HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
> Ce E Cu Maneaua Asta...., Ce a tampit romānu'
mothman
mesaj 27 Mar 2006, 11:24 PM
Mesaj #211


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 783
Inscris: 30 July 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.160



Maneaua este intr-adevar un fenomen. De multi hulita, nu de putini adorata. Adevaru e ca unele manele sunt atat de ridicole incat e aproape imposibil sa nu te amuze. Exceptie fac cele care chiar se vor serioase, cum ar fi cele de "dragoste". In categoria celor haioase intra si cele cantate de celebrul Florin Salam.

Florin Salam - am relatii peste tot

Ma dau la televizor ca pe-un mare infractor,
dar n-au nimic la dosare, ca am afaceri legale;


Refren

am relatii peste tot, sunt sef de clan mafiot,
gaborii n-au nici o proba, ca-s din lumea interlopa;

Procurorii s-au jurat sa ma vada arestat,
telefonu mi-l asculta, poate poate ma infunda;


Refren

Am relatii peste tot, sunt sef de clan mafiot,
gaborii n-au nici o proba, ca-s din lumea interlopa;

Ei ma cauta prin tara, eu im fac viata p'afara,
cauta probe cu tona, eu ma plimb prin barcelona.


--------------------
The decision to build artilects or not, will be the toughest decision that humanity will ever have to make.
Personally, I'm glad to be alive now
- Hugo de Garis
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titus Herbert
mesaj 28 Mar 2006, 09:59 AM
Mesaj #212


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 847
Inscris: 3 February 06
Forumist Nr.: 7.784



la cele postate de cipdecip as vrea sa adaug daca se poate:

numele interpretului cusut in fir de aur pe jacheta, capa, vesta, vizibile si cu greseli gramaticale daca se poate rofl.gif


--------------------
"I just saw the ugliest horse I've ever seen."
tourist, after seeing a moose at Isle Royale National Park
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 28 Mar 2006, 06:45 PM
Mesaj #213


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Ce-a fost maneaua si ce-a ajuns mad.gif din cate stiu eu maneaua a fost adusa de fanarioti si nu era tiganeala din ziua de astazi , se spune ca Barbu`Lautaru`ar fi cantat manele .
Odata cu trecerea timpului manelele au capatat o conotatie comerciala , din care bani , dusmani si fetele nu ies ,dar mai sunt si excepti
Si vecini nostri au si ei manele , dar sub o alta denumire si structura la fel .

Acest topic a fost editat de Plutarh: 28 Mar 2006, 06:45 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 28 Mar 2006, 06:45 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
cri-cri_d'Amour
mesaj 30 Mar 2006, 12:23 PM
Mesaj #214


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 170
Inscris: 16 July 04
Forumist Nr.: 4.086



Cum sa NU mai fii manelist, in 10 pasi usor de aplicat:

1.Tunde-ti floacele de par gelate de pe frunte.
2.Fa rost de o sticla de diluant sa iti cureti parul de gel .
3.Scurteaza-ti ciocatele/pantofii cu cioc de ratza.
4.Cheama echipa de descarcerare sa te scape de ghiuluri.
5.Imbraca-te in haine nu in carpe sau macar incheie-ti camasa si coloreaza-ti blugii.
6.Scapa de Dacia 1300 cu inimioara Maggi in geam.
7.Nu mai fa comert cu telefoane.
8.Scapa de dusmani.
9.Pune mana pe un Abecedar si invata sa scrii si sa citesti corect. rofl.gif rofl.gif rofl.gif


--------------------
"Daca faci pe mortul plutesti in libertate."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mothman
mesaj 1 Apr 2006, 12:34 AM
Mesaj #215


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 783
Inscris: 30 July 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.160



O piesa mai veche a deja celebrului Guta, de pe vremea in care nu era chiar asa cunoscut. Vreme in care chiar insemna ceva sa ai celular, dupa cum pare sa sugereze piesa. La nevoie puteai suna pentru intariri, ceea ce nu se putea intampla si pe vremea cand exista doar fix. tongue.gif

Nicolae Guta - am pistol si celular

tiganie dusmanoasa, ca am bani si ca am casa
am masina si am bani, se oftica ai mei dusmani

refren

am pistol si celular nu mi-e frica de duamani
odata supara-m-as bag dusmanii-n portbagaj
hopa dillele lalaia lalai la

tiganie tiganie, de ce imi porti dusmanie
pentru o casa si-o maina, nu-mi aud o vorba buna

nu mi-e frica de oricine, ca am pistolul cu mine
nu mi-e frica de dusmani, ca-i bat si-i platesc in bani

refren

am pistol si celular nu mi-e frica de duamani
odata supara-m-as bag dusmanii-n portbagaj
hopa dillele lalaia lalai la


--------------------
The decision to build artilects or not, will be the toughest decision that humanity will ever have to make.
Personally, I'm glad to be alive now
- Hugo de Garis
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teen From Mars
mesaj 30 Oct 2008, 06:42 PM
Mesaj #216


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 9
Inscris: 30 October 08
Forumist Nr.: 12.223



vai frate....scuze pentru cei ce asculta manele dar nu le suport...mi se par de prost gust...sa canti de bani femei si dusmani...au niste videoclipuri..."trasnet"... se imbraca numai in Addidas, Nike, Puma, Dolce&Gabana, Gucci, Armani si mai stiu eu ce care nici macar nu sunt originale...asculta pe strada manele la telefon asa ca sa auda toata lumea ce asculta....se lauda cu un Mercedes, BMW,Porshe sau alte masini cu multi cai putere....la chestiile astea nimeni si nimic nu-i intrece...dar daca treci la subiectul Cultura Generala, sau Cate carti ai citit sau citeste o pagina de carte in mai putin de o zi, scrie-ti numele si prenumele....aici sunt ultimii....sa fim seriosi...ce manelist stie putina limba engleza? NICI UNUL.
ce sa zic no comment ca am zis destule.... hh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coconut
mesaj 30 Oct 2008, 09:45 PM
Mesaj #217


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 922
Inscris: 18 August 05
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 6.802



Ceeea ce se cāntă azi se cheamă ţigăneală, nu manea. Dacă voi vedeţi vreo asemănare īntre ţigănia din Romānia şi asta, să-mi spuneţi...

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/bJ8OZr4Tsi8&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/bJ8OZr4Tsi8&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>


--------------------
Felix qui, quod amat, defendere fortiter audet - Ovidiu, Amores


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 30 Oct 2008, 11:22 PM
Mesaj #218


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Interesant, textul piesei, coconut laugh.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 30 Oct 2008, 11:24 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 3 Nov 2008, 12:00 AM
Mesaj #219


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE

Procurorii s-au jurat sa ma vada arestat,
telefonu mi-l asculta, poate poate ma infunda;


Heee,da. Un glont... aia ar fi justitie?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 3 Nov 2008, 09:54 AM
Mesaj #220


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE(coconut @ 30 Oct 2008, 11:45 PM) *
Ceeea ce se cāntă azi se cheamă ţigăneală, nu manea. Dacă voi vedeţi vreo asemănare īntre ţigănia din Romānia şi asta, să-mi spuneţi...


muzica lautareasca de pe vremuri avea acelasi profil... cantata mai ales de tigani, si cu texte ce duceau la problemele zilnice ale mahalalei. si ce e mahalaua, altceva decat locul unde oamenii traiesc la limita decentei, unde linia de demarcatie intre kitsch si geniu e vizibila in fiecare zi

manelistii, fac azi acelasi lucru - canta pe ritmuri usoare, sau deja consacrate (cea mai mare parte din melodii sunt plagiate) si pe texte ce nu au prea multe in comun cu poezia, dar au cu visele celor carora li se adreseaza; ca fiecare dintre noi, am ascultat manele... mai de voie mai de nevoie, si am remarcat de fiecare data cum textele se duc catre publicul tinta cat se poate de clar, fara metafore, fara codificari sau alte inflorituri ...
ei vorbesc direct despre dragoste, despre bani, despre dorul de casa, despre complexitatea relatiilor in ziua de azi, cand prietenii iti infig cutitul in spate, si dusmanii iti intind o mana sa te ajute

nu mai putin adevarat e ca daca cei ce se ocupa de cultura, i-ar arde pe manelisti la buzunar de cate ori plagiaza ...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 3 Nov 2008, 12:14 PM
Mesaj #221


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Parerea mea este ca in Romania avem muzica populara, muzica lautareasca si manele. Muzica populara este o muzica exploatata de toti cei care compun sau fac muzica. Sunt organizatori, culegatori, cantareti care respecta muzica populara originala, folclorica. Dar sunt si organizatori, compozitori, cantareti care exploateaza, comercializeaza muzica populara, folclorica, Cred ca trebuie sa facem distinctie intre ceea ce este folclor si muzica populara, muzica populara poate fi orice melodie care este cantata la nunti, chermeze, restaurant, etc. Manelele sunt un produs relativ nou pe piata romaneasca care a luat avant foarte mult dupa revolutie. Manelele sunt o mixtura intre muzica populara, lautareasca si balcanica, nascandu-se sute de stiluri in functie de regiune, oras etc. Daca vrei cu adevarat sa intelegi fenomenul manelele, trebuie sa vezi ce se petrece in Grecia, unde exista fel de fel de muzici, stiluri, categorisite in fel si chip. Pana la urma, folclor, populare, manele, usoara, rock, jazz, etc. muzica defineste individul care o asculta si starea lui de spirit in momentul auditiei. Exista din pacate indivizi care vor sa creeze confuzie intre folclorul romanesc, muzica lautareasca si manele dar eu sunt convins ca nu exista nicio legatura, poate doar instrumentele folosite si de unii si de altii sa fie din aceiasi categorie. Din fericire exista in fiecare regiune si la fiecare etnie departajari clare care se mentin si sper se vor perpetua in timp.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Moon Child.
mesaj 9 Jan 2009, 11:28 AM
Mesaj #222


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 112
Inscris: 22 November 08
Din: Brăila ... Undeva prin Univers ...
Forumist Nr.: 12.381



Din ce am văzut eu pānă acum, majoritatea victimelor sunt tineri. Şi asta nu pentru că le place aşa ceva, ci pentru că toţi ceilalţi ascultă asta şi e cul şi e la modă. wink.gif
Dacă sunt şi persoane cărora le plac, asta-i altă parte. Ălora chiar le-au ruginit piuliţele. Şi nu glumesc. Să asculţi nişte versuri idioate care spun numai că "Eu sunt cel mai mare (prost, desigur)" , "Am bani cum numeni n-are (Īntre timp s-a inventat şi xeroxul)", toate puse pe un ritm al naibii nu mi se pare inteligent. 5 note muzicale repetate pānă te apucă isteria.
Iar maneliştii, cei care cāntă, cad īn gropi. Şi mai mult, bubuie de inteligenţă. wink.gif Plus că vocile lor le vibrează la fiecare notă schimbată .. hh.gif
Ca să te convingi de ce am scris mai sus, ascultă o manea şi apoi ceva de Trooper. (găseşti pe Youtube sau īmi ceri).

Dacă postul meu a deranjat īntr-un fel pe cineva, daţi-mi un Pm şi īl şterg.

[Edit] : Am uitat să menţionez că Trooper e o formaţie romānească de metal. Heavy metal, şi nu o recomand unora.

Acest topic a fost editat de Lucy O'Hara: 9 Jan 2009, 11:40 AM


--------------------
Nu-i aur tot ce străluceşte.
Nu toţi sunt rătăciţi īn viaţă.
Ce-i tare nu se īnvecheşte,
Şi rădăcini adānci nu-ngheaţă.
Cenuşa-ncinge foc deodată -
Lumini iau umbrele la goană.
Ca nou tăişul rupt se-arată,
Şi regi, acei fără coroană.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 10 Jan 2009, 09:18 AM
Mesaj #223


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Lucy O'Hara @ 9 Jan 2009, 10:28 AM) *
e cul

Sa inteleg ca asta-i pe franceza? unsure.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Moon Child.
mesaj 10 Jan 2009, 09:42 AM
Mesaj #224


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 112
Inscris: 22 November 08
Din: Brăila ... Undeva prin Univers ...
Forumist Nr.: 12.381



Nu, e forma pe care o folosesc eu pentru cuvāntul idiot "cool" laugh.gif
Dacă aş fi scris ceva īn franceză, fii sigur că aş fi tradus īn paranteză, deoarece am observat că unii forumişti nu o ştiu.
See ya.


--------------------
Nu-i aur tot ce străluceşte.
Nu toţi sunt rătăciţi īn viaţă.
Ce-i tare nu se īnvecheşte,
Şi rădăcini adānci nu-ngheaţă.
Cenuşa-ncinge foc deodată -
Lumini iau umbrele la goană.
Ca nou tăişul rupt se-arată,
Şi regi, acei fără coroană.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 10 Jan 2009, 09:48 AM
Mesaj #225


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Clar, dar s-a vrut sa fi fost o gluma din partea mea laugh.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Moon Child.
mesaj 10 Jan 2009, 10:06 AM
Mesaj #226


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 112
Inscris: 22 November 08
Din: Brăila ... Undeva prin Univers ...
Forumist Nr.: 12.381



Trebuia să rād ? wink.gif N-am rās ..

Şi ca să nu fie chiar off topic.. Am aflat ceva nou despre manelişti. Dacă te īntreabă cāt e ceasul, spune-le, omule ! Eu le-am spus unora de la scara blocului că "Nu-mi pasă !! hh.gif " şi mereu cānd trec pe lāngă ei mă īntrabă asta. Apoi, aud o voce care spune "Omoară-te ! " sau "Īmpuşcă-te".
Nu e nimic grav īn toate astea, doar prostia lor molipsitoare. rofl.gif

Byee.


--------------------
Nu-i aur tot ce străluceşte.
Nu toţi sunt rătăciţi īn viaţă.
Ce-i tare nu se īnvecheşte,
Şi rădăcini adānci nu-ngheaţă.
Cenuşa-ncinge foc deodată -
Lumini iau umbrele la goană.
Ca nou tăişul rupt se-arată,
Şi regi, acei fără coroană.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 10 Jan 2009, 10:21 AM
Mesaj #227


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Data viitoare spune-le sa te lase in pace si sa-si vada de dusmani, ca doar au destui...


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 12 Jan 2009, 07:31 AM
Mesaj #228


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Tot offtopic: in general daca un om te intreaba cat e ceasul spune-i ca n-ai (daca nu se vede ca ai!) sau spune-i cu o expresie a feţei super serioasa si plictisita cat e. De obicei se taie orice elan cocalaresc dupa chestia asta.

Mirelo, asculti heavy-metal? cry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Moon Child.
mesaj 13 Jan 2009, 10:07 PM
Mesaj #229


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 112
Inscris: 22 November 08
Din: Brăila ... Undeva prin Univers ...
Forumist Nr.: 12.381



Well.. Ideea e că a fost o vineri foarte obositoare şi am ajuns acasă la 18.00 .. Eram mult prea pierdută īn gāndurile mele ca să mă pot concentra asupra īntrebării lor stupide şi nu mai contează. Oricum, nu i-am mai văzut o vreme pe aici. :i mersi mult de tot pentru sfaturi. Hugs.

Heavy-metal ? Depinde foarte mult şi de starea mea din ziua respectivă. Īn ultimul timp am ascultat doar alternativ şi romānesc... tongue.gif M-am cam reprofilat.

C'yaa.


--------------------
Nu-i aur tot ce străluceşte.
Nu toţi sunt rătăciţi īn viaţă.
Ce-i tare nu se īnvecheşte,
Şi rădăcini adānci nu-ngheaţă.
Cenuşa-ncinge foc deodată -
Lumini iau umbrele la goană.
Ca nou tăişul rupt se-arată,
Şi regi, acei fără coroană.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tontoi
mesaj 14 Jan 2009, 12:38 AM
Mesaj #230


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 274
Inscris: 15 April 08
Din: Intr-o gubernie
Forumist Nr.: 11.499



devil.gif soluţia-i să-l clonăm pe Hitler şi apoi să-l setăm pe modulul ANTI-MANELE....

multă lume o să spună că lagărele de exterminare o fost pentru manelari centre de reeducare



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 14 Jan 2009, 08:33 AM
Mesaj #231


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



am vazut zilele trecute niste poze cu cocalari americani. ceva pusti de cartier, cu inele stralucitoare, bandane, pozati pe capote de muscle cars...
mesajul primit era cam in genul bascaliei pe care o facem si noi la adresa juniorilor teribilisti care incearca sa iasa in evidenta local folosind cam acelasi stil

in concluzie, sunt o categorie social-culturala care se educa in sensul asta... si care in timp sufera diferite transformari ... functie de genul suburban la moda in cadrul temporal afectat

asa ca daca va mai intreaba cat e ceasul, ignorati existenta lor, sau daca vreti sa vi-i puneti in cap ati putea sa ii intrebati "da ce bah, tu n-ai telefon?"



--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 14 Jan 2009, 03:04 PM
Mesaj #232


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Pai din ghetto vine asa o subcultura. In Romania doar ii zice altcumva, mahala.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
standing_stone
mesaj 16 Jan 2009, 02:23 PM
Mesaj #233


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 40
Inscris: 3 April 06
Forumist Nr.: 8.060



Eu nu inteleg de ce atata inversunare impotriva manelarilor. Si ce daca asculta manele?Ei sa fie sanatosi, sa se bucure de ele si noi sa nu bucuram de muzica care ne place:D

Iar comportamentul oricum tine de educatie. Sunt la fel de multi "pustani" care asculta rock de proasta calitate si sunt tot atat de prost crescuti si periculosi (inca nu am fost atacata verbal sau fizic de un grup de manelisti...)Asa ca ar trebui sa fim mai preocupati de sistemul de invatamant din romania decat de d`alde Romeo Fermecatorul si Printesa de Aur ( rofl.gif tre sa iubesti numele astea! Parca sunt scoase din povesti! )

Si apropo de cocalarii americani:nu-i mai bine ca la noi se asculta manele decat hip-hop din asta de cartier, gangsta (cred ca asa i se spune). Macar aici se poarta margele si ghiuluri si nu cutite si pistoale.

Concluzia : Iubeste-ti aproapele (indiferente de gusturile muzicale) thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Justitiarul)
mesaj 25 Oct 2010, 09:11 PM
Mesaj #234





Guests






QUOTE(standing_stone @ 16 Jan 2009, 03:23 PM) *
Sunt la fel de multi "pustani" care asculta rock de proasta calitate si sunt tot atat de prost crescuti si periculosi (inca nu am fost atacata verbal sau fizic de un grup de manelisti...)Asa ca ar trebui sa fim mai preocupati de sistemul de invatamant din romania decat de d`alde Romeo Fermecatorul si Printesa de Aur ( rofl.gif tre sa iubesti numele astea! Parca sunt scoase din povesti! )
Concluzia : Iubeste-ti aproapele (indiferente de gusturile muzicale) thumb_yello.gif

Eu da. S-a īntāmplat la Cluj-Napoca īn toamna lui 2008. Se pune un cocalar lāngă mine īn troleibuz cu telefonul din care zbiera guţă sau ce-stiu-eu-ce formaţie de pitici de grădină, şi zisei frumos "Daca-ţi plac manelele aşa tare, bagă-ţi nişte caşti īn urechi şi asculţi numai pentru mine." Cānd să cobor, ma ia cocalaru de la spate "Ia stai ma aşa, de ce nu-ţi plac manele?" cu intenţia să ma pocnească. Apăi cānd ţi-l-am prins de gāt şi iam dat v'o cāteva serve peste pliscul cela, mi-o julit monturile. Am experienţa, in cartier fiind crescut, că īn situaţii de genu' ăsta nu se negociaza. Dacă idiotu' vine la tine cu intenţia de-a te lovi, mai mult ca sigur ca o va face, dacă nu o faci primul. Fugi sau loveşti, nu negociezi.

concluzia acestui quote: am văzut rockeri proşti, dar am văzut cocalari, care pe lāngă faptul că īs proşti sunt şi periculoşi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pagini V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 10:20 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman