HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

13 Pagini V  « < 5 6 7 8 9 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pd Urmatorul Psd?, Basescu urmatorul Iliescu?
Uncle Sam
mesaj 5 Jun 2007, 03:01 PM
Mesaj #211


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (cocosel @ 5 Jun 2007, 03:56 PM)
Ii cale lunga pana cand va disparea acel PNL mentionat asa ca nu va bucurati din timp... rofl.gif Sper ca ai auzit directiva Cotrocenista guvern PD-PNL-PLD...Ei ce mai zici de asta??? rofl.gif thumb_yello.gif rofl.gif

Cred ca le-a aratat penelistilor defibrilatorul. Take it or leave it! Resuscitam PNL dar nu pnl-tariceanu... ca asta am zis de fapt, ca pnl tariceanu e pe duca.
Motanul e tot in curtea PSD...parca vad ca se razgandesc si voteaza motiunea. He, he
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 5 Jun 2007, 03:05 PM
Mesaj #212


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



Ete fleosc..PNL nu va participa la negocieri si oare ce se va intampla apoi... rofl.gif PSD+PD+PLD... rofl.gif
Sa nu mai zic ca Marinarul vrea pace acusica cu Oligarhii...doamne cata moralitate si cati pun botul la porcariile din politic. thumb_yello.gif Auzi negocieri dupa ce s-au facut oala de porci... rofl.gif Bravo!!!Halal politichie. jamie.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 5 Jun 2007, 03:20 PM
Mesaj #213


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (cocosel @ 5 Jun 2007, 04:05 PM)
Sa nu mai zic ca Marinarul vrea pace acusica cu Oligarhii...doamne cata moralitate si cati pun botul la porcariile din politic. thumb_yello.gif Auzi negocieri dupa ce s-au facut oala de porci... rofl.gif Bravo!!!Halal politichie. jamie.gif

Tu asa ai inteles, ca vrea negocieri cu aia care l-au facut albie de porci? Sau cu un PNL fara Tariceanu si cei ce l-au ssutinut?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 5 Jun 2007, 03:20 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
cocosel
mesaj 5 Jun 2007, 03:27 PM
Mesaj #214


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



Asa dupa tine cine crezi ca ar putea sa-i ia locul in partid lui Tariceanu...??? laugh.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 5 Jun 2007, 03:51 PM
Mesaj #215


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (cocosel @ 5 Jun 2007, 04:27 PM)
Asa dupa tine cine crezi ca ar putea sa-i ia locul in partid lui Tariceanu...??? laugh.gif

Tariceanu este El Lider Maximo? Altul nu mai exista in PNL? Alt fiu mai iubit si mai dorit ca el nu se gaseste? Mai sa fie!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 5 Jun 2007, 03:52 PM
Mesaj #216


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



Nu intelegi!! era o intrebare...sau nu mai vezi semnul acela de la sfarsitul propozitiei...?? laugh.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 5 Jun 2007, 04:06 PM
Mesaj #217


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



Eu nu am vazut semnul de intrebare. Am vazut semnele de intrebare. Trei. Plus emoticonul. Care sugereaza si raspunsul. Dar ca sa evitam confuzia...care era sensul intrebarii tale?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 5 Jun 2007, 04:15 PM
Mesaj #218


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



Cine crezi tu ca va fi noul conducator al partidului??? biggrin.gif Simplu raspuns pe care il ocolesti incercand sa faci pe nevinovatul...hai lasa nu te obosi ca nu se stie ce se poate intampla...
Gandeste-te bine la situatia PSD+PD...care incepe sa prinda contur... rofl.gif

Este un joc de imagine pentru ca ii e teama de polul dreptei (marinarul fiind de stanga total-aka poporul lui iubit) care va prinde incepand de anul asta si care va fi unul foarte puternic care ii inclina scaunul si simte vantul acela alene al schimbarii... jamie.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Jun 2007, 04:48 PM
Mesaj #219


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Partidul-valet e disperat ! Vrea la ciolan din nou ! Cu orice risc . Chiar si cu refacerea aliantei cu PNL-ul "oligarhilor" ! Toti sunt entuziasti de propunerea Sefului lor suprem pentru consultari in vederea formarii unui guvern PNL-PD-pld . Sunt convins ca PNL nici nu se gandeste ca mai poate conta pe cuvantul unui mincinos si om fara onoare !

Acest topic a fost editat de March: 5 Jun 2007, 04:48 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 5 Jun 2007, 05:51 PM
Mesaj #220


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (March @ 5 Jun 2007, 05:48 PM)
Sunt convins ca PNL nici nu se gandeste ca mai poate conta pe cuvantul unui mincinos si om fara onoare !

Atunci de ce-l sustine pe un mincinos si om fara onoare in fruntea guvernului? unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Jun 2007, 06:02 PM
Mesaj #221


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (abis @ 5 Jun 2007, 07:51 PM)
QUOTE (March @ 5 Jun 2007, 05:48 PM)
Sunt  convins ca  PNL  nici nu se gandeste ca mai poate conta  pe cuvantul unui mincinos si om fara onoare !

Atunci de ce-l sustine pe un mincinos si om fara onoare in fruntea guvernului? unsure.gif

He-he-he ! Vrei tu sa pui semnul "egal" dar nici cel "aproximativ" nu merge ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 5 Jun 2007, 06:03 PM
Mesaj #222


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



De ce?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Jun 2007, 06:06 PM
Mesaj #223


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (abis @ 5 Jun 2007, 08:03 PM)
De ce?

Pentru ca Tariceanu nu se vrea " Arhanghelul neamului " asa cum se comporta deja ex-Suspendatu' !!


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 5 Jun 2007, 06:17 PM
Mesaj #224


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (cocosel @ 5 Jun 2007, 05:15 PM)
Cine crezi tu ca va fi noul conducator al partidului??? biggrin.gif Simplu raspuns pe care il ocolesti incercand sa faci pe nevinovatul...

Habar nu am cine poate conduce PNL-ul, sunt invatat ca ei sa se tot certe si sa se separe si sa faca aripi si aripioare... dar de ce nu spui tu, iar incepi cu raspunsuri din alea pe care sugerezi ca le stii si ca sunt simple si ca sunt evidente numai ca nu stiu din ce motive nu vrei tu sa le scrii aici?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 5 Jun 2007, 06:30 PM
Mesaj #225


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (March @ 5 Jun 2007, 07:06 PM)
QUOTE (abis @ 5 Jun 2007, 08:03 PM)
De ce?

Pentru ca Tariceanu nu se vrea " Arhanghelul neamului " asa cum se comporta deja ex-Suspendatu' !!

Deci de asta sustine PNL-ul un om mincinos si fara onoare ca premier? Doar ca nu se vrea arhanghel? E suficient asa motiv? Sau mai degraba e esential sa fie ascultator si sa nu faca surprize neplacute celor ce il tin acolo?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Jun 2007, 06:40 PM
Mesaj #226


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Uncle Sam @ 5 Jun 2007, 08:30 PM)
QUOTE (March @ 5 Jun 2007, 07:06 PM)
QUOTE (abis @ 5 Jun 2007, 08:03 PM)
De ce?

Pentru ca Tariceanu nu se vrea " Arhanghelul neamului " asa cum se comporta deja ex-Suspendatu' !!

Deci de asta sustine PNL-ul un om mincinos si fara onoare ca premier? Doar ca nu se vrea arhanghel? E suficient asa motiv? Sau mai degraba e esential sa fie ascultator si sa nu faca surprize neplacute celor ce il tin acolo?

Un presedinte mincinos si fara de onoare il depaseste in "acest rang" pe un premier ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 5 Jun 2007, 08:52 PM
Mesaj #227


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (March @ 5 Jun 2007, 07:40 PM)

Un presedinte mincinos si fara de onoare il depaseste in "acest rang" pe un premier ! tongue.gif

De acord.
Acum sa revenim la problema pe care o tot ocolesti si te asigur ca fara succes...ca de obicei cand esti inghesuit la colt...de aia sustine PNL-ul un premier mincinos si fara onoare? Ca exista si un presedinte mincinos si fara onoare?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alixanther
mesaj 6 Jun 2007, 07:32 AM
Mesaj #228


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 86
Inscris: 24 January 04
Forumist Nr.: 1.975



Eu nu inteleg o chestie cu privire la loialitatea fanilor liberali... in general se zice ca "un liberal nu are loialitati, pe el il intereseaza de unde primeste banii". Ce e asa grozav ca il cheama Tariceanu sau altcumva, adica nu mai exista CHIAR NICI UN ALT LIBERAL din PNL care sa duca greul mai departe? Da, sigur, a-l aduce pe Stolojan sau pe Mona Musca e o tampenie, s-a si vazut cribda cand si-au facut propria lor bisericuta. Dar din toti cei care AU RAMAS in partidul national liberal CHIAR NU MAI E NIMENI vazut ca demn de incredere? De unde stilul asta mafiot? Un partid liberal ar trebui sa n-aiba nici un lider, chiar scandalurile si certurile sunt principala lor putere. Puterea unui asemenea partid rezida in CAPACITATEA CA ORICARE SA POATE PRELUA CONDUCEREA, iar politica partidului sa mearga mai departe fara probleme. Atunci cand "fanii" liberali sustin ca nimeni in afara lui Tariceanu DIN PARTID (nu ma refer aici la caii troieni care au fugit la inamic) nu e capabil sa-i continue opera de conducere a unui partid (iarasi, nu ma refer la politica personala a lui Tariceanu, ci la politica partidului) asta inseamna una din doua: ori ca habar n-au ce e aia partid liberal, ori sunt PERFECT CONVINSI ca PNL nu mai e demult un asemenea partid... Un partid in care daca iei liderul ramane in deriva NU POATE FI partid liberal... Iar ca principiu de functionare un asemenea partid nu promoveaza drept lideri oameni care DEJA sunt personalitati populare si populiste, tocmai de teama ca acestia ar putea avea un ascendent nefericit pentru partid... se mizeaza pe figuri care pot fi usor DE TRANSFORMAT in lideri carismatici, prin impactul mediatic, platit cu banisorii celor care cotizeaza la mica afacere... asta-i stilul, amicilor. Nu e partid de mase, cu baza larga si cadre militante. Se bazeaza intens pe lobbysm si mass-media...

Acest topic a fost editat de Alixanther: 6 Jun 2007, 07:41 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 6 Jun 2007, 09:33 AM
Mesaj #229


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



Iata raspunsul adecvat dat de alixanther, in PNL oricine dintre cei de sus poate sa-i ia locul, insa ce nu se stie este ca nici unul nu va face jocul cotrocenist.Asa ca supozitiile alea cu aliante peste aliante sunt doar in mintea bolnava a unuia ca Baselu...Povestea este mai delicata decat pare si refacerea polului de dreapta este un pas foarte mare care va fi o oferta puternica pentru un electorat cu adevarat constient de ceea ce reprezinta o dreapta autentica.
In partea opusa o sa apara un PD fara identitate care din nou va oscila acolo unde este ciolanul...si va juca mediatic atat cat va putea incercand sa deturneze orice noua formatiune sau alianta politica.
Ideea ca sa impartit in mai multe formatiuni este aberanta, 3 ilustrii necunoscuti sau rupt de doctrina de dreapta pentru a fi alaturi de un presedinte mort din punct de vedere politic...Faptul ca sau putut rupe si forma un minuscul partid inseamna ca PNL este in continuare o forta indubitabila in comparatie cu PD care nu mizeaza decat pe un singur pion si acela putin ametit de la licorile bahice... rofl.gif In toata istoria liberala au existat rupturi unele semnificative altele care doar au indepartat "ciurucurile" laugh.gif...Asta inseamna liberalismul...fiecare are liberatatea de a face ce considera ca il reprezinta... ohyeah.gif

Acest topic a fost editat de cocosel: 6 Jun 2007, 09:52 AM


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Jun 2007, 10:44 AM
Mesaj #230


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Sa revenim la PD :

Lăsat singur în parlament de Preşedintele Băsescu, PD ramane un partid temporar orfan. Cei din PD trebuie să dea acatiste pentru o staţionare cât mai lungă la Cotroceni a dlui Băsescu. PD este dependent de Preşedinte ca un copil de ţâţă ce nu se lasă înţărcat(...)

PD a devenit un partid în adormire, trândav şi prea bucureştean. În spatele zidurilor înălţate de dl Băsescu, democraţii au un trai dulce, de copil răzgâiat. Liderii PD n-au însă charismă şi se tupilează la umbra aceluiaşi Traian Băsescu.

Musculatura partidului a devenit flască, bărbăţia atitudinală a PD se exprimă mai mult în plan mediatic, locul personalităţilor de altădată (Petre Roman, Adrian Severin, Victor Babiuc etc.) a fost ocupat de figuri palide care îi cer voie dlui Băsescu şi când vor să mănânce o îngheţată. Fabuloasa creştere în sondaje a PD nu e una sănătoasă şi reprezentanţii acestui partid vor avea, aproape sigur, revelaţii amare la alegerile europarlamentare, locale şi legislative (mai ales după trecerea la votul uninominal). Atunci şi acolo, fără să mai fie vegheaţi de aura Preşedintelui, pediştii se vor înfăţişa electoratului în toată nuditatea lor politică


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 6 Jun 2007, 12:42 PM
Mesaj #231


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (March @ 6 Jun 2007, 11:44 AM)

Musculatura partidului a devenit flască,

Parca il aud pe dude, ati castigat, vai de capul vostru, uite la noi, am pierdut, ce bine ne simtim.
(Apropo, asta nu e ziarul lui Patriciu? Nu de alta, dar tu erai cel care comentai mereu sursele si nu continutul)


Acest topic a fost editat de Uncle Sam: 6 Jun 2007, 12:44 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Jun 2007, 01:44 PM
Mesaj #232


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (March @ 5 Jun 2007, 06:48 PM)
Partidul-valet e disperat ! Vrea la ciolan din nou ! Cu orice risc . Chiar si cu refacerea aliantei cu PNL-ul "oligarhilor"  ! Toti sunt entuziasti de propunerea Sefului lor suprem pentru consultari in vederea formarii unui guvern PNL-PD-pld .

Cei mai mulţi oameni politici pupă azi ce-au scuipat ieri, cu credinţa că tot ce-i valabil în morala omului de rând nu contează în politică. Nu numai că totul e de vânzare, dar comerţul se practică la vedere. Oamenii politici sunt convinşi că toată lumea gândeşte ca ei, că alegătorii consideră pupatul şi scuipatul cu aceeaşi detaşare ca şi ei, ca pe nişte mijloace ţinând de esenţa profesiunii de politician. Nu dau doi bani pe morala noastră. De fapt, pentru senatorii, deputaţii şi activiştii de partid noi nici nu contăm ca indivizi. Suntem nişte procente. Iar procentele au ceva viaţă în ele numai din patru în patru ani.( Tudor Octavian)

Acest topic a fost editat de March: 6 Jun 2007, 01:45 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 6 Jun 2007, 02:23 PM
Mesaj #233


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



Ai inceput sa te autocitezi? Sa pui intrebari si sa raspunzi tot tu? Sa centrezi si tot tu sa dai cu capul? Sau pur si simplu vorbesti singur?
Apropo, citatul nu e din ziarele lui Voiculescu? Nu de alta, dar tu ataci frecvent sursele in loc de continut. Cred ca am sa pun treaba asta la semnatura.
M-am amuzat intodeauna la paradoxul asta...cand cineva spune ceva ce nu iti convine ataci frecvent sursa, ziarul, patronul, sponsorul, etc, etc, si dupa aia vii cu citate din...ziarul lui Voiculescu. Tu nu te simti asa, usor jenat de situatia in care te pui?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Jun 2007, 03:14 PM
Mesaj #234


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Bre tetio esti in stare sa discuti ceva pe marginea celor citate de mine sau de altii sau ai asa o mancarime pentru a face numai comentarii cu privire la persoana/persoanele care posteaza ?!? Intra si matale in normalitate pentru ca pana si Boc incearca sa fac asa ceva .


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 6 Jun 2007, 03:18 PM
Mesaj #235


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (March @ 6 Jun 2007, 04:14 PM)
Bre tetio esti in stare sa discuti ceva pe marginea celor citate de mine sau de altii sau ai asa o mancarime pentru a face numai comentarii cu privire la persoana/persoanele care posteaza ?!? Intra si matale in normalitate pentru ca pana si Boc incearca sa fac asa ceva .

Pai cand am incercat sa discutam pe tema celor citate ne-ai trimis sa ii intrebam pe autori. Te-ai decis in sfarsit sa dialoghezi? Si sa renunti sa mai ataci sursele atunci cand nu iti convine continutul? Ca daca ai luat o asa hotarare eu sunt primul dispus sa discut cu tine in mod normal. Pana atunci, nu am cum sa te iau in serios mah omule.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Jun 2007, 03:32 PM
Mesaj #236


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ca sa termin sacaiala asta repet ptr. ultima oara : ceea ce citez io in cea mai mare parte nu-i din ziarele care-l tamaiaza pe ex-Suspendat. Iar la argumentele autorului n-am sa vin io cu alte argumente sau comentarii atata timp cat sunt de acord cu el. Ti-am mai spus asta odata. Punct. Pentru ca nu mai vreau sa navig printre off-topicurile pe care le folosesti ori de cate ori vrei sa-ti arati " desteptaciunea" !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 6 Jun 2007, 04:09 PM
Mesaj #237


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (March @ 6 Jun 2007, 04:32 PM)
Ca sa termin sacaiala asta repet ptr. ultima oara : ceea ce citez io in cea mai mare parte nu-i din ziarele care-l tamaiaza pe ex-Suspendat. 

Asta am inteles, tu citezi din ziarele care il injura, fiecare cu ce-i place, e si asta un criteriu de a-ti alege lecturile.
QUOTE
Iar la argumentele autorului n-am sa vin io cu alte argumente sau comentarii atata timp cat  sunt de acord cu el.
Pai si atunci ce ne tot indemni pe noi sa comentam ceva ce tu nu ai chef sa comentezi:
QUOTE (March @ 6 Jun 2007, 04:14 PM)
Bre tetio esti in stare sa discuti ceva pe marginea celor citate de mine sau de altii
Adica cum vine asta...bai, comentati ce citez eu ca eu la randul meu nu am sa va raspund ca nu am ce sa comentez?Si atunci te intreb ce te intreba cineva mai inainte...de ce aduci citate...nu sa comentam pe marginea lor?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 1 Aug 2007, 08:57 AM
Mesaj #238


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



PD, partidul stindard al anticorupţiei, îşi apara corupţii mai vârtos decât PSD


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Sep 2007, 01:12 PM
Mesaj #239


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Se lucreaza vartos la reinvierea feseneului ! devil.gif Va fi iar numai un singur trandafir ! Rosu-portocaliu tongue.gif Dupa care se va inrosi total .

Pedeii l-au dat afara din partid pe senatorul Marinescu, cica le-a stricat imaginea. rolleyes.gif

Acest topic a fost editat de March: 19 Sep 2007, 01:12 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 19 Sep 2007, 01:44 PM
Mesaj #240


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Care-i legatura intre excluderea lui Marinescu si o eventuala fuziune PD-PSD (ipoteza pe care totusi nu sunt convins ca o iei in serios)? smile.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 19 Sep 2007, 03:06 PM
Mesaj #241


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



Marinescu:
"Din cauza poziţiilor pe care le-am luat alături de oameni de bună-credinţă, de politicieni adevăraţi, cum e domnul Iliescu, am ajuns să fiu exclus din partid"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Sep 2007, 03:32 PM
Mesaj #242


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 19 Sep 2007, 02:44 PM) *
Care-i legatura intre excluderea lui Marinescu si o eventuala fuziune PD-PSD (ipoteza pe care totusi nu sunt convins ca o iei in serios)? smile.gif


Pai uite ce zice tetia Sam mai sus. S-a dat cu ex-Cotrocelu' si nu cu bocii pesedei de la Cluj ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 28 Sep 2007, 02:41 PM
Mesaj #243


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Alo tulusii DNA-ului ! Asta se aude ? Se vede ?

Bordurile supraetajate – ultima metodă de a umfla conturile clientelei lui Videanu

După ce au terminat de înlocuit de câte două ori pe an borduri pe toate străzile, firmele clientelei PD le ridică la pătrat


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
TheK
mesaj 28 Sep 2007, 03:09 PM
Mesaj #244


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 527
Inscris: 18 December 05
Din: Constanta
Forumist Nr.: 7.493



Stai linistit, tocma si-a luat Videanu NUP de la Tulus. Nici usturoi n-a mancat ,nici gura nu-i miroase rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Sep 2007, 07:01 PM
Mesaj #245


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 19 Sep 2007, 04:32 PM) *
Pai uite ce zice tetia Sam mai sus. S-a dat cu ex-Cotrocelu' si nu cu bocii pesedei de la Cluj !

Mi se pare firesc sa fie dati afara cei care "se dau" cu Ilici.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pagini V  « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 1 June 2024 - 04:11 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman