HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

346 Pagini V  « < 277 278 279 280 281 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Traian Basescu, Presedintele Romaniei, va fi sau nu un presedinte bun?!
Cucu Mucu
mesaj 5 Sep 2011, 07:14 PM
Mesaj #9731


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Marduk @ 5 Sep 2011, 07:22 PM) *
noroc ca mai exista si oameni incoruptibili

roflmao.gif Fiecare om are un pret, unii reactioneaza bine la bani, alti la putere, altii la amenintari, unii la familie. Trebuie doar sa stii sa accesezi pretul corect. Crede-ma pe cuvant, nu exista oameni incoruptibili, fiecare cedeaza la un moment dat.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 Sep 2011, 07:24 PM
Mesaj #9732


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



eu sunt un naiv, cred ca astfel de oameni exista.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Sep 2011, 06:00 PM
Mesaj #9733


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Are curaj Basea sa se duca diseara la meciul Franta-RO ? unsure.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 6 Sep 2011, 06:00 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 7 Sep 2011, 05:55 PM
Mesaj #9734


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(March @ 6 Sep 2011, 07:00 PM) *
Are curaj Basea sa se duca diseara la meciul Franta-RO ? unsure.gif

N-a aparut si bine a facut. In schimb un idiot care se afla temporar pe postul de prefect al Bucurestilor a sarit si l-a amendat pe Marcel Pavel pentru ca acesta nu a cantat doua strofe din imnul national in care se pomenea numele Traian. Si care strofe , daca erau cantate, ar fi dus la un vulcan de huuooo pe Arena Nationala.

Asa ca Basea a facut bine ca nu a aparut iar Pavel ca nu a cantat strofele. Si nu ar fi fost mare tam-tam. Dar idiotul de prefect , lingator de...pupa basista, a sarit imediata cu amenda fapt care a provocat discutiile din media de azi.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Sep 2011, 06:27 PM
Mesaj #9735


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 7 Sep 2011, 06:55 PM) *
...... nu a cantat doua strofe din imnul national in care se pomenea numele Traian. Si care strofe , daca erau cantate, ar fi dus la un vulcan de huuooo pe Arena Nationala.

rofl.gif e tare nene, mi-a placut. adica vrei sa spui ca daca microbistii auzeau numele Traian ar fi facut imediat legatura intre actualul presedinte si imparatul Traian si ar fi huiduit imnul tarii? de vina bineinteles ar fi fost Basescu. thumb_yello.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 7 Sep 2011, 09:57 PM
Mesaj #9736


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Ce ciudat mi se pare ca pe astia ii amendeaza cu maximul de amenda pt acea contraventie, dar pe ungurii aia cu drapelul si cantarile lor nu i-a deranjat nici un papagal nici macar cu o intrebare mai rastita. Sau pe Csibi ala! Neamuri proaste! ohyeah.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 8 Sep 2011, 10:56 AM
Mesaj #9737


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Cucu Mucu @ 7 Sep 2011, 10:57 PM) *
Ce ciudat mi se pare ca pe astia ii amendeaza cu maximul de amenda pt acea contraventie, dar pe ungurii aia cu drapelul si cantarile lor nu i-a deranjat nici un papagal

Uite chiar in dimineata asta am aflat ca nu stiu pe care liceu secuiesc au instalat stema de stat a Ungariei ! devil.gif Ce face prefectul de acolo ? Nimic. Daca "Jupanul" lui nu-i transmite nimic prin madama ! Si n-o sa-i transmita . Pentru ca sunt gata sa le accepte si alte chestii d-astea ungurilor numai ca sa nu plece de la guvernare .


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 8 Sep 2011, 11:05 AM
Mesaj #9738


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Da, amenda mi s-a parut complet aiurea, prefectul n-a facut altceva decat sa ne bage in gura presei internationale, oficial. As fi preferat sa-i amendeze pe cei ce s-au ocupat de gazon, oricum ne-am facut de cacao. Nu stiu cum naiba se inatampla ca la orice eveniment se intampla cate ceva care sa ne strice bucuria sau imaginea, de fapt stiu dar nu ma incalzeste cu nimic sa constat ca PROSTIA CONDUCE IN ROMANIA. Parca ar fi batuti in cap mai toti politicienii de la noi, nici o urma de diplomatie, de gandire in perspectiva, de remuscari fata de ce va genera deciziile sau vorbele lor. La fel de aiurea mi s-a parut si interpretarea lui Pavel, nu inteleg cea fost in capul lui, trebuia pur si simplu sa interpreteze un cantec, asa cum era el autentic, si-l scria pe mana, il auze in casti, etc. Atata efort, viciat de niste iarba si un cantaret.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 8 Sep 2011, 11:21 AM
Mesaj #9739


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din ciclul : " Offf....mafia noastra .... mafia noastra...."

Īn ultima dezbatere televizată de la prezidenţialele din 2009, Mircea Geoană atrăgea atenţia asupra faptului că Băsescu vrea, īn următorul mandat, să-i dea Poşta Romānă lui Dorin Cocoş. Băsescu a răspuns, hăhăind: "Īl vedeţi dumneavoastră pe Cocoş poştaş?". Ei bine, da! Soţul Elenei Udrea e la un pas de a deveni patronul poştaşilor!

Sa vedem cu-i o sa dea sare !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 8 Sep 2011, 11:50 AM
Mesaj #9740


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Cu Posta Romana pare a fi o manarie, daca nu era acel 60% capital romanesc, poate ca mai comentam cate ceva, dar asa poate fi cu dedicatie, desi unii ar zice ca in acest mod, se doreste implicarea capitalului autohton. Sa vedem ce se va intampla, eu unul as prefera ca toate companiile astea sa apartina statului, dar sa fie cedat managementul cu contract clar, investitii, tinte, profit, etc. La sare stiu ca-si bagasera grecii coada, nu mai tin minte dar parca au niste contracte pe acolo care le asigura niste drepturi, la fel si la apa minerala.

Acest topic a fost editat de Marduk: 8 Sep 2011, 11:50 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 8 Sep 2011, 03:42 PM
Mesaj #9741


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Basescu a furat Miscarea Populara de la mogulul Voiculescu. In Miscarea Populara va fi cooptat mogulul reevaluat Patriciu


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 8 Sep 2011, 03:56 PM
Mesaj #9742


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Suna ca naiba, "Miscarea Populara" dar trebuie sa recunoastem ca daca este adevarat, este o incercare care ar avea ceva sorti de izbanda.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 9 Sep 2011, 11:12 AM
Mesaj #9743


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



De ce, suporterii PSD (adica USL, tot aia e) au inceput sa aiba emotii? Nu mai sunt siguri ca obtin peste 60% din voturi? unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Sep 2011, 05:14 PM
Mesaj #9744


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Presedintele pleaca luni in America, dar nu ca invitat special al lui Obama, ci ca invitat, alaturi de mai multi alti sefi de stat, la comemorarea a 10 ani de la 9/11.
Se pare, potrivit informatiilor stoarse cu greu de la MAE, ca Baconschi (care astazi se plimba pe jos pe la Herastrau, cu un rucsac in spate) nu a reusit sa obtina pentru stapanul sau mult visatul tete a tete in Biroul Oval cu liciuriciul cel mare. Deocamdata doar vicepresedintele SUA, Joe Biden, a fixat o intalnire cu Basescu. Acesta ar putea sa se bage insa in poza de grup de la semnarea tratatului privind instalarea Scutului antiracheta la Deveselu, tratat care va fi semnat de catre ministrii de externe, respectiv Baconschi si Hillary, dar in prezenta sefilor de stat.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 10 Sep 2011, 07:07 PM
Mesaj #9745


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(March @ 10 Sep 2011, 06:14 PM) *
Acesta ar putea sa se bage insa in poza de grup de la semnarea tratatului privind instalarea Scutului antiracheta la Deveselu, tratat care va fi semnat de catre ministrii de externe, respectiv Baconschi si Hillary, dar in prezenta sefilor de stat.[/i]


Auzi, ar putea! Se va baga sigur, ca iese ca paduchele in frunte peste tot unde e de asumtat ceva pe neveu ca de facut e greu cu guvernul lui de saltimbanci.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Justitiarul)
mesaj 10 Sep 2011, 07:45 PM
Mesaj #9746





Guests






QUOTE(abis @ 9 Sep 2011, 12:12 PM) *
De ce, suporterii PSD (adica USL, tot aia e) au inceput sa aiba emotii? Nu mai sunt siguri ca obtin peste 60% din voturi? unsure.gif


Sa dea Dumnezeu sa obtina si sa-l suspende pe chior; atunci sa vad pe cine o sa mai puapti voi in cur!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 10 Sep 2011, 08:50 PM
Mesaj #9747


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Justitiarul @ 10 Sep 2011, 08:45 PM) *
... atunci sa vad pe cine o sa mai puapti voi in cur!

Cred ca se va intampla ceva firesc, normal : "noi" n-o sa mai pupam pe nimeni, dar "voi" veti avea de lucru. ohyeah.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 12 Sep 2011, 10:18 AM
Mesaj #9748


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Justitiarul @ 10 Sep 2011, 08:45 PM) *
sa vad pe cine o sa mai puapti voi in cur!

Controleaza-ti limbajul, aici nu suntem pe maidan.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Sep 2011, 03:42 PM
Mesaj #9749


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Vizita lui Băsescu īn Statele Unite, un mare mister

Ipoteza fierbinte: Basescu da cu subsemnatul la procurorii americani?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 12 Sep 2011, 04:04 PM
Mesaj #9750


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



".... Corneliu Vadim Tudor, ..... ”Surse de la Cotroceni ne-au spus că vizita īn SUA a lui Băsescu are şi un alt scop: el va avea o discuţie confidenţială cu procurorii americani, īn faţa cărora va trebui să dea o declaraţie, care să le permită acestora scoaterea lui din celebrul Dosar Penal al traficantului de arme Viktor Bout” se afirmă īn ziarul Tricolorul de azi.

smile.gif Daca boierii romani n-au reusit sa-l suspende, poate il aresteaza americanii si scapam toti de marinar.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 12 Sep 2011, 04:56 PM
Mesaj #9751


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Hai, mai March, chiar Tricolorul...?!

Ce "dezvaluiri" de-astea bombastice de-ale lui Vadim sau confirmat vreodata?! E un mitoman, minte asa cum respira - a facut vreodata altfel?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Sep 2011, 05:00 PM
Mesaj #9752


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 12 Sep 2011, 05:04 PM) *
".... Corneliu Vadim Tudor, ..... ”Surse de la Cotroceni ne-au spus că vizita īn SUA a lui Băsescu are şi un alt scop: el va avea o discuţie confidenţială cu procurorii americani, īn faţa cărora va trebui să dea o declaraţie, care să le permită acestora scoaterea lui din celebrul Dosar Penal al traficantului de arme Viktor Bout” se afirmă īn ziarul Tricolorul de azi.

Fost ofițer al armatei sovietice, despre Bout s-a scris că ar fi avut legături strīnse cu Traian Băsescu īncă de cīnd acesta era ministru al Transporturilor, ba chiar din perioada cīnd actualul președinte era șeful reprezentanței Navorm la Anvers. Dacă Băsescu se va vedea, īntr-adevăr, cu procurorii americani, acest lucru ar explica și de ce Casa Albă e la fel de zgīrcită cu amănuntele despre vizita sa la Washington, fiind de la sine īnțeles că administrația Obama nu vrea să-și asocieze, indiferent cum, imaginea cu procesul lui Bout


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Sep 2011, 05:04 PM
Mesaj #9753


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Basescu nu va fi primit de Obama ?! unsure.gif

Ziarul american The Hill scrie in editia electronica de luni ca presedintele Traian Basescu va avea marti, 13 septembrie, o intilnire cu vicepresedintele SUA, Joe Biden - http://thehill.com/homenews/news/180787-th...tention-to-jobs. Intr-un articol care prezinta agenda Casei Albe pentru aceasta saptamina, sursa citata scrie ca Barack Obama se va deplasa marti in Columbus, Ohio, pentru a-si sustine pachetul legislativ privind crearea de locuri de munca.

Sursa citata nu scrie nimic despre o intilnire Basescu - Obama. Este exact ceea ce vă spunea īncă de sāmbătă pesurse.ro - http://www.pesurse.ro/#/2011/9/10/traian-b...tmna-viit/#news

Reamintim ca presedintele Romaniei, Traian Basescu, va face marti, 13 septembrie, o vizita de lucru in SUA. Administratia Prezidentiala nu a dezvaluit pina acum agenda vizitei si nici numele interlocutorilor presedintelui Basescu.

Singura comunicare venita de la Cotroceni a fost un laconic comunicat de presa in care se scrie ca "Presedintele Romaniei, Traian Basescu, se va afla la Washington, in data de 13 septembrie a.c., intr-o vizita de lucru, pentru finalizarea unor acorduri bilaterale intre Romania si Statele Unite ale Americii".

The Hill este o publicatie specializata in acoperirea lucrarilor Congresului SUA. Face parte din trustul News International, controlat de Rupert Murdoch, si este de orientare conservatoare.


Alo ! Baietii ! Asta n-a zis-o Vadim tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 12 Sep 2011, 05:13 PM
Mesaj #9754


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Eu propun sa avem putintica rabdare, sa vedem daca se intalneste sau nu cu Obama. Vadim & Co incearca sa denigreze si un pui de curca care poate pronunta cateva cuvinte, dar un presedinte pe care gruparea respectiva il uraste, desi unii zic ca in politica n-ar trebui sa urasti. Cat despre intalnirea dintre Basescu si procurorii americani hmm.gif sa fim seriosi, era necesar ca Basescu sa mearga in USA sa dea declaratii acolo? nu putea sa faca asta si in Romania? Sa presupunem prin absurd ca pentru asta s-a dus, cine ar beneficia de pe urma unei astfel de informatii " de pe surse"?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 12 Sep 2011, 07:14 PM
Mesaj #9755


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Ne dai o bere March daca se intalneste cu Obama? Mie, lui abis si lui Marduk...
...esti in stare sa recunosti macar o data ca sustii(ai sustinut) gresit teoria" Basescu izolat international"


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Sep 2011, 08:31 PM
Mesaj #9756


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Michelle @ 12 Sep 2011, 08:14 PM) *
Ne dai o bere March daca se intalneste cu Obama? Mie, lui abis si lui Marduk...
...esti in stare sa recunosti macar o data ca sustii(ai sustinut) gresit teoria" Basescu izolat international"

Ce, bati clopotele sa auda tara ca s-a dus presedintele tau in America ? rolleyes.gif Pai inca n-ai aflat ca vizita asta-i la gramada cu alti cativa lideri din lume cu ocazia comemorarii lui 9:11 ? Si cu prilejul asta s-ar putea sa fie invitat de Obama pentru o intalnire de vreo 20-30 minute ? Pai astfel de vizite la gramada a facut Basea la la Bruxelles nenumarate. Ceea ce nu inseamna ca a iesit din "carantina " .
Asa ca nu dau nicio bere.



Acest topic a fost editat de March: 12 Sep 2011, 08:35 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 12 Sep 2011, 08:58 PM
Mesaj #9757


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Eu stiu ca se duce sa semneze neste chestii, nu sa comemoreze.Pe-asta de unde-ai mai scos-o??

Iar cu berea stiam ca n-ai ceea ce se cheama fair play,nu ma mira...


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Sep 2011, 09:16 PM
Mesaj #9758


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Michelle @ 12 Sep 2011, 09:58 PM) *
Iar cu berea stiam ca n-ai ceea ce se cheama fair play,nu ma mira...

Uite in loc de bere iti dau un bonus de pe MSNBC - prezident Baiescu .... rofl.gif

Acest topic a fost editat de March: 12 Sep 2011, 09:17 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 13 Sep 2011, 10:00 AM
Mesaj #9759


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Vizita pe care o face preşedintele Traian Băsescu o efectuează īn SUA este o vizită de lucru, aceasta fiind cea mai neinsemnata din punct de vedere al clasificărilor diplomatice. Spre deosebire de vizitele de stat sau de cele oficiale, vizitele de lucru sunt foarte scurte şi presupun un protocol redus. Īn aceste cazuri, şeful statului nu este asteptat la aeroport de omologul său şi nu are o primire cu onoruri la reşedinţa acestuia, iar programul se axează pe convorbiri bilaterale

Adica o vizita de lucru ca si cea a lui Marean Vanghelie la Washington !

Acest topic a fost editat de March: 13 Sep 2011, 10:01 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 13 Sep 2011, 10:45 AM
Mesaj #9760


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 12 Sep 2011, 06:04 PM) *
Basescu nu va fi primit de Obama ?!

Vai ce bucurie daca nu se va intalni cu Obama... laugh.gif

Daca se intalneste sau nu, consider ca este mai putin important. Probabil ca nu, altfel s-ar fi anuntat deja lucrul asta. Ca parere personala, am niste dubii ca, in cazul in care ar fi iesit presedinte, Geoana ar fi avut mai multa trecere la Washington, dupa ce s-a aflat despre vizitele pe care le facea pe furis la Moscova. Dar asta e alta discutie...

Mai important, din punctul meu de vedere, este ca Romania face parte din scutul american antiracheta; ca relatiile economice si militare cu SUA sunt pe trend ascendent; ca SUA sprijina politica romaneasca in zona Marii Negre si in privinta Basarabiei. In rest, te las sa te bucuri ca "socialistul" Obama nu se intalneste cu presedintele Romaniei. Macar satisfactia asta sa o ai... smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 13 Sep 2011, 10:58 AM
Mesaj #9761


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Nu mai. Chestia este ca Basea s-a dus sa obtina o intalnire cu Obama la plezneala ! Ceea ce arata esecul diplomatiei regimului pe care el il patroneaza .


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 13 Sep 2011, 11:13 AM
Mesaj #9762


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Vorbim despre esec dupa ce se intoarce - daca nu se semneaza niciun acord cu americanii, o sa iti dau dreptate.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Sep 2011, 11:54 AM
Mesaj #9763


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Plezneala sau nu, se duce, pe mine insa ma preocupa altceva, semnele astrale intr-o zi de marti 13 septembrie. Poate ca ar fi bine sa o intrebam si pe mama Omida ce parere are despre aceasta vizita. Daca as avea un post TV diseara asta as transmite, parerile mamei Omida despre calatoria lui Basescu in USA si cat de nefasta este data aleasa pentru semnarea acordului privind scutul antiracheta. Mama ce audienta ar fi roflmao.gif

Acest topic a fost editat de Marduk: 13 Sep 2011, 11:56 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 13 Sep 2011, 02:02 PM
Mesaj #9764


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 13 Sep 2011, 12:13 PM) *
Vorbim despre esec dupa ce se intoarce - daca nu se semneaza niciun acord cu americanii, o sa iti dau dreptate.

Pai ce se semneaza a fost anuntat oficial . Plus ca se intalneste cu vicele Biden.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 13 Sep 2011, 02:05 PM
Mesaj #9765


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 13 Sep 2011, 12:54 PM) *
Plezneala sau nu, se duce, pe mine insa ma preocupa altceva, semnele astrale intr-o zi de marti 13 septembrie. Poate ca ar fi bine sa o intrebam si pe mama Omida ce parere are despre aceasta vizita.

N-o sa-ti spuna nimic. Pentru ca le-a pus sa plateasca taxe ! rofl.gif

Vezi ca aseara era si luna plina laugh.gif

Acest topic a fost editat de March: 13 Sep 2011, 02:06 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

346 Pagini V  « < 277 278 279 280 281 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 8 May 2024 - 02:42 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman