HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

10 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Closed TopicStart new topic
> Viitorul Primar General Al Capitalei, Gusa, Ponta... Iliescu?
Cucu Mucu
mesaj 8 Mar 2005, 06:26 PM
Mesaj #71


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



@abis
Stiu ca te deranjeaza ca ti-am criticat viitorul primar (videanu, adicatelea) dar tu esti multumit cu valoarea candidatilor? Nu crezi atat da, cat si psd au spus ca ii cam doare in partea dorsala de bucuresteni?! Adica lui videanu ii trebuia dat si lui un os de ros iar de la psd nu a mai vrut nimeni sa isi sifoneze imaginea (pt ca e destul de clar ca vor pierde, ma rog, era) si l-au pacalit pe care este. Restul, e o tara libera...


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 9 Mar 2005, 09:00 AM
Mesaj #72


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (mariusc2 @ 8 Mar 2005, 06:26 PM)
Stiu ca te deranjeaza ca ti-am criticat viitorul primar

Nu ma deranjeaza! Critica-l cat vrei.
QUOTE
tu esti multumit cu valoarea candidatilor?

Pai cred ca PD-ul a dat tot ce avea mai bun - un vicepremier... Nu mi se pare ca ar fi avut nevoie de alt "os de ros". O pozitie atat de puternica in executiv nu-i tocmai de neglijat.
Cat despre candidatul PSD nu are rost sa mai vorbesc, se cam stie cate matrapazlacuri a facut.

Apropo de Videanu si Vanghelie: pedistul a promis ca ii face cadou lui "Care este!" afacerea sa cu marmura, daca acesta va dovedi ca a facut ilegalitati...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 10 Mar 2005, 10:39 AM
Mesaj #73


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



@abis
Videanu a dat dovada inca o data de stupizenie si de necunoasterea legilor. Mi se pare ca el e raspunzator de strategia economica a actualului guvern, ceea ce explica multe. Nu poate ceda afacerea, deoarece nu este administrator, nu poate cesiona dreptul de exploatare decat anumitor firme, care indeplinesc criterii stricte impuse de proprietarul carierelor. Daca videanu e tot ce avea mai bun PD-ul, ar trebui sa le fie frica de anticipate. Pozitie atat de puternica??? Spune-mi, cu exceptia lui videanu, care are gura mare, cati alti vicepremieri cunosti? Se compara vicepremierul cu dom' primar de capitala?
Apropos de videanu si vanghelie: astia doi or sa faca o campanie pe cinste. Ne asteapta o perioada foarte vesela in campanie. Cred ca nu am mai ras de mult timp cum vom rade in campanie. Parca sunt Stan si Bran...
Tot nu mi-ai raspuns concret: esti multumit de valoare candidatilor? Consideri ca unul dintre ei merita sa te reprezinte, sa te conduca si sa iti apere interesele in viitori ani? Care si de ce? (presupun ca in cazul in care te-ai decis asupra unuia dintre ei nu te deranjeaza sa spui persoana si motivele, chiar daca votul e secret)


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 10 Mar 2005, 10:39 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
abis
mesaj 10 Mar 2005, 11:02 AM
Mesaj #74


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (mariusc2 @ 10 Mar 2005, 10:39 AM)
Spune-mi, cu exceptia lui videanu, care are gura mare, cati alti vicepremieri cunosti?

Marko Bela si George Copos.
QUOTE
Tot nu mi-ai raspuns concret: esti multumit de valoare candidatilor? Consideri ca unul dintre ei merita sa te reprezinte, sa te conduca si sa iti apere interesele in viitori ani? Care si de ce?

Nu stiu daca am mai spus asta sau nu: il voi vota pe Videanu pentru ca reprezinta Alianta D.A. Este, pentru mine, un motiv suficient. Nu spun ca ar trebui sa fie si pentru tine sau pentru altii...
Pentru mine orice candidat ar prezenta PSD-ul intr-o competitie electorala, acela este "cel rau". Asa ca voi vota impotriva lui. De ce este pentru mine PSD-ul raul absolut, este alta discutie. Daca ar candida Isus Cristos sub sigla celor trei trandafiri si impotriva lui Michiduta, l-as vota pe Michiduta...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 10 Mar 2005, 11:17 AM
Mesaj #75


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Eu as zice ca prea vezi lucrurile in extreme. Fiind vorba de edilul sef al unui oras si nu de un parlamentar, e bine sa votezi omul si calitatile lui, nu partidul pe care il reprezinta.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 10 Mar 2005, 11:42 AM
Mesaj #76


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Teoretic, ai dreptate. Hai sa judecam si asa: pe de-o parte avem omul Vanghelie, cu pacatele lui bine-cunoscute (si pe care le-am maimentionat, cred): privatizarea ilegala a magazinului Bucuresti, revelioanele, asfaltul albastru si blocurile baltate, amenintarile cu moartea la adresa ziaristilor etc. Plus "agramaticalitatile". Apropo, ce naiba trebuie sa faci in liceu pentru a incasa sapte la purtate?! Pe vremea mea trebuia probabil sa dai foc liceului pentru a ti se scadea un punct...

Pe de alta parte avem omul Videanu: are afaceri cu marmura, dar nu are in carca, pana acum, nimic ilegal.

Alegerea ar trebui sa fie simpla.

Dar cand vine vorba de alegerea unui primar nu votezi doar omul. Votezi si partidul. Pentru ca votezi un om politic, iar politica se face prin intermediul partidelor.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 10 Mar 2005, 11:50 AM
Mesaj #77


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Eu am facut o remarca teoretica mai devreme, vizavi de ceea ce spuneai tu. Intamplator, daca e sa alegi dintre cei doi, chiar fara a lua in calcul partidul, normal ca nu l-as alege pe Marean. biggrin.gif Numai ca, mie nici Videanu nu imi place. Mie imi aduce aminte de smecherasii din PSD.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 10 Mar 2005, 12:04 PM
Mesaj #78


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



E dreptul tau sa nu iti placa. La "nu imi place" nu pot aduce contra-argumente, si nici nu imi propun asa ceva.
Tu pe cine ai prefera, pentru primarie (tot teoretic)?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 10 Mar 2005, 12:06 PM
Mesaj #79


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Dintre cei care si-au anuntat candidatura, nici unul.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 10 Mar 2005, 12:08 PM
Mesaj #80


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Atunci, nu dintre ei.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 10 Mar 2005, 12:10 PM
Mesaj #81


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Poate l-as fi votat pe Orban, de exemplu.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 10 Mar 2005, 12:13 PM
Mesaj #82


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Ai spus ca e bine sa votezi omul si calitatile lui. Care dintre calitatile lui Orban te-au convins?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 10 Mar 2005, 12:17 PM
Mesaj #83


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Nu stiu daca ii pot spune chiar calitate, dar ma gandesc la experienta lui in administratia publica. Videanu, de exemplu, are 'papagal', dar nu e suficient.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 10 Mar 2005, 12:22 PM
Mesaj #84


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Experienta publica? Stiu ca este viceprimar din iunie si am impresia ca inainte de asta a fost consilier.

Ok. Am inteles punctul tau de vedere!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 10 Mar 2005, 12:28 PM
Mesaj #85


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Administratie publica, nu experienta publica. laugh.gif Da, a fost consilier si asta inseamna ca a acumulat oarece experienta in domeniu, adica are habar cu ce se mananca toate alea pe la primarie. Eu, de exemplu, as propune ca intr-o dezbatare televizata sa fie invitati toti candidatii si sa fie 'chestionati' doar pe asemenea probleme, ce tin de administrarea Capitalei, fara alte aiureli politice si de partid. Strict administratie publica. Ai fi surprins sa vezi cati dintre ei ar bate campii.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 10 Mar 2005, 12:50 PM
Mesaj #86


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



@abis
Ai dreptate cu partidul, ca mi-aduc aminte de Basescu ce se mai razboia cu pesedeul. Dar imaginea de acum este ca a.d.a. se lupta din rasputeri sa ne convinga ca poate sa ne guverneze, incat nu stiu cat de mult il mai poate spijini pe videanu.
Da, si mie imi pare Orban mai calificat pentru functie. Si mai are si ceva coloana vertebrala baiatul asta.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 10 Mar 2005, 02:38 PM
Mesaj #87


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



Orban macar NU avea in carca diverse procese... desi daca am ajuns la alegere pe criteriul asta, stam prost de tot la capitolul "candidati"... laugh.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 11 Mar 2005, 01:13 PM
Mesaj #88


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Ha, ha, ar fi comic sa fie asta criteriul. Imaginati-va: "Daa, voi sunteti candidatii la primarie, mmm? V-aliniati. Asa, la dunga alba. Acum goliti-va buzunarele si tineti mainile la vedere. Hopaaa, mai Mareane, ce faci neicusorule cu economatele astea in buzunar? [R: (Marean) Ce sa fac, nene, e, iote, sint niste infirme cadouri!] Ia uita-teeee, da' tu mai Hadreane, ce faci nenicule cu marmura asta prin buzunare? Nu iti rupe nene buzunarele?".


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 11 Mar 2005, 01:26 PM
Mesaj #89


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Stai tata, care e problema? blink.gif Daca omul are bani si afaceri nu mai are voie sa fie primar? Dupa mine, faptul ca re afaceri si este in stare sa le gestioneze arata ca este un bun manager, un bun gospodar. Ne-am saturat sa fim condusi de cizmari, ingineri, profesori, marinari sau mai stiu eu ce altceva. Mai bine sa vina unu care are experienta in afaceri. Nu e nici o problema sa stii sa faci bani. Problema apare atunci cand furi banii.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 11 Mar 2005, 01:46 PM
Mesaj #90


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



@actionmedia
blink.gif Relaxeaza-te, ia o gura de aer si mai citeste o data! Am spus eu, direct sau indirect, ca ar fi vre-o problema cu afacerile? Eu doar am construit o scena comica fictiva plecand de la criteriul indicat de @simonsays.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 11 Mar 2005, 02:02 PM
Mesaj #91


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (mariusc2 @ 11 Mar 2005, 01:46 PM)
Eu doar am construit o scena comica fictiva plecand de la criteriul indicat de @simonsays.

Stai linistit ca nu m-am luat de tine. Am vrut sa ma asigur ca nu o sa alunecam pe panta asta de a judeca dupa avere. Stii unii oameni ar putea sa te ia in serios.

Dupa mine cred ca cel mai potrivit ar fi Cristian Popescu (Justitiarul Piedone). Nu o sa avem noi cine stie ce investiti, dar macar o sa curete mafia din piete si de prin institutiile statului. Un afacerist ar fi bine sa vina abia dupa ce lucrurile sunt puse la punct si functionarii disciplinati.

Videanu va pune in fata mai intai interesele de partid, apoi interesele personale si abia la sfarsit intersele cetateanului.
Macar la Piedone nu mai sunt (deocamdata) interese de partid.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 11 Mar 2005, 02:16 PM
Mesaj #92


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



@actionmedia
Da, ai dreptate, mai ales ca exista inca adversitatea aceea comunista contra "chiaburilor".
Mie Piedone mi s-a parut putin cam fanfaron, stii, se ducea cu camerele dupa el si se lua de bietii tarani pe acolo, cand angrosistii din Voluntari dau tunuri de milioane de dolari prin marfa proasta. E posibil doar sa mi se fi parut ca era in cautare de publicitate gratuita. Dar nu sunt de acord cu primarii independenti, deoarece in consiliu nu mai au nici o putere, iar intentiile lor, chiar daca sunt bune, vor fi aprobate doar daca promite ceva unui grup sau altul. Ar fi cei mai usor de manipulat.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 11 Mar 2005, 02:56 PM
Mesaj #93


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (mariusc2 @ 11 Mar 2005, 02:16 PM)
Mie Piedone mi s-a parut putin cam fanfaron, stii, se ducea cu camerele dupa el si se lua de bietii tarani pe acolo, cand angrosistii din Voluntari dau tunuri de milioane de dolari prin marfa proasta.

Ce sa-i faci el era consilier la 6 parca. Voluntari e in sectorul agricol ilfov din cate stiu eu. Deci fiecare cu ale lui. Si stai tu linistit ca nu s-a luat doar de tarani.

QUOTE
Dar nu sunt de acord cu primarii independenti, deoarece in consiliu nu mai au nici o putere, iar intentiile lor, chiar daca sunt bune, vor fi aprobate doar daca promite ceva unui grup sau altul. Ar fi cei mai usor de manipulat.


Aici depinde de om. Daca omul este suficient de puternic si abil, va sti sa faca slalom. Sa impace si capra si varza, sa obtina acordul cui trebuie.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 11 Mar 2005, 03:03 PM
Mesaj #94


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Piedone face doar circ, corect. In plus, l-am vazut si auzit o data la o sedinta a Consiliului General, la Capitala, si zau ca e departe de a fi potrivit pentru primaria Bucurestiului.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 11 Mar 2005, 03:19 PM
Mesaj #95


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (nefertiti @ 11 Mar 2005, 03:03 PM)
Piedone face doar circ, corect. In plus, l-am vazut si auzit o data la o sedinta a Consiliului General, la Capitala, si zau ca e departe de a fi potrivit pentru primaria Bucurestiului.

Ce conteaza mai mult cum vorbeste sau ce face?
A fost consilier la o primarie de sector din cate stiu. Cred ca faptele sale sunt inregistrate pe undeva. Poate chiar am putea sa aflam cate ceva din cea a facut. In felul acesta putem judeca obiectiv.
Acum daca ma gandesc bine ce, Basescu a facut altceva decat circ. Nu mai vorbesc de Lis si Halaicu. Iar daca este sa compar cu candidatii actuali, chiar nu gasesc unul care sa fie cu mult mai bun.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 11 Mar 2005, 03:34 PM
Mesaj #96


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Eu cred ca un candidat pe care l-as vota are nevoie de: cunostinte despre ce si cum misca prin adminstratia publica, special prin cea a Bucurestilor; ceva mai multi neuroni decat ai lui Marean si Piedone la un loc; si oarece prestanta.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 11 Mar 2005, 03:39 PM
Mesaj #97


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (nefertiti @ 11 Mar 2005, 03:34 PM)
Eu cred ca un candidat pe care l-as vota are nevoie de: cunostinte despre ce si cum misca prin adminstratia publica, special prin cea a Bucurestilor; ceva mai multi neuroni decat ai lui Marean si Piedone la un loc; si oarece prestanta.

rofl.gif asta inseamna ca iar nu te duci la vot. De data asta nici eu nu ma duc. Pentru ca nu am bolintin de Bucuresti.

Serios. Nici un candidat nu intruneste conditiile puse de tine. Daca eliminam partea cu neuronii, atunci candidatul ideal ar fi Vanghelie sau ... Piedone.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 11 Mar 2005, 03:45 PM
Mesaj #98


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



QUOTE (actionmedia @ 11 Mar 2005, 03:39 PM)

rofl.gif asta inseamna ca iar nu te duci la vot.

rolleyes.gif rofl.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 11 Mar 2005, 05:17 PM
Mesaj #99


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



hai ba, lasati-va de basinile astea, si spuneti SINCER !! de ZECE ANI incoace, votati din convingere, sau PRIN ELIMINARE ?? ha ?? ohyeah.gif

piedone ? daca ati sti ce manevre are, l-ati scuipa in gura, in public !

marean ? siktir romanes, ca sintem sinceri la capitolu' asta ! ohyeah.gif

adriean ? esti sigur ?

ia zii, din CONVINGERE, pe cine alegi ? esti sigur ca nu ai dat cu mucii in kebap ?

"Daca omul are bani si afaceri nu mai are voie sa fie primar?" > O DOAMNE !! sa fii asa de copilaros ? rofl.gif deci nu zic prost, zic copilaros !! cine dracu are bani facuti pe spinare proprie, dintre CANDIDATII actuali, bai nea ? lasa-ma reaq cu aerele alea, si da-ti seama ca nu vorbesti cu niste copii de tzatza, ci cu niste serpi veninosi ... spoton.gif stii dece sint asa agresiv ? nu suport sa se kace cineva in nasul meu, luandu-ma de fraier ! si tu incerci figuri d'astea de multe vreme, nu numai cu mine .. Daca ar fi sa ma iau pe interes, aveam ce sa sustin ! cine stie, cunoaste !


________________________________________________
motto: votati cu capul vostru, nu cu brebu' altora ! rofl.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 11 Mar 2005, 05:21 PM
Mesaj #100


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (simonsays @ 11 Mar 2005, 05:17 PM)
cine dracu are bani facuti pe spinare proprie, dintre CANDIDATII actuali, bai nea ?

Nu stiu ce intelegi tu prin "bani facuti pe spinare proprie", dar marean si adriean au facut bani inainte de a detine orice fel de functie publica.
Pentru restul nu bag mana in foc.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 15 Mar 2005, 09:48 PM
Mesaj #101


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Daa, ce sa spun! Ca banii scosi de Vanghelica din Cooperatie or fi fost chiar cinstiti. Presupun ca stii ce insemna sa lucrezi in Coop. candva. Daca nu, documenteaza-te un pic si mai vorbim.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 16 Mar 2005, 08:58 AM
Mesaj #102


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (actionmedia @ 11 Mar 2005, 02:02 PM)
Macar la Piedone nu mai sunt (deocamdata) interese de partid.

Acum sunt si de-astea! S-a inscris in partidul sindicalistilor (aia care au intrat in parlament pe listele PRM).


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 16 Mar 2005, 09:02 AM
Mesaj #103


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Am vazut aseara o parte din emisiunea lui Tuca, unde erau invitati aia doi, Lolek si Bolek, respectiv Marean si Adriean... laugh.gif si zau daca nu imi vine sa initiez o campanie de neprezentare la vot. Astia sunt buni de dus la circ, amandoi, nu la primarie.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 17 Mar 2005, 12:28 PM
Mesaj #104


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



aseara, la Carcotasi, alde Tristoiu a ales intre marean si videanu pe ... MAREEAAAAAN !!!! ; ctp-ul a luat-o pe departe, cu "intre VID si VAN aleg...", ma rog, oboseli de-ale lui... rofl.gif

Tristoiuleeee... fi-ne-ar scarba de tineeeee .... ohyeah.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 Mar 2005, 01:01 PM
Mesaj #105


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Mai,
Interviul ala de la Carcotasi cu CTP "Chelbosul cel fioros" si Tristoiu... rofl.gif

Cine l-a vazut , ce note le-ati da celor doi, pe o scara de la 1 la 10 43.gif

Acest topic a fost editat de March: 17 Mar 2005, 01:02 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 02:07 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman