HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Closed TopicStart new topic
> Problema cainilor maidanezi
logoss76
mesaj 4 Feb 2006, 10:56 AM
Mesaj #71


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 56
Inscris: 27 January 06
Forumist Nr.: 7.736



"Poftim in curte, draga Itzik!"
"Nu intru, vecine Gheorghe! Uite ce urat se da cainele tau la mine!"
"Hai, mai, ca doar n-o sa te manance! Ce, tu nu stii ca au sterilizat toti cainii din Bucuresti? E inofensiv!"
"Dar draga Gheorghe, mie nu mi-e frica ca ma fute! Mi-e frica ca ma musca..."

ohyeah.gif


--------------------
pro-life killer
bombing for peace!
fucking for virginity!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 5 Feb 2006, 03:36 AM
Mesaj #72


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Vine BB. iara....
Era o femeie frumoasa peste care se presarau din elicopter 5-10 tone de petale de trandafiri...

Acum vine pentru cauza cainilor...
Frati romani! de ce nu adoptati (fiindca iubiti) ceva caini vagabonzi?
Pe langa banii ei, dau si eu bani pentru castrare sau adoptare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicaV
mesaj 5 Feb 2006, 09:07 AM
Mesaj #73


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 518
Inscris: 13 December 03
Forumist Nr.: 1.472



Stie cineva care este evolutia istorica a fenomenului, de exemplu citi ciini vagabonzi existau in anumite perioade si de ce a scazut sau crescut numarul? De exemplu, am vazut ciini in Berceni pe vremea lui Ceausescu. Mi se pare ca prin centru nu prea erau. Cel putin asa cred, ca nu stateam acolo dar ma duceam la liceu si umblam des prin centru (numai in timpul zilei, ca imi aduc aminte ce rau s-a suparat mama ca atunci cind s-au anuntat rezultatele de la bac, deci intr-o zi in care oricum se intuneca tirziu, fiind vara, iar eu eram majora, s-a suparat mama ca am ajuns acasa pe la vreo 9 seara).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 5 Feb 2006, 09:07 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
nefertiti-old
mesaj 5 Feb 2006, 09:19 AM
Mesaj #74


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Pai, in zonele periferice ale oraselor erau caini de la inceput. In primul rand pentru ca acolo se aciuau, pana au invatat sa se amestece cu oamenii. In al doilea rand, acolo erau zone de case, iar cand Ceasca a decis sa 'modernizeze' tarisoara asta si a inceput sa darame casele si sa mute lumea la blocuri, cainii au ramas acolo, doar ca nu mai aveau curti.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bolt
mesaj 5 Feb 2006, 10:01 AM
Mesaj #75


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.458
Inscris: 15 June 05
Forumist Nr.: 6.455



Indiferent de solutie (civilizata) trebuie sa dispara. Iar solutia financiara trebuie sa vina in primul rand de la organizatiile care doresc protejarea lor.

Acest topic a fost editat de Bolt: 5 Feb 2006, 10:02 AM


--------------------
Ceea ce ajunge omul sa creada despre originea sa, va determina succesul sau esecul vietii sale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicaV
mesaj 5 Feb 2006, 11:09 AM
Mesaj #76


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 518
Inscris: 13 December 03
Forumist Nr.: 1.472



Cum adica, "in zonele periferice ale oraselor erau caini de la inceput"? Acum sint si in centru? Imi inchipui cum ar fi sa te urmareasca o haita de ciini la usa unei institutii civilizate, mai ales daca e intr-o cladire veche si frumoasa, de exemplu la Atheneu sau la universitate, sau chiar la liceul unde am invatat eu. Sau te plimbi pe bulevard cu javrele dupa tine... Chiar asa se intimpla acum?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 5 Feb 2006, 11:44 AM
Mesaj #77


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Neeaah, nici vorba sa fie caini pi shentru! Doar asa in haite de 5-6-7...
Cat despre institutii... eu am vazut PE PRAG la Banc Post Militari, la reprezentanta (sau ce o fi) Toyota, la inca o banca din Militari - nu mai stiu cum se cheama, la Bursa de marfuri, la Spitalul CFR samd samd samd.

Ce sa spun, e o imagine mareata si dragalasa chiar, ca tot vorbea cineva p'aci cum ca imaginea Romaniei ar suferi pentru ca isi ia de pe strazi javrele. wink.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 5 Feb 2006, 03:08 PM
Mesaj #78


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Hopaaaa! S-a trezit madame Bardot, suparata pe Basescu: Fosta cântăreaţă franceză Brigitte Bardot, apărătoare a drepturilor animalelor, îi reporşează fostului primar Traian Băsescu faptul că nu şi-a onorat angajamentele luate în cadrul programului de reducere prin sterilizare a numărului de câţini fără stăpân din Bucureşti. ... Bardot afirmă că, dacă românii iubesc aceste animale, trebuie să le ia cu ei, să le adăpostească, întrucât un câine "face parte din familie şi poate sta foarte bine în apartament cu stăpânul său".


Io nu inteleg de ce nu-i duce sa-i tina in apartamentele domniei sale.




--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 5 Feb 2006, 03:45 PM
Mesaj #79


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



QUOTE (MonicaV @ 5 Feb 2006, 10:09 AM)
Cum adica, "in zonele periferice ale oraselor erau caini de la inceput"? Acum sint si in centru? Imi inchipui cum ar fi sa te urmareasca o haita de ciini la usa unei institutii civilizate, mai ales daca e intr-o cladire veche si frumoasa, de exemplu la Atheneu sau la universitate, sau chiar la liceul unde am invatat eu. Sau te plimbi pe bulevard cu javrele dupa tine... Chiar asa se intimpla acum?

mi s-a intimplat mie, in '97 in centru.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Feb 2006, 04:24 PM
Mesaj #80


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (nefertiti @ 5 Feb 2006, 04:08 PM)
Hopaaaa! S-a trezit madame Bardot, suparata pe Basescu: Fosta cântăreaţă franceză Brigitte Bardot, apărătoare a drepturilor animalelor, îi reporşează fostului primar Traian Băsescu faptul că nu şi-a onorat angajamentele luate în cadrul programului de reducere prin sterilizare a numărului de câţini fără stăpân din Bucureşti. ... Bardot afirmă că, dacă românii iubesc aceste animale, trebuie să le ia cu ei, să le adăpostească, întrucât un câine "face parte din familie şi poate sta foarte bine în apartament cu stăpânul său".


Io nu inteleg de ce nu-i duce sa-i tina in apartamentele domniei sale.

Ce sa faca si Baba Bardot ! Ca s-o bage lumea in seama se tine de jarle ! laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 5 Feb 2006, 04:27 PM
Mesaj #81


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Pai io stiu ce sa faca? S-ar putea uita la niste telenovele, par example, sa-i curga balele dupa oarece masculi tinerei, nu dupa potaile din RO.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philosophem
mesaj 5 Feb 2006, 07:11 PM
Mesaj #82


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 28
Inscris: 5 February 06
Forumist Nr.: 7.799



QUOTE (Superunknown @ 2 Feb 2006, 04:37 PM)
De parcă imaginile cu cîini omorîţi în bătaie (atunci cînd vor începe să circule) or să repare imaginea ţării.

Solutia este ca ei sa mai fie lasati pe strada un termen scurt de acum incolo, 14 zile, de ex., timp in care cine vrea sa ii ia de pe strada si treaba lor ce face cu ei. Iar cei ramasi pe strada dupa aceste 14 zile, sa fie anihilati in modul cel mai ieftin si eficient cu putinta. Ca sa nu mai cheltuiasca primaria fonduri aiurea cu sterilizari si eutanasieri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 5 Feb 2006, 07:12 PM
Mesaj #83


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Nu cred ca omorarea cainilor reprezinta solutia... am avut si eu "probleme" cu atacuri din partea cainilor si am constatat ca atata timp cat nu ii ataci inapoi si nu faci miscari bruste, nu se intampla nimic... Plus, chestie interesanta, mai tine si de carisma, cred... Tata a fost la un moment dat inconjurat de vre-o 7 caini din astia( probabil avea impregnat in haine mirosul cainilor nostri) si credeam ca-l duc la spital... Insa in momentul in care s-a lasat pe vine si a inceput sa le vorbeasca, s-au calmat si nu au fost nici un fel de probleme... Nu consider ca principala problema o reprezinta cainii si atacurile lor... Poate ca daca ar fi pedepsiti mai rau cei care isi abandoneaza cainii sau ii gonesc de acasa, daca ar exista si s-ar aplica mai bine niste legi de ocrotire a animalelor, nu s-ar ajunge la astfel de situatii de "atacuri" care cred ca se intampla mult mai des si la altii dar nu sunt mediatizate ca la noi!


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philosophem
mesaj 5 Feb 2006, 07:19 PM
Mesaj #84


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 28
Inscris: 5 February 06
Forumist Nr.: 7.799



QUOTE (Ahriman @ 5 Feb 2006, 07:12 PM)
Nu cred ca omorarea cainilor reprezinta solutia... am avut si eu "probleme" cu atacuri din partea cainilor si am constatat ca atata timp cat nu ii ataci inapoi si nu faci miscari bruste, nu se intampla nimic... Plus, chestie interesanta, mai tine si de carisma, cred... Tata a fost la un moment dat inconjurat de vre-o 7 caini din astia( probabil avea impregnat in haine mirosul cainilor nostri) si credeam ca-l duc la spital... Insa in momentul in care s-a lasat pe vine si a inceput sa le vorbeasca, s-au calmat si nu au fost nici un fel de probleme...

Eu nu sunt obligat sa ma port in vreun fel fata de cainii maidanezi, in schimb autoritatile sunt obligate sa imi asigure securitatea.

Si sa o luam si altfel. In prezent, desi putem trai f bine doar cu meniu vegetarian, totusi cine doreste, poate manca si carne, idiferent de cate animale sunt sacrificate. Deci daca putem ucide milioane de animale doar ca asa avem chef, fara a fi obligati in vreun fel de fiziologie sau altceva, de ce ssa nu fim consistenti si sa admitem ca putem ucide si animalele fara stapan daca asa dorim.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 5 Feb 2006, 07:55 PM
Mesaj #85


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (Quantum @ 5 Feb 2006, 04:36 AM)
Frati romani! de ce nu adoptati (fiindca iubiti) ceva caini vagabonzi?
Pe langa banii ei, dau si eu bani pentru castrare sau adoptare.

Tu cati ai adoptat pana acum?


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
fis_tic
mesaj 6 Feb 2006, 12:35 AM
Mesaj #86


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 324
Inscris: 3 December 05
Forumist Nr.: 7.389



Poti sa adopti oricati, nu va scadea numarul cainilor fara stapan. Paznicii de noapte sunt vinovati in mod cert, printre altii. Ii hranesc si ii folosesc pentru a-i trezi din motaiala la apropierea strainilor. Primaria ar trebui sa-i trateze ca pe stapanii de drept ai acestor caini si sa-i faca responsabili de soarta acestora.

Acest topic a fost editat de fis_tic: 6 Feb 2006, 12:35 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 6 Feb 2006, 09:29 AM
Mesaj #87


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



mda.. sa ii importe madam bardot in franta, sa ii duca la saint tropez sa-si populeze plajele cu ei, daca toto ii iubeste atit de mult
ne rahatim pe noi pentru niste cotarle jegarite, pline de purici si de mai stie naiba ce boli, punem botu' la tot ce comenteaza niste babete mironosite, si apoi ne miram ca de ce nu ne baga americanii in seama cind e sa isi scoata omul basma curata
ha... oare de ce nu contam pentru ceilalti? sa fie pt ca nu suntem in stare sa luam o decizie, si nu avem un punct de vedere coerent si puternic?


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 6 Feb 2006, 11:29 AM
Mesaj #88


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Eu am doi caini, e suficient.
Sa adopte cine vrea caini vagabonzi de care sa fie raspunzator, cu restul trebuie aplicata repede o solutie buna si ieftina.
Ce implicatii juricice civile/penale sunt daca ucizi un caine vagabond?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 6 Feb 2006, 12:49 PM
Mesaj #89


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



ma tot intreb de implicatiile juridice... ca am vazut o gramada de caini ucisi pe sosea... si nu am auzit inca la stiri sa fi platit cineva pt o astfel de culpa...
poate ca asta e solutia, desi cam scumpa, ca se mai indoaie cite una-alta pe la masina


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 6 Feb 2006, 12:55 PM
Mesaj #90


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



QUOTE
ne rahatim pe noi pentru niste cotarle jegarite, pline de purici si de mai stie naiba ce boli, punem botu' la tot ce comenteaza niste babete mironosite, si apoi ne miram ca de ce nu ne baga americanii in seama cind e sa isi scoata omul basma curata

Ai dreptate, după ce-o să omorîm cîteva zeci de mii de cîini, să vezi ce-or să ne trateze americanii ca pe egalii lor. "Bravo băieţi, aţi trecut testul cruzimii, acum putem să vă dăm pe mînă răspîndirea democraţiei în lume. Puteţi începe cu Abu Ghraib, băieţii noştri au cam dat chix acolo..."
QUOTE
Tu cati ai adoptat pana acum?

Legea zice că nu poţi adopta mai mult de un cîine şi mi se pare corect aşa. Cei care luau mai mulţi cîini o făceau doar ca să le dea drumul înapoi în stradă.

Acest topic a fost editat de Superunknown: 6 Feb 2006, 12:57 PM


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 6 Feb 2006, 01:05 PM
Mesaj #91


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



tovarasu' mi-ai rastalmacit vorbele..
ca sa ma fac mai inteles, eu spuneam ca atit timp cit nu putem lua o decizie si scapa de cotarlele bucurestiului, nu ne putem astepta sa avem curaj sa le facem la americani vreo "nefacuta"

asa cum am mai spus-o pe forumul asta, as prefera putin mai mult ajutor pentru amaratii de pe strada, si abia apoi sa cheltuim banii publici pentru toti bubicii maidanezi

caragiale spunea cucoanei dupa ce a scapat pechinezul pe geam... "mincai-ai coada"


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 6 Feb 2006, 01:09 PM
Mesaj #92


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



O prietena de-a mea tocmai a fost muscata de caine. Nu ma tem neaparat pentru mine, daca vine la mine maidanezu' dau cu piatra si marai la el (merge intotdeauna), dar cred ca ar trebui eradicati. Sau deportati...(Judetul Dolj e destul de departe?) laugh.gif

Acest topic a fost editat de Blakut: 6 Feb 2006, 01:10 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 6 Feb 2006, 01:53 PM
Mesaj #93


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Atata tam-tam pentru niste javre. Un om care cotizeaza toata viata la asigurarile sociale primeste doua milioane si ceva pensie, pe cand pt caini vrem ferme, hoteluri, castrari, bulsitarii de-astea. In anii '50, cand Londra avea problema Bucurestiului, armata engleza a iesit la vanatoare de caini pe strazile orasului. Solutiile propuse de primaria Bucurestiului sunt mult mai umane. Ce e vrajeala asta cu drepturile animalelor?! Sa ne dea in judecata. De cand devil.gif a devenit mai importanta viata unor javre jigarite decat viata unui om? Pt a dormi unii usor se erijeaza in aparatorii unor fel si fel de cauze. Sa renunte la pantofi, curele, genti, masini, mancare marii iubitori de caini, sa se organizeze in haite si sa o ia, nenicule, la vanatoare de oameni printre blocuri. O si vad pe madama Bardot cum ridica gingas piciorusul in timp ce isi marcheaza teritoriul.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 6 Feb 2006, 03:32 PM
Mesaj #94


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



QUOTE (Blakut @ 6 Feb 2006, 01:09 PM)
Sau deportati...(Judetul Dolj e destul de departe?) laugh.gif

Ce zici de Siberia? Ar avea si rusii ocupatie...


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 6 Feb 2006, 04:51 PM
Mesaj #95


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Mai bine ii facem salam si ii vindem la chinezi. Si o sa fie si delicatese, pentru ca sunt caini salbatici, deci vanat.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 6 Feb 2006, 05:40 PM
Mesaj #96


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (Superunknown @ 6 Feb 2006, 01:55 PM)
QUOTE
Tu cati ai adoptat pana acum?

Legea zice că nu poţi adopta mai mult de un cîine şi mi se pare corect aşa. Cei care luau mai mulţi cîini o făceau doar ca să le dea drumul înapoi în stradă.

Acesta nu este un raspuns la intrebarea mea wink.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 6 Feb 2006, 05:53 PM
Mesaj #97


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



Întrebarea ta nu mi se adresa mie, ci lui Quantum. În ce mă priveşte, am adoptat 1 (un) căţel.



--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 6 Feb 2006, 07:21 PM
Mesaj #98


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Eee, nu chiar. Pentru ca mie mi se pare ca Quantum formulase propunerea pentru cei de pozitia ta (cei care sunt total impotriva unei solutii radicale). E greseala mea ca l-am intrebat de fapt pe el biggrin.gif

Multumesc de raspuns.

Acest topic a fost editat de axel: 6 Feb 2006, 07:22 PM


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 6 Feb 2006, 08:19 PM
Mesaj #99


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Vad ca pe aici exist o atitudine fata de cainii vagabonzi cam cum a existat o atitudine prin preajma celui de-al doilea razboi mondial... Care era...? A, atitudinea nazistilor fata de evrei... Imaginati-va pentru o clipa ca in locul cainilor maidanezi sunt oameni...


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 6 Feb 2006, 08:26 PM
Mesaj #100


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (Ahriman @ 6 Feb 2006, 08:19 PM)
Imaginati-va pentru o clipa ca in locul cainilor maidanezi sunt oameni...

Imagineaza-ti ca in gura maidanezilor sunt oameni. Daca nu te ajuta imaginatia uita-te la stirile de acum cateva zile.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 6 Feb 2006, 08:28 PM
Mesaj #101


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



vai de mine ce paralela total nepotrivita si neinspirata hh.gif mai ai multe d-astea profunde? poate umplem si pagina de perle...
dupa tanti care zicea ca japonezul l-a deranjat pe bietul animal din habitaclul(sic!) lui hopsala si serafimul care vede in javre neste minoritati etnice...sa ne mai gandim putin si s-o trecem la discriminare pe criterii etnice sau rasiale si p-asta si iaca-ta un motiv intemeiat sa nu mai intram in UE blink.gif

PS.am o propunere constructiva ...sa schimbam totusi din decenta titlul topicului din masacru in holocaust canin ohyeah.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 6 Feb 2006, 08:30 PM
Mesaj #102


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



suPscriu! Cine vrea rolul lui Hitler? devil.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 6 Feb 2006, 08:31 PM
Mesaj #103


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Io vreau rolul lui Hauhitler!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 6 Feb 2006, 08:32 PM
Mesaj #104


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



stai la coada!


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 6 Feb 2006, 08:43 PM
Mesaj #105


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Perla zici? Poti pune unde vrei comparatia... si am vazut oameni muscati de caini, asa cum am vazut si caini batuti de oameni(corectie! de copii tembeli si cretini care au fost invatati de niste parinti si mai idioti sa dea in caini fara nici un motiv!). Sunt curios cati din astia care doriti exterminarea cainilor aveti animale de casa, in special caini, si daca acestea v-au fost vreodata agresate de oameni inconstienti si inculti, care au invatat de la televizor sau de la altii si mai prosti sa le fie frica de caini si sa-i agreseze cu orice ocazie!!!!


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 04:08 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman