HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Regulament

Siteuri partenere: Auto-Dealer.RO

5 Pagini V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Noi Aparitii De Jocuri ...
ypsilonalpha
mesaj 3 Oct 2005, 01:58 PM
Mesaj #141


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Aşteptarea e pe cale să ia sfīrşit ... fanii strategiei au motive să se bucure. Age of Empires 3 e programat să apară pe 18 octombrie 2005:

http://www.ageofempires3.com/DevelopersBlo....aspx?blogger=1


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 3 Oct 2005, 06:28 PM
Mesaj #142


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Grafica pare a fi superba.
Numai ca nu mi s-a parut extraordinar felul de a juca in Age of Empires...


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 10 Oct 2005, 09:50 PM
Mesaj #143


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Nici mie nu prea imi place modul de joc in aoe. Stie cineva vre-un server de wow gratuit?


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 10 Oct 2005, 09:50 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 1 Nov 2005, 11:19 AM
Mesaj #144


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Iată că veteranul TBS Civilization īşi dă din nou īn petec wink.gif - Civilization 4 e acum gold şi poate fi jucat de īmpătimiţii genului.

Pe de altă parte, vă mai aduceţi aminte de şocul provocat de war-shooterul Call of Duty acum două ierni? Ei bine, s-a īntors ... acuma se cheamă Call of Duty 2 şi e la fel de acaparant şi adrenalinic precum taică-sau! smile.gif

Acest topic a fost editat de ypsilonalpha: 1 Nov 2005, 11:20 AM


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 14 Nov 2005, 12:59 PM
Mesaj #145


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



De la compania Lionhead, condusă de Peter Molyneux (īl ştiţi, e omul cu idei extravagante gen Populous sau Black And White 1 şi 2) soseşte un nou joc din categoria tycoonurilor: The Movies.

Deşi după cum zic oamenii care l-au jucat, nu e doar un tycoon ... să fii la cīrma unui studio cinematografic şi să poţi regiza filme după bunul plac pare extrem de atractivă ... ba īncă filmele alea pot fi salvate ca atare thumb_yello.gif



--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bishop
mesaj 15 Nov 2005, 03:36 PM
Mesaj #146


Cronicar
****

Grup: Moderator
Mesaje: 460
Inscris: 28 November 04
Forumist Nr.: 5.003



Ce stiti despre Red Alert 3? A aparut? Urmeaza sa apara?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 16 Nov 2005, 11:53 AM
Mesaj #147


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Hmmm ... īn afară de declaraţia (neoficială) de acum aproape un an (We are very proud to announce that the team that brought you Command & Conquer™ Red Alert 2™, Command & Conquer™ Yuri's Revenge, and Command & Conquer™ Generals has officially started work on our next project set in the Red Alert universe! - vezi şi http://www.planetcnc.com/news/index.asp?mo...2004#PQN480829) se pare că nimeni nu ştie nimic de aşa zisul Red Alert 3

Cam peste tot release date-ul este TBA (to be announced) iar informaţiile sīnt puţine şi generale.

Deci, se pare că mai ai de aşteptat.


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 21 Dec 2005, 11:44 AM
Mesaj #148


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Cum perioada asta a anului e moartă pentru apariţiile de jocuri (publisherii care se respectă şi-au lansat titlurile-şoc īncă din noiembrie, ca să prindă vīnzările de Crăciun wink.gif ), prefer să semnalez apariţia unei noi reviste romāneşti de jocuri. Se cheamă Games Arena, apare īn două formate (cu CD - 8.99 lei , cu DVD - 11.99 lei - dacă memoria nu mă īnşeală) şi este ceea ce īnainte se numea Revista lui Claude şi apărea free īn format .pdf pe net.

Aşadar, pe līngă "greii" PC Games şi Level (şi "uşorul" xTremPC smile.gif ) avem şi un al patrulea "jucător" pe piaţa recistelor de profil. La mai mare! şi trăiască concurenţa, mama diversităţii! spoton.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 11 Apr 2006, 01:28 PM
Mesaj #149


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



A apărut The Elder Scrolls 4: Oblivion (urmaşul lui Morrowind). Cronicile sīnt īn general laudative, mai puţin una sau două (īntre care una romānească smile.gif ), cu excepţia cerinţelor de sistem incredibil de ridicate, care, cum spunea cineva, stabilesc noi cote ale nesimţirii. spoton.gif

Pe de altă parte, fani Heroes, pregătiţi-vă! Heroes of NMight and Magic 5 si-a stabilit pare-se definitiv data de lansare (23 mai 2006)

http://pc.gamespy.com/pc/heroes-of-might-magic-5/

(Şi nu, eu nu sīnt nici fan Elder Scrolls nici fan Heroes thumb_yello.gif )


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 18 Apr 2006, 10:42 AM
Mesaj #150


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



aia cu hardware-u confirm 100%. sad.gif

1G RAM, Athlon64 3200 si Radeon X850 PE si de-abia 2xAA, 1024x768 si distanta de visibilitate a majoritatii obiectelor la max 1/3 si-s la cca 30-40 FPS. mad.gif

pt. 4xAA la 1280x1024 si distantele aproape de maxim, presupun ca vor 2x1900XTX in SLI.
si cum una-i deocamdata la vreo 550€ ... hh.gif

jocul in schimb, e bestial.
am cca 105 ore de joc si nu-s nici macar la jumatate, ca-mi las timp sa vad tot ce se poate.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 18 Apr 2006, 11:16 AM
Mesaj #151


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Şi cum e cu scalarea puterii inamicilor funcţie de nivelul atins de jucător? Că asta īnjurau cei de la ComputerGames.ro ...

http://www.computergames.ro/site/p/article...o/articles.html


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 18 Apr 2006, 12:32 PM
Mesaj #152


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



aia mai necesita fine-tuning.

in principiu au adresat o problema de Morrowind: dupa nivelul 20 cam erai invincibil.
io in Morrowind, primul lucru ce l-am facut cind am pus mina pe un soul-gem suficient de mare a fost sa-mi enchantui o centura cu "restore fatigue" constant effect. deci puteam alerga in continuu fara sa mai obosesc. si care vroia sa fie porc isi facea "restore health" constant effect si-si enchantuia o camasa, pantaloni si o centura cu asta, si apoi vreau sa vad cine-l mai omoara.
in "Tribunal" au incercat sa ridice dificultatea prin creaturi mai puternice, dar dupa nivelul 30 nici alea nu mai erau o problema, 1 exceptie un lich care scuipa un fireball la vreo 250 si era invulnerabil la magie.
in "Bloodmoon" inca o data au incercat sa ridice dificultatea cu haite de lupi/mistreti + mercenari care aveau arme cu "drain strength" dar cu chestia de mai sus iara nu era nici o problema.

problema la Oblivion e, ca scalingul monstriilor e prea 1:1 fata de eroul propriu. adica o lupta de nivelul 2 e in principiu la fel de dificila ca una de nivelul 20.
scalingul monstriilor ar trebui sa fie ceva mai lent, exceptind bosii.
alta problema e scalingul artefactelor.
io-s la nivelul 23 si incep sa dau pe drum de banditi ce au echipament ebony si daedric. in principiu am bani girla ca artefacte scumpe acum se gasesc la tot pasul.

astea imho, ar trebui sa fie mult mai rare.

in principiu incercearca sa te impiedice sa faci rost de artefacte puternice deja de la inceput care sa debalanseze jocul. io pot sa traiesc cu treaba asta, avind in vedere ca:
in Morrowind, cu "Bloodmoon" instalat, cind eram de nivelul 6 m-am dus pe insula Solstheim si m-am furisat pina in Thirsk, unde am cumparat un set de arme argintii la un pret derizoriu care pentru Vvardenfel erau ridicol de puternice.
de asemenea, intr-un ciot de copac se gaseste "ring of the raven" cu +10 marksmanship si 5 arrows of slaying cu 5000 puncte damage health on strike.
avind in vedere ca exista in tot morrowind-u 4-5 bosi demni de luat in seama (Vivec, Dagoth-Ur, Almalexia si Hricine+ lichul amintit mai sus) in principu nu exista creatura pe care la nivelul 6 n-o poti omori dintr-o singura sageata.

cu tot cu scalingul nefinisat din oblivion, nu mai esti chiar invincibil si trebuie sa muncesti nitzelus sa-ti termini questurile.

unde mai pui ca recordul pentru a termina Morrowind e undeva pe la 7 minute.


io crashuri n-am avut decit vreo 2-3 in total.

Acest topic a fost editat de dead-cat: 18 Apr 2006, 12:38 PM


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 19 Apr 2006, 11:23 AM
Mesaj #153


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Mde, pesemne mai bine lăsau sistemul dezechilibrat din Morrowind şi băgau mai des, randonmly, ceva inamici mai puternici ... zic şi eu, care nu mă pricep defel la RPG-uri, decīt ca teorie laugh.gif

Pe de altă parte, a apărut urmarea renumitului adventure The Longest Journey, sequel numit Dreamfall. Abia aştept să pun mīna pe el! Din prikul review citit ( http://pc.gamespy.com/pc/dreamfall/702029p1.html ) rezultă că ar fi Outstanding smile.gif.


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 15 May 2006, 10:24 AM
Mesaj #154


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



no, is lvl. 27 si am cca 150 de ore de joc.
am terminat seria de questuri fighter guild si thieves guild, mages guild e pe terminate si dark brotherhood e pe la 1/3 + un sac intreg de side-questuri.

nu prea mai ai probleme la nivelul asta cu un caracter de tip fighter dezvoltat cit de cit calumea, decit daca te bati cu vreo 4-5 inamici pe un spatiu strimt.

oricum e ceva mai challenging decit Morrowind la nivelul asta.
am mai avut inca un CTD, in rest merge stabil. buguri de quest n-am gasit decit putine, niciunul major in asa fel incit sa nu pot termina questul.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 20 Oct 2006, 08:59 AM
Mesaj #155


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Deci, pentru amatorii de god-games/city-builders, au apărut Caesar IV şi remake-ul de Settlers 2 wub.gif , cu subtitlul The 10th Anniversary


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 19 May 2007, 02:56 PM
Mesaj #156


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



AAHAAHAAH!!! Finally!!! STARCRAFT 2!!!

STARCRAFT2

vine vine vine... nu se stie cand.

Acest topic a fost editat de Blakut: 19 May 2007, 02:57 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nicolin
mesaj 21 May 2007, 11:33 AM
Mesaj #157


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 120
Inscris: 16 May 07
Din: Bukres
Forumist Nr.: 9.837



Personal astept cu nerabdare aparitia lui Clive Barker's Jericho.
Daca gameplay-ul va fi la inaltimea precursorului, precum si a screenshot-urilor, cred ca vom avea parte de ceva care sa ne ocupe destul de mult timpul liber.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 3 Aug 2007, 08:33 PM
Mesaj #158


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



hiya.gif www.triburi.ro smile.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 15 Nov 2007, 01:32 PM
Mesaj #159


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



de azi, Crysis in magazine ohyeah.gif


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pagini V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 08:06 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman