HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

6 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> PRM - schimbarea la fata ?
March
mesaj 10 Jan 2005, 06:15 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cutremur in PRM

Mihai Lupoi, unul dintre cei mai importanti vicepresedinti ai partidului, l-a parasit pe Vadim * Prezentam scrisoarea prin care acesta isi anunta demisia din PRM


La ce partid credeti ca se va duce Lupoi ? Vor urma si alti peremisti care vor demisiona ?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Jan 2005, 12:26 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



"Latraul national" il ameninta pe Lupoi cu puscaria. Cica timp de 4 ani ar fi furat de la Senat mai multe miliarde de lei prin declaratii false privind domiciliul. De ce nu l-o fi reclamat in toti acesti ani ci tocmai acum cand il paraseste ? Atunci daca e adevarat , cati alti peremisti ca el procedeaza la fel, furand pe aici pe colo , iar WC Tudor tace chitic ? devil.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Mar 2005, 06:06 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ia auzi ia laugh.gif

"Tribunul " Corneliu Vadim Tudor renunta la sefia partidului, care de acum in colo se va numi Partidul Popular Romania Mare. Vadim va fi presedinte de onoare, iar Ciontu presedinte si unul Onaca din Constanta vicepresedinte ( Onaca asta a terminat , in anii recenti, si facultatea si doctoratul in vreo 5 ani !).

Vadim vrea sa-si dea doctoratul in teologie rolleyes.gif si sa se ocupe de noul TV ce va fi infiintat de PRM si in care a promis ca va apare in fiecare zi ( sa vezi acuma "latrat") !

Sa vedem acum cine dintre deputati o sa paraseasca barca pentru ca partidul va dispare in urmatorii ani deoarece PRM insemna CVD !

Acest topic a fost editat de March: 12 Mar 2005, 06:16 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 12 Mar 2005, 06:06 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
mutulica
mesaj 12 Mar 2005, 06:51 PM
Mesaj #4


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



March - nu te iluziona, e vorba de o miscare de marketing... re-branding... cam la fel ca la taranisti


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Mar 2005, 06:55 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cica tema tezei de doctorat va fi ceva despre prezenta ingerilor in Biblie laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Mar 2005, 09:11 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



"Latraul national" s-a dezlantuit pe toate posturile tv. Toti sunt niste hoti care vand tarisoara asta pe doi lei iar el nu este inghitit de clasa politica internationala pentru ca este " cinstit si vertical " ! Si este persecutat asa cum au fost Einstein, Hemingway, s.a. rolleyes.gif

Pe de alta parte, el crede ca prin adaugarea titlului " Popular" la numele partidului ii va putea pacali pe cei din P.P.E. !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 12 Mar 2005, 10:02 PM
Mesaj #7


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



adevarul ca da bine la fraieri


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 13 Mar 2005, 01:25 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Chestionat in privinta evolutiei negocierilor privind aderarea PRM la Partidul Popular European, Corneliu Vadim Tudor a spus ca acestea sint pe un drum bun, adaugind ca din partea PPE exista o monitorizare pozitiva rolleyes.gif , dar ca si PRM va trebui sa faca o serie de compromisuri. tongue.gif

Potrivit lui Vadim, renuntarea la functia de presedinte al PRM nu a fost impusa de nimeni, wink.gif singurul “sacrificiu” pe care l-a facut fiind “imbogatirea” denumirii partidului la sugestia consilierilor straini. El a admis ca “etichetele infame” puse PRM au fost si din vina sa, din lipsa de prudenta ( sursa ; Ev.Z, cu subl. mele )

N-ar fi surprinzator sa existe urmatorul scenariu : Partidul Popular European doreste neaparat ca crestin-democratii sa fie reprezentati in Parlamentul Romaniei. Il forteaza pe Vadim sa se retraga , partidul sa-si schimbe mesajul nationalist sa aleaga o conducere "europeana" , iar apoi sa existe un fel de unificare intre PPCD ( Ciuhandu) si PPRM ( cu noua conducere si mesaj schimbat care nu ar mai deranja pe nimeni ) . Si astfel Romania va avea si parlamentari crestin-democrati in Paralmentul UE, care vor mari rindurile PPE !!


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 13 Mar 2005, 02:27 PM
Mesaj #9


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



in mod cert ciuhandru o sa stea departe de astia...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Mar 2005, 10:42 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Vadim se da euro-baiat-de-treaba

PRM si-a schimbat stapinul, numele, statutul si doctrina. Vadim Tudor s-a retras strategic pe functia de presedinte onorific, impingindu-l in fata pe Corneliu Ciontu, unul dintre oamenii lui de casa, iar partidul s-a transformat in Partidul Popular Romania Mare. Modificarile de statut si de doctrina operate simbata, la sedinta Consiliului National al partidului, au vizat, printre altele renuntarea la identitatea extremist-nationalista, Vadim Tudor incercind sa-l aduca mai aproape de Partidul Popular European, la portile caruia bate de citeva luni. Dar principala motivatie a acestei "revolutii" la Vadim o reprezinta incercarea disperata a acestuia de a-si salva partidul de la sciziune. De la alegeri incoace, mai multi parlamentari l-au parasit deja, anuntind o adevarata migratie la toate nivelurile, fie spre PSD, fie spre actuala putere(...)


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 Mar 2005, 11:08 AM
Mesaj #11


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Daca CVT s-a "retras" (desi presedintia "de onoare" nu mi se pare tocmai o retragere, individul ramane No.1 in partid), inseamna ca PRM-ul a scapat de toti securistii si militienii care il impaneaza?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Mar 2005, 11:12 AM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



"Baietii" lui Vadim se fac si ei euro-baieti . Ca si cei din PSD si alte partide ... tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 14 Mar 2005, 11:45 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (abis @ 14 Mar 2005, 11:08 AM)
Daca CVT s-a "retras" (desi presedintia "de onoare" nu mi se pare tocmai o retragere, individul ramane No.1 in partid), inseamna ca PRM-ul a scapat de toti securistii si militienii care il impaneaza?

Oricum la 90%din potentialul sau electorat i se cam inrupe de acest aspect ... rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 Mar 2005, 12:13 PM
Mesaj #14


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Sunt convins!
Tot ce am vrut sa spun se rezuma la "Lupul isi schimba parul..."


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 14 Mar 2005, 12:14 PM
Mesaj #15


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Bine zis 'potential' electorat, ca p'astia nu-i mai voteaza decat rudele lui Vadim, probabil. biggrin.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Mar 2005, 12:54 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ori de cate ori apare la tv sau scrie undeva Vadim nu mai conteneste sa ne spuna cat de credincios este el, cate biblii are acasa in imensa lui biblioteca, precum si alte minunatii religioase legate de persoana sa. Ceea ce nu spune poporului clar si raspicat " Latraul national" este faptul ca nu apartine de biserica ortodoxa ci de un cult neo-crestin , sau cum i-o spune ! ( informatia asta a aparut de cateva ori in presa) . Cica isi da cel de-al doilea doctorat rolleyes.gif in teologie cu o tema privind prezenta ingerilor in Biblie, sau cam asa ceva. E in stare sa ne spuna ca el descinde din unul din acei ingeri tongue.gif Ca doar d-aia se imbraca in alb ... numai ca ochelarii aia de madama...

Cat despre postul " Cosmos TV " si postul de radio pe care le tot trimbiteaza ca le va infiinta , n-ar fi exclus ca paralele sa-i vina de undeva din America cea hulita de el cu atata vigoare !



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 14 Mar 2005, 12:59 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (March @ 14 Mar 2005, 12:54 PM)
Ceea ce nu spune poporului clar si raspicat " Latraul national" este faptul ca nu apartine de biserica ortodoxa ci de un cult neo-crestin , sau cum i-o spune ! ( informatia asta a aparut de cateva ori in presa) .

E o informatie dupa toate probabilitatile falsa - lansata de Gelu Voican Voiculescu si laboratoarele PSD in intervalul dintre cele doua tururi de scrutin din 2000. CVT a prezentat certificatul de botez ( tot in presa ) din care reiese ca, desi provine dintr-o familie de evanghelisti sau asa ceva ( aceeasi confesiune ca si Buh jr., caruia de altfel i-a trimis mai demult o felicitare cu substrat/citate religioase ) e botezat ortodox. rolleyes.gif

Nu ca ar avea vreo importanta, dar ca idee ... smile.gif

Acest topic a fost editat de MIA: 14 Mar 2005, 12:59 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Mar 2005, 01:06 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ma rog, asa sa fie... cu toate ca certificatul de botez ortodox il obtii cand esti inca fasa iar cel de "evanghelist" la orice varsta, cand ai trecut la ei si te-au botezat tongue.gif Si apoi el ca filosemit infocat putea sa faca si circumcizie tongue.gif


Buuun... Altceva... Cine credeti ca o sa fie invitatul special al lui Vadim la "latraushourile" pe care a promis ca le va tine zilnic ? Pai Dan Diaconescu, ca sa nu ramina somer din lipsa de vadimi la OTV lui laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 14 Mar 2005, 01:40 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (March @ 14 Mar 2005, 01:06 PM)
Buuun... Altceva... Cine credeti ca o sa fie invitatul special al lui Vadim la "latraushourile" pe care a promis ca le va tine zilnic ?

Personalitati de prim-rang romane si internationale : Becali, Adrian Paunescu ... s.a.m.d. tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 Mar 2005, 01:57 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ia cititi pe cine a trimis PPRM-ul sa-l reprezinte la inaugurarea Muzeului Holocaustului de la Ierusalim si care isi scrie singur laudele in ziarul "Tricolorul" :

Un deputat PPRM, invitat la inaugurarea noului Muzeu al Holocaustului, din Ierusalim

Doresc sa aduc la cunostinta opiniei publice un eveniment care ma onoreaza in mod deosebit si care arata imaginea favorabila de care se bucura PPRM pe plan international. In calitate de membru al Partidului Popular România Mare si deputat in Parlamentul României, am fost invitat, in zilele de 15 si 16 martie 2005, la inaugurarea noului Muzeu al Holocaustului din vestul Ierusalimului, Yad Vashem. La acest eveniment vor participa zeci de personalitati politice si culturale din intreaga lume, printre care si secretarul general al ONU, Kofi Annan, sefi de stat, prim-ministri si ministri ai Afacerilor Externe, România fiind reprezentata de premierul Calin Popescu-Tariceanu. Imi va face o deosebita placere sa dau curs invitatiei primite si sa depun o jerba de flori in numele PPRM.

NATI MEIR, Deputat PPRM de Tulcea


De ce o fi scapat Vadimut o asemenea ocazie 43.gif


pese : aseara la Carcotasi a fost o sceneta de milioane despre PPRM ! La un moment dat apare si unul scapat parca de la "Balaceanca" care anunta ca este si el membru al " Partidului Profilactic Romania Mare " rofl.gif

Acest topic a fost editat de March: 17 Mar 2005, 01:58 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Mar 2005, 05:08 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din ciclul : "Tribun in alb calare pe cal cinstit" : laugh.gif

Lupoi: Membrii PRM au platit intre 50.000 si 200.000 euro locul in Parlament !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Mar 2005, 12:14 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Aseara la emisiune "Nasul", presedintele de onoare rolleyes.gif al PPRM ( " Partidul Profilactic Romania Moare" - dupa Carcotasi thumb_yello.gif ) Corneliu Vadim Tudor facea spume in coltul gurii denuntand comploturi, conspiratii, mafii,etc., atat ale regimului trecut cat si ale celui prezent, apoi "adevarul" lui despre "Adevarul", cate sticle de whiskey bea Basescu pe zi, s.a.m.d.
Moderatorul Moraru se uita uita la el ca un nating in loc sa cheme ambulanta cu camasa de forta sau cel putin sa-i de primul ajutor cu putin rudotel.

Ganditi-va la ce sa ne asteptam cand "Latraul National" isi va face postul ala TV ( neaga ca ar fi finantat de arabi, informatie care a aparut, dupa cum afirma el, in "R.L") devil.gif

Acest topic a fost editat de March: 23 Mar 2005, 12:15 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 29 Mar 2005, 11:07 AM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din ciclul : " Cand visezi cai verzi pe pereti" : tongue.gif

Partidul lui Vadim a fost respins de popularii europeni

(...) Dintr-o declaratie facuta de purtatoarea de cuvint a PPE rezulta clar ca nou rebotezatul PPRM a fost respins (...)
(...) Declaratia facuta de purtatoarea de cuvint este explicita: “Partidul Romania Mare a facut o cerere sa intre in PPE, cererea a fost respinsa, iar de atunci nu am avut nici un fel de contact cu aceasta formatiune. Nu le-am cerut noi sa faca schimbarile si nu am stiut ca le-au facut. Nu avem nici un amestec, nici o legatura cu cele intimplate”, au fost cuvintele rostite de Beatriz Toribio.



Vadimeii cred ca pot vinde si in vest minciunile vandute "prostimii" de aici tongue.gif Asa ca domn' viitor doctor in "ingeri" rolleyes.gif se poate intoarce linistit la scaunul lui de " tribun" devil.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 8 Apr 2005, 12:13 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



"Filosemitul" Vadimel s-a luat de par cu deputatul Nati Meir ! tongue.gif Iar partidul l-a dat afara pe Meir pentru " santaj si inselaciune" . Asta dupa ce "patriotii" peremeii l-au bagat pe acest israeliano-roman in Parlament ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Apr 2005, 05:08 PM
Mesaj #25


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Asta da schimbare! Vedeti in Romania Libera de sambata...

PS: Atentie la fotografie!

PSS: Minorii sa se abtina...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Apr 2005, 05:24 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Precis ca toti minorii s-au abtinut rofl.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Apr 2005, 04:36 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



La paruiala dintre "Latraul national" si deputatul Nati Meir a intervenit si consilierul israelian Eyal Arad pe care peremii au uitat sa-l plateasca pentru serviciile aduse . Adica spoiala filosemita trasa "Tribunului " laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 Apr 2005, 11:54 AM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din ciclul : " Murdarii peremiste si gunoaiele lor editorialiste " :

Extras din confesiunile unui nenorocit de mercenar peremist ! devil.gif

J.N. : Cu cateva zile inainte de alegeri s-a vorbit cu insistenta despre o caseta video care s-ar fi aflat in posesia dumneavoastra si care era compromitatoare pentru premierul de atunci, Adrian Nastase. Despre acea caseta, Romania Mare a afirmat ca are un continut sexual, ceea ce a constituit un instrument in campania electorala. Ati spus atunci ca acea caseta a fost pusa intr-un seif dintr-o banca israeliana. Dar nici pana acum nu s-a dezvaluit continutul adevarat al acelei casete. Despre ce era vorba acolo?

Nati Meir : In tot timpul cazul asta, de cand m-am despartit de Vadim si PRM, eu cand ma culc noaptea, am doi oameni despre care stiu ca le-am facut rau. Si vreau sa le prezint scuze public. Unul este domnul Stolojan, care, daca din cauza mea s-a imbolnavit sau i s-a intamplat ceva, vreau sa-mi cer scuze pentru asta. Subliniez ceva: eu nu am vrut sa fiu presedinte. Eu eram doar consilier. Vadim Tudor a vrut sa fie presedinte si tot ce am spus, tot ce am facut bineinteles ca el a stiut. Legatura cu caseta lui Nastase o spun acum pentru prima oara. Eu am venit cu Eyal Arad la Vadim si i-am spus ca avem o caseta si un material despre Nastase. Nimeni, in afara de mine si de Eyal Arad, nu a vazut aceasta caseta. Nici macar Vadim, care s-a rugat ca un copil sa o vada. Inca, mai mult, si dupa campanie, el a scris in Romania Mare ca eu nu m-am tinut de cuvant, ca nu am adus caseta. In chestiunea asta, spun inca o data: in mintea lui a fost ca e ceva cu continut sexual. Eu nu i-am spus ca e sex. Nimeni nu a spus ca e sex. El a scris asta in Romania Mare, intr-o marti. Miercuri dimineata m-am trezit cu un articol despre asta si m-a amenintat ca, daca nu am sa scot caseta asta, el o sa ma dea afara si altele pe care nu e cazul sa le spun acum.

Am facut un comunicat de presa in care am spus ca e adevarat ca avem o caseta care este intr-un seif in Israel. Asta e adevarat. Si materialul ala il aveam, dar Eyal a fost sfatuit de mai multi oameni din Israel ca e bine sa nu dam asta publicitatii, ca sa nu aiba de suferit un prim-ministru. Daca acesta avea sa cada, sa nu se perceapa ca a cazut din cauza evreilor. Pentru asta, daca i s-a facut lui Nastase rau cu asta, eu imi cer scuze de la el.

J.N. : Nu credeti ca e cam tarziu, ca l-ati lasat pe Vadim Tudor sa se foloseasca de aceasta informatie si nu i-ati explicat nici in momentul in care a afirmat ca acea caseta are un continut sexual ca nu e vorba de asa ceva?

Nati Meir : El a spus ca el stie ca are un continut sexual. Nu i s-a spus "nu" si nu i s-a spus "da". Eu vreau sa dau un singur exemplu: cand am spus ca acea caseta este cu mine, am vorbit din Israel si l-am anuntat pe Vadim ca vin intr-o duminica cu acea caseta la mine. Am venit cu inca 278 de pasageri si au oprit tot avionul ca sa caute caseta aia. Nu-i caseta asta! Ea niciodata nu o sa fie publicata, e distrusa, e moarta, s-a terminat cu caseta asta!

Despre alte murdarii peremiste devil.gif de acest fel : aici

Acest topic a fost editat de March: 21 Apr 2005, 11:55 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 29 May 2005, 06:12 PM
Mesaj #29


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Vadim revine in fruntea partidului, iar PPRM redevine PRM laugh.gif spoton.gif .


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 29 May 2005, 06:42 PM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



Corneliu Vadim Tudor a primit o delegatie condusa de vice-guvernatorul Statului Sao Paolo, din Brazilia

Vineri, 27 mai a.c., dr. Corneliu Vadim Tudor, vicepresedintele Senatului României, l-a primit pe prof. univ. dr. Claudio Lembo, vice-guvernatorul Statului Sao Paolo, din Brazilia. Cu acest prilej, a fost abordata necesitatea întaririi colaborarii, pe plan politic, economic si cultural-stiintific, între România si Brazilia. De asemenea, s-au discutat aspecte referitoare la sustinerea reciproca, în viata internationala, a celor doua tari, considerate printre cele mai importante frontiere ale latinitatii. Oaspetele i-a adresat d-lui Corneliu Vadim Tudor invitatia de a vizita Brazilia.

Delegatia a fost formata din domnii Adalnio Senna Ganem, ministru în Guvernul Statului Sao Paolo, Alfredo Cotait Neto, presedintele Camerei de Comert, si Carlos Augusto de Oliveira, însarcinatul cu afaceri ad-interim al Braziliei la Bucuresti.

La întrevedere au participat domnii senatori Radu Câmpeanu, presedintele fondator al PNL, si Eugen Mihaescu, senator PPRM, vicepresedinte al Comisiei de Politica Externa a Senatului, membru de onoare al Academiei Române.


27 mai 2005

TRICOLORUL


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 29 May 2005, 06:44 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



Jocuri de imagine

http://www.ziarultricolorul.ro/?module=dis...704&format=html


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 29 May 2005, 06:45 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



Lideri ai PPRM s-au intilnit, la Bucuresti, cu inalti reprezentanti ai Partidului Popular European

http://www.ziarultricolorul.ro/?module=dis...711&format=html


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 30 May 2005, 07:03 AM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



Vadim, rugat sa revina in fruntea Partidului România Mare

http://www.ziarultricolorul.ro/?module=dis...737&format=html


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 May 2005, 08:20 AM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



He-he-he ! Circul continua ! "Latraul National " devil.gif , domnul Dr. WC Tudor, la cererea maselor , revine in fruntea partidului. De unde n-a plecat niciodata , de fapt laugh.gif N-ar fi exclus ca sa faca vreo alianta cu noul partid pe care-l "cloceste" Batranul devil.gif bolsevic !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 May 2005, 08:36 AM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



He-he-he. Ia cititi aici de ce "Tribunul" Vadimel revine urgent in fruntea partidului la cererea a o parte din mase laugh.gif

Rafuieli de tip securist in partidul lui Vadim !!

(...) Partidul Popular Romania Mare, o formatiune ce musteste de securisti, este zilele acestea scena unor rafuieli demne de schitele lui Caragiale. O „scrisoare pierduta” adresata sefilor de filiale din Teleorman a bulversat partidul lui Vadim. Fostul deputat Florea Buga, in prezent presedintele Filialei Teleorman a PPRM, „se autodenunta” ca ar fi luat o spaga de 250.000 de euro pentru a-l alege pe pesedistul Liviu Dragnea in functia de presedinte al Consiliului Judetean. Buga dezminte cu disperare, catalogind scrisoarea drept „o facatura a celor exclusi din partid”. ( continuare)



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 01:07 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman