HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

6 Pagini V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> Mineriadele, 13-15 iunie 1990 si altele
abis
mesaj 14 Jun 2012, 01:13 PM
Mesaj #176


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Azi e 14 iunie




--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 14 Jun 2012, 02:51 PM
Mesaj #177


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"Sa nu uiti Darie" cry.gif Ar mai fi de adaugat discursul tovarasului Iliescu, cred de la intalnirea cu cadrele active ale armatei, unde rosteste celebra fraza " cum sa lasam noi prajitura asta din mana" sau placinta nu-mi mai aduc aminte. Daca gaseste cineva discursul ala are o bere rece de la mine.

Acest topic a fost editat de Marduk: 14 Jun 2012, 02:55 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Jun 2015, 04:53 PM
Mesaj #178


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Au trecut 3 ani de la incercarea mea de a gasi celebrul discurs al tov. Ion Iliescu de la sedinta in care face referire la "prajitura" sau "placinta" care nu trebuia lasata din mana, de noua clasa conducatoare a Romaniei si 25 de ani de la mineriada. Tov. Ion Iliescu traieste linistit la batranete, noua clasa conducatoare emanata la "revolutie" si-a infipt bine ghearele in spinarea romanilor, acoperiti sau descoperiti securistii si cooperatistii regimului comunist si-au impartit averea poporului, lasata mostenire de Ceausescu, mortii au fost uitati de "pulime". Romania este multumita de consumul de mici si bere, un standard al prosperitatii postdecembriste, doar linistea pe care cu ardoare si-o doresc politicienii este intrerupta cand si cand de arestari marunte. N-am auzit de confiscarea unor averi celebre, nici nu cred ca vom auzi, a avut grija Iorgovan ca acestea, constitutional, sa se prezume a fi licite. E vara anului 2015, totul pluteste in jur ireal, o manea razbate pe sosea, dintr-un Porsche Panamera, jurnalele prezinta crime, violuri, hotii marunte sau vreo nunta sau inmormantare de-a romilor, dive dimbovitene gata sa-si arate intimitatile pentru o mana de gologani. Ceva se mai intampla, pe la unele tembeliziuni, o mana de razvratiti isi striga cu patos nemultumirea fata de lentoarea cu care justitia, societatea, incearca sa faca lumina in cazurile de crima de la "revolutie" sau mineriade. Nu stiu daca tembelizatorii sunt atrasi mai mult de acesti razvratiti dornici sa ajunga la adevar sau de "Romanii au talent" dar in minte imi vine o singura intrebare: oare asta sa fie democratia originala?

Acest topic a fost editat de Marduk: 13 Jun 2015, 04:55 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 13 Jun 2015, 04:53 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
abis
mesaj 21 Oct 2015, 09:34 AM
Mesaj #179


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Se sopteste prin targ ca astazi Iliescu va fi pus oficial sub invinuire, la Parchetul General, pentru mineriade.

Impreuna cu el ar putea fi acuzati si Virgil Magureanu si Petre Roman.




Daca il vad pe Iliescu la inchisoare, ma imbat. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 21 Oct 2015, 10:01 AM
Mesaj #180


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Este oficial!

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actualit...arul+Mineriadei

yeah.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Oct 2015, 02:49 PM
Mesaj #181


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Sa vedem care dintre cei trei moare primul, dupa care o sa urmarim reactia "bocitoarelor" impotriva DNA, a presei etc. Tembeliziunile au subiecte bune pana de Craciun.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pagini V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 06:01 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman