HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dincolo de Ratiune

Ideea acestui forum nu este de a starni polemici intre cei ce cred si cei ce nu cred in astre, in Dumnezeu, in terapii naturiste, in miracole sau in ghicitul in palma. Pragul acestui forum poate fi pasit de oricine, fara nici o exceptie, dar cei care nu sunt de acord cu ideile sau marturisirile celor care posteaza aici, sunt rugati sa se abtina in a face comentarii malitioase, sau contradictorii. Aici ne dorim sa avem coltisorul lipsit de orice stres, iar scopul real ar fi acela de a-i ajuta pe cei din jurul nostru sa se simta bine, ba chiar sa gaseasca solutii catre iesirea din situatii disperate - de ce nu?

8 Pagini V  « < 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sondaj: Care Este Zodia Dumneavoastra?
Care este zodia dumneavoastra?
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 246
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
Tyra
mesaj 2 Sep 2006, 07:01 PM
Mesaj #211


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Eu fecioara si sobolan 6.gif Ce mai asemanare laugh.gif


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 2 Sep 2006, 07:43 PM
Mesaj #212


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



QUOTE (Zed @ 2 Sep 2006, 05:02 PM)
Marcus , eu stiam ca maimuta corespunde racului si mistret= berbec . unsure.gif

Nu, eu stiu sigur 3 zodii chinezesti:

maimuta (leu)
dragon (berbec)
caine (balanta)

Pe celelalte nu le stiu, dar in privinta astora trei bag mana in foc. smile.gif


[edit] Cla, nu vreau sa te dezamagesc, dar daca esti nascut pe 23 august atunci esti in zodia Fecioarei. smile.gif
Leul e de pe 23 iulie pana pe 22 august. Pe 23 incepe Fecioara si se termina pe 22 septembrie.

Si sa-ti mai zic ceva... de fapt nici nu conteaza in ce zodie ai fost nascut, pentru ca dupa varsta de 30 de ani intri sub influenta ascendentului, care poate fi alta zodie decat cea in care te-ai nascut. Ascendentul reprezinta zodia corespunzatoare constelatiei aflate la orizontul estic (daca nu ma insel) in momentul nasterii. Sau cam asa ceva. tongue.gif

Acest topic a fost editat de Marcus: 2 Sep 2006, 07:50 PM


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 2 Sep 2006, 07:48 PM
Mesaj #213


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



mai este si tigru, dragon (asta a fost soacra-mea rofl.gif )
mi-e lene sa caut, dar stiu ca merg dupa ani, nu dupa luni.

edit: am vazut mai târziu
QUOTE (Marcus)
Cla, nu vreau sa te dezamagesc, dar daca esti nascut pe 23 august atunci esti in zodia Fecioarei.

In toata lumea merge zodia Leului pâna in 23 August, in RO doar pâna in 22.
Puteti sa va spargeti capetele cine are dreptate, si atunci sa-mi ziceti si mie sa stiu ce sunt biggrin.gif
Marcus, cu problema asta ma chinui din veci. 23 August, ora 22... ohno.gif Nascut pe undeva, printre zodii.
Dar macar stiu ca-s "iepure chinezesc de apa" laugh.gif

Si la fel in toata lumea se pune verigheta pe stânga, in Germania pe dreapta.
Te rog sa nu ma intrebi de ce, nici macar preotii nu stiu, i-am intrebat laugh.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 2 Sep 2006, 08:01 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cïżœnd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 2 Sep 2006, 07:48 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marcus
mesaj 2 Sep 2006, 11:25 PM
Mesaj #214


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Pai Cla, atunci nu-ti mai ramane decat sa citesti despre ambele zodii si sa te gandesti care ti se potriveste mai mult. laugh.gif

Nu spun ca le cred, dar iti spun ce stiu eu, si tu le potrivesti...

1. Se zice ca Leii sunt foarte ambitiosi, dar si Fecioarele sunt, asa ca la capitolul asta scorul e egal. laugh.gif
2. La capitolul incapatanare, e la fel... ambele sunt semne fixe si e greu sa le "urnesti" sau sa le schimbi parerea pentru ca trag cu dintii de argumentele lor.
3. Se zice despre barbatii Fecioara ca se remarca in special prin sensibilitate. Adevarul e ca si Leii sunt sensibili dar nu lasa sa se vada asta mereu. Aici tu stii cat de sensibil esti. smile.gif
4. Disimularea... specifica mai mult Leilor decat Fecioarelor. La fecioare nu prea am observat asta... la Lei exista, dar asta nu inseamna ca nu poti avea incredere in ei. smile.gif
5. Leii se mai remarca prin orgoliul nemasurat, si asta cred ca e o caracteristica generala... cati "Lei" am cunoscut eu, toti au avut acest defect, si chiar si eu il am dar de cativa ani incerc sa mi-l "educ". E greu insa de unul singur. smile.gif
6. Cat despre ce se zice despre Lei, ca le place sa fie in centrul atentiei in public, sa fie adorati, sa se dea in spectacol bla bla, astea mai pe romaneste sunt vrajeli.
7. Rutina... specifica mult mai mult Fecioarelor decat Leilor. Fecioarele se complac in rutina si se pricep cel mai bine sa "toceasca" detaliu cu detaliu, sa "piseze" si sa desfaca firul in 16. La Lei departe acest gand... si din ce cunosc in viata reala, asa este... asa ca aici ai de meditat. smile.gif
8. La polul opus rutinii, sta undeva imaginatia si creativitatea, specifica Leilor mai degraba decat Fecioarelor. Aici pot confirma ca ai o imaginatie bogata, Cla laugh.gif
9. Si ce ar mai fi de adaugat poate spiritul mai degajat de a trata situatiile al Leilor... si risipa de bani sau energie pe care o fac... la Fecioare nu prea e asa, sunt mult mai conservative.

Ma rog... acum depinde de multi factori... depinde de educatia in familie, de mediul social, etc. Nu astrele sunt cele care fac personalitatea unui om, ci mai degraba personalitatea se cladeste in timp, in functie de mediul social in care traieste individul.

Te pot ajuta insa, Cla, sa-ti afli ascendentul, pentru ca din punctul de vedere astrologic, ascendentul te reprezinta mai bine la varsta ta (presupun ca ai peste 30 de ani) decat zodia natala.
Intra pe urmatorul link:
http://www.dsclex.ro/astrolog/zodiac/ascendent.htm

Sa ne spui si noua. smile.gif

P.S. Eu am ascendent in Balanta. rolleyes.gif

Acest topic a fost editat de Marcus: 2 Sep 2006, 11:27 PM


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 3 Sep 2006, 10:28 AM
Mesaj #215


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Pai da, pot sa culeg ce-mi place mai bine biggrin.gif
Stai sa ma uit. am undeva o fituica cu ascendentul meu...
Am gasit: Ascendent Bou rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cïżœnd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 3 Sep 2006, 05:35 PM
Mesaj #216


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



QUOTE (Marcus @ 3 Sep 2006, 12:25 AM)
7. Rutina... specifica mult mai mult Fecioarelor decat Leilor. Fecioarele se complac in rutina si se pricep cel mai bine sa "toceasca" detaliu cu detaliu, sa "piseze" si sa desfaca firul in 16.

Asta cu rutina si ordinea am mai auzit o si eu. Atat eu cat si restul fecioarelor pe care le cunosc (destul de multe la numar) n avem nici o treaba cu aceasta caracteristica. Nu stiu daca la barbatii fecioara e diferit.

Ca despicam firul in 16... rolleyes.gif asta i altceva tongue.gif


QUOTE
maimuta (leu)
dragon (berbec)
caine (balanta)



Marcus, eu stiu ca nu in functie de zodie se calculeaza semnul chinezesc, ci in functie de anul nasterii. De ex, pot fi "caine" si o balanta si un leu sau orice alta zodie din anul respectiv... Poate ma insel, dar nu cred... mai cautam tongue.gif


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mezzo
mesaj 24 Feb 2007, 04:33 PM
Mesaj #217


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 29
Inscris: 12 February 07
Forumist Nr.: 9.417



Eu sunt leoaica ,nascuta in anul boului de metal ,am asa un caracter cam rigid ,nu-mi place absolut deloc sa fiu in centrul atentiei ,nu-mi place sa fiu adorata pentru ca urasc sa fiu obligata sa raspund adoratiei cuiva si daca nici nu e sincera ma scoate din minti .Nu ma consider incapatanata ,tratez intuitiv orice problema si nici-un argument adus de perechea mea fecioara nu ma face sa-mi schimb modul de rezolvare al problemelor.Eu simt ca asa e bine si asa voi face ,eu simt ca e momentul de a face ceva ,de a pleca undeva ,de a merge prin anume locuri ,iar perechea mea fecioara are schema pe ore ,e incremenit in sabloane ,despre intuitie ,creativitate ,imaginatie, el n-a auzit .In ultima perioada mi s-a spus ca sunt ambitioasa ca am facut scoala de soferi la 44 de ani .Eu nu vad acest fapt ca o dovada de ambitie ,daca ar sti lumea cat am bocit si cat l-am urat pe instructor si cum ma duceam la scoala aproape impinsa de la spate ca nu-mi permiteam sa renunt la banii de scoala si am invatat si-am luat din prima ,si cand credeam ca suferinta a luat sfarsit la o zi dupa ce-am luat carnetul pe matiz ,am venit acasa conducand un logan la ora 13 din zi pe Pantelimon .Unde vedeti voi ambitie aici ?Mi-era groaza sa duc gunoiul sa nu trec pe langa masina ...dar acum am 4200km .Nu sunt ambitioasa .Eadevarat ca tratez relaxata orice problema si daca sunt un ghem de nervi nici nu-mi regasesc echilibrul interior ca sa pot sa judec .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Papadie_62
mesaj 24 Feb 2007, 05:55 PM
Mesaj #218


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 708
Inscris: 18 November 06
Din: Hanu' Ancutei
Forumist Nr.: 8.965



Si eu tot leu... leoaica...
Dar nu vreau sa ma caracterizez pt ca o sa spuneti ca sunt subiectiva...
Oricum, caracterul este tot, la vedere....


--------------------
Sfârşitul lumii dac-ar fi să fie,
Ce-ar fi mai mult
Decat explozia în vânt,
A unui glob de... păpădie?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura k
mesaj 24 Feb 2007, 08:56 PM
Mesaj #219


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 36
Inscris: 15 December 06
Forumist Nr.: 9.085



...scorpion cu ascendent in leu
sarpe in horoscopul chinezesc

Se spune despre scorpioni ca sunt posesivi,dar zau ca reusesc sa ma abtin:))....imi place sa fiu independenta si ca atare fac si eu pe democrata, ca sa fie invoiala cinstita.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tikky
mesaj 24 Feb 2007, 09:26 PM
Mesaj #220


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.330
Inscris: 16 September 05
Forumist Nr.: 6.952



QUOTE (laura k @ 24 Feb 2007, 09:56 PM)

Se spune despre scorpioni ca sunt posesivi,dar zau ca reusesc sa ma abtin:))....

Au simtul obiectului. In plus, sunt posesivi cu cei pe care ii iubesc


--------------------
I'm a superbutterfly, and superbutterflies don't cry!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura k
mesaj 25 Feb 2007, 01:49 AM
Mesaj #221


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 36
Inscris: 15 December 06
Forumist Nr.: 9.085



QUOTE (tikky @ 24 Feb 2007, 08:26 PM)

Au simtul obiectului. In plus, sunt posesivi cu cei pe care ii iubesc


....te iubeste un scorpion?

jamie.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tikky
mesaj 25 Feb 2007, 03:44 AM
Mesaj #222


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.330
Inscris: 16 September 05
Forumist Nr.: 6.952



smile.gif


--------------------
I'm a superbutterfly, and superbutterflies don't cry!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 9 Mar 2007, 06:57 PM
Mesaj #223


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



haha
Sagetator...
Este vesel, sarmant si spiritual, ai impresia ca pentru el esti cea mai interesanta femeie. Nu te lasa inselata. Cand te uiti mai bine observi ca ochii ii fug de la o femeie la alta. Adevarul este ca le doreste pe toate. Daca va intra o femeie frumoasa se va invarti in jurul ei, o va complimenta si va face totul pentru a o vraji; ii va cere adresa, numarul de telefon pentru a o bombarda cu flori si bomboane, telefoane peste telefoane. Este un idealist romantic care crede ca urmatoarea va fi cea mai cea. Indiferent cat a fost de dezamagit, optimismul sau ramane in picioare. Fiecare zi inseamna pentru el o noua posibilitate. Are o inima pe care o doreste mereu strapunsa. Doreste sa fie indragostit dar se fereste sa fie legat. Nici o aventura nu dureaza pentru ca asta nu ar corespunde felului sau de a fi. Lupta impotriva legaturilor stranse si nu suporta gelozia. Cel mai mult ii plac femeile cu experienta pentru ca ele vad in dragoste un joc usor. Daca se indragosteste nu vrea sa aiba sentimentul ca semneaza un pact. Un asemenea act ar trebui sa aiba o clauza de libertate deoarece el nu stie niciodata ce vrea. Sunt deschisi si vorbes liber, de multe ori parearea lor poate fi jignitoare, nu au tact. Te poti insa bizui pe ei pentru ca se tin de cuvant. Ca prieten este foarte accesibil, tolerant, jovial. Ca amant face din femeie un proiect: vrea sa o maturizeze. Daca el investeste in ea un timp si ea il dezamageste, se razbuna. Nu-i pasa de critica si e incapatanat. Doreste concordanta fizica si psihica din partea ei. Ii plac secretele si chiar si atunci cand nu este cazul va tine o legatura secreta. Este subordonat depresiilor si dispozitiilor. Sufera din cauza acestora si a nervozitatii, numai ca aceste faze nu dureaza mult. Se poate intampla sa sperie o femeie cu accesele sale de furie. Experienta l-a invatat ca prin ambitii ajung oriunde. Are slabiciunea de a investi acolo unde nu merita. Este marinimos, iubeste luxul si face cadouri mari. Este un excelent povestitor. Ii plac petrecerile in cerc restrans. Oamenii multi sub un acoperis sunt un eveniment pentru el. Ar fi de preferat sa nu fie nici un acoperis ci bolta plina de stele. Calatoreste mult. Caracterului sau ii corespund variatiunile: noi contacte, intamplari... Este prototipul omului care in fata unui ghiseu, va cere un bilet de calatorie astfel:"Dati-mi un bilet pentru undeva, am peste tot prieteni". Cauta intotdeauna certitudini. Curiozitatea si setea de a sti este nestavilita. Se intereseaza mult pentru initiere in sex. Femeia care se casatoreste cu un astfel de barbat sa se gandeasca totdeauna ca el, casatorit sau nu, ramane un vesnic celibatar.
rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Singura caracterizare care mi se potriveste exact... rofl.gif rofl.gif

Acest topic a fost editat de cocosel: 9 Mar 2007, 06:58 PM


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alysoft2003
mesaj 9 Mar 2007, 07:26 PM
Mesaj #224


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.160
Inscris: 14 February 06
Din: www
Forumist Nr.: 7.859



QUOTE (cocosel @ 9 Mar 2007, 05:57 PM)
Sagetator...
Femeia care se casatoreste cu un astfel de barbat sa se gandeasca totdeauna ca el, casatorit sau nu, ramane un vesnic celibatar.

spoton.gif

Nu e rau sa fi Sagetator. Mie chiar imi place laugh.gif
PS : ai uitat sa specifici ca sunt predispusi la a face excese wink.gif De orice fel.


--------------------
Nu te pune cu prostul caci are mintea odihnita!Al dracului de odihnita!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YOo
mesaj 13 Mar 2007, 05:23 PM
Mesaj #225


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 696
Inscris: 5 May 04
Forumist Nr.: 3.376



Enervant. Enervant este faptul ca eu nu tin minte sa fi votat la acest sondaj si totusi nu mai am drept de vot. Oare am votat si nu am postat nimic si astfel nu mai tin minte ca am votat si nici dovezi nu am? Oricum... Postez acum, cu sau fara vot smile.gif Sunt sagetator cu ascendent in capricorn smile.gif Poate ascendentul este de vina cand spun ca nu prea ma regasesc in caracterizarea postata de cocosel.
Iar conform zodiacului chinezesc sunt Caine. De apa. Si daca tot am ajuns la acest capitol, Marcus, am sa te corectez si completez in acelasi timp. Astfel:

1. In zodiacul chinezesc, pentru a incepe aflarea zodiei unui individ, se va pleca in primul rand de la anul nasterii respectivului. Iar zodiacul este elaborat pe principiul ca fiecarui an ii corespunde un anume semn zodiacal, regasindu-ne astfel in aceeasi zodie (dar cu alt semn - apa/foc/lemn/pamant/metal) o data la 12 ani. Lucru logic deoarece si in zodiacul chinezesc se regasesc tot 12 semne. Odata cu aflarea semnului in functie de an vom stii si ce element corespunde acelui an - apa/foc etc. Pentru clarificare voi da exemplu anul 1982 care a fost un an al Cainelui de Apa, in timp ce anul 2006 a fost tot un an al Cainelui, dar al Cainelui de Foc.

2. Descrierea individului nascut in anul Cainelui este destul de generala si oarecum succinta prezentand doar cateva caracteristici. Pentru a ajunge mai aproape de ceea ce este o anume persoana - Caine - pe care o analizam, vom avea nevoie sa stim ziua si luna in care s-a nascut. Iar aceleasi 12 semne vor corespunde unor intervale de zile, oarecum asemanatoare celor din zodiacul european Si aici intervine de fapt confuzia pe care o face multa lume. Aceea pe care a facut-o Marcus si ceea ce m-a determinat pe mine sa scriu acest post smile.gif Astfel ca acele corespondente postate de Marcus sunt corecte si reale, dar sunt valabile doar in cazul zilei si lunii in care esti nascut. Nefiind in nicio masura edificator daca vom atribui pe acest principiu zodia individului.

3. Dupa ce stim ce zodie si alte semne ne mai corespund conform datei complete de nastere - an, luna, zi - ne mai ramane sa ne aflam ascendentul. Ascendentul este determinat de momentul exact al nasterii. Spre deosebire de cel european, zodiacul chinezesc împarte fiecare zi în 12 intervale orare, carora le corespund cele 12 zodii. Iar zodiei Cainelui ii corespunde intervalul orar 19:00-21:00.

4. In concluzie in zodiacul chinezesc este esential anul nasterii pentru a putea spune ce zodie este un individ. Este drept ca celelalte 2 aspecte mentionate mai sus conteaza in egala masura pentru a determina caracterul individului si etc, dar fundamental este anul nasterii. Un exemplu complet pot sa va dau in ceea ce ma priveste: sunt nascut in anul Cainelui de Apa, in luna Sobolanului si am ascendent in zodia Sarpelui. Astfel daca cineva vrea sa isi faca o idee corecta si completa despre mine va trebui sa citeasca caracteristicile celor 3 semne, cu pozitia lor aferenta.

Astfel conform zodiacului chinezesc, poti explica mult mai usor de ce 2 persoane nascute in anul Cainelui pot fii foarte diferite. Spre deosebire de "marea dilema" care persista in randul adeptilor zodiacului european, anume formularea de genul "am cunoscut 5 balante si toate erau diferite" ... Desi, si in acest caz, cu o informare corecta si completa, poti justifica diferentele observate biggrin.gif

Iar acum, pentru ca am observat cativa Caini pe forum, voi cita o descriere foarte generala a zodiei:
QUOTE
Cainele este prin excelenta un prieten de nadejde. Este loial si devotat, blând si întelegator.

Filozofia de viata a Cainelui este materialista si se bazeaza pe un deosebit simt etic. Are un fler deosebit, iar când vede o nedreptate se zbârleste tot. Este foarte îndârjit împotriva necinstei si a asupririi. Nu e bine sa te pui cu el, mizând pe proverbul "Cainele care latra, nu musca", pentru ca nu e valabil si la el: pe cât de tunator latra, pe atât de amarnic musca.

Cainele este combativ si cinic din fire. Dupa el, pesimistul nu este decât un optimist bine informat. Nimic nu-l surprinde, nici macar scenariile cele mai sumbre. Nu prea crede în bunatatea oamenilor si, în general, nu are încredere în necunoscuti. Cu toate acestea, daca ai reusit sa îi cuceresti inima, Cainele îti va deveni un prieten de nadejde.

Îi place sa se miste în aer liber, în afara aglomerarilor urbane. Seara, nimic nu-i face mai mare placere decât sa stea lânga focul din camin, cu o carte în brate.

Filozof si realist, Cainele nu-si imagineaza ca poate schimba lumea. Pentru a se feri de dezamagiri, îsi alege cu grija prietenii, dupa ce i-a verificat cu atentie. În cercul lui închis, în care domneste afectiunea, Cainele este în sfârsit el însusi: un tovaras excentric si haios.


Pentru cei care nu se stiu, iata o parte - relevanta, zic eu - din anii Cainelui: (-12) 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006 (+12).

Cam atat. Sper ca nu v-am plictisit biggrin.gif


--------------------
"Ce te-ai face, da, ce ai face tu? Ce te-ai face tu, daca ai fi ca mine? Ce ai face, da, ce ai face tu? Ce ai face tu?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 13 Mar 2007, 05:37 PM
Mesaj #226


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE
Poate ascendentul este de vina cand spun ca nu prea ma regasesc in caracterizarea postata de cocosel.

Sorry man ii ceva personal smile.gif ...s-ar putea sa nu fie la fel pentru toata lumea...iar in privinta celui chinezesc..sa stii ca nu poate fi sub nici o forma asemanator cu cel obisnuit... rolleyes.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YOo
mesaj 13 Mar 2007, 06:01 PM
Mesaj #227


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 696
Inscris: 5 May 04
Forumist Nr.: 3.376



QUOTE (cocosel @ 13 Mar 2007, 04:37 PM)
...iar in privinta celui chinezesc..sa stii ca nu poate fi sub nici o forma asemanator cu cel obisnuit... rolleyes.gif

Asta-i si parerea mea, dar tu pe ce te bazezi cand spui asta? Sau la ce anume te referi exact?

In ceea ce priveste cat este de obisnuit ... Hmm, este relativ conceptul. Zodiacul european este obisnuit 'aici' si 'acum'. Este cel mai popular la nivel mondial si ca plasare in timp. Dar sa nu uitam ca mai sunt si altele pe langa cel chinezesc ... cum ar fi cel indian, floral, arboricol, druidic ... Si ca in alte timpuri si civilizatii nu acesta era cel mai popular si obisnuit

Acest topic a fost editat de YOo: 13 Mar 2007, 06:03 PM


--------------------
"Ce te-ai face, da, ce ai face tu? Ce te-ai face tu, daca ai fi ca mine? Ce ai face, da, ce ai face tu? Ce ai face tu?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 13 Mar 2007, 07:42 PM
Mesaj #228


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE
Este cel mai popular la nivel mondial si ca plasare in timp

La asta faceam referire..stiu de toate celalalte zodiace...insa ce am redat legat de zodie era ceva personal facut de cineva un piculet din domeniu... wink.gif am si specificat ca se aseamana exact cu personalitatea mea...
Iar in privinta asemanarii cu cel chinezesc no way..nu are nimic identic cum de altfel nici un zodiac nu are ceva asemanator cu altul...si aici putem sa mergem in orice perioada..


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YOo
mesaj 13 Mar 2007, 08:55 PM
Mesaj #229


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 696
Inscris: 5 May 04
Forumist Nr.: 3.376



Ok cocosel, am inteles biggrin.gif

Si acum ceva super tare, din seria "Mare Ti-i gradina, dar multi au sarit gardul":

QUOTE
Pieptul unei femei ii dezvaluie personalitatea, la fel ca semnul zodiacal

Un sexolog italian sustine ca poate descrie personalitatea unei femei dupa marimea si forma sinilor acesteia, scrie cotidianul german “Bild”. “Sinii unei femei denota caracterul ei, la fel ca semnul zodiacal”, afirma Piero Lorenzoni. El a incadrat diversele tipuri de sini in categorii de... fructe, fiind de parere ca orice barbat ar putea creiona caracterul unei femei de care se simte atras in functie de marimea si forma sinilor ei, folosindu-se de “sinoscopul Lorenzoni”. Tabelul conceput de sexologul italian incepe cu traditionalul pepene. Potrivit lui Lorenzoni, o femeie cu sini mari si rotunzi poate furniza o surpriza neplacuta.

- In fine femeia cu sini-para “iubeste iubirea in toate formele sale”. Aceasta poate si pentru ca are inclinatii artistice “Ea poate fi foarte religioasa, dar se stie ca are aventuri”, spune Lorenzoni.
- Barbatii care prefera partenere mai “animate” ar trebui sa caute femei cu sini-lamiie, ridicati si proeminenti. “Ele sint pline de viata si capabile de autoironie. Vor insa un trai echilibrat, lipsita de surprize”.
- Sinii-grapefruit - obraznici si fermi - nu sint, nici ei, un semn bun pentru sex. “Aceasta femeie poate sa para sexi, dar e timida si casnica. Isi rasfata partenerul, dar prefera tandretea, nu sexul”.
- Femeia cu sini-pepene poate parea materna, dar e departe de a fi astfel. “Ei ii place sa manince si vrea sa fie rasfatata si admirata. Dar nu prea ii place sexul”, spune specialistul italian.
- Sinii ridicati, ovali, sint botezati de Lorenzoni sini-ananas. “O femeie cu sini-ananas este inteligenta, adesea are cariera, dar totusi e romantica. Este si fidela: Cine-i va cuceri inima, nu o va pierde repede”.
- Femeile cu sinii mici, cu sini-cireasa, sint “nostime si foarte incitante”. “Ele sint bune partenere si inteligente, perfecte pentru viata de zi cu zi sau pentru vacante, avind un interes moderat fata de sex”.
- Nici femeile cu sini-portocala nu se vor dovedi prea fierbinti intre asternuturi. “Desi au incredere in sine si stiu ce vor, sint prea putin interesate de sex. Prefera conversatia si parteneriatele”.


rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Iar acum trecand peste partea amuzanta ... Conform celor spuse de nenea asta nu-s prea multe variante pentru doritorii de senzatii tari si frecvente cry.gif

Asa ca baieti, oricum stateam noi cu ochii pe "probleme', dar de acum avem o scuza dom'le. Facem studiu stiintific. Dap fetelor, nu suntem oPsedati asa cum credeti voi, ci .. studiem rofl.gif rofl.gif rofl.gif



--------------------
"Ce te-ai face, da, ce ai face tu? Ce te-ai face tu, daca ai fi ca mine? Ce ai face, da, ce ai face tu? Ce ai face tu?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tikky
mesaj 15 Mar 2007, 05:49 PM
Mesaj #230


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.330
Inscris: 16 September 05
Forumist Nr.: 6.952



QUOTE (YOo @ 13 Mar 2007, 09:55 PM)

Asa ca baieti, oricum stateam noi cu ochii pe "probleme', dar de acum avem o scuza dom'le. Facem studiu stiintific. Dap fetelor, nu suntem oPsedati asa cum credeti voi, ci .. studiem  rofl.gif  rofl.gif  rofl.gif

nu sunteti oPsedati... sunteti Sagetatori mwah1.gif


--------------------
I'm a superbutterfly, and superbutterflies don't cry!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 15 Mar 2007, 08:38 PM
Mesaj #231


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE
nu sunteti oPsedati... sunteti Sagetatori

Tikky si tu esti sagetator...cu arcul si sagetile...??? mwah1.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 14 Dec 2007, 04:02 PM
Mesaj #232


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



varsator smile.gif mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zikkă
mesaj 14 Dec 2007, 06:43 PM
Mesaj #233


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 135
Inscris: 8 August 07
Din: langa Caracal in canalu de la coltu cu Posta
Forumist Nr.: 10.228



ta naaaaaaaaaaaaaaaa

sar'na
s'traiti

ios un drac de pui de leut
asea mea zis tanti Elvila
ca ma stie de cand hat hat
cicas facut deo matusa la o zi mare de vineri
drac nu copchil
da nus de ce zice asa ca ios cuminte
ma cam confunda cu Fane ca avem haine la fel
si sapci
ca ni lea dat un nene de la o banda
cica astea nu le imbraca nimenea ca a fost facute gresite



--------------------
Muc cel mic rastoarna caru mare!

Micutul AlbetZikka

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vladimir Pana
mesaj 1 Jan 2008, 02:26 AM
Mesaj #234


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 36
Inscris: 27 December 07
Forumist Nr.: 11.029



Gemeni. Nehotarat, ipocrit, duplicitar, cu capul in nori si din cale afara de curios tongue.gif astea se cam potrivesc.

Dar trasatura de baza a gemenilor cica ar fi comunicarea... pai... daca-i asa, atunci trebuie sa spun ca zodiacu-i full of shit.

Acest topic a fost editat de Vladimir Pana: 1 Jan 2008, 02:53 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 1 Jan 2008, 12:49 PM
Mesaj #235


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



"Conform celor spuse de nenea asta nu-s prea multe variante "
Nu stie prea multe rofl.gif
Mai sunt: sini-mura (nu confundati cu sara-mura), sini-mar (sa vezi tata botu' de iepure..ehee), sini-nuci (mare varietate: de la indigene la exotice!), renumitii sini-corcodusa cat si interesantii sini-duda (scuze Da Dude, dar prea seamana, eh?).

Acest topic a fost editat de freeman: 1 Jan 2008, 12:50 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nytroo
mesaj 5 May 2008, 03:21 PM
Mesaj #236


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 6
Inscris: 24 September 06
Din: zalau
Forumist Nr.: 8.715



Am sarit si eu ca un leu! Noi, leii, suntem cuminti ; spargem geamuri, rupem dinti jamie.gif (exagerez, dar suna bine).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexei
mesaj 5 May 2008, 03:30 PM
Mesaj #237


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 477
Inscris: 14 July 05
Din: botosani
Forumist Nr.: 6.616



16 martie deci peste,visator si vesnic in cautarea dragostei wub.gif

Acest topic a fost editat de alexei: 5 May 2008, 03:31 PM


--------------------
prietenii sunt la fel ca umbrelele:atunci cand ploua nu gasesti nici una
Go to the top of the page
 
+Quote Post
clementia
mesaj 28 Sep 2008, 08:12 AM
Mesaj #238


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 15
Inscris: 27 September 08
Forumist Nr.: 12.016



Si eu wasserfrau si mai adaug o intrebare pentru varsatori, sunteti si voi de parere ca noi avem si cel de-al saselea simt? hmm.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Sep 2008, 08:20 AM
Mesaj #239


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



21 Mai ora 20:00, stie cineva exact in ce zodie sunt? Intreb deoarece in unele zodiace sunt taur in altele geaman. Desi nu sunt un fan al horoscoapelor, incerc sa aflu care sunt motivele prezentei datei de 21 Mai in doua zodii. unsure.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 28 Sep 2008, 07:32 PM
Mesaj #240





Guests






Io mi-s Fecioara.. Mi-a placut ce s-a spus la inceput despre ele devil.gif harhar.gif , dar recunosc faptul ca pe langa acele minunate calitati descrise mai posed si "bubele rele" ale zodiei biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 29 Sep 2008, 07:46 AM
Mesaj #241


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Io-s Scorpion, nu stiu daca v-am zis. Zice lumea ca e o zodie naspa, da' asa e unii oameni, invidiosi pe succesurile altora... succesuri dobandite prin munca, de altfel!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Boudicca
mesaj 29 Sep 2008, 01:50 PM
Mesaj #242


ex-nOtHiNg_SwEeT
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.170
Inscris: 14 February 08
Din: lumea mea
Forumist Nr.: 11.273



13 Martie

Eu is pesti, nu peste rofl.gif ...intr-un cuvant - visatoare wub.gif


--------------------

" Non, rien de rien
Non, je ne regrette rien
Ni le bien qu'on m'a fait, ni le mal
Tout ça m'est bien égal... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lefty
mesaj 30 Sep 2008, 02:18 PM
Mesaj #243


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 41
Inscris: 13 August 08
Forumist Nr.: 11.884



eu îs berbec rolleyes.gif
adica dau cu oiştea-n gard! ohyeah.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anitra
mesaj 30 Sep 2008, 02:29 PM
Mesaj #244


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 61
Inscris: 2 September 08
Forumist Nr.: 11.934



Sant berbec rolleyes.gif
Dau cu capul de toti peretii si tot nu ma invat minte ohyeah.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soricica_alb
mesaj 3 Oct 2008, 05:41 PM
Mesaj #245


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 30
Inscris: 5 September 08
Din: constanta
Forumist Nr.: 11.951



Varsator si iepure de lemn rofl.gif
p.s. Si era sa-mi ramana mandibula blocata cand am citit ce reincarnare sunt rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pagini V  « < 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 09:41 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman