HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info

Subiectele de discutie dedicate cartilor vor fi mutate in cadrul subforumului Universul Cartilor

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Lost-naufragiatii, Stie cineva....
gabitza ^
mesaj 5 Nov 2006, 10:24 PM
Mesaj #71


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 925
Inscris: 24 May 04
Din: Bucale
Forumist Nr.: 3.623



vazut episoadele 4 si 5. doamne cat se adanceste intriga. cand credeam ca am dat cumva de capat, mai rau se impute. acum a aparut un personaj nou intr-o alta trapa, unu' scary rau de tot care nu are ochi.
si a murit si mr. eko...de care oricum nu prea imi placea. prea multe psihoze pe capul lui...
traiesc pentru fiecare zi de joi-vineri cand fac rost de noul episod.

G.
pese: una dintre "ipotezele" emise pe baza serialului ar fi ca toti sunt nebuni, ca de fapt sunt inchisi uintr-un spital de nebuni (pe care in mintea lor il reprezinta ca pe o insula) si de fapt "the others" sunt doar niste doctori psihologi.
cam fasaiala mi se pare...ma astept la ceva mult mai....intens ca si dezlegare. biggrin.gif


--------------------
Nu refuza niciodata placerea doar pentru ca iti este frica de ceea ce ar putea spune ceilalti despre tine...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 6 Nov 2006, 08:28 AM
Mesaj #72


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Din cate imi amintesc, producatorii au exclus varianta cu insula care este doar rodul imaginatiei bolnave.


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eris
mesaj 6 Nov 2006, 12:41 PM
Mesaj #73


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 139
Inscris: 3 August 05
Forumist Nr.: 6.740



QUOTE (gabitza ^ @ 5 Nov 2006, 11:24 PM)

pese: una dintre "ipotezele" emise pe baza serialului ar fi ca toti sunt nebuni, ca de fapt sunt inchisi uintr-un spital de nebuni (pe care in mintea lor il reprezinta ca pe o insula) si de fapt "the others" sunt doar niste doctori psihologi.
cam fasaiala mi se pare...ma astept la ceva mult mai....intens ca si dezlegare. biggrin.gif

Alta ar fi ca sunt toti morti, insula reprezentand taramul dintre viata si moarte.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 6 Nov 2006, 12:41 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Blakut
mesaj 6 Nov 2006, 12:58 PM
Mesaj #74


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Si asta a fost exclusa de producatori...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eris
mesaj 6 Nov 2006, 01:27 PM
Mesaj #75


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 139
Inscris: 3 August 05
Forumist Nr.: 6.740



Ce alte ipoteze mai sunt excluse de producatori?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 6 Nov 2006, 01:32 PM
Mesaj #76


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (Eris @ 6 Nov 2006, 11:41 AM)
QUOTE (gabitza ^ @ 5 Nov 2006, 11:24 PM)

pese: una dintre "ipotezele" emise pe baza serialului ar fi ca toti sunt nebuni, ca de fapt sunt inchisi uintr-un spital de nebuni (pe care in mintea lor il reprezinta ca pe o insula) si de fapt "the others" sunt doar niste doctori psihologi.
cam fasaiala mi se pare...ma astept la ceva mult mai....intens ca si dezlegare. biggrin.gif

Alta ar fi ca sunt toti morti, insula reprezentand taramul dintre viata si moarte.

Ah, si eu, care eram convinsa ca asta e, si cand cineva moare, de fapt si-a ispasit 'pacatele' si se introace de fapt printre cei vii! unsure.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eris
mesaj 6 Nov 2006, 01:48 PM
Mesaj #77


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 139
Inscris: 3 August 05
Forumist Nr.: 6.740



QUOTE (Felina @ 6 Nov 2006, 02:32 PM)
Ah, si eu, care eram convinsa ca asta e, si cand cineva moare, de fapt si-a ispasit 'pacatele' si se introace de fapt printre cei vii! unsure.gif

Adevarul este ca ipoteza asta mi se parea cea mai plauzibila. Ai naibii producatorii astia devil.gif .

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 6 Nov 2006, 02:00 PM
Mesaj #78


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



laugh.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabitza ^
mesaj 6 Nov 2006, 10:01 PM
Mesaj #79


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 925
Inscris: 24 May 04
Din: Bucale
Forumist Nr.: 3.623



QUOTE (Felina @ 6 Nov 2006, 02:32 PM)
QUOTE (Eris @ 6 Nov 2006, 11:41 AM)
QUOTE (gabitza ^ @ 5 Nov 2006, 11:24 PM)

pese: una dintre "ipotezele" emise pe baza serialului ar fi ca toti sunt nebuni, ca de fapt sunt inchisi uintr-un spital de nebuni (pe care in mintea lor il reprezinta ca pe o insula) si de fapt "the others" sunt doar niste doctori psihologi.
cam fasaiala mi se pare...ma astept la ceva mult mai....intens ca si dezlegare. biggrin.gif

Alta ar fi ca sunt toti morti, insula reprezentand taramul dintre viata si moarte.

Ah, si eu, care eram convinsa ca asta e, si cand cineva moare, de fapt si-a ispasit 'pacatele' si se introace de fapt printre cei vii! unsure.gif

pai in cazul asta inseamna ca pana la final trebuie sa moara toti...ca deh e serial american si totul se termina cu bine, adica toti ajung in lumea celor drepti si buni.
dar daca e sa ne luam dupa ipoteza asta, hai sa analizam moartea lui Mr. Eko. El inainte de moarte a avut o tentativa de spovedanie catre fantoma fratelui lui, Yemi. Si s-ar zice ca odata ce ala ii da binecuvantarea, se poate intoarce in lumea celor drepti...ceea ce nu e asa pentru ca de fapt el spune ca nu se caieste pentru pacatele lui => nici o binecuvantare.

asa ca vine fumul si da cu el de toti copacii si il omoara. hh.gif

eu cred ca pe insula era un experiment in care "the others" scapasera de sub control si devenisera un fel de stat in stat care managuiau lucrurile dupa cum vor ei. eu inteleg ca serialul are o tenta SF dar nu mi-ar placea ca la final sa o ia de tot pe carari cu cine stie ce ipoteze mega futuriste.
pana una alta sawyer a sarutat-o pe kate. wub.gif
G.

pese: si poate poate cineva sa imi spuna si mie cum de a stiut irlandezul sa spuna despre locke ceva ce insusi Locke nu spusese inca....anume ca urmau sa se duca sa salveze pe Jack&co.


--------------------
Nu refuza niciodata placerea doar pentru ca iti este frica de ceea ce ar putea spune ceilalti despre tine...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morfeus
mesaj 9 Feb 2007, 10:51 PM
Mesaj #80


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 330
Inscris: 29 March 04
Din: Piatra lui Craciun
Forumist Nr.: 2.807



au aparut noi episoade din Lost
Se pare ca Ben stie cum sa plece de acolo ....


--------------------
"Fii romān verde şi rupe mīţa īn două" (C. Negruzzi);

-----------------------------------------------------------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 20 Aug 2009, 11:58 PM
Mesaj #81


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



No, intr-un final am inceput si eu sa ma uit la Lost... Terry O'Quinn, actorul care il joaca pe Locke, e genial! biggrin.gif Cred ca primul criteriu in alegerea actorilor a fost plansul cat mai realist tongue.gif Toti plang foarte bine.. laugh.gif Oricum, m-a prins serialul. biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 April 2024 - 11:43 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman