HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Recomandari

Siteuri partenere: Auto-Dealer.RO

9 Pagini V  « < 5 6 7 8 9 >  
Reply to this topicStart new topic
> Steaua Bucureşti, "militarii" din Ghencea
ypsilonalpha
mesaj 23 Feb 2007, 09:45 AM
Mesaj #211


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Da, deci acum chiar mi pare rău că Steaua n-a reuşit să-i elimine pe Middlesborough anul trecut şi ajungă în finală spoton.gif ... am fi văzut şi noi o finală europeană nemaivăzută, încheiată cu un scor de 7 - 0 ... mwahahahaha ...

Auzi vorbă, finala amînată ... rofl.gif rofl.gif rofl.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 23 Feb 2007, 09:54 AM
Mesaj #212


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Nu rade, ca atunci Steaua era pe val, juca chiar bine. 7-0 eexagerat. Poate 5-0, e mult mai aproape de adevar...


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 2 Apr 2007, 10:48 AM
Mesaj #213


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



Ehei ce meci facura baietzii....aseara...Rapidul mai are de invatat la capitolul experienta...Ce pacat ca nu am fost acolo pe stadion sa ma pot bucura...
Bravo baietzii!!!
Cu putin respect insa catre marele principe... mad.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 2 Apr 2007, 10:48 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Serenity
mesaj 2 Apr 2007, 11:06 AM
Mesaj #214


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Mie mi s-a parut un meci echilibrat, in care Steaua nu a stralucit cu mult mai multa putere decat Rapidul... Acu' deh, o fi subiectivitatea de vina tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 2 Apr 2007, 11:11 AM
Mesaj #215


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE
Mie mi s-a parut un meci echilibrat, in care Steaua nu a stralucit cu mult mai multa putere decat Rapidul... Acu' deh, o fi subiectivitatea de vina 

O fi cine mai stie... rofl.gif pragmatismul..pragmatismul ne ajuta sa atingem performanta...prefer astfel de meciuri in care sa triumfam decat unele pline de ocazii si sa ratam...
In plus de asta jucam in deplasare...acasa va fi spectacol sambata...unde dupa un an de absenta sper sa ma aflu printre sustinatori... smile.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 3 Apr 2007, 10:05 AM
Mesaj #216


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Ma bucur ca Steaua a dat dovada de maturitate in joc. Asta inseamna valoare: sa castigi un meci avand numai o jumatate de ocazie. Sper sa o tina tot asa.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 3 Apr 2007, 10:58 AM
Mesaj #217


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



Andra_v...jumatate cu jumatate facem un intreg si pana la urma tabela indica performanta...aaa...pentru spectacol sunt si eu de acord dar spectacolul poate incita, atrage aplauze dar...(uff dar)...cifrele jocului indica suprematia si doar ele te pot duce la performanta... smile.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 3 Apr 2007, 03:44 PM
Mesaj #218


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Exact. O echipa mare stie sa profite de putinele ocazii. In schimb, una mediocra rateaza cu zecile. Iar suporterii vor in primul rand rezultate.

Acest topic a fost editat de andra_v: 3 Apr 2007, 03:46 PM


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ShineWithMe
mesaj 4 Apr 2007, 11:08 AM
Mesaj #219


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 14
Inscris: 19 September 04
Forumist Nr.: 4.514



QUOTE
O echipa mare stie sa profite de putinele ocazii. In schimb, una mediocra rateaza cu zecile. Iar suporterii vor in primul rand rezultate.

Conform celor spuse de tine, Steaua a aratat ca o echipa mare in putine meciuri (cu Rapid, cu D.Kiev), a arata ca o echipa mediocra in multe meciuri din Liga I, si ca o echipa submediocra in cateva. smile.gif

Acest topic a fost editat de ShineWithMe: 4 Apr 2007, 11:10 AM


--------------------
sometimes a winner is a dreamer who just won't quit
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 29 Apr 2007, 04:12 PM
Mesaj #220


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



BECALI: "AFARA TOATA LUMEA, INCLUSIV EU!" rofl.gif

Gigi Becali a anunțat că Mihai Stoica a fost demis din funcția de manager general al Stelei. Nervos, Becali a dat afara tot, chiar si pe el! "Vă pot spune că MM nu mai este la Steaua manager general. Am renunțat și eu la funcția de președinte. Nici nepoții mei nu mai sunt în Consiliu de Administrație. Eu conduc Steaua până la moarte, dar nu mai sunt președinte. Înseamnă că nu am fost bun președinte, dacă Steaua a ajuns în situația care este. Am lăsat hățurile prea multă vreme. Mi-am dat seama că nu mai merit și mi-am dat mie singur demisia. Președintele nu va mai fi ca Becali până acum, să stea la Palat și să semneze actele. Cine este președuinte trebuie să muncească. Eu doar voi da ordine, voi fi amiralul suprem. Singur m-am dat afară
.

Oare Jiji renunta la conducerea clubului pentru a se pregati de viitoarele alegeri prezidentiale ? unsure.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 29 Apr 2007, 11:06 PM
Mesaj #221


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Nu. Ma rog, asa pare daca citesti pur si simplu, nu printre randuri.
Gigi e doar un tembel care spune multe. El oricum nu mai era patron de anul trecut (din cate stiu eu), impartindu-le nepotilor sai procentele de proprietate asupra clubului.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 May 2007, 01:12 PM
Mesaj #222


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Si distepti sunt uneori tolomaci, n'asa ?!

Becali, tepuit de MM Stoica cu 700.000 de euro laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 23 Jun 2007, 08:24 PM
Mesaj #223


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Fleosc !!!!!!!!!!!!!

Olaroiu a plecat la Al Hilal, Hagi e noul antrenor al Stelei. Nu ca Olaroiu ar fi fost mare antrenor, dar...

Sursa: www.gsp.ro

Acest topic a fost editat de Eclectic: 24 Jun 2007, 12:32 AM


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 23 Jun 2007, 10:12 PM
Mesaj #224


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Damn it! Sunt curioasa ce o sa se aleaga de Steaua acum, daca stam sa facem o comparatie intre perioada "Oli" si "Hagi" de la Poli Timisoara...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 24 Jun 2007, 12:32 AM
Mesaj #225


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Mda...
No, sa vedem. Desi, cel putin acum, pare cam trista situatia...


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 29 Jun 2007, 01:37 PM
Mesaj #226


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Zaglebie Lubin (campioana Poloniei) e numele adversarei Stelei in al doilea tur preliminar al CL.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 29 Jun 2007, 02:42 PM
Mesaj #227


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Nu stiu nimic despre adversara Stelei, este prima data cand aud despre Zaglebie Lubin. Cert este ca au o 'carte de vizita' buna, sunt campionii Poloniei si au in componenta cativa jucatori de echipa nationala. Steaua va avea un meci greu intalnind un adversar care trimite in teren cam tot ce are Polonia mai bun din fotbalul intern.
Suntem peste ei, dar cred ca sansele vor fi de 60%-40% in favoarea Stelei. Steaua a demonstrat ca poate prinde meciuri formidabile atunci cand este bine organizata, acum depinde mult de tactica impusa de Hagi la echipa, care din nefericire nu prea a dat roade la fostele echipe pe care le-a antrenat. Hagi trebuie sa arate ca este un antrenor bun conducand Steaua catre o noua calificare in grupele unei competitii europene. Zaglebie Lubin este un test important pentru Hagi, dar nu decisiv.

Partidele de acest gen cu echipe "fara nume", din tururile preliminare, sunt cele mai 'uracioase', in sensul ca atunci cand castigi, nimeni nu se entuziasmeaza foarte tare pt ca se asteapta victoria de la tine, dar daca pierzi, este o catastrofa, un sezon ratat, bani pierduti, etc... Amintiti-va ce greu a fost cu Shelbourne... sau echipa aceea din Serbia, imi scapa numele...

Acest topic a fost editat de Marcus: 29 Jun 2007, 02:47 PM


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 29 Jun 2007, 05:01 PM
Mesaj #228


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Gorica. wink.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 1 Aug 2007, 03:24 PM
Mesaj #229


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din ciclul : " Don' Jiji e in toate si peste tot " ! tongue.gif

Ziarele poloneze au sters pe jos cu Gigi Becali:
„Patronul Stelei - homofob, rasist şi fanatic religios“


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 1 Aug 2007, 04:15 PM
Mesaj #230


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Razboi psihologic de cea mai joasa speta.
Steaua a castigat la limita, il felicit pe Hagi ca a ales o tactica prudenta, italiana, sper ca la Bucuresti sa faca si spectacol. Au tratat meciul serios, si-au dat seama ca polonezii nu sunt de neglijat.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 1 Aug 2007, 04:25 PM
Mesaj #231


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



Eu cred ca diferenta au facut-o jucatorii si nu Hagi. Din pacate, eu inca sunt reticent la capabilitatile lui actuale de antrenor. sad.gif Sper sa demonstreze contrariul, cel putin atat timp cat sta la Steaua.


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
frozen.blue
mesaj 1 Aug 2007, 04:28 PM
Mesaj #232


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 57
Inscris: 10 September 06
Din: bacau
Forumist Nr.: 8.653



cred ca o echipa de valoare ar trebui sa il includa in lot si pe Bostina!
e unu care da banii......tot el strica si echipa,ghici oare cine "oi fi?


--------------------
my life is changing every day..........in every possible way!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 1 Aug 2007, 04:46 PM
Mesaj #233


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Iti dau dreptate, Ovidius, si eu sunt inca reticenta in privinta capacitatii sale de antrenor. Dar am remarcat tactica prudenta, nu s-a mai avantat ca in meciul de trista amintire cu Slovenia. Si i-am acordat o bila alba, inca nu incredere.
La Galata parca s-a mai maturizat, echipa a jucat bine in "era" lui scurta.
frozen.blue, Bostina pur si simplu a jucat prost. Asta nu inseamna ca nu are valoare, dar a gafat mult. Poate ca trece printr-o pasa proasta, dar in amicale a facut multe erori. Patronul nu ar exila un jucator de valoare, mai ales ca nu am auzit sa fie vreo problema financiara sau de orgoliu.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 9 Aug 2007, 12:32 PM
Mesaj #234


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Nerodata, nesigura pe ea, asa mi s-a parut aseara Steaua, cu polonezii de la Lublin. Jucatorii parca jucau prima data impreuna, parca nu intelegeau prea bine desenul tactic dorit de antrenor. Comentatorii repetau obsesiv ca doar rezultatul conteaza, ca vom uita ultima jumatate de ora, ca milioanele ce vin de pe urma calificarii sint importante...

Si poate ca au dreptate. Poate ca vom uita. Ii urez mult succes in continuare in Liga. De urmarit...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 9 Aug 2007, 01:55 PM
Mesaj #235


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE
Bostina pur si simplu a jucat prost. [] Patronul nu ar exila un jucator de valoare, mai ales ca nu am auzit sa fie vreo problema financiara sau de orgoliu.

Gigi nu-l inghite pe Bostina din cauza ca e mai rebel de felul lui si nu-l asculta pe Becali...mai trage cate o pipa, mai umbla creaga prin crasme, din astea.

In ce priveste comentariul de aseara de la ProTv, a fost cam jenant. Povesteau obsesiv despre gafa lui Zapata, care pana la urma s-ar putea sa fi fost fault (eu sunt chiar convins ca a fost). Oricum, la o situatie neclara, nu te pui sa aberezi. Sau or fi neamuri cu Miki Alexandrescu hmm.gif


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 11 Aug 2007, 02:30 PM
Mesaj #236


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Judecand la rece, Steaua lui Hagi cam scartaie. Nu m-a impresionat ca antrenor. Mi se pare ca face aceeasi greseala ca atunci cand a preluat Nationala: incearca sa impuna echipei un joc ofensiv, cu care jucatorii nu sunt obisnuiti si pt. care nu are toti oamenii potriviti. Tot el l-a ales pe Zapata care, desi i-a scapat in repriza a doua de cateva ori de gol, da impresia ca va fi un nou Carlos/Andrey. Sa vedem in urmatoarele meciuri daca rezultatele bune sunt sau nu intamplatoare.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 11 Aug 2007, 02:35 PM
Mesaj #237


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(andra_v @ 11 Aug 2007, 03:30 PM) *
Judecand la rece, Steaua lui Hagi cam scartaie. Nu m-a impresionat ca antrenor. Mi se pare ca face aceeasi greseala ca atunci cand a preluat Nationala: incearca sa impuna echipei un joc ofensiv, cu care jucatorii nu sunt obisnuiti si pt. care nu are toti oamenii potriviti. Tot el l-a ales pe Zapata care, desi i-a scapat in repriza a doua de cateva ori de gol, da impresia ca va fi un nou Carlos/Andrey. Sa vedem in urmatoarele meciuri daca rezultatele bune sunt sau nu intamplatoare.

Cum poti judeca profesionalismul lui Hagi dupa numai cateva meciuri? Sa iti faci o echipa iti trebuie cel putin 2 sezoane, nu se bate din palme.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 11 Aug 2007, 04:00 PM
Mesaj #238


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Sa zicem, prima impresie. Sper sa confirme ca antrenor. Doar am spus ca astept urmatoarele meciuri oficiale sa vad daca rezultatele bune ale Stelei sunt un accident, sau rodul unei bune pregatiri a echipei. Olaroiu, Zenga, Protasov, Piturca au inspirat incredere majoritatii spectatorilor si comentatorilor sportivi dupa cateva etape. La fel Razvan Lucescu, Rednic la alte echipe.

Acest topic a fost editat de andra_v: 11 Aug 2007, 04:02 PM


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 12 Aug 2007, 09:52 AM
Mesaj #239


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE(mariusc2)
Sa iti faci o echipa iti trebuie cel putin 2 sezoane

Pai ce echipa sa mai faca? Jucatori are, si inca buni. Daca cu jucatorii astia, dupa maxim un an jumate, nu confirma, inseamna ca poate sa stea toata viata la echipa, ca tot nu va face nimic. Uita-te de ex. la Zenga si Protasov. Au reusit in mai putin de un an sa ridice echipa si ca joc si ca rezultate. Uita-te la Uhrin de la Timisoara care a schimbat radical fata echipei si asta cu aproape aceeasi oameni ca in sezonul trecut. Parerea mea e ca un antrenor bun se reflecta dupa cateva etape din jocul echipei care trebuie sa inspire siguranta si determinare iar din meciurile de pana acum, Steaua chiar nu-mi imi inspira nimic. Victoriile din primele trei etape si meciurile de liga campionilor se datoreaza strict talentului jucatorilor si a inertiei echipei. Adevarat fata se va vedea insa in jocurile cu echipele bune.


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 16 Aug 2007, 02:57 PM
Mesaj #240


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Bate Borisosv nu are nici pe departe valoarea lui Real Madrid, nici macar a lui Lazio, dar, in ciuda acelui 2-2, Steaua a facut cel mai bun meci oficial din "era" Hagi. Echipa bielorusa este foarte buna, atletica, nu total atehnica si bine organizata. Jocul de aseara a fost bunicel si foarte spectaculos.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 30 Aug 2007, 11:12 AM
Mesaj #241


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



STEAUA PATRUNDE DIN NOU IN GRUPELE LIGII CAMPIONILOR

Steaua a invins aseara la Bucuresti cu scorul de 2-0 formatia bielorusa Bate Borisov si intra pt al doilea an consecutiv in grupele celei mai importante competitii intercluburi.
In seara asta de la orele 19.00 vom afla adversarii Stelei in grupele Ligii Campionilor. Ca si anul trecut, Steaua se afla in a treia urna valorica.

Urna 1: AC Milan, Barcelona, Liverpool, Inter Milano, Arsenal Londra, Real Madrid, Chelsea, Manchester United.
Urna 2: Valencia, Olympique Lyon, FC Porto, Sevilla / AEK Atena, PSV Eindhoven, AS Roma, Benfica, Werder Bremen.
Urna 3: Celtic Glasgow, Schalke 04, Stuttgart, Steaua, TSKA Moscova, Sporting Lisabona, Lazio, Olympique Marseille.
Urna 4: Glasgow Rangers, Sahtior Donetk, Besiktas Istanbul, Olympiakos Pireu, Fenerbahce, Dinamo Kiev, Slavia Praga, Rosenborg.


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 30 Aug 2007, 02:05 PM
Mesaj #242


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Toata lumea isi doreste ca steaua sa pice in grupa cu echipe mari ca F.C. Barcelona, Chelsea sau A.C. Milan... Pai echipele astea papa trei Stele la micul dejun. Pe Becali in inteleg ca vrea sa se umfle in pene ca l-a adus pe Ronaldinho la Bucuresti, s.a.m.d. dar eu una as prefera ca Steaua sa intalneasca echipe mai slabe si sa mearga ceva mai departe de grupe, decat sa fie macelariti pe propriul stadion... Pentru experineta si moral. Ca tare prost stau baietii la capitolul asta. Poate sa cada cu Lazio si sa-i bata laugh.gif de ce nu....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 30 Aug 2007, 07:13 PM
Mesaj #243


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Tocmai s-a tras la sorti grupa Stelei in Liga Campionilor. O grupa foarte grea:

GRUPA H

ARSENAL LONDRA
FC SEVILLA / AEK ATENA *
STEAUA BUCURESTI
SLAVIA PRAGA


Are Steaua vreo sansa reala de a se califica in saisprezecimile competitiei, sau doar sa obtina locul 3 care permite continuarea parcursului european in Cupa UEFA?

* Sevilla si AEK Atena isi disputa mansa secunda a turului III preliminar pe 3 septembrie, care a fost amanata datorita mortii lui Antonio Puerta, jucatorul lui FC Sevilla. In prima mansa, Sevilla s-a impus cu 2-0, si porneste net ca favorita, fiind cel mai probabil adversara Stelei in grupele Ligii.

Acest topic a fost editat de Marcus: 30 Aug 2007, 07:32 PM


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 31 Aug 2007, 08:34 AM
Mesaj #244


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE
O grupa foarte grea

Exista vreo grupa usoara in Liga? rolleyes.gif


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 31 Aug 2007, 11:24 AM
Mesaj #245


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Am sperat pana in ultima clipa ca putem pica in grupa A (Liverpool, FC Porto, Besiktas), acolo unde aveam cat de cat sanse mai bune de a termina pe locul 2.
In actuala grupa, n-ar fi surprinzator ca Sevilla sa castige grupa, si nu poate Steaua emite pretentii in fata lui Arsenal. Decat pentru cei care cred in miracole. rolleyes.gif Tot la locul 3 ne batem, si nu cu oricine ci cu echipa care a eliminat Ajax invingand-o atat pe teren propriu cat si in deplasare...

Iata programul de joc al Stelei in grupele Champions League:

Miercuri, 19 septembrie
ora 20.45 -> Arsenal Londra - Sevilla/AEK
ora 20.45 -> Slavia Praga - STEAUA

2 octombrie
STEAUA - Arsenal
Sevilla/AEK - Slavia Praga

23 octombrie
Sevilla/AEK - STEAUA
Arsenal - Slavia Praga

7 noiembrie
STEAUA - Sevilla/AEK
Slavia Praga - Arsenal

27 noiembrie
Sevilla/AEK - Arsenal
STEAUA - Slavia Praga

12 decembrie
Arsenal - STEAUA
Slavia Praga - Sevilla/AEK


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pagini V  « < 5 6 7 8 9 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 April 2024 - 09:23 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman