HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Week End Forumistic La Munte!, la cort sau la cabana
actionmedia
mesaj 4 Aug 2006, 01:45 PM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Problema mea este ca nu cunosc deloc acei munti. Poate ar fi bine sa gasim pe cineva care ii cunoaste cat de cat.

Putem cauta informatii pe net, dar parca tot mai bine e sa avem un cunoscator in grup

Oricum Muntii Vrancei raman ca alternativa, poate astfel mobilizam si Galatiul, Braila, Buzaul si alte imprejurimi.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cipdecip
mesaj 5 Aug 2006, 07:09 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.276
Inscris: 29 August 04
Din: Ph
Forumist Nr.: 4.358



Sa va stresez putin. devil.gif

Daca alegeti Piatra Craiului , eu cunosc foarte bine muntele si imprejurimile...


--------------------
Intre fericire si vis , melancolie si taina , infinit si singuratate exista raul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 5 Aug 2006, 07:12 PM
Mesaj #38


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



La Cabana Trei Brazi luati legatura cu cei de la DERO ....e bestiala reclama rofl.gif

Acest topic a fost editat de Colimator: 5 Aug 2006, 07:13 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 5 Aug 2006, 07:12 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Serenity
mesaj 5 Aug 2006, 09:32 PM
Mesaj #39


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Frumoasa si ludabila idee! thumb_yello.gif Tin minte ca se discuta de-acum mai bine de un an ideea, dar nici eu nu o vad realizabila, din pacate sad.gif Sunt cativa oameni la hanul asta cu care mi-ar placea rau de tot un weekend la munte drunk.gif

Eu una, daca as avea buget si in functie de lumea de pe lista... as fi prezenta tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 7 Aug 2006, 09:21 AM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Cipdecip, parca spuneai ca nu poti sa mergi...

Serenity, bugetul este de 60-70 de RON, daca esti studenta si mai putin (reducere la CFR).
Daca vrei cu adevarat, poti face rost de bani si ii poti convinge pe acei care ti-i doresti pe "lista" sa vina si ei. Daca vrei poti sa imi trimiti un PM cu doleantele tale si vom vedea ce se poate rezolva.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 7 Aug 2006, 09:29 PM
Mesaj #41


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



70 de RON mi se pare foarte putin. Daca e asa si se aduna lume, apai pe mine ma puteti numara inauntru tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 8 Aug 2006, 08:58 AM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (Serenity @ 7 Aug 2006, 10:29 PM)
70 de RON mi se pare foarte putin. Daca e asa si se aduna lume, apai pe mine ma puteti numara inauntru tongue.gif

Pai cel mai mult probabil ca va costa drumul (depinde si de unde vii). Cazarea e asigurata (la cort). Mai costa mancarea si bautura. Restul sunt maruntisuri.
Acuma daca vrei sa te huzuresti, evident ca te va costa mai mult. Daca nu vrei sa stai la cort, mai pui vreo 20 ron cazarea pentru o noapte.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 8 Aug 2006, 09:43 AM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Mi-a venit cea mai tare idee, daca il conving pe Mihai sa vina, cred ca am avea cea mai mare prezenta la munte. Cred ca toata lumea vrea sa il cunoasca pe Mihai, deci...

Cred ca sunt pe drumul cel bun.... rolleyes.gif
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Mihai_e_cu_noi.JPG ( 8.88K ) Numar descarcari: 65
 


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 8 Aug 2006, 09:52 AM
Mesaj #44


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



biggrin.gif Multumesc de invitatie, actionmedia. smile.gif
Am setat subiectul ca important si am anuntat si in blog, in mod sigur cei ce merg se vor distra de minune. thumb_yello.gif


Urmaresc discutia de aici si sper sa reusim sa venim si noi. wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 8 Aug 2006, 10:13 AM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Multumesc Mihai pentru suport, e un cadou frumos de ziua mea. Parca acum munca devine mai usoara.

Dragi forumisti, dupa cum vedeti, Mihai ne sustine. Asa ca pregatitiva bocancii, sacul de dormit, rucsacul si cortul ca mergem la munte.

Pana pe 28 august mai sunt exact 20 de zile, timp suficient ca sa va ganditi, sa va planificati sau sa strangeti banii, sa va cumparati echipamentul care lipseste.

Iar cei religiosi, sa se roage ca pe 1 2 si 3 septembrie sa avem vreme frumoasa biggrin.gif .

Perioada 28 august - 1 septembrie va fi perioada de organizare. Atunci vom bate in cuie cu ce plecam, unde plecam, ce luam cu noi, cum si unde ne cazam, cine, ce responsabilitati are.



--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 9 Aug 2006, 10:43 PM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Daca puneti intalnirea dupa jumatatea lui septembrie poate imi arat si eu fetzishoara biggrin.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 10 Aug 2006, 08:42 AM
Mesaj #47


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (YoyoMan @ 9 Aug 2006, 11:43 PM)
Daca puneti intalnirea dupa jumatatea lui septembrie poate imi arat si eu fetzishoara biggrin.gif

Mai facem una, special pentru tine biggrin.gif


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 10 Aug 2006, 04:52 PM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Pana acum am stabilit doar o data, dar nici aia nu e batuta in cuie.

Unde mergem?
Ce facem?
Nu s-a stabilit. Asa ca nevaliti cu propuneri!


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ausländer
mesaj 10 Aug 2006, 10:19 PM
Mesaj #49


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 284
Inscris: 24 July 04
Din: 47° 10' N, 27° 35' E
Forumist Nr.: 4.132



Na propunere: Vatra Dornei. Acolo plec saptamana viitoare si s-ar putea sa imi anunt neparticiparea la weekendul mistic, din motive mai greu sau mai lesne de inteles.


--------------------
user posted image
Liar, lawyer - mirror, show me what's the difference?

The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man. - George Bernard Shaw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 10 Aug 2006, 10:29 PM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Eu am fost de curand in Retezat. La poale, pe partea dinspre nord, in Carnic (la o ora sau doua la vale de cabana Pietrele) este un camping unde am ramas peste noapte. Am ramas impresionati de primire. Se poate sta si la cabana, iar proprietarii isi fac o datorie de onoare in a-si cunoaste musteriii pe nume. Pentru cei care nu au masina, este o rata care merge acolo de trei ori pe zi, din Ohaba de sub piatra. Pentru cei ce au masina, dupa Nucsoara sunt vreo 6 km pe drum forestier, un pic mai hartopit dar care nu pune probleme deosebite daca nu va e frica de inaltimi fara parapet. laugh.gif Noi am ajuns acolo cu un Matiz.

P.S.
Tocmai am gasit asta pe salvamont.org:
QUOTE
Transport spre Cirnic/Pietrele: 0744-906.299 (Bebe Murar), 0722-667.511 (Victor) tariful depinde de numarul de persoane (70 000 -100 000 lei/persoana)



Din pacate eu nu o sa pot veni. cry.gif Distractie placuta spoton.gif

P.P.S. Taxa pentru cort este de 35000 de persoana, iar in cabana 200000.

Acest topic a fost editat de Olaf: 10 Aug 2006, 10:31 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 10 Aug 2006, 11:01 PM
Mesaj #51


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Retezat pentru mine ar fi perfect tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 11 Aug 2006, 10:37 AM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Retezat e super misto, am fost si eu acolo anul trecut, tot pe la Carnic. Am urcat apoi la Rfugiul Gentiana, am dormit o noapte la mansarda, la prici, un fel de cazarma cu multe paturi aliniate unul langa altul. Cred ca erau vreo 30 de paturi in 60 mp. Nu mai stiu cat costa, cred ca 5 lei patul pe noapte. Problema e ca la Gentiana nu ai voie sa campezi. Asa ca in ziua urmatoare am coborat la Pietrele si am campat acolo.

Problema cu Retezatul este ca din Bucuresti sau din estul tarii faci cam o zi intreaga drum, cam 8 ore. Unde mai pui ca daca nu te sincronizezi cu ratele sau mergi pe jos, iti ia vreo 14-15 ore sa ajungi macar pana la Carnic.

Retezatul este OK pentru un weekend prelungit doar daca esti pe aproape: Timisoara, Lugoj, Resita, chiar si Sibiu si Brasov, Nu mai vorbesc de Tg. Jiu, Petrosani, Deva, care sunt la juma de ora de mers cu masina.
Daca stai in Bucuresti, Retezat devine o optiune daca ai macar 5 zile la dispozitie.

Din partea mea, daca vreti in Retezat putem merge acolo, imi iau concediu vreo 3 zile si mergem.


Despre Vatra Dornei pot spune acelasi lucru. Este SUPERB, am fost acolo acum 2 ani sau 3 unsure.gif Urcusul e lejer. Mai trist este ca in unele locuri se defrisaza in stil salbatic. Pe de alta parte gasesti din belsug zmeura si fragute si alte fructe de padure. Doar ca este aceeasi problema. Drumul lung... Din Bucuresti sau din vestul tarii faci o zi intreaga pana acolo. Pentru cine sta in Iasi, Suceava, Botosani e floare la ureche sa mearga pana in Vatra Dornei.

Dar putem organiza un weekend simultan. Merge fiecare la muntele care il are mai aproape, cu laptopul si conversam pe han de pe varful muntelui. Ce ziceti? rolleyes.gif

Eu propun Cheia! Mnunti Ciucas. Este o zona frumoasa. Si stiu eu o cabana nu departe de Cheia unde am baut cel mai bun vin fiert din viata mea si am mancat cea mai buna ciorba de vacuta. Nici nu e departe Se poate ajunge si prin Brasov, si prin Ploiesti.

Asteptam si alte propuneri.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 11 Aug 2006, 10:50 AM
Mesaj #53


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Ai internet pe vf muntelui?


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 11 Aug 2006, 11:10 AM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



wireless ohyeah.gif

Era o glumita evident, dar nu e ceva imposibil.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 14 Aug 2006, 05:13 PM
Mesaj #55


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Baaai da liniste se facu pe aici.
Hai ca vad ca ne rasucim in jurul cozii si nu ajungem nicaieri. Trebuie sa luam masuri!
Masurile mele sunt: ... tongue.gif chiar credeati ca o sa vi le spun aici pe forum...

Serios acuma!

Ad-hoc si aici propun infiintarea unui Glub

Glubul Iubitorilor de Munte de pe Hanul Ancutei, pe scurt GIM-HA

Este Glubul si nu "Clubul" pentru ca mi-as dori sa fie si "Grupul" si suna mai bine GIM-HA decat CIM-HA.

Deci, cei care in urmatorii 7 ani sunt interesati sa mearga la munte, sunt invitati sa se inscrie in acest glub.

Inscrierea este gratis, doar ca trebuie sa precizeze:

1. Din ce zona a planetei vine
2. In ce perioada a anului este disponibil(a) pentru o excursie de 2-3 zile la munte.
3. Cu cine ar vrea sa se intalneasca acolo la intalnirea forumistica devil.gif
4. Ce conditii de cazare prefera (Hotel de 5, 4, 3, 2, 1 stele, vile sau pensiuni cu cate margarete vrea fiecare, corturi fara margarete, dar cu multa iarba si floricele in jur sau cu zapada, s.a.m.d.)
5. Ce conditii de transport prefera (Elicopter, Private Jet, Charter, avion, tren, masina, ATV, motocicleta, bicileta, pe jos...)
6. Inaltime, greutate, sex, varsta, dimensiuni, culoarea parului si a ochilor (asta e optional laugh.gif )

Glubul va organiza intalniri periodice ale membrilor GIM-HA in functie de aceste date.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 14 Aug 2006, 05:29 PM
Mesaj #56


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Bre, io sunt iubitoare de munte (nu neaparat de catarat pe unde umbla caprele), dar nu de c(g)luburi. tongue.gif
DAR ce vrei tu e cam greu de realizat. Mai bine facem altfel. Periodic, ca sa nu zic in fiecare weekend, ne adunam in alt oras de pe unde sunt forumisti (desi nu e musai un criteriu), daca tot v-ati saturat de crasmele din Bucuresti (adica de Lucky rofl.gif). Desi parca si asta suna ca dracu'... unsure.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 14 Aug 2006, 05:32 PM
Mesaj #57


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (nefertiti @ 14 Aug 2006, 06:29 PM)

DAR ce vrei tu e cam greu de realizat.

Stiu ca e greu de realizat, doar ca ceea ce este simplu, pentru mine e neinteresant.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 14 Aug 2006, 05:33 PM
Mesaj #58


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Mey, p'astia ii aduni greu la o bere, d'apoi...


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 14 Aug 2006, 05:37 PM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



No lasa ca imi aduc goarna si sa vezi ce ii adun.
Am o goarna de plastic in 5 trepte, cu 5 tonuri si e in 6 culori.
Cand suni pe cel mai jos ton face ca vaporu'
Promit sa o iau la prima intalnire la munte.
Deci cine vine la munte poate sa imi vada goarna rofl.gif Si daca e cuminte ii dau voie sa si sufle in ea laugh.gif


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 14 Aug 2006, 05:39 PM
Mesaj #60


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



laugh.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 14 Aug 2006, 10:57 PM
Mesaj #61


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (actionmedia @ 4 Aug 2006, 02:45 PM)
Oricum Muntii Vrancei raman ca alternativa, poate astfel mobilizam si Galatiul, Braila, Buzaul si alte imprejurimi.

Am facut eu ceva iesiri in muntii Vrancei, in special spre Lepsa si cascada Putnei. E si o rezervatie naturala acolo.

user posted image

user posted image

user posted image

Peisajele sunt mult mai frumoase decat am reusit eu sa le surprind. In muntii Vrancei cred ca as putea veni si eu - daca nu am ceva foarte urgent de facut. Nu promit.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 15 Aug 2006, 09:19 AM
Mesaj #62


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (mariusc2 @ 14 Aug 2006, 11:57 PM)
Am facut eu ceva iesiri in muntii Vrancei, in special spre Lepsa si cascada Putnei. E si o rezervatie naturala acolo.

Eh, inseamna ca cunosti cat de cat zona. Ia zi, pe unde e cel mai bine sa intram? Prin Focsani? Prin Onesti?

Ma gandeam ca punctul cel mai bun de intalnire ar fi in Onesti sau in Focsani si de acolo sa plecam toti cu ce putem.

Sunt ceva cabanute, pensiuni sau locuri ce cazare/campare? Stiu ca tot prin zona cascadei sunt niste cabane, dar nu stiu sigur daca mai sunt deschise.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 15 Aug 2006, 09:48 AM
Mesaj #63


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



cand eram mai tanar si mai liber veneam si eu la o intalnire din asta... asa vin doar cu o propunere: adunarea sa se faca in mijlocul tarii, in zona Sibiului, asa drumul n-ar fi prea lung pentru unii care locuiesc catre coltul opus... smile.gif sigur sunt locuri faine de vizitat peste tot, acuma depinde de fiecare daca ii plac sau nu catararile si au sau nu cortul si accesoriile necesare.

Anul trecut am fost 3 zile la Poiana Marului, cam pe vremea asta, am stat la o cabana, cazarea e 10 euro pe noapte, se poate campa, sunt destule locuri, iar cei ce au picioare bune pot urca la Muntele Mic. Sunt fix 150Km de la Timisoara insa drumul e in reparatie si cumplit daca ai o masina mai sensibila... Se poate manca decent la pensiunile dotate cu restaurant, de pilda la Trei Moroseni: user posted image

Acest topic a fost editat de Erwin: 15 Aug 2006, 09:51 AM


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 15 Aug 2006, 04:28 PM
Mesaj #64


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Interesanta propunere Erwin. O sa ne gandim la ea.
Am fost si eu prin Sibiu si in zona Sibiului. Am fost la Cisnadioara si imprejurimi. E frumos pe acolo. Imi place foarte mult arhitectura saseasca.
Merita! spoton.gif


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 15 Aug 2006, 09:56 PM
Mesaj #65


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (actionmedia @ 15 Aug 2006, 10:19 AM)
Eh, inseamna ca cunosti cat de cat zona. Ia zi, pe unde e cel mai bine sa intram? Prin Focsani? Prin Onesti?

Ma gandeam ca punctul cel mai bun de intalnire ar fi in Onesti sau in Focsani si de acolo sa plecam toti cu ce putem.

Sunt ceva cabanute, pensiuni sau locuri ce cazare/campare? Stiu ca tot prin zona cascadei sunt niste cabane, dar nu stiu sigur daca mai sunt deschise.

Prin Focsani - Bolotesti - Tulnici - Lepsa... Targu Secuiesc (nu stiu ce dn este). Cazare se gaseste in Lepsa (cam la 80 km de Focsani) , ceva de la 40 la 100 ron maxim, daca va hotarati am eu ceva numere de telefon, merge si campare daca nu e prea frig.

Eu am stat aici cu 50 ron/noapte - merge si mai jos la negociere, mai ales ca se cam iese din sezon. In fata e cascada.

user posted image

Acest topic a fost editat de mariusc2: 15 Aug 2006, 09:57 PM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alysoft2003
mesaj 15 Aug 2006, 10:25 PM
Mesaj #66


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.160
Inscris: 14 February 06
Din: www
Forumist Nr.: 7.859



Ma introduc si eu in discutie precum supozitorul in sufletul omului, cu scuzele de rigoare. Dar Valea Lotrului nu va inspira? Mai exact statiunea Voineasa? La Sandel . Are omul 2 vile , helesteu (pt pasionatii pescuitului) si mai are si o sotie care gateste bine thumb_yello.gif +ca va pun o vorba buna daca va intereseaza wink.gif


--------------------
Nu te pune cu prostul caci are mintea odihnita!Al dracului de odihnita!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 16 Aug 2006, 04:04 PM
Mesaj #67


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



La Voineasa e frumos,am si eu neste amici ce si-au facut case in Ciunget.Pamintul l-au cumparat de la un mos care avea mult pamint pe dealuri si dand de bani s-a gandit ce-ar fi daca si-ar lua el si una-doo dragute.Toate bune si frumoase numai ca nu mai facea fata,la propriu.Si cine credeti ca-i cara mosului Viagra de la Bucuresti ca ajunsesem sa-mi fac procese de constiinta ca moare mosul si-o sa fie si vina mea?! rofl.gif

Eu n-am glumit si pe 25 chiar am rezervare in Retezat la Anita,asa ca cine mai are timp sa ajunga e binevenit,facem un foc de tabara.Mi s-a promis ca o sa putem intra si in rezervatie. smile.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 17 Aug 2006, 10:54 AM
Mesaj #68


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Interesante propuneri, mai asteptam si altele.
Pana una alta eu cred ca o sa imi fac incalzirea in acest weekend.
Ma duc in Bucegi, Jepi Mari - Babele - Omu - Malaiesti - Poiana Izvoarleor - Busteni. Totul in 2 zile, cine vrea sa vina e bine venit. Nu o sa tragem foarte tare pentru ca avem cu noi pe cineva mai neexperimentat.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 25 Aug 2006, 09:06 AM
Mesaj #69


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Dragii mei, in plimbarea mea prin munti din weekend-ul trecut m-am intalnit cu Zana Muntilor. Si am intrebat-o cum va fi vremea la munte peste doua saptamani, adica in perioada 1-3 septembrie. Mi-a spus ca va fi vreme frumoasa, cu mult soare si cativa norisori albi si pufosi ce vor strabate cerul din cand in cand.

Se apropie deadline-ul asa ca a venit vremea sa luam o decizie. Iata unica mea propunere pentru Primul Weekend Forumistic la Munte:

Locaţia - Muntii Vrancei, Lepsa, la o pensiune, ceva care permite acces auto.
Perioada: 2-3 septembrie 2006
Cazare: Cine vrea la pensiune, sta la pensiune, cine vrea la cort, sta la cort. Oricum vom fi toti gramada acolo.
Program: La libera alegere biggrin.gif
Cine vrea poate sa faca traseu, cine nu vrea traseu poate sa faca ce vrea sa faca, de exemplu, poate sa faca plaja, pentru ca va fi soare.
Avem ocazia sa vedem cascada putnei si alte frumuseti ale patriei.
Seara facem foc de tabara si pentru ca vom fi la pensiune sigur vom frige ceva pe foc.


Hai ca nu e chiar complicat, se poate sa il facem.

Pana luni seara astept confirmari de la toti cei care vor sa mearga, in special de la cei care si-au aratat interesul aici pe forum:

tikky
auslander
serenity
mariuc2

si pe cei care nu si-au aratat interesul dar vor sa mearga ii invit sa isi exprime dorinta aici. Brasovul, Buzaul, Focsanii, Braila, Galati, Ploiesti, Bucuresti, Iasi, Suceava si care pe unde mai sunteti, haideti sa ne intalnim la munte. smile.gif


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 25 Aug 2006, 09:34 AM
Mesaj #70


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Am uitat sa mentionez pe:

Dea
Cipdecip
Marcus
Michelle
Wasp
Felina

si cred ca au mai fost si altii care le-ar fi placut sa mearga dar ceva ii retine. Daca va depasiti retinerea, sunteti bine veniti


Daca nu o credeti pe Zana Muntilor, iata ce zice accuweather, va asigur ca toata zona are aceeasi prognoza (soare toata ziua), inclusiv Vf. Omu.

Chiar ar fi pacat sa ratam o astfel de ocazie.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 12:25 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman