HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Lumea Dansului: Citeste si Scrie Tu Insuti-Dansand, "Dansand de-a viata"
Marcus
mesaj 5 Apr 2007, 09:17 AM
Mesaj #106


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Sper ca nu v-ati plictisit de Tango... wub.gif

http://www.youtube.com/watch?v=viXNoT_CA-Y


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 14 Apr 2007, 08:04 PM
Mesaj #107


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



Cine sa se plictiseasca de tango? unsure.gif Tangoul este un dans fermecat secret.gif ! Cine a intrat sub vraja lui, acolo a ramas, nu mai are scapare...
Aham, totusi, prietenii mei, haideti sa ne dezmortim oleaca in pisicherii pasi de dans popular olandez:

Dans olandez

... cica Grette si Sophie stiu sa faca niste prajituri cu ciocolata pe cinste! drool.gif


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 15 Apr 2007, 09:58 PM
Mesaj #108


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Ieri și azi a fost un mic concurs de dans la Timișoara, primul după mai mulți ani. Au lipsit cluburile și perechile reprezentative din țară, dar i-am putut vedea pe campionii mondiali la 10 dansuri, invitați din Germania, să dea un mic spectacol. smile.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 15 Apr 2007, 09:58 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Romelia
mesaj 16 Apr 2007, 03:35 PM
Mesaj #109


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 451
Inscris: 21 June 06
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 8.375



"Nu mi se pare corect... "

Erwin... hiya.gif
Ne dai de inteles ca ti-ai petrecut Sambata si Duminica prin Sala Sporturilor Constantin Jude... tongue.gif
QUOTE
... dar i-am putut vedea pe campionii mondiali la 10 dansuri, invitați din Germania, să dea un mic spectacol.  smile.gif

Frumos.
... nu mi-a placut cand au cazut (pe ganduri), ... wink.gif ... dar mi-a placut cand s-au sarutat.

Da. Dupa o lipsa de 7 ani din agenda cultural-sportiva a orasului Timisoara, in sfarsit s-a organizat un Concurs National de Dans Sportiv - Cupa Baroque, editia I 14.04-15.04.2007
Pacat ca lucrurile se urnesc greu, ca nu exista o legatura mai stransa intre Cluburile de Dans Sportiv din Timisoara. Si cand spun acest lucru, ma refer la faptul ca NU au participat la acest concurs toate cluburile din Timisoara (n-au fost invitate sa participe nici macar ca spectatori!... ), ce sa mai spunem despre celelalte cluburi din tara...
Asta e, ca peste TOT, se trag sfori cum e clasic la mai marii nostri... (se trag sfori din greu, nu-i asa Domnule Vitalie Trohin?)
Pacat ca ......... pana si in Dansul Sportiv "prostia" e molipsitoare!
Sunt convinsa ca mizerii exista si vor exista in continuare in sport, dar asta nu trebuie sa fie un pretext pentru unii ca sa isi atinga propriile lor scopuri. NU este corect din partea celor care conduc aceste cluburi sa amputeze sansele de afirmare ale sportivilor.
Al cui este aces razboi pana la urma?
Ufff!...
Hai sa fim mai buni!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 17 Apr 2007, 09:27 AM
Mesaj #110


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



In dimineata asta am gasit un material informativ in ziarul Compact, referitor la concursul de dans sportiv organizat la Timisoara in weekend. Citez:

Dans sportiv, la Timisoara
In zilele de 14 si 15 aprilie, la Timisoara a avut loc prima editie a Concursului national de dans sportiv - Cupa Baroque. Competitiile de dans sportiv au lipsit, din orasul de pe Bega, 7 ani, informeaza Amos News. Prin acest eveniment sportiv s-a dorit promovarea miscarii sportive in general si a dansului sportiv in special, in randul publicului timisorean de toate varstele.
"Dansul sportiv a luat un avant deosebit in ultima perioada. Consideram ca si timisorenii merita sa aiba parte in orasul lor de un concurs, care sa angreneze sute de dansatori din toata tara", a declarat Adrian Raul, principalul organizator.

.....................................................................................................

QUOTE
Pacat ca lucrurile se urnesc greu, ca nu exista o legatura mai stransa intre Cluburile de Dans Sportiv din Timisoara. Si cand spun acest lucru, ma refer la faptul ca NU au participat la acest concurs toate cluburile din Timisoara (n-au fost invitate sa participe nici macar ca spectatori!... ), ce sa mai spunem despre celelalte cluburi din tara...

@Romelia: Deocamdata important este ca primul pas s-a facut, si la Timisoara a avut loc in sfarsit un concurs de dans sportiv. Fiind prima editie de acest gen, putem fi increzatori ca lucrurile se vor indrepta pe parcurs, si va fi din ce in ce mai bine. Nu avem nimic de pierdut fiind mai optimisti! Lucruri bune se intampla! smile.gif


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Romelia
mesaj 21 May 2007, 10:48 AM
Mesaj #111


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 451
Inscris: 21 June 06
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 8.375



"The Dancer believes that his art has something to say which cannot be expressed in words or in any other way than by dancing... there are times when the simple dignity of movement can fulfill the function of a volume of words. There are movements which impinge upon the nerves with a strength that is incomparable, for movement has power to stir the senses and emotions, unique in itself. This is the dancer`s justification for being, and his reason for searching further for deeper aspects of his art."
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Camera_051.jpg ( 86.72K ) Numar descarcari: 89
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 21 May 2007, 02:23 PM
Mesaj #112


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Superb! ~ Asa cum ai spus si tu, este inutila explicatia in cuvinte a acestui fenomen care este Dansul. Este un fenomen care se naste in inima fiecarui dansator, un fenomen care prinde viata inca de la prima lectie de dans, si apoi ii cresc radacini care se ramifica in tot trupul dansatorului, facandu-l sa traiasca Dansul cu toata fiinta sa, contopindu-se cu El. Asa se nasc campionii... iar Tu esti o campioana! Esti o mica Stea! smile.gif Felicitari! mwah1.gif hug.gif


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
One_Last_Dance
mesaj 21 May 2007, 02:35 PM
Mesaj #113


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 683
Inscris: 26 December 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 5.291



"Hop si eu..." wink.gif

Multumesc, Marcus... mwah1.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 14 Jul 2007, 01:52 PM
Mesaj #114


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



Dansul... maciucilor. unsure.gif Muzica e super si nici dansul nu e rau, chiar deloc!... Uimitor ce precizie pot avea jonglerii!...

Gandini Mozart Glow Clubs



--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 14 Jul 2007, 07:37 PM
Mesaj #115


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



spoton.gif thumb_yello.gif thumb_yello.gif thumb_yello.gif
Scott Hamilton: Hungarian Rhapsody

Frumos taareee!!!


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 23 Aug 2007, 11:31 PM
Mesaj #116


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Valsul lent transforma si rasfata fiecare molecula a corpului, umpland-o de transparenta si vitalitate. Valsand, corpul intra intr-o stare de imponderabilitate, aspirand catre cer si catre infinit, fiecare miscare devine o invocare a divinitatii in slujba careia dansatorul isi dedica insasi viata...

Cum sa nu te indragostesti pe loc cand ii vezi astfel dansand? wub.gif wub.gif wub.gif
E unul din cele mai superbe valsuri pe care le-am vazut 'ever'...

http://www.youtube.com/watch?v=RaU0nzfkNBY (click!)

Un dansator adevarat isi regleaza bataile inimii dupa bataile muzicii pe care danseaza.

Acest topic a fost editat de Marcus: 24 Aug 2007, 01:18 AM


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 26 Aug 2007, 02:50 PM
Mesaj #117


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



La o petrecere recenta am facut eu un vals sa para de gheata.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
One_Last_Dance
mesaj 9 Sep 2007, 08:56 PM
Mesaj #118


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 683
Inscris: 26 December 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 5.291



~ 09 Septembrie 2007 - Galati ~
http://www.sisnet.ro/index.php?page=articol&id=18711

~ Motiv de bucurie ~

Astazi am invatat alti pasi de dans, am invatat sa "sar in sus" pe pasi de bucurie, si...
E atat de frumos sa dansezi Bucuria cand esti Fericita.

Standard - L. 4
Latino - L. 1

Si... mai sunt si alti pasi pe care trebuie sa-i invat de-acum... multi si frumosi.

"Dumnezeu, daca ia cu o mana, da cu cealalta."


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 25 Oct 2008, 10:16 AM
Mesaj #119


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



De ce ar folosi o doamna sabia?... Desigur, ca sa se apere de dragoni!! smile.gif... Pentru celelalte pericole exista cavalerii. tongue.gif

Sword Dance- Realm of Light


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiica_lunii
mesaj 26 Oct 2008, 10:17 AM
Mesaj #120


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.042
Inscris: 4 March 05
Din: Bacau
Forumist Nr.: 5.853



Cine vrea sa invete sa danseze vals?
De ce sa dai 100 de ron la o sala de dansuri, ca sa inveti vals inainte de nunta, cand poti foarte bine sa inveti gratuit? Asa facem noi, logodnicul meu si cu mine si sa stiti ca functioneaza.

http://www.youtube.com/watch?v=BadPo6o7M5E&feature=related

Acesta este pasul de baza. Noi deja am trecut de faza asta, suntem la piruetele interioare si exterioare.



--------------------
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
blogul meu cu icoane: http://madebyioanadaria.blogspot.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 3 Nov 2008, 01:28 AM
Mesaj #121


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Dragut. Ca sa fie complet filmuletul, ar mai trebui sa iti spuna si cum sa identifici bataile muzicii ca sa stii cand sa pasesti. Mai precis, la valsul lent bataia mai pronuntata (gongul) reprezinta timpul "1", daca identifici timpii muzicali, pe urma devine mai usor sa dansezi pe muzica.
Pentru valsul de nunta (valsul vienez) este ceva mai dificil sa dansezi pe muzica... pentru ca este mai rapid, si vioi.


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 28 Nov 2009, 06:08 PM
Mesaj #122


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



Korea, the best dancer ever!!! ... e superba!!! ohmy.gif


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 4 Dec 2009, 02:34 PM
Mesaj #123


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Si aici www.dancesport.ru este un site rusesc de dans sportiv care cuprinde foarte multe filmulete. Pentru cei pasionati si nu numai pt ei, aveti ce vedea. smile.gif Pentru cei care nu stiu, scoala ruseasca de dans sportiv reprezinta una din "marile puteri" ale lumii, si a produs si produce in continuare campioni mondiali.
Recomand sa cautati in special filmuletele cotate cu 5 stele.

Acest topic a fost editat de Marcus: 4 Dec 2009, 02:36 PM


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
One_Last_Dance
mesaj 2 Mar 2010, 11:13 PM
Mesaj #124


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 683
Inscris: 26 December 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 5.291



Oare scoicile pastreaza afluxurile amintirilor?...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 7 Jun 2010, 09:50 AM
Mesaj #125


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



... ohyeah.gif


Roberto Herrera y Natacha Poberaj



--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tinkerbell
mesaj 5 Feb 2011, 11:34 AM
Mesaj #126


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 534
Inscris: 1 November 05
Din: Arad, RO
Forumist Nr.: 7.178



Duminica 06.02.2011 pe TVR1 la 23,25, in cadrul intilnirilor JTI: Sylvie Guillem.

De vazut neaparat! smile.gif




--------------------
"Nu există pustiu, doar neputinţa noastră de a umple golul în care trăim."
[Octavian Paler]

last.fm user profile


Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 02:10 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman