HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Propunere Indecenta, de Paste
Felina
mesaj 6 Dec 2006, 03:16 PM
Mesaj #71


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Ai dreptate. smile.gif (n-am fost pe faza sa ma uit in calendar)


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 6 Dec 2006, 10:54 PM
Mesaj #72


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



QUOTE (John B @ 6 Dec 2006, 03:49 PM)
Nu e vorba de graba. avand in vedere ca vineri este 22, Craciunul este luni. Ar trebui sa-i lasam preotului cel putin zilele de joi si vineri pentru a putea pregati ceva pentru copii aceia. Asta e toata socoteala.

Ce vrei sa spui John?Ca preotul si comunitatea de copii din Valea Plopului stau si-asteapta banutii de la forumistii de pe Hanul Ancutei?....ma faci sa rad;poate te-ai gandit ca joi si vineri preotul fuge la magazin sa cumpere niscai dulciuri si cadouri pentru copilasi
Hai sa-ti spun eu cum stau lucrurile cu ei...acolo vine multa lume sa doneze,unii cu familia,altii in grup.Donatii se fac tot timpul anului in felurite moduri:bani,haine,mincare,materiale de constructii.Ei nu sunt la stadiul sa n-aiba ce minca pentru ca fundatia Pro Vita gestioneaza bine fondurile primite de la diversi sponsori care intra in relatie cu parintele.Unele firme primesc chiar un fel de chitanta de la el ca au sponsorizat.Sigur ca nu le strica nimic din ceea ce-ar mai putea veni din senin...dar chiar si daca n-ar mai avea banuti din ce sa cumpere merinde,acesti copii tot ar gasi o farfurie de mincare la satenii din comunitate.Oameni simpli care si-au crescut copiii lor si-acum ii cresc si pe-ai altora,ca de adoptat nu prea se poate...
Preotul in ultimele zile in preajma Craciunului nu prea iese din biserica;in afara de slujba are de spovedit si impartasit lume multa care vine acolo special pentru el.
Asa ca un gest frumos ar fi ca oamenii sa se duca pina acolo sa vada evolutia lucrarilor,progresul din viata si educatia copiilor sa le spuna o vorba buna.Pentru ei (mai ales pentru cei mici)orice vizitator este foarte important,este un eveniment in viata lor destul de amarita si izolata de lume sad.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 7 Dec 2006, 09:27 AM
Mesaj #73


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Nu mi-am imaginat nici o clipa ca noi suntem ultima lor speranta. Ma gandeam insa ca, in perspectiva sarbatorilor de iarna, suma pe care o strangem e mai bine sa ajunga in timp astfel incat, sa o poata folosi acum. Mai ales ca asta e si scopul declarat al colectei noastre. Chiar daca preotul nu iese din biserica, cu siguranta cineva se ocupa si de pregatiri. Sau ma insel?


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 7 Dec 2006, 09:27 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
calfa
mesaj 7 Dec 2006, 09:33 AM
Mesaj #74


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Mi se pare OK ceea ce sustii, John B. smile.gif Sa incercam sa trimitem banii pana pe 20 (cat mai devreme, de fapt). Si aici (in "sa trimitem") ma includ si pe mine. sorry.gif


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 7 Dec 2006, 09:55 AM
Mesaj #75


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Ma scuzati ca intervin din nou.Cui(carei persoane) vreti voi sa dati banii pe 20 decembrie?


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 7 Dec 2006, 10:20 AM
Mesaj #76


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Preotului. De ce? Ne sfatuiesti sa facem altfel?


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 7 Dec 2006, 10:23 AM
Mesaj #77


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Inseamna ca cineva trebuie sa mearga pina acolo,linga Valenii de Munte.El nu vine in Bucuresti,la biserica Sf Gherghe Nou, decit cind are treaba si de obicei in zilele de luni.


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 7 Dec 2006, 10:28 AM
Mesaj #78


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Cu siguranta. Inca nu am discutat aspectul asta.


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 8 Dec 2006, 09:32 AM
Mesaj #79


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



avem inca o donatie: 100 RON - Anonim !!!
Felina, imi cer mii de scuze, dar in mod stupid nu am reusit sa ajung la banca; promit sa fac miscarea in cel mai scurt timp si sa confirm si donatia ta.

Da, cred ca ar trebui popularizat cumva topicul asta, desi nu stiu cate pm-uri o sa pot trimite in perioada asta..
Parca stagneaza un pic lucrurile.. sad.gif


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 8 Dec 2006, 09:36 AM
Mesaj #80


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Sa-i cerem ajutorul lui Mihai. Banuiesc ca ar putea sa faca o miscare mult mai simpla decat noi, prin care sa se expedieze pm tuturor forumistilor in mod automat, cu acelasi continut.


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 8 Dec 2006, 10:05 AM
Mesaj #81


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



Am dat PM la Mihai. Ramane ca el sa il citeasca, sper, cat de curand si.. poate ne da o mana de ajutor.


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 13 Dec 2006, 01:16 PM
Mesaj #82


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Fratilor, tocmai vorbeam cu Michelle - slaba miscare anul asta!
E cazul sa ne mobilizam, altfel pierdem trenul!


@Alexa, banii de la WU nu stau decat doua saptamani, apoi mi se trimit inapoi, dar pierd taxa.
Vreau sa ma apuc de trimis pm-uri, spune-mi te rog daca ai inceput tu sa trimiti si cui, ca sa nu stresez lumea cu caelasi mesaj de doua ori. smile.gif

@Calfa, ne-a ajutat cu ceva ca ti-ai pus propunearea indecenta in semnatura?


Se ofera cineva sa colecteze lucruri - haine, jucarii?

haideti fratilor sa ne miobilizam ca trece craciunul si noi ramanem de caruta. jamie.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 13 Dec 2006, 01:51 PM
Mesaj #83


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



smile.gif
QUOTE
ne-a ajutat cu ceva

felina, in ce sens ma intrebi ? La care "noi" ("ne" vine de la "noi" wink.gif ) te-ai referit ? smile.gif

Vrei sa afli daca stiu eu cum "ne-a" ajutat semnatura mea ? Mafalda nu sunt. biggrin.gif

Cum am spus, eu particip ca in fiecare an cu o suma. In plus, am adaugat acel link in semnatura. In plus am lansat zilele astea doua subiecte in acest subforum. wink.gif

Inteleg ca Alexa colecteaza banii. Si tu o ajuti. Tu vei fi in tara inainte de Craciun ? Poti participa la actiunea finala: cumparaturi, deplasarea la locul cu pricina si donatia propriu-zisa ? Altfel spus, te poti "mobiliza" la "locul faptei" ? wink.gif

Ei bine, eu nu pot participa la actiunea asta, pentru ca voi fi plecat in perioade anterioare Craciunului, am cea mai mare "incarcare" din an in ce priveste munca fix acum inainte de Sarbatori, cel mai mare grad de "imobilism" cum s-ar spune. wink.gif Gata, esti multumita cu raportul pe care ti l-am prezentat ? biggrin.gif

In rest, e buna orice incercare de a mobiliza lumea ... Hanului. thumb_yello.gif

QUOTE
avem inca o donatie: 100 RON - Anonim !!!


Vedeti ? Ce am spus eu ? Tot in celebrul anonim ne e nadejdea ! thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de calfa: 13 Dec 2006, 10:49 PM


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 13 Dec 2006, 02:18 PM
Mesaj #84


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Calfa, ma gandeam ca 'in plusul' tau cu adaugatul linkului la semnatura chiar ne ajuta intr-un fel si ma gandeam ca stii si cum. 'Ne' - pe noi, comunitatea hanul-ancutei in actiunea 'propunerea indecenta'. Nu insist, ca nu vreau sa ramai coplesit de atatea 'in plus'-uri.


Eu nu voi fi in Romania in perioada cu pricina, deci nu o sa ma pot mobiliza la locul faptei.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 13 Dec 2006, 02:31 PM
Mesaj #85


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Aha. smile.gif Am inteles. Ma credeai Mafalda. rofl.gif

Eu banuiesc ca la cat am scris in ultimul timp la Han cool.gif si la cata lume a discutat cu mine la Han biggrin.gif o fi contat ca am pus propunerea in semnatura, nu ? Dar cat ... si cum ... asta e alta poveste. smile.gif

Ei, daca nu poti participa nici tu la heirupul final, atunci da-i bataie cu promovarea actiunii ! thumb_yello.gif


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 13 Dec 2006, 02:41 PM
Mesaj #86


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (calfa @ 13 Dec 2006, 12:23 PM)
Ei, daca nu poti participa nici tu la heirupul final, atunci da-i bataie cu promovarea actiunii ! thumb_yello.gif

Nu vad ce legatura are una cu alta. Oricum, mersi ca imi dai voie. rolleyes.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 13 Dec 2006, 06:12 PM
Mesaj #87


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



secret.gif Nu cauta o legatura intre una si alta. Am zis sa scriu si eu cat mai mult si mai des pe subiectul asta, sa il citeasca cat mai multa lume. Sa vada cum ne impungem noi doi. sorry.gif roflmao.gif


Dar de saltaretii tricolori ce zici ? laugh.gif Si cand te gandesti ca siteul pe care se afla e nemtesc. spoton.gif

Acest topic a fost editat de calfa: 13 Dec 2006, 06:14 PM


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 13 Dec 2006, 06:14 PM
Mesaj #88


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (calfa @ 13 Dec 2006, 04:04 PM)
secret.gif Nu cauta o legatura intre una si alta. Am zis sa scriu si eu cat mai mult si mai des pe subiectul asta, sa il citeasca cat mai multa lume.  sorry.gif


Dar de saltaretii tricolori ce zici ?  laugh.gif Si cand te gandesti ca siteul pe care se afla e nemtesc. spoton.gif

Asta e de bine! thumb_yello.gif

Crezi ca ai putea trimite pm-uri? Eu am zis azi ca o sa trimit, dar uite ca n-am avut timp, fir-ar sa fie. Si timpul trece tic-tac-tic-tac...

Acest topic a fost editat de Felina: 13 Dec 2006, 06:14 PM


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 13 Dec 2006, 06:19 PM
Mesaj #89


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



PM-uri ? ohmy.gif Eu nu pun mana pe arme ! spoton.gif

Serios acum sorry.gif dar de PM-uri informative nu am timp. smile.gif


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tikky
mesaj 13 Dec 2006, 06:37 PM
Mesaj #90


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.330
Inscris: 16 September 05
Forumist Nr.: 6.952



am eu timp de ele laugh.gif dar cine se ocupa de strangerea banilor in tara? alexa (mdA!) singura?


--------------------
I'm a superbutterfly, and superbutterflies don't cry!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tikky
mesaj 13 Dec 2006, 10:07 PM
Mesaj #91


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.330
Inscris: 16 September 05
Forumist Nr.: 6.952



QUOTE (Mara @ 7 Nov 2006, 10:57 AM)

Cum deja este o traditie sa fim solidari cu cei mai putin norocosi, zic sa nu o stricam chiar anul acesta. smile.gif

smile.gif


--------------------
I'm a superbutterfly, and superbutterflies don't cry!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 13 Dec 2006, 10:19 PM
Mesaj #92


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Edit: am sters parte din mesaj, pentru ca se pare ca nu mai e de actualitate, mesajul caruia ii raspundeam eu disparand intre timp. Voi lasa totusi cateva idei ...

Ma amuzam mai sus pentru ca acum doi ani am fost trecut in lista celor care au contribuit, cu nickul meu, dar anul trecut am aparut in lista de anonimi. biggrin.gif Mi s-a parut amuzant faptul ca anul trecut foarte multi musterii au contribuit anonim. Si mi s-a parut amuzant jocul de cuvinte ... "celebrul anonim".

Acest topic a fost editat de calfa: 13 Dec 2006, 10:48 PM


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 14 Dec 2006, 09:35 AM
Mesaj #93


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Eu am o propunere a va face...pentru ca vad ca nimeni,ca si anul trecut dealfel,nu se inghesuie la heirupul final, care este de altfel partea cea mai dificila din toata actiunea si cum Valea Plopului e o localitate pentru care-ti ia ceva timp sa ajungi acolo(anul trecut am plecat dimineata la 8 si ne-am intors seara la 21) iar parintele e foarte ocupat si va fi de negasit in Bucuresti,ma gandeam ca am putea sa ajutam de data asta niste batrani saraci,cu pensii foarte mici,grupati in cadrul unui asezamint ortodox- Vasiliada- care-si are sediul la manastirea Plumbuita.Ei sunt inscrisi intr-o baza de date a fundatiei cu adresa,talon de pensie etc etc deci banii,sub forma de alimente,nu se duc pe apa sambetei,iar in curtea manastirii se afla si farmacia Vasiliada, care atunci cind are fonduri distribuie medicamente gratuit.Mi se pare ca sunt mai multe sanse de realizare in conditiile in care multi forumisti provin din Bucuresti si e mult mai simplu sa luam legatura cu cei de la fundatie pentru a-i sprijini in actiunea pe care ei oricum o fac.

Acest topic a fost editat de Michelle: 14 Dec 2006, 10:55 AM


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 14 Dec 2006, 01:15 PM
Mesaj #94


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Michelle, sunt de acord cu propunerea ta, tocmai pentru ca nimeni nu are timp/posibilitatea sa se ocupe de 'heirupul final'. Pentru ca Vasiliada se afla in bucuresti, va fi mult mai usor si mai repede de ajuns acolo.


@tikky, multumim mult ca te-ai ocupat de pm-uri!


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 14 Dec 2006, 01:34 PM
Mesaj #95


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



QUOTE (tikky @ 13 Dec 2006, 07:29 PM)
am eu timp de ele laugh.gif dar cine se ocupa de strangerea banilor in tara? alexa (mdA!) singura?

Multumesc pentru PM, tikky ! smile.gif

Intamplator, stiam despre aceasta initiativa ... Dar e mai bine daca i-ai anuntat (eventual pentru a doua oara) pe toti musterii. thumb_yello.gif


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 14 Dec 2006, 01:40 PM
Mesaj #96


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Mi-am amintit ceva la care m-am gandit aseara.
Poate ca oamenii s-au speriat de sumele care s-au trimis pana acum.

Anul trecut parca s-a stabilit o suma de orientare, ceva de genul 300mii lei vechi de persoana.

Cred ca putem face si anul acesta la fel.
Eu propun aceasta suma - de orientare - de 300 mii lei vechi (nu ma pricep la leii noi tongue.gif ) de persoana.

Evident si mai putin, si mai mult e ok, important e sa strnagem ceva.


Tot aseara mi-a mai venit o idee.

Putem sa ne organizam pe tari. Acolo unde sunt mai multi forumisti in aceeasi tara (sa zicem SUA), pentru ca transferul de bani e destul de scump, ar fi mai simplu ca persoanele din respectiva tara sa depuna in contul unuia dintrei ei (in cazul de fata sa zicem 10$ de persoana) iar cand au terminat, sa-i trimita prin WEstern Union sau prin transfer bancar, taxa de transfer luandu-se din suma stransa, nemai fiind nevoie de alti bani. E doar o idee, nu va suparati pe mine.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 14 Dec 2006, 01:52 PM
Mesaj #97


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



De ce sa se supere cineva ? E buna observatia legata de suma !! thumb_yello.gif Mai importanta decat suma (care e firesc sa varieze dupa posibilitati si dorinta) mi se pare ca e donatia in sine. smile.gif


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 14 Dec 2006, 03:07 PM
Mesaj #98


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



QUOTE (Michelle @ 14 Dec 2006, 09:27 AM)
Eu am o propunere a va face...pentru ca vad ca nimeni,ca si anul trecut dealfel,nu se inghesuie la heirupul final, care este de altfel partea cea mai dificila din toata actiunea si cum Valea Plopului e o localitate pentru care-ti ia ceva timp sa ajungi acolo(anul trecut am plecat dimineata la 8 si ne-am intors seara la 21) iar parintele e foarte ocupat si va fi de negasit in Bucuresti,ma gandeam ca am putea sa ajutam de data asta niste batrani saraci,cu pensii foarte mici,grupati in cadrul unui asezamint ortodox- Vasiliada- care-si are sediul la manastirea Plumbuita.Ei sunt inscrisi intr-o baza de date a fundatiei cu adresa,talon de pensie etc etc deci banii,sub forma de alimente,nu se duc pe apa sambetei,iar in curtea manastirii se afla si farmacia Vasiliada, care atunci cind are fonduri distribuie medicamente gratuit.Mi se pare ca sunt mai multe sanse de realizare in conditiile in care multi forumisti provin din Bucuresti si e mult mai simplu sa luam legatura cu cei de la fundatie pentru a-i sprijini in actiunea pe care ei oricum o fac.

Si eu subscriu


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zexelica
mesaj 14 Dec 2006, 03:49 PM
Mesaj #99


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 994
Inscris: 17 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.564



Felina
QUOTE
Anul trecut banii si lucrurile s-au strans pentru niste copii aflati in grija unui preot, nu mai stiu numele asezamantului. Presupun ca si anul acesta vom strange tot pentru ei, daca n-are nimeni ceva impotriva.

Daca sunt Biblii, sunt de acord.
18Nu vă voi lăsa orfani, Mă voi īntoarce la voi.
Consider ca problema lumii nu este foametea sau boala, ci faptul ca se indreapta irevocabil spre iad. Si singura scapare este auzirea Cuvintului.

Daca aveti vreo actiune de aceasta si nu are legatura cu nicio biserica, sign me in!

Va multumesc pt. invitatie la forum, da' nu vreau sa va scriu d'astea pe aici. Nu este locul meu.
Sarbatori fericite!


--------------------
8Să nu-ţi faci chip cioplit, nici vreo īnfăţişare a lucrurilor cari sīnt sus īn ceruri, sau jos pe pămīnt, sau īn ape supt pămīnt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 14 Dec 2006, 03:58 PM
Mesaj #100


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



QUOTE (Michelle @ 14 Dec 2006, 10:27 AM)
Eu am o propunere a va face...pentru ca vad ca nimeni,ca si anul trecut dealfel,nu se inghesuie la heirupul final, care este de altfel partea cea mai dificila din toata actiunea si

cum Valea Plopului e o localitate pentru care-ti ia ceva timp sa ajungi acolo(anul trecut am plecat dimineata la 8 si ne-am intors seara la 21) iar parintele e foarte ocupat si va fi de negasit in Bucuresti,

ma gandeam ca am putea sa ajutam de data asta niste batrani saraci,cu pensii foarte mici,grupati in cadrul unui asezamint ortodox- Vasiliada- care-si are sediul la manastirea Plumbuita.

Ei sunt inscrisi intr-o baza de date a fundatiei cu adresa,talon de pensie etc etc deci banii,sub forma de alimente,nu se duc pe apa sambetei,iar in curtea manastirii se afla si farmacia Vasiliada, care atunci cind are fonduri distribuie medicamente gratuit.

Mi se pare ca sunt mai multe sanse de realizare in conditiile in care multi forumisti provin din Bucuresti si e mult mai simplu sa luam legatura cu cei de la fundatie pentru a-i sprijini in actiunea pe care ei oricum o fac.

Daca nu exista destui musterii (ca inteleg ca unul singur nu ar fi de ajuns) care sa se poata ocupa ca si in trecut de o donatie pentru Valea Plopului, si eu cred ca putem opta foarte bine pentru o astfel de alternativa.


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 14 Dec 2006, 04:01 PM
Mesaj #101


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (zexelica @ 14 Dec 2006, 01:41 PM)
Daca aveti vreo actiune de aceasta si nu are legatura cu nicio biserica, sign me in!

Nu sunt sigura ca inteleg ce vrei sa spui. Vrei sa ajuti cu ceva, dar sa nu fie in legatura cu biserica sau cum?


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 14 Dec 2006, 04:04 PM
Mesaj #102


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Bravo oameni buni! Inca o data ma simt mandra sa fi cunoscut (chiar si numai virtual) oameni ca voi... Mi-ar fi placut mult de tot sa fi putut sa ajut cu haine, jucarii, rechizite si alte lucrursoare care se ingramadesc la mine in casa, dar de la Timisoara (Resita) la Bucuresti e cam greu. Si cred ca e si putin cam tarziu. Iar cu banii sunt pe minus de mult.. sad.gif

Poate o sa organizam si noi, la anul, in Timisoara ceva de genul asta. Pana atunci, daca pot face ceva, cu cea mai mare placere... Iar daca nu pot participa cu nimic, o sa fac din nou ca anul trecut si o sa ajut singura, cu cate ceva, cateva babute nenorocite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 14 Dec 2006, 04:13 PM
Mesaj #103


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



Dragilor si dragelor,
se strang randurile si se aduna donatiile.
Celebrii anonimi reintra in scena.

Cash, in manuta mea, sunt 500 RON, donatie a unui anonim cu care m-am intalnit astazi in Bucuresti (ceea ce pot face si cu altii, daca este cazul).
In cont au mai fost depusi
110 RON Anonim
50 RON Anonim
50 RON Anonim


Dragilor anonimi, va multumim!

Eu sunt, in principiu, de acord cu propunerea lui Michelle. Dar, una peste alta, imi fac doar datoria de casier.
Dat fiind ca intru cu emisiunea in vacanta voi fi mult mai disponibila in perioada care urmeaza.

Avem, deocamdata stransi 410 RON in cont si 800 RON cash pe care o sa ii depun cat de curand.

Edit: Eu sunt disponibila ca timp si prezenta insa cu transportul stau mai prost.


Acest topic a fost editat de mdA!: 14 Dec 2006, 04:15 PM


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaīmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 14 Dec 2006, 04:40 PM
Mesaj #104


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Super Alexa! Bucurie mare!

@Sere mwah1.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 14 Dec 2006, 06:37 PM
Mesaj #105


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



QUOTE (mdA! @ 14 Dec 2006, 04:05 PM)
Eu sunt disponibila ca timp si prezenta insa cu transportul stau mai prost.

Pot ajuta eu cu transportul. Numai sa stiu cu o zi inante cand si unde.


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 12:22 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman