HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Externa. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

64 Pagini V  « < 62 63 64  
Reply to this topicStart new topic
> Iran - Martie 2007
Cla
mesaj 29 Jan 2016, 02:35 AM
Mesaj #2206


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(abis @ 19 Jan 2016, 09:20 AM) *
Adica? Cati?

Daca nu se stiu, tu de unde stii?
Nu se vede, pentru ca asa ceva nu se intampla.

Aha...
http://www.greenpeace.org/usa/global-warmi...-impacts-water/

http://www.alaskahighwaynews.ca/regional-n...firms-1.2034628





--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 29 Jan 2016, 02:46 AM
Mesaj #2207


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(abis @ 28 Jan 2016, 01:12 PM) *
Eu as vrea ca atunci cand merge un oficial european la Teheran, femeile sa se descopere - ca in Europa

Si anume de ce ? Tanti Nana de la tara si azi mai merge cu batic prin sat, de ce nu si o iraneeana cu unul mai chic ? wub.gif
Eu as vrea ca un oficial european, daca merge la Teheran, sa respecte cultura tarii si sa nu se plimbe pe strada ca un badaran în pantaloni scurti si ciorapi albi.
Nu de alta, dar râd si copiii de el... pentru femeile autohtone e dezgustator.

Abis, la Teheran nu esti în Europa, prompt ai sa te comporti adecvat.
Poti sa mergi la Mamaia în p**a goala la strand, fa-o în Arabia Saudita, Dubai, Qatar sau altele... daca reusesti sa-ti salvezi p**a ti se taie gâtu ohyeah.gif

Ce-ar fi sa se interzica opincile, baticurile, cetera si palariile daca urmatorul lui Obama va veni la Bucuresti ? Mamaaa, ce ar fi plina presa... ar iese din NATO si ai ramâne singur cu Putin pe cap, abis rofl.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 29 Jan 2016, 03:10 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 29 Jan 2016, 09:03 AM
Mesaj #2208


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Cla @ 29 Jan 2016, 02:46 AM) *
Si anume de ce ? Tanti Nana de la tara si azi mai merge cu batic prin sat, de ce nu si o iraneeana cu unul mai chic ?

Diferenta este ca daca Tanti Nana vrea sa mearga cu capul gol, sa isi scoata baticul, nu o aresteaza nimeni pentru asta. Pe cand iranianca nu are aceasta posibilitate. Una este sa porti baticul pentru ca vrei sa il porti, alta este sa te ridice politia de pe strada pentru ca umbli cu capul gol.

QUOTE
Eu as vrea ca un oficial european, daca merge la Teheran, sa respecte cultura tarii

Analog, si un oficial iranian care vine in Europa trebuie sa respecte cultura europeana si sa nu ceara ca statuile sa fie acoperite. Inteleg ca gazdele, din politete, sa nu ii puna vin pe masa ori carne de porc. Dar statuile trebuie sa ramana la locul lor si descoperite.



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 29 Jan 2016, 09:03 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 29 Jan 2016, 10:42 AM
Mesaj #2209


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 29 Jan 2016, 09:03 AM) *
...un oficial iranian care vine in Europa trebuie sa respecte cultura europeana si sa nu ceara ca statuile sa fie acoperite... statuile trebuie sa ramana la locul lor si descoperite.

hmm.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 29 Jan 2016, 11:00 AM
Mesaj #2210


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Marduk @ 29 Jan 2016, 09:42 AM) *
hmm.gif

Asta n-am stiut-o nici eu. E lipsa de simt.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 9 Nov 2016, 01:43 PM
Mesaj #2211


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Domnul Mohammad Javad Zarif, ministrul de externe al Iranului, a sosit aseară 8 noiembrie 2016 la Bucureşti. Domnia sa întoarce astfel vizita de trei zile, începută pe 29 februarie 2016, efectuată la Teheran de o delegaţie condusă de ministrul de externe român Lazăr Comănescu. Ministrul iranian soseşte la Bucureşti de la Beirut, capitala Libanului şi va continua astăzi turneul în Europa de Est mergând în Slovacia şi Cehia.



Pe timpul şederii la Bucureşti domnul Zarif se va întâlni cu preşedintele Klaus Iohannis, cu premierul Dacian Cioloş, cu ministrul de externe Lazăr Comănescu şi cu preşedintele Camerei Deputaţilor. Ministrul iranian va participa şi va lua cuvântul la Forumul Financiar şi Economic precum şi la Conferinţa Combaterii Extremismului şi Terorismului, evenimente organizate de Centrul Român pentru Studii Politice.

Ministrul iranian intenţionează să viziteze Casa Poporului. Domnia sa conduce o delegaţie de oficiali şi oameni de afaceri iranieni din domeniile: bancar, energiei, transporturilor, medical, minier, constructoare de maşini şi utilaje agricole.

Domnul Hamid Moayyer, ambasador al Iranului în România, a declarat că schimburile economice dintre Iran şi România se ridică în momentul de faţă la 250 de milioane de euro şi se urmăreşte creşterea spre un miliard de euro. În principal Iranul importă din România piese pentru industria constructoare de maşini şi exportă fructe confiate, produse petrochimice şi piele naturală.



În a doua fotografie ministrul de externe Yarif coboară scara avionului împreună cu domnul Moayyer, ambasadorul Iranului la Bucureşti. Articol preluat de pe pagina de internet a Agenţiei de Ştiri a Iranului. Sursă: http://www.irna.ir/fa/News/82300488/







--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post

64 Pagini V  « < 62 63 64
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 03:11 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman