HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

15 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cazul Rapirii Ziaristilor Romani In Iraq -, cine si de ce ?
March
mesaj 5 Apr 2005, 11:26 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Intrucat discutia despre acest caz misterios a fost ingramadita la alt topic , m-am gandit ca e bine sa deschid unul special aici , pentru ca vor fi foarte multe de comentat !

Un avion Romavia, pregatit sa-i aduca din Irak pe cei trei jurnalisti romani

(...) Cert este ca anchetatorii de la Bagdad au tot mai multe elemente potrivit carora disparitia celor trei romani are legaturi cu persoane din Romania. Aseara, la ora redactarii acestui material, ambasadorul Romaniei la Bagdad, Mihai Stuparu, era intr-o intalnire secreta cu reprezentantii Ambasadei Marii Britanii la Bagdad.(...)


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 5 Apr 2005, 06:44 PM
Mesaj #2


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Omar Haissam a fost retinut azi si e la Parchet acum.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Apr 2005, 06:55 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cred ca de aici situatia se va desfasura incendiar. Nu-l arestau daca jurnalistii nu ar fi liberi, poate in ambasada Romaniei la Baghdad, poate in alta parte ! Stirea arestarii a fost anuntata de Saftoiu , consiliera lui Basescu, care a mai spus ca " celula de criza" isi continua activitatea.
Ca n-or fi nebuni sa faca o asemenea greseala grava daca nu sunt siguri de siguranta vietii lor !

Acest topic a fost editat de March: 5 Apr 2005, 07:09 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 5 Apr 2005, 06:55 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 5 Apr 2005, 07:39 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ca sa vedeti in ce viespar s-au bagat ziaristii nostri cititi aceasta stire :

Un general irakian a fost rapit astazi in plina zi in Baghdad ! Generalul comanda o unitate special de blindate care are ca sarcina vanarea insurgentilor !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Apr 2005, 10:27 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



DIP-ul , presedintele org. Bucuresti a pesedeilor , s-a trezit si el. Cica maine il va discuta in organizatie si va face propunerea de excludere a teroristului Omar Hayssam ,membru PSD , membru permanent al alaiurilor presedintelui Iliescu in strainatate ( si fost colaborator al securitatii ceausiste pe cand era student) laugh.gif Dar nu-i exclus ca membrii de nadejde pesedisti sa voteze contra excluderii asa cum au facut si in cazul lui Iacubov laugh.gif

Acest topic a fost editat de March: 5 Apr 2005, 10:35 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Apr 2005, 10:33 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Conform declaratiilor ziaristului Adrian Ursu ( facute in emisunea "Nasul" - B1TV din seara asta) la operatiunile de la Baghdad, pentru salvare a jurnalistilor , sunt implicate serviciile secrete britanice si o unitate de comando britanica.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Endgegner
mesaj 5 Apr 2005, 10:43 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.352
Inscris: 16 January 05
Din: Saint Augustine /FLA
Forumist Nr.: 5.455



O noua metoda de a-si achita "darile" la stat/mafie: luarea de ostatici in Irak. Sper ca Hayssam sa infunde puscaria cu toti acolitii lui. devil.gif


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image

Die for your government
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Apr 2005, 04:13 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Mafiotul Hayssam cu poza bunului sau prieten pe birou laugh.gif

user posted image


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 6 Apr 2005, 04:16 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



Pina la urma au fost sau nu eliberati azi ziaristii ? unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Apr 2005, 04:19 PM
Mesaj #10


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Nu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Apr 2005, 04:31 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



CTP :"explicatia rapirii se afla aici la Bucuresti in serparia arabo-pesedisto-securista"!

Acest topic a fost editat de March: 6 Apr 2005, 04:40 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Apr 2005, 08:37 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Hopa ! Vadim vine si el cu scenariu lui . O fi cu sau fara rudotel ?!?

Priboi a organizat rapirea?

Un ofiter superior cu functie de conducere in SIE i-a relatat unui apropiat al sau, ofiter in rezerva, ca rapirea celor 3 ziaristi români si a lui Mohammed Munaf ar fi fost planuita in România, de Ristea Priboi si generalul ® Silinescu. Diversiunea a avut drept scop compromiterea lui Ion Iliescu si a unor apropiati ai acestuia. Traian Basescu a aflat de actiune, de la autoritatile americane, in timp ce se deplasa cu avionul catre Irak si Afganistan. CIA stabilise informativ ca va avea loc rapirea a 3 ziaristi români, cu complicitatea PSD si a unor ofiteri SIE. Nu cunostea cu exactitate daca ofiterii SIE sint activi sau in rezerva. Ristea Priboi a organizat rapirea, care s-a realizat cu participarea unor prieteni de-ai sai din Irak. Priboi are multiple legaturi in lumea araba, pe unii dintre acestia invitindu-i la partide de vinatoare. Exemplu: in iarna 2002-2003, a organizat o vinatoare in Balta Ialomitei, unde l-a avut ca invitat pe un demnitar libanez. Acelasi Ristea Priboi avea relatii de afaceri si cu fostul premier libanez, Rafik Hariri. Senatorul Vasile Ion este omul lui Ion Iliescu si are o imagine destul de sifonata in Buzau. Cei care au pus la cale diversiunea intentioneaza sa-i elibereze pe ziaristi, la o data cit mai apropiata de cea la care va avea loc Congresul PSD, care va prilejui atacuri dure la adresa lui Iliescu si a unor apropiati ai acestuia.

Citeva elemente in plus despre Omar Hayssam: s-a nascut la 1 martie 1963, in localitatea Mreij-Dur, din Siria. A venit in România in anul 1980. In 1984 a fost prins de Militie cu valuta, fiind, apoi, santajat si racolat de Securitate, care l-a folosit pe spatiul de limba araba. A terminat facultatea dupa 9 ani. In 1992 s-a casatorit cu Adela Nasture (nascuta in Bucuresti, la 7 octombrie 1966). Incepind din anul 1990, Omar Hayssam nu s-a mai dezlipit de un foarte cunoscut consilier prezidential al lui Ion Iliescu. Acest consilier i-a facilitat sirianului cumpararea, la preturi de nimic, a mai multor valori si obiective economice, cum ar fi IPRS Baneasa (a dat pe ea numai 160.000 de dolari, desi era evaluata la 32.000.000 de dolari) si Piata 1 Mai, pe care, ulterior, a re-vindut-o. Tot consilierul respectiv il trecea, cu mina lui, pe Omar Hayssam, pe lista delegatiilor care il insoteau pe Ion Iliescu peste hotare. Este asociat in afaceri cu fiul chestorului-sef Dumitru Sorescu si cu Elan Schwartzenberg (sotul Mihaelei Radulescu). In cursul anului 2004, Omar Hayssam a refuzat sa mai dea bani la PSD, pretextind ca nu mai are de unde. “Ma, baiete, noi te arestam!” – a spus consilierul de la Palatul Cotroceni. Intre timp, au avut loc alegerile si s-a schimbat regimul politic. Omar Hayssam a incercat sa scoata din România, prin mijlocirea acestei inscenari, suma de 4.000.000 de dolari, dar sa si pozeze in “salvator national”. Intr-adevar, el intretinea relatii intime cu ziarista Marie-Jeanne Ion, de la Prima TV. Interesant este ca aceasta este absolventa a Institutului National de Informatii, care apartine de SRI, fiind ofiter acoperit (unii spun ca, de fapt, ar fi absolvit doar Colegiul National de Aparare). In mod sigur, pretinsa rapire s-a organizat cu stirea si cu acordul ei. Expertii au stabilit ca prin inregistrarea video difuzata de postul Al-Jazeera, ziarista a incercat sa transmita anumite mesaje de linistire pentru complicii ei, ea urmind la acel institut si cursuri de “body language” (“limbajul corpului”), iar asta s-a vazut din maniera in care clipea, isi tinea capul si vorbea. Ziaristii au fost cazati intr-o casa aflata aproape de Hotelul “Mayflower”, din Bagdad, care era plin de militari scotieni – deci zona era protejata, asa ca era greu sa-i rapeasca cineva si sa scape fara a fi observat.


Nota Redactiei: Ziarul nostru pastreaza rezerve si fata de aceste informatii. Dar ele au inceput sa circule si nu ne putem preface ca nu exista. Asa-zisele “comunicate oficiale” din partea administratiei prezidentiale, rostite, in 10-15 secunde, de Adriana Saftoiu, au darul nu numai sa sporeasca misterul, ci si sa enerveze populatia
( TRICOLORUL, 07/04/05)


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 6 Apr 2005, 09:47 PM
Mesaj #13


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Mama ,mama,"body language" !Tre sa-i plateasca copyright Madonnei ,Marijana noastra!
Auzi!.:lolZiarul nostru pastreaza rezerve si fata de aceste informatii: ..hai ca-i buna ! care rezerva? poate generalii in rezerva! rofl.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 7 Apr 2005, 09:29 AM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (March @ 6 Apr 2005, 04:31 PM)
CTP :"explicatia rapirii se afla aici la Bucuresti in serparia arabo-pesedisto-securista"!

Daca amintea si de alta minoritate din Romania in sintagma cred ca era abroabe berfect ... tongue.gif

Si faza de rahat ca e acum mai putin de-o luna Omar Haysam ala a fost premiat ca nu stiu ce managerul de mega-giga-succes ( probabil pentru ca atinsese nivelul de 50 de milioane de parai cu furtisagurile lui ) de ... presidentia Romaniei. cry.gif

Vorba lui CTP ... daca s-ar avea suficient singe sa se atace frontal tumoarea asta ( desi nu e singura ) !! devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 7 Apr 2005, 10:15 AM
Mesaj #15


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Basescu a facut un prima pas cu arestarea lui Haissam si fii sigur ca acum o gramada de pesedisti care aveau afaceri cu el stau cu morcovul in partea dorsala. spoton.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 7 Apr 2005, 10:21 AM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



Despre ziaristi propriu-zis se mai stie ceva concret si confirmat ? unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 7 Apr 2005, 10:30 AM
Mesaj #17


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Oficial, inca nu.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Apr 2005, 10:33 AM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (MIA @ 7 Apr 2005, 11:21 AM)
Despre ziaristi propriu-zis se mai stie ceva concret si confirmat ? unsure.gif

Tristoiu ar putea sa-ti spuna ceva !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 7 Apr 2005, 10:34 AM
Mesaj #19


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



zicea si Dinescu ceva de chestia postata de March..
tot o dadea aseara cu teorii pe la Nasul. mai mult, au pus astia inregistrarea de la prima emisiune, cind era evident ca Dinescu a dat pe tub mai mult decit era "politically correct"


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 7 Apr 2005, 10:38 AM
Mesaj #20


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Neoficial, aia sunt in 'zona verde', oficial nu se spune nimic clar. Si asa o sa ramana inca o vreme, pana isi termina ei damblaua.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Apr 2005, 10:44 AM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Stiti ce cred eu , jurnalistii astia sunt acum ori in mana serviciilor secrete britanice ori americane care-i "storc" ( de-briefing rolleyes.gif ) de toate informatiile cu privire la Hayssam si sectia internationala arabo-pesedista ( Zaher, Taher, Omar, Monaf ,etcaetera ) dupa care o sa le spuna romanilor poftiti luatii in primire vii si nevatamati si fara rascumparare platita. Parerea mea. Vorba lui nea' Nicu V. tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 7 Apr 2005, 10:53 AM
Mesaj #22


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Tu chiar crezi ca aia trei stiu multe despre ce zici tu? laugh.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Apr 2005, 10:59 AM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Nu stiu. Dar abia astept sa-i vad si sa-i ascult cand or tabara pe ei ziaristii romani si marii nostri moderatori : Tuca, Moraru, si ultimul pe lista, cu voia dv, Dan Scandalescu


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 7 Apr 2005, 12:35 PM
Mesaj #24


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



uneori e chiar interesant sa descoperi ac te-ai nascut in Romania
in timp ce in orice alta tara, rapirile s-au transformat in durere generala, compasiune si empatie, in timp ce oamenii acelor tari au devenit mai buni, pt o secunda macar, in incercarea de a le fi alaturi celor in suferinta...
la noi, unde sunt codrii verzi de brad, si ramuri de matasa, oxigenul rarefiat si creierul odihnit... rapirea s-a transformat in balci national

imi vine sa-mi bat copii cu cureaua de ceas.
nici macar o rapire nu ne iese ca lumea


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Apr 2005, 12:54 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Mai Mutulica,
Pai n-ai auzit ca rapirea asta este un atipica laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 7 Apr 2005, 01:08 PM
Mesaj #26


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Pai daca rapirea nu-i rapire, ce draq. laugh.gif

Cica si mesieur Hrebe va fi sau chiar a fost chemat sa dea cu subsemnatul la Parchet. ohyeah.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 7 Apr 2005, 01:13 PM
Mesaj #27


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (mutulica @ 7 Apr 2005, 12:35 PM)

imi vine sa-mi bat copii cu cureaua de ceas.


pe aceleasi considerente... mie-mi vine sa-i bat cu motzu' de la basca! ohyeah.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jkd
mesaj 7 Apr 2005, 04:00 PM
Mesaj #28


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 280
Inscris: 30 March 04
Forumist Nr.: 2.832



Ristea Priboi, în atenția anchetatorilor lui Omar Hayssam




BUCUREȘTI, 7 apr


Fostul deputat PSD Ristea Priboi este în atenția procurorilor care investighează dosarele referitoare la Omar Hayssam, anchetatorii efectuînd, joi, o serie de descinderi în căutarea unor probe care să clarifice legăturile politicianului cu omul de afaceri româno-sirian, informează surse judiciare.
Parchetul instanței supreme - ai cărui procurori instrumentează dosarele în care este cercetat Omar Hayssam - și Pachetul Național Anticorupție infirmă oficial că ar fi dispus astfel de percheziții.

Surse judiciare au declarat agenției MEDIAFAX că, la ora transmiterii acestei știri, procurori și polițiști efectuează descinderi în locații ce au legătură cu Priboi, printre care la o adresă din Calea 13 Septembrie.

Ristea Priboi este membru PSD. El a fost ofițer al Departamentului de Informații Externe al Securității și apoi în cadrul Serviciului de Informații Externe.

În perioada 1994-1996, el a fost consilier al președintelui Camerei Deputaților Adrian Năstase. Ristea Priboi a fost acuzat că a făcut poliție politică și că s-a implicat în anchetarea manifestanților la revolta de la Brașov din noiembrie 1987.

Potrivit declarației sale de avere depuse în mai 2004, Ristea Priboi avea, la acel moment, conturi și depozite de aproximativ 500 de milioane, dar și acțiuni de 370 milioane lei la Petrom București.

Omar Hayssam a fost arestat preventiv miercuri seară, el fiind exclus din PSD în aceeași zi.

Omar Hayssam confirma, la un moment dat, pentru "Evenimentul Zilei", că are cunoștințe printre membrii conducerii acestui partid, el menționînd în acest context numele lui Ristea Priboi.

Presa centrală a relatat că Priboi ar fi fost membru în consiliile de administrație ale unora dintre firmele controlate de Omar Hayssam.





--------------------
Timpu' trece greu, pe langa timp alerg. Nu mai am directie, important e ca mai merg.

Venereaza-i pe Buddha-si si pe zei, dar nu depinde de ei.
Miyamoto Musashi (1584-1645)
http://www.escape.uv.ro
my blog: www.mcgogoo.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jkd
mesaj 7 Apr 2005, 04:13 PM
Mesaj #29


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 280
Inscris: 30 March 04
Forumist Nr.: 2.832



Priboi, Taher si Hrebeciuc - in atentia anchetatorilor lui Hayssam
7 apr 2005 - 14:00


Fostul deputat PSD Ristea Priboi este in atentia procurorilor care investigheaza dosarele referitoare la Omar Hayssam. Realitatea Tv informeaza ca si Viorel Hrebenciuc si Fatih Taher au fost chemati la Parchet pentru audieri in cazul Hayssam, dar nu s-a specificat daca cei trei sunt chestionati in legatura cu afacerile lui Hayssam sau in legatura cu disparitia celor trei ziaristi.

Viorel Hrebenciuc declara, pentru Europa FM ca e nevinovat. Deputatul PSD sustine ca nu are nici o legatura cu Omar Hayssam si nici cu afacerile acestuia.

http://www.revistapresei.ro/articol_19401-...lui-Hayssam.htm


--------------------
Timpu' trece greu, pe langa timp alerg. Nu mai am directie, important e ca mai merg.

Venereaza-i pe Buddha-si si pe zei, dar nu depinde de ei.
Miyamoto Musashi (1584-1645)
http://www.escape.uv.ro
my blog: www.mcgogoo.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Apr 2005, 04:24 PM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Se va darama oare sandramaua arabo-pesedista 43.gif Vor merge pina la capat autoritatile ? Daca nici acum , atunci cu siguranta vor "face" si altii europeni pe capul nostru precum DJ-ul ala spaniol. tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
jkd
mesaj 7 Apr 2005, 05:13 PM
Mesaj #31


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 280
Inscris: 30 March 04
Forumist Nr.: 2.832



March, tu chiar ai o obsesie. cu pesedeul...
ohmy.gif


--------------------
Timpu' trece greu, pe langa timp alerg. Nu mai am directie, important e ca mai merg.

Venereaza-i pe Buddha-si si pe zei, dar nu depinde de ei.
Miyamoto Musashi (1584-1645)
http://www.escape.uv.ro
my blog: www.mcgogoo.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 7 Apr 2005, 05:17 PM
Mesaj #32


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Sa speram ca si PNA-ul o sa aiba in curand aceeasi obsesie. rolleyes.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 7 Apr 2005, 05:23 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (March @ 7 Apr 2005, 04:24 PM)
Se va darama oare sandramaua arabo-pesedista 43.gif

Nu stim inca, dar adevarul e ca un nume asa sonor ca Hrebenciuc nu s-a mai vehiculat ca fiind luat la intrebari ... devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jkd
mesaj 7 Apr 2005, 05:50 PM
Mesaj #34


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 280
Inscris: 30 March 04
Forumist Nr.: 2.832



Off topic:
mamaaaaaaaa
de parca asti ai aliantei sunt niste sfinti!!!
toti sunt o apa si un pamant...
tot gandul la ciordeala le este si astora...
revenind la ziaristi:
o informatie primit de al un amic din presa:
ohanesian se pare a este omul unor serv se informatii romanesti, iar maria jeana se afla in neshte rel f apropiate nu arabul asta care a fost arestat... Omar Hayssam ...
cameramanul ala cica este nevinovat... acu'...
daca astea se confirma... inseamna ca partial am avut dreptate pe la inceputul forumului smile.gif)
ps: super piesa dj-ului spaniol
rofl.gif



--------------------
Timpu' trece greu, pe langa timp alerg. Nu mai am directie, important e ca mai merg.

Venereaza-i pe Buddha-si si pe zei, dar nu depinde de ei.
Miyamoto Musashi (1584-1645)
http://www.escape.uv.ro
my blog: www.mcgogoo.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Apr 2005, 06:17 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Mai jkd,
Daca citeai postarea aia a articolului din "Tricolorul" ( de mai sus) aflai si tu cate ceva despre Jeana, Omar, etc.

Dar pina sa ajungi acolo , dintr-o mica notita din "A.C." se poate afla ca Omarel i-a facut Jeanei cadou un BMW nou-nout cu vreo 20 de zile in urma tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 12:23 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman