HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dincolo de Ratiune

Ideea acestui forum nu este de a starni polemici intre cei ce cred si cei ce nu cred in astre, in Dumnezeu, in terapii naturiste, in miracole sau in ghicitul in palma. Pragul acestui forum poate fi pasit de oricine, fara nici o exceptie, dar cei care nu sunt de acord cu ideile sau marturisirile celor care posteaza aici, sunt rugati sa se abtina in a face comentarii malitioase, sau contradictorii. Aici ne dorim sa avem coltisorul lipsit de orice stres, iar scopul real ar fi acela de a-i ajuta pe cei din jurul nostru sa se simta bine, ba chiar sa gaseasca solutii catre iesirea din situatii disperate - de ce nu?

8 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sondaj: Care Este Zodia Dumneavoastra?
Care este zodia dumneavoastra?
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 246
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
Tear
mesaj 6 Jan 2006, 08:40 AM
Mesaj #106


Dregator
*****

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 571
Inscris: 12 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.791



8 decembrie 1966, ora 11,50 a.m, Bucuresti smile.gif


--------------------
Nimic nu e intamplator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
edittha
mesaj 6 Jan 2006, 08:44 AM
Mesaj #107


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 316
Inscris: 19 June 05
Forumist Nr.: 6.479



fecioara- 21 septembrie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tinkerbell
mesaj 6 Jan 2006, 08:27 PM
Mesaj #108


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 534
Inscris: 1 November 05
Din: Arad, RO
Forumist Nr.: 7.178



Hihihihi...inca un vot pentru Pesti...sorry, fecioarelor, va devansam! biggrin.gif

Acest topic a fost editat de Tinkerbell: 6 Jan 2006, 08:29 PM


--------------------
"Nu există pustiu, doar neputinţa noastră de a umple golul în care trăim."
[Octavian Paler]

last.fm user profile


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 6 Jan 2006, 08:27 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
AmunRa
mesaj 6 Jan 2006, 09:04 PM
Mesaj #109


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 257
Inscris: 14 December 05
Din: Metropolis Cluj-Napoca
Forumist Nr.: 7.475




Scorpio din 18 nov 1981 si mi se potriveste de minune pe romaneste. Sunt exeptia de la regula. Adica sunt exact toate puncte forte ale Scorpionului mai putin mandria si invidia. spoton.gif


--------------------
user posted imageuser posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 6 Jan 2006, 09:46 PM
Mesaj #110


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Sunt Peste cu ascendent Rac, ceea ce da oameni de geniu sau nebuni amuzanti. Fiindca sunt nascuta in aceeasi zi cu Einstein si el clar a fost un geniu, este de la sine inteles ce mi-a mai ramas mie rofl.gif


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tzadde
mesaj 6 Jan 2006, 10:13 PM
Mesaj #111


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 103
Inscris: 16 December 05
Din: Peste tot si nicaieri
Forumist Nr.: 7.485



Nu uitati: data nasterii, cu ora si loc, plus unde v-ati mutat (in cazul in care v-ati mutat in alt oras).

Pentru Tear:

Arata, in general, un an dificil din punctul de vedere al sanatatii. Daca revolutia solara este buna, nici o boala nu se va produce, dar organismul va marca o tendinta de slabire, o lipsa de vitalitate, cu oboseala frecvent simtita. In cazul unei legaturi defavorabile intre casa 6 si 10 (in revolutie), vor exista necazuri si dificultati profesionale. Anul ramane totusi dominat de munca de rutina.

Anunta multe deplasari sau o activitate editoriala. Daca revolutia solara este benefica, superpozitia poate aduce ameliorarea pozitiei sociale ca urmare a unei deplasari sau a primirii unei scrisori, a unei propuneri importante.

Influenteaza parintii si proprietatile individului; de asemenea, ultimul trimestru al anului (anul care incepe la revolutia solara).

Pozitie suficient de periculoasa pentru sanatate. Daca Luna este afectata, indicatie defavorabila pentru comert.

Provoaca deplasari de afaceri si favorizeaza relatiile interesate.

Indica senzualitate si favorizeaza viata sentimentala. Daca pozitia este legata de casele financiare, ea permite succes in jocuri sau speculatii (castig la loterie). Frecvent, ofera un an bun pentru nasterea copiilor. An pentru logodna.

Calatorii periculoase. Psihologic, pozitia predispune la pesimism sau, dimpotriva, la convertiri spontane. De asemenea, poate indica o activitate intensa in legatura cu strainatatea.

Pozitie importanta pentru editori, scriitori si pentru toti cei a caror profesie este legata de aceasta casa; aduce contracte avantajoase, propuneri interesante. Un aspect benefic de la Uranus, Neptun sau Pluto anunta adesea ca subiectul va scapa ca prin miracol dintr-un accident: semn de protectie providentiala.

Anunta intarzieri in realizarea proiectelor si a sperantelor datorita obstacolelor de tot felul. Indice de necazuri datorita relatiilor.

Marcheaza bolile complicate, putin obisnuite si dificil de diagnosticat, erorile de diagnostic sau tratament. Bine aspectat, aceste boli pot fi usor tratate prin mijloace mai putin ortodoxe sau ultramoderne. Aceasta pozitie aduce aproape intotdeauna unele complicatii intre subalterni si patroni.

Indica un regim alimentar deficitar sau boli a caror origine este mai mult psihica si nervoasa decat fizica.

Anunta neintelegeri cu familia. Subiectul poate sa aiba tendinta sa se inchida, sa traiasca singur, izolat, nearatandu-si gandurile, ambitiile si preocuparile.


--------------------
QUOTE (Paul Verlaine - poetul - nu vreun musteriu sau membru)
Cele mai frumoase preziceri sunt cele care nu se implinesc niciodata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 6 Jan 2006, 10:44 PM
Mesaj #112


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



QUOTE (Tzadde @ 6 Jan 2006, 10:13 PM)
Nu uitati: data nasterii, cu ora si loc, plus unde v-ati mutat (in cazul in care v-ati mutat in alt oras).


1 decembrie, 1957, ora 0, Barlad, Dusseldorf.
Multumesc anticipat.

Acest topic a fost editat de flori: 6 Jan 2006, 10:45 PM


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fis_tic
mesaj 7 Jan 2006, 12:43 AM
Mesaj #113


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 324
Inscris: 3 December 05
Forumist Nr.: 7.389



eu sunt zodia delfin, ati mai pus plase la zurgalai sau tot asa ne vedem?

a...sa nu uit, cu ascendent in peste

Acest topic a fost editat de fis_tic: 7 Jan 2006, 12:44 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 7 Jan 2006, 12:46 AM
Mesaj #114


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



9 mai 1988 , de ziua victoriei , atunci s-au nascut Lucian Blaga si Ion Tiriac la Spitalul Judetean Bistrita la orele 11.30 am avut la nastere ....in jur la 3 kg...
laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tzadde
mesaj 7 Jan 2006, 05:25 AM
Mesaj #115


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 103
Inscris: 16 December 05
Din: Peste tot si nicaieri
Forumist Nr.: 7.485



Pentru Flori, mai tarziu pentru Plutarh. Revolutia ta solara, Flori, a inceput la 30 nov. 2005, ora 14:15, si se va termina la aproape aceeasi data, in 2006.
Inainte, vreau sa va spun sa nu luati totul mot-a-mot, ca sunt si unele "scapari", deci detalii care pot fi tinute sub controlul vostru. In fine, exista liber arbitru.
Iata interpretarile:

Adesea, anunta o moarte in anturaj (chiar cea a individului). Moartea individului va trebui confirmata de directiile simbolice, primare sau secundare. Daca aceasta nu este confirmata, sanatatea individului va avea de suferit, ca si vointa sa. Indicele unor oboseli sau depresiuni nervoase; imbatranirea si uzura organismului se vor face simtite in anul respectiv mai accentuat. Daca individul este bolnav, va exista riscul unui tratament sau medicament gresit administrat. Daca casa 8 este pozitionata avantajos atat in tema natala, cat si in revolutia solara, superpozitia va trata chestiuni legate de castiguri de bani, pensii, mosteniri, bunuri neasteptate etc. De asemenea, aceasta superpozitie il poate impinge pe individ catre spiritism si esoterism. Pentru superpozitia afectata, acestea se vor evita.

Inlatura intotdeauna problemele legate de parinti, camin sau proprietati. Foarte adesea semnifica sfarsitul, indeplinirea unei intreprinderi de lunga durata. Poate indica anul retragerii la pensie. Afectata aceasta pozitie, ameninta pierderea situatiei. (n.r.: din fericire, nu e afectata)

Cu aspecte benefice, aceasta configuratie favorizeaza castigarea proceselor, rezolvarea favorabila a litigiilor, cresterea veniturilor si diminuarea datoriilor.

Indica un ajutor venit de la femei. In functie de aspecte, pozitia anunta o modificare avantajoasa sau nu, in viata conjugala, sociala sau in asociatii. In temele feminine, pozitia favorizeaza conceptia.

Marcheaza un partener sau asociat foarte interesant. Adesea, pozitia poate aduce o propunere de ordin social sau colectiv (de exemplu, pentru o tanara, poate semnifica o cere in casatorie).

Produce o recrudescenta de activitate, de initiativa si de ambitie, in cursul anului. Daca este afectat, el cauzeaza, de asemenea, cresterea iritarii, supraexcitabilitate, chiar brutalitate. Subiectul risca sa provoace, prin vorbe sau acte negandite, conflicte si dispute cu persoane necunoscute si/sau influente. Activeaza, de asemenea, instinctul sexual.

Puternic si bine aspectat, marcheaza fericirea conjugala (sau an de viata conjugala calma), o buna intelegere cu asociatii sau succes in afaceri legale.

Denota, adesea, o persoana nesatisfacuta sentimental. Pozitie mai puternica in temele feminine decat in cele masculine. Reprezinta o pozitie defavorabila pentru joc si speculatii, chiar daca este bine aspectata.

Anunta necazuri si complicatii. Aduce, de asemenea, lupte si tracasari dintre cele mai neasteptate, provenind adesea de la dusmani; rivalitati, intrigi si comploturi.

Indica, in general, prieteni pe care nu se poate conta (exceptand desigur cazul in care este bine aspectat). Disonant aspectat, anunta deceptii provenind din relatii, faptul ca relatiile si proiectele subiectului nu se vor realiza.

Pare sa favorizeze orice efort mental si marcheaza dorinta pentru calatorii care par adesea a fi mijlocul de evadare dintr-o existenta care nu-l mai satisface pe subiect. Mari calatorii.


--------------------
QUOTE (Paul Verlaine - poetul - nu vreun musteriu sau membru)
Cele mai frumoase preziceri sunt cele care nu se implinesc niciodata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tzadde
mesaj 7 Jan 2006, 05:48 AM
Mesaj #116


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 103
Inscris: 16 December 05
Din: Peste tot si nicaieri
Forumist Nr.: 7.485



Acum e randul lui Plutarh, de la 9 mai 2006, ora 20:00, pana la aproape aceeasi data in 2007.

Anunta o schimbare de resedinta, realizarea unui proiect sau sfarsitul unei actiuni demarate anterior, un eveniment in legatura cu parintii sau cu caminul individului.

Anunta un an mai mult sau mai putin retribuit. In general, finantele vor juca un mare rol in anul respectiv.

Pozitie defavorabila pentru sanatate sau pentru calatorii. Exista pericolul unor neplaceri provocate prin actiuni precipitate, destinate obtinerii unor situatii mai bune sau unei avansari.

Indica o activitate crescuta, o posibila pierdere de popularitate.

Pozitia sa afectata anunta surmenaj care poate provoca dureri de cap, precum si un efort mental dificil.

Aduce, in general, infrumusetarea caminului. Ajutor din partea parintilor.

Predispune la extravagante din partea partenerului sau a asociatului si indica cresterea considerabila a cheltuielilor, chiar peste posibilitati. Defavorabile proceselor.

Determina descoperirea si contracararea actiunilor dusmanilor secreti si ale detractorilor. Puternic, favorizeaza avansarea in societati secrete. Afectat, denota boli cronice, in general putin dureroase, legate de circulatia sanguina sau de ficat.

Favorizeaza judecata si tinde sa faca conceptiile filosofice mai profunde. Afectat, defavorizeaza calatoriile, creand intarzieri sau obstacole.

Provoaca unele schimbari subite si neprevazute in viata domestica si determina schimbari de domiciliu. Uneori, pot exista certuri cu parintii sau un eveniment important in legatura cu acestia (an de moarte pentru parinti sau separarea subiectului de acestia).

Sfatuieste subiectul sa nu se increada in anturajul feminin, caci aspectele disonante accentueaza aceasta amenintare si pot crea tot felul de necazuri in viata, debutand prin inselaciune. Din punct de vedere mental, aceasta pozitie a lui Neptun nu favorizeaza studiile si lucrurile precise. Poate duce la pierderea unei scrisori sau la deceptii privind deplasarile.

Pare sa fie favorabil castigurilor, dar induce o viziune exagerata asupra posibilitatilor financiare si creeaza surprize de tot felul in afaceri.


--------------------
QUOTE (Paul Verlaine - poetul - nu vreun musteriu sau membru)
Cele mai frumoase preziceri sunt cele care nu se implinesc niciodata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
framboise
mesaj 7 Jan 2006, 06:07 AM
Mesaj #117


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 5 February 05
Din: Canada
Forumist Nr.: 5.639



Tzadde, daca nu abuzez de bunavointa ta, iti dau si datele mele: 26.XII.1969, 9.20 a.m, Bucuresti, Montreal
Merci anticipat.


--------------------
Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 7 Jan 2006, 06:11 AM
Mesaj #118


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Da' de ce scrii cu roz?


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
framboise
mesaj 7 Jan 2006, 06:25 AM
Mesaj #119


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 5 February 05
Din: Canada
Forumist Nr.: 5.639



QUOTE (axel @ 6 Jan 2006, 11:11 PM)
Da' de ce scrii cu roz?


Ma asortez cu ciorapii. wub.gif


--------------------
Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
One_Last_Dance
mesaj 7 Jan 2006, 11:26 AM
Mesaj #120


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 683
Inscris: 26 December 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 5.291



Zodia Pesti - sunt o mare amatoare de ceasuri de liniste petrecute in umbra romantica a culorilor amurgului, iar motivul de inspiratie al meu e tocmai ceasul magic in care cerul imbujorat se preface pe nesimtite intr-o bolta catifelata, presarata cu stele... viata pentru mine e ca un balet acvatic, mereu ma proiecteaza intr-o lume de ape cristaline.

Exista pasari fericite sa zboare pe deasupra curcubeului, pestii sunt dispusi sa zboare alaturi de ele, numai ca mereu intreaba: "- ce urmeaza?"
Nimeni nu ne poate tine la sol - suntem alunecosi wink.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 7 Jan 2006, 12:24 PM
Mesaj #121


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



Deci s/ar putea sa mor chiar maine! laugh.gif wub.gif Tzadde oricum iti multumesc...dac-o fi asa tu n-ai nici o vina! Astrii! dech! blink.gif wub.gif Eu oricum sint optimista si sper sa mai traiesc un pic ce-ar fi sa moara anul asta toti cei nascuti odata cu mine? rolleyes.gif


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tinkerbell
mesaj 7 Jan 2006, 04:41 PM
Mesaj #122


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 534
Inscris: 1 November 05
Din: Arad, RO
Forumist Nr.: 7.178



Eu nu mi-am dat datele, Tzadde: Alexandria, 02 martie 1968, ora 5 a.m., mutat in Arad. Pe 2 martie s-au mai nascut si Mihail Gorbaciov si John Bon Jovi. Interesanta si derutanta alaturare, nu? rofl.gif
Multumesc, Tzadde. mwah1.gif


--------------------
"Nu există pustiu, doar neputinţa noastră de a umple golul în care trăim."
[Octavian Paler]

last.fm user profile


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 7 Jan 2006, 09:34 PM
Mesaj #123


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



QUOTE (flori @ 7 Jan 2006, 12:24 PM)
Eu oricum sint optimista si sper sa mai traiesc un pic ce-ar fi sa moara anul asta toti cei nascuti odata cu mine? rolleyes.gif

Coincidenta. rofl.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 7 Jan 2006, 09:38 PM
Mesaj #124


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (framboise @ 7 Jan 2006, 07:25 AM)
QUOTE (axel @ 6 Jan 2006, 11:11 PM)
Da' de ce scrii cu roz?


Ma asortez cu ciorapii. wub.gif

Naspa...


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tzadde
mesaj 8 Jan 2006, 03:13 AM
Mesaj #125


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 103
Inscris: 16 December 05
Din: Peste tot si nicaieri
Forumist Nr.: 7.485



Pentru Framboise, cu incepere din 25 decembrie 2005, ora 20:10, cu terminare la aproape aceeasi data.

Este legat de partener si/sau asociatii, viata sociala, in general. Favorabil, va fi anul unei casatorii sau a unei asociatii. Defavorabil, configuratia va duce la necazuri datorate asociatiilor sau sotului/sotiei, insucces in viata sociala si/sau tulburari de sanatate, accidente, operatii, divort, separare etc. (n.r.: nici chiar asa... sper unsure.gif)

Anunta multe deplasari sau o activitate editoriala. Daca revolutia solara este benefica, superpozitia poate aduce ameliorarea pozitiei sociale ca urmare a unei deplasari sau a primirii unei scrisori, a unei propuneri importante.

Anunta expansiunea constiintei. Pozitie dificila pentru fecundare in temele feminine. Subliniaza legatura cu copiii.

Anunta deplasari. Influenteaza raporturile individului cu anturajul. Cu aspecte disonante, aduce neplaceri din partea femeilor din anturaj si dezvolta bolile ascunse.

Anunta intelegere in familie.

Neafectata, protejeaza sanatatea, serviciu subiectului si raporturile sale cu subordonatii.

Calatorii periculoase. Psihologic, pozitia predispune la pesimism sau, dimpotriva, la convertiri spontane. De asemenea, poate indica o activitate intensa in legatura cu strainatatea.

Favorizeaza caminul si familia, dar si anunta, in general, ca anul se va sfarsi mai bine decat a inceput (fara numeroase disonante), promitand un eveniment fericit in ultimul trimestru al anului solar respectiv.

Starea de sanatate necesita un repaus complet, sau o tratare metodica. Adesea, o boala se va declansa cu repercusiuni profunde si indelungate. Uneori, cu o revolutie solara foarte afectata, aceasta pozitie anunta o anumita fatalitate.

Complicatii bruste venind de la sot/sotie sau asociat. In cazul unui proces, deznodamantul va fi mai mult sau mai putin neasteptat, bun sau rau, in functie de aspectele ansamblului temei. (n.r.: sunt aspecte pozitive aici thumb_yello.gif)

Indica un regim alimentar deficitar sau boli a caror origine este mai mult psihica si nervoasa decat fizica. Foarte afectata, pozitia tinde sa aduca dezordine sau complicatii in munca si marcheaza necinstea sau stangaciile daunatoare ale subordonatilor.

Pare sa aduca un sentiment de incertitudine sau de schimbare in viata sentimentala. Nu se opune, totusi, satisfactiilor de ordin sentimental, nici castigurilor riscante, dar creeaza circumstante putin obisnuite care inlatura orice stabilitate. Pluto aduce schimbari, dar nu cauzeaza deteriorari reale decat daca este greu afectat (n.r.: din fericire, nu e). Anunta, de asemenea, evenimente neprevazute (dar nu neaparat reale) venind de la copii.


--------------------
QUOTE (Paul Verlaine - poetul - nu vreun musteriu sau membru)
Cele mai frumoase preziceri sunt cele care nu se implinesc niciodata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tzadde
mesaj 8 Jan 2006, 03:39 AM
Mesaj #126


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 103
Inscris: 16 December 05
Din: Peste tot si nicaieri
Forumist Nr.: 7.485



Pentru Tinkerbell, de la 2 martie 2006, ora 10:15, la aproape aceeasi data.

Anunta o schimbare de resedinta, realizarea unui proiect sau sfarsitul unei actiuni demarate anterior, un eveniment in legatura cu parintii sau cu caminul individului.

Pozitie extrem de benefica, permitand individului sa actioneze asupra destinului in sensul dorit. Subiectul beneficiaza de sansa ce-i permite ca, printr-o actiune personala, sa-si orienteze existenta intr-o directie noua, sa-si decida cariera. Aceasta superpozitie il ajuta foarte bine si individul va beneficia de protectii, de ajutor si sansa ii va surade.

Faciliteaza realizarea proiectelor si sperantelor (daca nu este afectat), evident in legatura cu casa pe care o guverneaza in revolutia solara (n.r.: nu este afectat, iar legatura o are cu familia, caminul, copiii si iubirea, poate chiar si distractiile). Existenta unui prieten important, in viata individului, in cursul anului respectiv.

An defavorabil calatoriilor, unui inceput de comert, sau pentru intreprinderi care cer un bun renume sau publicitate; necazuri sau griji pricinuite de o femeie.

Favorizeaza relatiile sociale al caror cerc va creste in anul respectiv. Relatiile vor fi avantajoase si vor aduce subiectului un anume profit (pentru comercianti sau persoane de profesiuni liberale, pozitia indica cresterea clientelei).

Anunta calatorii de agrement sau dorinta de a le realiza.

Produce o recrudescenta de activitate, de initiativa si de ambitie, in cursul anului. Subiectul risca sa provoace, prin vorbe sau acte negandite, conflicte si dispute cu parteneri (de viata si/sau de afaceri), chiar cu dusmani ascunsi. Activeaza, de asemenea, instinctul sexual.

Marcheaza un an bun cu subordonatii si un serviciu usor. Afectat, el indica necesitatea purificarii sangelui si evitarea exceselor la care predispune aceasta pozitie.

Anunta obligatii si necazuri pentru bunuri materiale, camin, parinti sau mostenire. Adesea, cresterea dificultatilor spre sfarsitul anului solar.

Aduce intotdeauna o schimbare in proiectele subiectului, in relatiile sau prieteniile sale. Uneori, aceasta schimbare de proiecte depinde de noi cunostinte. Puternic, el anunta o prietenie noua sau o cunostinta importanta. Daca subiectul este bolnav, este mai prudent sa se schimbe medicul.

Marcheaza o situatie instabila care se poate ridica prin forta circumstantelor, daca tema este favorabila, dar amenintand, adesea, sa se prabuseasca.

Arata o speranta desarta sau exagerata de crestere a averii si, de asemenea, griji in legatura cu unele obligatii. Cu alti indici buni de ordin financiar, anunta adesea o redresare de situatie sau intrari mari de bani, nedepinzand de vointa subiectului.


--------------------
QUOTE (Paul Verlaine - poetul - nu vreun musteriu sau membru)
Cele mai frumoase preziceri sunt cele care nu se implinesc niciodata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
framboise
mesaj 8 Jan 2006, 05:50 AM
Mesaj #127


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 5 February 05
Din: Canada
Forumist Nr.: 5.639



Merci Tzadde. Voi vedea eu pana la urma ce va fi...oricum de mers, merg inainte cu binele si raul care apare pe parcurs...C'est la vie!


--------------------
Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fitzcarraldo
mesaj 8 Jan 2006, 07:51 AM
Mesaj #128


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 515
Inscris: 28 June 05
Din: Columbia
Forumist Nr.: 6.518



@Tzadde
Citesti si in bobi de fasole ? Da in foi de ceapa ? unsure.gif


--------------------
In a society that is drug - infested, violence - wracked and polluted by chemical greed, no one has ever died from a overdose of pornography.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tinkerbell
mesaj 8 Jan 2006, 05:24 PM
Mesaj #129


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 534
Inscris: 1 November 05
Din: Arad, RO
Forumist Nr.: 7.178



QUOTE (Tzadde @ 8 Jan 2006, 03:39 AM)
Arata o speranta desarta sau exagerata de crestere a averii si, de asemenea, griji in legatura cu unele obligatii. Cu alti indici buni de ordin financiar, anunta adesea o redresare de situatie sau intrari mari de bani, nedepinzand de vointa subiectului.

Multumesc. Nu arata deloc rau, pe total. Daca se vor intampla "intrari mari de bani" in mod sigur imi voi aminti si de tine, Tzadde! cool.gif


--------------------
"Nu există pustiu, doar neputinţa noastră de a umple golul în care trăim."
[Octavian Paler]

last.fm user profile


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tzadde
mesaj 9 Jan 2006, 01:51 AM
Mesaj #130


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 103
Inscris: 16 December 05
Din: Peste tot si nicaieri
Forumist Nr.: 7.485



Am postat aici ca sa va spun cateva lucruri, in primul rand sa stiti ca astrologia ma pasioneaza extrem de mult, desi prima mea dragoste a fost numerologia wub.gif ... A fost demential sa cunosc caracterele omenesti dupa cifre, chiar destine si energii de tot felul... Multa lume a fost uimita de ceea ce reuseam sa "vad"... Astrologia, imbinata cu numerologia si cu alte discipline oculte mai serioase, ofera un anumit fel de clarviziune, care ii lasa cu gura cascata pe multi oameni... Observ, insa, ca Scorpionii si Sagetatorii cer cel mai des consultatii oculte, dorind sa-si cunoasca viitorul... si nu au gura cascata, insa ei simt ca exista un "ceva" care i-a indemnat sa ceara o astfel de consultatii, ca si cum ar fi ceva firesc...
Nu stiu precis cum sa spun, dar am o explicatie astrologica pentru asa ceva, desi nu e la indemana tuturor... Pot sa spun ca, in viitor, si Capricornii vor fi interesati de ocultism, cei cu influente din Sagetator suferind deja transformari... O ghicitoare faimoasa din secolul al XVIII-lea spunea ca sunt doua feluri de oameni care veneau la ea: oameni simpli si oameni complecsi, cei simpli dorind raspunsuri clare, iar cei complecsi reusind sa interpreteze foarte aproape de adevar orice raspuns, cat de inteligibil, li s-ar da... Se intelege ce vreau sa spun? Sper ca da, daca nu, nu ezitati sa puneti intrebari.
Asa cum v-am spus, imi place mult astrologia si inca o mai studiez... E atat de mare, oameni... de orice fel ati fi, energiile exista pentru toata lumea...


--------------------
QUOTE (Paul Verlaine - poetul - nu vreun musteriu sau membru)
Cele mai frumoase preziceri sunt cele care nu se implinesc niciodata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tear
mesaj 9 Jan 2006, 08:41 AM
Mesaj #131


Dregator
*****

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 571
Inscris: 12 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.791



QUOTE (Tzadde @ 6 Jan 2006, 10:13 PM)
Nu uitati: data nasterii, cu ora si loc, plus unde v-ati mutat (in cazul in care v-ati mutat in alt oras).

Pentru Tear:

Arata, in general, un an dificil din punctul de vedere al sanatatii.
.........

Multumesc, Tzadde. Noroc ca sunt optimista ! wink.gif
Tzadde, Nostradamus nu era si el sagetator ?

Acest topic a fost editat de Tear: 9 Jan 2006, 12:50 PM


--------------------
Nimic nu e intamplator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 9 Jan 2006, 12:42 PM
Mesaj #132


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



laugh.gif Berbec. La figurat si la zodie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tzadde
mesaj 10 Jan 2006, 02:30 AM
Mesaj #133


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 103
Inscris: 16 December 05
Din: Peste tot si nicaieri
Forumist Nr.: 7.485



@ Tear: Dupa unii, Nostradamus este Sagetator, dupa altii este Capricorn. Confuzia este datorata de calendarele diferite ale epocilor. Dupa cel vechi (iulian), Michel de Nostredame s-a nascut pe 12 decembrie (nu mai stiu anul), dupa cel nou (gregorian) este pe 24 decembrie... Daca e sa ne luam dupa cel nou, atunci Nostradamus este Capricorn...

Ma bucur ca sunt multi optimisti pe-aici, sa avem mai multi un moral ridicat... smile.gif biggrin.gif


--------------------
QUOTE (Paul Verlaine - poetul - nu vreun musteriu sau membru)
Cele mai frumoase preziceri sunt cele care nu se implinesc niciodata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 10 Jan 2006, 09:34 PM
Mesaj #134


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



Tzadde, sper ca nu-ti cer prea mult daca te rog sa calculezi si zodia fiului meu!
Te rog! Am inceput sa am incredere in predictiile tale!
Iata datele lui: 6.02.1984, ora 9, Barlad.
Multumesc!

P.S. Am uitat sa scriu ca s-a mutat la Bucuresti!

Acest topic a fost editat de flori: 10 Jan 2006, 09:35 PM


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tzadde
mesaj 12 Jan 2006, 09:18 AM
Mesaj #135


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 103
Inscris: 16 December 05
Din: Peste tot si nicaieri
Forumist Nr.: 7.485



Eu am mai spus ca folosesc un soft romanesc, care ofera interpretari cam generale, de aceea recomand cat de cat analiza inainte de a da credit cu totul...

Pentru fiul lui Flori, anul lui incepe de la 5 februarie 2006, ora 17:10 si se termina anul viitor, la aproape aceeasi data.

Arata, in general, un an dificil din punctul de vedere al sanatatii. Anul ramane totusi dominat de munca de rutina.

Pozitie extrem de benefica, permitand individului sa actioneze asupra destinului in sensul dorit. Subiectul beneficiaza de sansa ce-i permite ca, printr-o actiune personala, sa-si orienteze existenta intr-o directie noua, sa-si decida cariera. Aceasta superpozitie il ajuta foarte mult si individul va beneficia de protectii, de ajutor si sansa ii va surade.

Favorizeaza mai curand sotul/sotia sau asociatul, decat pe subiect. Pozitie buna pentru activitate politica sau sociala. Uneori, este indicele unei limpeziri a situatiei matrimoniale sau a raporturilor cu asociatii.

Indica o activitate crescuta si pierdere de popularitate.

Marcheaza un partener sau asociat foarte interesant; afectata, pozitia anunta neintelegeri cu aceste persoane. Adesea, pozitia poate aduce o propunere de ordin social sau colectiv.

Neafectata, protejeaza sanatatea, serviciu subiectului si raporturile sale cu subordonatii.

Necazuri si dificultati profesionale. De asemenea, predispune fie la actiuni riscante, fie la neglijente in afaceri.

Favorizeaza caminul si familia, dar si anunta, in general, ca anul se va sfarsi mai bine decat a inceput.

Starea de sanatate necesita un repaus complet, sau o tratare metodica. Adesea, o boala se va declansa cu repercusiuni profunde si indelungate.

In general, indica noutati neasteptate de deces, de complicatii in plasamente si imposibilitatea de a intra in posesia unor averi cuvenite.

Face viata conjugala putin armonioasa si daca este afectat, exista pericolul inselarii sau al tradarii din partea sotului/sotiei sau a persoanelor care pot fi considerate ca asociate la un titlu oarecare.

Pare sa aduca un sentiment de incertitudine sau de schimbare in viata sentimentala. Nu se opune totusi satisfactiilor de ordin sentimental, cat si castigurilor riscante, dar creeaza circumstante putin obisnuite care inlatura orice stabilitate. Pluto aduce schimbari, dar nu cauzeaza deteriorari reale decat daca este greu afectat (n.r.: nu este afectat smile.gif). Anunta, de asemenea, evenimente neprevazute (dar nu neaparat reale) venind de la copii.


--------------------
QUOTE (Paul Verlaine - poetul - nu vreun musteriu sau membru)
Cele mai frumoase preziceri sunt cele care nu se implinesc niciodata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 12 Jan 2006, 12:01 PM
Mesaj #136


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



Multumesc Tzadde, mwah1.gif


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 12 Jan 2006, 04:10 PM
Mesaj #137


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Inca o Capricoarna....17 Jan....
vad ca suntem doar 9...


capricorni din toate partile uniti-va!! biggrin.gif


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fitzcarraldo
mesaj 12 Jan 2006, 08:57 PM
Mesaj #138


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 515
Inscris: 28 June 05
Din: Columbia
Forumist Nr.: 6.518



Pt. frecat manganu' pe net trebuie sa ai mult timp liber .... (valabil pt. toti).


--------------------
In a society that is drug - infested, violence - wracked and polluted by chemical greed, no one has ever died from a overdose of pornography.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 12 Jan 2006, 09:13 PM
Mesaj #139


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Tzadde, vreau si eu o asemenea interpretare, daca nu te superi smile.gif
Sunt nascuta pe 5 august 1985, ora 11.45 - 12 (nu stiu exact) si de cand m-am nascut locuiesc in acelasi oras.

edit: ora nasterii este 11.45 nu 23.45 (pentru a se evita eventualele confuzii)

Acest topic a fost editat de Aramis: 12 Jan 2006, 09:14 PM


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gypsyhart
mesaj 13 Jan 2006, 10:11 AM
Mesaj #140


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.854
Inscris: 4 December 03
Forumist Nr.: 1.365



QUOTE (Fitzcarraldo @ 12 Jan 2006, 09:57 PM)
Pt. frecat manganu' pe net trebuie sa ai mult timp liber .... (valabil pt. toti).

Draga Fitz,
Daca nu te intereseaza ce se scrie pe aici mergi te rog la lucrurile care te intereseaza si lasa oamenii sa frece (linistiti) ce au chef. Mercic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 02:14 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman