HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

15 Pagini V  « < 9 10 11 12 13 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Puzzle, [Jurnalul Kristinei]
Kristin
mesaj 6 Dec 2006, 03:33 PM
Mesaj #351


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Ma tot uit si ma tot intleb de ce eclanul de la TV e loz in loc sa fie nolmal. Vleau sa ma mai uit o data la plimul episod din Cold Feet si nu pot, ca imaginea e putin tlemulata si bate sple loz.

Am o glamada de butoane pe cele 2 telecomenzi necesale. Daca le iau la lind, se face seala si tot nu lezolv ploblema. Cled ca am apasat ial din gleseala un buton, ceva, aiulea...

Olicum, acum stiu cum e sa ma uit ca matza-n calendal.


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 7 Dec 2006, 12:30 PM
Mesaj #352


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Mda.. apasasem butonul DISC in loc de PAUZA. Nu conteaza. Invatam din greseli smile.gif

Azi nu mai e loz.smile.gif)

Mi-am propus sa iau in serios afirmatia ca "nu merita sa iti consumi energia pentru lucruri care nu sunt in puterea ta". Ma refer la lucruri pe care le-ai putea repara numai daca esti Dumnezeu.

Insa, la Judecata de Apoi, nu te va intreba nimeni: De ce nu ai facut sa vina primavara dupa toamna ?

Pentru ca asta nu sta in puterea ta. Asa cum nu sta nici macar in puterea medicilor sa re-dea viata celor dragi.

Insa e greu. E o lectie cu multe capitole de repetat.

In fine... azi e soare. Si ma voi bucura de el.

Asa cum ma bucur ca sora-mea s-a angajat, in domeniul ei, la primul interviu pe care l-a avut vreodata. Si e un job chiar fain. Sunt tare mandra de ea, mai ales ca mai are si licenta anul care vine... imi spune ca e obositor, dar ii place. Asta e important. Ca ii place.

Doamne, ce trece timpul ! sad.gif


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 7 Dec 2006, 12:34 PM
Mesaj #353


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Am uitat ceva important: duminica viitoare merg la CONCERT de Craciun !!! Asa sunt de fericita !! Abia astept. Va fi un concert international de colinde, de pe toate continentele, inclusiv Africa laugh.gif


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 7 Dec 2006, 12:34 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Kristin
mesaj 7 Dec 2006, 02:39 PM
Mesaj #354


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Am descoperit si eu "Illegal" a Shakirei si chiar m-a prins, desi nu sunt deloc o fana a ei.

"You don´t even know the meaning of the words "I´m sorry",
You said you would love me ´till you die,
As far as I know, you´re still alive..."

In alta ordine de idei, discutie pe mess:

"-Mi-e foame.
- Pai gateste-ti ceva.
- Nu pot, sunt la serviciu.
- Atunci du-te la coltz sa iti cumperi ceva.
- Nu am.
- Ce nu ai ?
- Coltz."

laugh.gif Da, asta cu mersul la coltz s-a cam incetatenit.


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ausländer
mesaj 8 Dec 2006, 01:51 PM
Mesaj #355


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 284
Inscris: 24 July 04
Din: 47° 10' N, 27° 35' E
Forumist Nr.: 4.132



QUOTE (Kristin @ 6 Dec 2006, 02:25 PM)
Ma tot uit si ma tot intleb de ce eclanul de la TV e loz in loc sa fie nolmal. Vleau sa ma mai uit o data la plimul episod din Cold Feet si nu pot, ca imaginea e putin tlemulata si bate sple loz.

Am o glamada de butoane pe cele 2 telecomenzi necesale. Daca le iau la lind, se face seala si tot nu lezolv ploblema. Cled ca am apasat ial din gleseala un buton, ceva, aiulea...

Olicum, acum stiu cum e sa ma uit ca matza-n calendal.

Suna copilaresc postul tau. Dulce de copilaresc. In alta ordine de idei, ma bucur ca ai rezolvat si ca nu mai e loz eclanul. tongue.gif

Imi cer scuze ptr absenta indelungata. Work and sadness keep me away...

Spor la scris in continuare! O zi faina!


--------------------
user posted image
Liar, lawyer - mirror, show me what's the difference?

The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man. - George Bernard Shaw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 8 Dec 2006, 02:07 PM
Mesaj #356


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Multzam de vizita. Mda, ma mai prostesc si eu... dal nu-s singula, sa stii ! laugh.gif

Nu stiu cand ma voi maturiza.... de fapt, nu stiu daca vreau smile.gif

In perioada asta, mai ales, cand ma pierd cu orele printre tarabele de la Targul de Craciun (promit sa va arat si poze, dar nu stiu daca azi apuc !) ce vand toate minunile din lumea asta, cand miroase a scortisoara si a portocale in casuta, cand beau vin fiert langa niste crengi de brad, cand imi gasesc cizmele pline de dulciuri, cand ma trezesc ca vin din oras cu un ren de plush in geanta, toate astea nu pot sa nu imi aminteasca faptul ca sunt copil.

Aseara am stat la Targ cu niste prieteni pana ce s-a inchis. Eram ultimii printre aia ce faceau curatenie si radeam de se auzea pana acasa laugh.gif

De fapt, a fi copil ma ajuta sa imi adun energiile pentru atunci cand am nevoie reala de ele.

Ausländer, it should be illegal to be sad !

Stiu ca eu spun si nu aplic mereu, dar ma straduiesc.

In rest, spor la munca !


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 8 Dec 2006, 02:10 PM
Mesaj #357


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Don't warry, be happy !


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 8 Dec 2006, 05:43 PM
Mesaj #358


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



M-am dus sa cumpar 1(un) buchet de flori de 4 euro. Am venit cu o plasa plina cu maruntisuri (frumoaseeeeee !) laugh.gif de peste 30 de euro.

Sunt incurabila. laugh.gif


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 8 Dec 2006, 06:17 PM
Mesaj #359


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



thumb_yello.gif
Face bine la pisic. laugh.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
passenger
mesaj 9 Dec 2006, 12:04 AM
Mesaj #360


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.620
Inscris: 24 June 03
Forumist Nr.: 409



QUOTE
ma trezesc ca vin din oras cu un ren de plush in geanta


user posted image sa completezi colectia rolleyes.gif


--------------------
Toti iti vor binele. Nu-i lasa sa ti-l ia !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 11 Dec 2006, 10:38 AM
Mesaj #361


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Passenger, wub.gif

Azi e prima zi de iarna. Au inghetat ferestrele. Au inghetat parbrizele. E frig.

E bine, inseamna ca vine intr-adevar Craciunul. thumb_yello.gif



--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 11 Dec 2006, 11:25 AM
Mesaj #362


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Kristin, sarumana pentru sosul de camembert. Isi lingeau degetele invitatii. Asta pana le-am dat linguri. laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 11 Dec 2006, 11:35 AM
Mesaj #363


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Sa cresti mare. Mi-amintesti de niste prieteni, tot francezi, la care am facut MICI. Am umblat cu ei o zi intreaga la nu stiu ce ferme sa gasim carne de care trebuie, condimente etc. Am dat prin masina si le-am spus ca mai dureaza, ca trebuie sa se amestece gusturile.

De obicei atenti la maniere, nu au mai putut de fain ce mirosea si si-au bagat la propriu degetele in compozitie si au mancat vreo 100 gr. de compozitie cruda laugh.gif

Cand erau micii pe gratar, se adunasera si vecinii, ca prea frumos mirosea.

Asta, dupa ce, cand au venit in RO, am incercat sa ii convingem ca micii din PIATA (aia ce se fac la tarabe dubioase) nu sunt asa de incredere si ca mai bine facem acasa. De unde ? AU mancat vreo 10 si tot mai voiau. De acolo, din piata laugh.gif

In orice caz, ador sa vorbesc despre mancaruri / sa gatesc cu francezi. Au "gustul" in sange. laugh.gif


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 11 Dec 2006, 12:34 PM
Mesaj #364


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



smile.gif
Ma gandeam ca dupa ce ai incercat "steak tartar", micii cruzi nu mai sunt o problema laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 11 Dec 2006, 02:24 PM
Mesaj #365


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Sa trecem la chestiuni cu adevarat importante: am (re)descoperit o bijuterie de song de Craciun:

White Christmas

Desi sunt multe variante, asta imi place cel mai mult.

I´m dreaming of a white Christmas,
Just like the ones I used to know...


Mai e cineva asa .. visator ? wub.gif


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frisky
mesaj 11 Dec 2006, 05:20 PM
Mesaj #366


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 422
Inscris: 18 April 06
Forumist Nr.: 8.115



Pomul Crăciunului - George Coşbuc

Tu n-ai văzut pădurea, copile drag al meu,
Pădurea iarna doarme, c'aşa vrea Dumnezeu.

Şi numai câte-un viscol o bate uneori,
Ea plânge atunci cu hohot, cuprinsă de fiori.

Şi tace-apoi şi-adoarme, când viscolele pier,
În noaptea asta însă, vin îngerii din cer.

Şi zboară'ncet de-alungul pădurilor de brad,
Şi cântă'ncet; şi mere şi flori din sân le cad.

Iar florile s'anină de ramuri până jos
Şi-i cântec şi lumina şi-aşa e de frumos!

Iar brazii se deşteaptă, se miră asta ce-i,
Se bucură şi cântă ca îngerii şi ei.

Tu n-ai văzut pădurea, copile drag al meu,
Dar uite ce-ţi trimite dintr'însă Dumnezeu.

Un înger rupse-o creangă din brazii cu făclii,
Aşa cum au găsit-o, cu flori şi jucării.

Departe într-un staul e'n faţă-acum Isus,
Şi îngerii, o, câte şi câte i-au adus.

Dar el e bun si'mparte la toţi câţi îl iubesc,
Tu vino, şi te'nchină, zi: "Doamne-ţi mulţumesc".

...wub.gif









wub.gif


--------------------
Nu este raspunsul cel care lumineaza, ci intrebarea. - Eugen Ionescu

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 11 Dec 2006, 05:31 PM
Mesaj #367


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Superb, Frisky. Multumesc mult, mult de tot. wub.gif mwah1.gif

Azi m-am jucat. Veti vedea azi-maine cu ce.

Hint: se apropie Craciunul, citesc poezii frumoase si ascult cantece de Craciun.

Deja am intrat in atmosfera. wub.gif

Edit: trebuie sa imi incarc bateriile la aparat. Deci va arat maine poze. smile.gif

Acest topic a fost editat de Kristin: 11 Dec 2006, 05:41 PM


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 12 Dec 2006, 10:27 AM
Mesaj #368


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Florile Dalbe

.. si joaca mea de ieri. Inca nu am asa multe "jucarii", asta e doar inceputul:

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Am "imprastiat" "aranjamentele" astea pe la ferestre, pe masa, pe podea...

... pe scari:

user posted image

.. si..pe usi:

user posted image

user posted image


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 12 Dec 2006, 10:52 AM
Mesaj #369


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



De ASTA mi-era chiar dor

Ce dulci sunt copilasii ! wub.gif


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 19 Dec 2006, 11:13 AM
Mesaj #370


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Portocale

Ar fi putut fi un Craciun ca toate celelalte: stat in ger, la coada, pentru a "prinde" un pachet de unt pentru prajituri. Trezit copilul la 4 dimineata, pentru ca el trebuie sa prinda rand la lamai, pentru prajiturile de Craciun. Sotul va sta la coada la cafea, pentru ca, o data pe an, trebuie sa ne rasfatam cu altceva decat nechezol.
Daca mai avem un copil, cu atat mai bine - el trebuie sa stea la rand la portocale si banane. Mama soacra ne-a asigurat ca va sta la coada la bomboanele invelite in staniol colorat, obligatorii pentru pomul de Craciun.
Tata a promis ca se ocupa de stat la coada la lapte si paine.

Daca nu avem ulei si zahar pentru prajiturile si mancarurile de Craciun, foarte rau - trebuie sa ne facem un plan: la anul, trebuie sa schimbam strategia si sa ne-o facem "prietena" pe vanzatoarea cu 4 clase de la alimentara, cea cu parul permanent, corpolenta si cu halat murdar. Poate ne mai "scapa" o sticla printre degete.

Ar fi putut fi un Craciun cu Eugenii, in caz ca nu aveam unt sau zahar pentru prajituri.

Ar fi putut fi un Craciun ca toate celelalte: colindat in surdina, numai la bunici si rudele apropiate, pentru ca "era interzis". Mers cu parintii la biserica, acesta fiind cel mai mare risc asumat al anului. Imprumutat carti si reviste Pif de la prieteni, pentru zilele de sarbatoare, caci poate a ramas vreuna necitita. Si asa televizorul e numai de decor, adica suport pentru pestele de sticla multicolor.

Ar fi putut fi un Craciun ca toate celelalte: un Craciun "inchis", fara cea mai mica idee despre ce se intampla la cateva sute de km de noi, pe acelasi continent. Fara a avea idee despre ce inseamna un magazin plin cu altceva decat cu cutii de creveti insirate pe rafturile cu vopsea roasa si murdara. Insirate, de altfel, foarte meticulos, cu respectarea numarului de milimetri obligatoriu intre ele, pentru a crea impresia de perfectiune.

Ar fi putut fi un Craciun ca toate celelalte - plin de frica - frica de a colinda, frica de a te bucura, frica de a crede, frica de a nu Avea.

Insa nu e.

Acest Craciun e altfel, asa cum au fost toate cele din ultimii ani in care am invatat sa nu ne mai fie frica de Craciun.

Acum stim cum arata magazinele pline de stralucire si de tot ce isi poate imagina cineva ca exista.

Acum nu mai avem pestele de sticla pe televizor, pe mileul de macramé. Nu il mai avem pentru ca plasma nu permite sa ai loc destul ca sa asezi bibelouri pe televizor. In plus, pestele de sticla a fost facut cioburi, daca nu cumva il mai au bunicii ascuns in lazile cu secrete.

Acum avem mobila minimalista, nu tone de lemn lacuit cu nuante de grena si motocei atarnati de manere.

Acum nu mai folosim bomboane maro, lipicioase, pe post de zahar in prajituri. Acum cumparam zahar de cateva feluri.

Acum nu mai folosim diafilme pentru ca sa aiba copiii cu ce se delecta de Sarbatori. Avem calculatoare performante, televizoare cu sute de canale. Totul e sa stim sa alegem.

Acum jucam Counterstrike, atunci jucam pac-pac prin santuri.

Acum nu mai trebuie sa caram "sifoane" invelite in sarma pentru a avea ceva apa acidulata, ci luam baxuri intregi de apa minerala la PET, la alegere.

Acum primim si altfel de cadouri decat dubluri ale papusilor carora le scoteam mereu capul: papusa - sora medicala, papusa - cosar, plus toate papusile din acea colectie, multiplicate cu 2-3.

Acum avem portocale. Acum avem cate portocale dorim.

Acum ascultam colinde cand vrem, cat de tare vrem. Acum nu ne mai e frica sa colindam.

Acum putem face vacanta de Craciun sau Revelionul intr-una din tarile despre care stiam numai ca exista, insa eram siguri ca nu le vom vedea niciodata.

Acum, in aceste zile premergatoare Craciunului, miroase in casute a lamai, portocale, migdale, cozonaci, prajituri delicioase.

Ce s-a intamplat acum 17 ani ne-a facut sa vorbim despre "ar fi putut fi" si nu despre "este".

Ca in fiecare an, devenim nostalgici cu gandul la acei ani de dinainte, insa uitam ca nostalgia se datoreaza copilariei, si nu comunismului.

Cu siguranta ca pretul platit de cei care au murit pentru un altfel de Craciun a fost prea mare.
Cu siguranta ca am pierdut ceva si am castigat altceva.
Cu siguranta ca s-au facut greseli si dupa momentul 1989 si cu siguranta nu cei mai potriviti oameni au gestionat situatia.
Insa am castigat cel mai important lucru pentru un om: libertatea de a alege.

Pe cei care au avut rude care au murit in acele momente, chiar daca se stie prea bine ca putea fi evitat acest lucru si ca s-a facut intentionat pentru a produce diversiune, le spun ca stiu ce inseamna aceasta durere si ca nu am trecut indiferenta prin Piata Operei din Timisoara, de fiecare data cand treptele erau pline de lumanari arzand, intr-o tacere deplina a celor care se uitau, de pe margine, ca la un altar.

Le spun ca eu nu voi uita niciodata acea noapte de 22 decembrie, cand am abandonat preparatul cornuletelor si am stat toata noaptea, cu parintii, cu ochii lipiti de televizor (era prima noapte din cate imi amintesc in care televiziunea a emis non stop), desi eram inca mica sa inteleg multe. Si ca nu aveam curajul sa ne bucuram in zilele ce au urmat, desi ochii parintilor sclipeau de fericire. Si ca, in sfarsit, "Europa libera" se auzea in toata casa.

Le spun ca lor, celor care au avut curajul acela nebun de a crede in libertate, le datorez libertatea mea de azi.

Le spun ca, si anul acesta, voi avea multe portocale pe masa de Craciun, pe care le cumpar fara sa stau la coada si fara sa dau mita vanzatoarei.

Le spun ca generatia mea a primit, de la cei care au murit, dar si de la cei care au luptat atunci, cel mai frumos cadou de Craciun - libertatea de a alege, pe care fiecare trebuie sa stie sa si-o gestioneze.

Nu ar fi frumos sa uitam ce s-a intamplat atunci.

Si nu ar fi frumos sa ridicam in slavi ceea ce era cat pe ce sa ne distruga, daca nu eram asa de norocosi: comunismul.

Poate ca intelegem prea putin, poate ca uitam prea repede, insa daca ne-am imagina ca, deodata, nu mai avem voie sa gandim, sa credem, sa ne rugam, sa avem unt, lapte, paine si portocale la discretie, sa nu avem "voie" in alte tari, sa avem un singur post TV care sa-i ridice in slavi pe cei care ne distrug, atunci poate ca am zabovi o clipa si am pretui niste momente... si niste oameni.

Un clip care nu mai are nevoie de descriere, o melodie pe care nu cred ca o vom uita usor:

Romania 1989

Craciun fericit tuturor !

Si multumiri celor care au postat la topicul "Mai tineti minte?"


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 19 Dec 2006, 12:57 PM
Mesaj #371


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Craciun fericit si tie, draga mea!

Foarte frumos, induiosator chiar, ai scris! (Citind am trecut prin asta sad.gif si asta hh.gif si asta cry.gif si apoi asta wub.gif )


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 19 Dec 2006, 03:45 PM
Mesaj #372


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



wub.gif

Pe de alta parte,

Avem dreptul sa gandim dar sa o facem drept !
Avem dreptul sa cantam dar sa o facem mai incet!
Avem dreptul sa Avem. Dar sa avem cu masura !...
s.a.m.d.



--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 19 Dec 2006, 05:15 PM
Mesaj #373


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Let it snow ! smile.gif


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 22 Dec 2006, 10:03 AM
Mesaj #374


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



V-am promis cateva poze de la Targul de Craciun, insa nu am apucat sa fac decat foarte putine. Sper sa va placa.

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 22 Dec 2006, 10:31 AM
Mesaj #375


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Si mai cateva:

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Asta e una din lumanarile mele preferate:

user posted image

user posted image



Va doresc tuturor bucurie in suflete, un Craciun minunat, alaturi de familiile voastre, un an 2007 numai cu vise implinite si mult noroc !


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
passenger
mesaj 22 Dec 2006, 11:12 AM
Mesaj #376


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.620
Inscris: 24 June 03
Forumist Nr.: 409



smile.gif
Sa ai parte de sarbatori minunate, Kristin! Si noul an sa te gaseasca fericita, sanatoasa si zambitoare mwah1.gif

user posted image


--------------------
Toti iti vor binele. Nu-i lasa sa ti-l ia !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 22 Dec 2006, 01:05 PM
Mesaj #377


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Multumesc, asa sa fie ! mwah1.gif

Pentru voi toti, o voce de inger: ENYA - Silent night.... mai altfel...


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 22 Dec 2006, 02:11 PM
Mesaj #378


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Sarbatori Fericite, Kristin! Si sa ramai cu acelasi suflet de copil!


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
passenger
mesaj 23 Dec 2006, 03:20 PM
Mesaj #379


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.620
Inscris: 24 June 03
Forumist Nr.: 409



user posted image

Sarbatori fericite!


--------------------
Toti iti vor binele. Nu-i lasa sa ti-l ia !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 24 Dec 2006, 11:12 AM
Mesaj #380


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



De obicei găteşti tu, azi e rîndul nostru să te îndulcim. laugh.gif

user posted image

Crăciun fericit! smile.gif


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 24 Dec 2006, 10:20 PM
Mesaj #381


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Craciun miraculos! si sarbatori fericite, Kris mwah1.gif

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 24 Dec 2006, 11:56 PM
Mesaj #382


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Craciun fericit! santa1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tikky
mesaj 25 Dec 2006, 01:44 AM
Mesaj #383


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.330
Inscris: 16 September 05
Forumist Nr.: 6.952



user posted image

Sărbători fericite, Kristin hug.gif


--------------------
I'm a superbutterfly, and superbutterflies don't cry!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 25 Dec 2006, 02:43 AM
Mesaj #384


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Crăciun Fericit, Kristin!



--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 2 Jan 2007, 01:21 PM
Mesaj #385


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



La multi ani Kristin! Sa-ti aduca noul an numai bucurii, impliniri si reusite! Sa fii sanatoasa si la fel de vesela! (urari de la o felina zburlita)


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pagini V  « < 9 10 11 12 13 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 4 May 2024 - 02:03 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman