HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce E Cu Maneaua Asta...., Ce a tampit românu'
Mrs. Rogers
mesaj 15 May 2005, 05:17 PM
Mesaj #106


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



QUOTE (nefertiti @ 15 May 2005, 11:01 AM)
QUOTE (toxic @ 15 May 2005, 01:29 AM)
Nu am auzit manele deloc !!!

Esti sigura ca ai fost in RO???? laugh.gif

E o intrebare retorica, nu de alta, dar tu nu vei recunoaste niciodata anumite lucruri. In plus, e usor sa suporti manelele 3 saptamani pe an. De fapt, e usor si in rest, conditia e sa iti placa. spoton.gif Deh, gusturile...

Nefertiti , nu sunt singura care am mers sau va merge in Romania in concediu asa ca astept si parerea celorlalti. Eu am spus adevarul si daca ai dubii, ghinion . smile.gif

Parerea mea personala e ca tu ai o problema cu manelele . E o problema care proneste de la un complex sau veleitate pe acre o ai . Probabiul ca ai o dorinta neimplinita de a fi considerata o elitista , si subconstientul tau defuleza aceasta neimplinire in ura spre ceva ce tu asociezi cu opusul elitismului ( adica manelele) smile.gif

Acest topic a fost editat de toxic: 15 May 2005, 05:18 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 15 May 2005, 05:35 PM
Mesaj #107


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



laugh.gif Da, am o problema cu manelele, nu imi plac. Si nu neaparat manelele in sine, cat mai ales fenomenul manelistic.

In rest, te inseli, n-am nici un fel de dorinta neamplinita in ce priveste elitismul, in schimb au altii pe aici. laugh.gif Iar subconstientul meu saracul are alte probleme, nu manelele si nici discutiile pe tema asta. ohyeah.gif

De fapt, am mai spus la un moment dat: am o parere bazata pe realitatea de aici, pe care tu o vezi din cand in cand, cate putin si deformat. Daca ai incerca sa judeci lucrurile dincolo de aparente, ar fi altceva. Dar asa, discutia devine inutila.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 17 May 2005, 08:37 AM
Mesaj #108


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



pt Toxic:
un titlu interesant din aceste cantece: ' Caramele cu Pedale'.

Ca regula acestea sunt niste cantece usurele; muzical slabe, versuri slabe, interpretare slaba si ea - ele imbina ritmuri tiganesti cu cele turcesti si sarbesti. versurile vorbesc depre bani, automobile, viata grea, dragoste. La un chef , cu ceva alcool la bord, anturaj, etc, le poti suporta mai usor, chiar te pot antrena in atmosfera respectiva. Se pot canta foarte usor si memora versurile imediat.
Aceste cantece sunt foarte mult ascultate azi, ele aparand pe 2 canale tv transmise prin saltelit, avand starurile lor, etc.

Cosbuc e printre cei mai buni poeti romani, parerea mea. thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 17 May 2005, 08:37 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
nefertiti-old
mesaj 17 May 2005, 08:48 AM
Mesaj #109


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



'Caramele cu pedale' rofl.gif , asta n-o stiam rofl.gif rofl.gif .


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 17 May 2005, 08:54 AM
Mesaj #110


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Daca doriti, poate facèti un subforum cu melodii (cum sunt cele cu poze), si vorbesc cu un coleg sa o trimita.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Keffr3n
mesaj 17 May 2005, 10:50 PM
Mesaj #111


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 29
Inscris: 22 March 05
Forumist Nr.: 5.975



QUOTE
Da, am o problema cu manelele, nu imi plac. Si nu neaparat manelele in sine, cat mai ales fenomenul manelistic

Hmmm... Deci... dupa 8 pagini de reply-uri am aflat ca lui Nefertiti nu-i plac manele. E un inceput.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dani
mesaj 17 May 2005, 11:51 PM
Mesaj #112


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 236
Inscris: 2 December 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 5.046



Si aviatorii se plang ca aud manele in casti... biggrin.gif


--------------------
"Daca faci ceea ce ai facut dintotdeauna, vei obtine ceea ce ai obtinut dintotdeauna". (A. Robbins)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 18 May 2005, 07:37 AM
Mesaj #113


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



QUOTE (Keffr3n @ 17 May 2005, 11:50 PM)

Hmmm... Deci... dupa 8 pagini de reply-uri am aflat ca lui Nefertiti nu-i plac manele. E un inceput.

Asa greu ti-ai dat seama??? Si cum adica e un inceput? hmm.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 18 May 2005, 08:40 AM
Mesaj #114


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Mai nou vecinii mei considera ca toata zona trebuie intens culturalizata cu... manele, exact! Asa ca, week-end de week-end deschid usile la o masina, pun manele la maxim, isi aduc scaunele si paturi si fac picnic in fata blocului meu! Mai are sens sa spun ca pun rock la maxim ca sa-mi calmez creierii? 50.gif 50.gif 50.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 18 May 2005, 08:49 AM
Mesaj #115


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Wellcome to Romania! rolleyes.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mrs. Rogers
mesaj 19 May 2005, 03:30 AM
Mesaj #116


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



Parerea mea e ca exista un substrat psihologic la ura impotriva manelelor .
Cate masini rosii ati vazut azi pe strada? Nu cred ca poate cineva sa-mi spuna . Insa daca ar exista o campanie televizata timp de cativa ani impotriva masinilor rosii, sunt sigura ca le-ati vedea pe toate. Ati fi in stare sa-mi spuneti cate masini rosii au fost la stop, care vecin are masina rosie, ce marca e masina si unde o parcheaza .
S-a facut prea mult caz de ele si de aceea le auziti peste tot 35.gif smile.gif

Acest topic a fost editat de toxic: 19 May 2005, 03:40 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dani
mesaj 19 May 2005, 03:42 AM
Mesaj #117


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 236
Inscris: 2 December 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 5.046



QUOTE (toxic @ Pe 19 May 2005, 05:30 AM)
Cate masini rosii ati vazut azi pe strada? Nu cred ca poate cineva sa-mi spuna .

Ba eu pot. Am vazut una singura. smile.gif

QUOTE
Insa daca ar exista o campanie televizata timp de cativa ani impotriva masinilor rosii, sunt sigura ca le-ati vedea pe toate.

Ar trebui sa facem o incercare, dar sa fie rosu, nu rosu aprins ca excita nervos jamie.gif


--------------------
"Daca faci ceea ce ai facut dintotdeauna, vei obtine ceea ce ai obtinut dintotdeauna". (A. Robbins)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mrs. Rogers
mesaj 19 May 2005, 03:46 AM
Mesaj #118


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



QUOTE (Dani @ 19 May 2005, 05:42 AM)
QUOTE (toxic @ Pe 19 May 2005, 05:30 AM)
Cate masini rosii ati vazut azi pe strada? Nu cred ca poate cineva sa-mi spuna .

Ba eu pot. Am vazut una singura. smile.gif


Asa crezi tu ! smile.gif Incearca sa faci un exercitiu maine , sau intr-o zi cand iesi pe strada mai mult, si numara masinile rosii cu atentie. Ai sa vezi mult mai multe .

Acest topic a fost editat de toxic: 19 May 2005, 03:49 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dani
mesaj 19 May 2005, 03:58 AM
Mesaj #119


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 236
Inscris: 2 December 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 5.046



QUOTE (toxic @ 19 May 2005, 05:46 AM)
Asa crezi tu !  Incearca sa faci un exercitiu maine , sau intr-o zi cand iesi pe strada mai mult, si numara masinile rosii cu atentie. Ai sa vezi mult mai multe .

Adica doar mi s-a parut ca am vazut o masina rosie? Crede-ma pe cuvant, una singura am vazut. biggrin.gif
Probabil ca erau mai multe, dar tu ai intrebat daca stiu cate am vazut. smile.gif


--------------------
"Daca faci ceea ce ai facut dintotdeauna, vei obtine ceea ce ai obtinut dintotdeauna". (A. Robbins)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mrs. Rogers
mesaj 19 May 2005, 04:06 AM
Mesaj #120


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



QUOTE (Dani @ 19 May 2005, 05:58 AM)
Probabil ca erau mai multe, dar tu ai intrebat daca stiu cate am vazut.  smile.gif

Exact . Eu te-am intrebat daca stii cate ai vazut , nu ce ai retinut tu din ceea ce ai vazut . smile.gif
Oamenii retin lucruri care ii intereseaza si nu lucruri neutre . Retii ceva ce iti place mult sau ceva ce te enerveaza mult .
Un exemplu: faci cunostinta cu 5 oameni in decurs de 5 minute. Retii numele tuturor? Putin probabil. Dar daca una dintre cei cu care ai facut cunostinta e imbracata in fusta mini, are silicoane , isi da ochii peste cap si iti intinde mana cu un aer afectat si iti spune:" ma numesc Consuelaaa ", probabil ca ai sa retii cum o cheama jamie.gif

Acest topic a fost editat de toxic: 19 May 2005, 04:27 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dani
mesaj 19 May 2005, 04:41 AM
Mesaj #121


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 236
Inscris: 2 December 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 5.046



QUOTE (toxic @ 19 May 2005, 06:06 AM)
QUOTE
Probabil ca erau mai multe, dar tu ai intrebat daca stiu cate am vazut. smile.gif

Exact . Eu te-am intrebat daca stii cate ai vazut , nu ce ai retinut tu din ceea ce ai vazut . smile.gif

M-ai pierdut pe drum. biggrin.gif Explica-mi diferenta dintre stiu ca am vazut o masina rosie si retin ca am vazut o masina rosie. smile.gif

QUOTE
Oamenii retin lucruri care ii intereseaza si nu lucruri neutre . Retii ceva ce iti place mult sau ceva ce te enerveaza mult .

Aici sunt de acord cu tine. Daca nu era decapotabila, probabil n-as fi observat-o. jamie.gif


--------------------
"Daca faci ceea ce ai facut dintotdeauna, vei obtine ceea ce ai obtinut dintotdeauna". (A. Robbins)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mrs. Rogers
mesaj 19 May 2005, 04:48 AM
Mesaj #122


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



QUOTE (Dani @ 19 May 2005, 06:41 AM)
Explica-mi diferenta dintre stiu ca am vazut o masina rosie si retin ca am vazut o masina rosie. smile.gif

Adica ai vazut mai multe decat ai retinut .Din punct de vedere statistic si rational esti constienta ca ai vazut mai multe , dar ai retinut numai 1. Stii cate ai vazut de fapt?

Acest topic a fost editat de toxic: 19 May 2005, 04:49 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dani
mesaj 19 May 2005, 04:54 AM
Mesaj #123


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 236
Inscris: 2 December 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 5.046



QUOTE (toxic @ 19 May 2005, 06:48 AM)
Din punct de vedere statistic si rational esti constienta ca ai vazut mai multe , dar ai retinut numai 1.

Ba nu. tongue.gif Din punct de vedere statistic, este posibil sa fi vazut mai multe, dar stiu sigur ca am vazut doar una.

Si la fel de sigur stiu ca suntem offtopic. jamie.gif


--------------------
"Daca faci ceea ce ai facut dintotdeauna, vei obtine ceea ce ai obtinut dintotdeauna". (A. Robbins)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mrs. Rogers
mesaj 19 May 2005, 05:00 AM
Mesaj #124


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



QUOTE (Dani @ 19 May 2005, 06:54 AM)
Ba nu. tongue.gif  Din punct de vedere statistic, este posibil sa fi vazut mai multe, dar stiu sigur ca am vazut doar una.


Am obosit . hh.gif

N-ai de unde sa stii sigur fiindca nu le-ai dat importanta. Daca ai fi concentrata pe a vedea masini rosii si ai fi alerta, atunci ai putea sti destul de sigur cate ai vazut .Asta in cazul fericit in care nu te-ai incurca la numaratoare jamie.gif
Sunt sigura ca maine ai sa vezi numai masini rosii ca urmare a discutiei noastre thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de toxic: 19 May 2005, 05:01 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dani
mesaj 19 May 2005, 05:51 AM
Mesaj #125


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 236
Inscris: 2 December 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 5.046



QUOTE (toxic @ 19 May 2005, 07:00 AM)
Am obosit .  hh.gif 

N-am vrut sa te obosesc. unsure.gif Mai vrei sa te imprietenesti cu mine? rolleyes.gif

Eu cred ca manelele depind, in foarte mare masura, de experienta sociala. Din acest punct de vedere, le-as putea compara cu fumatul care ajunge sa fie o placere deosebita pentru fumatorii pasionati, desi el este daunator sanatatii smile.gif . Sau cu alimente agreate de europeni, dar care sunt considerate necomestibile de catre unele popoare din Asia si invers.

Acest topic a fost editat de Dani: 19 May 2005, 05:55 AM


--------------------
"Daca faci ceea ce ai facut dintotdeauna, vei obtine ceea ce ai obtinut dintotdeauna". (A. Robbins)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 19 May 2005, 08:19 AM
Mesaj #126


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



QUOTE (toxic @ 19 May 2005, 04:30 AM)
Parerea mea e ca exista un substrat psihologic la ura impotriva manelelor .
[...] S-a facut prea mult caz de ele si de aceea le auziti peste tot 35.gif smile.gif

Poate nu m-am exprimat prea clar, asa ca reiau: sambata dupa pranz, ora la care de obicei gatesc si, cum sunt dependenta de aer, geamul e in permanenta deschis, sunt fortata sa ascult muzica. M-as revolta sa fiu fortata sa ascult ceva indiferent de categoria muzicala de care apartine, cu atat mai mult cu cat este vorba de o ceva ce nu inghit. Este lipsa crasa de respect pentru un intreg cartier, iar tu imi spui ca aud peste tot manele pentru ca s-a facut caz pe seama lor?! Pana acum nici nu am postat la acest topic tocmai pentru ca nu m-am simtit agresata de ele. Ok, le auzeam in diverse locuri, dar le toleram cat de cat. Situatia s-a schimbat, multumita retardatilor care au hotarat sa ne culturalizeze cu forta, pentru ca ... ei se simt bine asa, deci la naiba cu restul! Am fost pe punctul sa sun la politie, dar m-a oprit o prietena amintindu-mi ca daca nu-mi dau numele nu se inregistreaza plangerea, iar daca il dau, cu 500 de mii plasati la sectorist se va afla imediat cine a indraznit sa-i deranjeze. Si, ma scuzi, dar as vrea sa mai si maine geamuri la masina! Parerea mea ar fi ca n-ar trebui sa emiti cu atata detasare explicatii "psihologice" pe marginea subiectului, pentru ca una este sa asculti la o petrecere 1-2 manele, alta este sa fii fortat sa asculti in mod repetat!


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 19 May 2005, 08:39 AM
Mesaj #127


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE
M-as revolta sa fiu fortata sa ascult ceva indiferent de categoria muzicala de care apartine, cu atat mai mult cu cat este vorba de o ceva ce nu inghit.
.....................
pentru ca una este sa asculti la o petrecere 1-2 manele, alta este sa fii fortat sa asculti in mod repetat!

Mara, tu ai treaba cu "retardatii" sau cu manelele? Sau cu amandoua? Incearca sa fii obiectiva si sa lasi adversitatea fata muzica. Parerea mea, e ca ar trebui pastrata doar pentru cei care fac bairam gratis in fata blocului (retardati cum le zici tu laugh.gif).

Acest topic a fost editat de Zorro: 19 May 2005, 08:39 AM


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 19 May 2005, 08:44 AM
Mesaj #128


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



laugh.gif Mara, nu te nerva, fata are standardele ei de intelegere, pe care nu le poate depasi cu una, cu doua. spoton.gif

Eu am mai spus, nu stiu cum e in alte orase, dar Bucurestiul e sufocat de manele si nu e vorba de elitism, de gusturile muzicale samd, cum incearca Toxic sa insinueze, doar ca sa faca pe toleranta si pe desteapta. Nu! E vorba despre o minima civilizatie. Doar cei care asculta manele o fac la un nivel sonor ce acopera cel putin cateva blocuri, numai astia nu tin cont de faptul ca fac parte dintr-o comunitate, in care trebuie sa respecti niste reguli. Tot astia se vor razbuna pe tine daca ii reclami la politie si multe alte asemenea. Pe strada auzi manele, la terase auzi manele, acasa - indiferent ca esti in casa, pe strada, pe balcon, in pat, sub pat, la un moment dat, tot razbate o manea de undeva, in taxi la fel, ultima data in Herastrau (eram chiar cu Mara), pe jumate de lac urlau manele, la protv, la national tv, la acasa tv etc. ... Iar Toxic tine mortis sa ne dea lectii de toleranta si de psihologie ieftina, cum ca noi suntem est europeni prosti, dom'le. Nu suntem in stare sa intelegem bunatate de arta si de manifestare artistica. laugh.gif Mai, sa fie!


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 19 May 2005, 09:01 AM
Mesaj #129


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Asa nu-mi place sa ma repet, dar vad ca e cazul. Zorro, am spus mai sus ca am tolerat manelele binisor pana acum, cand imi sunt turnate cu forta in urechi! Ca nu-mi plac, asta e treaba mea si nu-mi impun punctul de vedere, cel putin nu atat timp cat sunt lasata in pace! Ce incerci sa-mi demonstrezi, ca nu sunt toleranta?! Pai nu stiu cum se face, dar indivizii aia care sufoca acustic un cartier intreg nu asculta hip-hop, nu asculta un rock decent ( thumb_yello.gif ), o muzica populara, o muzica lautareasca... ci fix manele! A naibii coincidenta, nu? devil.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 19 May 2005, 09:02 AM
Mesaj #130


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



@nefertiti
Da, intr-un fel ai dreptate. Chiar daca nu ar fi manele, probabil ca tot ai ajunge sa urasti muzica aia... Apropo de asta, am fost odata cu un taxi, si evident ca "mergea" Adi Copchilu Bahtalos. La un moment dat, ii suna la sofer telefonul. Nu cred ca mai trebuie sa spun ce sonerie avea... laugh.gif
In legatura cu Toxic, nu cred ca trebuie sa o insulti in halul asta. Daca fata nu traieste in Buchale, unde se da maneaua pe paine, cred ca e normal sa aiba alta parere.

EDIT:
QUOTE (Mara)
Ce incerci sa-mi demonstrezi, ca nu sunt toleranta?!

Mara, calm down, please! tongue.gif
Nu era vorba de toleranta ci de obiectivitate....

Acest topic a fost editat de Zorro: 19 May 2005, 09:05 AM


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 19 May 2005, 09:14 AM
Mesaj #131


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Zorro, nu o insult deloc. Daca e sa fim realisti si e cum spui tu, ca traieste in alta parte si nu isi poate forma o parere obiectiva, nu inteleg de ce nu isi tine limba dupa dinti, frumos, elegant, ca o lady ce e. Dar nu, ea vrea musai sa provoace. Nu e prima data si nici primul topic unde face asta.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 19 May 2005, 10:31 AM
Mesaj #132


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



nefertiti, cool down sad.gif
Acum m-ai starnit
Daca ai chef sa te bagi la discutii despre muzica, du-te la muzica.
Ce scriu oamenii pe-aicea n-are ce sa te intereseze, daca vrei sa fii realista
La unii le plac manelele, la altii nu. Punct. jamie.gif

Acest topic a fost editat de Marius: 19 May 2005, 10:35 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 19 May 2005, 10:34 AM
Mesaj #133


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (Marius @ 19 May 2005, 11:31 AM)
Daca ai chef sa te bagi la discutii despre muzica, du-te la muzica.

Exact. Nefertiti, daca vrei sa discuti despre muzica, ce cauti pe topicul despre manele?! spoton.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 19 May 2005, 10:38 AM
Mesaj #134


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Thanks for support, abis hug.gif spoton.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 19 May 2005, 10:53 AM
Mesaj #135


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



QUOTE (Marius @ 19 May 2005, 11:31 AM)
nefertiti, cool down sad.gif
Acum m-ai starnit
Daca ai chef sa te bagi la discutii despre muzica, du-te la muzica.
Ce scriu oamenii pe-aicea n-are ce sa te intereseze, daca vrei sa fii realista
La unii le plac manelele, la altii nu. Punct. jamie.gif

Bre, nu-mi strica ziua, ca iar te bagi in discutie doar ca sa te afli in treaba. Si nu ma starni tu pe mine, ca nu e prima data cand ma abtin de la niste chestii. ohyeah.gif


Abis spoton.gif .


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 19 May 2005, 10:57 AM
Mesaj #136


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



QUOTE

Parerea mea e ca exista un substrat psihologic la ura impotriva manelelor .
Cate masini rosii ati vazut azi pe strada? Nu cred ca poate cineva sa-mi spuna . Insa daca ar exista o campanie televizata timp de cativa ani impotriva masinilor rosii, sunt sigura ca le-ati vedea pe toate. Ati fi in stare sa-mi spuneti cate masini rosii au fost la stop, care vecin are masina rosie, ce marca e masina si unde o parcheaza .

da mey, dar masinile rosii nu-s naspa.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 19 May 2005, 11:08 AM
Mesaj #137


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



nefe, what's up??

poti discuta cu mine de "niste chestii" când ai chef

Cred ca ai o oPsedatie împotriva manelelor, let it be....

Acest topic a fost editat de Marius: 19 May 2005, 11:14 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 19 May 2005, 12:51 PM
Mesaj #138


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Sa va povestesc ce mi s-a intamplat mie la Bucale, jur ca e adevarat innocent.gif
Am fost intr-un an acolo la o nunta , cartier de blocuri, vara , super cald, geamuri deschise.Cand am coborat din taxi m-am gandit , ce oameni veseli pe aicea , canta muzica de numa.Cateva ore mai tarziu : ce oameni veseli sad.gif , canta muzica de numa , noaptea : ce oameni veseli , canta muzica de numa cry.gif , dimineata : ce oameni veseli canta muzica de numa cry.gif cry.gif .Am plecat dupa doua zile : ce oameni veseli canta muzica de numa cry.gif cry.gif cry.gif
Anul urmator am fost la botez , acelasi loc , acelasi cartier.
Ma dau jos din Taxi si pe cuvantul meu ca am avut un deja-vu cum nu am avut in viata mea.Aceeasi melodie , ce oameni veseli , canta muzica de numa .


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 19 May 2005, 12:57 PM
Mesaj #139


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



pai de-atunci tot cinta ca era winampu pe auto-repeat rofl.gif


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 19 May 2005, 01:00 PM
Mesaj #140


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Tu sa stii ca m-am gandit si eu ca o fi crapat vreunul in timp ce asculta manele si se stricase obiectul muzicii dar nu m-am putut lamuri din punct de vedere tehnic cum a durat chestia un an de zile ca pe acolo se intrerupe des curentul .


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 03:20 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman