HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

13 Pagini V  « < 11 12 13  
Reply to this topicStart new topic
> Universul Fractal, [Cronica lui Erwin]
dascalita
mesaj 23 Aug 2013, 05:22 PM
Mesaj #421


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.371
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Ce prospetime a aerului razbate din picatura aceea de roua! Minunata imagine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 4 Nov 2013, 08:37 AM
Mesaj #422


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Uite...un astrolab interesant si foarte accesibil:
















Acest topic a fost editat de The Dude: 4 Nov 2013, 10:34 AM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 4 Nov 2013, 08:39 AM
Mesaj #423


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595













Acest topic a fost editat de The Dude: 4 Nov 2013, 10:35 AM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 4 Nov 2013, 08:39 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
The Dude
mesaj 4 Nov 2013, 08:40 AM
Mesaj #424


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595














--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 4 Nov 2013, 08:43 PM
Mesaj #425


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Interesant, însă nu tocmai conform cu cerințele de stabilitate... pilonul trebuie amplasat pe o fundație de 2mc beton armat, trebuie să fie extrem de stabil atât la vibrații cât și termic. Acoperișul e de preferat să se deschidă cu totul pentru a avea orizontul liber în orice direcție. La îmbinare ar putea ploua dacă nu este etanșat corespunzător. Șuruburile de reglaj dintre pilon și montură sunt prea subțiri și prea lungi, tot sistemul are acolo un punct slab, montura în furcă nu este tocmai ușoară.

În România s-au construit de către amatori observatoare de acest fel, unul chiar este complet robotizat, în 4 minute este deschis și gata de făcut poze la cer oricând apar condițiile favorabile în zona unde este amplasat. Se închide automat dacă stația meteo dă semne că vin nori sau ploaie, dacă vântul bate prea tare. Construcția propriu-zisă a costat sub 1000 euro însă aparatura trece binișor de costul unui SUV bunicel... smile.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 5 Nov 2013, 08:38 AM
Mesaj #426


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



...fundatie de beton armat 2mc... blink.gif ...Ar putea fi o exagerare aici.
O fundatie ca asta are nevoie de lucrari pregatitoare si nici nu e posibila, in conditii normale, pentru orice fel de amplasament (terenuri cu agviferul sus, ori terenul macroporic..)

In fine...Eu am zis ca ar putea sa iti fie de vreun folos, de aia m-am chinuit sa pun un intreg reportaj aici.
Un simplu "multumesc" ar fi rezolvat elegant cazul, dar fiindca el a lipsit.... rolleyes.gif ...te trec la datornici...


Ca sa iesi de pe lista trebuie sa imi dai un sfat thumb_yello.gif


Uite, eu am o cabana in Piatra Craiului. In unele seri, acolo, bolta este atat de plina ca nici nu stii in ce directie sa te uiti mai intai.
Mi-am luat cateva harti ale cerului, am o luneta si un binoclu puternic...Sincer ? sunt multumit cu atat. Pretentiile mele nu merg mai departe..

Dar ma gandeam... rolleyes.gif

Stii ??...fac asta mereu...un obicei mai vechi, care mi-a adus numai neplaceri in trecut, si de care nu ma pot dezbara.. unsure.gif


Ma gandeam asadar.. rolleyes.gif


La mine in zona sunt foarte multe pensiuni. Ele sunt mai tot timpul doldora de turisti care n-au multe lucruri de facut pe acolo.
Obiectivele turistice sunt putine si se epuizeaza repede. Tentatiile (paint ball, ATV) nu sunt pe gustul tuturor, iar daca vrei sa iesi seara la o bere nu-s multe locuri in care sa poti face asta. Ma gandeam sa fac un observator din asta, ca punct de atractie...desigur cu unele servicii: bere, vin, tuica, bere, alune, bere...si niste bere..

Intrebari:

- felul in care imi rezolv cu vibratiile e treaba mea...dar: exista vreun nivel al acestora in care trebuie sa ma incadrez ?..ai vreun tabel, mod de calcul, ceva ?
- nu cred ca un telescop ultraperformant ar face diferenta pentru publicul tinta pe care il am in vedere. Cam cat crezi ca ar putea insemna o investitie minimala..doar aparatul si echipamentele conexe lui ?
- exista varianta actionarii lor cu 12 sau 24V (in afara celei cu invertorul) ?
- pot proiecta imaginile pe un ecran...asta tehnic si teoretic s-ar putea, stiu, insa rezolutia lor si calitatea imagini permit proiectia in conditiile in care un cer instelat, acolo, produce o lumina ambientala destul de semnificativa ?
- crezi ca este o idee buna ??...parerea ta personala...Daca da, cand ajungi prin bucale (saptamana aviatoare..am un presentiment) poate stam un picut de vorba..ce zici ?

Acest topic a fost editat de The Dude: 5 Nov 2013, 01:22 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 5 Nov 2013, 10:19 AM
Mesaj #427


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



inca o chestiune...vad in fata monitorului, dar si insurubat in fasungul lampii de birou protectii de lumina inactinica...in tinerete foloseam asa ceva in laborator la prelucrarea materialelor fotosensibile..Care e rostul acestor filtre...? maresc contrastul imaginilor sau ce ?


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 7 Nov 2013, 06:30 PM
Mesaj #428


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Încep invers: luminile roșii ajută la menținerea pupilei dilatate pe timp de noapte, ochiul este mai puțin sensibil la roșu și poți observa mai bine obiectele slab luminate de pe cer ca nebuloase, roiuri și galaxii.

Nu trebuie un observator, acestea sunt destinate celor avansați care fac astrofotografie și au nevoie de o montură stabilă, fixă, orientată pe axa nordului și motorizată astfel încât să poată urmări cerul cu maximă precizie. Pentru un star-party instrumente obișnuite și nepretențioase pot delecta cu brio publicul neavizat. Chestiunea se rezumă la a știi ce să prezinți și încotro să îndrepți telescopul. Asta vine numai cu experiența sau cu banii, un instrument dotat cu Go-To costă ceva... Se alimentează de la 12V cele mai multe monturi motorizate și se pot folosi baterii cu gel de 12V7A o noapte întreagă. Se pot folosi telescoape pe montură "Dobson" care nu necesită motorizare și nici curent, doar un pic de pricepere.



--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 7 Nov 2013, 07:16 PM
Mesaj #429


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Multumesc de informatii...

Inteleg ca nu esti interesat, asa ca nu insist.
...voi gasi alt sfatuitor. rolleyes.gif

Scuze ca am dat buzna pe aici thumb_yello.gif

Asta la Vista !


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 7 Jan 2014, 06:06 PM
Mesaj #430


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE
The Dude, n-ai vrea tu să fi Administratorul Hanului? Uite, vorbim cu Mihai să te pună măcar moderator global, că văd că te preocupă bunul mers al tuturor... oameni și topicuri.


hmm.gif ..si de ce ar fi nevoie de mijlocirea ta pentru o propunere ca asta ?...crezi ca n-as putea sa vb singur cu Mihai ? unsure.gif

Da, ma preocupa ..ai vreo problema ??

Sunt legat de locul asta cam tot atat de strans pe cat esti tu interesat sa ii sabotezi imagine utilizandu-i abuziv numele si imaginea prin alte parti...



ps. postul adresat alcuiva de pe o pagina jurnal a unui user... unsure.gif daca nu e o incalcare de regulament, vadeste cu siguranta un mare dispret fata de el....dmnu' moderator...asta, adaugata afrontului pe care mi-l aduci ironizandu-ma pentru initiativa de a face putina ordine pe aici in locul tau, de rusinea de a plagia pagina Hanu Ancutei..ar fi motive suficiente sa iti ceri demisia si poate...sa ne si parasesti...asa ar fi de bun simt

ps. nu multumesc. fonctia de moderator nu ma intereeseaza..sau ma intereseaza in aceiasi masura ca atunci cand mi-a fost ofertata cu ani in urma...

Acest topic a fost editat de The Dude: 7 Jan 2014, 06:53 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 9 Jan 2014, 09:03 PM
Mesaj #431


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Care-s alea "alte părți" și ce am plagiat? Că mi-am publicat scrierile sau pozele proprii și pe han și în altă parte? E dreptul meu să le fac publice și gratuite.

Internetul este un spațiu public indiferent că e forum, site de socializare sau blog iar ceea ce este public e liber. Susțin mișcarea open-source și nu companii care încearcă să îngrădească drepturi.

În rest, crezi ce vrei, dar m-am săturat să te văd cum te bagi peste tot cu aroganță și condescendență. Ești pe ignore.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 23 Jan 2014, 11:22 AM
Mesaj #432


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.489
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



imi pare rau


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 23 Jan 2014, 08:28 PM
Mesaj #433


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Pentru ce, Felina? smile.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 27 Jan 2014, 02:20 PM
Mesaj #434


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.489
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



pt ca nu va intelegeti... de aia...


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 29 Jan 2014, 01:47 AM
Mesaj #435


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Eu nu am nicio problemă să mă înțeleg cu oamenii. Sunt foarte înțelegător și cu cei suferinzi cu piticii, păsărelele și alte animăluțe. Sunt pe jumătate ardelean așa că îmi sare greu țandăra. Toți de pe han îmi sunt prieteni atât timp cât nu mă jignesc sau defăimează în public fără motiv. smile.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 28 Apr 2014, 10:07 PM
Mesaj #436


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Uneori coșmarele devin realitate dar vorba ceea "ce nu te omoară, te întărește". ohyeah.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 2 Jan 2015, 02:29 PM
Mesaj #437


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.489
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



La multi ani Erwin si fie ca ale tele cosmaruri sa-ti apara doar in vis.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 5 Jan 2015, 09:15 AM
Mesaj #438


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Mulțumesc, Felina! thumb_yello.gif

ani.gif tuturor!


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 20 Jan 2015, 10:20 PM
Mesaj #439


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Panoramă Munții Căpățînii

Acest topic a fost editat de Erwin: 20 Jan 2015, 10:22 PM


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 20 Jan 2015, 10:24 PM
Mesaj #440


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Panoramă Munții Aninei

Munții Aninei 2


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 20 Jan 2015, 10:26 PM
Mesaj #441


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Pentru a vizualiza mai bine panoramele faceți full screen, zoom și derulare stânga-dreapta, jos-sus.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 7 Mar 2015, 03:20 AM
Mesaj #442


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



https://www.360cities.net/image/fagaras-mou...08.95,0.00,45.0


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 26 Dec 2015, 04:03 PM
Mesaj #443


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



La 10 ani de când m-am înscris pe hanuancutei.com constat că oameni de aici mi-au devenit buni prieteni nu numai în virtual ci și în viața reală. Le mulțumesc lor și celor pe care i-am cunoscut doar virtual pentru că am fost bine primit în această comunitate, de la care am avut multe de învățat și cu care am împărtășit experiențe inedite. thumb_yello.gif

La mulți ani, sănătate maximă, succes și fericire!

ani.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 10 Feb 2020, 10:07 PM
Mesaj #444


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Şi au mai trecut 5 ani. Timp în care viaţa mi s-a schimbat destul de mult, am realizat multe lucruri la care doar visam acum 5 ani. Au fost 15 ani frumoşi. Să fie şi pe mai departe!

La mulţi ani! Sănătate şi succese maxime!


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 29 Feb 2020, 03:42 PM
Mesaj #445


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.371
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



La multi ani!
rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 17 Feb 2023, 01:10 PM
Mesaj #446


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



rolleyes.gif

Wow, ce de păianjeni p-aici!

rofl.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 17 Feb 2023, 03:13 PM
Mesaj #447


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.489
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



😆
Welcome back!


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 18 Feb 2023, 09:19 AM
Mesaj #448


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



hug.gif drunk.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 23 Feb 2023, 08:20 AM
Mesaj #449


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Trecut-au anii... Între timp am devenit mult mai sceptic și mai rezervat în a face afirmații categorice. Pentru că... Totul este relativ. Am înțeles de-a lungul timpului că, de fapt știm destul de puține lucruri despre Univers și că ceea ce credeam că este real și corect reflectat în creier, perceput de simțurile noastre, este doar parțial așa și că ne amăgim singuri că știm lucruri despre tot ce ne înconjoară cu mai multă sau mai puțină certitudine. De fapt, realitatea așa cum o percepem este o plăsmuire a creierului și că ne putem înșela foarte ușor în multe, foarte multe privințe. Lumea este foarte complexă și efectiv nu avem cum să aflăm și să știm ce se întâmplă în amănunt pentru că pur și simplu se schimbă în timp ce o studiem și nici nu avem loc pentru toate odată. Putem analiza o chestiune în amănunt, să devenim specialiști în acel domeniu, indiferent care ar fi el. Dar când ieșim din zona de confort putem să ne pierdem foarte ușor. Nu e deajuns o singură minte pentru a înțelege cum funcționează toate cele, nici mai multe minți la un loc nu mai pot cuprinde toată Cunoașterea actuală. Cum ar fi să ai toată Wikipedia și toate celelalte enciclopedii în cap și să înțelegi tot ce scrie acolo? Ei bine, se pare că o inteligență artificială (chat GPT, deocamdată...) e capabilă să facă asta, să caute și să rezolve probleme de orice fel ca și când ar fi un om, dar oare înțelege?


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 23 Feb 2023, 10:07 AM
Mesaj #450


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.489
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Vârsta inÈ›elepciunii ðŸ˜

Nu are cum să înțeleagă GPT-ul - părerea mea, e o colecție de date și o inșiruire de if-then-else


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 12 May 2023, 11:19 AM
Mesaj #451


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Vârsta la care primești dese mesaje de eroare de la sistemul de operare: "Memory full" și când dai restart și defragmentare, te trezești că nu mai știi ce-ai mâncat ieri, dacă e joi sau vineri și când a trecut săptămâna?! rofl.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pagini V  « < 11 12 13
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 03:27 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman