HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Va Este Frica De Adevarata Stire, Nu?
Ovidiu Bufnila
mesaj 6 May 2006, 10:09 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Va este frica de Adevarata Stire, nu? Nu aveti nici un chef sa auziti cu adevarat adevarata stire senzationala. Va coditi, nu? Nu vreti sa priviti realitatea in fata. Va place sa va lasati in bratele moi ale manipularii. Aveti prejudecati, ganduri rigide, sunteti conservatori si fara curaj. Dati tarcoale hanului in speranta ca cineva o sa traiasca senzationalul in locul vostru. E mishto cand dintre voi e cate unul impotrivitor care se da grande. Vai, ce iluzie! Ce fel de stiri cautati? Cele care sa va inmoaie vigilenta sau cele care sa va tina aparent cu sufletul l gura? Cand veti avea curajul sa va luati soarta in maini? Internetul nu trebuie sa fie pentru voi un ascunzis, o joaca! Internetul e Noul Razboi! Aveti grija cand navigati pentru ca puteti insfaca in campul vostru informational vreun PA (program autoexecutabil)!


thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Endgegner
mesaj 6 May 2006, 10:24 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.352
Inscris: 16 January 05
Din: Saint Augustine /FLA
Forumist Nr.: 5.455



Care ie adevarata stire dom'le? Zi ca inca n-am mancat si vreau s-o aud.


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image

Die for your government
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 7 May 2006, 08:45 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Adevarata Stire, dragul meu Endgegner are o filozofie ceva mai complicata. O s-o descoperim impreuna. E Stirea Stirilor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 7 May 2006, 08:45 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
alysoft2003
mesaj 7 May 2006, 11:13 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.160
Inscris: 14 February 06
Din: www
Forumist Nr.: 7.859



Sincer, mor de nerabdare sa o aud, asta numai daca Maestrul Bufnila doreste sa ne-o impartaseasca, alungand in acest fel aura de mister inchegata in jurul Maretei si PreaAdevaratei Stiri.


--------------------
Nu te pune cu prostul caci are mintea odihnita!Al dracului de odihnita!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Endgegner
mesaj 7 May 2006, 11:16 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.352
Inscris: 16 January 05
Din: Saint Augustine /FLA
Forumist Nr.: 5.455



Bring it on ca mai e si altceva de facut...


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image

Die for your government
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 7 May 2006, 06:32 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Ce fel de stire ar putea sa zgaltaie natiunea romana? Ca jumatate din oamenii politici sunt naimiti de servicii secrete straine si manipulati serios de forte straine, cum zicea Ceascaaaaa? Sa fie asta realitatea si stirea bombbaaa? Nuuuu. Ca s-a descoperit viata pe Marteeee? Ei si? Nici asta nu e. Ca vine un asteroid? Nici asta nu ne lasa masca. Ca sunt inundatii? Nu prea vad lumea ca fiind pusa pe jeratic! Mai mult, Dinescu a inmuiat grija, spima, stoul lui si mucalismul lui parca slabind tensiunea reala a unei nenorociri! Ce stire ar putea sa ne bage in viteza, sa ne puna foc la cur, asa, barbateste? Ce stire nemaiauzita si nemaivazuta ar putea urni Natiunea Romana spre actiune in Istorie? Ca regeleMihai isi primeste inapoi averea? Ca Becali vrea presedinte? Ca Tariceanu e pe duca? Ca granitele au fost deschise din ratiuni geostrategice la Revolutie netinandu-se seama de interesele reale ale Romaniei? Nici stirea asta nu ne-a bagat in priza. Ca toti smenarii culturali si politici au dosarel la Secu? Nici asta nu ne baga in vitezaaaa! Tigrilor, dragilor, ce stire v-ar da pe spate, v-ar lasa masca, ce STIRE ar baga in priza aceasta natiune somnoroasa si haioasa pe care o iubesc ca pe nimic altceva?
Spuneti-mi si o sa scriu eu stirea aia cu drag!

Ovidiu Bufnila
ex-director si ex-redactor sef si ex-moderator prin presa scrisa, radio si televiziune
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 7 May 2006, 07:58 PM
Mesaj #7


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Maestre Bufnila daca te-ai perindat prin numeroase redactii ai observat cu siguranta acest flagel . Nu poti lua-n colimator mai marii din burgul in care ai redactia , daca ai adus adevarul la suprafata vei avea repercusiuni .
De aceea multi jurnalisti sunt constientii de un adevar , dar frica i determina sa aplice politica strutului .

Plutarh.Cetatean al Cosmosului


Acest topic a fost editat de Plutarh: 7 May 2006, 07:59 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alysoft2003
mesaj 7 May 2006, 11:29 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.160
Inscris: 14 February 06
Din: www
Forumist Nr.: 7.859



La mica mea experienta de viata, pot spune ca am ajuns la acel punct incat nu ma mai mira nimic.
Alysoft, ex-reporter special ziar local, ex-referend Crucea Rosie judeteana, ex-asistent social, ex-asistent medical.
Si sunt abia la inceputul vietii smile.gif mai am de invatat:)


--------------------
Nu te pune cu prostul caci are mintea odihnita!Al dracului de odihnita!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leonardo
mesaj 8 May 2006, 09:54 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.199
Inscris: 25 October 05
Forumist Nr.: 7.146



QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 7 May 2006, 07:32 PM)
Ce fel de stire ar putea sa zgaltaie natiunea romana? [...]Tigrilor, dragilor, ce stire v-ar da pe spate, v-ar lasa masca, ce STIRE ar baga in priza aceasta natiune somnoroasa si haioasa pe care o iubesc ca pe nimic altceva?
Spuneti-mi si o sa scriu eu stirea aia cu drag!

Singura stire care in opinia mea ar zgaltai natiunea romana: de maine se instaureaza o renta pentru vecie de 5000 euroi pentru fiecare roman, ajustabila anual cu rata inflatiei. Oricare alta ne-ar lasa la fel de 'nemuritori si reci'.


--------------------
"As a well spent day brings happy sleep, so life well used brings happy death" L. da Vinci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 8 May 2006, 02:56 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (Plutarh @ 7 May 2006, 09:58 PM)
Maestre Bufnila daca te-ai perindat prin numeroase redactii ai observat cu siguranta acest flagel . Nu poti lua-n colimator mai marii din burgul in care ai redactia , daca ai adus adevarul la suprafata vei avea repercusiuni .
De aceea multi jurnalisti sunt constientii de un adevar , dar frica i determina sa aplice politica strutului .

Plutarh.Cetatean al Cosmosului

Dragul meu Plutarh, trebuie sa ne obisnuim cu vremurile cele noi si valurit-valuritoare. Tot cadem in plasa ideeii savante cum ca mass media ar fi a patra putereee, bla, bla, bla. Nu e. Ce e important e sa definim un Camp Informational Dinamic. Aceste campuri dinamice sunt de folosinta intr-o analizaaaaa despre stiri, informatii, interese si mass mediaaaa!


Va iubesc indefinit.


Ovidiu Bufnialaaaaaaaa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 8 May 2006, 05:49 PM
Mesaj #11


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (Leonardo @ 8 May 2006, 10:54 AM)
Singura stire care in opinia mea ar zgaltai natiunea romana: de maine se instaureaza o renta pentru vecie de 5000 euroi pentru fiecare roman, ajustabila anual cu rata inflatiei. Oricare alta ne-ar lasa la fel de 'nemuritori si reci'.

Sau opusul, Leonardo. "De maine nu se vor mai da pomeni, gata cu ajutorul social, toata lumea apta de munca trebuie sa se angajeze in orice domeniu." Sa vezi atunci rivulutie, frate.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leonardo
mesaj 8 May 2006, 06:34 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.199
Inscris: 25 October 05
Forumist Nr.: 7.146



mariusc2: laugh.gif laugh.gif ai dreptate, am prezentat doar stirea pozitiva.
curat revolutie ar fi, atunci sa vezi miscari cum n-au mai fost niciodata la noi. laugh.gif Doamne apara si pazeste! laugh.gif


--------------------
"As a well spent day brings happy sleep, so life well used brings happy death" L. da Vinci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abureala
mesaj 8 May 2006, 06:46 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.191
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 835



QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 7 May 2006, 08:32 PM)
Ce fel de stire ar putea sa zgaltaie natiunea romana? Ca jumatate din oamenii politici sunt naimiti de servicii secrete straine si manipulati serios de forte straine, cum zicea Ceascaaaaa? Sa fie asta realitatea si stirea bombbaaa? Nuuuu. Ca s-a descoperit viata pe Marteeee? Ei si? Nici asta nu e. Ca vine un asteroid? Nici asta nu ne lasa masca. Ca sunt inundatii? Nu prea vad lumea ca fiind pusa pe jeratic! Mai mult, Dinescu a inmuiat grija, spima, stoul lui si mucalismul lui parca slabind tensiunea reala a unei nenorociri! Ce stire ar putea sa ne bage in viteza, sa ne puna foc la cur, asa, barbateste? Ce stire nemaiauzita si nemaivazuta ar putea urni Natiunea Romana spre actiune in Istorie? Ca regeleMihai isi primeste inapoi averea? Ca Becali vrea presedinte? Ca Tariceanu e pe duca? Ca granitele au fost deschise din ratiuni geostrategice la Revolutie netinandu-se seama de interesele reale ale Romaniei? Nici stirea asta nu ne-a bagat in priza. Ca toti smenarii culturali si politici au dosarel la Secu? Nici asta nu ne baga in vitezaaaa! Tigrilor, dragilor, ce stire v-ar da pe spate, v-ar lasa masca, ce STIRE ar baga in priza aceasta natiune somnoroasa si haioasa pe care o iubesc ca pe nimic altceva?
Spuneti-mi si o sa scriu eu stirea aia cu drag!

Ovidiu Bufnila
ex-director si ex-redactor sef si ex-moderator prin presa scrisa, radio si televiziune

QUOTE

Hyperion ce din genuni,
Rasai cu o intrega lume,
Nu cere semne si minuni
Ce nu au chip si nume.

...

Si pentru cine vrei sa mori
te-ntoarce si te indreapta
Spre acel pamant ratacitor
Si vezi ce te asteapta.



--------------------
"Se spune că intelectul e dat omului ca să cunoască adevărul. Intelectul e dat omului, după părerea mea, nu ca să cunoască adevărul, ci să primească adevărul."

Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titus Herbert
mesaj 9 May 2006, 09:34 AM
Mesaj #14


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 847
Inscris: 3 February 06
Forumist Nr.: 7.784



Ar mai fii una: eliminarea spagii , nu stiu cum s-ar face, dar si daca s-ar face ...ar avea si efecte negative asupra celor care o iau si efecte pozitive pentru cei care o dau rofl.gif


--------------------
"I just saw the ugliest horse I've ever seen."
tourist, after seeing a moose at Isle Royale National Park
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 9 May 2006, 02:11 PM
Mesaj #15


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Asta da ştire actuală, bravo Curierul Naţional, am aflat şi noi că Viena e-n Bucureşti:

user posted image

Pentru conformitate, iată şi linkul, deşi bănuiesc că o să înlocuiască cît de curînd textul ohyeah.gif

http://www.curierulnational.ro/?page=artic...=1149&art=74796

unsure.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 9 May 2006, 02:15 PM
Mesaj #16


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (ypsilonalpha @ 9 May 2006, 03:11 PM)
Asta da ştire actuală, bravo Curierul Naţional, am aflat şi noi că Viena e-n Bucureşti:

Le-am zis-o. laugh.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alysoft2003
mesaj 9 May 2006, 03:46 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.160
Inscris: 14 February 06
Din: www
Forumist Nr.: 7.859



ypsilonalpha, probabil ca inca nu ti-ai dat seama, dar ai descoperit Marele Adevar cuprin de Marea Stire de Senzatie si Perceptie Inconstienta a Incogniscibilului Valurit de Valul Marii Revolutii a Meduzelor...blah, blah, blah laugh.gif rofl.gif rofl.gif
Sa stii ca e tare stirea. Romani, continuati sa cititi CURierul Irational rofl.gif


--------------------
Nu te pune cu prostul caci are mintea odihnita!Al dracului de odihnita!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 9 May 2006, 04:01 PM
Mesaj #18


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Deci ori e vorba de o dedublare de personalitate, ori de un univers alternativ, evident vălurit, care a dat năvală peste noi, ori Capul Limpede de la C.N. dormea.

Eu cred în prima variantă, şi anume că există doi de Băsescu (de parcă unul nu e de ajuns!): cel operat la Viena, care are o faţă umană, şi cel operat la Bucureşti, care este delfinul - delfinul în sens de "mo;tenitor al tronului", dar şi delfinul animalic, al cărui spirit a fost preluat de Traian în timpul lungilor călătorii pe mări şi oceane.

Cînd cele două entităţi se vor reuni, Româbnia va avea primul laureat Hugo şi Nebula din istorie, ceea ce pentru mişcarea science-fiction românească va fi un gigantic pas înainte.


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alysoft2003
mesaj 11 May 2006, 02:22 AM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.160
Inscris: 14 February 06
Din: www
Forumist Nr.: 7.859



Nici o veste despre stire? laugh.gif


--------------------
Nu te pune cu prostul caci are mintea odihnita!Al dracului de odihnita!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 11 May 2006, 02:37 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



2010?
laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZAMOLXE
mesaj 11 May 2006, 05:54 PM
Mesaj #21


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 313
Inscris: 7 March 06
Forumist Nr.: 7.960



QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 11 May 2006, 03:37 PM)
2010?
laugh.gif

50.gif 5.gif innocent.gif drunk.gif 23.gif girlchat.gif snog.gif 35.gif 38.gif


--------------------
Mai bine sa mori in picioare decat sa traiesti in genunchi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alysoft2003
mesaj 11 May 2006, 06:02 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.160
Inscris: 14 February 06
Din: www
Forumist Nr.: 7.859



QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 11 May 2006, 02:37 PM)
2010?
laugh.gif

Si daca pana atunci va veni Sfarsitul Lumii?? Poate asta chiar s-ar numi stire de senzatie tongue.gif


--------------------
Nu te pune cu prostul caci are mintea odihnita!Al dracului de odihnita!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leonardo
mesaj 11 May 2006, 06:22 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.199
Inscris: 25 October 05
Forumist Nr.: 7.146



Eu propun alta chestie mai senzationala pana in 2010: noi romanii sa devenim mai buni, mai civilizati, mai uniti, sa facem din Romania o tara frumoasa, curata si vazuta cu simpatie si respect de straini. Sau cumva suna prea banal totul? Ii e frica cuiva? Daca da inseamna ca asta e adevarat stire dupa cum sugereaza in titlu prietenul Bufnila.

Acest topic a fost editat de Leonardo: 11 May 2006, 06:24 PM


--------------------
"As a well spent day brings happy sleep, so life well used brings happy death" L. da Vinci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alysoft2003
mesaj 11 May 2006, 11:52 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.160
Inscris: 14 February 06
Din: www
Forumist Nr.: 7.859



QUOTE (Leonardo @ 11 May 2006, 06:22 PM)
Eu propun alta chestie mai senzationala pana in 2010: noi romanii sa devenim mai buni, mai civilizati, mai uniti, sa facem din Romania o tara frumoasa, curata si vazuta cu simpatie si respect de straini. Sau cumva suna prea banal totul? Ii e frica cuiva? Daca da inseamna ca asta e adevarat stire dupa cum sugereaza in titlu prietenul Bufnila.

Hai domnule, fugi de aici. Pai o stire trebuie sa aibe si un substrat de adevar, nu fantasmagorii d'aiestea.


--------------------
Nu te pune cu prostul caci are mintea odihnita!Al dracului de odihnita!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 12 May 2006, 07:22 AM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (ZAMOLXE @ 11 May 2006, 07:54 PM)
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 11 May 2006, 03:37 PM)
2010?
laugh.gif

50.gif 5.gif innocent.gif drunk.gif 23.gif girlchat.gif snog.gif 35.gif 38.gif

2010 va schimba TOTUL!
rofl.gif jamie.gif mwah1.gif spoton.gif blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Endgegner
mesaj 12 May 2006, 07:41 AM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.352
Inscris: 16 January 05
Din: Saint Augustine /FLA
Forumist Nr.: 5.455



In 2010 Romania va fi campiona mondiala la: fotbal, baschet, cricket, hockey, polo si baseball


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image

Die for your government
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 12 May 2006, 07:44 AM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (alysoft2003 @ 12 May 2006, 01:52 AM)
QUOTE (Leonardo @ 11 May 2006, 06:22 PM)
Eu propun alta chestie mai senzationala pana in 2010: noi romanii sa devenim mai buni, mai civilizati, mai uniti, sa facem din Romania o tara frumoasa, curata si vazuta cu simpatie si respect de straini. Sau cumva suna prea banal totul? Ii e frica cuiva? Daca da inseamna ca asta e adevarat stire dupa cum sugereaza in titlu prietenul Bufnila.

Hai domnule, fugi de aici. Pai o stire trebuie sa aibe si un substrat de adevar, nu fantasmagorii d'aiestea.

Nu e banal! Cred ca ne este frica sa ne gandim ca am putea ajunge asa. Ne este groaznic de frica sa ne eliberam de cacatisurile noastre balcanice si fanariote. Cred ca inca ne este frica sa ne dam jos burdihanele sa nu ne mai bagam botul in sarmalele aburinde, sa nu mai facem noi pe smecherii si pe nebunii itindu-ne provincial si crezandu-ne unici! Aveti dreptate. Trebuie sa speram intr-o schimbareeee!
rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alysoft2003
mesaj 12 May 2006, 08:12 AM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.160
Inscris: 14 February 06
Din: www
Forumist Nr.: 7.859



Din 1989 se tot asteapta marea schimbare. Si George nu mai vine.


--------------------
Nu te pune cu prostul caci are mintea odihnita!Al dracului de odihnita!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 12 May 2006, 08:20 AM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Mishto spus. De fapt NOI trebuie sa facem schimbarea asta. Pentru ca de fapt, sincer vorbind, nu vine NIMENI.
rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leonardo
mesaj 12 May 2006, 09:28 AM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.199
Inscris: 25 October 05
Forumist Nr.: 7.146



O alta stire de senzatie: NU MAI AVEM UN TATUC. TREBUIE SA NE DESCURCAM SINGURI. NU MAI ASTEPTATI, TATUCA A MURIT, NU E PLECAT INTR-O TARA INDEPARTATA ASA CUM NE-A MINTIT BUNICUTZA.


--------------------
"As a well spent day brings happy sleep, so life well used brings happy death" L. da Vinci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alysoft2003
mesaj 12 May 2006, 07:22 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.160
Inscris: 14 February 06
Din: www
Forumist Nr.: 7.859



Faptul ca stam aici si discutam acest subiect denota faptul ca noi avem o oarecare deschidere mentala , suntem interesati de acest subiect si vrem sa schimbam ceva. Dar ce te faci cu restul, ca sunt numai 20 milioane de suflete. Prosti, da multi Maria Ta!!!


--------------------
Nu te pune cu prostul caci are mintea odihnita!Al dracului de odihnita!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZAMOLXE
mesaj 12 May 2006, 08:31 PM
Mesaj #32


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 313
Inscris: 7 March 06
Forumist Nr.: 7.960



QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 12 May 2006, 08:22 AM)

2010 va schimba TOTUL!
rofl.gif jamie.gif mwah1.gif spoton.gif blink.gif



... nene, m-ai convins ... o stii si pe asta thumb_yello.gif


--------------------
Mai bine sa mori in picioare decat sa traiesti in genunchi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZAMOLXE
mesaj 12 May 2006, 08:33 PM
Mesaj #33


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 313
Inscris: 7 March 06
Forumist Nr.: 7.960



QUOTE (Endgegner @ 12 May 2006, 08:41 AM)
In 2010 Romania va fi campiona mondiala la: fotbal, baschet, cricket, hockey, polo si baseball


... poate castigam si "Maratonul Popoarelor Alese" ?


--------------------
Mai bine sa mori in picioare decat sa traiesti in genunchi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 12 May 2006, 09:32 PM
Mesaj #34


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



Sau castigam la proba "Cine despica marea mai repede !" laugh.gif


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 13 May 2006, 07:46 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (ZAMOLXE @ 12 May 2006, 10:31 PM)
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 12 May 2006, 08:22 AM)

2010 va schimba TOTUL!
rofl.gif  jamie.gif  mwah1.gif  spoton.gif  blink.gif



... nene, m-ai convins ... o stii si pe asta thumb_yello.gif

Sal! O stiu intr-adevar pentru ca sunt specialist in INFORMATII. Am fost initiat in Arta INFORMATIILOR de mic copil. 2010 e legat de TUBULATURI. O sa ma intorc putin in timp si o sa fac o referire fugara la penajul dinozaurilor. Discovery mi-a dat astazi dreptate difuzand o poveste despre penajul dinozaurilor. O sa dezvolt subiectyul in Arhipelag. Penajul e legat de TUBULATURI. 2010 e legat si el de TUBULATURI. TUBULATURILE sunt structuri care trec dincolo de artificial si de fizic. Sunt legate de INFORMATIE si de tunelarile informationale din Topologiile Discrete ale SPATIULUI. Toata literatura si eseistica bufniliana din anii '70 si pana astazi e legata de aceste lucruri. Slow Univers, de exemplu, e un ficitional publicat cu bucurie de americani si tradus cu fascinatie in portugheza si publicat in Brazilia. Waving Man, eseul despre omul valurit a aparut in America iar romanul Jazzonia l-a facut pe Ernest Lilley, editorul american de la SFREVU sa vesteasca existenta bufnilului americanilor si canadienilor cu mare bucurie. Aici nu e vanitate ci pur si simplu o poveste adevarata. Nu ma joc si nu bat campii.

Va iubesc,

Ovidiu Bufnila
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 5 May 2024 - 07:40 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman