HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

346 Pagini V  « < 118 119 120 121 122 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Traian Basescu, Presedintele Romaniei, va fi sau nu un presedinte bun?!
TheK
mesaj 21 Apr 2007, 08:23 PM
Mesaj #4166


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 527
Inscris: 18 December 05
Din: Constanta
Forumist Nr.: 7.493



Am urmarit interesat emisiunea lui gheorghe de ieri pe realitatea impreuna cu.. lupea si ceilalti care au fost la basescu. Emisiunea aia ar trebui predata in scoli* la capitolul manipulare.

*scoli primare


Acest topic a fost editat de TheK: 21 Apr 2007, 08:23 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 21 Apr 2007, 08:36 PM
Mesaj #4167


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (cocosel @ 21 Apr 2007, 09:20 PM)
Intrebare pentru cei pro Base..de ce si l-a luat consilier pe marele Andrei Gheorghe???Auzi-si ca a stat la taclale cu el inainte sa de-a declaratia de aseara alaturi de Ioana Lupea..si inca cateva de-ale casei... biggrin.gif

Gheorghe s-a batut cu un invitat - era poanta
Gheorghe a zis ca nu-i da voie lui Basescu sa intre in emisie - era poanta
Gheorghe a prezentat un document din care reiesea ca Geoana a primit spaga - era poanta
Gheorghe spune ca Basescu a stat de vorba cu el inainte sa isi anunte intentiile.
Trebuie sa fii Cocosel sa o iei de buna...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 21 Apr 2007, 08:42 PM
Mesaj #4168


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE
Trebuie sa fii Cocosel sa o iei de buna...

Mai hai sa fim seriosi sursa nu avea de ce sa minta...si daca m aintrebai atunci ti-as fi zis...chiar a fost ...asa ca nu o da la intors ca nu tine...au fost un grupulet din 6 ziaristi...majoritatea de la ziarele de casa ..cele ale prietenului vantu si ale editurii..singurul care a refuzat fuse Hurezeanu care a facut asa pentru ca nu l-au lasat baietzii... biggrin.gif

Acest topic a fost editat de cocosel: 21 Apr 2007, 08:43 PM


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Apr 2007, 08:42 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Uncle Sam
mesaj 21 Apr 2007, 08:45 PM
Mesaj #4169


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (cocosel @ 21 Apr 2007, 09:42 PM)
QUOTE
Trebuie sa fii Cocosel sa o iei de buna...

Mai hai sa fim seriosi sursa nu avea de ce sa minta...si daca m aintrebai atunci ti-as fi zis...chiar a fost ...asa ca nu o da la intors ca nu tine...au fost un grupulet din 6 ziaristi...majoritatea de la ziarele de casa ..cele ale prietenului vantu si ale editurii..singurul care a refuzat fuse Hurezeanu care a facut ca nu l-au lasat baietzii... biggrin.gif

O Doamne, uneori cred ca nu e adevarat. Tie chiar iti lipseste capacitatea sa spui...baaa, ai dreptate, a fost la misto, nu m-am prins....cum dracu sa se sfatuiasca Basescu cu Gheorghe inainte sa isi faca anuntul...Cocosel, hai ca e sambata, iti urez weekend placut
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 21 Apr 2007, 08:48 PM
Mesaj #4170


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE
O Doamne, uneori cred ca nu e adevarat. Tie chiar iti lipseste capacitatea sa spui...baaa, ai dreptate, a fost la misto, nu m-am prins....cum dracu sa se sfatuiasca Basescu cu Gheorghe inainte sa isi faca anuntul...Cocosel, hai ca e sambata, iti urez weekend placut

Stiu ii greu de crezut dar asa fuse....pacat ca iara te lasi manipulat de altii...oricum nu ma intereseaza sa ma crezi...afirmatia o poti constata in ziarele celor enumerati dupa modul in care fac propaganda...ehei ehei... rofl.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 Apr 2007, 09:32 PM
Mesaj #4171


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Blakut @ 21 Apr 2007, 09:08 PM)
QUOTE
Cine sunt acei "former communists" despre care cei de la CIA spun foarte veseli ca "au pierdut puterea in 1996" ? Oare cine or fi ? Seamana cumva cu PSD de azi ? Cred ca lumea din afara vede foarte bine ce se intampla, stie cine e Iliescu, PSD si cine se aliaza cu ei nu poate fi decat la fel ca ei


Oh, come on! Au pierdut pe naiba in '96...

Lasa-l ca-i naiv ! Specialitatea lui sunt conspiratiile ! laugh.gif Din America !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 Apr 2007, 09:37 PM
Mesaj #4172


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (TheK @ 21 Apr 2007, 10:23 PM)
Am urmarit interesat emisiunea lui gheorghe de ieri pe realitatea impreuna cu.. lupea si ceilalti care au fost la basescu. Emisiunea aia ar trebui predata in scoli* la capitolul manipulare.

*scoli primare

Acest maimutoi cu pretentii de analist politic s-a bagat si el in ingramadeala aia sa-i traga un prim plan sectia " Maculici" a televiziunii ca sa-l auda lumea cum se tutueste el cu Basescul !
Pentru cei care au uitat sau nu stiu , cititi comentariile despre acest Gheorghe de la topicul special deschis la HA pentru el la revenirea dupa scandalul ala cu "iarba" !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 Apr 2007, 09:43 PM
Mesaj #4173


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (gio19ro @ 21 Apr 2007, 07:48 PM)
QUOTE (March @ 21 Apr 2007, 05:31 PM)
Care nu ar fi in acord cu Constitutia care spune clar  ca nu pot vota ( tale quale nu pot candida) debilii sau alienatii  mintal, pusi sub interdictie , si nici persoanele condamnate , prin hotarare definitiva, la pierderea drepturilor electorale  

Hopa, hopa, cu Mitropa. Vad ca ti-ai modificat postul. Art. 36 din Constitutie, de unde te-ai inspirat spune: " Nu au drept de vot..."
Despre dreptul de a fi ales, vorbeste articolul urmator. Iar acolo nu sunt prevedri exprese

Maestre,
Nu trebuie sa poarte cineva roba ca sa realizeze ca daca nebunii si puscariasii nu pot vota , atunci nici nu pot candida.

Vorba lui Holmes : elementary my dear Watson ! biggrin.gif

Acest topic a fost editat de March: 21 Apr 2007, 09:44 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 Apr 2007, 09:50 PM
Mesaj #4174


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (cocosel @ 21 Apr 2007, 10:20 PM)
Intrebare pentru cei pro Base..de ce si l-a luat consilier pe marele Andrei Gheorghe???Auzi-si ca a stat la taclale cu el inainte sa de-a declaratia de aseara alaturi de Ioana Lupea..si inca cateva de-ale casei... biggrin.gif

Sper ca nu-l va invata pe marele Mincinos si Las sa prizeze "iarba" ca sa prinda ceva curaj ! rofl.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 21 Apr 2007, 11:33 PM
Mesaj #4175


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (cocosel @ 21 Apr 2007, 09:48 PM)

Stiu ii greu de crezut dar asa fuse....pacat ca iara te lasi manipulat de altii...oricum nu ma intereseaza sa ma crezi...afirmatia o poti constata in ziarele celor enumerati dupa modul in care fac propaganda...ehei ehei... rofl.gif

Da un link la ziarele alea ca vreau sa ma lamuresc. Nu ma las manipulat de altii, de cine ma las? Esti singururul care a afirmat asta, nu am si alte surse ca sa zici ca ma las manipulat de ele. Ai facut o afirmatie si mie mi se pare absurd ce spui acolo, ca Basescu l-a luat pe Gheorghe consilier si s-a consultat cu el inainte de a decide treaba cu demisia. Fara sa accesez vreo sursa logica imi spune ca asta e o tampenie. Arata-mi ca ma insel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 21 Apr 2007, 11:43 PM
Mesaj #4176


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (cocosel @ 21 Apr 2007, 09:48 PM)
...afirmatia o poti constata in ziarele celor enumerati dupa modul in care fac propaganda...ehei ehei... rofl.gif

A stai asa, ca acum am citit mai atent...deci sa citesc ziarele incriminate si daca vorbesc de bine de Basescu inseamna ca Gheorghe a fost solicitat de presedinte sa il consilieze in privinta demisiei. Hai bai Cocosel, ce naiba.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 22 Apr 2007, 12:11 AM
Mesaj #4177


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (March @ 21 Apr 2007, 10:43 PM)
QUOTE (gio19ro @ 21 Apr 2007, 07:48 PM)
QUOTE (March @ 21 Apr 2007, 05:31 PM)
Care nu ar fi in acord cu Constitutia care spune clar  ca nu pot vota ( tale quale nu pot candida) debilii sau alienatii  mintal, pusi sub interdictie , si nici persoanele condamnate , prin hotarare definitiva, la pierderea drepturilor electorale  

Hopa, hopa, cu Mitropa. Vad ca ti-ai modificat postul. Art. 36 din Constitutie, de unde te-ai inspirat spune: " Nu au drept de vot..."
Despre dreptul de a fi ales, vorbeste articolul urmator. Iar acolo nu sunt prevedri exprese

Maestre,
Nu trebuie sa poarte cineva roba ca sa realizeze ca daca nebunii si puscariasii nu pot vota , atunci nici nu pot candida.

Vorba lui Holmes : elementary my dear Watson ! biggrin.gif

Asa este insa ca sa poti fi votat mai sunt si alte conditii.
Cine nu poate vota, nu poate fi nici votat, insa pe langa aceste conditii, mai sunt si altele pentru un candidat. Uite, de ex membrii Curtii Constitutionale nu pot fi votati, desi nu sunt... "nebuni sau puscariasi" , ca sa folosesc termenii tai.

Vorba lui Holmes : elementary my dear Watson ! biggrin.gif

Acum uita-te in oglinda si poate intelegi diferenta dintre un purtator de roba si tine.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 Apr 2007, 12:14 AM
Mesaj #4178


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Mai Gio,
Nu face salata a la russe ! Astea-s scrise in Constitutie acolo separat ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 22 Apr 2007, 12:30 AM
Mesaj #4179


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (March @ 22 Apr 2007, 01:14 AM)
Mai Gio,
Nu face salata a la russe ! Astea-s scrise in Constitutie acolo separat ! tongue.gif

Pai normal draga ca-s scrise separat. Una e sa fii votant si alta sa mai ai pretentia de a fi si ales. Pe langa regulie de la a putea vota, mai trebe si altele. Si o sa se mai adauge. Ca de exemplu.... uite, io ma gandesc ca ar fi bine sa nu poata cantida cei ce au fost suspendati. Regula asta sa se inscrie doar in Legea electorala, ca in Constitutiune nu mai e posibil. tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 Apr 2007, 09:42 AM
Mesaj #4180


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (gio19ro @ 22 Apr 2007, 02:30 AM)
QUOTE (March @ 22 Apr 2007, 01:14 AM)
Mai Gio,
Nu face salata a la russe ! Astea-s scrise in Constitutie acolo separat !  tongue.gif

Pai normal draga ca-s scrise separat. Una e sa fii votant si alta sa mai ai pretentia de a fi si ales. Pe langa regulie de la a putea vota, mai trebe si altele. Si o sa se mai adauge. Ca de exemplu.... uite, io ma gandesc ca ar fi bine sa nu poata cantida cei ce au fost suspendati. Regula asta sa se inscrie doar in Legea electorala, ca in Constitutiune nu mai e posibil. tongue.gif

Nu, bre ! Matale sau altii se pot gandi mult si bine la asta ! Pentru ca nicio lege nu poate incalca Drepturile, Libertatile si Indatoririle Fundamentale ale cetatenilor ! Inclusiv ale cetateanului Basescu daca ar fi demisionat ! Ca doar spui ca te plimbi pe la CC !

Uite ca am ajuns s-o fac si pe avocatul lui Basescu ! biggrin.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 22 Apr 2007, 03:30 PM
Mesaj #4181


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (March @ 22 Apr 2007, 10:42 AM)

Uite ca am ajuns s-o fac si pe avocatul lui Basescu ! biggrin.gif

Brava, in toate exista un inceput. biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 Apr 2007, 06:59 PM
Mesaj #4182


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (gio19ro @ 22 Apr 2007, 05:30 PM)
QUOTE (March @ 22 Apr 2007, 10:42 AM)

Uite ca am ajuns s-o fac si pe avocatul lui Basescu !  biggrin.gif

Brava, in toate exista un inceput. biggrin.gif

Unde-i alb nu pot spune ca-i negru !

Iata ce zice si un adversar politic al lui :

Senatorul PSD, Antonie Iorgovan, susţine că în România, Constituţia trebuie modificată în sensul instaurării republicii parlamentare. După ce în ultimele zile s-a vorbit despre o eventuală modificare a Legii electorale în aşa fel încât Traian Băsescu să nu mai poată candida la prezidenţiale, Iorgovan a declarat că un astfel de demers ar fi neconstituţional

Deci alea aruncate pe piata erau niste minciuni ordinare spuse de unul care a fost ministru al justitiei ( cu rezulate nule) si se pretinde si mare avocat !

Acest topic a fost editat de March: 22 Apr 2007, 06:59 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 22 Apr 2007, 07:15 PM
Mesaj #4183


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (March @ 22 Apr 2007, 10:42 AM)
Pentru ca nicio lege nu poate incalca  Drepturile, Libertatile si Indatoririle  Fundamentale  ale cetatenilor ! Inclusiv ale cetateanului Basescu daca ar fi demisionat !

March, n-o fi Stoica mare avocat insa si magistratii sunt cetateni, si politistii, si militarii...etc. Si nu pot candida. O lege ce ar interzice unui suspendat sa candideze normal ca ar fi fost neconstitutionala insa coalitia antibasescu mizeaza pe scandal si pe un interimat cat mai lung al lui Vacaroiu. Ce e asa greu de inteles?

Edit: Uite aici: "Este de asemenea foarte plauzibila ideea ca coalitia anti-prezidentiala urma sa-i blocheze lui Traian Basescu o noua candidatura. In pofida dezmintirilor de tot felul, atat modificarile la legea referendumului cat si tentativele din legea CNSAS arata ca alesii nu se sfiesc in a face legi ad-hoc de interes politic imediat.

Sa ne amintim ca dupa cenzurarea de catre CCR a legilor justitiei, premierul Tariceanu sustinea un proiect de lege prin care deciziile Curtii sa poata fi invalidate cu votul a doua treimi din numarul parlamentarilor. Cu o asemenea atitudine, o interzicere a unei candidaturi si chiar o schimbare din mers a tipului de republica devine un simplu joc de-a bilele.
"
http://www.hotnews.ro/articol_70491-Doua-m...ihai-Damian.htm

Acest topic a fost editat de gio19ro: 22 Apr 2007, 07:58 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 22 Apr 2007, 10:55 PM
Mesaj #4184


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



March, fii pe faza si spune daca-i alb sau negru.

Uite aci ce declara Adrian Severin Mare Cavaler, Printz de nu stiu ce tralala masonic. In fine Printzul masoneriei pesediste.

Constitutia nu limiteaza perioada suspendarii

Traian Basescu ar putea ramane suspendat din functia de presedinte pe o perioada nedeterminata, in cazul in care referendumul privind demiterea acestuia, organizat in 30 de zile de la decizia de suspendare, nu va fi valabil, ne-a precizat ieri deputatul PSD Adrian Severin. "Fara indoiala, Constitutia nu limiteaza perioada suspendarii. Daca referendumul nu este valabil intrucat nu se prezinta numarul minim necesar de persoane, suspendarea ramane in vigoare, urmand sa se organizeze un alt referendum pana cand ajungem la un referendum valabil. Diferenta este ca termenul de 30 zile nu opereaza decat pentru primul referendum, urmatorul nu are un termen stabilit de Constitutie si el poate sa fie organizat atunci cand este posibil", a explicat deputatul. El a adaugat ca, daca referendumul nu este valabil, atunci nu exista nici un motiv sa se considere ca acesta a dus la incetarea suspendarii


Acu' intelegi? thumb_yello.gif

Desi legea e clara, nenorocitii astia nu se tem sa minta fara jena, facnd albul, negru si negrul, alb.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 22 Apr 2007, 11:09 PM
Mesaj #4185


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (gio19ro @ 22 Apr 2007, 02:11 AM)
Acum uita-te in oglinda si poate intelegi diferenta dintre un purtator de roba si tine.

O fi aspirator la asa ceva. Pardon, aspirant.


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 22 Apr 2007, 11:11 PM
Mesaj #4186


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (gio19ro @ 23 Apr 2007, 12:55 AM)
Desi legea e clara, nenorocitii astia nu se tem sa minta fara jena, facnd albul, negru si negrul, alb.

Dar n-ai vazut si voiculescu ce nervos era? Pai daca base nu lasa mogulii in pace, mogulii aia care dau slujbe la oameni. Gen Patriciu, Voiculescu, Vantu, ...


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 22 Apr 2007, 11:43 PM
Mesaj #4187


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Axel, normal ca voiculescu e nervos. Chiar a declarat ca daca Basescu ramane Presedinte, o sa-l mai suspende inca odata, si inca odata.... si tot asa.

E nervos pt ca noi, basescieni, "S-alta data, s-alta data, o s-o facem si mai, si mai lata..." Adica alta Constitutie, si inc-o Revolutie ...
Atunci sa vezi cum o sa strige papasha Gusa: "mineriada, mineriada..." rofl.gif

March, ramane cum ne-am inteles. rolleyes.gif Armament, munitie, droguri, aaaa..... masina de scris automata.... rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 22 Apr 2007, 11:53 PM
Mesaj #4188


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Apropos, ca nu-s asa bine informat. In afara de SOV si Patriciu, care mai simpte ca base ii impinge incet-incet inspre parnaie?


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 23 Apr 2007, 12:21 AM
Mesaj #4189


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (axel @ 23 Apr 2007, 12:53 AM)
Apropos, ca nu-s asa bine informat. In afara de SOV si Patriciu, care mai simpte ca base ii impinge incet-incet inspre parnaie?

Pai multi magistrati ce au avut toti anii astia baltul cu Patriciu si PSD-ul sunt speriati. In combinatie sunt si lichidatori judiciari.
Vicepresedintele PSD Dan Nica i-a acuzat, duminica, intr-o conferinta de presa, pe Vasile Blaga, Monica Macovei si Florian Coldea, ca, la solicitarea lui Traian Basescu, ar fi dispus verificarea hotararilor judecatoresti referitoare la falimentul unor agenti economici, din perioada 2002 - 2007. Conform lui Dan Nica, Basescu le-a adresat aceasta cerere celor trei in februarie, urmand ca verificarile sa fie dispuse din luna martie. Vicepresedintele PSD l-a acuzat pe Vasile Blaga ca, prin seful Politiei Dan Fatuloiu si prim-adjunctul SRI Florian Coldea au fost transmise ordine scrise catre inspectoratele judetene de Politie si catre Directiile judetene de informatii ale SRI din intreaga tara. Dan Nica a prezentat doua adrese prin care erau solicitate astfel de verificari. El i-a cerut premierului sa dispuna ministrilor de Interne si de Justitie investigarea modului in care au fost finalizate aceste solicitari. In replica, Blaga a respins acuzatiile, precizand ca Traian Basescu nu a transmis niciodata cereri de verificare a unor hotarari judecatoresti si ca PSD incearca sa acrediteze ideea electorala ca seful statului a creat un stat politienesc. In plus, Blaga a aratat ca, in calitate de ministru de Interne, a cerut verificari in operatiunile "

Iti dai seama cat speriati sunt oamenii lui Patriciu si ai SRS-ului din Justitie? Aici a fost marea mangleala pt magistrati in ultimii ani. Iar lichidatorul, le varsa procentul. Mare procent, pt ca "baietzii deshtepti" din justitie faceau totul. Lichidatorul era de forma.

Acest topic a fost editat de gio19ro: 23 Apr 2007, 11:09 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 23 Apr 2007, 12:29 AM
Mesaj #4190


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Animal marinarul asta... in loc sa-si vada de treaba...


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Apr 2007, 08:08 AM
Mesaj #4191


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (axel @ 23 Apr 2007, 01:53 AM)
Apropos, ca nu-s asa bine informat. In afara de SOV si Patriciu, care mai simpte ca base ii impinge incet-incet inspre parnaie?

Ti-am spus ca bazaii pe aici si n-ai habar de situatie ! Pentru ca esti departe de tara te informez ca "Realitatea tv" care ii cam trage cate " o limba " ici-colo lui Basescu ( unu' "Maculici isi asezase masa in Piata Universitatii si mobiliza mascat oamenii la miting !) si ziarul "Cotidianul" care-i face "bezele" "Suspendatului" ( vezi si interviu fluviu publicat cu el ) apartin "mogulului" Sorin Ovidiu Vantu !! tongue.gif Asa ca pe SOV il impinge spre scapare !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Apr 2007, 08:16 AM
Mesaj #4192


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din ciclul : " Justitia independenta a lui Basescu " !! hh.gif


Vasile Blaga, Monica Macovei si Florin Coldea, acuzati ca raspund ordinelor lui Basescu

UNUL A RECUNOSCUT!


Vicepresedintele PSD Dan Nica a dezvaluit ieri, cu probe, ca Vasile Blaga, Monica Macovei si Florian Coldea s-au conformat unei directive a lui Traian Basescu si au dispus verificarea hotarârilor judecatoresti referitoare la falimentul unor agenti economici din perioada 2002 - 2007. Nica a prezentat ieri documentele emise de Ministerul Administratiei si Internelor si SRI prin care se cere unui tribunal judetean accesul direct al ofiterilor SRI si MAI la documentele de arhiva detinute de instantele de judecata. Dan Nica trage concluzia ca masurile de verificare solicitate sustin statul politienesc instaurat de Traian Basescu.

In luna februarie 2007, Traian Basescu a chemat la Cotroceni pe ministrul de interne Vasile Blaga, ministrul justitiei Monica Macovei si pe prim-adjunctul directorului SRI col. Coldea Florian, solicitandu-le ca, incepand cu luna martie a.c., sa desfasoare actiuni vizand verificarea hotararilor judecatoresti date de la instantele de judecata in perioada 1 ianuarie 2002 – 1 ianuarie 2007, cu privire la declansarea procedurilor de faliment si lichidare judiciara a unor agenti economici“, a afirmat ieri vicepresedintele PSD Dan Nica, in conferinta de presa. Nica l-a acuzat pe Vasile Blaga ca, prin seful Politiei Dan Fatuloiu si prim-adjunctul SRI Florian Coldea, a transmis ordine scrise catre inspectoratele judetene de politie si catre directiile judetene de informatii ale SRI din întreaga tara, prin care a cerut indeplinirea ordinelor lui Traian Basescu, fara suport legal. Politicianul social-democrat sustine ca au fost transmise astfel de adrese in toate sectiile judetene ale SRI si de inspectoratele de politie din întreaga tara, catre tribunalele judetene sau curtile de apel.


Si uunii se dadeau de ceasul mortii cu privire la un biletel trimis de Tariceanu lui Basescu !! laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 23 Apr 2007, 09:04 AM
Mesaj #4193


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE (gio19ro @ 22 Apr 2007, 01:30 AM)
Pe langa regulie de la a putea vota, mai trebe si altele. Si o sa se mai adauge. Ca de exemplu.... uite, io ma gandesc ca ar fi bine sa nu poata cantida cei ce au fost suspendati.

La grupa : "Din Putul Gandirii" sau sub titlul editorial: "Efecte negativea ale uroterapiei in grup restrans"...aoleu, parca nu giovani era cu MISA hmm.gif


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 23 Apr 2007, 09:07 AM
Mesaj #4194


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



Slow down, dude...

Eu crede ca are dreptate. Cine a calcat pe bec trebuie sanctionat cumva, iar interdictia de a candida e o posibilitate.


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 23 Apr 2007, 10:31 AM
Mesaj #4195


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE
A stai asa, ca acum am citit mai atent...deci sa citesc ziarele incriminate si daca vorbesc de bine de Basescu inseamna ca Gheorghe a fost solicitat de presedinte sa il consilieze in privinta demisiei. Hai bai Cocosel, ce naiba.....

Nu unchiasule nu-i asa.. nu am spus ca Base s-a consiliat cu Gheorghe pentru demitere asta poate stii tu si nu vrei sa ne-o impartasesti.Am spus altceva daca nu stii au loc intruniri ale presei cu o parte din consilierii institutiei prezidentiale..si la o astfel de intrunire marinarul s-a gandit el asa... si a zis hai ma sa ma duc si io acolo sa demonstrez ca nu mi-e teama de reactia presei,daca voi minti.
Ei si acolo alaturi de alti 6 au purtat o discutie incantatoare.. nu pot sa stiu pentru ce sau in ce domeniu.Poate au vorbit de cresterea oilor (vezi ciobanasul-Behecali),poate despre filmul 300 (spartani)...poate despre avalansele din Himalaya..este posibil orice. rofl.gif rofl.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 23 Apr 2007, 10:49 AM
Mesaj #4196


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (The Dude @ 23 Apr 2007, 10:04 AM)
QUOTE (gio19ro @ 22 Apr 2007, 01:30 AM)
Pe langa regulie de la a putea vota, mai trebe si altele. Si o sa se mai adauge. Ca de exemplu.... uite, io ma gandesc ca ar fi bine sa nu poata cantida cei ce au fost suspendati.

La grupa : "Din Putul Gandirii" sau sub titlul editorial: "Efecte negativea ale uroterapiei in grup restrans"...aoleu, parca nu giovani era cu MISA hmm.gif

Ce faci Dude? Nu m-ai vazut azi pe forum si ai prins .... "curaj gaina ce te tai?" rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Apr 2007, 10:56 AM
Mesaj #4197


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Gio, da si tu o replica demna de avocat, nu de un... gainar ! biggrin.gif Adica care creste gaini !

Acest topic a fost editat de March: 23 Apr 2007, 10:57 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 23 Apr 2007, 11:00 AM
Mesaj #4198


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (March @ 23 Apr 2007, 11:56 AM)
Gio, da si tu o replica demna de avocat, nu de un... gainar ! biggrin.gif

Asta este. In meseria asta uneori ai de-a face si cu chicks, fie ei si cocosei. rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 23 Apr 2007, 11:23 AM
Mesaj #4199


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



Ei si uite asa ne facuram cu o Curte....pe unde ne plimbam des... rofl.gif rofl.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 23 Apr 2007, 11:27 AM
Mesaj #4200


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (cocosel @ 23 Apr 2007, 12:23 PM)
Ei si uite asa ne facuram cu o Curte....pe unde ne plimbam des... rofl.gif rofl.gif

La Avicola n-au Curte. rofl.gif Sorry for you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

346 Pagini V  « < 118 119 120 121 122 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 7 May 2024 - 11:50 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman