HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Rezultatele Alegerilor Din 28 Nov. 2004
Antont
mesaj 29 Nov 2004, 11:02 AM
Mesaj #36


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



"Si daca ramuri bat in geam,
Si il votezi pe Bombo...."
Stiti continuarea?
Asta e, poporul asta isi merita soarta. Incepe sa-mi para rau ca nu m-am nascut cu 50 de km mai spre vest ohyeah.gif . Pt ca majoritatea in tara asta e compusa din tembeli si lenesi, o sa fim condusi(se pare) inca 4 ani de o gasca de banditi venali si scirbosi(PSD) si de o banda de maimute ariviste(PUR). Nice job suckers spoton.gif !
PS1:
Pacat de tara asta frumoasa ca e locuita.
PS2:
Adresa utila:
Embassy of the Republic of Congo in Romania
Chancery: 703 122 ; 14 , Pache Protopopescu Blvd, District 2,
Bucharest
Phone/Fax: +40-21- 315.33.71
Working hours: Monday-Friday 10.00-16.00
Charge d'Affaires a.i.: Mr.Georges AMBARA mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lordhunter
mesaj 29 Nov 2004, 11:14 AM
Mesaj #37


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 29
Inscris: 27 October 04
Forumist Nr.: 4.762



In Romania este o dictatura a prostimii. Asta e, si noi degeaba ne luptam impotriva ei, suntem prea putini. Degeaba contribuim noi la 90% din PIB, daca sufragiul e universal.

http://www.nasparau.com/dictator.html


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 29 Nov 2004, 11:17 AM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Fraier este cine nu merge la vot in turul 2. Trebuie votat Presedintele. Pentru ca in situatie actuala, cand nici un partid sau alianta nu are majoritate absoluta (50%+1) nu poate face guvernul singur. Deci PSD nu poate sa faca guvernul decat daca iese Nastase. Daca iese Basescu, guvernul il va face Alianta, iar PSD va trebui sa il accepte daca vrea sa intram in UE.
Deci pe 12 Decembrei tre sa mergem iar la vot si sa votam cu Basescu. Daca iese Basescu Presedinte, degeaba are PSD 40%. Alianta o sa faca guvernul.

Deci inca mai votam DA in turul 2. spoton.gif


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 29 Nov 2004, 11:17 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
gio19ro
mesaj 29 Nov 2004, 11:49 AM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Si turul II este foarte important dar PSD si PRM au impreuna 53% in Parlament. Asta dupa redistribuirea voturilor formatiunilor ce n-au trecut pragul electoral.

Sansa noastra e sa iasa Basescu in turul II, sa-l numeasca pe Tariceanu premier iar in caz ca si PRM-ul voteaza contra guvernului propus, invalidand mandatul de premier, sa avem alegeri anticipate la anul.
O alta sansa e ca PRM-ul sa nu voteze contra si sa se multumeasca cu ce are.
Daca PSD-ul si PRM-ul se aliaza, vom avea alegeri anticipate. Asta in caz ca nu o sa iasa Nastase, cum sper sa se si intample.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 29 Nov 2004, 11:58 AM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



Voi ati vazut rezultatele numaratorii partiale de azi dimineata ? Alianta s-a apropiat la un procent de PSD spoton.gif

Acest topic a fost editat de Inorog: 29 Nov 2004, 12:02 PM


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 29 Nov 2004, 12:00 PM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (gio19ro @ 29 Nov 2004, 11:49 AM)
Si turul II este foarte important dar PSD si PRM au impreuna 53% in Parlament. Asta dupa redistribuirea voturilor formatiunilor ce n-au trecut pragul electoral.

PSD nu se va alia cu PRM cel putin nu pe fata deci oficial nu ar avea majoritate. Si motivul este unul singur, daca se aliaza in mod oficial cu PRM nu mai pupam UE.

Daca iese Basescu eu vad urmatoare situatie. Guvern minoritar D.A. sustinut de UDMR si celelalte minoritati si o sustinere tacita din partea PSD pana trec negocierile cu UE. Alianta nu va putea trece de parlament proiectele majore gen cota unica de impozitare. Dar alte proiecte vor fi sustinute de Parlament. Sa nu uitam ca si PSD a avut guvern minoritar in 2000-2004 dar a fost sustinut tacit de celelalte formatiuni PROvest.
PRM inca nu a reusit sa convinga vestul ca poate fi altfel deci orice alainta cu PRM este exclusa.

Edit
Inorog:
QUOTE
Voi ati vazut rezultatele numaratorii partiale de azi dimineata. Alianta s-a apropiat la un procent de PSD


Si cred ca va mai creste cu un procent sau 2 dupa ce vor fi centralizate si voturile din diaspora.
Parca facutse un ziar socoteala ca este nevoie de vreo 150.000 de voturi pentru un procent. Stie cineva cate voturi vin din Diaspora? unsure.gif

Acest topic a fost editat de actionmedia: 29 Nov 2004, 12:02 PM


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 29 Nov 2004, 12:01 PM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Cred ca psdisti intra in panica si o sa incerce sa mai masluiasca ceva ca sa se distanteze din nou. Sper sa nu le reuseasca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 29 Nov 2004, 12:05 PM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (actionmedia @ 29 Nov 2004, 12:00 PM)
Sa nu uitam ca si PSD a avut guvern minoritar in 2000-2004 dar a fost sustinut tacit de celelalte formatiuni PROvest.

Aiurea. A fost sustinut de parlamentarii ce nu doreau sa-si piarda fotoliile, indiferent de partid. Nu aveau siguranta ca o sa se regaseasca din nou pe liste. PSD-ul poate insa oferi aceasta certitudine parlamentarilor sai la acest moment. Peste doi ani insa nu se stie ce tensiuni se vor mai ivi in PSD.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 29 Nov 2004, 12:07 PM
Mesaj #44


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE (Ghost)
Asta e, poporul asta isi merita soarta. Incepe sa-mi para rau ca nu m-am nascut cu 50 de km mai spre vest  . Pt ca majoritatea in tara asta e compusa din tembeli si lenesi, o sa fim condusi(se pare) inca 4 ani de o gasca de banditi venali si scirbosi(PSD) si de o banda de maimute ariviste(PUR). Nice job suckers

Adica toti cei ce au alta parere decat tine sunt niste imbecili? Ce sa zic, dragut mod de gandire! Ce zici, ne luam si la bataie din cauza ca eu nu am votat DA-ul?
Fratilor, daca vrem cu adevarat sa ne civilizam, in primul rand trebuie sa ne respectam unii pe ceilalti, nu sa ne bestelim reciproc!


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 29 Nov 2004, 12:15 PM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Pana acum s-au numarat mai mult voturile din zonele urbane. Cred ca dupa ce se vor numara si voturile taranilor , psd se va distanta din nou.

Din diaspora nu pot sa vina mai mult de 1% din voturi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 29 Nov 2004, 12:24 PM
Mesaj #46


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



@Zorro
Banuiesc ca te referi la parerile mele referitoare la alegeri, asa ca:
QUOTE
Adica toti cei ce au alta parere decat tine sunt niste imbecili?

Nu, nu toti. Restu' sint hoti. PSD are doua categorii de votanti. Ruralii batuti in cap + alte categorii de timpiti urbani, pe care nu-i duce bibilica la altceva, si banditii sau aspirantii la titlul de bandit, al caror ideal in viata e sa fure pt a ajunge ca Bombo sau baronii locali.
QUOTE
Ce zici, ne luam si la bataie din cauza ca eu nu am votat DA-ul?

Imi dau cu parerea ca ai votat pesedeii, ca propunerea ta tine de arsenalul lor de campanie rofl.gif ...Apropos, i-ai votat o data sau de mai multe ori? rofl.gif
QUOTE
Fratilor, daca vrem cu adevarat sa ne civilizam, in primul rand trebuie sa ne respectam unii pe ceilalti, nu sa ne bestelim reciproc!

Mda, asa cum pesedeii respecta poporul asta spoton.gif . Ca sa nu fiu ipocrit, de fapt sint de acord ca majoritatea poporenilor(gloata), nu merita mai mult, si-au facut-o cu mina lor in fond si la urma urmei.

Acest topic a fost editat de Ghost: 29 Nov 2004, 12:26 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 29 Nov 2004, 12:42 PM
Mesaj #47


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Conform ultimelor stiri de la BEC, luate de la http://www.revistapresei.ro (Rezultate partiale (luni, ora 09.00 am) ), diferentele se reduc

QUOTE

In urma validarii de catre BEC a buletinelor transmise de catre peste 35% din sectiile de votare, situatia principalilor competitori electorali arata astfel:

Alegeri prezidentiale:
Adrian Nastase: 38,07%
Traian Basescu:35,46%

Alegeri parlamentare:
Senat:
PSD+PUR: 34,44%
Alianta D.A. (PNL+PD):33,21%
PRM: 13,11%
UDMR: 8,16%

Camera Deputatilor:
PSD+PUR:34,12%
Alianta D.A. (PNL+PD):32,90%
PRM:12,50%
UDMR:8,20 %


Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 12:43 PM


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 29 Nov 2004, 01:00 PM
Mesaj #48


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Cred ca s-au dat si cele de la ora 11, dar nu am timp acum sa le caut. Ideea este ca, pentru turul doi, vor conta mult aliantele ce se vor face.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 29 Nov 2004, 01:05 PM
Mesaj #49


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



QUOTE (Ghost @ 29 Nov 2004, 12:24 PM)
QUOTE
Adica toti cei ce au alta parere decat tine sunt niste imbecili?

Nu, nu toti. Restu' sint hoti. PSD are doua categorii de votanti. Ruralii batuti in cap + alte categorii de timpiti urbani, pe care nu-i duce bibilica la altceva, si banditii sau aspirantii la titlul de bandit, al caror ideal in viata e sa fure pt a ajunge ca Bombo sau baronii locali.

Un membru al familiei mele a votat cu pesedeul. De ce ? Pentru ca asa a dorit. Doresc sa-i multumesc in mod public lui Ghost pentru aceste calificative. Si sa-l asigur ca stima si respectul meu pentru membrii si sustinatorii Aliantei au atins cele mai inalte culmi in ultimele zile. Nu ma indoiesc de faptul ca o formatiune politica avand astfel de sustinatori e profund preocupata de soarta celor pe care doreste sa-i conduca in urmatorii ani.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 29 Nov 2004, 01:09 PM
Mesaj #50


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



N-ai decit. Fariseismul pesedeilor (implicit al sustinatorilor) atinge cele mai inalte culmi. Dupa cit au furat si cum au fraudat alegerile mai bine ar tine guritza inchisa. Stima si respectul meu fata de PSD & company sint reciproce mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 29 Nov 2004, 01:16 PM
Mesaj #51


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Stie cineva cati romani cu drept de vot exista?
Eu am facut o estimare simpla:
Am presupus ca sunt 16.000.000.
Din acestia au votat aproximativ 60% asta inseamna 9.600.000 oameni
Prin urmare 1% inseamna 96.000 oameni
Cati romani or fi votat in afara granitelor?


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 29 Nov 2004, 01:17 PM
Mesaj #52


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Din cite am auzit cica sint 18 milioane cu drept de vot.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 29 Nov 2004, 01:26 PM
Mesaj #53


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (calfa @ 29 Nov 2004, 12:42 PM)
Conform ultimelor stiri de la BEC, luate de la http://www.revistapresei.ro (Rezultate partiale (luni, ora 09.00 am) ), diferentele se reduc

QUOTE

In urma validarii de catre BEC a buletinelor transmise de catre peste 35% din sectiile de votare, situatia principalilor competitori electorali arata astfel:

Alegeri prezidentiale:
Adrian Nastase: 38,07%
Traian Basescu:35,46%

Alegeri parlamentare:
Senat:
PSD+PUR: 34,44%
Alianta D.A. (PNL+PD):33,21%
PRM: 13,11%
UDMR: 8,16%

Camera Deputatilor:
PSD+PUR:34,12%
Alianta D.A. (PNL+PD):32,90%
PRM:12,50%
UDMR:8,20 %

Rezultatele astea cred ca-s preponderent din Transilvania - ca UDMR-ul are un procentaj cam prea mare ... unsure.gif

P.S. : Si de la mine din familie cineva a votat cu PSD-ul ... asa ca si eu multumesc pentru epitete !! blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 29 Nov 2004, 01:26 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (Ghost @ 29 Nov 2004, 01:17 PM)
Din cite am auzit cica sint 18 milioane cu drept de vot.

OK, refacem calculele si ne da 108.000 persoane pentru 1%
Oare au votat mai mult de 60%? dintre persoanele cu drept de vot?


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 29 Nov 2004, 01:30 PM
Mesaj #55


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



Ghost : "N-ai decit. Fariseismul pesedeilor (implicit al sustinatorilor) atinge cele mai inalte culmi. Dupa cit au furat si cum au fraudat alegerile mai bine ar tine guritza inchisa. Stima si respectul meu fata de PSD & company sint reciproce. "

E problema ta, dar asta nu-ti da dreptul sa jignesti pe nimeni. Indiferent de optiunea politica a respectivului.
Referitor la chestia fariseismul ... sa inteleg ca cei care au votat cu pesedeul vor fi persecutati daca Alianta va prelua puterea ? Din ceea ce sustii, se pare ca ai agrea o astfel de posibilitate. Ceea ce dovedeste faptul ca n-ai inteles absolut nimic din democratie. Si ca de fapt nici nu te intereseaza democratia.

Acest topic a fost editat de Achernar: 29 Nov 2004, 01:33 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 29 Nov 2004, 01:36 PM
Mesaj #56


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



QUOTE (MIA @ 29 Nov 2004, 02:26 PM)
P.S. : Si de la mine din familie cineva a votat cu PSD-ul ... asa ca si eu multumesc pentru epitete !!  blink.gif

Banuiesc ca nu se refera la vreun mesaj de al meu, acest p.s.

Nu cred ca poate fi invinuit vreun alegator pentru optiunea lui, oricare ar fi fost aceea.

Daca e ceva de incriminat la alegeri ...

... ar fi "o parte a presei", in special televiziunile cu acoperire nationala (care nu au lasat sa treaca spre electorat multe informatii ... interesante)
... ar mai fi genul de "dezbateri" (apropo, ar trebui redefinit termenul in DEX, dupa campania asta electorala laugh.gif ) impuse de BEC si CNA
... si ar mai fi multe, legate de clasa politica actuala sad.gif


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 29 Nov 2004, 01:37 PM
Mesaj #57


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



@Achernar:
Domle, ce nu ti-e clar?! Uita-te la statistici! Vezi ce fel de votanti are psd-ul! Ai auzit ca exceptia confirma regula[ca sa nu te mai ataci personal(valabil si pt altii in situatia respectiva)]?
Si nu-mi mai rastalmaci vorbele, referitor la chestiunea cu fariseismul. Daca nu pricepi ceva, cere niste explicatii si ti se vor da.
Va miorlaiti ca niste femei de servici! Dupa cum a batjocorit psd-ul tara asta va mai considerati si persecutati (asta apropo de fariseism).

@Calfa:
La mine se referea domnul respectiv. Asta e, sa-i fie de bine in cazu asta...

Acest topic a fost editat de Ghost: 29 Nov 2004, 01:44 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 29 Nov 2004, 01:43 PM
Mesaj #58


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



QUOTE
Adrian Năstase īl devansează pe Traian Băsescu, īn cursa pentru Cotroceni, cu aproximativ 2,5%, iar diferenţa īntre Uniunea PSD+PUR şi Alianţa PNL-PD, pentru parlamentare, este puţin peste un procent, potrivit rezulatelor parţiale la nivelul ţării date publicităţii, luni dimineaţă, de BEC.
Diferenţe mici īntre Năstase şi Băsescu, PSD+PUR şi PNL-PD.
Potrivit rezultatelor furnizate de BEC īn urma centralizării datelor din 35,65% din totalul secţiilor de votare (6.262 secţii din totalul de 17.564) candidatul Uniunii PSD+PUR la Preşedinţie, Adrian Năstase, are 38,07% din voturi, īn timp ce Traian Băsescu, propus pentru fotoliul prezidenţial de Alianţa PNL-PD, a acumulat 35,46% din opţiunile de vot.
Pentru Camera Deputaţilor, Uniunea PSD+PUR a adunat pīnă īn acest moment 34,12%, īn timp ce pentru Alianţa PNL-PD au optat 32,90% dintre alegători.
Pentru Senat, Uniunea a acumulat 34,44%, iar Alianţa 33,21% din opţiunile electoratului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 29 Nov 2004, 01:53 PM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Rezultate ora 12 ( http://www.bec2004.ro/documente/part12.pdf ):
49.23% din sectii

Presedinte:
Nastase: 38.90%
Basescu: 34.82%
CVT: 11.99%

Senat:
PSD: 35.17%
DA: 32.59%

Camera Dep:
PSD: 34.80%
DA: 32.30%


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 29 Nov 2004, 01:55 PM
Mesaj #60


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



Si nu poti sa te abtii ? Sau iti inchipui ca cei ce au votat cu pesedeul vor deveni brusc mai 'luminati' daca sunt caracterizati cu ajutorul unor epitete injurioase ? Ori, cine stie, poate optezi pentru varianta de convingere 'cine nu-i cu noi e impotriva nostra' ...
Mda ... deci aia de-au introdus 'gresit' votul in urma nu vor avea dreptul sa se considere persecutati in cazul in care vor fi luate masuri impotriva lor ... Ok. E bine de stiut.
Interesant este faptul ca, deoarece e dificil sa fie identificat fiecare 'pesedist', probabil ca masurile punitive vor fi adoptate impotriva unor intregi grupuri de 'suspecti'. Ceea ce suna al naibii de 'vadimist' ... pardon, democratic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 29 Nov 2004, 01:59 PM
Mesaj #61


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Nu vreti voi sa terminati cu disputa asta inutila? E dreptul fiecaruia sa voteze cu cine vrea, la fel cum fiecare are dreptul la o parere proprie despre 'ceilalti'. Punct! Iar afirmatiile lui Ghost au fost facute la modul general, asa ca nu va mai simtiti lezati. Oricum, fiecare a facut o alegere pentru care nu are decat sa isi asume responsabilitatea urmarilor. De orice natura. In rest, gratulati-va pe PM. spoton.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 29 Nov 2004, 02:26 PM
Mesaj #62


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (Ghost @ 29 Nov 2004, 01:17 PM)
Din cite am auzit cica sint 18 milioane cu drept de vot.

18 milioane, cu morti cu tot. Adica aia care au murit in ultimii ani dar n-au fost scosi de pe liste.
De ce? Stie cineva de ce n-au fost scosi de pe liste?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 29 Nov 2004, 02:27 PM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE (nefertiti)
Iar afirmatiile lui Ghost au fost facute la modul general, asa ca nu va mai simtiti lezati.

Ti se pare logic ce-ai zis? blink.gif


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 29 Nov 2004, 02:43 PM
Mesaj #64


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Haide, mai, ca nu a facut omul nominalizari, ca la Oscar, ce naiba? Si nu inteleg de ce se simt atinsi cei care au votat cu PSD! E alegerea lor si basta, isi asuma si efectele gestului lor, nu? Inclusiv acela de a fi blamati de altii.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 29 Nov 2004, 02:56 PM
Mesaj #65


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



"PSD are doua categorii de votanti. Ruralii batuti in cap + alte categorii de timpiti urbani, pe care nu-i duce bibilica la altceva, si banditii sau aspirantii la titlul de bandit, al caror ideal in viata e sa fure pt a ajunge ca Bombo sau baronii locali."

1. se mentioneaza clar : 'pesede are doua categorii de votanti'
2. sorry. Asta nu e 'blamare'. Asta e pur si simplu o afirmatie injurioasa. Iar tu, probabil, n-ai ezita sa-i dai replica unuia care ar face o astfel de afirmatie despre actiunile savarsite de unul din membrii familiei tale. Indiferent daca in sinea ta esti sau nu de acord cu cel ce a facut afirmatia.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 29 Nov 2004, 03:08 PM
Mesaj #66


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



QUOTE (Ghost @ 29 Nov 2004, 02:37 PM)
@Calfa:
La mine se referea domnul respectiv. Asta e, sa-i fie de bine in cazu asta...

Multumesc pentru lamuriri. Cat despre votanti, o mica parte dintre ei sunt direct interesati de ... continuitate ... iar restul sunt in mare parte unilateral informati. Foarte putin e vina lor. Sunt la mijloc obiceiuri, sisteme vechi, etc.


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vraciul
mesaj 29 Nov 2004, 03:11 PM
Mesaj #67


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 28
Inscris: 3 March 03
Forumist Nr.: 11



QUOTE
PSD are doua categorii de votanti. Ruralii batuti in cap + alte categorii de timpiti urbani, pe care nu-i duce bibilica la altceva, si banditii sau aspirantii la titlul de bandit, al caror ideal in viata e sa fure pt a ajunge ca Bombo sau baronii locali.

Asta da viziune clara asupra unei democratiei bine intelese. Si cand te gandesti ca nu se trage din rurali batuti in cap, dar nici urban tampit nu e... Care-or fi criteriile dupa care unii inteleg ca sunt mai destepti decat altii?
Cred ca singurul lucru care trebuie luat in calcul nu ar fi ura sau antipatia fata de cat de mult au furat unii sau cat le-ar trebui celorlalti sa-i ajunga, ci care dintre candidatii inscrisi in cursa poate cu adevarat sa reprezinte interesele tarii pe plan extern. Acum sincer, mie mi se pare extrem de naiv cel care crede ca Basescu ar fi fost potrivit pentru rolul de presedinte al Romaniei. Diplomatia nu e elementul lui forte. Un presedinte care nu-i diplomat, face gafe dupa gafe, iar noua nu cred ca asta ne trebuie. In rest n-am nimic cu nici unul. Fiecare e valoros in felul lui.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
lordhunter
mesaj 29 Nov 2004, 03:24 PM
Mesaj #68


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 29
Inscris: 27 October 04
Forumist Nr.: 4.762



Adica nu conteaza cat de corupt este un presedinte? Si Nixon a fost bun, dar pana la urma a trebuit sa se dea la o parte, pentru ca a incalcat legea. La noi se pare ca ignorarea legii incepe de jos, si se propaga in sus. Ce inseamna integrarea in UE si NATO daca oamenii de rand nu beneficiaza de ea, deoarece prin nerespectarea legii sansele nu sunt egale pentru toti?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 29 Nov 2004, 03:24 PM
Mesaj #69


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



QUOTE (Achernar @ 29 Nov 2004, 03:56 PM)
Iar tu, probabil, n-ai ezita sa-i dai replica unuia care ar face o astfel de afirmatie despre actiunile savarsite de unul din membrii familiei tale.

Ba uite ca nu dau nici un fel de replica, desi unul dintre parintii mei a votat cu PSD si Nastase. wink.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 29 Nov 2004, 03:40 PM
Mesaj #70


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



deci sa-nteleg ca esti de acord cu afirmatia ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 12:04 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman