HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Blamez Presa
greengrin
mesaj 26 Jul 2005, 12:11 AM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 27
Inscris: 4 March 05
Forumist Nr.: 5.863



Aoleu vine apa si ne ia tara! Pe politicieni nu ii intereseaza. Tariceanu demisioneaza ... ba nu. Atentate in lume. Un tanar de 18 ani a violat o venerabila doamna de 100. Pe toate caile media suntem manipulati in cel mai crunt mod. Vine apa si ne ia tara pentru ca fiecare din noi nu a avut grija de ea (vezi satenii care nu isi mai sapa santuri, oameni binevoitori care defriseaza tot ce prind, diguri de care nu are nimeni grija, case construite in zone cu pericol de inundatii cu aprobari luate pe spaga de la primari corupti samd). Tu ce ai facut? Daca nu ti-ar zice toata presa ca pe politicieni nu ii interseaza si daca tu nu i-ai asculta cu asa religiozitate poate ai avea timp sa observi ca nu sta nimeni cu mainile in san, ca se munceste si se incearca sa se munceasca bine (dar e greu cu oameni care nu mai sunt obisnuiti cu ideea ca sunt platiti ca sa munceasca nu sa joace table). Daca ar face cineva nota discordanta si ar privi pozitiv, ti-ar arata cum tara incepe sa isi revina, ar adauga o nota de optimism neexagerata ci reala poate te-ar indemna si pe tine sa iesi din dulcea deprimare in care te complaci si sa realizezi ca se poate dar e nevoie de cat mai multi. (Acel cineva va fi in secunda 2 sigur concediat). Daca Tariceanu nu mai demisioneaza foarte bine. Nu e o depreciere a imaginii schimbarea de opinie in conditiile date, presa o treansforma in depreciere a imaginii. E o dovada de barbatie a unui om care poate stie ce are de facut.
Apropo...babe de 100 de ani au fost violate de perversi de 18 de cand lumea si pamantul. Daca nu ti-ar spune asta la toate posturile TV si in toate ziarele n-ai mai avea senzatia ca s-a intors pamantul cu fundu'n sus si daca nu ne-am duce sa zgarmam in cacat in zone ale caror civilizatii nu le intelegem nu ti-ar mai arunca nimeni bombe in birou. Daca te balacesti in noroi te mananca porcii.

Exemplu concret: de doua zile pe toate posturile TV plangem 7 batrani morti in Vadu Rosca in urma "tragediei". Tonul este tragic: "Majoritatea satenilor aveau un grad de rudenie cu batranii decedati" (dar nimeni nu i-a luat de acolo), vedem imagini cu satele bocind la multipla inmormantare (sensbilizare fortata). Toti trebuie sa ii plangem pe cei 7 morti. Nu zice nimeni ca in Vadu Rosca s-a dat ordin de evacuare. N-au vrut sa plece. Au incalcat autoritatea statului. Cu alte cuvinte presa, in loc sa arate ce inseamna sa neglijezi avertismentele oficiale cu privire la calamitati, sa foloseasca ocazia pentru a ne deschide ochii ignoranti, ii umple cu lacrimi smulse cu forta. Raspunsul e "asta se cere". Acum se pune problema... media formeaza caractere sociale solide si demne sau o societate dezorientata impune presei romanesti standarde sub limita imaginatiei?


--------------------
... ca nu e pomana mai mare decat sa dai o tigara aprinsa unui om lenes ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 26 Jul 2005, 12:47 AM
Mesaj #2


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Si io....
Cind ne intilnim la o bere sa o blamam ? mwah1.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 26 Jul 2005, 01:50 AM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



QUOTE
media formeaza caractere sociale solide si demne
rofl.gif
QUOTE
Daca ar face cineva nota discordanta si ar privi pozitiv, ti-ar arata cum tara incepe sa isi revina, ar adauga o nota de optimism neexagerata ci reala poate te-ar indemna si pe tine sa iesi din dulcea deprimare in care te complaci si sa realizezi ca se poate dar e nevoie de cat mai multi.
rofl.gif
Macarale rid in soare argintii... tzara-ntreaga e un shantier... pasarelele cinta... iar noi adaugam inca o variatziune la inepuizabila tema "Presa e nashpa"...


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 26 Jul 2005, 01:50 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
bdl
mesaj 26 Jul 2005, 02:50 AM
Mesaj #4


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Ba super.....
Tu nu vezi ca aici se desfasoara o idila, ce te bagi ca musca?
tongue.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 26 Jul 2005, 07:24 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



QUOTE (greengrin @ 26 Jul 2005, 01:11 AM)

Exemplu concret: de doua zile pe toate posturile TV plangem 7 batrani morti in Vadu Rosca in urma "tragediei". Tonul este tragic: "Majoritatea satenilor aveau un grad de rudenie cu batranii decedati" (dar nimeni nu i-a luat de acolo), vedem imagini cu satele bocind la multipla inmormantare (sensbilizare fortata). Toti trebuie sa ii plangem pe cei 7 morti.

Dincolo de ridicolul mesajului, mi se pare incalificabil sa iei in deradere moartea a 7 oameni. Da, a fost o tragedie - FARA GHILIMELE. Daca nici moartea atator oameni si disparitia de pe fata pamantului a unor sate intregi nu este tragedie...atunci nu mai stiu.

PS. Presa nu e marea mea dragoste- dar in acest caz a fost singura care a reactionat inca de la inceput, pe cand 'barbatelul' (cu ghilimele) de Tariceanu se juca alba-neagra cu demisia si anticipatele. Cat despre mariner... numai 'de bine'

Acest topic a fost editat de denise: 26 Jul 2005, 07:27 AM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 26 Jul 2005, 07:31 AM
Mesaj #6


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



In primul rand, io nu inteleg de ce a deschis subiectul la 'Stirile zilei', ca asta nu e stire, e parerea lui si, cel mult, se poate transforma intr-o discutie.

Da, e drept, la fel ca in alte cazuri, si de data asta presa de la noi (teveurile, de fapt) au cazut in ridicol la un moment dat. Situatia de acolo trebuia prezentata, cu tot ce a insemnat tragedia oamenilor din zona, numai ca, dupa ce s-a consumat momentul de criza, unele posturi s-au agatat de orice amanunt pe care l-au exagerat pana la penibil. Au vrut sa scoata cate o telenovela din fiecare transmisie in direct.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 26 Jul 2005, 07:46 AM
Mesaj #7


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



nefe,greengrin e ...o ea!


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 26 Jul 2005, 08:01 AM
Mesaj #8


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Sa-i fie de bine! laugh.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 26 Jul 2005, 09:42 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Greengrin, eu iti dau dreptate.
Ei cauta numai senzational, iar daca nu il gasesc il provoaca singuri. Asta pentru ca a face presa e o afacere ca oricare alta (de obicei patronii de presa sunt oameni bogati...iar ziaristii sunt mai saraci).
Pe deasupra mai sunt si spagari (ziaristii in marea lor majoritate).
Partea buna a lor e ca pot fi un semnal pentru autoritati cand acestea calca in strachini.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 26 Jul 2005, 09:44 AM
Mesaj #10


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



QUOTE (Freemann @ 26 Jul 2005, 10:42 AM)

Pe deasupra mai sunt si spagari (ziaristii in marea lor majoritate).

Asta cred ca e o exagerere, da' ma rog, fiecare cu parerea lui.

Acest topic a fost editat de nefertiti: 26 Jul 2005, 09:45 AM


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 26 Jul 2005, 10:14 AM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



I like it !
Jos cu presa ! Demisia ! Hotii ! Demisia ! Huooo ! Ati mintit boboru' cu televizoru' si calculatoru'. Si epilatoru' ... si ce-o mai fi ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 26 Jul 2005, 10:31 AM
Mesaj #12


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (greengrin @ 26 Jul 2005, 01:11 AM)
Aoleu vine apa si ne ia tara!

Greengrin: De acord cu tine! din pacate asta e realitatea. am vrut sa deschid si eu un subiect pe tema asta, dar n-am gasit energia necesara pentru a suporta replicile laugh.gif , avand in vedere ca pe aici parerile sunt impartite.

@Nefe, scuze.

@Freemann: de acord cu tine. smile.gif

Acest topic a fost editat de Felina: 26 Jul 2005, 12:11 PM


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 26 Jul 2005, 10:36 AM
Mesaj #13


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



De unde ai dedus ca le iau personal, comentariul meu de la acest topic cred ca spune altceva. Da' poate n-ai inteles... oi fi vorbit io chinezeste.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dark Angel
mesaj 26 Jul 2005, 10:38 AM
Mesaj #14


Debates Partner
*****

Grup: Membri
Mesaje: 835
Inscris: 14 May 04
Forumist Nr.: 3.492



Eu fac parte dintre cei care ignora presa cu succes. Interventiile lui Catalin Radu Tanase( parca asa il cheama pe PRO TV-istul acela fara punct si virgule in exprimare) ma fac sa rad copios.

S-ar putea sa fie si profesionisti printre ziaristii astia( sa vezi ce mi-o iau), eu n-am avut ragaz nici interes sa-i descopar. rolleyes.gif rofl.gif

Acest topic a fost editat de flower: 26 Jul 2005, 10:39 AM


--------------------
Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 26 Jul 2005, 10:42 AM
Mesaj #15


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Da, flower si felina, aveti dreptate, toti sunt niste cretini ignoranti (spre deosebire de voi).

Eu una promit sa nu mai scot o vorba aici. Poate nici in alta parte.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 26 Jul 2005, 10:46 AM
Mesaj #16


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



de acord cu greengrin...
la antena 1 totul miroase, ce miroase, pute a partid conservator in campanie

pe celelalte posturi la greu stirile deformate, ca deh... doara perceptia inseamna realitate

in plus... am remarcat cu maxima dezamagire ca unii dintre tinerii jurnalisti, de presa scrisa sau tv (ca la radio nu ma uit tongue.gif ) sunt semidocti patentati...



--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 26 Jul 2005, 10:56 AM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



QUOTE (nefertiti @ 26 Jul 2005, 11:42 AM)
Eu una promit sa nu mai scot o vorba aici. Poate nici in alta parte.

Te-ai 'nervat ? Macar ai pentru ce ?

Ia-ntreaba-le, nu vor sa lucreze putin in presa ? Sa vada cum o stire corecta e ignorata in timp ce tolomacu' roman cumpara la greu ziare de scandal ?


@ mutulica : adica matale n-ai face la fel daca ai avea TV la scara si posibilitatea de a scoate un ban pe baza lui ?

Acest topic a fost editat de Achernar: 26 Jul 2005, 10:58 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dark Angel
mesaj 26 Jul 2005, 11:05 AM
Mesaj #18


Debates Partner
*****

Grup: Membri
Mesaje: 835
Inscris: 14 May 04
Forumist Nr.: 3.492



Aloooo...zisei eu asa ceva, nefe??? Pe mine nu ma intereseaza stirile si nici reclamele...ce sa fac??? Sa ma resetez??? A...si nici fotbalul sau emisiunile cu masini. De-aia avem acasa 2 TV...ma apuca instantaneu cu lesin daca stau intr-o camera unde ruleaza la TV un meci de fotbal.


--------------------
Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 26 Jul 2005, 11:11 AM
Mesaj #19


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (Freemann @ 26 Jul 2005, 10:42 AM)
Pe deasupra mai sunt si spagari (ziaristii in marea lor majoritate).

Aici as mai avea ceva de completat: romanii in marea lor majoritate sunt spagari. laugh.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 26 Jul 2005, 11:17 AM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



Sa fie vorba de autocritica ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 26 Jul 2005, 11:19 AM
Mesaj #21


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE (Achernar @ 26 Jul 2005, 12:56 PM)
@ mutulica : adica matale n-ai face la fel daca ai avea TV la scara si posibilitatea de a scoate un ban pe baza lui ?

habar n-am ce as face, sincer

dar stiu ce fac ca si spectator, ii evit


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 26 Jul 2005, 11:22 AM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
greengrin
mesaj 26 Jul 2005, 11:42 AM
Mesaj #23


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 27
Inscris: 4 March 05
Forumist Nr.: 5.863



@Felina: cred ca asta e si ideea, parerile sa fie impartite. daca am fi toti de aceeasi parere forumul asta nu si-ar mai avea rostul

@Flower: nu cred ca finalul cel mai fericit la toata povestea asta e sa ignoram toti presa. oricum e o idee

si pana la urma tot n-am inteles: media formeaza caractere sociale sau societatea impune presei romanesti standardele?


--------------------
... ca nu e pomana mai mare decat sa dai o tigara aprinsa unui om lenes ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 26 Jul 2005, 11:46 AM
Mesaj #24


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Poata ca si una, si alta!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 26 Jul 2005, 11:48 AM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



1. Unii ziaristi (putinii profesionisiti) formeaza cel mult opinii - nu caractere. Rolul presei e sa informeze nu sa formeze. Si bine ar fi sa se opreasca aici.
2. A ignora presa e o optiune, nu o solutie. Cum tot o optiune este si ce si cat credem din informatiile furnizate de presa.

PS. Repet- faptul ca in ultima timp presa (unii, nu toti) cad in patetic si cei mai multi dintre noi au ajuns la saturatie- nu trebuie sa ne faca sa ignoram ce s-a intamplat si sa bagatelizam efectele inundatiilor.

Acest topic a fost editat de denise: 26 Jul 2005, 11:49 AM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
greengrin
mesaj 26 Jul 2005, 12:02 PM
Mesaj #26


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 27
Inscris: 4 March 05
Forumist Nr.: 5.863



denise... am trecut deja de tema "bagatelizat". ti-am inteles opinia din punctul asta de vedere si nimeni n-a mai avut nimic de comentat. de ce simti nevoia sa te certi?


--------------------
... ca nu e pomana mai mare decat sa dai o tigara aprinsa unui om lenes ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 26 Jul 2005, 12:07 PM
Mesaj #27


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



Eu am mare respect pentru ziaristii romani. Viata a facut sa cunosc si ziaristi de altii natii, in alte patrii si sa stiti ca nu-s asa de combatanti si de hotariti sa spuna adevarul. Acuma ca unul vede adevarul mai roz si altul mai inundat asta e doar chestiune de nuanta. Sau se poate lauda careva ca e absolut perfect mega super obiectiv? Si ziaristul e tot om.
Si de ce am acuza ziaristii romani ca sint spagari? Spaga e un mod de viata in romania, e o problema nationala nu una strict profesionala.
Oricum am vazut in ro cazuri de primari schimbati de un ziar local, excrocherii demascate... si am vazut in vestul democratic si civilizat jurnalist caruia i s-a bagat pumnul in gura intr-o chestiune in care avea perfecta dreptate. Si colegii de breasla au stat si s-au uitat ca la show... ca n-au indraznit sa se puna cu politicul in rau... Da! Stiu caz in care un jurnalist austriac a spus adevarul, a fost dat afara din slujba si nimeni n-a facut nimic, n-a zis nimic!
Deci macar atita sa lasam ziaristului roman, faptul ca atunci cind are de spus o spune si ca lupta pentru cuvintul lui... ce e a lui e a lui! La urma urmei mass media este ochiul opiniei publice, fara ziaristi am fi orbi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 26 Jul 2005, 12:13 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



@greengrin blink.gif Unde vezi tu cearta?! Sau chiar ai citit doar PS-ul din mesajul meu (care nu se referea numai la tine).
Pur si simplu nu sunt de acord cu tine - nu e rolul presei sa formeze caractere - treaba ei e sa relateze si atat. Problemele apar atunci cand ziaristii isi depasesc aceste atributii. Nu vad de ce trebuie sa o blamezi pentru asta (exista alte motive, destule). Si oricum, nu mi se pare fair sa ii bagi pe toti in aceeasi oala, sau sa pui sub semnul intrebarii o stire pentru modul (defectuos, aici sunt de acord cu tine) in care este relatata.
Cum vezi, Carmelita a punctat si ce face presa bine - de ce sa nu recunoastem ca e una dintre putinele institutii care se mai misca?

PS. Crede-ma, cand ma voi certa cu tine vei sti.

Acest topic a fost editat de denise: 26 Jul 2005, 12:16 PM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 26 Jul 2005, 12:18 PM
Mesaj #29


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



Plus ca nu stiu daca MAI este asta de actualitate dar acuma vreo 10 ani presa era singura institutie unde te puteai angaja FARA pile... asta va spun din experienta wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 26 Jul 2005, 12:55 PM
Mesaj #30


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



nu e bine sa generalizam, dar sa nu uitam ca in marile cotidiene sau posturi tv... jurnalistii cam urmeaza linia directoare...
pilele... sunt acolo, poate nu se vad la fel de evident


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
greengrin
mesaj 26 Jul 2005, 01:07 PM
Mesaj #31


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 27
Inscris: 4 March 05
Forumist Nr.: 5.863



denise daca am raspuns doar la ps nu inseamna ca doar atat am citit ohmy.gif. inseamna ca la atat am avut de raspuns. logic nu?

carmelita: inteleg ca ai unmblat in austria dar in romania ai vazut ziaristi dati afara pentru ca vroiau sa demaste ceva? oricum nu asta era subiectul dar daca tot veni vorba...


--------------------
... ca nu e pomana mai mare decat sa dai o tigara aprinsa unui om lenes ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 26 Jul 2005, 01:16 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



ok, mai bine sa trecem ...
Nu cred ca exista persoana sa nu gaseasca si minusuri si plusuri presei.
Dar atunci fii te rog mai explicita si spune ce intelegi prin ' a forma caractere', ca eu aici m-am poticnit in tot ce-ai spus.

Acest topic a fost editat de denise: 26 Jul 2005, 01:23 PM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 26 Jul 2005, 01:22 PM
Mesaj #33


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (greengrin @ 26 Jul 2005, 02:07 PM)
in romania ai vazut ziaristi dati afara pentru ca vroiau sa demaste ceva?

Cazurile Romania Libera si Evenimentul Zilei de anul trecut se pun?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
greengrin
mesaj 26 Jul 2005, 01:23 PM
Mesaj #34


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 27
Inscris: 4 March 05
Forumist Nr.: 5.863



oamenii care se exprima public prin scris ar trebui sa o faca de asa naura incat sa ne poata folosi drept model noua, profanilor care poate nu avem un nivel destul de ridicat de cultura si educatie sau noi cei cu putina cultura si educatie (vezi cititorii de "Libertatea" si cei care fac audienta la Ciao darwin) indica linia pe care merge jurnalistul?


--------------------
... ca nu e pomana mai mare decat sa dai o tigara aprinsa unui om lenes ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
greengrin
mesaj 26 Jul 2005, 01:24 PM
Mesaj #35


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 27
Inscris: 4 March 05
Forumist Nr.: 5.863



QUOTE (abis @ 26 Jul 2005, 02:22 PM)
Cazurile Romania Libera si Evenimentul Zilei de anul trecut se pun?

se pun


--------------------
... ca nu e pomana mai mare decat sa dai o tigara aprinsa unui om lenes ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 18 April 2024 - 11:28 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman