quote Post
passenger
mesaj 20 Dec 2007, 03:54 AM
Mesaj #99


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.620
Inscris: 24 June 03
Forumist Nr.: 409



Te cred. smile.gif


--------------------
Toti iti vor binele. Nu-i lasa sa ti-l ia !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 20 Dec 2007, 04:36 AM
Mesaj #100


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Tiiii! Ce surpriza!Tu nu dormi deloc -deloc?A!Si zambetul ala o sa-l pun sub perna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 10 Jan 2008, 01:01 AM
Mesaj #101


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



daca scriu asa cum vorbesc si daca vorbesc asa cum gandesc-(si daca gresesc),inseamna ca am erori de ortografie in gand?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 17 Jan 2008, 02:49 AM
Mesaj #102


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



da,cateodata mi-e un dor de mine nebun ,nu stiu pe unde sa ma mai caut, ce jocuri sa mai inventez ca sa-mi gasesc cele mai intime urme lasate.da,si poate chiar am visat azi-noapte cum desenai cercuri in jurul meu.si ma ajuti tu,nu?da-mi o melodie ca sa-ti gasesc ritmul.asa o sa incep si eu sa ma misc,sa-mi simt mainile-corpul.ai observat cat de des uitam sa ne simtim corpul?

cum dorm broastele?cu ochii inchisi?cu labutele in sus?
de cate ori am dormit eu amestecata?

si stalpul din josul balconului meu sta treaz,asteapta sa inchida noaptea.

eu dorm.tu dormi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 22 Jan 2008, 11:19 PM
Mesaj #103


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



imaginea asta surprinde o stare oti a numit-o noi si voi eu doar ma uit aiurea de cateva minute la ea si astept sa se miste din nou liniile

parul meu din marginea firelor ,oti cu ochii- tristetea ,costin intr-un gand tacut si val...cu spatele.
pentru ca noi ne-am pus margini si voi ati ramas prinsi
si pentru ca
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  noi.....JPG ( 436.51K ) Numar descarcari: 46
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 1 Feb 2008, 03:56 AM
Mesaj #104


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



pai picioarele sunt libere sa se plimbe si apoi o sa cada o sa bata vantul chestie de miscare important e sa nu stai pe loc (doar uneori cand) apoi chiar si lucrurile pe care te asezi au uneori puterea sa se miste -odata cu tine

deseneaza-mi un zbor
gand asezat pe alb

fara culoare mono.culoare

din memorie dintr-un gand rostit intr-un film:imi place cum ma privesti atunci cand ma uit in alta parte si tu nu simti ca te vad

nu port nimic azi.
maine imi pun la loc buzunare.

april march.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 4 Feb 2008, 10:20 AM
Mesaj #105


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



uneori trebuie sa faci lucruri ca sa ai acces la altele fara sa-ti dai seama si fara sa-ti pui intrebarea la ce nivel ? era si un joc trebuie sa descoperi mereu ce e dincolo de coaja poate nici nu observi ca n-ai trecut de coaja sau poate deja ai mancat samburele uneori te sufoci si trebuie sa-l scuipi

am facut pim si am iesit din sistem(ala mic al meu ca din cel mare nu poti niciodata nici cand mori-tot reusesc sa te claseze)

si la cat vb eu...ma rog,am vazut death proof a lui tarantino nu c-as fi eu mare fan am mai vazut vreo trei facute de el-chestia e ca mi-a placut mult asta nu stiu poate am fost eu ametita de la ceva si mai frumos e ca am vazut filmul si m-am amorezat de coloana sonora si uite asa ascult eu april march acum dupa ce tipa asta a mancat o groaza de oua cu zahar pentru voce -cati ani i-au trebuit sa o ascult !sau mi-au .

am casa la mare langa o plaja pustie(cred ca doar acum pustie).vii?mergem cu trenul.cica sunt probleme pe auto-strada.
ce mai visez eu:ma merg undeva (?)cu un tren de marfa fara usi ferestre si alte chestii acoperitoare sa fie dupa- amiaza tarzie si sa beau campari cu suc de portocale rosii si evident sa ascult muzica ametitoare si sa fumez si sa nu fac poze

"si pentru ca oamenii au aceeasi culoare pe dinauntru se recunosc si cu ochii inchisi"-diland
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 02:17 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman