HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

5 Pagini V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Invitatie La Desteptare, Ce e de facut impotriva fraudei
actionmedia
mesaj 6 Dec 2004, 11:39 AM
Mesaj #71


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (Mirela9 @ 6 Dec 2004, 11:01 AM)
Hai sa fim seriosi!

Parca ziceai ca lucrezi in media. Pai daca lucrezi in media si te pricepi poate vrei sa te uiti si la grafica si designul "Libertatii"

Pai eu ce am zis? Am zis ca Libertatea e antibasescu! Este evident! Am incercat sa fiu un pic ironic cand am zis ca este impartial. Doar afirma ca este impartial si da o tenta de ipartialitate tragand si in ceilalti dar mai cu moderatie.

QUOTE
Ieri dimineata am gasit in posta fotografii de o calitate exceptionala cu prima pagina a Libertatii dintr-un nr. aparut saptamana trecuta si in care Basescu era inconjurat de tepi rosii, dand senzatia de fruct otravit, si titrand ca Romania primeste cadou de la Basescu de 1 decembrie scandal si ucrainizare.


Am vazut si eu astazi acea copie dupa prima pagina din Libertatea. Cine a facut-o (stim noi cine) a incalcat grav legea copyrigtului din Romania. A cerut cineva acordul Libertatii pentru a publica acea prima pagina? Sunt convins ca nu. De fapt patronul Libertatii ar trebui sa dea in judecata pe cei care au facut aceasta copie. Dar cum sa dovedesti cine a facut-o? Vorba lui lwind. Unde e dovada? Asa zicea si Leana in 1989. Ca vrea dovezi.
Dragii mei. Pai de-aia PSD poate sa fure, iar ADA nu. PSD poate sa isi camufleze urmele. PSD controleaza Politia, Parchetul, Justitia. PSD avea deja fabricate "explicatiile", prin urmare dovezile aduse de ADA au fost tocate marunt de masina de propaganda a PSD, iar institutiile statului nu isi fac treaba. De aceea nu vom vedea dovezi oficiale, vom vedea doar pe cele pe care ochii nostrii le vor decoperii singuri.

Stiti cat costa amplasarea unui anunt pe un panou stradal? Cateva sute de Euro sa zicem 200. Daca ne gandim ca in Bucuresti ADA are vreo 200 de astfel de panouri, atunci doar costul de montaj (ca sa nu mai zic chiria), costa 40.000 Euro.
Zilele trecute am vazut pe majoritatea panourilor cu Basescu un afis pe care scria "... dar fara mine!", chiar sub sloganul lui Basescu "Sa traiti bine!". Oare cine l-a lipit? Sunt convins ca PSD pentru ca este o lucratura profesionista, afisul este tiparit.
Ce inseamna asta? Inseamna un prejudiciu adus ADA de cel putin 40.000 Euro. Iata cum fura PSD. Fiti siguri ca tiparirea a 200 de afise nu costa mai mult de 50 Euro. Lipirea lor mai costa inca vreo 100 probabil deci in total 150 Euro cheltuiti de PSD pentru o campanie de 60.000 - 70.000 de euro. Practic PSD isi face campanie electorala pe banii ADA. Rusine! 50.gif

Mai vreti dovezi ca PSD fura? Vor mai veni.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 6 Dec 2004, 12:03 PM
Mesaj #72


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



QUOTE (actionmedia @ 6 Dec 2004, 11:39 AM)
Stiti cat costa amplasarea unui anunt pe un panou stradal? Cateva sute de Euro sa zicem 200. Daca ne gandim ca in Bucuresti ADA are vreo 200 de astfel de panouri, atunci doar costul de montaj (ca sa nu mai zic chiria), costa 40.000 Euro.
Zilele trecute am vazut pe majoritatea panourilor cu Basescu un afis pe care scria "... dar fara mine!", chiar sub sloganul lui Basescu "Sa traiti bine!". Oare cine l-a lipit? Sunt convins ca PSD pentru ca este o lucratura profesionista, afisul este tiparit.
Ce inseamna asta? Inseamna un prejudiciu adus ADA de cel putin 40.000 Euro. Iata cum fura PSD. Fiti siguri ca tiparirea a 200 de afise nu costa mai mult de 50 Euro. Lipirea lor mai costa inca vreo 100 probabil deci in total 150 Euro cheltuiti de PSD pentru o campanie de 60.000 - 70.000 de euro. Practic PSD isi face campanie electorala pe banii ADA. Rusine! 50.gif

Mai vreti dovezi ca PSD fura? Vor mai veni.

OK. Rusine. Dar de afisele pesediste modificate transmise pe internet ce zici ? Alea cu poza lui Nastase si mesaje 'transformate' ? Nu-i cam aceeasi tactica ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 6 Dec 2004, 12:53 PM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (Achernar @ 6 Dec 2004, 12:03 PM)
OK. Rusine. Dar de afisele pesediste modificate transmise pe internet ce zici ? Alea cu poza lui Nastase si mesaje 'transformate' ? Nu-i cam aceeasi tactica ?

Nu e aceeasi tactica.

Nu a stricat nimeni un bun material. Nu a intrat nimeni pe alte site-uri sa modifice acele bannere. Nu i-a adus nimeni un prejudiciu material.

Este ca si cum eu ma apuca sa desenez masina ta pe un caiet si dupa aia sa o fac sa arate ca ultimul jaf. Tu te superi si vii noapte si imi spargi cauciucurile la masina mea, imi zgarii portierele, furi oglinzile si mazglesti cu vopsea parbrizul.

Nu e ste acelasi lucru. Tu mi-ai stricat masina. Eu doar ti-am aratat cum ar arata stricata.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 6 Dec 2004, 12:53 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
lwind
mesaj 6 Dec 2004, 01:06 PM
Mesaj #74


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 163
Inscris: 16 November 04
Forumist Nr.: 4.921



tactica e cam aceeasi ....orice ati zice....si in primul rand cred ca primele au aparut afisele psd modificate.... la o treaba de genul asta trebuie sa raspunzi intr-un fel....daca anume persoane dau dovada de nesimtire nu poti sa stai cu mainile in san..
sau alianta are dreptul sa faca ce vrea si restul sa se sperie si sa taca....?


--------------------
nu te bate cu pigmeii pentru ca intotdeauna te vor lovi sub centura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 6 Dec 2004, 01:09 PM
Mesaj #75


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



@ actionmedia : Corect. Actiunea in sine e condamnabila. Dar e necesara o mica rectificare acolo unde te referi la desenarea masinii pe un caiet : e ca si cum mi-ai fotografia masina, ai prelucra imaginea in asa fel incat sa arate 'ca ultimul jaf', apoi ai insera dedesubt inscriptia 'masina lui Achernar : il reprezinta' si ai distribui imaginea pe toate forumurile pe care activez.

Acest topic a fost editat de Achernar: 6 Dec 2004, 01:09 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 6 Dec 2004, 01:14 PM
Mesaj #76


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (lwind @ 6 Dec 2004, 01:06 PM)
tactica e cam aceeasi ....orice ati zice....si in primul rand cred ca primele au aparut afisele psd modificate.... la o treaba de genul asta trebuie sa raspunzi intr-un fel....daca anume persoane dau dovada de nesimtire nu poti sa stai cu mainile in san..

Aici nu e vorba de afise modificate ci de deteriorarea unui bun material.

Cum spunem mai sus una este sa imi bat joc de masina ta pe hartie si alta este sa pun drujba pe ea.

Daca imi bat joc de ea pe hartie nu e nici o problema, poti sa o folosesti in continuare. S-ar putea sa rada unii de tine dar masina e functionala. O tai cu drujba cred ca va fi nevoie sa cumperi alta. Prin urmare ti-am distrus un bun care sa spunem ca te-a costat 30.000 Euro.

ADA nu a manjit panourile PSD.
ATENTIE. Afisele erau tiparite, se vede aici premeditarea si organizarea. Nu este mana unor "huligani" care au manjit cu spariul. Este treaba organizata.

Cum poti sa afirmi ca distrugerea unor bunuri materiale in valoare de 40.000 euro este acelasi lucru cu reproducerea unor bannere electronice si publicarea lor pe un site privat? Ce l-a costat pe PSD afacerea banerelor electronice? Ziceti!

Edit: Achernar
QUOTE
ai prelucra imaginea in asa fel incat sa arate 'ca ultimul jaf', apoi ai insera dedesubt inscriptia 'masina lui Achernar : il reprezinta' si ai distribui imaginea pe toate forumurile pe care activez.


Achernar, masina ta e functionala, poti sa umbli cu ea. Oricum si tu ai fi putut sa faci la fel cu masina mea. Nu sa ii desumflii rotiel s.a.m.d. Pana la urma e vorba de furt aici. E vorba de furtul a 60.000 euro (costuri de productie-montaj + chirie)

Acest topic a fost editat de actionmedia: 6 Dec 2004, 01:18 PM


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwind
mesaj 6 Dec 2004, 01:23 PM
Mesaj #77


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 163
Inscris: 16 November 04
Forumist Nr.: 4.921



dar si imaginea e la fel de importanta ca si un bun material... daca nu mai importanta....mergand pe exemplul cu masina..daca se intampla sa vada cineva desenul tau...si eu vreau sa-mi vand masina s-ar putea ca omul ala sa nu vrea sa o mai vada chiar daca ea arata bine pentru ca o sa creada in imaginea care i-ai dat-o tu...
si cum amm mai spus daca afisele modificate au aprut primele se justifica raspunsul chiar daca a venit din partea psd


--------------------
nu te bate cu pigmeii pentru ca intotdeauna te vor lovi sub centura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 6 Dec 2004, 01:40 PM
Mesaj #78


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Daca e sa ne legam doar de imagine. Mesaje fabricate are mult mai multe PSD decat Alianta. Dar aici este vorba de prejudiciu material. PUNCT.

Nu poti sa justifici un prejudiciu material cu un fals prejudiciu de imagine.

Hai sa analizam putin problema. Unde au aparut acele bannere. Pe site-uri proBasescu sau antiPSD, deci pe site-uri vizitate in principal de oameni care sunt anti PSD sau il sustin pe Basescu. Hanul este si el un asfel de site. daca nu ti-ai dat seama viziteaza pollul "Sa fie Escu Sa fie Tase" si ai sa vezi acolo ce procentaj are Basescu fata de Nastase sau nehotarati.

In plus ceea ce spui tu ca este un atac la imagine este mai mult un pamflet. Acum ar trebui sa interzicem Academia Catavencu pentru ca atenteaza la imaginea politicianilor?

Pe langa asta toate acele bannere s-au facut pe cheltuiala ADA, nu pe cheltuiala PSD.

Exemplul tau cu masina nu sta in picioare, oricand vei gasi un fraier care nu a vazut desenul sau care nu recunoaste masina sau caruia nu-i pasa.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 6 Dec 2004, 01:53 PM
Mesaj #79


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



QUOTE
Flori, iti inteleg inversunarea, dar totusi nu i-ai raspuns domnului Iwind.


Parerea mea e ca i-am raspuns destul de clar. In Romania s-a furat, se fura si se va fura deci e clar ca si alegerile s-au furat in lupta inversunata pentru a pune mina pe putere. Pe domnul iwind si pe ceilalti nu-i cunosc dar fiecare va intelege ce doreste in functie posibilitatile lui,si de locul pe care il ocupa in societatea romaneasca . Eu una incerc sa ma tin cit mai departe de politica si de multi din aceasta societate care oricum nu m-a inteles, n-am inteles-o si nici n-o sa ma inteleaga asa curind ,pentru ca mintea romanului e f. complicata in raport cu simplitatea, corectitudinea si drumul drept.


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caesar
mesaj 6 Dec 2004, 02:23 PM
Mesaj #80


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 292
Inscris: 10 May 04
Din: Galati
Forumist Nr.: 3.442



Eu zic ca oamenii fura indiferent de culoarea politica, e vb de moralitate si de inconstienta. Daca cineva e atat de fraier sa fure voturi ca sa-si pastreze nu stiu cine scaunul, treaba lui. E imposibil de cuantificat care au fost cei mai neseriosi dintre simpatizantii principalilor jucatori de pe scena politica. Dar sa revin la un caz deosebit: candidatul la parlament verificat si confirmat pe lista de tata Traian Basescu care a votat de mai multe ori. Oare cati au practicat acelasi sistem dar nu au fost prinsi ? Cati oameni de o moralitate indoielnica (de inteligenta nu mai zic) au ajuns in parlament?
Cine e in postura de a arunca cu piatra ? NIMENI, TOTI SUNT LA FEL !


--------------------
Nu dormiti prea mult ca ramaneti in urma cu viata
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwind
mesaj 6 Dec 2004, 02:32 PM
Mesaj #81


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 163
Inscris: 16 November 04
Forumist Nr.: 4.921



iar revenim la furatul voturilor... de cand e asa clar...unde sunt dovezile....nu vreau doar vorbe


--------------------
nu te bate cu pigmeii pentru ca intotdeauna te vor lovi sub centura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Dec 2004, 02:41 PM
Mesaj #82


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (caesar @ 6 Dec 2004, 02:23 PM)
Dar sa revin la un caz deosebit: candidatul la parlament verificat si confirmat pe lista de tata Traian Basescu care a votat de mai multe ori.

Nu-mi place, dar ma obligi sa repet ce am mai spus: individul a fost dat afara din PD si a fost scos de pe liste, nu va ajunge in parlament. Basescu a cerut in mod public parchetului sa se ocupe de el (asta inseamna ca l-a "executat" cu mana lui). Nastase a luat vreo masura similara in privinta pesedistilor care au votat de mai multe ori?
De ce nu ia parchetul la puricat listele suplimentare pentru a-i trimite in judecata pe cei care au votat de mai multe ori? Probabil pentru ca PSD-ul ar trebui sa-si tina sedintele de partid la Jilava...

lwind:
QUOTE
unde sunt dovezile

In listele suplimentare... De exemplu aici

Acest topic a fost editat de abis: 6 Dec 2004, 02:43 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwind
mesaj 6 Dec 2004, 03:10 PM
Mesaj #83


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 163
Inscris: 16 November 04
Forumist Nr.: 4.921



pai daca exista listele suplimentare care dovedesc atunci nea base sa-i arate pe acei pesedisti care au votat de mai multe ori...ce el nu poate sa o faca ... trebuie sa o faca psd-u


--------------------
nu te bate cu pigmeii pentru ca intotdeauna te vor lovi sub centura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Dec 2004, 03:25 PM
Mesaj #84


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Asta nu o poate face decat procuratura.
Daca eu spun ca te-am vazut ca mi-ai furat masina, nu trebuie sa aduc mai multe dovezi, este suficient sa fac doar plangere - trebuie ca procuratura sa caute dovezile, eu nu sunt organ de ancheta. Asa este si cu voturile furate: Alianta a sesizat ca exista oameni care au votat de mai multe ori. Din acest moment nu are ce face mai mult, dpdv legal. De acum trebuie ca organele statului sa-si faca datoria.
Numai ca nu prea si-o fac...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caesar
mesaj 6 Dec 2004, 03:38 PM
Mesaj #85


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 292
Inscris: 10 May 04
Din: Galati
Forumist Nr.: 3.442



Repet nimeni nu a facut mai mare tam-tam decat PD-ul cu intorsul listelor de candidati la judete, ca Basescu verifica pe fiecare in parte. Cum sunt membrii pd din acel judet care l-au votat ? Cum e Basescu care i-a dat girul sau. Cum e delegatia care la verificat si la lasat pe liste ? Acest om daca nu era plangerea psd-istilor ajungea in parlament din partea PD. Cate astfel de greseli exista dar nu sunt demascate ?


--------------------
Nu dormiti prea mult ca ramaneti in urma cu viata
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Dec 2004, 03:49 PM
Mesaj #86


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Cezar,
Acel om nu a dat probabil pana acum alte prilejuri de a fi contestat. Nu poate nimeni garanta ca toti alesii Aliantei se vor comporta pe viitor exemplar. Cine poate citi viitorul? Cum putea Basescu sau altcineva sa prevada ca pe asta il apuca nebunia si incepe sa voteze in fiecare sat?
Tu omiti esentialul: cand a fost prins cu ceva necurat, a fost sanctionat fara ezitare. Asa vor pati toti cei care incalca regulile. Acum arata-mi tu macar un singur pesedist sanctionat de Nastase sau de forurile de conducere ale PSD pentru acelasi motiv.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwind
mesaj 6 Dec 2004, 03:54 PM
Mesaj #87


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 163
Inscris: 16 November 04
Forumist Nr.: 4.921



pai a fost vreo plangere din partea aliantei asupra vreunui pesedist care sa fie sanctionat....?de ce nea base si stafful lui nu-i arata pe aia care ar trebui sanctionati?


--------------------
nu te bate cu pigmeii pentru ca intotdeauna te vor lovi sub centura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Dec 2004, 04:35 PM
Mesaj #88


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Sunt o gramada de exemple de pesedisti implicati in ilegalitati, daca vrei iti spun cateva:

-reprezentantul PSD in sectia de votare 243 din localitatea Romita, Salaj, insota in cabina un alegatorii
-in Pantelimon, la Sectia 150, o persona care, în primul moment, nu a putut sa voteze pentru ca avea buletinul expirat, a fost adusa inapoi de catre primar (e de la PSD) care, pe un ton violent, a insistat ca persoana respectiva sa voteze
-in localitatea Potesti (judetul Valcea), la Sectia 264, primarul (PSD) stationeaza mai mult decat necesar in sectia de votare, facand ordine si indicand persoana care sa intre in calitate de insotitor alaturi de cetateanul votant
-in localitateaSmardan (jud. Galati), Sectia 354, candidatul PSD pentru Senat, Chebac Eugen, a incercat sa intimideze observatorul ProDemocratia
-in localitatea Berzunti (Bacau), Sectia 233, observatorul ProDemocratia am fost agresat verbal si fizic de un reprezentant al PSD+PUR
-in Pantelimon (Ilfov), la Sectia 145, primarul PSD l-a amenintat pe observator ca il bate daca mai sesizeaza neregularitati
-in localitatea Moara Vlasei (Ilfov), la Sectia 138, primarul PSD si viceprimarii au fost prezenti in sectia de votare (fara a avea acest drept) si au amenintat observatorul ProDemocratia la sesizarea acestuia ca reprezentantul PSD introduce un numar mare de buletine in urna
- in Peris (Ilfov), la Sectia 155, reprezentantul PSD din biroul electoral deschide buletinele de vot si indica cetateanilor sa voteze sigla PSD
-in Voluntari (Ilfov) unul dintre microbuzele care transporta votanti (cu numarul de inmatriculare B74TDV apartine Consiliului Local Voluntari - Primar PSD Pandele)
-in Frasinet (Teleorman), la Sectia 181, alegatorii sunt adusi la vot cu masinile de catre consilierii locali PSD
-primarul PSD din Sacu (Caras-Severin) a votat pe trei liste

Da-mi si tu o lista cu pesedisti sanctionati, daca esti in stare.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwind
mesaj 7 Dec 2004, 12:50 PM
Mesaj #89


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 163
Inscris: 16 November 04
Forumist Nr.: 4.921



daca astea sunt reale atunci intr-adevar ar trebui sanctionati.....de unde ai informatiile de mai sus?


--------------------
nu te bate cu pigmeii pentru ca intotdeauna te vor lovi sub centura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Dec 2004, 12:56 PM
Mesaj #90


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Iti garantez ca sunt reale. Sursa informatiilor este ProDemocratia. Astept sa-mi spui cum au fost sanctionati respectivii.
Te asigur ca lista ilegalitatilor este mult mai mare, eu m-am rezumat la a prezenta doar cateva exemple.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwind
mesaj 7 Dec 2004, 01:52 PM
Mesaj #91


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 163
Inscris: 16 November 04
Forumist Nr.: 4.921



exemplele tale sunt cel putin dubioase...astea le puteam spune si eu din imaginatie....vreau un link....ceva ...unde s-au publicat acestea .... de ce nu s-au publicat in presa...
iar prodemocratia nu este un exemplu de imprtialitate....daca iti mai aduci tu aminte de o anume pipidi care a fost numita redactor la tvr in guvernarea cdr...o sa o gasesti la prodemocratia acum
pe atunci doamna pipidi era intr-o alta organizatie non-guvernamentala numita alianta civica care apoi a devenit partid
ma indoiesc de impartialitatea acestei organizatii


--------------------
nu te bate cu pigmeii pentru ca intotdeauna te vor lovi sub centura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Dec 2004, 02:21 PM
Mesaj #92


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (lwind @ 7 Dec 2004, 01:52 PM)
exemplele tale sunt cel putin dubioase

Ce anume este dubios in exemplele pe care le-am dat?
QUOTE
vreau un link....ceva ...unde s-au publicat acestea .... de ce nu s-au publicat in presa...

http://www.apd.ro/

Unele dintre exemplele astea dubioase au aparut in presa (in Evenimentul Zilei si Romania Libera, de pilda). Doar nu era sa apara in ziarele cumparate de PSD (ca Libertatea sau Adevarul). In plus toate aceste observatii s-au concretizat in sesizari inaintate Biroului Electoral Central.
QUOTE
o anume pipidi care a fost numita redactor la tvr in guvernarea cdr...o sa o gasesti la prodemocratia acum

Asa nu putem discuta... Eu iti aduc argumente, tu vii cu minciuni... Te rog sa nu mai faci afirmatii mincinoase, pentru ca intamplator discuti cu oameni destul de bine informati. Daca nu esti sigur de ceva, intai verifica...
Alina Mungiu Pippidi nu este la ProDemocratia, si din cate stiu eu nici nu a fost vreodata. O gasesti la Societatea Academica Romana.
QUOTE
ma indoiesc de impartialitatea acestei organizatii

Sugerezi cumva ca rapoartele respectivei organizatii contin neadevaruri?

Acest topic a fost editat de abis: 7 Dec 2004, 02:22 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwind
mesaj 7 Dec 2004, 02:28 PM
Mesaj #93


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 163
Inscris: 16 November 04
Forumist Nr.: 4.921



se pare ca nu esti bine informat asupra doamnei numite mai sus....mai intereseaza-te


--------------------
nu te bate cu pigmeii pentru ca intotdeauna te vor lovi sub centura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Dec 2004, 02:34 PM
Mesaj #94


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



lwind,
Imi pare rau sa o spun, dar acest sfidator "mai intereseaza-te" imi demonstreaza ca perseverezi in minciuna, desi esti pus in fata evidentei...
Demonstreaza-mi ca Alina Mungiu Pippidi face parte din ProDemocratia sau accepta faptul ca esti un mincinos!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Dec 2004, 03:09 PM
Mesaj #95


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



El trebuie sa-si justifice afirmatiile, ca el a bagat-o pe madam Pippidi in ProDemocratia, nu eu... Asa ca pana nu-si justifica afirmatiile pot considera ca in mod intentionat face afirmatii neconforme cu adevarul, in scopul de a-si insela partenerii de discutii si cititorii acestui forum? rolleyes.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Dec 2004, 03:20 PM
Mesaj #96


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



@Abis,
Adrenalina ridicata nu face bine la sanatate ! biggrin.gif Nu te mai omori. Nu vezi ca in capul omului e un fel de varza... Balmajeste organizatia lui Pippiddi cu Pro-democratia lui Parvulescu.... Nu si-a insusit cum trebuie lectiile predate de "micul Titulescu" . Care ca doctor in drept penal ( luat cu Bombonel 6.gif ) cred ca le-a spus totusi corect ca ambele organizatii si alte cateva au format grupul ala de cercetare a "dalmatienilor" care au candidat pentru parlament. N-am dat numele organizatiilor si al grupului pentru ca trebuie sa puna mina si sa caute care sunt acestea...


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwind
mesaj 7 Dec 2004, 03:22 PM
Mesaj #97


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 163
Inscris: 16 November 04
Forumist Nr.: 4.921



cum am mai spus...desi nu este membru al apd...doamna pipidi...a colaborat cu ei de mai multe ori ...deci are laegatura cu ei....si o sa ma repet desi s-ar putea sa fiu acuzat ca am mai spus asta pe undeva...daca nu vrei sa recunosti ramane fiecare la parerea lui shi mai vedem


--------------------
nu te bate cu pigmeii pentru ca intotdeauna te vor lovi sub centura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwind
mesaj 7 Dec 2004, 03:26 PM
Mesaj #98


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 163
Inscris: 16 November 04
Forumist Nr.: 4.921



Pentru a duce la bun sfarsit campania de "curatire" a viitorilor candidati, si-au unit fortele in acest program Agentia de Monitorizare a Presei, Alianta Civica, APADOR - CH, Asociatia Pro-Democratia, Asociatia Studentilor in Stiinte Politice, Centrul pentru Jurnalism Independent, Freedom House Romania, Societatea Academica Romana, Fundatia pentru o Societate Deschisa si Transparency International.......
asta e pt March


--------------------
nu te bate cu pigmeii pentru ca intotdeauna te vor lovi sub centura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Dec 2004, 03:33 PM
Mesaj #99


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (lwind @ 7 Dec 2004, 03:22 PM)
cum am mai spus...desi nu este membru al apd...doamna pipidi...a colaborat cu ei de mai multe ori

Nu, lwind, tu nu ai spus asa ceva. Tu ai spus ca
QUOTE
o gasesti la prodemocratia acum

Cine v-a facut instructajul inainte de a va trimite sa combateti pe forum nu prea stia meserie. Sa-i zici asta din partea mea.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwind
mesaj 7 Dec 2004, 03:44 PM
Mesaj #100


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 163
Inscris: 16 November 04
Forumist Nr.: 4.921



instructajul mi l-am facut eu... daca am gresit in exprimare atunci im cer scuze


--------------------
nu te bate cu pigmeii pentru ca intotdeauna te vor lovi sub centura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Dec 2004, 03:49 PM
Mesaj #101


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



In exprimare Caesar greseste mai mult decat tine. Tu ai gresit in primul rand in continut.
Sa depasim momentul si sa revenim la subiect, care este "invitatie la desteptare". Cea mai buna cale pentru "desteptare" este un vot pentru Basescu (sau impotriva lui Nastase, la alegere) pe 12 decembrie! spoton.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwind
mesaj 7 Dec 2004, 03:52 PM
Mesaj #102


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 163
Inscris: 16 November 04
Forumist Nr.: 4.921



si eu trebuie sa spun ca actuala guvernarea a fost cea mai buna de dupa 89 si ca ar trebuia lasata in continuare ca sa aiba timp sa termine ce a inceput


--------------------
nu te bate cu pigmeii pentru ca intotdeauna te vor lovi sub centura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Dec 2004, 03:57 PM
Mesaj #103


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (lwind @ 7 Dec 2004, 04:26 PM)
Pentru a duce la bun sfarsit campania de "curatire" a viitorilor candidati, si-au unit fortele in acest program Agentia de Monitorizare a Presei, Alianta Civica, APADOR - CH, Asociatia Pro-Democratia, Asociatia Studentilor in Stiinte Politice, Centrul pentru Jurnalism Independent, Freedom House Romania, Societatea Academica Romana, Fundatia pentru o Societate Deschisa si Transparency International.......
asta e pt March

Ei, bravos... Dupa multe sfortari si atentionari te-ai limpezit in privinta lui Pippiddi si a Pro-Democratiei tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwind
mesaj 7 Dec 2004, 04:34 PM
Mesaj #104


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 163
Inscris: 16 November 04
Forumist Nr.: 4.921



astea erau lucruri pe care le stiam dar legatura pipidi si prodemocratia ramane...


--------------------
nu te bate cu pigmeii pentru ca intotdeauna te vor lovi sub centura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Dec 2004, 05:13 PM
Mesaj #105


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Care o fi legatura aia, eu nu pricep... Cum o fi reusit Alina Mungiu sa-i faca pe observatorii din judetele Ilfov sau Teleorman sa faca sesizari pline de minciuni la BEC?

Acest topic a fost editat de abis: 8 Dec 2004, 08:48 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pagini V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 03:29 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman