HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

13 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pd Urmatorul Psd?, Basescu urmatorul Iliescu?
cocosel
mesaj 31 Mar 2007, 10:09 AM
Mesaj #106


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE
N-ai spus nimic cocosele cu insiruirea de mai sus.N-ai spus ce face obiectul dosarului penal si ce au adus concret procurorii la acest dosar.


Am mai spus ceva zilele trecute io nu imi exprim opinii personale legate de anumite personaje ci doar aduc in discutie legea si atat...fiecare poate interpreta cum doreste...daca vrei mai multe dosare da o fuga pana la parchet ia dosarul ca este public citeste-l si singura vei putea sa-ti formezi o opinie...
Am raspuns situatiei promovate ca saracul Berceanu nu are dosare..ba are si inca multe... rofl.gif

CODE
Legat de firmele sale,tot ce pot sa spun este ca e unii invidiosi!!!

Nu am de ce...nu ma intereseaza materialul... biggrin.gif si nici ce se intampla cu banii cuiva...

QUOTE
Ana(Pauker),Luca si cu Dej au bagat spaima-n burgheji!

Nici pe departe inseamna respectarea unor acte normative stricte..ce se regasesc in codurile acestei Tari si pe care fiecare dintre noi ar trebui sa le respectam ..nu sa beneficiem de faptul ca avem functii publice...cei nominalizati de tine isi faceau treaba pentru alte zone ale lumii si istoria acelor vremi o confirma...



--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 31 Mar 2007, 10:20 AM
Mesaj #107


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



QUOTE
Am mai spus ceva zilele trecute io nu imi exprim opinii personale legate de anumite personaje ci doar aduc in discutie legea si atat...fiecare poate interpreta cum doreste...daca vrei mai multe dosare da o fuga pana la parchet ia dosarul ca este public citeste-l si singura vei putea sa-ti formezi o opinie...
Am raspuns situatiei promovate ca saracul Berceanu nu are dosare..ba are si inca multe... rofl.gif


Care lege?Ai spus doar un numar de dosar nu si legea care a fost incalcata.Stii mai multe decit noi...spune!(vorba reclamei aleia idioate!)
Eu speram sa aflu de la tine si cine stie daca sunt probe solide,Berceanu sa intre in dizgratia mea! tongue.gif
Inca o data iti spun ca sa ne convingeti sa trecem de partea cealalta a baricadei veniti cu lucruri solide si palpabile, nu cu fumigene!


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 31 Mar 2007, 10:32 AM
Mesaj #108


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE
Inca o data iti spun ca sa ne convingeti sa trecem de partea cealalta a baricadei veniti cu lucruri solide si palpabile, nu cu fumigene!

Acuma sincer tu crezi ca daca as stii mai multe as putea vreodata sa le spun..fara sa am dovezi concrete...drept cine ma iei.. rofl.gif Totusi nu pot sa fac pe nimeni sa vina in vreo parte...pentru ca reamintesc ca nu fac parte din nici una din cele invocate...Nu asta urmaresc...argumentatii catusi de plauzibile le poti gasi si in cazul Rapirii din irak...pe care presa nu-l prea mai mediatizeaza si ai sa vezi acolo de ce...insa am repetat-o si o repet nu ma intereseaza sa transform pe nimeni in nimik..ci doar sa-l fac sa vada ce nu se poate deseori vedea...

Pai odata legea privind incompatibilitatea ministeriala...apoi abuz in serviciu...contracte preferentiale...nu ma pune sa le dau pe articole ca ma plictisesc sa le insir... thumb_yello.gif



--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 31 Mar 2007, 10:32 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 31 Mar 2007, 11:46 AM
Mesaj #109


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Michelle @ 31 Mar 2007, 09:57 AM)
Ana(Pauker),Luca si cu Dej au bagat spaima-n burgheji!

Cine-i " tovarasa Ana " azi ? Macovei ? Pai stai sa plece si sa vezi atunci potop de dosare pe capul lui Berceanu ! O sa-l toarne vartos toti aia din Craiova , care abia asteapta ocazia ohyeah.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 Apr 2007, 06:42 AM
Mesaj #110


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (cocosel @ 31 Mar 2007, 09:32 AM)
Pai odata legea privind incompatibilitatea ministeriala...apoi abuz in serviciu...contracte preferentiale...nu ma pune sa le dau pe articole ca ma plictisesc sa le insir...

Sau o dai iarasi in bara cum ai dat-o in cazul Ancai Boagiu. laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 2 Apr 2007, 10:28 AM
Mesaj #111


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE
Sau o dai iarasi in bara cum ai dat-o in cazul Ancai Boagiu.

Nu am dat-o in bara..altii cauta plasa...de care sa se agate...atunci cand le pui pe masa argumente...cum de altfel face si maretul capitan cu vasul esuat pe o plaja plina de raci...incearca sa asmuta bastinasii sa il ajute la construirea sau refacerea vaporasului...insa acestia de fapt il vor noaptea pentru a-l pune pe foc... rofl.gif
Interpretarea tine de perceptie de emotie de afinitate spre o parte sau alta..cand o sa va debarasati de astfel de apropieri veti putea sa vedeti si in larg fara binoclu... wink.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Apr 2007, 08:44 PM
Mesaj #112


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Pedistul Vasile Bran a descoperit peste noapte "valorile liberalismului" rofl.gif
Bran este vicepresedinte la Agentia Nationala pentru Protectia Mediului.

Cica si alti pedisti vor descoperi curand valori pesediste, peciste sau chiar peremiste ! laugh.gif

Acest topic a fost editat de March: 10 Apr 2007, 08:47 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Apr 2007, 09:10 PM
Mesaj #113


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cica exista o revolta surda in "cadrele de baza" ale pedeilor contra trompetei-prezidentiale Boc ! Care s-ar putea sa-si piarda "mustiucul" pentru ca e vinovat pentru linia dura adoptata contra peneleilor si scoaterea pedeilor de la guvernare. De la ciolan adica !! ohyeah.gif

Se pare ca Basescu s-ar putea sa procedeze asa cum a procedat adeseori. Aruncarea peste bord a celor care nu-i mai sunt folositori !! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Apr 2007, 08:57 AM
Mesaj #114


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Bineinteles ca sursa informatiilor despre "revolta" contra lui Boc este confidentiala, nu? smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Apr 2007, 10:22 AM
Mesaj #115


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Nu. S-a spus pe posturi tv si s-a scris in ziare ! Fii atent alata data !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Apr 2007, 01:08 PM
Mesaj #116


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Au inceput dezertarile din PD laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Apr 2007, 01:21 PM
Mesaj #117


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (March @ 11 Apr 2007, 09:22 AM)
Nu. S-a spus pe posturi tv si s-a scris in ziare ! Fii atent alata data !

Nu toti au atata timp liber cat ai tu. Totusi, care e sursa?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Apr 2007, 01:29 PM
Mesaj #118


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (abis @ 11 Apr 2007, 01:21 PM)
QUOTE (March @ 11 Apr 2007, 09:22 AM)
Nu. S-a spus pe posturi tv si s-a scris in ziare ! Fii atent alata data !

Totusi, care e sursa?

Una e chiar mai sus ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Apr 2007, 01:36 PM
Mesaj #119


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Oare securistul pedist Silvian Ionescu ( mai vechea cunostinta a lui Basescu !) de la Garda de Mediu o fi plecat ?!?



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Apr 2007, 03:27 PM
Mesaj #120


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Foc de tabara cu dosare la PD laugh.gif

Democratii sunt bulversati in zilele acestea de unele zvonuri legate de posibilitatea inlocuirii liderului PD Emil Boc cu secretarul general al partidului, Vasile Blaga, fostul ministru al Administratiei si Internelor.

Potrivit unor surse din PD, zvonurile ar fi lansate de adversarii presedintelui Boc, din interiorul partidului, care nu sustin oficializarea unei relatii cu formatiunea creata de Theodor Stolojan (PLD) . Aceasta apropiere este dorita atat de presedintele democratilor, cat si de seful statului Traian Basescu. In tot acest context fierbinte, in a doua zi de Pasti, adica luni, in curtea sediului PD din Aleea Modrogan au fost arsi cativa metri cubi de dosare. Sursele citate nu au putut preciza ce contineau dosarele de care locatarii din Aleea Modrogan au scapat prin incendiere


Acest topic a fost editat de March: 11 Apr 2007, 03:35 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 11 Apr 2007, 03:32 PM
Mesaj #121


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



Vine curatenia de primavara...uscaturile sunt indepartate,iarba este taiata,pamantul este semanat... rofl.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Apr 2007, 03:33 PM
Mesaj #122


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din ciclul : " Aliatii nostri si ai Presedintelui" tongue.gif

Furt comunisto-platformist --
Ceea ce au furat comunistii au desavarsit platformistii lui Stolojan



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Apr 2007, 05:47 PM
Mesaj #123


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (March @ 11 Apr 2007, 12:29 PM)
QUOTE (abis @ 11 Apr 2007, 01:21 PM)
QUOTE (March @ 11 Apr 2007, 09:22 AM)
Nu. S-a spus pe posturi tv si s-a scris in ziare ! Fii atent alata data !

Totusi, care e sursa?

Una e chiar mai sus ! tongue.gif

"Mai sus" era doar o trimitere la un articol despre un pedist care a preferat sa-si pastreze postul trecand la PNL decat sa demisioneze, asa cum ceruse conducerea PD. Nimic despre o posibila revolta prin care s-ar urmari debarcarea lui Boc.

Iar articolul din Ziua (mai "jos" decat intrebarea mea) nu face decat sa lanseze zvonuri bazate pe nu se stie ce surse... Poate chiar pe ce-a visat azi-noapte Sorin Rosca Stanescu (imi scapa acum care ii era numele conspirativ)... O fi adevarat sau nu, n-am de unde sa stiu. smile.gif

Cat despre ultimul link, cel legat de PLD, in primul rand nu-i on-topic aici... Pe de alta parte, pana cand se va pronunta instanta de judecata cei din PLD nu incalca nici o lege. Daca instanta va da imobilul celei care il revendica PLD-ul va trebui sa-l evacueze.

Poate esti bun sa-mi explici si mie ce inteles are fraza asta (din articolul pe care l-ai indicat): "Conform unei informatii de ultima ora, avocatul Mircea Andrei ar fi marul otravit din sanul PLD". Eu nu am inteles nimic din ea.

Acest topic a fost editat de abis: 11 Apr 2007, 05:49 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Apr 2007, 06:38 PM
Mesaj #124


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (abis @ 11 Apr 2007, 05:47 PM)
Iar articolul din Ziua (mai "jos" decat intrebarea mea) nu face decat sa lanseze zvonuri bazate pe nu se stie ce surse... Poate chiar pe ce-a visat azi-noapte Sorin Rosca Stanescu (imi scapa acum care ii era numele conspirativ)... O fi adevarat sau nu, n-am de unde sa stiu. smile.gif

Pai tu stii numai ce face Patriciu ! laugh.gif

Acest topic a fost editat de March: 11 Apr 2007, 06:38 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Apr 2007, 07:09 PM
Mesaj #125


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Dupa ce zilele trecute a declarat ca va cere instantei sa constate decesul Aliantei DA, azi Boc declara senin ca PNL si PD vor continua colaborarea in cadrul Aliantei DA la nivelul Capitalei si a municipiului Cluj !! laugh.gif Camarazii din teritoriu ii zgaltaie puternic jiltul de presedinte de partid in semn de atentionare ! tongue.gif



Acest topic a fost editat de March: 12 Apr 2007, 08:23 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Apr 2007, 07:49 AM
Mesaj #126


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Berceanu avertizeaza: "PD ar putea sa dispara" hh.gif

Fostul ministru democrat Radu Berceanu i-a atacat ieri dur pe liberalii din jurul lui Dinu Patriciu, facandu-i raspunzatori si de o eventuala „razmerita” in PD.

Totodata, solidar cu liderul PD, Emil Boc, Berceanu a afirmat ca acesta face parte din „scoala de gandire” a lui Traian Basescu. „In interiorul PD nu exista nicio schisma si nicio ruptura”, a asigurat senatorul PD intr-un interviu acordat Agentiei Mediafax.

Un conflict ar putea fi insa usor „construit din afara PD, probabil cu ajutorul unor oameni din interiorul PD, care sa fie intr-un fel sau altul motivati sa faca chestii de astea”, a atentionat Berceanu, facand aluzie la magnatul Dinu Patriciu. In opinia senatorului PD, exista chiar pericolul ca partidul din care face parte sa nu reziste unei astfel de presiuni.

„Desi s-a spus ca PNL s-ar putea sa aiba soarta PNTCD, intr-o astfel de batalie, s-ar putea ca PD sa dispara sau sa ajunga ca si PNTCD (...)




Alo ! Bocitoarele PNL-ului !!




--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 12 Apr 2007, 08:02 AM
Mesaj #127


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE (March @ 12 Apr 2007, 06:49 AM)
... s-ar putea ca PD sa dispara sau sa ajunga ca si PNTCD



Yap, sacrificat cu nonsalanta si fara nici o ezitare de artizanul intregii confuzii:Traian Basescu.
PD-ul si asa era doar "impaiat", un fel de balon, mare colorat dar inconsistent..si la fel de vulnerabil.

Abia astept desfasurarea evenimentelor..
Se aude ca Base va contraataca pe linia "dosarelor grele". Superficial cum e, si mult prea capos sa isi asculte consilierii, a uitat ca nu mai are control total asupra justitiei, ca poate fi antrenat cu usurinta in cateva dosare, sau ca altele mai vechi ce ii apartin in exclusivitate se pot redeschide...si nu in ultimul rand ca "serviciile" sunt cele mai nestatornice amante

Acest topic a fost editat de The Dude: 12 Apr 2007, 08:05 AM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Apr 2007, 08:23 AM
Mesaj #128


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (March @ 11 Apr 2007, 07:09 PM)
Dupa ce zilele trecute a declarat ca va cere instantei sa constate decesul Aliantei DA, azi Boc declara senin ca PNL si PD  vor continua colaborarea in cadrul Aliantei DA la nivelul Capitalei si a municipiului Cluj !!  laugh.gif   Camarazii din teritoriu ii zgaltaie puternic jiltul de presedinte de partid in semn de atentionare  !  tongue.gif


PD nu mai merge cu Alianta la tribunal Desi au anuntat ca vor cere instantei sa constate incetarea protocolului cu PNL, liderii PD bat acum in retragere, motivand ca demersul le-ar aduce numai probleme. Pentru ca au candidat pe liste comune la parlamentare, dar si la localele la Bucuresti si Cluj, desfiintarea Aliantei ar putea duce la blocarea, spre exemplu, a eventualelor numiri de senatori, deputati si consilieri locali in urma unor demisii.

„E vorba de parlamentari si consilieri ai Aliantei, daca aceasta se desfiinteaza, pe cine punem in loc, de la ce partid?”, explica ieri un lider PD ratiunea renuntarii la actiunea in instanta. Mai mult, subiectul nici nu mai figureaza pe ordinea de zi a Colegiului Director de astazi.


Acest topic a fost editat de March: 12 Apr 2007, 06:43 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Apr 2007, 01:53 PM
Mesaj #129


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din ciclul : " Facem parte din maretul trunchi fesenist " !! Da' nu suntem "oligarhi" laugh.gif

Mostenirea lui Blaga la MAI: un bloc nou-nout de vindut la subpret

(...) prin septembrie 2006, dupa una bucata licitatie, societatea Conimpex Company SRL a fost desemnata pentru a construi un bloc de opt etaje si 115 apartamente (...) valoarea contractului este de 7.158.583 RON. Monitorul Oficial, partea a VI-a, din noiembrie 2006, a tinut, insa, foarte tare sa ii contrazica, si arata o valoare a contractului incheiat cu Conimpex Company de 11.835.870 RON (...)
(..) patronul societatii este fostul senator pesedist Matei Vintila. De care s-a mai auzit intr-un scandal de rambursari ilegale de TVA de care a beneficiat Traian Rece, un alt senator pesedist. Cind a fost atribuit contractul firmei Conimpex, ministru in plina expansiune era ala mic de respira greu si se agita pe masura, adica, exact, Vasile Blaga. Deci, cum ar veni, PSD si PD se biiiiiip in gura pe unde apuca, insa, in spate, unde nu-i vede nimeni, o pun de-o Internationala, joaca o Marseieza si isi vad linistiti de biznisuri, dindu-si unii altora purcoaie de bani.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Apr 2007, 03:23 PM
Mesaj #130


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (abis @ 11 Apr 2007, 05:47 PM)
QUOTE (March @ 11 Apr 2007, 12:29 PM)
QUOTE (abis @ 11 Apr 2007, 01:21 PM)
QUOTE (March @ 11 Apr 2007, 09:22 AM)
Nu. S-a spus pe posturi tv si s-a scris in ziare ! Fii atent alata data !

Totusi, care e sursa?

Una e chiar mai sus ! tongue.gif

"Mai sus" era doar o trimitere la un articol despre un pedist care a preferat sa-si pastreze postul trecand la PNL decat sa demisioneze, asa cum ceruse conducerea PD. Nimic despre o posibila revolta prin care s-ar urmari debarcarea lui Boc.

De inima rea, partidul lui Boc va face Poc

Dupa scoaterea democratilor de la guvernare, miscarile din interiorul PD au inceput sa fie si mai vizibile. Cei care
s-au opus parasirii Guvernului sapa acum pe langa scaunul de presedinte al lui Emil Boc

Trebuie amintit ca Boc a fost singurul candidat la sefia PD la ultimele alegeri interne, insa Videanu, Frunzaverde si Blaga au vrut sa-l concureze pe Boc, dar, la presiunea lui Traian Basescu, acestia s-au restras din cursa


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 12 Apr 2007, 03:47 PM
Mesaj #131


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Tot surse anonime, nu? smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Apr 2007, 03:57 PM
Mesaj #132


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (abis @ 12 Apr 2007, 03:47 PM)
Tot surse anonime, nu? smile.gif

Nu, mass media ! Devii ridicul, zau ! hh.gif

Acest topic a fost editat de March: 12 Apr 2007, 03:58 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Apr 2007, 06:38 PM
Mesaj #133


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Dupa PSD , PD face si el un "guvern din umbra" ( cu Boc PM din umbra - a lui Basescu laugh.gif ) Becali a declarat ca PNG urmeaza sa faca si el unu ! rofl.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 12 Apr 2007, 06:45 PM
Mesaj #134


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (March @ 12 Apr 2007, 02:57 PM)
QUOTE (abis @ 12 Apr 2007, 03:47 PM)
Tot surse anonime, nu? smile.gif

Nu, mass media ! Devii ridicul, zau !

Sursa informatiei care apare in ziarul respectiv este tot anonima, asta era ideea... wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Apr 2007, 07:07 PM
Mesaj #135


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (abis @ 12 Apr 2007, 06:45 PM)
QUOTE (March @ 12 Apr 2007, 02:57 PM)
QUOTE (abis @ 12 Apr 2007, 03:47 PM)
Tot surse anonime, nu? smile.gif

Nu, mass media ! Devii ridicul, zau !

Sursa informatiei care apare in ziarul respectiv este tot anonima, asta era ideea... wink.gif

Majoritatea informatiilor ce apar in mass media sunt pe " surse " ! Lucru precizat intodeauna de autori sau realizatori.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 13 Apr 2007, 08:00 AM
Mesaj #136


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Si cate dintre informatiile astea se confirma? Cam 1%? laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 13 Apr 2007, 09:07 AM
Mesaj #137


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE (abis @ 13 Apr 2007, 07:00 AM)
Si cate dintre informatiile astea se confirma? Cam 1%?  laugh.gif

Nu, mai exact 78,5 % pe anul 2005 !!

Sursa ??? ...aceiasi din care ai citat si tu procentul de 1%

Acest topic a fost editat de The Dude: 13 Apr 2007, 09:08 AM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Apr 2007, 07:26 PM
Mesaj #138


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Boc papagalul lui Basescu laugh.gif

Liderul democratilor, Emil Boc, repeta - tema cu tema - discursul presedintelui Traian Basescu. Invitat acum doua zile la o emisiune de la Antea 3, Boc a reprodus aproape de perfectiune ideile lui Traian Basescu, aparute intr-un interviu publicat ieri de "Cotidianul".


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Apr 2007, 07:47 PM
Mesaj #139


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din ciclul : " Noi suntem curati " tongue.gif

Impresarul lui Andrea Bocelli, italianul Flaviano Tilesi, l-a acuzat, ieri, pe primarul Craiovei, Antonie Solomon, ca i-ar fi cerut spaga pentru a semna un contract care l-ar fi adus pe Andrea Bocelli în Banie pe data de 19 mai 2007. Tilesi sustine ca ar fi înteles ca Solomon ar fi cerut 20.000 de euro pentru a ajuta copiii saraci, dar mai târziu a realizat ca era vorba de un comision cerut de primarul PD.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 16 Apr 2007, 10:31 AM
Mesaj #140


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din ciclul : " Noi membrii partidului presedintelui suntem curati " ! hh.gif

Presedintele Grupului de Investigatii Politice (GIP), Mugur Ciuvica, acuza PSD si PD ca sustin ilegal afacerile imobiliare ale Grupului NIRO (care detine si complexul comercial "Dragonul Rosu").

Acest topic a fost editat de March: 16 Apr 2007, 10:31 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 15 May 2024 - 03:20 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman