HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

8 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Profiler
Mihai
mesaj 18 Oct 2006, 07:53 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Scrieri, ganduri, amintiri din viata lui eyes_wide_shut veti putea citi in cadrul acestui jurnal.

Lectura placuta! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eyes_wide_shut
mesaj 21 Oct 2006, 09:11 AM
Mesaj #2


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 213
Inscris: 24 November 05
Forumist Nr.: 7.322



Aiurea, intr-o zi oarecare, mi-am dat seama ca am anumite abilitati pe care, in lumea reala, nu le pot exploata util. Dimpotriva, toate aceste posibilitati sau puteri smile.gif imi provoaca foarte multe neplaceri si-mi ocupa timpul cu ganduri negre, eclipsand prezentul imediat. O atentie imposibila si un mod absurd de a retine mii de amanunte mici si nesemnificative imi blocheaza complet accesul la informatiile esentiale, cele cu adevarat importante intr-o lume obisnuita. Eu sunt refugiat intr-o lume nefunctionala, imbracat in zdrentele amanuntelor inutile, impovarat de corelatiile ciudate dintre nume, zile, cuvinte si anotimpuri. Dupa o pauza destul de lunga de scris (nu si de citit) aici, m-am hotarat sa revin, nu pentru mult timp, sa va spun ce am observat, sa va demonstrez inutilitatea puterii mele. Vor fi toti aici, ingramaditi fara nicio regula, de la apropiati la abia cunoscuti, de la personaje generice la persoane concrete, ascunse dupa o masca.

La intrebarea ‘de ce?’ nu va pot răspunde. Probabil, ca in toate cazurile de acest gen, e doar un simptom de boala cronica. Inadaptare la viata reala. Ar trebui marcata cu o dunga albastra, lata, pe cartea de identitate.

Nu incerca sa te schimbi acum, e prea tarziu smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 21 Oct 2006, 11:42 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



welcome.gif Pe tarimul povestilor...sper sa citesc lucruri interesante pe aici ca-mi miroase mie a talent. Spor la scris! wink.gif


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Oct 2006, 11:42 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
tikky
mesaj 21 Oct 2006, 12:48 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.330
Inscris: 16 September 05
Forumist Nr.: 6.952



eyes_, ai vorbit ca un adevarat profiler rolleyes.gif


--------------------
I'm a superbutterfly, and superbutterflies don't cry!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 22 Oct 2006, 01:14 AM
Mesaj #5


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Hello, citind inceputul jurnalului tău descopăr cu uimire că poate exista cineva care
QUOTE
O atentie imposibila si un mod absurd de a retine mii de amanunte mici si nesemnificative imi blocheaza complet accesul la informatiile esentiale, cele cu adevarat importante intr-o lume obisnuita. Eu sunt refugiat intr-o lume nefunctionala, imbracat in zdrentele amanuntelor inutile[...]

în timp ce eu mă surprind adesea uitând amanuntele şi rămânând cu o mână, sau chiar mai puţine, informaţii sintetizate... mă gândeam că-i un defect, pentru că nu todeauna reuşesc să dezvolt sau să-mi amintesc amănuntele atunci când am nevoie de ele...

Succes în noul tău demers! spoton.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eyes_wide_shut
mesaj 22 Oct 2006, 09:39 AM
Mesaj #6


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 213
Inscris: 24 November 05
Forumist Nr.: 7.322



Ciudata apropierea dintre radacinile infipte adanc ale unui copac cu chip si numele care ascunde pentru cateva clipe identitatea. Nevoia de stabilitate si dorinta acuta de putere tradeaza o probabila sensibilitate capatata in ultimii ani. Cineva apropiat ti-a cerut sa-ti schimbi putin infatisarea, tu ai reusit cu greu sa renunti la parul tuns relativ scurt, care-ti dadea un aer mai dur si ai apelat la cateva accesorii mai feminine. Nu ai visat niciodata pe strada, dar ai privit in gol asezata pe o banca. Esti speriata de gandurile tale recente si incercarile de a te apropia de cineva, foarte bine camuflate, te obosesc dar nu te fac sa renunti. Stii sa pastrezi un secret, stii unul care-ti pare pitoresc si incredibil dar unele gesturi iti deconspira cunoasterea. Atitudinea tradeaza o statura inalta iar gluma care te urmeaza in semnatura arata siguranta de sine. Cu toate astea, cea mai mare dorinta a ta e sa-ti pierzi, pentru cateva zile probabil, ratiunea, sa faci gesturi nebunesti sau copilaresti. Daca nu ai facut-o pana acum de vina nu poate fi decat varsta (un punct critic) sau o seriozitate impusa de un partener. Cauti frumosul in banal, lucrurile marete iti par usor ridicole si obisnuinta e o a doua natura a ta.

Am, despre tine, informatii contradictorii… mi-ai cerut ceva simplu la prima vedere si eu am fost afectat de observatiile vechi. Am sa revin atunci cand am sa reusesc sa-mi ordonez gandurile. Pana atunci foaia mazgalita cu numele si calitatile tale va ramane lipita pe perete.

smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eyes_wide_shut
mesaj 22 Oct 2006, 09:50 AM
Mesaj #7


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 213
Inscris: 24 November 05
Forumist Nr.: 7.322



Acum, sa raspund si musafirilor smile.gif

Talent? Hmm, sa nu faci greseala sa crezi ca aici e vreun 'demers' artistic. Multumesc pentru urarea finala. Am nevoie de spor, cred ca implica si timp. Eu am citit-o ca pe 'sa ai timp liber!'. smile.gif

Multumesc, tikky, dar cred ca ti-ai asumat si riscul de a fi privita cu atentie smile.gif

Salut, Erwin! De unde senzatia asta ca te cunosc sau ma cunosti foarte bine? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 22 Oct 2006, 10:07 AM
Mesaj #8


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



eyes_wide_shut La cât mai multe file de jurnal!


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 22 Oct 2006, 01:16 PM
Mesaj #9


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Ziua buna hiya.gif mi-ai lipsit.


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 22 Oct 2006, 04:31 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



QUOTE (eyes_wide_shut @ 22 Oct 2006, 10:39 AM)
Ciudata apropierea dintre radacinile infipte adanc ale unui copac cu chip si numele care ascunde pentru cateva clipe identitatea. Nevoia de stabilitate si dorinta acuta de putere tradeaza o probabila sensibilitate capatata in ultimii ani. Cineva apropiat ti-a cerut sa-ti schimbi putin infatisarea, tu ai reusit cu greu sa renunti la parul tuns relativ scurt, care-ti dadea un aer mai dur si ai apelat la cateva accesorii mai feminine. Nu ai visat niciodata pe strada, dar ai privit in gol asezata pe o banca. Esti speriata de gandurile tale recente si incercarile de a te apropia de cineva, foarte bine camuflate, te obosesc dar nu te fac sa renunti. Stii sa pastrezi un secret, stii unul care-ti pare pitoresc si incredibil dar unele gesturi iti deconspira cunoasterea. Atitudinea tradeaza o statura inalta iar gluma care te urmeaza in semnatura arata siguranta de sine. Cu toate astea, cea mai mare dorinta a ta e sa-ti pierzi, pentru cateva zile probabil, ratiunea, sa faci gesturi nebunesti sau copilaresti. Daca nu ai facut-o pana acum de vina nu poate fi decat varsta (un punct critic) sau o seriozitate impusa de un partener. Cauti frumosul in banal, lucrurile marete iti par usor ridicole si obisnuinta e o a doua natura a ta.

Am, despre tine, informatii contradictorii… mi-ai cerut ceva simplu la prima vedere si eu am fost afectat de observatiile vechi. Am sa revin atunci cand am sa reusesc sa-mi ordonez gandurile. Pana atunci foaia mazgalita cu numele si calitatile tale va ramane lipita pe perete.

smile.gif

Oare sint foarte indiscreta daca te intreb cui te adresezi?
ohmy.gif mi se pare ca ai facut profilul cuiva de pe han!


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 22 Oct 2006, 04:35 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



Ma uimesti! wub.gif


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 22 Oct 2006, 06:43 PM
Mesaj #12


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Păi chiar aşa am înţeles şi eu! smile.gif spoton.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 23 Oct 2006, 08:01 AM
Mesaj #13


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



QUOTE
Salut, Erwin! De unde senzatia asta ca te cunosc sau ma cunosti foarte bine? 

n-am idee, o să mai vorbim despre una alta şi poate ne pică fisa pe parcurs... smile.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 24 Oct 2006, 07:58 PM
Mesaj #14


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Prima impresie a fost ca e vorba de flori si reactiile ei si a lui Erwin pareau sa confirme asta... smile.gif Sa inteleg ca asa v-ati gandit si voi sau sunt singura careia i s-a parut?
Poate asa e si ideea, sa ghicim "profilul"... tongue.gif smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 24 Oct 2006, 08:25 PM
Mesaj #15


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



doar că eu mă gândisem la altcineva... tongue.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tikky
mesaj 24 Oct 2006, 08:41 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.330
Inscris: 16 September 05
Forumist Nr.: 6.952



eyes_ o să scrie din nou atunci când vom ghici "profilul"? unsure.gif


--------------------
I'm a superbutterfly, and superbutterflies don't cry!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eyes_wide_shut
mesaj 24 Oct 2006, 08:48 PM
Mesaj #17


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 213
Inscris: 24 November 05
Forumist Nr.: 7.322



Multumesc, contraste. Te mai astept pe aici, daca ai curaj smile.gif

Buna seara, Fantasee smile.gif Asta e singurul motiv pentru care m-am intors: mi-au lipsit povestile.

Eyes_ o sa scrie atunci cand o sa vrea el. Ca doar e jurnalul lui smile.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
tikky
mesaj 24 Oct 2006, 08:54 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.330
Inscris: 16 September 05
Forumist Nr.: 6.952



ok, scuze. nu am gândit-o ca pe o întrebare răutăcioasă.


--------------------
I'm a superbutterfly, and superbutterflies don't cry!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vermeer
mesaj 24 Oct 2006, 08:56 PM
Mesaj #19


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 502
Inscris: 21 August 03
Forumist Nr.: 646



Nici raspunsul nu s-a dorit dur smile.gif Eu am inteles ca incerca sa fie diplomat. Ma gandesc ce interesanta poate deveni o astfel de comunicare mai ales cand ai profesori buni. tongue.gif

Acest topic a fost editat de vermeer: 24 Oct 2006, 09:00 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 24 Oct 2006, 09:08 PM
Mesaj #20


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



QUOTE (eyes_wide_shut @ 24 Oct 2006, 09:48 PM)
Buna seara, Fantasee smile.gif Asta e singurul motiv pentru care m-am intors: mi-au lipsit povestile.


Sunt in plina revolutie la povesti; fiindca se pare ca scrise nu sunt prea apetisante, am incercat si o varianta audio care sa le faca mai inteligibile.
Daca doresti o poveste anume, nu ezita. wink.gif


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 24 Oct 2006, 09:13 PM
Mesaj #21


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



QUOTE (Erwin @ 24 Oct 2006, 09:25 PM)
doar că eu mă gândisem la altcineva... tongue.gif

Bineee smile.gif Atunci la cine s-a gandit flori?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titus Herbert
mesaj 24 Oct 2006, 09:18 PM
Mesaj #22


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 847
Inscris: 3 February 06
Forumist Nr.: 7.784



Si eu sunt curioasa. Am uitat sa dau binete smile.gif Buna seara!

Acest topic a fost editat de Titus Herbert: 24 Oct 2006, 09:23 PM


--------------------
"I just saw the ugliest horse I've ever seen."
tourist, after seeing a moose at Isle Royale National Park
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eyes_wide_shut
mesaj 25 Oct 2006, 05:04 PM
Mesaj #23


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 213
Inscris: 24 November 05
Forumist Nr.: 7.322



Daca stiam ca asta va deveni loc de dezbatere as fi renuntat la idee. Daca banuiam ca exista cineva care ma poate lua in serios m-as fi indoit de nevoia mea de a scrie. Daca as fi stiut ca trezesc suspiciuni m-as fi oprit la declaratia de intentii. Acum ca am vazut reactii in alt loc, zambetul a inlocuit cuvantul. Distanta dintre doua sentimente, asa cum spune lozinca, e foarte mica. Stiu ca doare. smile.gif

Salut Nico, vermeer, Titus Herbert smile.gif

Tikky tu ai fost simpatica. Ma crezi dur.

Concursul ramane deschis, chiar daca nu a fost initiat de mine. tongue.gif Odata cu incheierea lui si declararea castigatorului jurnalul va fi inchis, spre bucuria si usurarea celor care au indraznit sa-si faca simtita prezenta.

Ti-as fi cerut o poveste Fantasee, dar ideea care-mi trece acum prin minte mi se pare nepotrivita. O spun totusi, convins fiind ca tu esti in stare de orice. smile.gif Povesteste-mi despre 'victoria cu orice pret'.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 25 Oct 2006, 05:54 PM
Mesaj #24


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Gata povestea. wink.gif
As vrea sa nu mai pleci.


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hashaspire
mesaj 25 Oct 2006, 06:03 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.483
Inscris: 12 May 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.241



eyes_wide_shut, ti-am citit toate postarile la han. Esti genial! Am palmele transpirate, ochii mari, sprancenele ridicate.
flowers.gif flowers.gif flowers.gif flowers.gif flowers.gif flowers.gif flowers.gif flowers.gif flowers.gif flowers.gif

Adica iti multumesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 25 Oct 2006, 06:29 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



QUOTE (eyes_wide_shut @ 25 Oct 2006, 06:04 PM)
Daca stiam ca asta va deveni loc de dezbatere as fi renuntat la idee. Daca banuiam ca exista cineva care ma poate lua in serios m-as fi indoit de nevoia mea de a scrie. Daca as fi stiut ca trezesc suspiciuni m-as fi oprit la declaratia de intentii. Acum ca am vazut reactii in alt loc, zambetul a inlocuit cuvantul. Distanta dintre doua sentimente, asa cum spune lozinca, e foarte mica. Stiu ca doare. smile.gif
Concursul ramane deschis, chiar daca nu a fost initiat de mine. tongue.gif Odata cu incheierea lui si declararea castigatorului jurnalul va fi inchis, spre bucuria si usurarea celor care au indraznit sa-si faca simtita prezenta.


eyes_wide_shut, daca sint vinovata cumva de hotarirea ta de a inchide acest jurnal laugh.gif te rog sa ma ierti...nu m-am asteptat la aceasta reactie! Opinia mea a fost de admiratie si uimire, dar nu stiu ce ai inteles tu! Ar fi pacat sa inchizi jurnalul, inceputul este grozav. Mai bine lasa-ne in ceata, nu ne destainui despre cine este vorba dar continua, te rog!
Nu cred ca ar fi nimeni bucuros sau usurat daca vei inchide jurnalul...Dimpotriva! Mai bine nu ma baga-n seama si promit ca nu o sa-mi mai fac simtita prezenta pe aici!


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eyes_wide_shut
mesaj 26 Oct 2006, 05:48 PM
Mesaj #27


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 213
Inscris: 24 November 05
Forumist Nr.: 7.322



Grea poveste, Fantasee. Sa spun ce-am inteles sau la ce m-am gandit cand te-am rugat sa o scrii? smile.gif

Salut, Hashaspire! smile.gif

Flori, nu stiu ce vina ai putea avea. Pot, insa, sa-ti gasesc ceva. smile.gif

Fiind foarte ingaduitor cu mine insumi am sa continuu sa scriu, evitand realitatea pentru ceva timp. Mi-e teama ca in caracterele generice urmatoare se vor regasi mult mai multe personaje. Riscul odata asumat nu aseaza greutati pe umerii mei, ba dimpotriva, ma relaxeaza. Mai multi inseamna mai putin pentru fiecare.

Fotograful sau nevoia ascunsa in spatele unui obiectiv
Azi am foarte multe motive de mahnire. Unul ar fi subiectul neprietenos iar celelalte vor ramane, pentru un cititor neavizat, ascunse. Omul modern isi imagineaza ca evolutia atinge cu mantia ei orice muritor. Tot el crede ca acest cuvant are azi sensuri noi si dincolo de parul si unghiile care ar trebui sa ne paraseasca, trebuie sa vina ceva in loc, si-i place sa creada ca acestea sunt talentul si simtul artistic. Ca fapt dovedit el se ascunde in spatele unui obiectiv cat mai lung, declansand la greu, cu ochii atintiti spre cer, pamant sau orizont, observand nori, flori sau muste. Nu se opreste aici, uita de sine si de serviciul lui, citeste carti de specialitate sperand sa nu se observe inutilitatea informatiei stufoase necompensata de atingerea magica. La o mie sau doua de declansari obtine ceva frumos, neobservat in acel moment, si acest reper nu-i produce indoiala, ci satisfactie. Atunci lasa pentru cateva zile aparatul din mana si incepe sa critice. In acest punct, tavanul fiind atins, nu mai poate urca iar tot ce este subordonat iluziei se transforma in celula. Prizonier al tehnicii, omul modern se duce spre origini, agatand pe peretii pesterii, fotografii de la un botez.
(acest subiect va continua, cu nuante, nesfarsit)

smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 26 Oct 2006, 06:12 PM
Mesaj #28


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Aoliooo, eyes_! Io tocmai asta fac de vreo saptamana- fotografiez rasarituri de soare, placinte, prajituri, gaze, flori, dar pe cuvant ca nu critic sau nu vreau sa critic.

Asa-i ca m-am simtit cu musca pe caciula ?

Go on. thumb_yello.gif


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 26 Oct 2006, 07:09 PM
Mesaj #29


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Spune-le pe ambele, eyes.


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eyes_wide_shut
mesaj 26 Oct 2006, 08:48 PM
Mesaj #30


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 213
Inscris: 24 November 05
Forumist Nr.: 7.322



Nu fi suparata, Kristin, nu ma gandeam la tine. Eu ma lupt cu ideea, asta si fiindca eu nu reusesc sa fac nici macar o poza decenta. smile.gif

Cuvintele mele, asteptare si nu victorie, e infrangere, Fantasee, in povestea ta. smile.gif Stau aici de 4 ore, astept un semn, fiindca imi lipseste curajul si mi-e teama de reactiile mele, de ceea ce am observat, de legaturile imposibile pe care le fac. Eu n-am ce cauta in lumea asta, cineva m-a pierdut aici si eu nu stiu sa castig nici macar un zambet de seara.

smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 26 Oct 2006, 09:06 PM
Mesaj #31


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Asa imi pare mie, eyes_wide_shut, ca victoria cu orice pret inseamna infrangere, in timp. smile.gif
Timpul nu-ti da voie sa te temi de propriile-ti reactii si sa concediezi curajul. Nu pot sti ce ai observat, insa putine legaturi sunt cu adevarat imposibile. wink.gif
Ma gandesc ca optimismul este adevarata fire a oricarui om si ca pesimistii fac un efort teribil ca sa fie astfel.
Iar tu stii sa obtii orice ai vrea, daca ai vrea. hug.gif


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 26 Oct 2006, 10:10 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



QUOTE (eyes_wide_shut @ 26 Oct 2006, 09:48 PM)
Eu n-am ce cauta in lumea asta, cineva m-a pierdut aici si eu nu stiu sa castig nici macar un zambet de seara.

smile.gif

user posted image

Totusi unii se gindesc la tine si chiar iti zimbesc!
De multe ori lucrurile nu sint ce par a fi!


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eyes_wide_shut
mesaj 30 Oct 2006, 09:51 PM
Mesaj #33


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 213
Inscris: 24 November 05
Forumist Nr.: 7.322



Cata dreptate, Fantasee. Nu dorinta de victorie ar trebui sa ne conduca, ci teama de ridicol. smile.gif Ma lupt cu mine sa fiu simpatic, sa plac si sa nu rad de unii, sa fiu ingaduitor si ascultator, sa iert si sa scuz, sa caut argumente pentru fiecare greseala, oricui, chiar si ei. Si totusi, exista momente cand doar tacerea te aduce acolo unde ar fi trebuit de la inceput sa stai. smile.gif

Flori, parca ar incepe un film pe care l-am vazut! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 30 Oct 2006, 09:58 PM
Mesaj #34


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Tăcerea cunoaşte taine felurite şi bine că le păstrează pentru sine. Mă bucur că te lupţi, înseamnă că tu ştii sigur că oamenii sunt mai buni decât par. smile.gif


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eyes_wide_shut
mesaj 2 Nov 2006, 06:33 PM
Mesaj #35


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 213
Inscris: 24 November 05
Forumist Nr.: 7.322



Un om trist
Exista notiuni care par sa contina adevaruri esentiale, chiar daca usor nedefinite, fara consistenta sau reprezentare in real. O ingenuchere partiala, o cruce legata de toti peretii pe care ne proiectam disperati umbrele, aripi de inger sau afirmatii decisive legate de vise. Jongland mereu cu aceleasi idei ale unei pubertati nesfarsite ei se aseaza la coada celor care asteapta ca lumea sa le ofere totul, incepand cu speranta si terminand apoteotic cu iubirea. Vad mesageri divini in fraze copiate din catedrale de carton construite de o muzica ridicola sau din juraminte eterne presarate in jocuri copilaresti. O astfel de viata traita pe muchia unor jumatati de adevaruri invesmantate in mantii negre imi pare complet lipsita de decenta. Ii vad pe toti acesti fanatici carand dupa o ei o cruce uriasa, despre care nu pot spune nimic. Nici o diferenta fata de un cercel in nas. Tristetea e o stare care traieste in timp. O tristete permanenta e mai ridicola, chiar daca mai stralucitoare, decat un cercel inutil.

smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 07:10 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman