HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Igor Si Natasha, cand vecinii te calca pe nervi
Sushi
mesaj 25 Oct 2006, 11:04 AM
Mesaj #141


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



io dupa cum am subliniat intr-un post anterior, n-am treaba cu vecinii ca-s toti trecuti de anumite varste... in schimb la job, hostel pentru tineret devil.gif daca merg sa fac un tur pe paliere noaptea tot dintr-a doua camera se aude "Aaaahhhh" si "OOOhhhh" laugh.gif
Povesteau ieri doua tipe ca au auzit asemenea intonatii dintr-o camera vecina dar din cauza ca vocile ce faceau duetul erau sigur femenine, au tras concluzia ca la fiesta nu a participat nici un mascul rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 25 Oct 2006, 11:09 AM
Mesaj #142


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



QUOTE (Carmelita @ 25 Oct 2006, 12:04 PM)
intonatii dintr-o camera vecina dar din cauza ca vocile ce faceau duetul erau sigur femenine, au tras concluzia ca la fiesta nu a participat nici un mascul rofl.gif

iara imi vii cu "chestii extreme " ? rofl.gif


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 25 Oct 2006, 11:13 AM
Mesaj #143


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (Oiski-Poiski @ 25 Oct 2006, 11:09 AM)
QUOTE (Carmelita @ 25 Oct 2006, 12:04 PM)
intonatii dintr-o camera vecina dar din cauza ca vocile ce faceau duetul erau sigur femenine, au tras concluzia ca la fiesta nu a participat nici un mascul  rofl.gif

iara imi vii cu "chestii extreme " ? rofl.gif

scuze mi-o venit asa spontan... hh.gif

Da serios Oiski tu cand te simti femeie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 25 Oct 2006, 11:13 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 25 Oct 2006, 11:17 AM
Mesaj #144


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



QUOTE (Carmelita @ 25 Oct 2006, 12:13 PM)

Da serios Oiski tu cand te simti femeie?

In nici un caz intr-o camera de hotel impreuna cu alta femeie rofl.gif



--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 25 Oct 2006, 11:47 AM
Mesaj #145


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



am zis SERIOS!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 19 Oct 2007, 06:40 AM
Mesaj #146


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



ce-or mai face Igor si Natasa... la fel de galagiosi oare?


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 19 Oct 2007, 07:08 AM
Mesaj #147


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Igor si Natasa ne-au facut marea surpriza si intr-o buna zi din vara anului 2007 s-au casatorit.Ca pana la acea data stateau ca niste necredinciosi , scoteau sunete neortodoxe din dormitorul comun.
De cand si-au pus degetul pe actul legal se cearta parca mai mult si sunt mai discreti dupa aceea .
Din aceasta cauza nu pot sa mai dau amanunte picante asupra problemei.

Insa pot sa povestesc despre vecinul de la parter , italianul care vorbeste geermana intr-un mod italienesc asa de pocit ca trebuie sa-ti ascuti bine urechile.Si Marino povesteste intr-o zi ca la el in vizita sunt rude si alea au doua fete , una frumoasa rupta din soare si alta... na ja.Si zice el ca o intreaba pe aia mai ... adica NU pe aia frumoasa: " Tu spune la mine , de ce sora tau fata frumos si tu una fata asa grasa ?"

Nici nu stiam ca italienii sunt asa de sinceri.Noi ne-am prapadit de ras cum a povestit Marino insa cum s-o fi simtit fata aia ?


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 19 Oct 2007, 09:05 AM
Mesaj #148


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.099
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



" Tu spune la mine , de ce sora tau fata frumos si tu una fata asa grasa ?"

rofl.gif rofl.gif Ist wirklich brutal... rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 19 Oct 2007, 09:51 AM
Mesaj #149


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



poate ca nasoala s-a dat la el si... asa s-a gandit omul ca scapa


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 24 Oct 2007, 07:34 PM
Mesaj #150


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Mai.... mie mi-e lene sa va povestesc de vecini, dar a facut-o deja altcineva pentru mine....

Din blogul colegei de camera:

"*smaili cu ochii beliti de somn*

M-am intrebat intotdeauna de ce se trezeste lumea devreme. E un mister inca neelucidat pentru mine, e o lipsa de sens aproape revoltatoare. Unii o fac pentru ca sunt obligati de programul de la servici; altii - ca sa plimbe cainele; altii - pentru ca s-au culcat devreme; altii - ca sa faca sport; altii - pentru ca sunt batrani; si mai e o categorie - cea mai numeroasa - a celor care sunt treziti de altii. In asta ma incadrez eu.
De cand am venit in mizeria asta de apartament (da, ati ghicit, in complex!), in fiecare dimineata la 7 jumate sau, in cazurile fericite - la 8, vecinu' de deasupra mea incepe sa dea cu ciocanu' in pereti. Timp de vreo juma' de ora. Dupa care incepe sa-i polizeze or somethin'... Inca vreo juma' de ora. Dupa aia se opreste pana pe la 12 noaptea, cand se apuca da tarat mobila dintr-o parte in alta a apartamentului. Dupa ce se plictiseste (sau oboseste) isi scoate o bere si baga o manea.
Din sete de cunoastere (...NOT!), imi screm mintea in fiecare zi in speranta ca o sa inteleg care e motivu' pentru care omu' asta n-are pace. Asa ca am luat la puricat neste posibilitati care se poate si neste posibilitati care nu se poate. Si uite la ce concluzie am ajuns:

Dom'le, vecinu' meu e un artist. Pai cum altfel?
De renovatu' apartamentului nu se pune problema din mai multe motive: 1 - pentru ca mi-a zis Andreea ca si acu' o luna cand a venit ea aici, situatia era cam aceeasi... ma indoiesc ca n-a reusit sa-si renoveze un apartament cu o camera intr-o luna; 2 - pentru ca muncitorii in general nu se trezesc asa devreme decat ca sa bea; 3 - pentru ca nici macar muncitorii din Romania nu muncesc o ora pe zi.
Atunci sigura situatie pe care mi-o pot imagina si care sta in picioare cu argumente logice e ca omu' asta isi sculpteaza peretii. De-aia se trezeste el devreme, pentru ca atunci il viziteaza muzele. Asa ca la 7 jumate pune mana pe ciocan si dalta si isi da frau liber creativitatii. Dupa juma' de ora, cand muzele il parasesc (eh, ce vreti? e anevoioasa viata de arist!), finiseaza lucrarea timp de inca 30 de minute. Dupa care pleaca de acasa si se intoarce abia seara. Muta mobila inapoi si sarbatoreste inca o zi productiva.
Nici nu stiu de ce mi-a luat atata timp sa ajung la concluzia asta...in ignoranta in care ma scald zilnic, am uitat complet ca locuiesc intr-un bloc plin de studenti - care se stie - colcaie de sete de cunoastere, intelepciune si har artistic exuberant, ce se manifesta pe toate caile posibile...
Please accept my humble apologies...
Stupid me!" (B.L. aka colega mea de camera) tongue.gif

Acest topic a fost editat de Serenity: 24 Oct 2007, 07:47 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 24 Oct 2007, 11:36 PM
Mesaj #151





Guests






Superb topic rofl.gif Si tare de tot a fost reply-ul lu mutu, ala cu resetatul si luatul de la inceput rofl.gif

Si super faza si cu creativitatea vecinului tau Sere rofl.gif Asa o fi, mai stii? Ia bate la usa si intreaba daca e student la arte, poate-ti face portretul wink.gif rofl.gif

Eheeei, eu am avut vecini relativi ok pe aici prin UK, daaaaar...

Fortune - negrul de la parter din casa, care s-o mutat acu - si iubita lui poloneza: mey, fratilor, poi cand faceau aia ceva ea zbiera de ziceai ca e sfarsitul lumii si eu de sus ii auzeam cu muzica tare si Ana se chinuia si dadea televizorul la maxim si tot degeaba, ca aia zbiera si mai rau biggrin.gif Si nu stiu de Ana, da' io care n-am fost in viata mea invidioasa, ii invidiam pe astia doi atat de rau de ma rugam sa i se usuce si sa-i cada lui rofl.gif si-a ei doar sa se usuce ohyeah.gif

Boon, au plecat aia doi, s-au dus duca, eu vesela foc... Pana cand vine unguruoaica si maltezu... De auzit nu-i prea auzi, da'... Ii vezi - ceea ce mi se pare mai grav dry.gif Adica ies pe rand imbracati doar in prosoape si se duc la baie... Apoi iar in camera, apoi peste 45 de minute iara la baie - tot in prosoape. Si uneori o tin asa toata ziua, de-mi crapa obrazu de ciuda biggrin.gif (logic ca vreau si io atata distractie harhar.gif )

Si pe langa aia doi, mai nou si Lukas - polonezu - are o iubita spanioloaica, da' aia geme mai suav si ii aud doar cand ma duc la baie pe la 12 noaptea laugh.gif

Si cam atat... Desi abia astept sa povestesc ce vecina galagioasa sunt io devil.gif (ca-n tineretile mele cry.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pagini V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 4 May 2024 - 07:06 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman