HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

66 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Simplitate, [Jurnalul dascalitei]
Felina
mesaj 30 May 2006, 11:35 AM
Mesaj #71


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (dascalita @ 29 May 2006, 07:03 PM)
confectionez "marturii"


Ce-s alea?

QUOTE (dascalita @ 29 May 2006, 07:03 PM)
si...ma simt totusi in forma!Ma intreb pana cand...


Ce texte! laugh.gif


QUOTE (dascalita @ 29 May 2006, 07:03 PM)
    cry.gif N-am mai avut vizitatori in casa mea virtuala...


Eu n-am mai gasit pisoi frumosi... tongue.gif




--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 30 May 2006, 11:43 AM
Mesaj #72


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Cred ca marturii sunt bombonele din alea puse in tul sau cutiute cu fundite pentru nuntasi...la italieni le zic confetti la bomboanele-astea cu migdala si invelite in glazura alba...Sa ne pui poza cu marturiile,dasca! Si eu am avut la nunta... rolleyes.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 30 May 2006, 07:41 PM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



wub.gif Michelle,astea sunt marturiile,ai dreptate!E o moda noua imprumutata de pe la italieni.Nu stiu daca la catolicii nostri se faceau inainte.Am o curiozitate,unde se daruiesc astea de fapt ,in restaurant sau la biserica?Aici se dau si colo si colo...Noi am confectionat marturii alb-bleu pentru restaurant,in ton cu aranjamentul salii si alb-roz pentru biserica.O sa va pun poze,daca mai apuc sa aduc vreuna acasa. tongue.gif
wub.gif Felina,tu de ce razi de textele mele? laugh.gif Chiar ma mir ca nu am obosit,de obicei clachez repede...Poti veni la mine si fara pisoi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 30 May 2006, 07:41 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Michelle
mesaj 30 May 2006, 08:31 PM
Mesaj #74


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Eu din ce am inteles /vazut pe la altii se dau la restaurant in dreptul tacamului sau chiar pe servetul pus pe farfurie iar in fata farfuriei sta un card mic cu design asemanator cu invitatiile la nunta pe care e scris numele invitatului


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 2 Jun 2006, 05:40 AM
Mesaj #75


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



In dimineata aceasta ploua si-i uraaat!Parca-i toamna ... sad.gif
Ieri de ziua copilului am avut activitati specifice cu copiii la scoala,concursuri sportive unde astia au participat cu toata energia lor (am rezistat eroic! laugh.gif ),s-au suparat ca au iesit pe locul 2 la "Cupa de ciocolata" la fotbal si mai era un pic si ajungeam la conflicte armate,ceva gen Copos -Becali ! laugh.gif La intrecerea pe role au iesit mai bine,oricum nu stiu sa piarda si am avut nevoie de muuuulta rabdare sa-i conving ca au participat ca sa se distreze,nu numai sa castige!Am incheiat bulibaseala la cofetarie si acolo alta dandana,au papat inghetata si cei care nu aveau voie...Bine ca s-a terminat,ei s-au distrat iar eu m-am culcat la ora 20,ca niciodata! cry.gif Ce ma fac de la anul,cu cei de clasa I???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 2 Jun 2006, 06:19 AM
Mesaj #76


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Nu-i aşa că îţi pui întrebarea aceasta ciclic, din patru în patru ani?

Acest topic a fost editat de contraste: 2 Jun 2006, 06:20 AM


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 2 Jun 2006, 06:28 AM
Mesaj #77


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



Dasca aici e asa ca in mai si iunie vin scolile mai de la tara pentru citeva zile la oras. Ieri am avut peste 100 de copii de scoala generala in hostel. Galagiosi cum nu se poate si inventivi nevoie mare. In fiecare ora se intimpla ceva. La un moment dat a sunat telefonul si cind ridic era o fatuca ce abia-si tinea suflarea ca e in camera 217 si ca niste baieti tot bat cu pumnii in usa si se tem. Noaaa fuga pe scari vezi cine bate ce bvate cit bate... avem un vecin care e cam diliu si a strigat la copii, ei s-au speriat si sefu s-a dus si i-a zis vreo 2. Dupa incident copiii i-au multumit la sefu si se uitau la ei ca la un erou. Si au inceput sa-l provoace ei pe vecin numa sa-l vada pe sefu in actiune rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 2 Jun 2006, 01:53 PM
Mesaj #78


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Sa-mi povestesti ce fapte de eroism a mai facut sefu'ca sa iau si eu notitze pentru la anu'!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 2 Jun 2006, 02:10 PM
Mesaj #79


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Si noi la sf clasei a patra am facut un fel de petrecere, un bal mascat cu tombola, a fost superb!
Am castigat intai un castronel pe care l-am spart din greseala, asa ca m-am asezat pe un plans de s-a speriat invatatoarea si ca sa ma linisteasca mi-a dat ultimul obiect ramas necastigat din tombola, o carte. laugh.gif A fost frumos.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 2 Jun 2006, 09:21 PM
Mesaj #80


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Felina,ma bucur ca spui si acum dupa ani ca a fost frumos!Invatatoarea ta s-ar bucura sa stie ca iti mai amintesi acea serbare.Munca noastra din aceste mici emotii si bucurii e cladita!
hh.gif contraste,asa e ,ciclic ma intreb daca mai am puterea sa rezist ...Nu stiu cum se face ca am rezistat pana acum si sper sa-mi ajute Dumnezeu si mai departe!La inceputul anului scolar nu reusesc sa ma detasez de seria care tocmai a plecat...Ii vad in banci in locul celor mici si mi se pare ca intrezaresc un nou Andrei in piciul neastamparat din banca de la geam sau o noua Sabina in coditele blonde si in ochii albastri ai Cosanzenei din banca intai.Incet si greu noii scolari isi gasesc loc in sufletul meu si lucrurile intra pe fagasul normal.Oricum ar fi si oricat de greu a fost la inceput,acum am niste elevi isteti foc,nostimi si le voi duce dorul cu siguranta!
sad.gif Astazi am avut o discutie cu baiatul meu si mi s-au confirmat niste temeri...Ma bucuram ca nu a plecat din tara pana acum si ca poate n-o va face...Se pare ca aspiratiile lui sunt altele decat dorintele mele de mama egoista.Nu l-am descurajat,e viata lui si trebuie sa faca ceea ce simte...Ma doare, dar asta e!Numai sa fie fericit pe drumul acesta...Of!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 3 Jun 2006, 11:31 AM
Mesaj #81


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Dasca, e greu pt tine, va fi greu si pentru el o perioada, dar va veni vremea unor satisfactii deosebite pentru amandoi, de fapt pentru toata familia. smile.gif Sa dea Domnul sa ia decizia corecta!


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 5 Jun 2006, 10:32 PM
Mesaj #82


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Da,e greu...tare greu!Toate gandurile mele din ultimele zile s-au invartit in jurul acestei probleme.Deocamdata stiu numai eu si-l inteleg...dar ma doare rau si nu gasesc curajul sa le spunem si celorlalti membri ai familiei.L-am rugat sa amane putin momentul cand va spune si celorlalti,sa ma obisnuiesc eu cu ideea,sa fiu tare,sa nu plang si sa-l sustin.Bineinteles ca exista o fata pentru care pleaca...de-ar fi fericit,de ar avea noroc...of!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 6 Jun 2006, 12:14 PM
Mesaj #83


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



O fata... wub.gif


Dasca, fii puternica, fii barbata!
Daca nu-i va fi bine, va avea intotdeauna unde sa se intoarca, nu? Si va avea cine sa-l astepte cu bratele deschise. smile.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 6 Jun 2006, 09:59 PM
Mesaj #84


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



O sa ma straduiesc sa fiu puternica si sper ca va fi fericit.Atat imi doresc... wub.gif
cry.gif Am o durere de cap de vreo trei zile de nu vad bine.Nu m-am refacut dupa nunta ,femeie batrana,de! cry.gif ,e cam frig dimineata si am plecat cam subtirel imbracata si am racit,la scoala e balamuc ca se apropie vacanta...azi parca toate mi se par cah! Zilele acestea se dau evaluarile finale ,am de lucru mult si nu prea am tragere de inima.O sa-mi revin eu,sigur!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 7 Jun 2006, 05:40 AM
Mesaj #85


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Sus, sus moralul!
Că mai e puţin şi vine vacanţa cu trenul din Franţa!
rofl.gif


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 7 Jun 2006, 05:43 AM
Mesaj #86


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Exact cu trenul ala vine! laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 7 Jun 2006, 11:24 AM
Mesaj #87


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Putina zdupaiala sa-i dam energie dascalitei: woot_jump.gif woot_jump.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 7 Jun 2006, 11:32 PM
Mesaj #88


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Multumesc pentru jucausi,Felina!Ma bucur ca treci mereu pe aici si ma determini sa scriu... wub.gif Poate chiar foloseste jurnalul acesta la ceva, pana la urma...Am inceput sa cred ca va fi bine,vad ca toti cei ce au plecat si-au gasit rostul,macar cei mai multi daca nu toti!
Azi m-a vizitat prietena mea din Irlanda.A venit in tara cu sotul si fetita si m-am bucurat sa-i vad impliniti,realizati ,bucurosi ca s-au mutat in casa noua,ca au plantat trandafiri si leustean in gradina lor.Aici in 10 ani n-au reusit sa agoniseasca nimic...Vorba Carmelitei,banii chiar aduc fericirea uneori!
Cu tot impulsul dat de Feli,energia mea e pe gata pe ziua de azi...Pe maine,dragii mei!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 8 Jun 2006, 11:30 AM
Mesaj #89


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Sa scapi de saracie, sa ai strictul necesar, asta da, aduce o fericire si o liniste naturale as spune eu.
Banii prea multi probabil nu aduc fericire. Billy Gates afirma ca nu e nimic bun in a fi cel mai bogat om din lume si ca si-ar dori sa nu fi fost bogat. Au facut englezii un studiu si au constatat ca un venit de 25.000€/an este suficient sa faca un om fericit - ii acopera toate necesitatile - iar ca ce e mai mult de atat deja sunt bani irositi, adica nu mai aduc nimic in plus fericirii omului. 25.000€/an este un salariu mediu (cred) pe aici.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 8 Jun 2006, 01:37 PM
Mesaj #90


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



QUOTE (Felina @ 8 Jun 2006, 12:30 PM)
Billy Gates afirma ca nu e nimic bun in a fi cel mai bogat om din lume si ca si-ar dori sa nu fi fost bogat.

Daca Billy nu isi doreste banii n-are decat sa-i doneze pe toti. Si apoi sa ne spuna cum e. Ca e usor sa fi sarac din bogat. Invers e mai greu. Eu ma ofer cu placere sa primesc banii lui. Ce consider ca mi-e prea mult dau si eu mai departe. rolleyes.gif


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 8 Jun 2006, 01:43 PM
Mesaj #91


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



QUOTE (contraste @ 7 Jun 2006, 06:40 AM)
Sus, sus moralul!
Că mai e puţin şi vine vacanţa cu trenul din Franţa!
rofl.gif

Da da da , dar sa nu uitam vorba cantecului:
"Ce mica-i vacanta mare
Si ce dor ne-a fost de ea
La scoala visam, ca o asteptam
Dar ea cand vroia venea..."
wub.gif


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 9 Jun 2006, 05:27 AM
Mesaj #92


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



tongue.gif Daaaaaaaa!Vacanta asta mare e uneori mica,asa e! laugh.gif Depinde cum o petreci si cat de mult o astepti.
Mie imi place sa iau vacanta,numai ca dupa un timp mi se face dor de scoala,de copii...Atunci vacanta mi se pare mare de tot.Pe la sfarsitul lui august incep sa-mi dau seama ca se sfarseste vacanta si tihna mea si atunci...realizez ce mica e vacanta mare! laugh.gif
Ieri am avut o zi extrem de obositoare, am terminat evalurile finale(am iesit mai mult decat onorabil la punctaj!),am fost alaturi de elevii din clasa aVIII a, fostii mei elevi , la cursul festiv si am mai fost si la un curs de formare AEL la care nu prea mai faceam diferenta dintre hard si soft laugh.gif batranetea,de! devil.gif Una peste alta ,am facut fata cu brio si am ajuns acasa pe la ora 20 .M-am culcat devreme si la ora 5 am fost ca noua tongue.gif Pana la ora asta am baut cafeaua,m-am certat cu Catitza care vrea sa se culce pe tastatura si mi-am facut pliantul cu pozele elevilor mei din clasa I pana acum,in clasa a IV a!Harnica rau,nu?A!Domnisoara mea mi-a plasat acum o bluza la calcat, cica a incercat ea s-o calce si a iesit dezastruos! devil.gif Delicii de mama...O zi buna si voua,celor ce treceti pe aici!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 15 Jun 2006, 05:53 AM
Mesaj #93


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



...sunt tare dezorientata,nu stiu ce sa cred si cum sa ma port ca sa nu-i stric inima ...N-am reusit sa comunic deloc cu fata asta,are o platosa asa de dura de nu reusesti sa ajungi la inima ei...Ma tine la distanta iar el ma intreaba mereu ce parere am.Am stat si tare putin de vorba, e drept , dar...Ea a plecat ieri si el va pleca peste o luna.E oare cea mai buna alegere?Of, ma intreb continuu daca va fi fericit, daca va fi femeia alaturi de care va imbatrani...Nu vreau sa fiu perceputa ca soacra aia care se baga in viata lor,dar nu pot fi nici indiferenta.Eram obisnuita sa fac parte din viata lui, ii cunosc toti prietenii, i-am cunoscut si fostele iubite si toate mi-au placut...Ea ma tine le distanta...


...mai am doua zile de stat cu clasa mea,azi si maine!O sa-mi fie dor de zapacitii mei,mai ales ca nu-i voi mai intalni in aceeasi formatie.Clasa se destrama, vreo 5 pleaca la un colegiu din oras, 2 la scoala sportiva, 3 in Italia sa continuie scoala alaturi de parinti, o fetita la scoala de muzica...Azi mergem impreuna la cofetarie dupa ore,ei au propus si eu ma supun...


...mai e si fiica-mea trista din dragoste...Eh!Si eu ma cosum pentru tot...Asta e viata!Zambeste,maine va fi...mai bine sau mai rau?Vom vedea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 15 Jun 2006, 07:24 AM
Mesaj #94


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (dascalita @ 15 Jun 2006, 05:53 AM)
...sunt tare dezorientata,nu stiu ce sa cred si cum sa ma port ca sa nu-i stric inima ...N-am reusit sa comunic deloc cu fata asta,are o platosa asa de dura de nu reusesti sa ajungi la inima ei...Ma tine la distanta iar el ma intreaba mereu ce parere am.Am stat si tare putin de vorba, e drept , dar...Ea a plecat ieri si el va pleca peste o luna.E oare cea mai buna alegere?Of, ma intreb continuu daca va fi fericit, daca va fi femeia alaturi de care va imbatrani...Nu vreau sa fiu perceputa ca soacra aia care se baga in viata lor,dar nu pot fi nici indiferenta.Eram obisnuita sa fac parte din viata lui, ii cunosc toti prietenii, i-am cunoscut si fostele iubite si toate mi-au placut...Ea ma tine le distanta...

Lasa ca incet incet o sa va apropiati. Mai bine asa decit amor mare la inceput si picioare-n dos dupa ceva timp...
Nu stiu nici eu daca va fi femeia linga care va imbatrini ca vezi ca garantii nu exista. E o ruleta ruseasca, azi esti, miine doar poate.
Numai bine si multa fericire smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 15 Jun 2006, 10:50 AM
Mesaj #95


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Draga Dasca wub.gif
fata poate e o speriata de soacre ca mine si pentru o lunga perioada de inceput s-a bagat in cochilia ei si studiaza biggrin.gif
nu poti stii niciodata
si chiar asa, mai bine e in relatiile care incep greu

pe domnisoara ta invat-o ca femeia nu trebuie sa iubeasca, femeia doar trebuie sa se lase iubita, adorata de barbatul care-i convine. de acolo vine implinirea, numai de acolo. o femeie indragostita nu face doi bani in ochii unui barbat. e crud, dar e adevarat. o femeie indragostita e ca o reduta deja cucerita, nu mai prezinta interes. si aici intervine suferinta.


in rest... curaj si fara teama! teama asta nu e buna la nimic


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 16 Jun 2006, 04:57 PM
Mesaj #96


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Astazi mi-am luat la revedere de la elevii mei! Am facut serbarea de sfarsit de an cu diplome, premii, coronite si multa veselie! Pentru ca n-a fost timp de serbare cu cantece si poezele am hotarat sa mergem dupa undeva,la o cofetarie,ceva.Nooooooo!Nu au fost de acord, ei vor la o terasa la pizza, ca sunt oameni seriosi de acum, nu de cofetarie! Ok, am zis, pizza sa fie! A fost bine, ni s-au mai alaturat cateva colege si s-a lasat cu o agapa in toata regula cu dans si voie buna!Ei,ca la urma frisca din salata de fructe si-au pus-o in cap, pe fata sau pe unde au mai nimerit...e de inteles!Bine ca nu au devalizat localul! tongue.gif
Apropo! Am primit multe flori,gladiole de alea lungi care mi-au amintit de Carmelita si m-am uitat sa vad daca nu-s cu varfurile tarate pe jos, tongue.gif trandafiri superbi(pacat ca erau dati cu sclipici de florarese,)margarete (modeste si frumoase-sunt preferatele mele)gerbera galbene,rosii si roz(astea-s simandicoase si pretentioase,se ofilesc repede sad.gif )crini de toate culorile si garoafe!Urmeaza o vacanta binemeritata de noi toti, parinti , copii si ...dascalita!Sa ne fie de bine, zic eu! wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 16 Jun 2006, 05:46 PM
Mesaj #97


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (dascalita @ 16 Jun 2006, 03:57 PM)
gerbera galbene,rosii si roz(astea-s simandicoase si pretentioase,se ofilesc repede sad.gif

Astea sunt florile mele preferate. biggrin.gif

Sa-ti fie de bine draga dasca vacanta ce tocmai a inceput! mwah1.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 19 Jun 2006, 01:27 PM
Mesaj #98


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



.... tongue.gif sunt vacanta!!!E o caldura naucitoare,n-a mai fost asa cald de mult!Azi am program de recuperare,adica nu fac nimic!Sa vad daca merge programul asta!In week-end am fost la parinti,la tara si azi ma simt taaare obosita!Cred ca am tras ceva curent in masina,ma dor toate articulatiile...Ma duc la tv sa lenevesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 20 Jun 2006, 07:13 AM
Mesaj #99


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Sunt in vacanta si totusi ma trezesc la 6 dimineata...Mai dureaza pana cand ceasul meu biologic intra in vacanta! laugh.gif
Fiica mea a facut febra mare... sad.gif I-am dat Nurofen sirop pentru raceala si zicea ca l-ar bea tot ca e tare bun! tongue.gif Sper ca azi sa-i fie mai bine,e un copil puternic si nu se lasa doborat asa usor.
Ma simt fara rost, am incercat sa citesc si nu pot, gandurile o iau razna si nu ma pot concentra.
Ma enerveaza Campionatul asta de fotbal,la mine in bloc din toti peretii razbat ecourile meciurilor...Zi si noapte!Inuman pentru cei ce nu inteleg fotbalul...Noroc ca am televizor de rezerva... mad.gif
E tare cald de dimineata, am udat florile din balcon.Au inflorit toate muscatele .Am baut cafeaua la ora 6 pe balcon printre flori si cu pisica alintandu-se pe langa picioarele mele...nici ea nu mai vrea sa stea in brate,e prea cald!
OK!Asta e!Ma duc la scoala sa completez registrele matricole.O zi buna si voua! mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 20 Jun 2006, 07:40 AM
Mesaj #100


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (dascalita @ 20 Jun 2006, 07:13 AM)

Ma simt fara rost

la mine e exact invers. cind lucrez program prea lung sau am putine zile libere ma simt inutila fata de mine insami. Io in timpul liber ies la plimbarica si maninc cite o inghetata leganind suav din solduri, fac o baie din aia de citeva ceasuri cu masti de buruieni si galbenus de ou pe cap, ies la o birfa pe messenger si etc etc... paleta de activitati pentru timpul liber e nelimitata. In schimb cind esti la lucru e cam aceeasi chestie, nu poti diversifica prea mult smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LINICA
mesaj 20 Jun 2006, 08:27 AM
Mesaj #101


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 640
Inscris: 6 August 04
Forumist Nr.: 4.202



Vacanta placuta, draga Dascalito! mwah1.gif
Ieri am stat si eu cu frica in san pentru copiii mei. tongue.gif
La ultima intalnire, le-am dat un test (evaluarea finala, de!) Taman basmul. Nu au luat note prea mari. Asadar, nu stiu daca sa ma bucur sau sa fiu trista pentru subiectele de ieri.
Dar trecand peste... mi-a fost dor de han zilele acestea. Ma simt din ce in ce mai obosita... abia astept concediul!
Scuza-ma ca am nimerit taman in jurnalul tau cu plangacelile mele. wub.gif

Inca o data: sa te bucuri de vacanta impreuna cu familia ta. flowers.gif


Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 20 Jun 2006, 10:07 AM
Mesaj #102


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Vă pup pe toate, aşa, de solstiţiu !


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 20 Jun 2006, 07:23 PM
Mesaj #103


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Dascalito , o vacanta minunata iti doresc , mai bine cu soare mult decat cu ploaie.
Cat despre fiu si prietena nu face greseli pe care le vei regreta.Daca vrea va veni de una singura la tine.Poate este mai timida sau poate a avut experiente triste cu semenii.Cat despre formula fericirii nu a inventat-o inca nimeni.Nu poti decat sa speri ca va fi fericit.


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 20 Jun 2006, 07:28 PM
Mesaj #104


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



@Contraste,si noi te pupam pe tine,dar cam rarut pe aici! tongue.gif
@Linica,sunt convinsa ca le-a facut bine o recapitulare asa inspirata elevilor tai!Iti inteleg oboseala,va veni si odihna,o sa vezi!
@Carmelita,fara sa stiu ce mi-ai scris,azi am fost cu o prietena la o inghetata si am stat la o terasa incercand sa intram in randul oamenilor fara griji!Aproape am reusit! laugh.gif Inghetata a fost delicioasa,cu multe fructe si bineinteles ca ingrasa,dar...de!Maine o sa iesim la o apa plata cu lamaie! rofl.gif
O sa-ti urmez sfatul si o sa ma apuc de bai cu buruieni si galbenusuri in cap,sa nu se mai vada anii!
Va pup ca va ganditi si la mine! mwah1.gif mwah1.gif mwah1.gif Si eu ma gandesc la voi! wub.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 20 Jun 2006, 07:30 PM
Mesaj #105


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Sa-mi zici si mie ce buruieni pui in bai, sa fac si io la fel biggrin.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

66 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 01:02 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman