HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Rezultatele Turului Doi, 13 Decembrie 2004
nefertiti-old
mesaj 13 Dec 2004, 01:57 PM
Mesaj #36


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Smecher? Securist sadea... laugh.gif .

Ca sa nu mai spun ca PRM tot cu Alianta negociaza.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 13 Dec 2004, 02:02 PM
Mesaj #37


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



pai sa o luam pe rind:
- PUR a mers pe mina PSD, cu suport logistic, financiar, audio-video...
- UDMR - seful lor le-a sugerat PSD ... aa ca cei mai multi si-au bagat picioarele si nu s-au mai dus la vot. De-ar fi sa mergi pe mina ungurilor din Ardeal e ok, sunt de bun simt, dar politicienii lor sunt cam de kko
- PRM - hmmmm.... nu prea au fata de mers la negocieri pentru aderare la UE, mai degraba sa incurce


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 13 Dec 2004, 02:20 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



QUOTE (nefertiti @ 13 Dec 2004, 01:44 PM)
Conducerea PUR tocmai a anuntat ca isi reafirma independenta politica laugh.gif , iar UDMR cica e dispus la orice discutii, cu Alianta, adica. rofl.gif

Acum incepe nebunia, de fapt. Sunt curioasa cum o mai scalda PSD:

Ce ziceam io ca o sa fie circ? Oai oai oai! IN CRE DI BIL!


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 13 Dec 2004, 02:20 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
nefertiti-old
mesaj 13 Dec 2004, 02:31 PM
Mesaj #39


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Nastase a recunoscut public ca a pierdut. thumb_yello.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 13 Dec 2004, 02:33 PM
Mesaj #40


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (nefertiti @ 13 Dec 2004, 01:57 PM)
PRM tot cu Alianta negociaza.

Basescu spune ca Alianta D.A. nu va face nici o alianta cu PRM.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 13 Dec 2004, 02:34 PM
Mesaj #41


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



a anuntat la BBC acum la ora 14:00
TB->51,23%
AN->48,72%

Adrian Nastase si-a anuntat public infringerea iar, Iliescu cica l-a sunat pe TB si l-a felicitat!
Daca stau bine si ma gindesc de fapt Iliescu a stiut lucrul asta imediat dupa ora 21:00 Am senzatia ca a stiut ceva ceva inca de aseara ...daca la turul 1 a iesit victorios si zambitor cu obisnuita-i gura pina la urechi intinsa....aseara nu l-am vazut de loc linga Nastase....a stat ascuns in sediu fara sa iasa in fata presei...asta cel putin imi da de gandit ca ...el era informat de cursul procesului electorat!


hahaha mama ce faza de sobolan avea Ponta:D

Acest topic a fost editat de AIWA: 13 Dec 2004, 02:38 PM


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 13 Dec 2004, 03:03 PM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



QUOTE
a stat ascuns in sediu fara sa iasa in fata presei...asta cel putin imi da de gandit ca ...el era informat de cursul procesului electorat!


Lupta nu s-a terminat, mai exista functia de presedinte PSD ohyeah.gif


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vraciul
mesaj 13 Dec 2004, 03:39 PM
Mesaj #43


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 28
Inscris: 3 March 03
Forumist Nr.: 11



Tocmai am urmarit discursul lui Basescu si recunosc ca m-a cucerit. Sincer nu credeam sa fie atat de bun. Daca ceea ce a sustinut astazi se va pune in practica, (si sunt incredintat ca nu are nici un motiv sa se laude inutil) sunt bucuros ca a castigat el si nu Nastase.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 13 Dec 2004, 03:51 PM
Mesaj #44


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



http://alegeri.my-press.com/alegeri_rezultate_partiale.php
smile.gif)
hip hip huraaaaaa spoton.gif


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zar
mesaj 13 Dec 2004, 03:55 PM
Mesaj #45


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 362
Inscris: 8 April 04
Forumist Nr.: 2.977



vraciule, fara suparare (vezi nici tovarase, nu-ti mai zic? laugh.gif ) de ce au mesajele tale miros de PUR, asta-i noul detergent de spalare a discursului politic? mi se pare ca si UDMR-ul vrea sa-l foloseasca....

cat de mult detest liber-schimbistii... in politica... astia care nu pot pronunta cuvantul VERTICAL!


--------------------
trece lebedele'n zare...
eu ma uit ele dispare...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 13 Dec 2004, 04:51 PM
Mesaj #46


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



QUOTE (Vraciul @ 13 Dec 2004, 04:39 PM)
Tocmai am urmarit discursul lui Basescu si recunosc ca m-a cucerit. Sincer nu credeam sa fie atat de bun. Daca ceea ce a sustinut astazi se va pune in practica, (si sunt incredintat ca nu are nici un motiv sa se laude inutil) sunt bucuros ca a castigat el si nu Nastase.

Daca doriti sa ascultati si sa vedeti discursul respectiv:

Prioritatile presedintelui Basescu (http://www.revistapresei.ro/arhiva_avt/199.wmv)

thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de calfa: 13 Dec 2004, 04:51 PM


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 13 Dec 2004, 05:03 PM
Mesaj #47


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



QUOTE (mutulica @ 13 Dec 2004, 01:55 PM)
smecher Voiculescu... oare ce procent de PUR iese din alianta, ca au intrat cu 5% per total tara...

Componenta parlamentului :
1. Senat
- PNL-PD : 49 mandate
- PSD : 46 mandate
- PRM : 21 mandate
- PUR : 11 mandate
- UDMR : 10 mandate
2. CDep
- PSD : 114 mandate
- PNL-PD : 112 mandate
- PRM : 48 mandate
- UDMR : 22 mandate
- PUR : 18 mandate
- minoritati : 18 mandate
In urmatoarea perioada se prefigureaza si unele migratii. E de vazut de la cine catre cine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 13 Dec 2004, 05:09 PM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Asta inseamna ca PNL+PD+PUR+UDMR ar avea peste 50% in senat si la CD, daca pui si minoritatile, tot peste 50%.


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vraciul
mesaj 13 Dec 2004, 05:13 PM
Mesaj #49


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 28
Inscris: 3 March 03
Forumist Nr.: 11



zar, n-ai tu de unde sa stii pe ce meleaguri sunt eu? Cat despre verticalitate, ma rog, e o parere. Din punctul meu de vedere, daca Basescu isi focalizeaza toate eforturile sa nu rateze 2007 pentru intrarea in Uniunea Europeana, pentru mine este cel mai bun presedinte. Nu ma intereseaza cine conduce dar imi pasa daca ne facem de ras in intrebari capcana din partea unora care se ocupa doar cu acest gen de strategii (ma refer pe plan extern). Am vazut ca a atins un punct extrem de sensibil care pe mine m-a facut sa-mi schimb radical opinia in privinta lui: NATO-Anglia-Romania. Ar fi prea frumoasa o asemenea strategie, fie si doar ca obiectiv general. Deasemenea strategia pe care o are in vedere pentru eradicarea coruptiei, pare sa aiba o logica, cel putin teoretic. Sa vedem daca practic nu se va lovi de eschive dure din partea multora care isi vad in primejdie tentaculele mafiote, iar aici ma refer si la proprii colegi de partid. O sa fie cam mare zbuciumul, dar la cat il stiu de bataios, probabil ca vom avea de ce ne amuza pe la "cronica carcotasilor".
In sfarsit, concluzia mea este ca daca fiecare dintre cei care l-au votat (sau l-ar fi votat - cum as fi facut-o eu daca mergeam la vot) pe Nastase, ar realiza in aceasta clipa ca totusi, Basescu s-a schimbat si are inca mari sanse sa invete de-acum sa fie un bun diplomat, este un mare castig fie si in intelegerea mai clara a democratiei. Daca vom incepe sa ne aratam cu degetul cum si cine pe cine a votat, ca ala e tovaras iar alalalt nu stiu ce, ma tem ca pierdem curand si ceea ce astazi am obtinut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 13 Dec 2004, 06:06 PM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (Vraciul @ 13 Dec 2004, 03:39 PM)
Tocmai am urmarit discursul lui Basescu si recunosc ca m-a cucerit. Sincer nu credeam sa fie atat de bun. Daca ceea ce a sustinut astazi se va pune in practica, (si sunt incredintat ca nu are nici un motiv sa se laude inutil) sunt bucuros ca a castigat el si nu Nastase.

Ia uiteee rolleyes.gif ce schimbare de atitudine brusca. De unde il blagoslovea pe Basescu si pe sustinatorii lui. Acum a devenit brusc sustinator. Te pomenesti ca aseara ai fost si in Piata Universitatii.

QUOTE
In sfarsit, concluzia mea este ca daca fiecare dintre cei care l-au votat (sau l-ar fi votat - cum as fi facut-o eu daca mergeam la vot) pe Nastase, ar realiza in aceasta clipa ca totusi, Basescu s-a schimbat si are inca mari sanse sa invete de-acum sa fie un bun diplomat, este un mare castig fie si in intelegerea mai clara a democratiei.


Prietene cu aceasta fraza confirmi ceea ce am spus eu cu cateva zile in urma. Ati fost manipulati prin audiovizual. Ma bazez pe fatul ca ai afirmat ca discursul lui Basescu de azi te-a facut sa iti schimbi opinia.
Am o veste pentru tine. Basescu nu s-a schimbat. El este si va fi asa cum a fost tongue.gif . Eu credeam atitudinea ta hotarata antiBasescu si toate acele afirmatii "ca strica imaginea Romaniei" sau ca "nu e bun de presedinte pentru ca ameninta procesul de integrare" vin din anumite interese si stii ca sunt minciuni, dar le sustii pentru ca asa iti convine tie.
Este o naivitate sa crezi ca un roman, fie el si Basescu nu isi doreste sa ne integram. Pentru ca pana la urma la asta se reduce totul. Spuneai ca daca iese Basescu ne integram la pastele cailor.
Revin. Acum imi dau seama ca toate acele ganduri negative s-au datorat manipularii mediatice. Nu Basescu este cel care s-a schimbat ci atitudinea massmedia care a devenit brusc serviabila cu noul "conducator".

Acest topic a fost editat de actionmedia: 13 Dec 2004, 06:07 PM


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 13 Dec 2004, 06:15 PM
Mesaj #51


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



Am auzit discursul lui Basescu si pare ok. Sa speram ca se va si tine de ce a zis. Personal mi se pare ca a inteles problemele romanilor, cea mai grava fiind aceea a pensionarilor. Dupa mine sunt cei mai necajiti... Una peste alta felicitari lu nea Basescu pentru victorie!

QUOTE (actionmedia)
Ia uiteee  ce schimbare de atitudine brusca. De unde il blagoslovea pe Basescu si pe sustinatorii lui. Acum a devenit brusc sustinator. Te pomenesti ca aseara ai fost si in Piata Universitatii.

Pentru cuvintele astea era sa-mi retrag felicitarile mele spre Basescu, dar daca le-am zis, ramane asa. Probabil ca aceste cuvinte mi le-ai adresa si mie si altora care nu au fost cu Basescu. Si inca ceva: noi astia de pe forum am fost de partea lui Nastase si nu am blagoslovit pe nimeni. E o diferenta mare intre a-ti sustine favoritul si a da cu noroi in adversar!


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 13 Dec 2004, 06:33 PM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (Zorro @ 13 Dec 2004, 06:15 PM)
Am auzit discursul lui Basescu si pare ok. Sa speram ca se va si tine de ce a zis. Personal mi se pare ca a inteles problemele romanilor, cea mai grava fiind aceea a pensionarilor. Dupa mine sunt cei mai necajiti... Una peste alta felicitari lu nea Basescu pentru victorie!

Trist este ca nu ti-ai dat seama de la bun inceput ca va fi un presedinte bun. De inteles a inteles de mult problemele romanilor si chiar a oprezentat solutii. Dar majoritatea celor care l-au hulit erau mai atenti la ce spunea propaganda PSD despre "gafele", "geselile" si "pericolul extern" pe care il reprezinta Basescu.

QUOTE
Probabil ca aceste cuvinte mi le-ai adresa si mie si altora care nu au fost cu Basescu.


Intr-o oarecare masura sunt valabile pentru toti cei care au fost impotriva lui Basescu, iar acum il lauda. E prematur sa ne exprimam parerea despre Basescu doar in urma unui discurs in calitate de Presedinte Ales. Hai sa asteptam cateva luni macar si dupa aceea sa ne exprimam.

Nu am criticat felicitarile pe care le consider protocolare.

Ceea ce am criticat a fost faptul ca pana ieri unii spuneau ca Basescu nu e bun de presedinte, iar acum dupa discurs (probabil l-au ascultat in sfarsit de la cap la coada) Basescu a devenit brusc personajul pozitiv. Acuma daca tot nu l-ati sustinut de la inceput, cel putin asteptati sa vedeti daca isi va face intradevar treaba.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 13 Dec 2004, 06:54 PM
Mesaj #53


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Cifre finale: Basescu 51, 22%, Nastase 48, 77%.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Justice
mesaj 13 Dec 2004, 07:47 PM
Mesaj #54


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 95
Inscris: 31 August 04
Forumist Nr.: 4.374



NU AU PUTUT EI FURA, CAT AM PUTUT NOI VOTA !


--------------------
Deeds, not words shall speak me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rebel
mesaj 13 Dec 2004, 08:01 PM
Mesaj #55


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape în aproape
Forumist Nr.: 2.225



Acum .. am ales între albul dintre alb şi negru, însă stau - totuşi - să mă gândesc dacă acest alb pe care l-am ales noi o să devină ulterior un negru? Oare nu va fi el un negru ceva mai greu de şters decât gruparea PSD?

Băsescu îmi pare un tip ceva mai încăpăţânat decât Năstase ori Iliescu. Apreciez faptul că-şi recunoaşte propriile erori, însă - o va face oare întotdeauna? blink.gif


--------------------
Dragostea, precum un râu, îşi va găsi un nou curs de fiecare dată când va întâlni în cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Justice
mesaj 13 Dec 2004, 08:13 PM
Mesaj #56


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 95
Inscris: 31 August 04
Forumist Nr.: 4.374



Rebel nu cred ca va fi cum spui tu.
BASESCU a facut multe pe unde a fost, si sper & cred ca va face in continuare.
Un om nu se schimba asa usor...si Basescu a aratat ca are o constiinta puternica. BASESCU VA RAMANE PORTOCALIU ! biggrin.gif

Acest topic a fost editat de Justice: 13 Dec 2004, 08:13 PM


--------------------
Deeds, not words shall speak me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rebel
mesaj 13 Dec 2004, 08:19 PM
Mesaj #57


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape în aproape
Forumist Nr.: 2.225



Dacă stau să mă gândesc bine, justiţia e oarbă so shut up tongue.gif

N-am spus că am făcut rău alegându-l pe Băsescu, doar că n-aş vrea să fi fost un bine doar temporar, şi nu unul de lungă durată, conform modelului liderului stabil de care România are nevoie.

Ne-am pus speranţa într-un om, gândind că toţi predecesorii săi au eşuat. Va fi Băsescu oare un luptător pentru toate categoriile de persoane din România?


--------------------
Dragostea, precum un râu, îşi va găsi un nou curs de fiecare dată când va întâlni în cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Justice
mesaj 13 Dec 2004, 08:26 PM
Mesaj #58


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 95
Inscris: 31 August 04
Forumist Nr.: 4.374



QUOTE (rebel @ 13 Dec 2004, 08:19 PM)
Ne-am pus speranţa într-un om, gândind că toţi predecesorii săi au eşuat. Va fi Băsescu oare un luptător pentru toate categoriile de persoane din România?

Nu ne-am pus speranta intr-un singur om ! Ne-am pus speranta in echipa domnului BASESCU ! Ne-am pus speranta in Alianta D.A. Ne-am pus speranta in NOUL guvern care va fi format cat de curand !

And don't tell me to shut up ! tongue.gif wink.gif

Acest topic a fost editat de Justice: 13 Dec 2004, 08:26 PM


--------------------
Deeds, not words shall speak me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rebel
mesaj 13 Dec 2004, 08:37 PM
Mesaj #59


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape în aproape
Forumist Nr.: 2.225



QUOTE (Justice @ 13 Dec 2004, 08:26 PM)
QUOTE (rebel @ 13 Dec 2004, 08:19 PM)
Ne-am pus speranţa într-un om, gândind că toţi predecesorii săi au eşuat. Va fi Băsescu oare un luptător pentru toate categoriile de persoane din România?

Nu ne-am pus speranta intr-un singur om ! Ne-am pus speranta in echipa domnului BASESCU ! ... care va fi format cat de curand !

Pai bre, din moment ce "echipa" domnului Băsescu nu s-a format încă, însă tu afirmi cu încredere că ai încredere-n ea, înseamnă - logic, zic eu - că ai încredere-n alegerile domnului Băsescu, implicit îţi investeşti încrederea pentru un viitor mai bun în domnul Băsescu.

Correct me if I'm wrong ... blink.gif


--------------------
Dragostea, precum un râu, îşi va găsi un nou curs de fiecare dată când va întâlni în cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vraciul
mesaj 13 Dec 2004, 08:43 PM
Mesaj #60


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 28
Inscris: 3 March 03
Forumist Nr.: 11



Pe 12 decembrie va fi Luna Noua, moment ideal pentru un nou inceput pe toate planurile, deci inclusiv in plan politic. Se spune ca tot ce incepe la Luna Noua, incepe bine! Asadar, sub influenta Lunii Noi din Sagetator, conjunctia dintre Soare, Luna si Pluto s-ar putea aseza sub influenta schimbarii radicale: de putere, de imagine, de optica, de presedinte. Dar acest drum depinde totusi de acel Mercur retrograd care poate lua... decizii gresite. Votul de pe 12 decembrie poate schimba in bine imaginea Romaniei in plan international, asadar indemnul Sagetatorului - pe fondul caruia se petrece aceasta intalnire de astre - este innoirea, eliberarea de vechi, justitia (chiar dreptatea si adevarul, da!) si indrazneala de a atinge o tinta noua. Nu e usor drumul care incepe pe o conjunctie Soare-Pluto, dar este obligatoriu pentru karma Romaniei. Ceea ce se naste sub aceasta configuratie poate fi extrema: ori foarte bun, ori foarte rau, dar cu siguranta altfel!
[ACVARIA]


Oare sa credem in previziunile Acvariei? hmm.gif Sa speram ca varianta foarte bun sa fie confirmata de timp. De aici deducem bineinteles ca daca ar fi fost ales Nastase era... foarte rau laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Justice
mesaj 13 Dec 2004, 08:49 PM
Mesaj #61


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 95
Inscris: 31 August 04
Forumist Nr.: 4.374



Am incredere in primul rand in in BASESCU ! Apoi in domnul Călin Popescu Tăriceanu
si Alianta PNL-PD.

Eu personal mi-am pus sperantele in BASESCU si echipa pe care acesta o va forma.

Acest topic a fost editat de Justice: 13 Dec 2004, 08:50 PM


--------------------
Deeds, not words shall speak me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 13 Dec 2004, 09:01 PM
Mesaj #62


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



cel mai mult ma enerveaza entuziasmul aiurit...
hai sa nu ne setam super asteptarile lu peste si sa incercam sa vedem unde suntem si unde vrem sa ajungem...

nu e echipa lui Basescu, suntem noi. noi am ales sa fie Basescu acolo, noi alegem daca il ajutam sa reuseasca sau nu.

tot noi hotarim daca e curat pe strada sau ne bagam picioarele, tot noi hotarim o gramada de alte chestii... cum ar fi sa muncim sau sa chiulim, sa furam sau nu, sa dam spaga sau nu, sa ii lasam pe altii sa o faca sau nu...
sunt o gramada de chestii marunte pe linga noi, pe care daca le-am observa, si daca le-am corecta, nici nu ar mai conta cine e acolo sus...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 13 Dec 2004, 09:13 PM
Mesaj #63


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



@mutulica
Respectul meu pentru cea mai obiectiva analiza a situatiei de fapt a Romaniei. Nu Iliescu, Nastase, sau Basescu sunt de vina pentru nivelul la care suntem. Adevarul este ca nu am fost niciodata ceea ce pretindem prin cartile de istorie ca suntem, poate cu o exceptie, prin anii 1848, acea generatie de aur a romanilor din toate timpurile. In rest, ne place sa ne imbatam cu legende frumoase, si apoi sa ne plangem de mila, sa cautam tapi ispasitori pt soarta noastra. Dar nu ne privim niciodata in oglinda!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rebel
mesaj 13 Dec 2004, 09:20 PM
Mesaj #64


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape în aproape
Forumist Nr.: 2.225



Erm, nici măcar la campionatu' mondial din '94 n-a fost generaţie de aur? Atunci nu mai ştiu ce-nseamnă aur ... biggrin.gif


--------------------
Dragostea, precum un râu, îşi va găsi un nou curs de fiecare dată când va întâlni în cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Justice
mesaj 13 Dec 2004, 09:32 PM
Mesaj #65


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 95
Inscris: 31 August 04
Forumist Nr.: 4.374



Ai dreptate mutulica dar capitanul este cel care sta la timonă si navigheaza vaporul. wink.gif
Daca conducatorii acestei tari "si-au bagat picioarele", am facut si noi ca ei. Ne-au tratat cu indiferenta, i-am tratat cu indiferenta, nu prea am avut ce face, si chiar daca faceam, nu noi suntem cei care luam deciziile in ce priveste bugetul, relatiile cu alte tari etc.
Daca il vom vedea pe Basescu ca se implica destul de mult si va fi, in adevaratul sens al cuvantului, aproape de noi, probabil ca incet-incet lucrurile vor incepe sa se miste si din partea populatiei. Romania are nevoie de un lider care se o conduca pe un drum bun si sigur. Romanii au nevoie de acea impingere de la spate combinata cu optimism si speranta ca va fi mai bine. In momentul cand se va realiza acest lucru, si implicit starea materiala se va imbunati, eu sunt de parere ca moralul romanilor va creste considerabil.

NU vom mai chiuli si vom munci daca vom fi rasplatiti pe masura.

NU vom mai fura, daca vom castiga mai multi bani muncind corect.

NU vom mai da spaga daca vom stii ca problemele noastre vor fi rezolvate in timp scurt si obiectiv.
De asemenea, NU vom mai da spaga daca aceasta nu va fi primita si actul de a da/primi spaga va fi aspru pedepsit.

Acest topic a fost editat de Justice: 13 Dec 2004, 09:37 PM


--------------------
Deeds, not words shall speak me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 13 Dec 2004, 09:55 PM
Mesaj #66


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



QUOTE
tot noi hotarim daca e curat pe strada sau ne bagam picioarele, tot noi hotarim o gramada de alte chestii... cum ar fi sa muncim sau sa chiulim, sa furam sau nu, sa dam spaga sau nu, sa ii lasam pe altii sa o faca sau nu...
sunt o gramada de chestii marunte pe linga noi, pe care daca le-am observa, si daca le-am corecta, nici nu ar mai conta cine e acolo sus...


mutulica, sint 100% de acord cu tine. Nu pot face presedintele sau parlamentul pentru noi cit putem face noi insine.

QUOTE
NU vom mai chiuli si vom munci daca vom fi rasplatiti pe masura.
NU vom mai fura, daca vom castiga mai multi bani muncind corect.
NU vom mai da spaga daca vom stii ca problemele noastre vor fi rezolvate in timp scurt si obiectiv.
De asemenea, NU vom mai da spaga daca aceasta nu va fi primita si actul de a da/primi spaga va fi aspru pedepsit.


Pe de alta parte, Justice, cred ca mentalitatea ta e paguboasa si crede-ma ca am cautat mult un cuvint care sa nu fie jignitor. Cum poti sa vii cu fraze de genul "nu vom fura, daca...", "vom munci, daca...", "nu vom chiuli, daca..."? Asta e mentalitatea care ne-a adus 45 de ani de comunism, 15 ani de post-comunism si inca 4-5 ani si mai bine de... post-post-comunism. Cum poti sa te folosesti de mizeria de-afara ca de o scuza pentru a justifica si a cocolosi mizeria dinauntru? Niciodata problemele tale nu vor fi rezolvate in timp scurt si obiectiv. Niciodata nu vei fi rasplatit pe masura. Asa ca poti sa consideri de pe-acum ca ti s-a acordat un cec in alb pentru a fura, a lua/da spaga si a chiuli pe rupte. Succes in noua ta viatza.


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Justice
mesaj 13 Dec 2004, 10:45 PM
Mesaj #67


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 95
Inscris: 31 August 04
Forumist Nr.: 4.374



Superunknown scopul tau nu este sa fi jignitor fata de mine...cred.
Ai reflectat putin asupra celor scrise ?
Este clar ca nu am fi recurs la furat daca banii ar fi fost de ajuns ! Este clar ca nu am fi luat spaga daca am fi avut bani destui.
Mentalitatea ? Mentalitatea s-a format in urma deciziilor luate de comunisti. Poporul s-a ghidat dupa cum au "dirijat" conducatorii acestei tari. Poporul alege un conducator care sa il conduca.
Nu ma folosesc de nici o scuza, acesta este adevarul, un adevar simplu si usor de inteles de toata lumea !

QUOTE (Superunknown)
Niciodata problemele tale nu vor fi rezolvate in timp scurt si obiectiv. Niciodata nu vei fi rasplatit pe masura.


Ma faci sa rad rofl.gif . Nici macar in cazul Romaniei nu este valabil "niciodata...de alte tari nici nu poate fi vorba.
Continuand pe situatia Romaniei. Sunt multe cazuri care dovedesc contrariul celor afirmate de tine. Vorbesc de cei care activeaza in domeniul IT si care sunt cat de cat rasplatiti pe masura.
Nu mai schimba cursul celor spuse de mine, in sens invers.

QUOTE (Superunknown)
Asa ca poti sa consideri de pe-acum ca ti s-a acordat un cec in alb pentru a fura, a lua/da spaga si a chiuli pe rupte. Succes in noua ta viatza.


Ironia ta este de prost gust si nu isi are locul pe acest topic/forum. Te rog ca data viitoare sa te abtii de la comentarii inutile si sa le adresezi celor care le accepta ! 50.gif




--------------------
Deeds, not words shall speak me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 13 Dec 2004, 11:38 PM
Mesaj #68


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



Justice
QUOTE
Este clar ca nu am fi recurs la furat daca banii ar fi fost de ajuns ! Este clar ca nu am fi luat spaga daca am fi avut bani destui.


laugh.gif Baronilor PSD le ajung banii? Tziganii din Sintesti cu turnuletze la palate au bani destui? Daca da, de ce mai fura? Daca nu, cit le-ar trebui ca sa fie "de ajuns"? Daca e cineva pe-aici care are bani destui sa ridice doua degete.

Serios acum, Justice, asta-i refrenul tuturor coruptzilor prinsi cu mitza-n sac, ma mir sa vad ca il fredonezi si tu.

QUOTE
Ironia ta este de prost gust si nu isi are locul pe acest topic/forum. Te rog ca data viitoare sa te abtii de la comentarii inutile si sa le adresezi celor care le accepta !


Daca ironia mea e de prost gust, n-o pot imbunatatzi decit prin exercitziu asa ca mai suporta-ma pina ma perfectzionez biggrin.gif Reflexul tau de a cenzura opiniile care nu-tzi convin e cel care ar trebui sa te ingrijoreze, nu comentariile mele, oricit de inutile tzi s-ar parea.


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Justice
mesaj 14 Dec 2004, 12:52 AM
Mesaj #69


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 95
Inscris: 31 August 04
Forumist Nr.: 4.374



QUOTE (Superunknown @ 13 Dec 2004, 11:38 PM)
laugh.gif Baronilor PSD le ajung banii? Tziganii din Sintesti cu turnuletze la palate au bani destui? Daca da, de ce mai fura? Daca nu, cit le-ar trebui ca sa fie "de ajuns"? Daca e cineva pe-aici care are bani destui sa ridice doua degete.

Pai vezi ? Asta e mentalitatea care s-a format. Nu mai conteaza cat ai, conteaza sa ai mai mult. What's done is done, acum trebuie sa undone.
Si de ce inca mai fura, si de ce fura atat ? PENTRU CA ESTE FOARTE USOR SI SE POATE !

QUOTE (Superunknown)
Serios acum, Justice, asta-i refrenul tuturor coruptzilor prinsi cu mitza-n sac, ma mir sa vad ca il fredonezi si tu.


rofl.gif
Tare comic mai esti. Acum ma faci si corupt ?rofl.gif
O afirmatie aberanta.
Nu stiu unde vrei sa ajungi, dar ai pornit pe un drum gresit si opus.
In fine, afirmatia ta este total deplasata. Eu mi-am exprimat parerea fata de adevar, adevar pe care eu personal il vad intr-o alta lumina.

QUOTE (Superunknown)
Reflexul tau de a cenzura opiniile care nu-tzi convin e cel care ar trebui sa te ingrijoreze


Din nou, o alta afirmatie aberanta.
Nu am cenzurat nici o opinie. Eu mi-am exprimat ideile, tu m-ai contrazis, eu te-am contrazis...2 pareri diferite, simplu. Iar incerci sa o dai in diverse. Una e sa recunosti ce a zis cineva si sa contrazici sau sa iti exprimi parerea si alta e sa cenzurezi. Foloseste termenul intr-un context adecvat si nu mai scrie baliverne.

Sunt nevoit sa invoc iar regulamentul acestui forum.

QUOTE (Regulament)
Aceasta comunitate se bazeaza pe intelegere si respect reciproc. Asadar, sunt interzise cu desavarsire injuriile, afirmatiile vulgare, rasiste, antisemite sau xenofobe. Este interzisa ironia de prost gust, fara sens si orice mesaj care il poate afecta pe vreunul dintre membrii acestui forum. Punctele de vedere sunt cele care trebuie discutate, nicidecum persoana care isi exprima acel punct de vedere.


E chiar asa de greu sa ramai la stadiul de idee-idee ? Trebuie neaparat sa ajungi la idee-persoana si apoi la persoana-persoana ?

Acest topic a fost editat de Justice: 14 Dec 2004, 01:00 AM


--------------------
Deeds, not words shall speak me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 14 Dec 2004, 07:43 AM
Mesaj #70


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE (Superunknown @ 14 Dec 2004, 12:38 AM)
laugh.gif Baronilor PSD le ajung banii? Tziganii din Sintesti cu turnuletze la palate au bani destui? Daca da, de ce mai fura? Daca nu, cit le-ar trebui ca sa fie "de ajuns"? Daca e cineva pe-aici care are bani destui sa ridice doua degete.

necunoscutule, baronii psd si tiganii nu fac parte din publicul meu tinta. in cazul mentionat de tine ma astept ca autoritatile sa faca ordine.
Sa ma scape si de baronii PSD (chiar daca nu ii baga la zdup, macar sa le taie sursele de venit, ca se duc ei singuri pe pix) si sa ii oblige pe tigani la platit taxe si eventual sa nu le mai plateasca ajutoare sociale orbeste.

eu am bani destui ca sa traiesc decent, imi platesc taxele, si nici nu iau sau dau spaga. daca poti sa crezi ca exista si asa ceva


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 11:38 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman