HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Psihologie

Va invitam la dezbateri pe teme diverse, avand in centrul lor Omul. Domeniu umanist complex, relativ greu de surprins in ecuatii sau teorii unice, psihologia va fi si un pretext pentru a discuta despre emotii, minte si suflet.

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> 9595 - Te Invata Ce Sa Faci ?, Psihologia in direct
contraste
mesaj 9 Jul 2005, 03:44 PM
Mesaj #36


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Astfel de emisiuni comerciale sunt pentru oameni de o anumita factura ca sa faca unii programe si altii sa le consume !
Aceasta categorie de oameni care are curaj sa apara in fata natiunii cu propriile probleme nu trebuie negata, ei apartin acelei categorii sinonime unor scriitori autobiografici: unii au harul scrisului, isi spun romantat povestea vietii, altii o spun printre lacrimi si sughituri ecranizati in direct,sub bagheta unui psiholog ce vrea sa intre in gratiile telespectatorilor, de unde spera sa isi recruteze si o clietela mai serioasa...

Acest topic a fost editat de contraste: 9 Jul 2005, 03:45 PM


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(yronick)
mesaj 31 Jan 2007, 12:41 PM
Mesaj #37





Guests






Daca vreti numarul de telefon al doctorului Cristian, da-ti-mi un PM. (E pe zapp)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mrs. Rogers
mesaj 31 Jan 2007, 03:42 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



Desi nu imi place psihologul iar astroloaga e super enervanta ( dar asta n-are importanta) , cred ca este foarte multa nevoie de o astfel de emisiune. E extrem de folositoare , nu atat pt personajele care se perinda pe la emisiune ci pt romani in general. E timpul sa existe emisiuni educative in care sa se spuna ce e normal si ce nu e normal, ce e corect si ce nu e corect in relatiile sot- sotie sau parinte-copil.

Acest topic a fost editat de toxic: 31 Jan 2007, 03:43 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 31 Jan 2007, 03:42 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
(yronick)
mesaj 31 Jan 2007, 04:19 PM
Mesaj #39





Guests






QUOTE (toxic @ 31 Jan 2007, 03:42 PM)
Desi nu imi place psihologul...

Daca te-ntalnesti vreodata cu el, sa nu-i spui psiholog, pentru ca-ti va zice:
Nu sunt psiholog, sunt neuropsihiatru
thumb_yello.gif ( devil.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 31 Jan 2007, 04:59 PM
Mesaj #40


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Te-nvaţă cum să speli ţoalele în public, asta face 955!!

Acest topic a fost editat de Colimator: 31 Jan 2007, 04:59 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(yronick)
mesaj 10 Apr 2007, 11:04 AM
Mesaj #41





Guests






955?
asta face?
Poate 9595, pentru ca 955 e vechiul numar al politiei ohyeah.gif

editat greseli de ortografie.

Acest topic a fost editat de yronick: 10 Apr 2007, 12:20 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 10 Apr 2007, 12:04 PM
Mesaj #42


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



QUOTE (calfa @ 3 Feb 2005, 09:23 AM)
Rugamintea mea ar fi sa facem abstractie de partea comerciala a problemei (care nu e neglijabila, dar nici nu face obiectul acestui Subforum smile.gif ), sa ne concentram pe aspectul efectelor psihologice. Multumesc ! smile.gif

Poate ca pe cei aflati in suferinta ii ajuta sa-si spuna problemele, se mai elibereaza de tensiuni, cu conditia sa nu aiba afectiuni psihice majore. In cazul celor bolnavi, care au nevoie de o medicatie, ma depaseste problema. Sunt de parere ca multi ajung la boli psihice pt. ca, acumuland tensiuni, stres, n-au cui sa-si spuna "povestea vietii".

Acest topic a fost editat de andra_v: 10 Apr 2007, 12:05 PM


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(yronick)
mesaj 3 May 2007, 11:07 AM
Mesaj #43





Guests






E o emisiune 100% comerciala, si asta se vede pe banda galbena de jos unde apar solicitari pentru trimiteri de sms-uri. Si cu toatea astea, echipa de la 9595 sunt si sarlatani. Pe mine ma interesa sa vad cum stau cu sanatatea, si mi-au trimis inapoi un mesaj cum ca as avea probleme cu digestia. Nimic mai fals, avand in vedere modul meu de viata echilibrat, si pe alocuri foarte disciplinat in ceea ce priveste alimentatia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 23 May 2007, 06:58 PM
Mesaj #44


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (yronick @ 3 May 2007, 12:07 PM)
Pe mine ma interesa sa vad cum stau cu sanatatea, si mi-au trimis inapoi un mesaj cum ca as avea probleme cu digestia. Nimic mai fals, avand in vedere modul meu de viata echilibrat, si pe alocuri foarte disciplinat in ceea ce priveste alimentatia.

Ou,boi!!! rofl.gif Trmite-mi mie o suta da euroi si iti trimit eu exact horoscopul sanatatii tale. Parol! rofl.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 17 Nov 2007, 07:37 AM
Mesaj #45


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Recomand ... ORICUI ... emisiunea de aseara care poate fi gasita aici (nu stiu pentru cat timp, insa): http://www.antena1.ro/index.php?page=webca...how&item=11
Am ras cu lacrimi de cateva ori pe parcurs. Nu pentru ca ar fi fost momente penibile (hmm, desi se cam exista si de-astea prin emisiunile respective) ! Din contra, a fost o emisiune, cum sa-i spun ? Savuroasa, sa-i zicem !

Baietii si fetele invitate au dat din ei, mult, foarte mult ! Ilie Marinescu care vad ca e supranumit "psihologul vedetelor" a fost o mica surpriza pentru mine. Iar Cristian Andrei a reusit si el sa ma surprinda pe alocuri !

In tot cazul, pot spune ca desi cred ca de peste un an nu am mai urmarit emisiunea 9595, desi am mai incercat de cateva ori si dupa cel mult 5 minute am decis ca nu merita, de data asta am tinut sa o urmaresc pana la sfarsit.

Vizionare placuta cui se decide sa foloseasca linkul de mai sus. smile.gif

Acest topic a fost editat de calfa: 17 Nov 2007, 07:38 AM


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 03:36 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman