HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cel Mai Frumos Oras Al Romaniei
Mihai
mesaj 10 May 2003, 02:46 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Care considerati ca este cel mai frumos oras al Romaniei?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 10 May 2003, 03:00 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41




Sighisoara sefu' Sighisoara !!!

Si nu departe...Brasovul !!


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gabriel
mesaj 13 May 2003, 05:02 PM
Mesaj #3


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 11 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 65



Eu cel mai bine m-am simtit la poalele Tampei...asa ca pentru mine Brasovul e cel mai frumos. Dupa cum spuneam si mai demult....orashul se imbina perfect cu muntele.


--------------------
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>It's so easy to laugh. It's so easy to hate.</span>
It takes strength to be gentle and kind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 13 May 2003, 05:02 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Mihai
mesaj 13 May 2003, 05:09 PM
Mesaj #4


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Priveliste de ansamblu a Brasovului
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  brasov.jpg ( 58.46K ) Numar descarcari: 192
 


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 13 May 2003, 06:38 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Si cu fetele Moshule...cu fetele!!

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 13 May 2003, 07:25 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41




Si inca una facuta de mine !!!!


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DeathQueen
mesaj 14 May 2003, 10:50 AM
Mesaj #7


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 8
Inscris: 14 May 03
Forumist Nr.: 296



Primul orash care mi-a placut a fost Brasov
2.Timisoara
3.Cluj-Napoca


--------------------
I`m pretty fuckin` far from OK!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 25 May 2003, 07:57 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Brasovul conduce..cel putin pana acum 40.gif 40.gif

Sorin.

Acest topic a fost editat de SORIN: 25 May 2003, 07:57 PM


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 25 May 2003, 08:03 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41




Dupa Sighisoara si Brasov, vine Ramnicul Valcea !!

Zavoiul si Capela sant superbe..recomandat cu multa caldura. Sistem hotelier la pamant, dar la Govora sant multe ocazii atragatoare.

Si in drum pe Dealu nu uitati mititeii !!

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
david
mesaj 26 May 2003, 01:58 AM
Mesaj #10


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 74
Inscris: 21 April 03
Din: Athens, Greece
Forumist Nr.: 212



Uite cum apar ardelenii cu orasele lor smile.gif smile.gifsmile.gif

Cel mai fain oras dupa parerea mea este Sibiu! (Probabil ma insel)
Si dupa Sibiu, Brasov, Cluj si la urma este Nasaud (orasul meu natal)

O saptamana placuta tuturor!

David


P.S.
http://www.nasaud.ro/album.html trageti o geana sa vedeti despre ce este vorba!


Acest topic a fost editat de david: 26 May 2003, 02:01 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 27 May 2003, 10:17 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41




Daca dupa parerea ta e Sibiul, sigur nu te inseli. Si mai ales la Dumbrava...la aia mici ai mei nu le mai venea sa plece !!

Iar de la Bistrita Nasaud ( off topic ) pt. mine e de neuitat o nunta dintr-o comuna in drum spre Dej. Iesisera pe sosea cu tot portul traditional, dansau cu lautarii-in spate, iar copiii aia cu ' Bujori in Obrajori ' au lasat-o cu gura cascata pe nevasta mea.

Ma duc sa caut o poza...

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oaspetele
mesaj 30 May 2003, 09:37 AM
Mesaj #12


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 266
Inscris: 12 May 03
Din: Bistrita
Forumist Nr.: 284



Brasov , Cluj , Sibiu.
Sa nu uit de Bistrita , daca s-ar putea imparti orasul in doua.........
Desi nu mai tin minte cu exactitate , se pare ca Piatra-Neamt e destul de frumos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
petman
mesaj 31 May 2003, 02:44 PM
Mesaj #13


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 85
Inscris: 27 March 03
Forumist Nr.: 133



Am fost ieri in Piatra Neamt (cu treaba dar am avut timp sa admir) si e un oras in care as vrea sa locuiesc. Sincer imi place orasul.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 1 Jun 2003, 10:22 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



QUOTE (petman @ May 31 2003, 03:07 PM)
Am fost ieri in Piatra Neamt (cu treaba dar am avut timp sa admir) si e un oras in care as vrea sa locuiesc. Sincer imi place orasul.....


Mie mi se pare un oras "cenusiu", dar cu gusturile si muzele nu se joaca. cool.gif

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
petman
mesaj 2 Jun 2003, 09:21 AM
Mesaj #15


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 85
Inscris: 27 March 03
Forumist Nr.: 133



Ce-am vazut eu mi-a placut acu.... fiecare cu gusturile sale.... imi este ciuda ca nu am avut aparatul de fotografiat la mine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 6 Jun 2003, 04:13 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Ce ziceti de Reghin, orasul viorilor???
http://www.reghin.ro/reghin/site/imagini/i...ini_vechi_1.htm
http://www.violins.on.ca/romvla.html
iata de asta are berea Silva produsa in Reghin reclama cu viorile smile.gif


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gabriel
mesaj 8 Jun 2003, 09:55 AM
Mesaj #17


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 11 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 65



Exact , dupa cum bine a completat Sorin..fetele din Brasov sunt cu totul si cu totul speciale. Si frumusetzea lor , sporeste frumusetea orasului.

Berea Silva pe care o beau eu se face la Bucuresti , ca ne-am deschis si noi fabrica aici. tongue.gif

Ramnicu' Valcea . Da...este foarte frumos. Am petrecur ore minunate la strandul de la marginea orasului. Si de asemenea prin centru. Si bineinteles , la Olanesti , care nu este foarte departe de capitala valceana.

Dar un oras cu totul si cu totul special este capitala judetului Hunedoara. Frumosul oras Deva. Linistit , curat , cu oameni deosebiti. Cateodata mi-ar place sa locuiesc intr-un asemenea oras , departe de tumultul capitalei.


--------------------
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>It's so easy to laugh. It's so easy to hate.</span>
It takes strength to be gentle and kind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 10 Jun 2003, 03:23 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Dah Moshule, din pakate ai dreptate, fabrica din Reghin se va desfiinta incetul cu incetul sad.gif
Concluzie"::se scumpeste Silva in jud Mures.......(Mihai ar trebui sa pui un emoticon cu multe muulte lacrimi)


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cordun
mesaj 24 Jun 2003, 09:14 AM
Mesaj #19


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 7
Inscris: 24 June 03
Forumist Nr.: 406



Ramnicu Valcea, Sibiu, Brasov, Timisoara, Baia Mare, Sighisoara, Piatra Neamt - cam in ordinea asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 24 Jun 2003, 02:44 PM
Mesaj #20


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



[Off-Topic]Bine ai venit la Han![/Off-Topic]


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 28 Jun 2003, 10:44 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41




Salut toturor!!

Cu placere vad ca Valcea nu e doar o proprie parere...se poate denumi Orasul Gradinilor 40.gif

Nu stiu de unde am aceasta slabiciune, dar il recomand cu caldura!!!

Sorin.

ps. nu pt. ca-s oltean tongue.gif


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gabriel
mesaj 10 Jul 2003, 10:58 PM
Mesaj #22


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 11 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 65



Abia ce m-am intors de la Tulcea , oras pe care l-am revazut dupa 16 ani. L-am gasit superb. Mai ales zona falezei....cu acele vapoare si salupe care strabat neintrerupt Dunarea. Foarte cochet. Si centrul este interesant...si are o multime de localuri si terase dragutze.
Plus ca este destul de curat.

Sorine , sa stii ca am trecut Tulcea pe lista oraselor mele preferate.


--------------------
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>It's so easy to laugh. It's so easy to hate.</span>
It takes strength to be gentle and kind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 11 Jul 2003, 06:47 AM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41




Asa Mosh...nu am fost la Tulcea din copilarie, dar din amintiri stiu ca e frumos. Mai ales daca mergi cu trenul 40.gif

si ai un Fanica in compartiment.

Bravo Mosh si sa stii ca te invidiez !!

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RoXie
mesaj 1 Aug 2003, 12:43 AM
Mesaj #24


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 30
Inscris: 20 July 03
Forumist Nr.: 487



Am vizitat in urma cu cateva saptamani frumosul Sibiu pe care l-am trecut in capul listei orashelor preferate.
Totul mi se pare extraordinar de frumos acolo,stardutzele,casele colorate,atmosfera,locurile dragutze in care poti sta sa savurezi o cafea....
Apoi ar mai fi:2.Brasov
3.Timisoara
4.Cluj-Napoca
5.Galatzi....and so on!


--------------------
Don't be afraid to be weak
Don't be too proud to be strong
Just look into your heart my friend
That will be the return to yourself
The return to innocence
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sagitarius
mesaj 26 Sep 2003, 06:20 PM
Mesaj #25


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 212
Inscris: 16 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 782



Oradea...Sibiu...Brasov...Timisoara...Cluj-Napoca...Pitesti...si cam atat! wink.gif


--------------------
La vita e bella!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kristina
mesaj 27 Sep 2003, 08:52 PM
Mesaj #26


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 428
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 759



Votez si eu pentru Brasov in primul rand pentru ca acolo m-am nascut si am copilarit. Si in al doilea rand tot cu el votez fara sa fiu subiectiva pentru ca am vizitat si alte orase si totusi Brasovul mi se pare "cel mai frumos". Apoi cred ca urmeaza Sibiul si Sighisoara desi nu le-am vizitat. Asa .........am eu o presimtire........ wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 9 Oct 2003, 03:59 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



Brasov si Sibiu , am avut concedii minunate acolo


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 9 Oct 2003, 06:41 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Nu am petrecut decat o saptamana din viata in Timisoara, dar mi-a ramas in suflet imaginea lui


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petru
mesaj 10 Oct 2003, 10:39 AM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.480
Inscris: 24 March 03
Din: Husi
Forumist Nr.: 120



Timisoara;
Iasi;
Brasov


--------------------
"noi suntem simboluri si traim simboluri!" - Ralph Waldo Emerson
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 10 Oct 2003, 11:46 AM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



QUOTE (Petru @ Oct 10 2003, 11:44 AM)
Timisoara;
Iasi;
Brasov

Sint de acord cu orice lista... pina nu baga vreunul Bucurestiul laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 26 Oct 2003, 09:53 AM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



Dragii mei,

abia acum am descoperit oarecum intamplator acest topic.
La randul meu am vizitat o parte din orasele din Romania. Inca nu am reusit sa vad nimic din ceea ce inseamna Moldova. Sper ca la anul urmator sa reusesc macar o manastire sa vad din zona aceea.

Eu locuiesc in Brasov. Acum, asemeni lui yronick ma bucur sa vad cat de mult apreciati si voi acest oras. Poate intr-o buna zi am sa am placerea sa va plimb pe strazile lui.

Am vazut Bucuresti-ul si am ramas impresionata - o sa radeti poate- de zgomotul urias care exista in trafic, de multimea multa -ma iertati de sintagma facuta- dar mai ales de constructiile aiurea, cel putin asa mi se pareau mie acele cladiri vechi care la parter aveau un magazin ultra modern. Sunt minunate strazile vechi, acele locuri unde se mai pastreaza o aura parca usor medievala, parca contemporana. Uite, chiar, la Hanul lui Manuc -cred ca nu ma insel asupra numelui - mi-a placut. De ce nu am face acolo o intalnire? Han la han trage. In fine, Bucuresti-ul reprezinta un loc unde as locui doar din interes profesional. Ai alte sanse de perspectiva aici. Sau cel putin asa am fost convinsa sa cred. Poate intr-o zi am sa aflu.

Am vizitat Ploiesti-ul. Da, aici am iubit pentru prima oara. Veti crede poate ca a ramas un oras drag. Gresit. Total gresit. Orasul in sine mi s-a parut doar oras. Nimic care sa ma atraga. Asa este si acum. Un oras in care as merge doar trimisa de cineva in interes de serviciu.

La Pitesti am rude, verisoare. Acolo am fost cu ceva ani in urma si tin minte ca mi-a placut Piata Centrala- pesemne are alta denumire, iertare- unde se tin concerte si alte manifestari. Retin doar centrul larg si cu magazine diferite, mari. Nu, nu mi-ar place totusi sa locuiesc aici. Atunci am vizitat si Curtea de Arges.

In Craiova am ajuns dintr-o nebunie. Am zis ca merg si am mers. La un prieten. El mi-a aratat orasul impreuna cu iubita lui si inca un prieten. Ceea ce inseamna ca a fost amuzant intreg itinerariul. Ajunsesem intr-un week-end, parca sfarsit de primavara. Acolo orasul era pustiu la ora catre amiaza. Era cald. Lumea era in parcuri sau prin alte locuri umbrite. Ah, da, Parcul lor renumit. Am inteles ca este unul dintre cele mai mari din Europa chiar. Si in adevar e superb acel parc si esti total rupt de oras odata patruns in mijlocul lui. Are in interiorul lui un lac, chiar o mica gradina zoologica. Orasul e modern iar Piata lor din centru reprezinta un loc ades de intalniri, concerte, petrecere a timpului liber, orice. Dar nu mi-ar place sa raman in acest oras.

Am ajuns sa vizitez si Calarasi-ul. Am un prieten acolo E un oras linistit. Are un parc frumos. Si multe ciudatenii de constructii. Parca a fost odata un concurs de astfel de constructii. Poate am sa va arat niste poze candva. Ca sa nu mai zic in parc cate statui sunt. Cred ca aici mi-ar place sa traiesc la batranete. E liniste si lumina. Cel putin asa a fost in aceea vara, a lui 2000.

Tot intr-o vara am fost si prin Constanta. Respectiv in acest an. Cand eram in trecere spre statiunea Neptun -ceea ce presupune ca am vizitat cu aceasta ocazie si statiunea Olimp, Jupiter; in Venus am fost pe la sfarsitul anilor 80.. Constanta insa am vazut-o toamna, in noiembrie 2001 si iarna lui 2000. Tin minte ca in aceea iarna, era chiar 1 decembrie, am lasat langa statuia lui Ovidiu un trandafir. Si am zambit cand un trecator a intors mirat capul inapoi si s-a uitat. Era localnic si mersese fara atentie, insa apoi s-a intors un pas inapoi si s-a uitat. Cel putin o secunda s-a oprit si s-a uitat. Iar marea. Atat de singura. Si de frumoasa. Orasul e frumos insa e turistic. Parca doar turistic. E atat de agitat vara si atat de linistit in celelalte anotimpuri. Aici mi-ar fi placut sa copilaresc. As fi invatat sa inot. Si as fi avut un ten creol poate. Imi place cum imi sta bronzata.

De fiecare data m-am intors la Brasov. Am vizitat si Sibiul-ul insa desi apropiat ca structura de Brasov parea prea calm pentru firea mea agitata. Are un centru frumos, frumos prin largul lui, prin aerul lui ce te indeamna la tacere. Sau poate asa mi s-a parut caci am vizitat singura orasul. Totusi, aici, de ar fi sa locuiesc m-as simti ca la un vecin. Si oricat de ospitalier ar fi la un moment dat stii ca iti va fi prea dor de casa ta.

Am avut o vreme bunici- Dumnezeu sa-i ierte- in satul Custelnic, judetul Mures. Am vizitat astfel orasul Targul -Mures. Este intr-un fel umbrit. Da, asa imi apare acum in minte. Era un oras racoros prin centru. Magazine frumoase. Intr-o zi am sa revin acolo, la bunici. Doar in trecere.

Alba-Iulia am vizitat-o doar prin prisma orasului istoric. Orasul Cetatii, parca asa se si numeste. In partea opusa a Cetatii se construia o biserica. Nu mica mi-a fost mirarea sa merg acolo si sa constat ca se vedea pana in capatul celalalt. Parea o lunga strada si atat. La un moment dat este si un parc frumos amenajat. In orasul nou nu am mers. Nu mi-a trezit vreun interes fapt pentru care nici nu ma atrage sa ma intorc prea curand acolo.

Cluj-ul ma fascinat prin laudele ce le primea de la altii. In momentul cand am fost acolo am ramas usor dezamagita. Nu stiu de ce aveam impresia ca nu am aer acolo. Ca totul domnea intr-un calm iesit din comun. Are si el frumusetile lui ( Gradina Botanica, centrul, statui inalte, un deal de unde se poate vedea panorama orasului ) insa nu mi-a stranit nimic in suflet. Nu stiu de ce. Cred ca ar fi ultimul oras pe care l-as revedea.

La Timisoara am ajuns in toamna si iarna anului trecut. A fost pentru prima oara cand am zis: " daca ar fi sa plec din Brasov, aici mi-ar place sa ma mut !" Mi-a placut la nebunie! Parcurile mari- Parcul Trandafirilor, Parcul Botanic-, orasul plin de o atitudine care te atragea sa il privesti, sa il asculti si cumva, sa ii vorbesti. Tin minte ca mergand spre Timisoara o domnisoara care studiase la facultate aici mi-a zis ceva de genul "Timisoara e frumoasa in orice anotimp. O vei iubi cu siguranta ", vorbe care mi-au facut inima sa se stranga usor stiind ca la fel am auzit si de Cluj si in cele din urma mie nu mi-a placut. Dar nu, cu Timisoara a fost altfel. Vai, chiar imi e dor de ea! As vrea sa ajung candva sa ii vad trandafirii infloriti ! Da, aici mi-ar place sa raman o viata.

In noiembrie, a.c., am sa merg la Oradea. Am emotii. Nu stiu de ce. Sper sa fie frumos. Apropo, nu e nimeni dintre voi prin Oradea?!

Am incercat sa revad locuri prin care pasii mei au trecut mai grabiti sau nu. Am crezut ca la final voi face un clasament. Insa acum parca nu as putea. Lasati-ma sa ajung prin nordul tarii, prin est si apoi voi stii.

Cu ingaduinta voastra am retrait cateva momente din viata mea. Va multumesc.


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vegas2002
mesaj 26 Oct 2003, 10:36 PM
Mesaj #32


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 776
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 241



Ce frumos ai "povestit" Secunda,complimente!!!Parca am vizitat si eu impreuna cu tine aceste orase,doar citind.......,frumos,linistitor,romantic......,nu-mi gasesc cuvintele.Scrii si povestesti f.f. frumos thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bufnitza
mesaj 29 Oct 2003, 02:08 AM
Mesaj #33


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 264
Inscris: 23 October 03
Forumist Nr.: 1.040



Nu prea m-am plimbat prin tara...dar Sighisoara mi-a placut tare mult, poate pentru ca are stradutele acelea mici si casele vechi--un oras istoric.
Nu ma pot abtine sa nu zic ca creste inima in mine cind aud de Ramnicu Valcea, pentru ca este urasul meu (dar nu sint de aici, ci am "fugit" de capitala).
In Sibiu am stat foarte putin, dar mi-a placut tot ce am vazut! Il voi vizita odata si odata!
Orasul Braila are anumite questii care m-au atras: faleza, artezienele..
Si sper sa vizitez Constanta cit de curind!


--------------------
"Sunt om, si nimic din ceea ce e omenesc nu mi-e strain" Terentius.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 11 Nov 2003, 07:46 PM
Mesaj #34


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



Bucuresti wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TriRegnum
mesaj 11 Nov 2003, 11:04 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



Imi place nespus de mult Nagyszeben, este superb...parca te afli in evulmediu pe stradutele inguste. E minunat sa mergi si sa urci pe pasajul scarilor(si nu numai) si sa-ti treaca vantul prin reverenda, e deosebit.
E orasul meu de suflet.
Apoi urmeaza:
Alba-Iulia
Sighisoara
Kolozsvar
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 01:08 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman