HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

15 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Puzzle, [Jurnalul Kristinei]
Kristin
mesaj 4 Oct 2006, 11:13 AM
Mesaj #71


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Ieri am alergat pe ploaie. O ploaie marunta, mocaneasca. A fost demential.

E ca si cum ai parte de dush non stop, exact cand ai mai mare nevoie.

Si cand am venit acasa, un dush adevarat si un vin fiert.

NEBUNIE. Va recomand.

Si apoi.. am primit cadou... un click de mouse.

IL ADOR pe barbatul meu !


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 4 Oct 2006, 11:31 AM
Mesaj #72


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



Si eu am alergat ieri pe ploaie. O ploaie torentiala . A fost stresant. Am alergat de la masina pana in casa si inapoi, de vreo 5-6 ori, carand pe rand lucrurile fetei: geanta de infasat, Wippe, landoul de carucior, Krabbeldecke, geanta mea, cosul cu "maruntisuri" si in final scaunul de masina cu fata. Am fost leoarca (de la ploaie+transpiratie). Dupa , n-am pupat nici un vin fiert, nici click de mouse, nika devil.gif . Nu recomand la nimeni.


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 4 Oct 2006, 12:40 PM
Mesaj #73


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



QUOTE (Thecook @ 4 Oct 2006, 11:31 AM)
Si eu am alergat ieri pe ploaie. O ploaie torentiala . A fost stresant. Am alergat de la masina pana in casa si inapoi, de vreo 5-6 ori, carand pe rand lucrurile fetei: geanta de infasat, Wippe, landoul de carucior, Krabbeldecke, geanta mea, cosul cu "maruntisuri" si in final scaunul de masina cu fata. Am fost leoarca (de la ploaie+transpiratie). Dupa , n-am pupat nici un vin fiert, nici click de mouse, nika devil.gif . Nu recomand la nimeni.

rofl.gif

Bine ai venit la mine !

Uite, promit ca fac un vin fiert, chem o dadaca sa stea cu fetita, dau drumul la dush, sa ne ploua doar mocaneste, nu torential. Sa imi spui cum te simti dupa aceea smile.gif)


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 4 Oct 2006, 12:40 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Thecook
mesaj 4 Oct 2006, 02:51 PM
Mesaj #74


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



Promit ca vin! drunk.gif


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 4 Oct 2006, 06:50 PM
Mesaj #75


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



GIZÄS !! (ce imi place cuvantul !!! smile.gif)

Io acum am vazut ce monstri sacri-s pe la Denise, la imaginea aia cu umbrele. Pai io cred ca o sa particip cand se trage cortina, ca in rest numai incurc pe-acolo.

Ma distreaza ca Hash iar a pus edit rofl.gif


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 4 Oct 2006, 07:04 PM
Mesaj #76


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Nu trebuie sa stiti germana ca sa realizati ca e o melodie trista si ca e FAINA !!

Du erinnerst mich an Liebe - ICH und ICH



--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 5 Oct 2006, 04:48 PM
Mesaj #77


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



N-o sa credeti, dar acum ascult... O-Zone. Si asta, pentru ca mi-am amintit de un moment special, de acum 4 ani.

O etapa a carierei mele, si ultima in educatie, a fost acum vreo 4 ani, cum spuneam. Am lucrat ca director educativ la o gradinita privata, insa "educam" smile.gif si o grupa de copii, cei din grupa pregatitoare.

A venit si momentul despartirii de gradinita, adica serbarea. Pustii erau simpatici si isteti foc, chiar daca putin cu fitze, ca deh.. familii...

Ma tot gandeam eu ca aceasta serbare tre sa fie ceva iesit din comun, ca doar o data in viata termina copilul gradinita si mai aveam ca audienta si personalitati de prin urbe.. cu pretentii, care cu siguranta voiau ceva special.

Nu mai retin acum tot ce am pregatit pentru serbare, insa am avut o dilema: sa cante copiii numai cantece de copii, de gradi, sau sa am curajul sa introduc si altceva in repertoriu ?

Pana la urma, mi-am spus: De ce nu ? Ca in pauze, nu le ardea lor de "Bate vantul frunzele", ci de O- Zone, ca asa era la moda. Si veneau cu CD-uri de acasa sa asculte O-Zone in pauza.

Ma gandeam ca o sa spuna parintii ca-s o degenerata ca pun copiilor O-Zone, dar am riscat.

Asa ca printre momentele finale ale serbarii a fost "Alba ca Zapada", jucata de ei. Personajele principale erau niste copii extrem de talentati, frumosi foc si carora li se potriveau rolurile de minune. Pana si "Oglinda" era intruchipata de un copil. Pe parcursul povestii, au existat si momente muzicale, caci aveam o caseta cu muzica speciala pentru aceasta poveste. Muzica de poveste, adica. La final, cand Alba ca Zapada "murise", trebuia ceva mai special.

Asa ca printul a venit la sicriul frumoasei si deodata a inceput sa cante... O-Zone, ati ghicit, melodiaASTA. Pe pitici ii instruisem sa mimeze durerea si sa "planga".

Printul si-a scos din vesmantul bogat un celular si era suparat ca nu primea SMS... smile.gif)

La refren, Alba ca Zapada a "inviat" si s-a facut acolo o "hora" cu toti piticii, pana si Oglinda dansa, pana si imparateasa cea urata s-a alaturat lor.

Insa, cand a inceput sa cante O-Zone, vreau sa va spun ca parintii din sala au amutit. Nu se asteptau. M-am uitat la ei, au inceput sa rada in hohote si sa faca poze cu duiumul (iar copiii isi jucau MAGISTRAL rolurile).

Era ca la Oscar, fara exagerare.

A fost bestial. A fost printre cele mai laudate momente ale serii, si asta pentru ca acesti copii erau pur si simplu innebuniti dupa melodia asta si s.au bucurat ca nu le-am interzis-o. Au tinut secret acasa tot "desfasuratorul".

Sa va mai spun ca in 2 secunde toti parintii erau in picioare si cantau ? laugh.gif

Acest topic a fost editat de Kristin: 5 Oct 2006, 04:53 PM


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titus Herbert
mesaj 5 Oct 2006, 05:16 PM
Mesaj #78


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 847
Inscris: 3 February 06
Forumist Nr.: 7.784



O-zone-mania! spoton.gif


--------------------
"I just saw the ugliest horse I've ever seen."
tourist, after seeing a moose at Isle Royale National Park
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 5 Oct 2006, 05:18 PM
Mesaj #79


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



rofl.gif

Mi-am dat cu ruj pe la ochi. E vreo problema ?

rofl.gif rofl.gif rofl.gif


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titus Herbert
mesaj 5 Oct 2006, 05:19 PM
Mesaj #80


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 847
Inscris: 3 February 06
Forumist Nr.: 7.784



Daca iti vine bine, nu cred. ohyeah.gif rofl.gif


--------------------
"I just saw the ugliest horse I've ever seen."
tourist, after seeing a moose at Isle Royale National Park
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 5 Oct 2006, 05:21 PM
Mesaj #81


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



rofl.gif Pozeeeeee!


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 5 Oct 2006, 06:28 PM
Mesaj #82


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Kristin wub.gif esti minunata ca regizor! thumb_yello.gif Te fac regizorul serbarilor mele, vrei? tongue.gif Uite ce job ti-am oferit! Rasplata va fi in zambete stirbe si ochi plini de stralucire!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 6 Oct 2006, 09:26 AM
Mesaj #83


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



QUOTE (nefertiti @ 5 Oct 2006, 05:21 PM)
rofl.gif Pozeeeeee!

Ei, pozeee.. Cine mai avea timp sa faca poze ?

Stati asa, sa va povestesc si contextul:

Trebuia sa ma intalnesc cu o prietena in oras, la ora 18. Mi-a trimis un SMS marti dimineata la ora 6 (!!!!!!!) sa ne vedem miercuri la 18 in oras. Ok. La 6 dimineata.
Mi-am spus ca nu e normala... DORM, fata. Daca stii ce-i aia.

Miercuri ma suna ca nu mai poate veni, ca a uitat ca avea altceva programat. M-a intrebat daca pot luni. (Puteam, dar n-am vrut), asa ca am spus ca pot joi (ieri, adica). Tot la ora 18.

Ieri pe la 17 incepusem sa ma pregatesc de iesit in oras, cand ma suna si imi spune (pe la 17.10): AM AJUNS.

Eu, interzisa: "pai nu la 18 trebuia sa ne vedem ?"
Ea: "Ba da, dar am ajuns mai devreme".
Eu: "Voi incerca sa ajung si eu mai devreme, dar nu promit. Oricum, asteapta-ma acolo."

Asa ca m-am grabit. De aia am incurcat make-up-urile smile.gif)

Asa. Cand ies din casa, hai sa duc si punga cu gunoi. Si aici se cer precizari:

Eu am 5 cosuri de gunoi: unul pentru hartie, unul pentru ambalaje de plastic, unul pentru sticle de sticla, unul pentru resturi BIO (coji de fructe, legume etc.) si ce ramane, se cheama gunoi normal.

Voiam sa duc gunoiul normal. Am luat punga, am plecat, imbracata de iesit la cafea.. cica. Trec de container, merg mai departe, merg vreo 200 m, cand imi dau seama ca ma cam incomodeaza ceva. Punga cu gunoi. Mai era putin si urcam cu ea in autobuz.

Si cand ma gandesc ca Frenzi (prietena mea) e nemtoaica.. aproape ca imi vine sa ii cercetez arborele genealogic, sa ma conving ca nu e alta natie.

Ca mine. spoton.gif


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 6 Oct 2006, 11:05 AM
Mesaj #84


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



COPIII SPUN LUCRURI TRASNITE


Somnambulii au o boalã care nu-i lasã sã cadã de pe acoperis. Microbii ãstia le dã echilibru. Când somnambulii vin într-o parte, microbii fug în cealaltã parte si tot asa.

Soldatii care au pierdut rãzboiul încep si-l cautã.

Anotimpurile sunt ca sã nu se piardã omul de timp.

Strutul bagã capul în nisip când e pericol cã acolo are el ouãle si sã-si ia rãmas bun de la ele.

Secretarã e o tanti care aduce cafeaua la un director.

Prãjiturile le fac frumoase cofetãresele ca sã zicã lumea cã meritã cât costã. Prãjiturile urâte nu au gust.

Ghinion înseamnã când un copil se ceartã cu celãlalt si mama lui are ghinion cã trebuie sã se certe cu mama celuilalt copil.

Somnul vine când observã cã noi stãm degeaba.

Experienta este un lucru fãcut si de care te miri.

Fin este când costã multi bani si mama zice "Ia uite ce fin este !".

Noi visãm ca sã nu ne plictisim noaptea.

Eu ca sã învãt vin la scoalã cã acasã mama nu stie ce înseamnã termen.

Dirijorul dã din mâini ca sã arate durerea sunetului.

Suflet e când mama îti pune prãjituri pe farfurie si-i lasi prãjituri si lui ãla mic.

Statuile se fac din piatrã la ãia care au câstigat la rãzboi. Noi facem statui cã dacã vin alti strãini si vãd cã noi nu avem statui zic cã noi am pierdut toate rãzboaiele.

Lingusitor este când lingi lingura, lingi farfuria si vrei sã lingi si cratita toatã.

Omul de la televizor stie cã mâine plouã cã are un bilet si citeste. Biletul i l-a scris mama lui.

Când afarã e soare, noi ne dezbrãcãm umbra si o punem pe jos.

Pe vremuri, la mosiile împãratilor si regilor, oamenii legau gâtul la girafe cu o atã de balustradã si puneau un pietroi care cântãrea o tonã. Ei i s-a format gâtul lung. Girafa asta era pedepsitã cã nu muncea la unele munci agricole. Celelalte girafe s-au nãscut din girafa asta la fel.

Când doi oameni vorbesc repede si nu se întelege nimic, înseamnã cã aia e ceartã.

Oamenii vorbesc limbi diferite cã în altã parte doamna de românã îi învatã englezeasca.

Respect înseamnã sã te scoli sã stea babele pe scaun.

Noi trebuie sã avem douã nume pentru cã dacã avem un nume urât sã-l spunem pe celãlalt.

Peisajul e un fenomen al naturii pe care-l gãsim numai vara.

Turistii sunt oameni tineri care merg sus la munte. Pe bãtrâni nu-i cheamã turisti, pe ei îi cheamã vizitatori.

La scoalã nu se dau note mai mari decât nota 10 ca sã nu se încurce profesorii.

Doctorii scriu foarte încâlcit retetele ca farmacistul sã fie sigur cã reteta a scris-o un doctor.

Mama mea lucreazã la facultate. Ea munceste cu pixul.

Mamele sunt mai vorbãrete decât tatii pentru cã mamele se duc la piatã si se ceartã cu vânzãtorii.

Sportul este ministerul sãnãtãtii.

Oamenii îl fluierã mereu pe arbitru pentru cã deranjeazã jocul.

Se spune microbisti la pasionatii de meciuri pentru cã ei stau toatã ziua ca microbii în sufletul oamenilor.

Jucãtorii aleargã, cad, se încãlzesc asa înainte de meci ca sã vadã spectatorii cã ei vor face treabã când vor intra pe teren.

Educatia fizicã e când ai ora asta la scoalã, adicã esti liber.

Sunt si meciuri în nocturnã pentru cã unii sportivi sunt de serviciu în tura de noapte.

Statuia e o figurã si e pusã în oras ca sã ne orientãm unde este piata.

Boxul e o bãtaie cu timp fix.

Trebuie doamnã directoare în scoalã cã ea are grijã sã se certe cu doamna noastrã ca sã învete copiii.

Noi avem trei vacante la scoalã pentru cã la doamna noastrã i se terminã lectiile care sã ni le dea acasã.

Cuvântul gentleman se foloseste în filme ca sã fie filmul mai interesant.


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hashaspire
mesaj 6 Oct 2006, 11:28 AM
Mesaj #85


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.483
Inscris: 12 May 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.241



Pot sa adaug si eu una care mi-a placut mult? biggrin.gif

"Amprentele e cand punem mana pe o clanta si raman degetele acolo si le gaseste politia."

'neatsa!

[edit]"o lucră care mi-a placut mult"

Acest topic a fost editat de Hashaspire: 6 Oct 2006, 11:29 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 6 Oct 2006, 11:58 AM
Mesaj #86


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Super !

Tocmai a venit si a plecat.... cosarul.

Si mi-am amintit de papusile alea de plastic, celebre in copilaria mea: una era cosar, una doctorita, restul ..tot felul de papusi colorate. Dar aveau par mult, bolnd sau negru.

Tare imi placeau. La ziua mea primeam numai de alea. Am si acum colectia pe la mama, pe undeva.

Una peste alta, s-ar putea spune ca am noroc week-end-ul asta.. sau anul asta, nu ?


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 6 Oct 2006, 12:23 PM
Mesaj #87


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Cam asta am facut we trecut si asta voi face si we asta:

Varianta Oktoberfest in Stuttgart:

AICI

si o mostra 2005, chiar din München:

ASTA

si Oktoberfest 2006, deci in München:

AICI

Cam atata lume era


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 9 Oct 2006, 11:12 AM
Mesaj #88


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Mneata ! Beautiful day, isn´t it ?

E o dimineata geroasa de toamna laugh.gif dar asa de frumoasaaaaaaaaaaaaaaaa !

Cine-mi da o cafea ? (oare?)


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hashaspire
mesaj 9 Oct 2006, 11:17 AM
Mesaj #89


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.483
Inscris: 12 May 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.241



user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 9 Oct 2006, 11:23 AM
Mesaj #90


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Multam. Te-a invatat bine Nefe. Neagra si amara.

Zaharul ala ascunde o melodie... sau ? thumb_yello.gif


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hashaspire
mesaj 9 Oct 2006, 11:28 AM
Mesaj #91


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.483
Inscris: 12 May 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.241



smile.gif Zaharul e cu portativ ca sa nu uiti cine ti-a adus cafeaua azi. smile.gif

Acest topic a fost editat de Hashaspire: 9 Oct 2006, 11:30 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 9 Oct 2006, 11:37 AM
Mesaj #92


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Thank you.. for the music smile.gif


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 9 Oct 2006, 11:41 AM
Mesaj #93


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Am primit ceva dragut in dimineata asta, de la cineva care stie ca as locui la castel, daca as putea smile.gif)

AMURG ANTIC

Havuzul din dosul palatului mort
Mai arunca, mai ploua, mai plange -
Si stropii cazand, in amurg, iau culori:
De sineala, de aur, de sange.

Pluteste un lant de lebede albe,
Iar visul din parc in lac se resfrange -
Amurgul pe lebede pune culori:
De sineala, de aur, de sange.

Uitate, statuiele albe privesc,
Albe visand c-un aer ce plange -
Si lasa amurgul pe ele culori:
De sineala, de aur, de sange.


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 9 Oct 2006, 11:54 AM
Mesaj #94


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



QUOTE (Kristin @ 9 Oct 2006, 12:41 PM)
Am primit ceva dragut in dimineata asta, de la cineva care stie ca as locui la castel, daca as putea smile.gif)


poate la un asa castel ???? smile.gif

Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  DSC03896.JPG ( 24.62K ) Numar descarcari: 28
 


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 9 Oct 2006, 11:58 AM
Mesaj #95


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



mwah1.gif mwah1.gif mwah1.gif mwah1.gif mwah1.gif thumb_yello.gif

De unde ai stiut ? laugh.gif


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 9 Oct 2006, 12:01 PM
Mesaj #96


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



QUOTE (Kristin @ 9 Oct 2006, 12:58 PM)
mwah1.gif mwah1.gif mwah1.gif mwah1.gif mwah1.gif thumb_yello.gif

De unde ai stiut ? laugh.gif

am stiut smile.gif
ca de la visatoare la visatoare


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 9 Oct 2006, 05:38 PM
Mesaj #97


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Mai asculta cineva muzica frantuzeasca ?

Asta imi place: Helene Segara - Il y a trop de gens qui t´aiment


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 9 Oct 2006, 05:40 PM
Mesaj #98


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Moi...


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 10 Oct 2006, 10:40 AM
Mesaj #99


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Tuturor nostalgicilor

Pe o strada-ngusta, intr-un bloc recent,
Unde sufla vantul si-i cumplit curent,
Tanara nevasta plange si suspina
Ca-i oprita apa si nu e lumina !
N-a facut mancare, ca nu este foc,
Degera in casa, iara gaze.. ioc !
Azi de dimineata sotul ei iubit
A plecat la sase si n-a mai venit.
Orologiul suna noaptea jumatate.
Jos in hol, la usa, oare cine bate ?
"Eu sunt, mama soacra, sunt facut covrig,
Vin de la serviciu si sunt mort de frig !
Obosit sunt tare, trist si nemancat,
Ca am stat la oase si n-am apucat...
La coada la oua optimist am stat,
Dar pana la mine s-au si terminat !
Incercai norocul chiar si la malai,
Si-asteptai o ora-n statia de tramvai !"
Tanara nevasta fuge sa-i deschida,
Insa mama soacra-i striga cu obida:
"Ai adus chenzina? Nu-ti sunt soacra eu,
Ora e tarzie, esti un derbedeu..."
Ce sunt eu de vina daca soarta-i sluta,
Si-am muncit ca boul pe cincizeci la suta ?
Am venit acasa sa ma incalzesc,
Vreau sa fac o baie, sa ma dezmortesc."
"Ai venit degeaba", soacra-i spune, dura,
"Ca nu curge apa si nici nu-i caldura.
Du-te la serviciu si de-o fi sa mori,
Vine sindicatul si-ti aduce flori !"


Ar merge, cred, si poza asta:

user posted image




--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 10 Oct 2006, 02:29 PM
Mesaj #100


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Stau de vorba azi pe mess cu un prieten din RO (ma rog, relativ din RO, adica eu acolo l-am lasat ultima data):

- Neatza, ce faci ? (el)
- Bine, incerc sa ma trezesc (eu)
- Pai nu te-ai trezit inca ?
- Nu, pai e ora 8 la mine...
- eu m-am trezit de mult timp..
- pai de ce ?
- pai lucrez..
- dar nu esti in RO ? Cum adica lucrezi asa devreme ?
- Nu, sunt in Bangladesh.
- Adica Franta ?
- NU. BANGLADESH.
- Adica Germania ?
- Nu. B-A-N-G-L-A-D-E-S-H.

Am crezut ca mor de ras. Acum vorbesc cu Bangladesh-u´smile.gif)

Tot e bine ca are internet acolo. In schimb, umbla cu garda de corp peste tot si mananca numai mancare super picanta. Cred ca vine acasa mai slab decat a plecat smile.gif)


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 11 Oct 2006, 09:25 AM
Mesaj #101


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Dumnezeu e un DJ:

http://www.youtube.com/watch?v=4kEkNG5NWwY

Si nici macar lui nu ii iese mereu lucrarea.. mi-a dat de gandit ca unele lucruri sunt greu de schimbat, chiar si de Sus, nu se stie de ce... Firile oamenilor, tentatia banilor, agresivitatea, blazarea... Si prea asteptam totul numai dintr-un singur sens...


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
passenger
mesaj 11 Oct 2006, 03:25 PM
Mesaj #102


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.620
Inscris: 24 June 03
Forumist Nr.: 409



Poate ca nu e suficient doar sa asteptam wink.gif


--------------------
Toti iti vor binele. Nu-i lasa sa ti-l ia !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ausländer
mesaj 11 Oct 2006, 03:51 PM
Mesaj #103


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 284
Inscris: 24 July 04
Din: 47° 10' N, 27° 35' E
Forumist Nr.: 4.132



Kristin, faza cu dj-ul o stiu de cateva luni.

mwah1.gif flowers.gif Asta pentru stilul fantastic in care binedispui oamenii, prin ceea ce scrii.


--------------------
user posted image
Liar, lawyer - mirror, show me what's the difference?

The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man. - George Bernard Shaw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kristin
mesaj 11 Oct 2006, 03:59 PM
Mesaj #104


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



La mine in general ajung mai greu vestile. E ciudat, ca tare ma entuziasmez uneori cand primesc ceva dragutz pe e-mail si dau repede forward la sute de prieteni. La titlu scriu ceva de genul: "EXTRAORDINAR!" "MERITA!" "N-ati mai vazut asa ceva!" "NUmai un minut sa va rupeti din timp, sa cititi, plizzzzzzzz". Reply-urile sunt, de regula: "O stiam, dar multumesc oricum" (sunt dragutzi, de aia !), "O am si eu pe hard, mi-a placut", "Da, intr-adevar, interesant... mi-a trimis-o X acum vreun an".

Eu le explic despre faptul ca eu sunt in razboi mereu cu timpul si de aia sunt pe dinafara.

SAU, trimit e-mailuri, strangand din dinti ca sa nu ma entuziasmez, cu titluri terne, dupa care primesc reply: EXCELENT ! MULTUMESC ENORM ! etc...

Chestiune de atitudine...smile.gif

Multumesc, straine. De ce "ausländer"?


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ausländer
mesaj 11 Oct 2006, 05:19 PM
Mesaj #105


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 284
Inscris: 24 July 04
Din: 47° 10' N, 27° 35' E
Forumist Nr.: 4.132



Explicatia se afla pe undeva prin ungherele Hanului, dar... reiau, daca vrei. Sunt "ausländer" din 3 motive:
1. Imi place foarte mult serialul "The X-Files", iar intr-unul din episoade apare un hmmm... neadaptat, sa zicem, care avea in camera [pe langa postere cu Syd Barrett si alte cele] un poster pe care scria "Ich bin ein ausländer".
2. Prin anagramare aproximativa [se scoate umlaut-ul si se inlocuieste s cu x], se obtine numele meu.
3. Sa zicem ca "a fi strain" in general ma caracterizeaza. A nu se confunda cu "necunoscator". Tine de caracter, nu de inteligenta.

Tie iti urez spor la scris in continuare! smile.gif


--------------------
user posted image
Liar, lawyer - mirror, show me what's the difference?

The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man. - George Bernard Shaw
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 12:44 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman