HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

8 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> De Ce Sa Votezi Pe Basescu ?
Achernar
mesaj 6 Dec 2004, 02:12 PM
Mesaj #176


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



@ abis : nici nu exista vreo legatura. Am citat mesajul tau din greseala. Scuze.

@ actionmedia : am zis eu ceva de protejarea imaginii ? Pur si simplu incearca sa tratezi zvonurile privitoare la viata personala cu aceeasi unitate de masura. Daca aia care au scris despre Basescu sunt de dispretuit, atunci si aia care au scris despre viata personala a altor personalitati intra in aceeasi categorie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Dec 2004, 02:16 PM
Mesaj #177


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Achernar,
A scris ceva Actionmedia despre homosexualitatea lui Nastase? Sau am scris eu ceva despre asta? Nastase merita sa piarda alegerile pentru ca patroneaza hotia din tara asta, nu pentru ca ar fi banuit de prefernte sexuale mai putin ortodoxe.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 6 Dec 2004, 02:23 PM
Mesaj #178


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



QUOTE (cociuba @ 6 Dec 2004, 01:44 PM)
se vorbea de reformarea fiscala...........dar stiu pentru unii e greu de inteles wink.gif

Reforma fiscala nu va fi pusa in aplicare prea curand. La nivel de intentie, da, probabil ca Alianta are de gand sa reduca fiscalitatea cu cateva procente in plus fata de pesede. Se va intampla insa ce s-a intamplat in '96 : vor prelua guvernarea, vor constata ca situatia tarii nu permite adoptarea imediata a unei astfel de masuri, apoi vor amana totul pentru urmatorul exercitiu bugetar. Sau, in cel mai bun caz, reducerea impozitelor se va efectua in trepte, insa chiar si atunci ar urma sa fie foarte mica in primul an. Insa nimeni nu poate garata ca, in paralel, nu vor fi introduse alte taxe. Cel putin temporar, pentru echilibrarea bugetului in cazul in care situatia scapa de sub control.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 6 Dec 2004, 02:23 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
actionmedia
mesaj 6 Dec 2004, 02:23 PM
Mesaj #179


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (Achernar @ 6 Dec 2004, 02:12 PM)
Pur si simplu incearca sa tratezi zvonurile privitoare la viata personala cu aceeasi unitate de masura. Daca aia care au scris despre Basescu sunt de dispretuit, atunci si aia care au scris despre viata personala a altor personalitati intra in aceeasi categorie.

Ideea este ca acele afirmatii referitoare la unul si la altul sunt folosite a argumente pro sau contra. Incerc sa ma abtin in a folosi astfel de "argumente" la adresa lui Nastase, igor alte argumente aduse (cum am spus nu e treaba mea, nu sunt moderator), dar imi rezerv dreptul sa resping anumite "argumente" la adresa lui Basescu pentru ca pe el il sustin acum.
Nu vad de ce ar trebui sa fac acelasi lucru cu Nastase. Nu am de ce sa fiu impartial. E treaba TV-unilor si ziarelor sa fie impartiale. Eu il sustin cu Basescu si vorba frantuzului "a la guerre comme a la guerre".


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Dec 2004, 02:32 PM
Mesaj #180


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (Achernar @ 6 Dec 2004, 02:23 PM)
La nivel de intentie, da, probabil ca Alianta are de gand sa reduca fiscalitatea cu cateva procente in plus fata de pesede. Se va intampla insa ce s-a intamplat in '96

Poate ca da, poate ca nu. Nu ai de unde sa stii daca nu le acorzi sansa de a-si pune in practica promisiunile.
Eu cred ca daca ar fi avut majoritatea in parlament ar fi introdus inca din 2005 cota unica. Si cred ca introducerea ei ar fi insemnat un impuls serios pentru mediul de afaceri din Romania. Si cred ca neaplicarea acestei masuri este o sansa ratata...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 6 Dec 2004, 02:34 PM
Mesaj #181


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



QUOTE (abis @ 6 Dec 2004, 02:16 PM)
Achernar,
A scris ceva Actionmedia despre homosexualitatea lui Nastase? Sau am scris eu ceva despre asta? Nastase merita sa piarda alegerile pentru ca patroneaza hotia din tara asta, nu pentru ca ar fi banuit de prefernte sexuale mai putin ortodoxe.

Nu. Nu. De acord. Guvernarea e una, ce face fiecare in particular e altceva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 6 Dec 2004, 02:39 PM
Mesaj #182


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



dar parca nici lui nastase nu-i sta bine ca a facut posterele alea in care basescu e alaturi de 2 homosexuali wink.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwind
mesaj 6 Dec 2004, 02:43 PM
Mesaj #183


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 163
Inscris: 16 November 04
Forumist Nr.: 4.921



referitor la orientarea sexuala e adevarat ca nu influenteaza moralitatea...cel putin in ceea ce priveste homosexualitatea
dar cand un om ca nea base are un comportament de maidan asta poate pune semne de intrebare la adresa moralitaii lui..si in functie de asta depinde si cum isi va face treaba


--------------------
nu te bate cu pigmeii pentru ca intotdeauna te vor lovi sub centura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Dec 2004, 02:45 PM
Mesaj #184


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (lwind @ 6 Dec 2004, 02:43 PM)
un om ca nea base are un comportament de maidan

Iti cer prea mult daca te rog sa exemplifici cu cateva citate din declaratiile lui Basescu, din care sa rezulte ca are comportament de maidan?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 6 Dec 2004, 03:02 PM
Mesaj #185


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



QUOTE (cociuba @ 6 Dec 2004, 02:39 PM)
dar parca nici lui nastase nu-i sta bine ca a facut posterele alea in care basescu e alaturi de 2 homosexuali wink.gif

Asta cam asa e ... blink.gif

Oricum, nu-s foarte convins ca agitatia aia cu homosexualii a fost neaparat avantajoasa pentru PSD.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 6 Dec 2004, 03:07 PM
Mesaj #186


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



a fost , doar traim in romania? faptul ca unul dintre viitorii comisari europeni a fost schimbat pentru o afirmatie contraminoritatilor sexuale, pe cand la noi se vorbea in scarba ca unul din 5 romani e gay.........spune ceva despre mentalitatea in care traim wink.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 6 Dec 2004, 03:21 PM
Mesaj #187


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



Nu prea am ce sa zic ... a fost clar vorba de o lovitura sub centura. Am citit declaratia originala a lui Basescu si e clar ca interpretarile ulterioare nu tineau seama de contextul in care a fost facuta afirmatia. Ma refer la chestia aia cu '1 din 5 romani e homosexual'.

Acest topic a fost editat de Achernar: 6 Dec 2004, 03:23 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caesar
mesaj 6 Dec 2004, 03:24 PM
Mesaj #188


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 292
Inscris: 10 May 04
Din: Galati
Forumist Nr.: 3.442



QUOTE (March @ 6 Dec 2004, 01:54 PM)
Mai Cezarica,

Vad ca una doua pui placa aia zgaraiata cu flota. Pai ti s-a mai spus aici , "Chlebosul marinar" si-a dat demisia din Parlament si s-a pus la dispozitia procuraturii... a voastre. Ati facut ceva ? Nimic.. tacere... Apoi ultimii patru ani nu a avut imunitate.... ati facut ceva ? Ca doar parchetul, PNA-ul ,etc. sunt tot in mina voastra... nimic iar ! Pai mai odata n-ati facut nimic, a doua oara la fel , atinci ? Ori ati furat flota impreuna ori nu exista nici o proba impotriva Chelbosului !

Asa ca mai schimba placa aia si pune ceva cu Sidex-ul, Petrom-ul, cu RAFO, etc. Sau te frige tare aici 43.gif

pese : si mai pune mina si studiaza dosarul ala al flotei . O sa vezi ca acolo ati implicat chiar voi si vreo doi ministri ex-fesenisti, cativa secretari de stat tot fesenisti, directori la fel. Care erau sub obladuirea lui Roman/Vacaroiu avand ca mot pe Batrinul bolsevic devil.gif

Poate nu ai citit inca ultima mea postare, repet e ultima data cand iti raspund daca continui sa mi te adresezi in alt mod decat nickul pe care-l am.
Dupa parerea mea hotul neprins nu e negustor cinstit.
Despre Sidex iti spun ca functioneaza f. bine, taxele sunt platite. In plus au salarii bunicele. Ca sunt si unii nemultumiti, asta e, sa se angajeze in alta parte.
PS Sunt de acord intr-o mare masura referitor la ideea "a-ti furat impreuna" cu mentiunea ca eu nu am nici un nit (sau contravaloarea lui). Dar presupun ca te refereai la unii membri PSD.
Sunt sigur ca au furat impreuna, iar acest lucru nu-i face cinste nici lui Basescu nici altcuiva. E dovada clara ca o data la 4 ani unii lupi isi schimba blanutele, isi iau unele albe, de iepurasi, promit de toate ca mai apoi sa actioneze doar din instinct. Respect capacitatea lui Nastase de a se abtine intr-o oarecare masura si faptul ca e un bun diplomat; ma deranjeaza ca Basescu e cam necioplit, incult si are si un ras grotesc. Insasi incercarea acestui mascarici de a fi primul om in stat, de a reprezenta romanii peste hotare, mi se pare o jicnire.


--------------------
Nu dormiti prea mult ca ramaneti in urma cu viata
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 6 Dec 2004, 03:28 PM
Mesaj #189


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



mai da ce ton antibasescu avem aici, inca un pic si ne indemni la EVOLUTIE spoton.gif
SIDEX, dupa ce a fost privatizata a inceput sa mearga bine, daca ai stii ce rau imi pare de firmele capusa.........oare ce fac ele acuma, se descurca cu electrica, cu gazele, deci nu va faceti probleme TOTUL E SUB CONTROL cry.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 6 Dec 2004, 03:33 PM
Mesaj #190


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



QUOTE
Respect capacitatea lui Nastase de a se abtine intr-o oarecare masura si faptul ca e un bun diplomat


Am vorbit cu sotiile si prietenele noastre. Le-am explicat ca e o datorie patriotica. Degeaba! Le-am spus ca ar putea ajuta la introducerea Romaniei in Europa. Tot degeaba! Nu il pot iubi pe Adrian Nastase. Nici cu trupul, nici cu inima. Sigur, primul-ministru ar putea rezolva chestiunea printr-o ordonanta de urgenta.
Atunci sotiile si prietenele noastre nu vor mai avea de ales. Vor trebui sa se supuna. N-ar fi un lucru nemaivazut in Romania. Sotiile si prietenele noastre ar face exact ce fac institutiile statului in tara lui Adrian Nastase. Ar face exact ce fac justitia si internele, televiziunile si primarii. Ar face exact ce fac, siliti, functionarii din ministere si, nesiliti, cei din UDMR: trotuarul. ...

mai departe citeste aici -->

http://www.expres.ro/editorial/?news_id=173428


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Dec 2004, 03:43 PM
Mesaj #191


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (caesar @ 6 Dec 2004, 03:24 PM)
Respect capacitatea lui Nastase de a se abtine intr-o oarecare masura

Vrei, te rog, sa detaliezi ceea ce am subliniat?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwind
mesaj 6 Dec 2004, 03:47 PM
Mesaj #192


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 163
Inscris: 16 November 04
Forumist Nr.: 4.921



e usor sa prostesti lumea cu promisiuni shi se pare ca nea base s-a prins de asta...daca mai faci shi pe durul si-i scuipi pr toti in freza e shi mai bine


--------------------
nu te bate cu pigmeii pentru ca intotdeauna te vor lovi sub centura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 6 Dec 2004, 03:57 PM
Mesaj #193


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



acuma lwind tu chiar ne iei de prosti .............cine promite mare cu sarea........
hai sa vedem:
am facut 400 sali de sport..........da si ai luat un mercedes de la tiriac sad.gif

am dat 6.5 milioane la tinere mame.....................normal trebuie sa fie sanatosi pe cand vor merge la cules de capsuni

sa-ti mai dau exemple........................strigi la altii ca nu sunt obiectivi..........dar tu esti...............ceea ce faci tu nu se cheama discutie.............e manipulare.....................
si apropo cat iei? thumb_yello.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Dec 2004, 04:42 PM
Mesaj #194


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (lwind @ 6 Dec 2004, 04:26 PM)
shi ce daca a luat un mercedes de la tiriac

Unii rauvoitori ar putea spune ca pariul a fost doar un pretext si ca Mercedesul i-a fost dat pentru alte motive... Ai auzit cumva ca Gerhard Schroeder sau Tony Blair sa faca vreun pariu pe tema programelor guvernamentale?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zar
mesaj 7 Dec 2004, 12:22 AM
Mesaj #195


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 362
Inscris: 8 April 04
Forumist Nr.: 2.977



QUOTE (Achernar @ 6 Dec 2004, 12:15 PM)
h
QUOTE (abis @ 6 Dec 2004, 11:00 AM)
QUOTE (lwind @ 5 Dec 2004, 03:17 PM)
dar cred ca s-o fi saturat omul sa tot fie acuzat ca e homosexual...ti se acreste sa te acuze altii pe nedrept
a fost o replica usor exagerata dar oarecum explicabila

Nu-i explicabil de loc... Uita-te in arhiva EvZ si spune-mi in care articol ziaristii respectivi au vorbit despre orientarea sexuala a lui Nastase, pentru a "explica" iesirea lui la adresa lor...
Apropo, Ypsi, vorbeai de maniere si civilizatie... Se gaseste pe undeva vreo declaratie similara de-a lui Basescu la adresa Doamnei Dana???

Aha. Conform noului limbaj de lemn :
orice afirmatie negativa la adresa DA = manipulare.
orice individ neextaziat la vederea lui Basescu = tovaras, comunist, pesedist, hot.
orice individ ce se indoieste de adevarurile propagate de apostolii Aliantei = prost, fara carte, manipulat / securist, profitor, membru pesede.

Hai, ca astfel v-am ajutat sa va definiti ideologia ...

nu Archenar, eu ii fac plavani si tovarasi cand vad cu cata ardoare ii fac apologia lui nastase si a pesedeului, atunci ca individul asta este un incompetent si un oportunist fara seaman, fara sa mai vorbesc de aroganta.

dragi tovarasi si pretini, astia care atingeti orgasmul cand il vadeti pe aditza pm-ul minune, spuneti-mi si mie cum vi s-a parut reflectarea camaniei electorale la TELEVIZIUNI in primul rand si in presa scrisa in al doilea rand! a fost ea echitabila? ilici iliescovici a fost el echidistant ASA CUM O CERE CONSTITUTIA, in timpul campaniei electorale?

@Archenar
eu nu mor de dragul lu basescu, in primul tur nu am votat cu el, de altfel nu i-am adus nici un fel de laude, dar daca ar fi s-o fac as spune ca este singurul politician roman care este capabil sa lupte cu hidra pesedista, dar nu ca-i un inger. si doar meritul asta in ochii mei este suficient sa ma faca sa votez impotriva celor ce au dus Romania pe ULTIMUL LOC in europa.




--------------------
trece lebedele'n zare...
eu ma uit ele dispare...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zar
mesaj 7 Dec 2004, 02:09 AM
Mesaj #196


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 362
Inscris: 8 April 04
Forumist Nr.: 2.977



QUOTE (lwind @ 6 Dec 2004, 04:26 PM)
QUOTE
am facut 400 sali de sport..........da si ai luat un mercedes de la tiriac 

am dat 6.5 milioane la tinere mame.....................normal trebuie sa fie sanatosi pe cand vor merge la cules de capsuni



lucrurile alea s-au facut....shi ce daca a luat un mercedes de la tiriac.....shi faza cu capsunile chiar o exagerezi.....simti neboia sa faci din orice lucru bun ceva rau??

asa-i tovarase, s-au facut! la norma, ca pe vremea maretului mentor al lui aditza pm-ul minune, majoritatea salilor alora NU SUNT FUNCTIONALE, altfel spus e ca si cum ar fi aruncat cu bani in firmele colegilor din pesede care au construit salile respective. "nastase a dat..." NU aditza A DAT tovarase, au dat contribuabili, aditza A LUAT.

@March
cum sa nu le zic tovarasi, bre March? uite si tu atitudine, gandire si comportament sovietic la tovarasul Valentin Nicolau.
A incercat sa te intimideze?
Cred ca si-a spus ca m-a prins... a venit un jandarm, care era speriat si care a spus ca nu e treaba lui, decit eventual sa cheme politia. In momentul acela m-a sunat Teo Zabava de la Agentia de Monitorizare a Presei, careia ii povestesc ce se intimpla. Ea imi spune sa plec pentru ca nu am comis nici o infractiune si nici nu pot fi retinut de Nicolau sau de politie. Dau sa plec, Nicolau vine spre mine, ajunge la usa, se posteaza in fata ei, contreaza cu piciorul, a fost comedie, eu pe telefon cu Teo ii povesteam ce se intimpla, lucrurile ajunsesera la apogeu, Nicolau urla, stai aici sa vina politia, eu incercam sa ies. Am plecat si m-am dus in redactie si le-am povestit colegilor


http://www.expres.ro/politica/?news_id=173507


la tvrpsd e program de manipulare a plavanului care nu poate gandi! deci pt urmatorul cincinal vom aprecia noua versiune de "cantarea romaniei". lwind cum se cheama poezeia pe care ai scris-o tu pt cel mai abil si diplomat politician roman?



--------------------
trece lebedele'n zare...
eu ma uit ele dispare...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwind
mesaj 7 Dec 2004, 04:16 PM
Mesaj #197


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 163
Inscris: 16 November 04
Forumist Nr.: 4.921



• ADRIAN NĂSTASE: TRAIAN BĂSESCU ESTE UN MINCINOS!
"Descoperim din nou in declaratiile lui Theodor Stolojan, faptul ca Traian Băsescu este un mincinos. Mai intii a declarat ca a avut loc o frauda masiva, apoi si-a cerut scuze fata de cei pe care vroia sa-i impuste, deci singura concluzie este ca Traian Băsescu este un mincinos", a sustinut ieri, presedintele PSD Adrian Năstase. El a aratat ca in ultimul interviu acordat presei de catre fostul lider PNL, acesta "l-a lasat din nou in offsaid pe Băsescu". "Dupa ce s-a laudat ca are o echipa puternica, Băsescu este de fapt sprijinit de Cozmin Gusa, un vechi membru PSD si de doamna Mona Musca", a mai spus Năstase. El a aratat ca o serie "de oportunisti, care gravitau pina nu demult in jurul Aliantei PNL+PD", acum vazind catre cine se indreapta victoria, sunt dispusi sa practice migratia politica. Totusi, Năstase a sigurat ca acestia nu vor fi porimiti in rindul Uniunii PSD+PUR. Liderul partidului de guvernamint a mai spus ca se teme de faptul ca in urmatoarele zile Traian Băsescu va continua aceiasi campanie murdara, care insa nu va intimida PSD+PUR. "Personal voi merge tot pe o campanie pozitiva, pentru ca vreau sa le arat cetatilor proiectele de viitor pe care Uniunea le va promova pentru bunastarea fiecaruia dintre ei", a precizat Năstase.
(Gardianul, Pag. 4)


--------------------
nu te bate cu pigmeii pentru ca intotdeauna te vor lovi sub centura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 7 Dec 2004, 04:19 PM
Mesaj #198


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



sigur ca nu o sa-i primeasca in psd, ca doar nu mai au nevoie de senatori si deputati wink.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Dec 2004, 04:24 PM
Mesaj #199


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (lwind @ 7 Dec 2004, 04:16 PM)
Mai intii a declarat ca a avut loc o frauda masiva, apoi si-a cerut scuze fata de cei pe care vroia sa-i impuste

Pe cine voia Basescu sa impuste?! yikes.gif
Ia da tu repede un citat sau un link de unde sa vedem ca Basescu voia sa impuste pe cineva, altfel o sa stim cine-i mincinosul (nu tu, ci Nastase, tu doar l-ai citat).
QUOTE
Năstase a sigurat ca acestia nu vor fi porimiti in rindul Uniunii PSD+PUR

Deci PSD-ul nu va primi in randurile sale indivizi alesi pe listele altor partide... innocent.gif
E bine de stiut!
QUOTE
Personal voi merge tot pe o campanie pozitiva

Evident, pe o campanie pozitiva, cum este si respectiva declaratie. Ce poate fi mai pozitiv decat: "descoperim din nou in declaratiile lui Theodor Stolojan, faptul ca Traian Băsescu este un mincinos"?! cool.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwind
mesaj 7 Dec 2004, 04:30 PM
Mesaj #200


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 163
Inscris: 16 November 04
Forumist Nr.: 4.921



nu o sa ii mai primeasac pentru ca sunt niste oportunisti....echipa lui basescu e fff dubioasa ...s-au adunat toti disperatii dupa ciolan sau mi se pare?


--------------------
nu te bate cu pigmeii pentru ca intotdeauna te vor lovi sub centura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 7 Dec 2004, 04:40 PM
Mesaj #201


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE
"Personal voi merge tot pe o campanie pozitiva, pentru ca vreau sa le arat cetatilor proiectele de viitor pe care Uniunea le va promova pentru bunastarea fiecaruia dintre ei"


Acesta este un exemplu de demagogie a la Nastase. Astazi si ieri in Libertatea am vazut niste reclame AntiBasescu.
In reclama de azi se baga un citat al lui Gusa din 2002 si se spune ca Gusa il "acuza" pe Basescu ca i se aplica proverbul "hotul striga prindeti hotii."

Ieri era tot o reclama cu citate din ziare. In plus sunt pline panourile lui Basescu de afise denigratoare lipite de pesedisti si in cutiile postale, oamenii gasesc copii ilegale dupa prima pagina a cotidianului Libertatea in care se marcheaza cu citate din diverse ziare ce efect a avut chipurile declaratia lui Basescu. (a trecut o saptamana de atunci si nu s-a intamplat nimic, nu a cazut cerul, nici Bursa, nimic, doar euro si dolarul au continuat sa scada)

Va las pe voi, cititorii acestui forum sa judecati. Cine minte mai tare? Basescu sau Nastase?


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Dec 2004, 05:15 PM
Mesaj #202


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (lwind @ 7 Dec 2004, 05:30 PM)
....echipa lui basescu e fff dubioasa ...s-au adunat toti disperatii dupa ciolan sau mi se pare?

... iar echipa bombonelo-pedesista maraie si nu vrea sa dea drumul de loc ciolanului ohyeah.gif Dupa ce au ros toata carnea acum vor sa ajunga si la maduva... ohyeah.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwind
mesaj 7 Dec 2004, 05:30 PM
Mesaj #203


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 163
Inscris: 16 November 04
Forumist Nr.: 4.921



il plangi tu pe basescu mah...sau vrei sa-i dai ocazia sa ia mai mult...e sarac? de ce fata lui cea draga si-a deschis un magazin de 1 milion de dolari?


--------------------
nu te bate cu pigmeii pentru ca intotdeauna te vor lovi sub centura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwind
mesaj 7 Dec 2004, 05:31 PM
Mesaj #204


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 163
Inscris: 16 November 04
Forumist Nr.: 4.921



hai sa nu ne batem in care fura mai mult sau mai putin ci in care e stare chiar sa faca ceva si pe langa furat


--------------------
nu te bate cu pigmeii pentru ca intotdeauna te vor lovi sub centura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Dec 2004, 05:36 PM
Mesaj #205


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (lwind @ 7 Dec 2004, 05:31 PM)
hai sa nu ne batem in care fura mai mult

Normal - Nastase e castigator detasat.
QUOTE
de ce fata lui cea draga si-a deschis un magazin de 1 milion de dolari?

Serios, chiar si-a deschis? Unde? Probabil ca l-a deschis, daca-i adevarata informatia, ca sa vanda ceva... Eu alt motiv nu gasesc...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Dec 2004, 05:43 PM
Mesaj #206


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



De ce sa-l votam pe Basescu ? Unul din motive ar fi ca sa terminam cu bataia de joc si nerusinarea postului public TV care a impins linguseala fata de bombonelo-pedesisti la cote ceausiste. devil.gif Daca acum procedeaza astfel , dar in caz ca va ajunge Nastase presedinte ?
Auziti aici :

Televiziunea Romana este condusa cu mina de fier de Adrian Nastase. El este presedinte, director general, producator la stiri, sef de departament si reporter de teren. Mama si tata. Regizor si manager. Tot echipamentul, aparatura, - de la o baterie de reportofon pina la carele de reportaj - toti banii din abonamente, tot ce misca in turnul din Pangratti sint puse in slujba lui. Directivele lui trezesc emotii feciorelnice. Inimile tresar cind el suna pe firele scurte. Bataile din pinteni rasuna peste muntii si vaile patriei. Echipa TVR Nastase e de veghe la pupitru. Controleaza la secunda tot ce intra pe post. Taie la secunda tot ce nu trebuie sa intre(...).

Cum s-a ajuns aici ? Cititi mai departe...

Acest topic a fost editat de March: 7 Dec 2004, 05:44 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 8 Dec 2004, 11:20 AM
Mesaj #207


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (lwind @ 7 Dec 2004, 04:16 PM)
"Personal voi merge tot pe o campanie pozitiva, pentru ca vreau sa le arat cetatilor proiectele de viitor pe care Uniunea le va promova pentru bunastarea fiecaruia dintre ei", a precizat Năstase.

Alte exemple de campanie pozitiva, aici.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 8 Dec 2004, 11:27 AM
Mesaj #208


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (lwind @ 7 Dec 2004, 06:31 PM)
hai sa nu ne batem in care fura mai mult sau mai putin ci in care e stare chiar sa faca ceva si pe langa furat

Aici ai dreptate. Daca citesti stenogramele de partid, vezi cate lucruri poate sa faca PSD-ul.


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
caesar
mesaj 8 Dec 2004, 12:48 PM
Mesaj #209


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 292
Inscris: 10 May 04
Din: Galati
Forumist Nr.: 3.442



QUOTE (March @ 7 Dec 2004, 05:15 PM)
QUOTE (lwind @ 7 Dec 2004, 05:30 PM)
....echipa lui basescu e fff dubioasa ...s-au adunat toti disperatii dupa ciolan sau mi se pare?

... iar echipa bombonelo-pedesista maraie si nu vrea sa dea drumul de loc ciolanului ohyeah.gif Dupa ce au ros toata carnea acum vor sa ajunga si la maduva... ohyeah.gif

Inseamna ca Alianta PNL-PD nu e decat o sleahta de caini prapaditi care alearga dupa un os gol... ohyeah.gif laugh.gif
Am scris corect Abis ? spoton.gif


--------------------
Nu dormiti prea mult ca ramaneti in urma cu viata
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 8 Dec 2004, 12:53 PM
Mesaj #210


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (caesar @ 8 Dec 2004, 12:48 PM)
Inseamna ca Alianta PNL-PD nu e decat o sleahta de caini prapaditi care alearga dupa un os gol... ohyeah.gif laugh.gif
Am scris corect Abis ? spoton.gif

Cand nu mai ai argumente treci la insulte ca de obicei.

Deocamdata ADA este formatiunea omogena cu cea mai mare reprezentare in parlament. Ce zici de asta?
PUR poate oricand sa tradeze Uniunea. In timp ce PNL-PD formeaza un intreg, este o alianta politica.
asa incat ADA are 161 de oameni in Parlamentul Romaniei, in timp ce PSD are doar 160.

Si din cate vad deja PSD are de platit destul de scump o eventuala guvernare, deja se pune problema portofoliilor di algoritmului de acordare a ministerelor atat de hulit in guvernarea CDR. Hai sa vedem cum se descurca PSD sa isi tina aliatii aproape si in acelasi timp sa respecte indicatiile UE.

Unde sunt oare aceia care spuneau aici pe forum ca voteaza PSD pentru ca este singurul care poate sa faca un guvern stabil. Uite ca nu prea mai poate, ba chiar are dificultati.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 5 May 2024 - 08:09 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman