HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Proiectul Pentru Copiii Saraci
Ben Ami
mesaj 11 Nov 2009, 08:49 AM
Mesaj #51


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 17
Inscris: 28 April 04
Din: Terra
Forumist Nr.: 3.283



QUOTE(Ben Ami @ 9 Nov 2009, 04:18 AM) *
...
celor care urmaresc Proiectul propriu-zis le pot anunta o miscare pe care urmeaza s-o facem marti seara spre miercuri, undeva prin judetul Tulcea.
ca sa fie bine ne mai trebuie 3 mousi normali si 2 perechi de boxe, functionale. evident... cine e dispus sa faca acest lucru, urmarind, asa cum am zis zilele trecute. donatia pana la destinatar. va multumim numai si pentru ca ati citit toate acestea!

facuram rost si de boxe si de mousi... poze fix intr-o saptamana. imediat ce aflu de altele... le dezvalui.
o zi deosebita!

Acest topic a fost editat de Ben Ami: 11 Nov 2009, 08:50 AM


--------------------
"Oamenii nu sunt intotdeauna ceea ce par a fi" <Lessing>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ben Ami
mesaj 12 Nov 2009, 09:53 PM
Mesaj #52


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 17
Inscris: 28 April 04
Din: Terra
Forumist Nr.: 3.283



din acest moment nu mai raspundem la absolut nici o intrebare care nu se refera la bunul mers al Proiectului pentru copiii saraci. nu mai raspundem la nici o provocare. nu mai raspundem la flame, nu mai raspundem la off-topic. nu mai raspundem la intrebari care vizeaza alte persoane neimplicate in Proiect. nu mai raspundem la intrebari "existentialiste". nu mai raspundem la intrebari care n-au nici o treaba cu un bagaj minim de cuniostinte in limba romana. nu mai raspundem la apropouri jignitoare.

raspundem tuturor persoanelor binevoitoare si bine intentionate.

acest mesaj se va regasi pe toate forumurile tuturor siteurilor unde activam si unde incercam sa facem viata mai frumoasa copiilor lipsiti de mijloace materiale corespunzatoare achizitionarii unui computer. toti copiii merita un computer.


--------------------
"Oamenii nu sunt intotdeauna ceea ce par a fi" <Lessing>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ben Ami
mesaj 13 Nov 2009, 10:16 PM
Mesaj #53


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 17
Inscris: 28 April 04
Din: Terra
Forumist Nr.: 3.283



Deci, am deplasat DEFINITIV software-ul spre o distributie Linux (din mai multe motive, unele legate de necesitatea cristalizarii ideilor care s-au perindat prin acest thread, altele de noile orientari la nivel macrosocial, si nu in ultimul rand cele legate de capacitatea noastra de a localiza astfel de softuri si a le integra intr-un sistem perfect viabil). Ei bine, acest fapt este evident din ultimile noastre postari si, mai mult decat atat, este DEFINITORIU pentru scopul nostru... "pachetul de programe" pe care un copil trebuie sa-l gaseasca pe calculatorul sau. pentru ca dorim sa facem acel material tiparit (de care am amintit in alte postari) si trebuie sa descriem in el fiecare "chestie" hardware si software, ca sa stie din start copilul care-s optiunile implicite. ce are la indemana si cam ce-ar putea face cu ele, incredintati fiind ca, daca lucrurile i se prezinta asa, mai ales ca trebuie sa stapaneasca destul de bine anumiti pasi in functionarea computerului pe o asemenea platforma, un joc va fi instalat mai greu. si nici hardul propriu-zis (placa video, cea de sunet, hardul) nu-l vor ajuta prea tare... mai ales ca trebuie sa upgradeze si driverele acestora, sa le impinga limitele mai sus (noi instaland drivere generice, cu care jocurile nu se inteleg chiar atat de usor). subliniez toate acestea pentru ca trebuie sa se inteleaga limitarile hardware si software... propiu-zise, si cam ce trebuie sa cunoasca un copil (daca are legatura la net) pentru a folosi calculatorul ca sa se joace. nu va mai zic de formatare si altele (pentru ca trebuie sa cunoasca parolele ca sa intervina la acel nivel).
ei bine, ca sa revenim, acest "pachet cu programele" cu care un copil ar avea ce face, sau din care ar avea ce invata - inca nu este pus la punct.
ne-ar ajuta orice parere motivata de o mica explicatie (de softuri facem rost usor! vrem sa pregatim calculatorul ca si cand copilul nu are acces la net, intrucat nu ne permitem sa ii asiguram si asa ceva cum foarte bine cunoasteti acest aspect).

multumim anticipat!


--------------------
"Oamenii nu sunt intotdeauna ceea ce par a fi" <Lessing>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 13 Nov 2009, 10:16 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 07:17 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman