HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Indragostire Vs Iubire, dedicat lui alfa
(Afrodita)
mesaj 26 Jan 2008, 05:36 PM
Mesaj #106





Guests






Blakut, am avut melci ca si animale de companie - de apa, cu pesti cu tot pe langa ei biggrin.gif - si vreau sa-ti spun ca am ajuns sa-i indragesc si pot spune si iubesc - am plans cand mi-au murit unii sad.gif si le-am simtit lipsa... Dar mitza imi place si mi-e draga din mai multe motive biggrin.gif harhar.gif

Prin dialog primesti si informatii si confirmari si infirmari si uneori chiar si "denaturari ale realitatii" - depinde cu cine vorbesti si pe ce subiect tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 26 Jan 2008, 11:24 PM
Mesaj #107


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



QUOTE(calfa @ 18 Jan 2008, 07:44 PM) *
Pe scurt "Indragostire" arata in mod evident un proces tranzitoriu. Prin care se poate ajunge la un sentiment numit "Iubire".

E acea varianta de a denumi "Iubirea", si anume "Dragostea", cea care contribuie destul de mult la confuzia "Indragostire" - "Dragoste".

Ca orice tranzitie intre doua stari, "Indragostirea" e mai degraba caracterizata prin "variabilitate mare" si "varfuri". Ca orice stare, "Iubirea" e mai degraba caracterizata prin "variabilitate redusa".


Mie mi se pare ca este destul de corect(...de fapt chiar foarte bine biggrin.gif ) cum ai descris starile; ca una fiind dinamica si una statica... Dar fiind implicat un acelasi tip de energie, nu? unsure.gif

Ar exista similitudini cu "bucurie vs multumire"?

@Afrodita
QUOTE
Prin dialog primesti si informatii si confirmari si infirmari si uneori chiar si "denaturari ale realitatii" - depinde cu cine vorbesti si pe ce subiect


thumb_yello.gif Am subliniat posibilitatea care mie personal mi se pare dintre cele mai interesante tongue.gif , si as completa cu "perceptiile personale asupra realitatii".


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 26 Jan 2008, 11:24 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 01:47 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman