HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

7 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jurnal De Vacanta, [Mind the gap]
Michelle
mesaj 25 Dec 2005, 11:08 PM
Mesaj #36


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Aici la Valea Strezii vin si copii de la orfelinat.Stefan este unul din ei.El a venit de la un orfelinat din Bucuresti si este acum in clasa a 9 a la un liceu din Valenii de Munte.In Bucuresti la un moment dat n-a mai putut fi tinut la orfelinat(unde era activista mare si soacra lu domnu' Geoana) si i s-a propus sa aleaga.Una din Variante era si aici la parintele Tanase.Lui i-a placut aici (caci vazuse el la televizor !) wink.gif si l-au transferat.Asculta Usher si 50 cent iar ca planuri de viitor vrea sa se faca bucatar.Deocamdata are de taiat lemne pentru foc caci maine e sarbatoare...e Craciunul si poimaine e a 2-a zi dupa Craciun si nu va putea taia.Are o sora mai mare care este casatorita...o sa mearga sa-i faca o vizita dar deocamdata nu poate si nici ea nu-l prea suna ca ...are si ea problemele ei!Are si o mama de care nu stie prea multe ...si un tata de care a auzit ca e la puscarie si e putin tigan.Ar vrea sa-l viziteze ,ca el (taica-su) va dati seama,nu are cum!spune Stefan.
Dar Stefan nu este tigan ...si chiar daca-ar fi asta n-ar avea nici o importanta.


Acesti copii au suflete atat de curate incat nu au resentimente.Ura sau vinovatia sunt cuvinte care nu exista in vocabularul lor.

Acest topic a fost editat de Michelle: 25 Dec 2005, 11:13 PM


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 25 Dec 2005, 11:34 PM
Mesaj #37


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Mama Rita va zic este one million dolar mother.Clint Eastwood daca-ar cunoaste-o ar pali de invidie ca n-a cunoscut-o inainte de a face filmul despre boxerita lui.Adevarul este ca viata bate filmul.Iar eu daca-as face un film despre mama Rita,l-as bate pe Eastwood la fund! laugh.gif Si m-as si imbogati.Povestile ei spuse in soapta ,la gura sobei,alaturi de camera unde dormeau linistiti 3 prunci si de care ne desparte o draperie sunt mai ceva decit basmele Seherezadei.
Prin mainile ei au trecut multi copii.Ne povesteste despre o fetita crescuta de ea pe care parintii naturali au venit si au luat-o.Fetita o suna si-i spune ca ar vrea sa o vada,dar parintii o tot amagesc,o duc cu vorba si nu vor s-o aduca.Dar copilul nu poate pricepe asta...pentru el o promisiune e o promisiune si trebuie tinuta.De ce m-au mintit??o intreaba fetita pe mama Rita...dar mama Rita n-are un raspuns,are doar o lacrima in coltul ochilor cind povesteste asta.Parintii pretexteaza ca au fost cu copilul la psiholog caci plangea foarte mult si acesta ar fi spus ca e mai bine s-o tina departe de Valea Plopului.
Mama Rita are 3 fete maritate toate si ne spune ca nu intelege cum le vine acestor oameni ideea sa vinade la distante mari tocmai aici sa nasca.Ei daca i s-ar fi intamplat asa un "necaz" cu vreuna din ele zau,daca i-ar fi dat prin cap sa ia trenul si sa mearga la Cluj,sa zicem,si sa nasca acolo. Ne povesteste cum tatal unei fete de undeva din Suceava parca,a batut drumul ,si-a vazut nepotul si-a luat fata si-a plecat inapoi in sat zicand ca oricum copilul va creste mai bine aici.Caciprestigiul lui de om nu i-ar permite sa ia nepotul si sa-l creasca in sat,asa deci...cit va trai el...copilul nu va vedea acel sat si nici pe maica-sa.


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 26 Dec 2005, 12:06 AM
Mesaj #38


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Acum mama Rita are un prunc nou de care s-a atasat .E un copil special cu un handicap motor.I-au fost afectati niste centrii nervosi la nastere de aceea nu poate merge si nu poate vorbi.Dar intelege tot si e foarte sensibil.Citeodata cind poate, spune mama . Merge cu el tocmai pina la Ploiesti sa faca gimnastica recuperatorie.
L-a lasat odata la un orfelinat citeva zile si copilul a refuzat sa mai manince.Cind s-a intors sa-l ia infirmierele au ramas uimite cit de mult a mincat si ce fericit era.Pentru el mama Rita a mers in oras sa cumpere un blender nou.Cel vechi se stricase iar cu mixerul nu facea mare lucru .Copilul neputand mesteca bine,se strica la burtica.
Daca-ar putea mama Rita i-ar lua pe toti acasa la ea;desi sta vis-a vis de biserica si nu e distanta mare pina ajunge la ei citeodata doarme cu grija cind e vreunul bolnav.
Cu ocazia asta am aflat si de ce-ar mai avea nevoie aici oamenii...medicamente gen antibiotice.Aerul e rece si foarte mare umezeala aici de aceea copii au frecvente infectii respiratorii.
Un englez cica a venit odata in tabara,a vazut copiii si i-a spus ca acestia au nevoie sa mearga la mare.Asa ca donat parintelui pe fundatie o parcela de pamant cu o bojdeuca la 2 Mai.Proiectul de constructie al casei s-a cam impotmolit din lipsa de bani dar totusi mama Rita a reusit acum 2 ani ,chiar si asa,,singura intr-o casa fara lumina sau apa curenta sa aiba grija de 6 copii.Au fost la plaja si au invatat toti sa inoate.Copiilor le-a placut mult la mare dar casa... era taaale urata

Acest topic a fost editat de Michelle: 26 Dec 2005, 12:06 AM


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 26 Dec 2005, 12:06 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
dascalita
mesaj 26 Dec 2005, 12:22 AM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



...si totusi acesti copii sunt norocosi!Au un mediu sanatos in care sa traiasca...Ma bucur ca ai har de povestitor,Michelle!Avem nevoie sa stim toate astea,de multe ori uitam ceea ce conteaza cu adevarat in viata...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 26 Dec 2005, 12:35 AM
Mesaj #40


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Intr-una din poze sunt eu in spatele parintelui zgaindu-ma la o harta.Acolo ne arata parintele unde ne aflam si cam care sunt locatiile unde se afla risipiti cei 216 copii.Nu toti au incaput in sat ne zice dansul....pe unii i-am adus aici ,pe altii i-am plasat spre a fi crescuti in familiile satenilor.Pe cei zdraveni si sanatosi ii iau satenii de suflet.La ceilalti,cu probleme,au nevoie de bani caci nimeni nu ia de bunavoie spre crestere un copil bolnav,decit contra unui salariu.De obicei tot familiile sarace preiau copii.Celor cu dare de mina li s-a atrofiat gandirea si spiritul,spune parintele.E greu sa ai si bani si sa ai si minte.Banul intuneca mintea,zice domnia-sa.
Cu ce nu e de acord parintele atunci cind protectia copilului se amesteca si ea...este "plimbatul" unui copil de la o casa,la alta,de la o mama sociala la alta mama sociala.Spune ca in atari conditii copiii pierd sansa de a se mai dezvolta sanatos,psihic vorbind,iar viitorul lor este pus in primejdie.Cresc niste dezradacinati.
I-am explicat parintelui cum s-au strans acesti bani.Ca suntem o comunitate virtuala.N-a prea digerat asta.Daca sunteti o comunitate,cine tine liturghia?Cuvantul comunitate,in conditiile inexistentei criteriului de confesiune comuna-sa zicem crestin-ortodoxa-,este folosit abuziv in opinia domniei sale.


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 26 Dec 2005, 12:54 AM
Mesaj #41


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Prima oara cind s-au apucat sa construiasca in Valea Strezii primaria n-a vrut sa le dea nici o bucatica de pamint.Apoi dupa ce au ridicat ceva si oamenii tot veneau aici si DPC-ul a zis e OK ce faceti voi! primaria le-a dat voie dar acum problema era ca nu existau acte pe acele terenuri,nu le gaseau,asa ca intr-un final casele tot n-au autorizatie de constructie.Ceva ca in bancurile de la radio Erevan.
Oricum sunt multe de aflat si de povestit asa ca dansul ne-a invitat oricand dorim sa ne reunim si sa facem saltul de la o comunitate virtuala la una reala sa trecem pe la Valea Plopului si stam o noapte- doua in gazda la acesti oameni deosebit de primitori unde putem afla mai multe lucruri cu adevarat importante in viata
Isuszice dansul a venit pe pamant ca om,nu virtual!


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 26 Dec 2005, 01:09 AM
Mesaj #42


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



QUOTE (Michelle @ 26 Dec 2005, 12:35 AM)
suntem o comunitate virtuala

Trebuia sa spui ca suntem o adunatura de oameni care comunica fiecare din coltul lui tongue.gif Ar fi o idee sa fracem o excursie la vara, cu cortul sau ceva smile.gif Primiti stim ca suntem, iar pe copii aia chiar vreau sa-i vad...vreau sa vad totul... cry.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 26 Dec 2005, 03:14 PM
Mesaj #43


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Decalogul tăcerii

1. Taci, când nu ai de spus ceva valoros.
2. Taci, când ai vorbit destul.
3. Taci până când îţi vine rândul să vorbeşti.
4. Taci, atunci când eşti provocat.
5. Taci, când eşti nervos sau criticat.
6. Taci, când eşti în biserică pentru ca Dumnezeu să-ţi poată vorbi.
7. Taci, când pleci de la biserică pentru ca Duhul Sfânt să-ţi poată imprima
în mintea ta lucrurile pe care le-ai auzit.
8. Taci, când eşti ispitit să critici.
9. Taci, când eşti ispitit să vorbeşti.

10. Taci cât ai timp să gândeşti înainte de a vorbi.

…şi tăcerea să-ţi fie rugăciune


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 26 Dec 2005, 10:42 PM
Mesaj #44


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



hug.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 10 Jan 2006, 02:14 PM
Mesaj #45


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Un vis frumos? O bucata de rai?


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 23 Feb 2006, 11:46 PM
Mesaj #46


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



De ceva vreme ma viziteaza in calitate de pacient o tanara mama cu fetita si sora dumneaei.Fetita, sa-i zicem D,are 5 ani si este deosebit de inteligenta si frumos crescuta.Stie sa silabiseasca cuvinte mai mari sau mai mici scrise cu litere de tipar,vorbeste germana si engleza dar ceea ce m-a impresionat placut la ea este ca poti vorbi cu ea ca si cu un om matur si oricat de complicata ar fi terminologia folosita ea este atenta si prinde din zbor esenta.Daca insa ii violezi intimitatea prea mult sare peste subiectul respectiv ca si cum nu l-ar fi auzit si evita diplomatic sa lege o conversatie cu tine despre subiectul care o deranjeaza.
In conversatiile noastre medic-pacient apare destul de frecvent in discutie tatal copilei. Totusi fetita vorbeste destul de putin despre el,mai exact anumite raspunsuri cu privire la tati le ocoleste.
Astazi insa in asteptarea mamei ei fetita desena pe niste cartonase pe care i le daduse asistenta.Si tocmai ne explica ca vrea sa faca pentru fiecare din familia ei acelasi desen-unul pentru mami,altul pentru tati,unul pentru matusica ,pentru hai sa-i zicem baby-sittera ei si pentru Edis zicea ea.Bineinteles am intrebat-o cine este Edis.Si copilul ne-a raspuns ...este surioara mea care traieste in Turcia,ea nu vorbeste romaneste dar eu vorbesc in "ingleza "cu ea.Sigur ca n-am inteles nimic de unde si pina unde acest copil avea o surioara tocmai in Turcia cu o mama si un tata romani neaosi,tineri amindoi deci putin probabil ca vreunul din ei sa fi avut vreo viata anterioara din care sa fi rezultat un copil "care vorbeste turceste"
In fine mami intr-un moment de pauza lamureste misterul...Edis nu este nicidecum surioara lui D ci femeia pentru care sotul meu m-a parasit hh.gif cry.gif si dumneavoastra chiar o cunoasteti...a venit aici intr-o urgenta ...eu i-am dat adresa
In treacat fie spus persoana in cauza nu parea nicidecum o femeie genul femme fatale ci mai curand...o pustoaica!


Concluziile va las sa le trageti singuri cu precizarea ca mami in cauza nu este nicidecum o femeie urata,proasta sau indezirabila.Dimpotriva,este ceea ce se poate numi un om cu un suflet precum "painea lui Dumnezeu".

Merita oare sa schilodesti sufletul unui copil pentru ceva ce pare a fi mai degraba o pasiune trecatoare?



--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 24 Feb 2006, 10:31 AM
Mesaj #47


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



In cazul asta, 'tati' e un dobitoc, care nu merita atentie. Stiu ca relatiile au un milion de nuante, dar...


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 23 Mar 2006, 09:59 PM
Mesaj #48


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Anul asta va fi anul marilor schimbari.De cind a inceput am simtit asa un "wind of change"care sufla in mine...si bazindu-ma pe "oroscoape" ohyeah.gif ,glumesc desigur,care spun toate cam acelasi lucru cum ca Jupiter cam sufla in panzele scorpionilor anul asta, mi-am zis de ce nu? rolleyes.gif Asa ca sunt inscrisa la vreo citeva cursuri de specialitate ,am reinnoit aparatura in cabinet,mobilierul, ma bag sa fac de la toamna si vreo competenta ceva,pe asistenta o trimit la colegiu de la toamna, iar pe sot il trimit sa faca un MBA...asa, sa nu se plictiseasca! laugh.gif Ma gandesc ca daca as fi avut un copil il trimiteam si p-asta in scutece direct la scoala anul asta... rofl.gif asa un elan m-a cuprins!

PS.aaa si sa nu uit imi fac si radiologie...e un must!

Acest topic a fost editat de Michelle: 23 Mar 2006, 10:00 PM


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 13 Jun 2006, 08:49 PM
Mesaj #49


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Am cunoscut niste acrobati rusi veniti la circ pentru spectacol,mi-a placut sa colaborez cu ei,erau inteligenti(mai ales fata),amabili,cooperanti.Mi-au trimis citeva poze facute impreuna la cabinet cu titlul From Russia with love.
De la stanga la dreapta Sasa care face triplu salt mortal(dar la stomatolog tremura ca frunza),asistenta(care nu-i rusoaica laugh.gif )Katia-o frumusete de fata si Franco -un argentinian care danseaza tango,flamenco si facea un numar misto cu lasouri cu bile +tobe.
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  all_together.jpg ( 136.94K ) Numar descarcari: 60
 


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 2 Jul 2006, 07:10 PM
Mesaj #50


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



editat.

Acest topic a fost editat de Michelle: 2 Jul 2006, 07:28 PM


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 2 Jul 2006, 07:11 PM
Mesaj #51


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Am fost o saptamina la mare.
Am ales Romania pentru a fi contra mainstreamului care anul asta prin gurile prezicatorilor ne-au dopat,sufocat cu ideea ca ne-au luat-o bulgarii-nainte dar si pentru a vedea la fata locului daca "chiar asa nasol o fi?".Am ales Eforie Nord,ca de rebeliada Vama Veche /2 Mai mi s-a cam luat,cu snobilimea si fetele care ies la produs in Mamaia n-aveam chef sa fac cunostinta...si mi-am zis,cu ochii inchisi,fie ce-o fi, vreau sa vad si eu ce motive intemeiate sau nu ar avea strainii sa ne viziteze litoralul nostru wink.gif
Si mi-am mai propus sa vad cu pielea si articulatiile personale cum si-a dezvoltat dl Copos investitia prin Ana Hotels si Ana Aslan Health Spa.Asa ca mi-am luat bilet la Astoria,la Europa n-am mai gasit cu tratament si oricum era cam scump si pentru tratament ne-am luat acolo cite un pachet de relaxare de 6 zile.Cu aceasta ocazie am constatat ca am imbunatatit vizibil media de varsta a "tinereilor" care frecventeaza in mod asiduu baile de namol,saloanele de masaj si estetica faciala pe baza de Gerovital care formeaza acest Spa.Caci romanasii de varsta noastra nu se prea inghesuie decit la pisina exterioara,cel mult.Asta pentru ca nu stiu ce pierd! wink.gif Oricum pe dl Copos nici nu-l preocupa sa faca publicitate Spa-ului pentru targetul roman,strainii vin oricum an de an si vara si toamna iar hotelurile functioneaza la capacitate maxima.
Serviciile hoteliere(cu unele exceptii si aici ma refer la restaurant)si la faptul ca la Astoria n-au reusit sa bage inca aer conditionat,dar mai ales serviciile de la spa sunt excelente.In rest statiunea a ramas o statiune de sindicalisti familisti care umplu la refuz pizzeriile si autoservirile dar mai ales lasa muulta mizerie pe plaje si in apa.Deci in mare o statiune trista.Balciuri,tonete,magazine cu papuci si maieuri made in china,solisti la terase ce cinta cu dedicatie pentru domnul Costel,mititei , hotdogsi si saoarme la fiece pas,in fine orice fel de mincare mai putin....peste. Asa ca dragilor sa nu va imaginati ca litoralul romanesc e situat la mare si ca in mare ar trai si vreun peste in afara de salau sau pastrav de crescatorie si asta doar asa la restaurantele mai fancy rolleyes.gif Anyway ne-am descurcat si la asta pentru ca din start ne-am luat pachet doar cu mic dejun,asta ca sa nu ne legam de hotel si programele lor de masa absurde si doi,slava domnului inca se mai gasesc prieteni binevoitori care sa te indrume catre popasuri pescaresti cvasinecunoscute,mascate pe poteci neumblate, dar unde poti in sfarsit minca pesti care traiesc in mare,fratioare,scoici,melci si alte delicatese proaspat pescuite. drool.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 10 Jul 2006, 12:24 PM
Mesaj #52


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Abia acum iti citesc aventura! biggrin.gif
Ceva poze? "eu si scoica" sau asa ceva laugh.gif

plaja, plaja pe nisip ai facut?
baie in mare?


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 10 Jul 2006, 12:27 PM
Mesaj #53


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Am facut si plaja pe nisip si baie in mare printre pahare de suc ,ambalaje si multe alge....a fost sublim ohyeah.gif o sa-ti trimit poze cu moi pe mail wink.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 10 Jul 2006, 12:35 PM
Mesaj #54


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



cu paharele mai inteleg, daca ti se facea cumva pofta de ceva saramura, beai civilizat, cu paharu plutitor, da cu ambalajele ce naiba sa mai faci?

ah, poate sa impachetezi cacaou bebelului, dupa ce il speli, ca sa nu vina valu si sa-l arunce chiar pe tine... devil.gif uite aici cum gandeste oamenii


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 10 Jul 2006, 07:17 PM
Mesaj #55


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



aproape ca uitasem ca prostia nu doare si mi-au adus aminte fetele-astea rofl.gif Dar dupa cum vezi faci ceva rau si ti se intoarce ca un val de mare...


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 16 Jul 2006, 05:46 PM
Mesaj #56


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (Michelle @ 10 Jul 2006, 12:27 PM)
Am facut si plaja pe nisip si baie in mare printre pahare de suc ,ambalaje si multe alge....a fost sublim ohyeah.gif o sa-ti trimit poze cu moi pe mail wink.gif

SPER ca mai ai adresa mea de mail...? mad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 10 Aug 2006, 08:32 AM
Mesaj #57


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



AMR 7zile.de azi intr-o saptamina o sa ma bata soarele in peninsula Iberica 38.gif cu un cockteil in mina girlchat.gif iar seara voi privi cu dragastoasa uimire fundurile mici si musculoase ale dansatorilor de flamenco sorry.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 10 Aug 2006, 12:37 PM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Norocoaso!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hashaspire
mesaj 10 Aug 2006, 12:38 PM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.483
Inscris: 12 May 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.241



QUOTE (Michelle @ 10 Aug 2006, 09:32 AM)
seara voi privi cu dragastoasa uimire fundurile mici si musculoase ale dansatorilor de flamenco sorry.gif

Asta admiri tu la dansuri Flamenco? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 10 Aug 2006, 01:53 PM
Mesaj #60


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



io sa fiu sincera nu ma uit la fund ci in fata la fermoar wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 10 Aug 2006, 08:46 PM
Mesaj #61


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



sorry.gif eh,poate si acolo,nu exclud,dar sincer cind vezi fesele alea ce bine se misca in ritmul muzicii iti simti...sangele punindu-se-n miscare...promit sa fac muuuuulte poze sugestive cu exemplare faine catalane tongue.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 16 Aug 2006, 07:36 PM
Mesaj #62


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



mai am 3 ore pina plec la avion...timp in care ma voi spala pe dinti,imi pun periutele-n bocceluta si bocceluta in valizuca,ma dau cu putin ruj,inchid apa,gazu', teveul si compu'si...pe-aci ti-e drumul 44.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jude
mesaj 16 Aug 2006, 07:45 PM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.044
Inscris: 8 May 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 6.257



Of, de ce n-oi fi citit eu pana acum ce povestesti despre Eforie? Macar sa fi stiut in ce ma bag... blink.gif
Anyway, distractie placuta in strainataturi! thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de jude: 16 Aug 2006, 07:46 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 24 Aug 2006, 10:43 PM
Mesaj #64


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Flamenco
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  OLE_.jpg ( 122.74K ) Numar descarcari: 35
 


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 24 Aug 2006, 10:55 PM
Mesaj #65


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Sa bem ceva!
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  sangria.jpg ( 84.27K ) Numar descarcari: 37
 


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 28 Aug 2006, 08:16 PM
Mesaj #66


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Asadar iata-ne la ora concluziilor!Romani...NU CALATORITI cu Jinfo Tours!Eu...am facut-o! Si nu pot spune decit ca mi-a lasat un gust amar!Sa calatoresti cu avionul,zbor charter nu mai lung de 2 ore jumate si sa dormi prin aeropoarte(sic!), asteptand avionul sa vie ca pe autobuz, asta numai agentiile de turism din Romania pot aranja mad.gif Ce sa zic ,nu mai vreau sa-mi amintesc cit i-am injurat,doar ca daca voi mai merge vreodata in calatorie in strainatate si nu va fi pe cont propriu,cu bilet de avion individual, va fi cu o agentie de turism din strainatate...

Altfel Spania ,Barcelona si Costa Brava sunt wonderful!Pozele stau marturie.Spaniolii se poarta ok cu toti strainii,de altfel sunt multi englezi,olandezi,francezi... iar ei nu prea fac diferenta pentru simplul fapt ca vorbesc engleza mai prost decit noi! rofl.gif

Gaudi si Dalli sunt niste genii dintre mii de minti geniale care formeaza poporul catalan!Bravo lor...pentru demnitate,pentru gust artistic,pentru dragostea pentru traditie,pentru spiritul profund religios si nu in ultimul rand pentru inteligenta cum au gestionat aceste paminturi binecuvantate de Dumnezeu!

Una dintre minunatiile Barcelonei este Passeig de Gracia unde Gaudi a infaptuit Casa Mila sau La Pedrera.
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  La_Pedrera.jpg ( 103.19K ) Numar descarcari: 32
 


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hashaspire
mesaj 28 Aug 2006, 09:39 PM
Mesaj #67


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.483
Inscris: 12 May 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.241



Ai fost in Cordobes?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 28 Aug 2006, 09:44 PM
Mesaj #68


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Pe Las Ramblas -o ruta pietonala ce leaga Placa Catalunia de port Vell si zona maritima-umbli cu ochii mari de incantare si mina pe portofel.Artisti anonimi fac showul acestei artere ce pulseaza de viata a Barcelonei-unii fac scamatorie,altii pe statuile,altii vand pasari si animalute exotice,altii demonstratii de alba-neagra.Ati ghicit...erau ai nostri! tongue.gif De altfel "exportam" la cantareti care ne reprezinta prin trenurile ce trec prin Barcelona ca am putea sa-i dedicam chiar un minister,nu de alta dar sa fie treaba organizata si sa nu ne trezim ca nu mai are cine sa ne cinte slagare pe la nunti si botezuri. laugh.gif In 2 zile la rand m-am delectat pe drumul pina la Barcelona cu un fel de Shaquira mioritica ce canta din vagon in vagon alaturi de don Ramon alias Vali vijelie dar au avut o mare surprizacind au venit sa stranga recolta la caciulita si i-am intampinat cu un"noi suntem de-ai casei" la care tuciuriul intoarce capul zicand Ahh! ca si cum si-ar fi cerut scuze... hh.gif

Dar sa revenim la Rambla,traseu de-a lungul caruia se gaseste La Boqueria-o piata faimoasa a Barcelonei-paradis al fructelor,suncilor traditionale,pesti proaspeti si nenumarate lighioane cu mustati si carapace,vinuri,carnuri si tot ce vrei in materie de hrana proaspata...vie chiar!Aici se gasesc cele mai curate si minunate toalete intanite de mine in vreo piata...


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 28 Aug 2006, 09:54 PM
Mesaj #69


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Hash,in Cordobes...care e un matador celebru n-aveam cum sa fiu ca nu sunt doar spirit,mai am si trup...iar daca te referi la orasul Cordoba,nici,ala e in Andaluzia si nu in Catalunia unde am fost eu!
Pentru amatorii de circuite care vor sa viziteze Spania (eventual si Portugalia) in 2 saptamini...renuntati!...nu merita! veti veni mai obositi decit ati plecat si cu amintiri incetosate si carpite.Mie-mi place sa savurez pe indelete un oras si o civilizatie ,nu facind si desfacind geamantane si prin geamul autocarului! sad.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hashaspire
mesaj 28 Aug 2006, 09:58 PM
Mesaj #70


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.483
Inscris: 12 May 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.241



Cordobes e un local in care dai 15 euro, bei un pahar de vin si plangi pe Flamenco. Din-ala adevarat.
E pe Rambla, incolo inspre piata aia, nu mai stiu cum ii zice, din capatul opus Cataluniei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 12:16 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman