HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sinuciderea, Dreptul de a muri
Steph
mesaj 6 May 2006, 06:21 AM
Mesaj #36


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 22
Inscris: 13 July 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 6.612



QUOTE
Daca la inceputul subiectului spuneai cele din ultimul mesaj, ar fi fost alta reactie. Dar tu ai pus problema altfel si deci...


Aici m-am incurcat si eu, se pare.
Mistinguett, este irelevant sa-ti mai raspund acum. Am avut impresia ca se vorbeste despre site-uri de genul: daca nu stii exact ce/cate pastile trebuie sa iei sau de la ce etaj si cu ce viteza trebuie sa te arunci in gol, click here. unsure.gif


QUOTE
Eu cand am cautat informatii despre sinucidere nu am cautat metoda perfecta ci vroiam sa stiu de ce vor sa se sinucida.


Motivele ti le poti imagina singur, de la cele mai stupide pana la cele mai intemeiate. Exista multe tipuri de suferinte care pot conduce la sinucidere, depinde in cea mai mare masura de persoana si daca poate sau nu sa suporte suferinta. Si mai mult, ce poate sa indure o persoana nu inseamna ca poate sa indure si o alta. Momentul cand nu mai poti suporta depinde de resursele pe care le ai. Fiecare om in parte difera enorm in capacitatea de a rezista durerii. Cand durerea depaseste resursele, tendintele de sinucidere sunt un rezultat. Pana la urma, sinuciderea nu este decat un dezechilibru dintre suferinta si rezistenta.


--------------------
Loves screws you over, but damn it's worth every penny of suffering...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 6 May 2006, 08:57 AM
Mesaj #37


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



QUOTE
Am avut impresia ca se vorbeste despre site-uri de genul: daca nu stii exact ce/cate pastile trebuie sa iei sau de la ce etaj si cu ce viteza trebuie sa te arunci in gol, click here. 

Despre alea se vorbeste, scuze ca m-am incurcat eu la "descurajarea combaterii gandurilor negative" - vina mea, dar chiar si acum repetand asta nu mi se pare foarte clara formularea. Dar important e ca am citit eu gresit, inca o data scuze.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 13 Dec 2007, 09:04 AM
Mesaj #38


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(willie @ 4 May 2006, 10:55 AM) *
Am vazut de curand ca site-urile despre sinucidere sunt ilegale(cu exceptia celor anti-sinucidere).Mi se pare un abuz. Sunt de parere ca nu pot avea dreptul la propria viata cu adevarat daca nu am dreptul la propria moarte.Nu doresc sa ma sinucid, dar vreau sa stiu ca daca as vrea am dreptul sa o fac. Si vreau sa ma pot informa asupra acestui subiect.


Dezgrop un subiect care imi pare ciudat, de fapt tema e ciudata, te poti informa despre sinucidere de oriunde din presa, cazuri de sinucidere sunt o gramada, chiar nu vad utilitatea unui site cu sinucideri, doar ca sa o promoveze, si parerea mea e ca nu avem dreptul sa ne sinucidem, in plus e si o dovada de slabiciune, de labilitate psihica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 13 Dec 2007, 09:04 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
mutulica
mesaj 13 Dec 2007, 03:27 PM
Mesaj #39


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



cred ca afara de a face rau celor din jur... in rest e o problema de optiune personala. nu sunt eu apologetul sinucigasilor, adevarul ca ma sperie problema si ca ... imi place suficient de mult lumea asta ca sa fiu curios de aialalta
si totusi... daca sunt din cei ce vor sa ia liftul.. ca se grabesc...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Energie
mesaj 13 Dec 2007, 04:37 PM
Mesaj #40


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



QUOTE(Anca_M. @ 13 Dec 2007, 09:04 AM) *
chiar nu vad utilitatea unui site cu sinucideri, doar ca sa o promoveze, si parerea mea e ca nu avem dreptul sa ne sinucidem, in plus e si o dovada de slabiciune, de labilitate psihica.


Eu nu cred ca nu avem acest drept, ci ca avem dreptul de a face orice dorim. E vorba despre viata noastra, asa ca doar noi putem alege ce sa facem cu ea.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 13 Dec 2007, 05:22 PM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
Dezgrop un subiect care imi pare ciudat, de fapt tema e ciudata, te poti informa despre sinucidere de oriunde din presa, cazuri de sinucidere sunt o gramada, chiar nu vad utilitatea unui site cu sinucideri, doar ca sa o promoveze, si parerea mea e ca nu avem dreptul sa ne sinucidem, in plus e si o dovada de slabiciune, de labilitate psihica.



Fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu viata lui. Exista cazuri cand sinuciderea este dovada de curaj.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 13 Dec 2007, 06:13 PM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Mai multi soldati in o camera strampta.....o grenada intra pe geam...seful lor sare cu pieptul pe ea si asa raman soldatii lui teferi!!

Erou, Sfant Martir sau cum se poate denumi......tot fel de sinucidere e!

Ce ziceti???

Sorin.

btw. s-a intamplat real si nu odata!!


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Energie
mesaj 13 Dec 2007, 06:30 PM
Mesaj #43


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



Sunt convins ca s-a intamplat si ca, din pacate, se vor mai ivi ocazii sa se intample.
Da, e o forma .... nu stiu cum sa o numesc, dar sunt cazuri reale care te lasa fara de cuvinte.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 13 Dec 2007, 06:32 PM
Mesaj #44


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Sorine,
Saldatul sovietic care s-a aruncat cu pieptul peste ambrazura cazematei de unde tragea mitraliera nemteasca, salvand astfel plutonul , a fost declarat erou ! Deci n-a fost sinucidere dupa normele comuniste. Numai daca nu cumva e vreo poveste transpusa in film !? unsure.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Dec 2007, 09:33 PM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(SORIN @ 13 Dec 2007, 06:13 PM) *
Mai multi soldati in o camera strampta.....o grenada intra pe geam...seful lor sare cu pieptul pe ea si asa raman soldatii lui teferi!!

Erou, Sfant Martir sau cum se poate denumi......tot fel de sinucidere e!

Ce ziceti???

Sorin.

btw. s-a intamplat real si nu odata!!

Cred ca-i spune sacrificiu, si asa este definit si de regulamentele militare, nu?

Acest topic a fost editat de marduk: 13 Dec 2007, 09:33 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 13 Dec 2007, 10:49 PM
Mesaj #46


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



Draga Sorin,
QUOTE
Mai multi soldati in o camera strampta.....o grenada intra pe geam...seful lor sare cu pieptul pe ea si asa raman soldatii lui teferi!!
Erou, Sfant Martir sau cum se poate denumi......tot fel de sinucidere e!
Ce ziceti???

Aceasta nu este sinucidere, este martiriu, sacrificiu...
Sunt diferente totale intre aceste notiuni...
Sinucigasul isi ia viata pentru el... Eroul isi da viata lui (nu si-o ia el) pentru a salva alte vieti...
Sinucigasul doreste sa moara...
Eroul nu doreste sa moara...
Vointa lui este sa traiasca, insa renunta la viata lui pentru a o salva pe a altora...

Sinucigasul este egoist, fricos si las... Clacheaza in fata greutatilor... Fuge de raspundere...Este labil psihic... Este ca Iuda (dpdv religios)
Eroul este exact opusul sinucigasului... Adica este generos, curajos, si da piept cu orice greutate pentru a salva pe altii, in general mai slabi, fara aparare...
Viata lui are valoare, dar mai valoroase i se par vietile celorlalti... Isi pune viata lui pentru altele... (cum a facut Iisus)

Deci eroul castiga vieti, pe cand sinucigasul pierde vieti

Dpdv religios cel ce se sacrifica pentru Hristos nu este sinucigas este martir sau mucenic... Acestia repet, nu doresc sa moara, considerand viata un dar Dumnezeiesc....
Cu voia ta, aduc aici un citat foarte bun si cuprinzator:
24 Adevărat, adevărat zic vouă că dacă grăuntele de grâu, când cade în pământ, nu va muri, rămâne singur; iar dacă va muri, aduce multă roadă.
25 Cel ce îşi iubeşte sufletul îl va pierde; iar cel ce îşi urăşte sufletul în lumea aceasta îl va păstra pentru viaţa veşnică.
(Ioan 12)

Teroristii sinucigasi, pe langa faptul ca sunt sinucigasi, mai sunt si criminali...

Dpdv religios, sinuciderea este cel mai mare pacat posibil, pe cand mucenicia este cea mai mare virtute


Asa ca, sa nu confundam notiunile

Cu drag smile.gif

Later edit: Omul nu are dreptul sa faca ce vrea cu viata lui, asa cum gresit cred unii, pentru ca nu el si-a dat viata... Viata nu-i apartine omului, si deci nu are dreptul sa ia ce nu-i al lui. Ori sinucigasul ia ce nu-i al lui. Eroul in schimb, foloseste ce i s-a dat, astfel incat castiga alte vieti...Repet: eroul salveaza vieti, sinucigasul pierde viata.

Acest topic a fost editat de Clopotel: 13 Dec 2007, 11:31 PM


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 14 Dec 2007, 08:10 AM
Mesaj #47


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



Bine spus Clopotel, sunt total de acord cu tine. mwah1.gif
QUOTE(Energie @ 13 Dec 2007, 04:37 PM) *
Eu nu cred ca nu avem acest drept, ci ca avem dreptul de a face orice dorim. E vorba despre viata noastra, asa ca doar noi putem alege ce sa facem cu ea.
Nu-ti mai raspund eu, pt ca as repeta ce a spus Clopotel..........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 14 Dec 2007, 08:13 AM
Mesaj #48


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



si, apropo, nu avem dreptul......avem libertatea de face ce verm cu viata noastra jamie.gif , unii prin dreptul asta inteleg ca si ca pot face ce vor si cu vietile altora nu numai cu ale lor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 14 Dec 2007, 08:42 AM
Mesaj #49


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Clopotel.. daca as intreba un imam ... as primi raspunsul opus... cum ca teroristul nu doreste sa moara, ci isi da viata pentru propasirea religiei lui...
deci... propaganda nene

cat despre comentariul lui Sorin... eu vad lucrurile ceva mai cinic, si as spune ca seful ala de trupa sa instruiasca pe al mai debil dintre ei ca sa se arunce pe grenada aia. Asa lasa si trupa fara cap, si se pierde o resursa umana de valoare pentru salvarea unora care lasati singuri ar putea sa nu supravietuiasca...




--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 14 Dec 2007, 09:12 AM
Mesaj #50


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(mutulica @ 14 Dec 2007, 08:42 AM) *
Clopotel.. daca as intreba un imam ... as primi raspunsul opus... cum ca teroristul nu doreste sa moara, ci isi da viata pentru propasirea religiei lui...
deci... propaganda nene


da,bine, daca o luam asa, kamikazele sunt socotite martire la ele acasa....... rofl.gif jamie.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 Dec 2007, 09:36 AM
Mesaj #51


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Si de ce nu am lua-o si asa? smile.gif
De unde stii ca are Clopotel dreptate si nu imamul de care vorbea Mutulica?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 14 Dec 2007, 09:39 AM
Mesaj #52


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(abis @ 14 Dec 2007, 09:36 AM) *
Si de ce nu am lua-o si asa? smile.gif
De unde stii ca are Clopotel dreptate si nu imamul de care vorbea Mutulica?



Pentru ca acele kamikaze de care vorbeam eu se sinucid pentru a ucide pe altii, eroul se sinucide pentru a-i salva pe ceilalti jamie.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Energie
mesaj 14 Dec 2007, 09:51 AM
Mesaj #53


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



QUOTE(Clopotel @ 13 Dec 2007, 10:49 PM) *
Later edit: Omul nu are dreptul sa faca ce vrea cu viata lui, asa cum gresit cred unii, pentru ca nu el si-a dat viata...


Irelevant. Nici parul nu mi l-am dat singur, dar am dreptul sa-l tund de cate vreau eu.

QUOTE
si, apropo, nu avem dreptul......avem libertatea de face ce verm cu viata noastra , unii prin dreptul asta inteleg ca si ca pot face ce vor si cu vietile altora nu numai cu ale lor.


Deci nu avem dreptul, dar avem libertatea? In ceea ce priveste a doua parte..., unii inteleg prin dreptate uciderea "necredinciosilor". Nu trebuie sa schimbam definitii doar pentru ca unii le inteleg gresit.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 14 Dec 2007, 10:00 AM
Mesaj #54


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(Energie @ 14 Dec 2007, 09:51 AM) *
Irelevant. Nici parul nu mi l-am dat singur, dar am dreptul sa-l tund de cate vreau eu.
Deci nu avem dreptul, dar avem libertatea? In ceea ce priveste a doua parte..., unii inteleg prin dreptate uciderea "necredinciosilor". Nu trebuie sa schimbam definitii doar pentru ca unii le inteleg gresit.


da,eu nu vorbesc pentru unii, eu vorbesc din punctul meu de vedere, iar la prima parte........da,avem libertatea, adica nu ne constrange nimeni sa facem sau sa nu facem un anumit lucru, fiecare e liber sa faca ce vrea, a avea dreptul......e cu totul altceva.Nu schimbam definitii, schimbam opinii jamie.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 Dec 2007, 10:10 AM
Mesaj #55


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Anca_M. @ 14 Dec 2007, 09:39 AM) *
Pentru ca acele kamikaze de care vorbeam eu se sinucid pentru a ucide pe altii, eroul se sinucide pentru a-i salva pe ceilalti jamie.gif

Acele kamikaze ii ucid pe unii pentru a-i salva pe altii. Asta fac eroii in orice razboi. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 14 Dec 2007, 10:14 AM
Mesaj #56


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(abis @ 14 Dec 2007, 10:10 AM) *
Acele kamikaze ii ucid pe unii pentru a-i salva pe altii. Asta fac eroii in orice razboi. smile.gif



daca asta intelegi tu prin erou........eu ma refeream la cel care sare cu pieptul pe grenada pentru a salva vietile celorlalti jamie.gif , la razboi..........e un subiect mai amplu, in razoi nu prea exista reguli de genul asta, ucizi ca sa nu fi ucis
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Dec 2007, 10:40 AM
Mesaj #57


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 14 Dec 2007, 12:10 PM) *
Acele kamikaze ii ucid pe unii pentru a-i salva pe altii.

Cum vine asta ? blink.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Energie
mesaj 14 Dec 2007, 10:51 AM
Mesaj #58


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



QUOTE(Anca_M. @ 14 Dec 2007, 10:00 AM) *
da,eu nu vorbesc pentru unii, eu vorbesc din punctul meu de vedere,


Pai na, tu spuneai ca nu e corect sa spunem ca avem un drept, pentru ca unii inteleg ca au dreptul de a face orice vor cu vietile altora.
Dar asa e, schimbam opinii, fara a ne schimba opiniile. wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 Dec 2007, 10:59 AM
Mesaj #59


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 14 Dec 2007, 10:40 AM) *
Cum vine asta ?

Din punctul lor de vedere, nu se sinucid, ci fac un gest eroic pentru fratii lor musulmani.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 14 Dec 2007, 11:02 AM
Mesaj #60


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(Energie @ 14 Dec 2007, 10:51 AM) *
Pai na, tu spuneai ca nu e corect sa spunem ca avem un drept, pentru ca unii inteleg ca au dreptul de a face orice vor cu vietile altora.
Dar asa e, schimbam opinii, fara a ne schimba opiniile. wink.gif



Nu, nu am spus nici ca e corect nici ca e incorect, am spus doar ca unii prin dreptul asta inteleg ca pot face ce vor si cu vietile altora nu numai cu ale lor, era o constatare.

Sun curioasa........cate opinii ti-ai schimbat tu de cand esti la han? Daca exista argumente solide.......jos palarie, imi schimb parerea, pana atunci.......mi-o sustin jamie.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Energie
mesaj 14 Dec 2007, 11:05 AM
Mesaj #61


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



Niciuna. Pentru ca (si am mai scris asta undeva) opiniile (mai ales cele care privesc... domenii sensibile) nu se modifica prin conversatii, ci prin experiente de viata.
Si cred ca e o greseala sa te astepti sa schimbi parerea cuiva. Cel mult o poti sustine pe a ta. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Dec 2007, 11:07 AM
Mesaj #62


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 14 Dec 2007, 12:59 PM) *
Din punctul lor de vedere, nu se sinucid, ci fac un gest eroic pentru fratii lor musulmani.

Io-te domne' ! Si io care stiam ca fac ceea ce fac pentru a ajunge mai repede in Rai la fecioarele alea ! Cu asta li se spala creierul inainte de actiune ( plus paralele pe care le primeste familia ) !

Acest topic a fost editat de March: 14 Dec 2007, 11:20 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 14 Dec 2007, 11:19 AM
Mesaj #63


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(Energie @ 14 Dec 2007, 10:51 AM) *
Dar asa e, schimbam opinii, fara a ne schimba opiniile. wink.gif


Mi se pare mie sau te contrazici singur? Nu-mi amintesc sa fi spus sau sa fi incercat sa schimb parerea cuiva....... jamie.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Energie
mesaj 14 Dec 2007, 11:29 AM
Mesaj #64


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



Ti se pare. smile.gif
Nu am spus ca ai incercat. Iar partea cu schimbul de opinii fara schimbarea opiniilor era doar o constatare. Chill. wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 14 Dec 2007, 11:46 AM
Mesaj #65


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



evident ca in contextul spre care aluneca discutia, daca ma bag si eu sa spun ca nu sunt de acord ca sinucigasii sa se arunce de pe bloc... pentru ca mai omoara naibii si nevinovatii care trec pe strada... o sa sune aiurea rau?


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 14 Dec 2007, 11:52 AM
Mesaj #66


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(mutulica @ 14 Dec 2007, 11:46 AM) *
evident ca in contextul spre care aluneca discutia, daca ma bag si eu sa spun ca nu sunt de acord ca sinucigasii sa se arunce de pe bloc... pentru ca mai omoara naibii si nevinovatii care trec pe strada... o sa sune aiurea rau?



rofl.gif rofl.gif nu doar ca nevinovatii de jos o sa fie consideratii eroi rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Energie
mesaj 14 Dec 2007, 12:00 PM
Mesaj #67


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



Pai sunt eroi, doar apara asfaltul turnat de edili, nu? rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 Dec 2007, 12:01 PM
Mesaj #68


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 14 Dec 2007, 11:07 AM) *
plus paralele pe care le primeste familia

In cazul asta se sacrifica pentru familie, nu se sinucide, conform teoriei lui Clopotel. Nu vrea sa-si ia viata, ci o daruieste pentru a salva alte vieti. Familia lui nu mai moare de foame... wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 14 Dec 2007, 12:07 PM
Mesaj #69


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(Energie @ 14 Dec 2007, 12:00 PM) *
Pai sunt eroi, doar apara asfaltul turnat de edili, nu? rofl.gif
corect, corect rofl.gif rofl.gif
QUOTE(abis @ 14 Dec 2007, 12:01 PM) *
In cazul asta se sacrifica pentru familie, nu se sinucide, conform teoriei lui Clopotel. Nu vrea sa-si ia viata, ci o daruieste pentru a salva alte vieti. Familia lui nu mai moare de foame... wink.gif
cel putin o perioada rofl.gif rofl.gif , dupa se sacrifica altcineva din familie, sau se arunca in mare dupa pesti rofl.gif rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 14 Dec 2007, 02:04 PM
Mesaj #70


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



QUOTE(mutulica @ 14 Dec 2007, 11:46 AM) *
evident ca in contextul spre care aluneca discutia, daca ma bag si eu sa spun ca nu sunt de acord ca sinucigasii sa se arunce de pe bloc... pentru ca mai omoara naibii si nevinovatii care trec pe strada... o sa sune aiurea rau?


Exact Mutulica thumb_yello.gif Ce vina au altii?? Vrei sa te sinucizi, culcate pe calea ferata...nimeni nu vede si simte.

Acum un an, in poligonul unde a lucrat un amic de al meu, a intrat un tip si a cerut de inchiriat pistol si munitie pt. tragere libera! Cum a intrat pe tunel, primul si ultimul glont si la tras in cap. Pana azi e dus cu pluta amicul mea care era la juma de metru de ala. Oare ce vina sa fi avut de a trebuit sa fie martor la o faza de asta??

Deci fratilor cu potentie de sinucidere.......iertati pe aia nevinovati.

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 07:55 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman