HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

346 Pagini V  « < 337 338 339 340 341 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Traian Basescu, Presedintele Romaniei, va fi sau nu un presedinte bun?!
Marduk
mesaj 28 Apr 2014, 02:26 PM
Mesaj #11831


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Abia astept ca Traian Basescu sa-si termine mandatul. Vreau sa vaz schimbari profunde la aceasta natiune de oamenii merituosi dar nebagati in seama de nimeni. Posibil ca in cativa ani sa curga lapte si miere, sau tuica si vin prin rigolele de argint ale urbelor romanesti. O sa fie cum n-a fost in nicio alta tara, dupa disparitia unui dictator, un miracol se va intampla peste noaptea de dupa plecarea lui Basescu de la Cotroceni, toti romanii posedati demonic de basisim se vor trezi ca dintr-un cosmar si vor realiza calea gresita pe care au urmat-o timp de ani de zile. Ma astept la fenomene delirante pe strazi, pe la biserici, romanii descatusati facand matanii pe trotoarele pline de privitori nedumeriti care asteapta sa fie cuprinsi de febra dezmortirii nationale, de reverie si prosternare PSD-ista. Mi-era dor de Daciada, de serbarile grandioase din stadioane, de marsurile si ovatiile pe care inca nu le-am uitat. Propun una noua: "PONTA SI PSD, CU POPORUL INAINTE" sau "PONTA SI MANDRIA" PSD-UL ROMANIA" alta "PONTA SI PSD, BASESCU NU MAI E" etc. Mon general mi-e dor de viata aia tihnita, cand prostii cresteau pe toate santurile, nu ca n-am avea productie si azi, dar azi in democratia asta malefica, e unii domne carora li s-a urcat la cap, ca face ei, ca drege ei, UE, NATO, HAGA, niste misei naraviti la democratie, pai ce n-avem noi democratia noastra originala? atunci de ce se uita ei domne la democratia altora? abia astept sa le dau eu democratie din decembrie incolo, am pulanul pregatit, le-am zis si baietilor sa fie pregatiti ca va fi zavera mare, ca astia e nebuni nu se lasa pana nu le rupem ceva oase. Ma gandesc la un semn ceva sa ne recunoastem intre noi, da zic ca nu e nevoie o sa ne recunoastem dupa vocabular dar mai ales dupa scris, propun dara ca fiecare dintre astia ai nostri sa poarte in boznar un text, ceva scris de fiecare cat mai natural cu putinta. Sunt sigur c-o sa ne cunoastem, mai ales acum cand tovarasul Putin ne da atata sperante ca vom fi ce-am fost si mai mult decat atat.

Acest topic a fost editat de Marduk: 28 Apr 2014, 02:28 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 10 May 2014, 03:57 PM
Mesaj #11832


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='28 Apr 2014, 03:26 PM' post='755981']
Preluare de pe "stiri pe surse.ro-Lucian Negrea:

Băsescu, huiduit de manifestanți: jardarmii au intervenit și i-au ridicat
Lucian Negrea, Reporter
15:37
730
basescu

Câteva zeci de persoane s-au adunat la Arad, acolo unde președintele Traian Băsescu participă la o dezbatere inițiată de Fundația Mișcarea Populară.

Când a sosit președintele, aceștia au început să-l huiduie, iar jandarmii au intervenit și i-au ridicat pe aceștia.

Știre în curs de actualizare
Mars afara,javra ordinara! Santajistul penal,betivul,curvarul,hotul,mincinosul ,nesimtitul si batausul de copii(cu garnitura de informator securist!!!),a mai luat-o ,inca odata,in bot!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 10 May 2014, 06:11 PM
Mesaj #11833


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='gigip' date='10 May 2014, 04:57 PM' post='756269']
[quote name='Marduk' date='28 Apr 2014, 03:26 PM' post='755981']
Marinarul si parasuta sa,au zburat,in cuplu,cu avionul! Sinistrul si sinistra lui amanta,c**va de Plescoi!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 10 May 2014, 06:11 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
turbo trabant
mesaj 12 May 2014, 11:40 AM
Mesaj #11834


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



gigip, in curand iti vei apara patria cu arma in mana. fii mandru de asta patriotule!


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 12 May 2014, 01:12 PM
Mesaj #11835


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Nu te-ai prins ca era ironie, nu?

Orice "patriot de tastatura" devine ,brusc, bolnav/batran cand miroase a praf de pusca si nu de praz.

QED.

http://www.timesnewroman.ro/politic/12356-...bautura-castiga

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 12 May 2014, 01:16 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 12 May 2014, 07:40 PM
Mesaj #11836


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ie alegeri nene, asa ca totul ie permis. Toata mojicimea crede ca politica-i o preocupare la fel de simpla precum spartul semintelor si aruncatul cu laturi in capul opozantilor. In tara asta nu e loc de ironii fine, de programe politice, aici ori distrugi ori esti distrus, nu e loc de compasiune, singurul scop al politicienilor este prostirea "pulimii", votantul care-si pune votul in urna doar pentru a avea apoi pe cine injura. Romanul e doar sfatos in ale politicii nu ganditor, nu vizionar, el vrea dar nu stie bine ce vrea, pentru ca nu stie cat poate si ce poate. E de mirare cum de-am reusit sa ajungem sa traim in aceste zile, ca romani, ca atat independent, dar nu e timpul trecut sa devenim ceea ce meritam de fapt sa fim si-am fost mai toata istoria noastra, niste veleitari, care cred eu ca nu vine de la frantuzesecul "velléitaire" ci mai degraba de la turcescul "vilayet".


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 14 May 2014, 05:06 PM
Mesaj #11837


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='gigip' date='12 May 2014, 02:19 PM' post='756292']
Preluare de pe Catavencii.ro:


Nu putem să ne împușcăm președinții. Nu știu de ce, pentru că în Constituție acest lucru nu este interzis. Iar dacă nu este interzis în Constituție, legea fundamentală a țării, ar trebui să ni se permită.

Așa cum și actualului președinte i se permite orice. Nimeni, până la el, nu s-a mai folosit de însemnele naționale, de cele ale UE și NATO precum și de pupitrul prezidențial pentru a-și bate mai mult joc de instituția și de poporul pe care le reprezintă.

Nici măcar Nicolae Ceaușescu, în anii de sus ai gloriei lui, în timpul celui mai crunt cult al personalității, nu apărea atât de des la televizor. Despre ceilalți doi președinți ai româniei anteriori lui Traian Băsescu ce să mai spunem? Nici măcar hulitul și plinul de sânge Ion Iliescu nu a îndrăznit să-și ia libertățile pe care și le ia acum Traian Băsescu.

Nu ni se permite să ne împușcăm președinții, dar în Nicolae Ceaușescu s-a tras cu sete, în urma unui proces sumar și care a încălcat toate regulile de bun-simț, căci despre drept nici măcar n-a putut fi vorba acolo.

Nu ni se permite să ne împușcăm președinții și e normal, pentru că suntem, cel puțin la nivel declarativ, o țară membră a Uniunii Europene, unde pedeapsa cu moartea este interzisă.

Nu ni se permite să ne împușcăm președinții și e bine, pentru că un singur dement cu o pușcă în mână nu se poate opune voinței a milioane de oameni care au ales. Dar un singur dement cu o sticlă în mână o poate face?

Nu ni se permite să ne împușcăm președinții. Nici să-i decapităm. Nici să-i tragem în țeapă. Nici să-i sfârtecăm pe roată sau între patru cai furioși, mânați în cele patru zări. E bine. Asta dovedește că am atins un nivel de civilizație pe care strămoșii noștri mai îndepărtați sau mai recenți nu-l aveau. Dar ce facem când subiectul în sine nu a evoluat în pas cu noi, rămânând la înălțimea unui despot etilizat de ev mediu?

Nu ni se permite să ne împușcăm președinții și e fabulos de bine. Dar cineva, totuși, o minte luminată și limpede, ar trebui să găsească o variantă modernă, europeană, acceptată și la Bruxelles, prin care acest individ să poată fi oprit.

Pentru că din răul cel mai mic, așa cum era în 2004 sau în 2009, Traian Băsescu s-a transformat în răul absolut.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 18 May 2014, 04:18 PM
Mesaj #11838


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='12 May 2014, 08:40 PM' post='756295']
Preluare din stiripesurse .ro:
Traian Basescu

Presedintele Traian Basescu, aflat duminica la Iasi la o dezbatere organizata de PMP, a fost intampinat de un grup de pensionari care l-au huiduit si i-au reprosat ca nu sunt bani, locuri de munca si ca le pleaca copiii din tara. Reactia presedintelui la aceste reprosuri a fost seaca: “Eu v-am trecut prin criza, altfel erati ca-n Grecia!”

O batrana i-a reprosat presedintelui ca “ne pleaca copiii de acasa”. Basescu nu s-a aratat afectat de spusele femeii si a intrebat-o pe aceasta: “De ce nu vi l-ati tinut acasa?”

Cand a fost ridicata problema locurilor de munca, replica presedintelui a fost: “Pai Ponta v-a promis un milion de locuri de munca, nu eu! Eu nu v-am promis. Eu v-am trecut prin criza, ca altfel eram ca in Grecia”.

Inainte ca Traian Basescu sa plece, batrana i-a amintit: “Dumneavoastra sunteti de 10 ani presedinte!”, potrivit Romania TV.
SOCIAL:
Si la Pascani,sute de pensionari l-au huiduit copios pe santajistul penal,batausul de copii,informatorul securist,grobianul,betivul si curvarul ,Basescu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 22 May 2014, 08:39 AM
Mesaj #11839


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='12 May 2014, 08:40 PM' post='756295']

https://www.facebook.co
CODE
Basescu
/photo.php?fbid=650421845044233&set=a.590906104329141.1073741826.590903247662760&type=1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 May 2014, 01:40 PM
Mesaj #11840


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



[quote name='Marduk' date='12 May 2014, 08:40 PM' post='756295']
Mon general am parte de o nemeritata atentie din partea dvs. Nu-i nevoie ca de fiecare data cand postati ceva sa mentionati ID-ul meu. Sper ca n-am ajuns sa reprezint partea negativa a atentiei dvs. Daca inca nu cunoasteti cum sa postati un mesaj, va pot ajuta, nici eu n-am inteles prea bine la inceput, chiar si azi mai fac unele greseli, dar cu putin efort si indrumare cu siguranta o sa reusiti sa postati corect.

Asta ati dorit sa postati?



Daca da! trebuia doar sa faceti clik cu mouse-ul pe imagine, dupa care: "copy image URL", apoi pe forum la "insereaza imagine" si paste in fereastra care apare dupa alegerea optiunii "insereaza imagine". E greu? nimic nu e greu dupa ce inveti ce ai de facut. Tot asa a procedat si V.V. Ponta cand a plagiat, copy-paste, ce simplu ajungi "dottore" cu informatica asta.

Acest topic a fost editat de Marduk: 22 May 2014, 01:51 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 23 May 2014, 10:51 AM
Mesaj #11841


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='22 May 2014, 02:40 PM' post='756509']
[quote name='Marduk' date='12 May 2014, 08:40 PM' post='756295']
Mon general am parte de o nemeritata atentie din partea dvs. Nu-i nevoie ca de fiecare data cand postati ceva sa mentionati ID-ul meu. Sper ca n-am ajuns sa reprezint partea negativa a atentiei dvs. Daca inca nu cunoasteti cum sa postati un mesaj, va pot ajuta, nici eu n-am inteles prea bine la inceput, chiar si azi mai fac unele greseli, dar cu putin efort si indrumare cu siguranta o sa reusiti sa postati corect.

Asa este marduk! Nu le am cu preluarea imaginilor! Asta am dorit sa postez! Faptul ca atunci cand postez ceva apare nickul tau ori al altui forumist se datoreaza,doar,nepriceperii mele! Nu stiu cum e cu "Qoute"!
PS:Te implor sa nu mi te mai adresezi la persoana a doua plural! Toata viata am fost ,sunt si voi fi adeptul apelarii directe,prietenesti,cu tu! Suntem,de ani buni,colegi pe forum! Asa se adreseaza prietenii intre ei(chiar si adversarii!!!).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 25 May 2014, 08:09 AM
Mesaj #11842


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='gigip' date='23 May 2014, 11:51 AM' post='756545']
[Cum vad romanii,boala ;lui Basescu:Preluare de pe DC-News,via facebook:
Adriana Mihai Este un semn?
May 23 at 7:32pm · Unlike · 3
Tudorita Albu Primejdie nimic nu ne mai mira,nu mai are curaj dupa atatea huiduieli
May 23 at 7:36pm · Unlike · 3
Gheorghe Mercas il ajung blestemele,asta-i abia inceputu.
May 23 at 7:47pm · Unlike · 4
Maria Basa Nu cred ca e bolnav : E o strategie ! Si-a dat seama ca a exagerat cu interventiile in campanie si sta la "cutiutza" >Unde ati vazut diavol mort ?>!
May 23 at 7:55pm · Like · 2
Constantin Constantinescu Sa aiba soarta lui Alddo Moorro !!! Da Doamne !!!!!!!!!!!!!!
May 23 at 8:00pm · Like · 1
Irina Mihalca E bolnav cu capul.
May 23 at 8:10pm · Like · 1
Elena Moisa el e bolnav grav de cind s-a nascut !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
May 23 at 8:25pm · Unlike · 3
Mitrel Popa Pa pici!!!
May 23 at 8:42pm · Unlike · 3
Stefan Kovacs Cu toții l-am dori mort...
May 23 at 8:44pm · Unlike · 2
Dorina Dumitrescu Sa se faca bine cand....m-oi duce eu sa-i spun.
May 23 at 9:12pm · Unlike · 2
Dorin Lescai Ce dracu are?Sifilis?????De asta ,stiam,sufera de cind s-a frecat cu Udrea....smile.gif)))))
May 23 at 9:25pm · Unlike · 2
Cojman Valter L-au ajuns blestemele romanilor....
May 23 at 9:26pm · Unlike · 4
Vuculesu Mariana e tot o strategie sufera de boala lui stolojan ! asta si daca-l vedeti mort sa nu-l credeti !
May 23 at 9:34pm · Like · 4
Cojman Valter L-au ajuns blestemele romanilor....
May 23 at 9:37pm · Like · 3
Michaela Medeea SA-I FIE TARANA GREA.
May 23 at 9:39pm · Unlike · 4
Valy Paul Doamne ajuta?
May 23 at 10:03pm · Unlike · 2
Viorel Pascale La citi vor "face"pe mormintul lui ,sigur se ingreuneaza !
May 23 at 10:05pm · Unlike · 2
Dandu Selcovoi asta la cit e de al dracului sa-si dea foc ca sa nu aba lumea unde sa se p..e!
May 23 at 10:10pm · Unlike · 1
Mitrel Popa Are ...Para...suteala!!!
May 23 at 10:14pm · Unlike · 2
Corina Baia PMP====PARTIDUL MARINARULUI PARASUTIST
May 23 at 10:15pm · Unlike · 3
Michaela Medeea LA CAP.DIN NASTERE.
May 23 at 10:32pm · Unlike · 4
Dana Oprea Nu va mai faceti griji pentru el ,se poate trata de orice boala.
May 23 at 10:42pm · Like · 1
Enescu Valentina e bolnav cu nervii ?
May 23 at 10:52pm · Like · 1
Ganduri Fara Randuri in caz de ...nevoie
Ganduri Fara Randuri's photo.
May 23 at 11:02pm · Unlike · 6
Mariana Nicole are sindromu ,N.F
May 23 at 11:09pm · Like · 2
Ganduri Fara Randuri Cine i-a ascuns bautura? Serviciile ce pazesc? lasa tara fara presedinte, DA DOAMNE!!!
May 23 at 11:12pm · Unlike · 6
Maria Sd Sa le anuleze pe toate , sa nu mai iasa pina la iarna, ne ajunge intrigile, hotiile , necazurile facute de basescu si slugile lui.
May 23 at 11:14pm · Unlike · 5
Gabi Robu Cel mai grav este cu slugile , sunt multi si prosti
May 23 at 11:19pm · Unlike · 6
Ion Pruna eeeh,nu avem noi norocul asta,poate a venit nutzik in vizita
May 23 at 11:24pm · Unlike · 3
Renate Siclitaru sa-l faca popa bine.
May 23 at 11:45pm · Unlike · 3
Carmen Nicolae POATE CRAPA,DOAMNE AJUTA!
Yesterday at 7:48am · Unlike · 4
Geta Banici Pentru noi, aproape toti, stim, de mult ca este bolnav, la cap.
Yesterday at 8:30am · Unlike · 5
Vio Viman saracul !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Yesterday at 8:45am · Like · 1

23 hours ago · Like · 3
Maria Popescu poate isi anuleaza si intrarea la coroceni
22 hours ago · Like · 1
Beatrice Picior Doamne ajuta ! Poate isi anuleaza si restul de mandat , ar fi prea frumos sa fie adevarat !
22 hours ago · Like · 2
Sanda Nicolescu mort de beat !!!!!!!!!!!
22 hours ago · Like · 3
Magda Codreanu .......in coroceni ?unde vine asta ?Maria Popescu ,corectati :COTROCENI
22 hours ago · Like · 1
Nelu Gencarau demult era bolnav.....
17 hours ago · Like · 3
Constantin Paraschiv La ajuns blestemele,proasta natie de om,noi suntem de vina,acum votati urmasa lui si uite asa vom continua.
16 hours ago · Like · 1
Estera Marchis eu una nu
16 hours ago · Like
Dumitrescu Magda Bolnav de gripa sau cu capu.
15 hours ago · Like
Aurica Constantinescu Sa faca bine, când o sa ne rugam noi.
15 hours ago · Like · 1
Gavril Fratila CILMEA B OPALA POLICA
14 hours ago · Like
Ulise Grosu Eu cred ca era mult prea beat si nu a mai ajuns la televiziune.
14 hours ago · Like · 2
Todd Wraith poate se face rece pana maine
12 hours ago · Like · 1
Costel Gavril Betivane!!!!! Vinde pamamintul de la NANA si fa-ti transplant de ficat ca esti pe duca.
11 hrs · Like
Florica Mirkovics A ANULAT-0 PT CA STIA CA PIERDE VREMEA CA NU ARE AUDIENTA.
10 hrs · Like

Adrian Cherciu
17 hrs

............
............
Like · · Share

Lucreția Rus, Mitrel Popa, Stroie Claudiu Cristian and 213 others like this.
View 17 more comments
Nina Heghes E figura ce-a făcut-o cand i-a mulțumit la Stolo: hi,hi ,hi, -Draga Stolo...multumesc...
8 hrs · Like
Gheorghe Gheorghe De data asta cred ca se insala, romani nu vor fi orbi, si vor merge in numar cit mai mare la vot, si vor vota asa cum sa sa ne fie bine.
1 hr · Like
Yvonne Molly Hahahha,superb spus
9 mins · Like
Stefan Drogeanu avem timp sa radem deseara.
1 min · Like


Silvia Stan via Yahoo News România
12 hrs
Cine este tânărul care l-a scuipat pe Traian Băsescu
ro.stiri.yahoo.com
Like · · Share

Stroie Claudiu Cristian and 39 others like this.
View 26 more comments
Pia Sinca numai asa zisul presedinte are dreptul sa "scuipe" poporul in fiecare zi cu mesaje otravite ?????? cu declaratii mincinoase in batjocura romanilor ????
12 mins · Like
Stefan Drogeanu restul erau ai lui baselu;; si nu toata lumea are curajul acestui tanar curajos.
7 mins · Like
Stefan Drogeanu sa vedem ce v-a face pocora cand n-o mai fi crin ,pt. ca el o tinea in brate ,si la propriu si la figurat
4 mins · Like

Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 25 May 2014, 03:36 PM
Mesaj #11843


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='22 May 2014, 02:40 PM' post='756509']
Parerea romanilor dupa declaratiile lui Basescu,in sectia de votare! Preluare din pesurse.ro,via facebook:
Popa Adrian ...individul asta este bolnav psihic ...are dereglari mentale ...derapaje comportamentale ! ...saptamana viitoare , Parlamentul ar trebui sa ceara expertizarea starii de sanatate a acestui individ !!
Unlike · Reply · 2 · 3 hrs
Tudor Chirea Nu poti cere "lichelului" ce nu are :onoare, cinste si bun simt!
Like · Reply · 3 hrs
Florea Turcitu dictachiorule, HOTTTTTTTTT,ai mincat tara ,ai furato cu toti talhari tai ,te-o vedea dumnezeu sa nu te mai tina printre noi ,esti un PORC ,un escroc SI un MINCINOSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!
Unlike · Reply · 8 · 4 hrs
Galati Romania idiot!
Unlike · 2 · 3 hrs
.
Lazar Gigel a exercita dreptul de vot din start nu inseamna boicot ....a anula votul nu inseamna boicot ....ci doar ca nu ai pe cine alege ...nu ma refer la spusele lui Baselu ..ci la principiu ...
Like · Reply · 3 · 4 hrs
Dreptul la Replica Asa a zis si la Referendum, ba sa vina lumea la vot, ba sa nu vina! O secatura!

https://www.youtube.com/watch?v=GdheLF24Yu8...See More
Like · Reply · 2 · 4 hrs
Carmen Ghimi ... "Brad" se crede el... Noi il vrem doar "pitit" cat mai curand, la racoare...
Unlike · Reply · 3 · 4 hrs
Ioana Stoica Asta nu se mai face bine !
Unlike · Reply · 2 · 3 hrs
Dreptul la Replica Consumul exagerat de alcool duce la leziuni ireversibile ale creierului! Nu, nu are cum sa se mai faca bine, Traian cel Scuipat!
Unlike · 2 · 3 hrs

Cristiana Luxandra Manolache J O S B A S E S C U !
Like · Reply · 21 mins
Cristiana Luxandra Manolache Nici in al 12 ceas ,Basescu nu vrea sa accepte ca Poporul Roman il URASTE pentru tot ceea ce afacut rau in Romania !
Like · Reply · 21 mins
Nicu Mozambiku Betivu flegmat
Like · Reply · 24 mins
Ionel Farcasanu Este primul Mafiot catalogat de un Europarlamentar Italian ce stie ce vorbeste de Basescu...
Like · Reply · 2 hrs
Panait Nadia Ce a declarat Presedintele si ce ati inteles voi e distanta de la cer la pamant.A cerut ca lumea sa se prezinte la vot iar daca nu au o optiune sigura sa anuleze votul dar sa voteze..prezenta conteaza ca si spirit civic ceea ce la noi din pacate nu exista .Mergeti la vot ,e de datoria voastra sa participati ca societate civila a acestei tari.
Like · Reply · 2 hrs
Valy Ancuta Voua vi se pare normal ca un presedinte de tara care cere stat de drept, justitie libera, ne vorbeste de respectarea legii EL SA O INCALCE FLAGRANT?
Unlike · Reply · 1 · 3 hrs
Mariana Pavelescu PRESA MANIPULEAZA, PRESA MINTE......Basescu a cerut anularea ..........."Daca nu au o optiune tot trebuie sa vina la vot si sa anuleze tot buletinul dar sa demonstreze ca sunt interesati de UE."
Like · Reply · 1 · 3 hrs
Dan uite-l pe brad pitt!
Like · Reply · 1 · 4 hrs
Ion Hristea nu s-a putut abtine sasi faca propaganda partidului sau de secaturi,trebuia arestat si flegmentat
Unlike · Reply · 1 · 3 hrs

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 26 May 2014, 01:33 PM
Mesaj #11844


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Mon general, chiar nu are nici un rost sa incarci forumul cu chestii de pe facebook. Pe mine nu ma intereseaza prostiile alea, daca ai ceva de zis, spune-ti parerea si ai sa primesti un raspuns, poate mai multe. Traian Basescu ramane cel mai bun presedinte pe care l-a avut Romania dupa '89.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 27 May 2014, 11:06 AM
Mesaj #11845


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 26 May 2014, 02:33 PM) *
Mon general, chiar nu are nici un rost sa incarci forumul cu chestii de pe facebook. Pe mine nu ma intereseaza prostiile alea, daca ai ceva de zis, spune-ti parerea si ai sa primesti un raspuns, poate mai multe. Traian Basescu ramane cel mai bun presedinte pe care l-a avut Romania dupa '89.

Eu am postat pentru forumistii inteligenti(din pacate,nu te afli printre ei!),care vor sa vada parerile romanilor liberi de virusul jegos,infamant,basist,despre cel mai antidemocrat si antiromanesc presedinte din istoria Romaniei!Daca mi-asi spune parerea mea(identica cu a celor peste 7,4 milioane de romani!!!) ar insemna sa -l injur de 7 milioane de ori,sa-l scuip precum Zglobiu,sa-i cer internarea ,justificata,la balamuc! Daca a facut toate nenorocirile romanilor si Romaniei fara a fi nebun,as cere cercetarea si judecarea lui penala pentru constituirea unui grup mafiot la conducerea tarii,grup organizat pentru jaf si furaciuni! Din doua una:ori la balamuc,ori la puscarie,pe viata!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 May 2014, 11:42 AM
Mesaj #11846


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gigip @ 27 May 2014, 12:06 PM) *
Eu am postat pentru forumistii inteligenti(din pacate,nu te afli printre ei!)

In schimb, tu te afli printre ei: te inconjoara, se uita la tine, se minuneaza, iau notite in foaia de observatie...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 May 2014, 12:08 PM
Mesaj #11847


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 27 May 2014, 12:06 PM) *
Eu am postat pentru forumistii inteligenti(din pacate,nu te afli printre ei!),care vor sa vada parerile romanilor liberi....

Mon general e clar ca nu te pricepi la IT, forumul asta este o baza de date, textul domniei tale, preluat de pe facebook, e ca un pachet mare care umple camara, un volum mare de date, lipsite de continut nu face decat sa incetineasca fara rost un site. Poti sa selectezi din zicerile celor de pe facebook si sa comentezi ceea ce zic acestia, dar sa pui, sa adaugi texte aiurea e lipsa de respect pentru toti ceilalti forumisti. Daca vei continua am sa rog un admin sa-ti stearga postarile cu textele respective.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 May 2014, 07:45 PM
Mesaj #11848


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 27 May 2014, 05:58 PM) *
... A prezenta ("sa selectezi",cum zici tu!!!) NUMAI POSTARILE CARE ITI CONVIN TIE este,de departe ,o mojicie,o nesimtire ,o cenzura mai rea decat cea comunista! ....

Mon general, n-ai inteles, este vorba doar de postarile care iti convin domniei tale. A fost doar o rugaminte, daca nu poti, or sa aiba grija altii de asta.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 May 2014, 08:15 AM
Mesaj #11849


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gigip @ 27 May 2014, 05:58 PM) *
Voi,basistii infecti,jegurile acestui dement nu intelegeti ca asa il vad romanii pe stapanul mintii voastre!

Cum ar fi sa iti raspund si eu la fel, in acelasi stil:

"Bai militian jegos, senil si cretin, ai grija cum vorbesti ca aici nu suntem in sectia ta de militie, vorbeste respectuos ca altfel te ia mama dracului"

Poate asa ai intelege....

Dar cum nu cred in virtutile acestui mod de adresare. ma limitez la a-ti spune a mia oara: ai grija cu limbajul, ca asa nu convingi pe nimeni ca ai dreptate, ci doar te faci de ras...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 May 2014, 01:18 PM
Mesaj #11850


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gigip @ 27 May 2014, 05:58 PM) *
Cum l-a sxcuipat Zglobiu pe Basescu,tot asa,7,4 milioane de romani doresc asta!

Acum jignesti milioane de romani.... Nu au toti probleme psihice ca acest Zglobiu (parca ar avea nume predestinat) wink.gif

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actualit...ercat+sa+se+sin


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 30 May 2014, 02:07 PM
Mesaj #11851


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='27 May 2014, 08:45 PM' post='756709']
Preluare din 'stiripesurse.ro:

AUDIO Acuzatii grave in scandalul Bercea-Basescu: 300.000 euro, destinati lui Traian Basescu
A. Dumitrescu, Redactor
13:12
661
bercea-mondial

Fiul lui Bercea Mondial, Florin Anghel a declarat ca 300.000 de euro ar fi fost destinati lui Traian Basescu pentru a-i scoate pe cei doi interlopi din inchisoare.

“Eu am cinic ani si trei luni de condamnare si tatal meu are opt ani si noua luni si noi am platit ca sa iesim afara, ne-a luat Mircea Basescu 700.000 de euro. Din banii astia ajung 300.000 la Traian si 100.000 la intermediarul care n-a dus la Mircea Basescu. Am si filmarea, a fost avocatul la mine, domnul Pavel Abraham, i-am aratat filmarea si stie toate astea”, a declarat Florin Anghel, potrivit Antena 3.

Iata pasajul prezentat la Antena 3:
00:00
00:00

“I-a facut flagrant cumnatului meu si surorii mele de dimineata, la 08.00 si l-a arestat pe cumnatul meu”, a mai spus fiul lui Florin Anghel.

Avocatul lui Mircea Basescu confirma flagrantul facut de procurori la denuntul lui Mircea Basescu.

„Domnul Băsescu a fost ameninţat cu privire la darea în vileag a unor fapte nereale, respectiv aplicarea de influenţă pe lângă judecătorii Înaltei Curţi sau alţi judecători care nu au fost precizaţi de către suspecţi. Aceasta este starea de fapt”, a declarat avocatul pentru Antena 3.
SOCIAL:
PS:Am postat inca din ziua botezului! Traian Basescu,adevaratul nas(Mircea Basescu fiind folosit drept paravan!!!) a primit sute de mii de euro pentru a-l scapa de puscarie pe Bercea si pe fiul lui! La puscarie cu familiile mafiote,Bercea si Basescu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 31 May 2014, 10:11 AM
Mesaj #11852


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 30 May 2014, 03:07 PM) *
... Am postat inca din ziua botezului! Traian Basescu,adevaratul nas(Mircea Basescu fiind folosit drept paravan!!!) a primit sute de mii de euro pentru a-l scapa de puscarie pe Bercea si pe fiul lui!....

Dar nu l-a scapat. Oricum asta este una dintre multele greseli, ca sa nu zic prostii, facute de familia Basescu, de ce sa botezi copilul unui tigan? ai nevoie de publicitate? vrei sa pari european lipsit de prejudecati? Odata intrat in satra trebuie sa te astepti la reactii de acest gen, la acuzatii, la tiganeli, sa te comporti ca un tigan, acolo nu merge cu diplomatie, cu aere de om cult, politicos, educat etc. In satra actioneaza alte legi, naturale, mai apropiate de primitivism, e o lupta continua pentru pozitia sociala dobandita prin nastere. Nu stiu daca Traian Basescu a primit banii de la Bercea Mondialul, daca a facut-o sa raspunda in fata justitiei, isi merita pe deplin pedeapsa. Asocierea cu astfel de indivizi e ca un joc plin de "enigme", azi esti prieten, maine dusman. Cum se explica faptul ca Mircea Basescu s-a dus la procurori cu o acuzatie de santaj? Cat de disperati sau prosti,trebuie sa fie tiganii daca s-au apucat sa-l santajeze pe fratele presedintelui? Poate fi aceasta "operatiune" un scenariu mediatic, menit sa-l discrediteze pe Traian Basescu? Penru ca nu-mi pot imagina, pana la proba contrarie, ca presedintelui Traian Basescu sau lui Mircea Basescu le-ar fi trecut prin cap sa le ceara bani tiganilor. E ca si cum un roman disperat si prost s-ar duce sa ceara bani camatarilor, la ce te poti astepta de la niste camatari? sa-ti ia casa, pamantul, viata, chiar daca mori, camatarii nu te lasa in pace, iti sicaneaza copiii pana isi recupereaza prada.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 31 May 2014, 03:26 PM
Mesaj #11853


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='31 May 2014, 11:11 AM' post='756888']
Dar nu l-a scapat.
Marduk,tocmai asta e necazul! Mircea Basescu a primit de la cumatrul Bercea,680.000 de euro(mai exact;300.000 pentru Traian Basescu,280.000 pentru el,Mircea Basescu si 100.000 pentru cel care a intermediat spaga,un anume Capatana,fost deputat PDL!) pentru a-i scapa de puscarie pe Bercea si pe fiul sau Florin! Pe 10 mai insa,ambii au fost condamnati definitiv! Pentru ca Mircea nu a reusit,cu sprijinul lui Traian,sa-i scape de puscarie,tiganii,oameni simpli dar corecti,i-au cerut lui MB sa-i dea banii inapoi! MB,pentru a nu-l nenoroci pe TB le-a restituit tiganilor cei 300.000 de euro dati acestuia(sigur,din ordinul lui TB!).Cand tiganii si-au cerut si cei 280.000 de euro dati lui MB,acesta a refuzat sa-i dea si a reclamat ,mincinos,ca este victima unui santaj! Daca mafiotii basisti nu le restituie banii tiganilor,vor avea mari probleme cu tiganii! Ei sunt oameni de cuvant,nu nesimtiti si spagari ca Basestii!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 31 May 2014, 04:16 PM
Mesaj #11854


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 31 May 2014, 04:26 PM) *
...tiganii,oameni simpli dar corecti,i-au cerut lui MB sa-i dea banii inapoi! MB,pentru a nu-l nenoroci pe TB le-a restituit tiganilor cei 300.000 de euro dati acestuia(sigur,din ordinul lui TB!).Cand tiganii si-au cerut si cei 280.000 de euro dati lui MB,acesta a refuzat sa-i dea si a reclamat...

Eu nu pot sa cred asa ceva. Daca este adevarat, astept cu nerabdare ca Traian Basescu sa-si incheie mandatul, iar DNA-ul sa-l traga la raspundere atat pe el cat si pe Mircea Basescu.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 31 May 2014, 08:23 PM
Mesaj #11855


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 31 May 2014, 05:16 PM) *
Eu nu pot sa cred asa ceva. Daca este adevarat, astept cu nerabdare ca Traian Basescu sa-si incheie mandatul, iar DNA-ul sa-l traga la raspundere atat pe el cat si pe Mircea Basescu.

Iata declaratia facuta de catre Isaura,mama fetei botezate de catre Mircea Basescu:
Izaura Anghel, fiica lui Sandu Anghel, zis Bercea Mondial, a povestit într-un interviu pentru Antena 3 cum a avut loc flagrantul în urma căruia a fost acuzată că l-a şantajat pe fratele preşedintelui, pe Mircea Băsescu.

Femeia spune că Mircea Băsescu i-ar fi cerut un milion de euro pentru a-l scăpa de puşcărie pe tatăl ei, dintre care 300.000 de euro ar fi urmat să meargă la preşedintele Traian Băsescu. Când Bercea Mondial a fost condamnat definitiv, Izaura Anghel a cerut banii înapoi.

"Am aflat sentinţa dată de Curtea de Apel Craiova, de zece ani. Când am aflat-o, am mers la el şi ne-am cerut banii. I-a dat lui Florin 315.000 de euro şi a mai rămas de luat 285.000. Când am aflat sentinţa dată de la Suprem (Curtea Supremă n.r.), am mers la el, la Constanţa, şi i-am spus: "Naşule, trebuie să-mi dai banii că nu am cu ce să-i ţin pe mama, pe tata, pe frate-meu... Am doi fraţi arestaţi şi pe tata arestat. Mi-a spus: "Du-te acasă, fină, că te sun eu şi vii la mine să-ţi dau banii". Eu m-am dus la Administraţia Penitenciarelor pe ţară ca să îl pună pe tata la muncă, am primit un telefon de la Mircea Băsescu să vin la Constanţa să vorbim de bani. Eu m-am dus, am stat la el la poartă, l-am sunat, i-am zis: "Naşule, sunt la tine la poartă". "Fină, aşteaptă-mă, că vin". Asta se întâmpla ieri, pe seară. A venit, s-a urcat cu mine în maşină cu bărbatu-meu şi cu frate-meu, am plecat la port la Constanţa, el ne-a descuiat uşa, am urcat sus. Mi-a dat 10.000 de euro în mână, eu i-am luat şi i-am zis: "Naşule, din 285.000 de euro numai atât îmi dai? Cu 10.000 de euro îi ţin eu pe fraţii mei şi pe tatăl meu la puşcărie? Mi-ai luat banii, naşule! Tata mănâncă de la cantină şi dumneata mănânci din banii lui! Dă-mi banii, naşule, nu mă lăsa că sunt supărată!". "Du-te, fină, liniştită acasă, că vii săptămâna viitoare şi îţi mai dau". "Bine, naşule!", a povestit femeia. Aceasta a adăugat că la ieşirea din biroul lui Mircea Băsescu a fost reţinută de procurorii DNA.

"Când am plecat, am ieşit de pe scări de la el, m-a luat Corupţia (DNA n.r.). M-a pus pe burtă şi pe mine şi pe fata mea de patru ani. A întrebat-o DNA-ul, procurorul de la DNA: "De ce ai venit, Renato, la Constanţa?". "Am venit să iau banii lui tataie de la naşul". Am filmat, am acte concrete, dar nu le scot până nu aud sentinţa lui bărbată-meu".




Izaura Anghel spune că are filmări cu discuţiile în care Mircea Băsescu i-a cerut bani pentru a-i elibera tatăl din închisoare, filmări în care se precizează că 300.000 de euro vor merge la preşedintele ţării, Traian Băsescu.

"Luni dau filmarea! Filmarea cu Băsescu când vorbea despre bani. Mi-a zis aşa - că i-a dat 300.000 de euro lui Traian şi 250.000 au rămas la el. I-am dat banii lui Marian Căpăţână. Aşa ne-a zis Mircea Băsescu. Mi s-au cerut filmările, dar numai de la presă. De la DNA mi s-a zis aşa: "Dacă îmi aduci filmele, nu putem să te ajutăm cu nimic, numai dacă faci o simplă declaraţie", a povestit Izaura Anghel.

Invitat în cadrul emisiunii La ordinea zilei, la Antena 3, avocatul Pavel Abraham a relatat că a vizionat materialele video menţionate de fiica lui Bercea Modial, în momentul în care i s-a propus să devină apărătorul lui Florin Anghel. Pavel Abraham a declarat că materialele respective sunt edificatoare în anumite limite şi că rămâne de verificat autenticitatea acestora. El a confirmat că sunt surprinse discuţii extrem de sensibile şi că în imagini apare şi fratele preşedintelui Traian Băsescu, Mircea Băsescu.



Izaura Anghel i-a transmis şi un mesaj preşedintelui Băsescu.
"Lui Traian Băsescu... Îl rog din suflet să-i spună lui frate-său ca să nu-mi aresteze bărbatul. Atât! Şi să-mi dea banii înapoi. Şi dacă nu vrea să mi-i dea, e treaba lui. Există un Dumnezeu sus", a spus Izaura Anghel.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 1 Jun 2014, 11:18 AM
Mesaj #11856


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Gigipule, esti melodramatic! Cu cat te platesc astia de esti asa neobosit pe un forum lesinat de 5 ani?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Jun 2014, 11:53 AM
Mesaj #11857


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 31 May 2014, 09:23 PM) *
Iata declaratia facuta de catre Isaura,mama fetei botezate de catre Mircea Basescu...
...Izaura Anghel spune că are filmări cu discuţiile în care Mircea Băsescu i-a cerut bani...
...Izaura Anghel i-a transmis şi un mesaj preşedintelui Băsescu....

Mon general, sunt declaratiile unei femei implicate in cazul respectiv. Sa lasam organele de cercetare si justitia sa-si faca treaba. Nu cred ca este nimerit sa abuzam de acest subiect acum in faza cercetarilor. Daca vrei sa continui, n-ai de cat, voi considera ca esti partinitor si ca participi la denigrarea presedintelui Traian Basescu. Eu mi-am exprimat de mai multe ori parerea cu toate aceste acuzatii, daca Traian Basescu, Mircea Basescu sau orcine altcineva se face vinovat de ceva prin incalcarea legilor sa suporte consecintele. Nimeni nu trebuie sa fie mai presus de lege, de la vladica la opinca.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 1 Jun 2014, 04:32 PM
Mesaj #11858


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 1 Jun 2014, 12:53 PM) *
Mon general, sunt declaratiile unei femei implicate in cazul respectiv. Sa lasam organele de cercetare si justitia sa-si faca treaba. Nu cred ca este nimerit sa abuzam de acest subiect acum in faza cercetarilor. Daca vrei sa continui, n-ai de cat, voi considera ca esti partinitor si ca participi la denigrarea presedintelui Traian Basescu. Eu mi-am exprimat de mai multe ori parerea cu toate aceste acuzatii, daca Traian Basescu, Mircea Basescu sau orcine altcineva se face vinovat de ceva prin incalcarea legilor sa suporte consecintele. Nimeni nu trebuie sa fie mai presus de lege, de la vladica la opinca.

Nu sunt,absolut deloc partinitor! Pentru mine,cazul petrecut intre familiile inrudite Basescu-Bercea Mondial este o dovada a legaturilor stranse intre ei! Le acord ,ambelor familii,aceiasi incredere ca doar ei s-au pupat pe gura(contra a sute de mii de euroi!!!) si s-au cumetrit! Ca romanul impartial,am mai multa incredere in finii lui Basescu decat in el,nasul real! Tiganii sunt mai credibili pentru ca sustin lucruri de bun simt! Le-a dat nasilor TB si MB 600.000 de euro pentru a-i scapa (pe finii lor dragi!!!),de puscarie)! Daca nu doreau sa scape de parnaie,tiganii,niciodata,nu l-ar fi ales nas pe Traian Basescu(el este nasul adevarat,fratele sau fiind un paravan)!
Normal era ca si nasii Basescu,sa se tina de cuvant,ori ,asa cum face un chirurg care nu reuseste sa salveze ,in urma operatiei,viata unui pacient!!!!,sa le restituie ilustrilor,distinsilor si respectabililor lor fini!!!!,600.000 de euro!
Astept,cu nerabdare si cu incredere ca familia Basescu sa infunde puscaria pentru trafic de influenta! Daca Mircea isi iubeste fratele ,are ocazia sa ia fapta asupra sa si sa declare ca nu i-a dat acestuia,niciunul din cei 300.000 de euro! Asa face un frate iubitor! Daca nu face asta,ambii,precum finii lor ,ilustrii si cinstitii Bercea,vor merge,impreuna,la parnaie!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 1 Jun 2014, 04:48 PM
Mesaj #11859


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='1 Jun 2014, 12:53 PM' post='756904']
Mon general, sunt declaratiile unei femei implicate in cazul respectiv. Sa lasam organele de cercetare si justitia sa-si faca treaba. Nu cred ca este nimerit sa abuzam de acest subiect acum in faza cercetarilor
Preluare dinstiripesurse.ro:

Fiul lui Bercea Mondial il denunta pe Mircea Basescu
A. Dumitrescu, Redactor
16:52
0
mircea basescu

Fiul lui Bercea Mondial, Florin Anghel a anuntat duminica prin intermediul avocatului sau, Pavel Abraham ca il va denunta luni pe fratele presedintelui Traian Basescu, Mircea Basescu.

Florin Anghel sustine ca are inregistrari compromitatoare cu Mircea Basescu, atat audio cat si video, care sa probeze faptul ca fratele presedintelui a luat spaga, informeaza Antena 3.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 2 Jun 2014, 08:03 AM
Mesaj #11860


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 1 Jun 2014, 05:32 PM) *
Nu sunt,absolut deloc partinitor! ... Ca romanul impartial,am mai multa incredere in finii lui Basescu decat in el,nasul real! Tiganii sunt mai credibili pentru ca sustin lucruri de bun simt!...Daca nu doreau sa scape de parnaie,tiganii,niciodata,nu l-ar fi ales nas pe Traian Basescu....

Nepartinitor si impartial, admirator al unor indivizi care au premeditat actiunile lor, doar pentru ca sperau sa scape de inchisoare! Merita sa mai continui? Putea sa fie orice alta persoana implicata, faptul ca tiganii au ales ca tinta a escrocheriei lor o ruda a presedintelui acestei tari, sau poate chiar presedintele, cum sustii dumneata, denota ca tupeul manifestat de acestia, nu are limite. Ca general al politiei romane, ar trebui sa ai o altfel de atitudine, asa se comporta un general?

Acest topic a fost editat de Marduk: 2 Jun 2014, 09:18 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 2 Jun 2014, 08:49 AM
Mesaj #11861


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 2 Jun 2014, 09:03 AM) *
Nepartinitor si impartial, admirator al unor indivizi care au premeditat actiunela lor, doar pentru ca sperau sa scape de inchisoare! Merita sa mai continui? Putea sa fie orice alta persoana implicata, faptul ca tiganii au ales ca tinta a escrocheriei lor o ruda a presedintelui acestei tari, sau poate chiar presedintele, cum sustii dumneata, denota ca tupeul manifestat de acestia, nu are limite. Ca general al politiei romane, ar trebui sa ai o altfel de atitudine, asa se comporta un general?

Eu nu postez ca general al politiei romane! Imi spun doar parerile si sentimentele proprii! In cazul celor doua familii mafiote,de crima organizata,Basescu-Bercea(rude prin cumetrie!!!),ii condamn mai mult si mai evident pe cei care CONDUC STATUL ROMAN! Bercea Mondialul si familia lui sunt recunoscuti ca fiind mafioti,ei recunoscand asta! Basestii,nu! Dimpotriva,pozeaza in aparatorii justitiei desi sunt cei mai corupti,mai hoti,mai santajisti!
PS:Situatia familiei mafiote basiste este deosebit de grava! Ieri,intr-un interviu televizat,Marian Capatana,fost lider PDL si candidat la parlament ,in 2012 din partea PDL,cel care i-a adus pe tigani la Mircea Basescu pentru a-i cununa,a recunoscut ca a primit de la acestia 600.000 de euro! Spune ca banii i-a primit pentru a face o "afacere" cu Mircea Basescu(clar ca minte ,banii au fost primiti drept spaga!!!) si ca le-a restituit tiganilor 300.000 de euro(asa cum au probe tiganii,banii dati lui Traian Basescu!!!) si ca le va restitui si diferenta de 280.000 ! Recunoaste si ca Mircea Basescu le-a dat tiganilor pe avocatul sau personal pentru a-i scapa de puscarie! Astazi,familia Bercea va depune denunt penal impotriva lui Mircea Basescu pentru trafic de influenta,sustinut cu probe temeinice! Traian Basescu nu are decat o singura scapare! Fratele sau sa ia fapta asupra sa si sa nege primirea a 300.000 de euro de catre Traian Basescu! Altfel vor infunda,amandoi,puscaria!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 19 Jun 2014, 08:13 AM
Mesaj #11862


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 2 Jun 2014, 09:03 AM) *
Nepartinitor si impartial, admirator al unor indivizi care au premeditat actiunile lor, doar pentru ca sperau sa scape de inchisoare! Merita sa mai continui? Putea sa fie orice alta persoana implicata, faptul ca tiganii au ales ca tinta a escrocheriei lor o ruda a presedintelui acestei tari, sau poate chiar presedintele, cum sustii dumneata, denota ca tupeul manifestat de acestia, nu are limite. Ca general al politiei romane, ar trebui sa ai o altfel de atitudine, asa se comporta un general?

NREGISTRĂRI Mircea Băsescu - Bercea: Traian Băsescu, cinci variante de răspuns
Iordachescu Ionut / 19 IUN, 2014 / 02:34
Salveaza PDF Print Email Comentarii 2736 accesari
Preluare de pe DCNEWS.ro:
Sfârșitul celui de-al doilea mandat i-a adus un nou scandal răsunător președintelui Traian Băsescu. Antena 3 a prezentat, miercuri seara, filmulețe în care apar Mircea Băsescu, fratele președintelui Băsescu, și Florin Anghel, fiul lui Sandu Anghel, zis și "Bercea Mondial", vorbind despre o intervenție în justiție. Aproape concomitent cu declanșarea acestui scandal, Traian Băsescu a intrat într-o perioadă de tăcere. Președintele ar putea întrerupe joi recordul de aproape o lună, pentru a reacționa față de înregistrările în care îi este invocat numele.

Cinci variante despre cum va răspunde Traian Băsescu la acest scandal, cu puncte forte și puncte slabe pentru fiecare:

1. Președintele va rupe tăcerea, dar va nega orice asociere a sa cu scandalul dintre fratele său și familia lui Bercea, apelând la un discurs de genul "frații nu ți-i alegi".

• avantaje: Avocatul lui Florin Anghel, Pavel Abraham, a ales să ofere exclusivitate Antenei 3 asupra filmulețelor. La fel ca în scandalul Gazprom, președintele ar putea să atace instituția de presă care a publicat informațiile, încercând s-o discrediteze, mai ales că între Antena 3 și Traian Băsescu există o adversitate de notorietate.

• dezavantaje: Traian Băsescu se află într-un orizont de așteptare negativ. Numeroasele scandaluri din cei zeci ani de mandat i-au măcinat credibilitatea, iar în ultima perioadă se află din ce în ce mai des în astfel de ipostaze ingrate.

2. Nu va răspunde, dar o vor face în numele său purtătorii informali de mesaj, care vor invoca "pixelul albastru".

• avantaje: Ar fi un plus pentru președintele Băsescu dacă oameni politici cu o imagine mai puțin pătată și un grad de simpatie semnificativ în rândul electoratului, precum Vasile Blaga sau Crin Antonescu, ar veni cu mesaje în favoarea sa. O astfel de ipoteză este puțin probabilă, cei doi nedorind în niciun chip să se asocieze, mai ales în an electoral, cu un astfel de scandal.
Vezi aici înregistrările cu MIRCEA BĂSESCU și fiul lui BERCEA MONDIAL



• dezavantaje: purtătorii ordinari de mesaj ai lui Traian Băsescu sunt din rândurile Partidului Mișcarea Populară. Această formațiune a obținut 6% la ultimele alegeri, iar ieșirile liderilor săi nu sunt de natură să impacteze la nivelul opiniei publice

3. Va avea o ieșire atipică, cu un discurs "politically correct", în care se va delimita ferm de fratele său și va invoca simpatia populară.

• avantaje: se menține pe linia de plutire, salvându-și cel puțin pentru o perioadă poziția

• dezavantaje: dacă președintele îl lasă din brațe pe fratele său da un semnal negativ tuturor apropiaților săi, din toate zonele

4. Demisia.

• avantaje: demisia președintelui înseamnă alegeri în 30 de zile. Pe lângă faptul că un astfel de gest ar fi considerat, la nivel popular, unul onorabil, ar fi un punct forte pentru Băsescu dacă ar încheia o înțelegere cu unul dintre candidați, posibilul său succesor, care să-i garanteze un paravan după retragere

• dezavantaje: dacă nu reușește să parafeze un astfel de acord cu unul dintre potențialii săi succesori, ar rămâne complet singur, izolat și fără nicio pârghie

5. Luptă până la capăt, cu toate armele

• avantaje: își folosește la maxim toate pârghiile rămase, din toate zonele, iar justiția dă o sentință în acest dosar în maxim patru luni, înainte ca lui Traian Băsescu să-i expire mandatul și, odată cu el, imunitatea

• dezavantaje: din nou, își folosește toate armele de care dispune, chiar și ultimele credite în fața aliaților externi, după modelul suspendării din 2012, dar poartă un război de uzură care îl aduce, după terminarea mandatului, în fața instanței
- See more at: http://www.dcnews.ro/inregistrari-mircea-b...h.PfM9QPmy.dpuf
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Jun 2014, 10:07 AM
Mesaj #11863


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Sa-i lasam pe procurori sa cerceteze. Eu consider ca aducerea in media a unor astfel de situatii sunt razbunari politice, menite sa distruga un adversar politic. Daca Mircea Basescu se face vinovat de ceva sa fie tratat ca orice alt cetatean al acestei tari care a incalcat legea. La fel si Traian Basescu, daca in urma anchetei procurorilor, se constata ca a fost parte a acestei escrocherii, sa fie tras la raspundere conform legilor, inainte sau dupa terminarea mandatului, cum prevede legea. Fiecare individ raspunde pentru faptele sale, legea nu zice ca rudele, presupus nevinovate, trebuie sa raspunda pentru cei acuzati. NIMENI NU ESTE MAI PRESUS DE LEGE

Acest topic a fost editat de Marduk: 19 Jun 2014, 11:11 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 19 Jun 2014, 12:58 PM
Mesaj #11864


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Va asigur ca nu voi face niciun fel de interventie, la nicio institutie a statului, pentru a-l proteja pe fratele meu. Este major, este responsabil pentru faptele lui si va trebui sa raspunda in fata legii.

Va asigur ca intre nevoia de consolidare a justitiei si reflexul firesc de a-ti apara fratele, aleg consolidarea justitiei.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 19 Jun 2014, 01:28 PM
Mesaj #11865


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 19 Jun 2014, 01:58 PM) *
Va asigur ca nu voi face niciun fel de interventie, la nicio institutie a statului, pentru a-l proteja pe fratele meu. Este major, este responsabil pentru faptele lui si va trebui sa raspunda in fata legii.

Va asigur ca intre nevoia de consolidare a justitiei si reflexul firesc de a-ti apara fratele, aleg consolidarea justitiei.

Intaiul mafiot al tarii,a dovedit,a cata oara,ca este un las,un penibil! In loc sa-si dea demisia de dezonoare(ca onoare nu are!) a baiguit niste fraze de retardat mintal si a FUGIT de intrebarile JUSTIFICATE,OBLIGATORIIce urmau sa i se adreseze! Imi e o rusine imensa ca un asemenea individ a fost(ca de la referendum,pentru peste 7 milioane de romani,nu mai este) presedintele tarii mele! De acesata data,lasul si mincinosul,batausul de copii,informatorul securist,santajistul penal(vezi cazul Firea!!),imoralul si betivul va zbura de la Cotroceni! Iata ce a TIPAT din duba penitenciarului,cumatrul familiei Basescu,Bercea Mondial(preluare din pesurse.ro):

Interlopul Bercea Mondial a declarat joi din duba cu care era dus la audieri ca in scandalul de trafic de influenta in care este implicat Mircea Basescu, fratele presedintelui, sunt implicate si procurorul sef DNA Laura Codruta Kovesi si presedintele ICCJ Livia Stanciu.

“E bagata si doamna Kovesi. Am dat 2 milionae de euro. Ne-a promis Livia Stanciu. Avem date si cu Livia Stanciu”, a spus Bercea Mondial.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

346 Pagini V  « < 337 338 339 340 341 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 8 May 2024 - 06:03 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman